Dramatisch slot van koers in Groede Jury maakt winnaar verliezer Olympisch hand standje HOOFDPLAAT WIJST RIA TERUG IN TOPDUEL Standard loopt ondanks gelijk spel punt uit Kunst dat-ie lacht. Hij heeft net eenfilter ontdekt dat 2x zo goed werkt- TE GROTE "PLAAT" GEREDEN KPJ-SPORTMGIN Nieuw! Roxy met dual filter dubbel effektief,dus 2x zo zuiver. Uitslagen van reserveklassen sport UITSLAGEN WOENSDAG 14 APRIL 1971 (Van onze sportmedewerker) GROEDE Ver voor de strijd, toen hij zich al verzekerd had van enkele fietslengten voorsprong, kon de sterke Limburger Sjaak Smeets reeds gaan opzitten en tenslotte gleed hij vergenoegd lachend en in de handen klappend als trotse winnaar over de finish. Enkele minuten later, nadat de jury de drie eerstaankomenden ter controle van de versnelling, waarmee ze hadden gereden, terug had geroepen bij de wagen aan de eindstreep, veranderde het lachen van de 17-jarige krantenbezorger uit Beek in diepe teleurstelling. Het bleek namelijk dat de gebrilde Smeets met een te groot verzet in de koers was ge weest en dit betekende voor hem diskwalifikatie. In eerste instantie aarzelde de jury nog even en wilde Smeets als derde klasseren, maar consul Ben IJsebaert maakte aan alle illusies van de Limburger een eind door hem terecht reglementair uit de uitslag te verwijderen. Commentaar van Smeets na afloop: „Ik ben fout geweest, maar geheel onbewust. Vanmorgen heb ik een verkeerde plaat op gezet, maar over enkele weken kom ik in Hoek terug om revanche te nemen. Ik zal wel laten zien, dat ik ook op de normale manier kan winnen. De bloemen in deze kermiskoers voor nieuwelingen kwamen nu nc^ geheel onverwacht terecht bij Sjaak van Dijk. die samen met Smeets en Adrie Vasseur bijna 50 kilometer had gedomineerd. Dit drietal had zich reeds in de beginfase van een voorsprong verzekerd, die bij half koers was uitgegroeid tot 35 secon den en het zag er daarna lange tijd naar uit, dat zij voorgoed buiten sohot zouden blijven. De frêle Kraus had weliswaar een poging gedaan naar de leiders toe te springen, maar toen Damen aan zijn wiel kwam en zichtbaar de positie van zijn dorpsgenoot Van Dijk wilde beschermen, leken de kaarten te MüNCHENDe 17-jarige Margarete Probst voert een hoogstandje uit op een van de gebouwen van het Olympisch dorp in Miinchen. De woningen voor dei leelnemers aan de Olympische Spelen, die in 1972 in Miinchen worden gehouden, zijn nu al op hoogte. De bouwvakkers zijn al aan de binnenafwerking begonnen. ETTEN-LEUR Door het KPJ- gewest Brabant-Zeeland werden de sportdagen voor het seizoen 1971 bekend gemaakt. De interkring- sportdag zal op zondag 4 juli in Oosterhout geh°uden worden; de beste ploegen van de kringkampi oenschappen zullen hieraan deelne men. De kringsp0rtdagen zijn: 9 mei Eindhoven, 16 mei Groesbeek, Gas- sel, Hilvarenbeek, Lage Mierde, Ma ren en Kessel; 23 mei St.-Michiels- gestel, Made, Oud-Gastel en 's-Hee- renhoek; 31 mei Neerkant en Zee land; 13 juni Schaijk, Nijnsel, Roos endaal en Bergharen; 20 juni Nistel- rode, Nuland, Eersel, Kaatsheuvel, Etten, Halsteren en Maria-Hout; 27 juni Mill. TENNIS Tom Okker neemt momenteel de tweede plaats in op de ranglijst van de internationale tennis grand prixwedstrijden. Hij heeft een totaal van E2 punten. De Roemeen Hie Nastase, die maandag in de finale van het toernooi te Monte Carlo van Okker won, is eerste met 35 punten. De hoofdprijs bedraagt 25.000 dollar. zijn geschud. Ook de goed rijdende Zeeuwsch-Vlaming Strobbe, die nog even bij Kraus en Damen kwam, gaf de moed tenslotte maar op en de drie jagers keerden terug in de lan- gerekte groep. Met nog 15 kilometer voor de boeg zorgde de zeer aggres- sieve Kraus toch nog voor een span nende slotfase. Opnieuw ging Kraus in het offensief en zijn stoutmoedige poging werd ook nu weer beant woord door Damen terwijl ook Stoutjesdijk meeging. Bij de drie leiders ging het opeens minder vlot en toen zich bij de jachtgroep van drie nog vijf man aansloten, name lijk Strobbe, Spaans, Van Treijen, Hellemons en de verrassend goed rijdèhde Den Herder, moesten de leiders steeds meer terrein prijsge ven. Zeven kilometer voor het einde werden zij door dê achtervolgers ingehaald zodat elf man aan de lei ding kwamen. Van' Dijk en Den Herder leidden de laatste, beslissen de fase in met nog twee kilometer voor de wielen. De attente Smeets kon zich nog bij hen voegen en zijn conourrenten tenslotte gemakkelijk kloppen in de eindsprint. De ereron- de reed echter Sjaak van Dijk. De uitslag was: 1. J. van Dijk uit Ul- venhout, 65 kilometer in 1.46. 2. Theo den Herder uit Biezelingen zt. 3. op 22 sec. J. Damen (Ulvenhout) 4. op 25 sec. L. Strobbe (Lamswaar- de) 5. op 40 sec. Kees Stoutjesdijk (St.-Maartensdijk) 6. Adrie Vasseur (Axel) 7. Kees Spaans ('s-Graven- polder) 8. A, van Treijen (Halste ren). 9. O. Hellemons (Roosendaal) 10. A. Kraus (Oudenbosch) 11. op 1.22, J. Verbeeke (IJzendijke) 12. J. Vroegrijk (Roosendaal) 13. F. Poppe (Roosendaal) 14. M. Grosma (IJzen dijke) (Van een voetbalmedewerker) TERNEÜZEN —In de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland is Ria nu wel afgevallen. Het verloor met 3-2 van Hoofdplaat. Domburg en Aar denburg maakten geen fout en won nen respectievelijk met 4-1 van Schoondijke en 5-1 van Renesse. Hulsterloo ging met 4-1 tegen Lewe- dorpse Boys ten onder. DFS en Phi lippine speelden gelijk: 2-2, terwijl Luctor met 2-1 van IJzendijke won. HOOFDPLAAT - RIA De koplo pers speelden een vrijwel gelijk op gaande wedstrijd, met een toch ge vaarlijker Hoofdplaat. Door Blaak man werd het voor de rust 1-0. Twee minuten na de hervatting maakte Van de Velde er 2-0 van en toen dacht Hoofdplaat dat het bin nen was. Van deze verslapping maakten Emans en Verschelden ge bruik om er 2-2 van te maken. Toch kwam Hoofdplaat op de volle winst, toen 10 minuten voor het einde Maas gevloerd werd en Van de Vel de de toegekende strafschop feilloos benutte (3-2). DOMBURG - SCHOONDIJKE Hou/mes en Roelse zorgden voor een 2-0 voorsprong. Kouwenberg bepaal de de ruststand op 2-1. Na de rust was Domburg veel sterker en ver diend liep de thuisclub door Huy- bregtse en Maljers uit naar 4-1. LUCTOR - IJZENDIJKE Een aantrekkelijke gelijke strijd. Moison gaf de thuisclub de leiding (1-0). De Poorter maakte na de rust gelijk, maar toch kwam het gevaarlijker Luctor door Verschelden nog op de volle winst (2-1). LEWEDORPSE BOYS - HULSTER LOO Voor de rust speelde Lewe- dorpse Boys tegen de wind in en kon het Hulsterloo nog goed bijhou den. Menhere zorgde voor 1-0, maar De Deckere maakte gelijk (1-1). Vermue liet met 2-1 rusten. Traas en Menhere zorgden na de rust toen Lewedorpse Boys veel sterker was voor de verdiende 4-1 ze ge- AARDENBURG - RENESSE Even gemakkelijke overwinning en toah geen beste wedstrijd van Aarden burg. De rust ging in met 3-0 door Pieters, Trapman en Vermaire. Hen ri zorgde na de rust voor 4-0, alvo rens Westdorp uit een vrije schop de stand op 4-1 bracht. Trapman bepaalde de uitslag op 5-1. DFS - PHILIPPINE Er stond weinig op het spel en' dat was dui delijk te zien. Lauret gaf voor rust de Zeeuwsch-Vlamingen de leiding (0-1). Rijnberg maakte even na rust gelijk (1-1). Bosma gaf de bezoe kers weer de leiding, maar Van de Graaf zorgde toch nog voor het ver diende gelijke spel (2-2). Xe klas: DFS 1 - Philippine 1 2-2, Domburg 1 - Schoondijke 1 4-1, Lewed. Boys 1 - Hulsterloo 1 4-1, Hoofdplaat 1 - Ria W 1 3-2, Luctor 1 - IJzendijke 1 2-1, Aardenburg 1 - Renesse 1 5-1. Res. Ie klas: Vogel waarde 2 - Oostburg 2 1-1, Honte- nisse 2 - Zeeland Sport 3 3-1, Steen 2 - Vlissingen 4 4-0, Terneuzen 3 - Noormannen 2 3-1, Walcheren 2 Axel 3 1-3. 2e klas A: Schoondijke 2 - Hansw. Boys 2 1-1, Sluiskil 2 Philippine 2 2-1, Biervliet 2 - HW 3 8-0. 2e klas B: Zeelandia 3 Zonnemaire 1 1-2, Middelburg 4 Robur 1 0-6, Kwadendamme 1 Luctor 2 0-2, Volharding 1 - Cortge- ne 1 0-4, Renesse 2 - Dreischor 1 0- 4. 3e klas A: Koewacht 2 - Honte' nisse 3 0-2, Corn Boys 3 - Axel 4 0- 2, Graauw 2 Vogelwaarde 3 0-7, Clinge 2 - Hulsterloo 2 5-1, SDO 1 - Vogelwaarde 4 3-0, Ria W2 - Sluis kil 3 4-1, 3e klas B: Terneuzen 5 - Hoofdplaat 2 5-2, Jong Ambon 1 - Groede 2 7-0, Vlissingen 5 - Zeeland Sport 4 0-2, IJzendijke 3 - IJzendij ke 2 0-4. 3e klas C: Noormannen 3 - Vlissingen 6 0-3, Luctor 3 - Lewed. Boys 2 1-1, RCS 3 - Zeeland Sport 5 11-0, Robur 3 - Patrijzen 3 2-4, Zeelandia 4 - Walcheren 3 1-5, Goes 4 - Hansw. Boys 3 3-2. 3e klas D: Dreischor 2 - Zonnemaire 2 1-2, Patrijzen 2 - Kwadendamme 2 9-0, Robur 2 - Volharding 2 5-0, Zierik- zee 3 - SVOWK 1 4-3. (Van onze correspondent) BRUSSEL In de eerste klas van de Belgische voetbalcompe titie heeft koploper Standard in het Waesland aan Beveren een kostbaar punt moeten afstaan. Gelukkig voor de Luikenaars leed FC Brugge (dat als tweede ge rangschikt stond) een nederlaag, zodat Standard nu vijf punten voorsprong heeft. Met nog vier wedstrijden in het vooruitzicht maken de Luikenaars dus wel de beste kans op de titel. Het heeft er in de eerste helft slecht voor Standard uitgezien. Reeds na zeven minuten schoot Janssens Beveren naar een 1-0 voorsprong. Door het vroege doel punt kwam Standards defensie zwaar onder druk. Na de rusfe herstelde Standard zich goed en ging resoluut in de aanval. Dit leidde tot de gelijkmaker na am per vijf minuten door Takac. Standard kreeg hierna een licht veldoverwicht, maar verdere doel punten bleven uit. FC Brugge heeft het in de thuiswedstrijd tegen SK Lierse niet tot een overwinning kunnen brengen. Toch nam Brugge na tien minuten reeds de leiding. Moelaert benutte een strafschop na een hands in het strafschop gebied: 1-0. Ressel werd binnen de beruchte lijnen gehaakt en het was Vermeijen, die er op zijn beurt de toegekende strafschop raak schoot, 1-1. Ook in de twee de helft was Lierse de beste ploeg. Reeds na zes minuten was het weer Vermeijen, die uit een voor zet van Ressel de stand op 1-2 bracht. Brugge kwam terug, want Lierse bracht Marmenout ten val in het strafschopgebied en Thio schoot de strafschop binnen, 2-2. Lierse was niet te stuiten en lan ceerde aanval op aanval en Ressel schoot in de 25e minuut Lierse naar een verdiende 2-3 overwin ning. Diest en Union, beide degra datiekandidaten, hebben een har de en sportieve wedstrijd gespeeld. Het duurde tot de 35e minuut voordat Geys uit een strafschop Diest op winst schoot, 1-0. Bij een vrije schop schoot Eksel zo hard op de vuisten van doelman Gerard dat de bal tot buiten het strafschopgebied het veld in sprong. Helsen nam de bal vol op de slof en het was 2-0. Union was een geslagen ploeg, en in de tweede helf bracht Van Dingelen de stand op 3-0. Juist voor tijd was het de Deen Andersson die de eindcijfers wat draaglijker maakte: 3-1. FC Luik heeft in de thuiswed strijd tegen Waregem een kleine, maar verdiende overwinning be haald. Courant gaf in de 44e mi nuut FC Luik een 1-0 voorsprong. De Westvlamingen, die vrijwei nooit kans kregen te schieten, bleken niet meer in staat die ge ringe achterstand weg te werken. Sporting Charleroi, op een na laatste in de rangschikking, heeft het thuis tegen de laatste uit de rangschikking, Gantoise, de eerste helft niet gemakkelijk gehad. Pas na 43 minuten koen Bissot Char leroi aan een 1-0 voorsprong hel pen. Toen vervolgens Jurion en Delmulle van Gantoise gebles seerd raakten zakte het elftal he lemaal weg. Van de Bosch maakte er na rust 2-0 van en tien minuten later Gobeo 3-0. Het ging nu ge makkelijk voor Charleroi en in de 31e minuut verhoogden Ijan- gard en Bissot de stand tot 5-0. Ondanks deze overwinning blijft Charleroi een van de voornaam ste degradatiekandidaten. Racing White en Beerschot, twee ploegen uit de middenmoot, hebben sportief om de punten ge streden. Beerschot, aanvallend ge vaarlijker, kwam pas na rust op 0-1 te staan, waar het uiteindelijk bij bleef. Antwerp was tegen Crossing Schaarbeek technisch iets beter en kwam het eerst voor door Ije, die de bal in de rechterbeneden hoek plaatste. Antwerp kreeg nog verscheidene kansen, maar het ontbrak aan een afwerker. De wedstrijd voor de halve bekerfinale tussen St.-Truiden en de tweedeklasser SV Zottegem eindigde in een benauwde 2-1 ze ge voor die thuisclub. Bousard bracht uit een voorzet met een kopstoot de stand op 0-1. In de 23e minuut maakte Van Hout uit een strafschop gelijk: 1-1. In de tweede helf scoorde de Neder lander Koens, die enkele verde digers op een verkeerd been zet te, beheerst het winnende doel punt: 2-1. Stand: Standard 26-45, FC Brug ge 26-40, Anderlecht 25-32, Lierse 26-30, Racing White 26-27, Beer schot 26-27, Beveren 26-26, Ant werp 26-24, St.-Truiden 25-23, Waregem 26-23, Luik 26-23, Cros sing Schaarbeek 26-22, Union 26- 21, Diest 26-21, Charleroi 126-7, Gantoise 26-13. Eddy Koens (ADVERTENTIE) Winnaar Sjaak Smeets hoort net dat hij gediskwalificeerd is. (Van een voetbaimedewerker). TERNEUZEN De uitslagen van de wedstrijden die in d<j, reserve klassen zijn gespeeld, zijn: Reserve le klas: Internos 2 - UNA 2 4I, RKTW 2, - TOP 2 0—1, Veerse Boys 2 - Woensel 2 0—1, NAC 3 - RKC 2 3—0, piSV 3 - Middelburg 2 6—0. Reserve 2e klas B: RBC 3 - NAC 4 50 gestaakt, Rood Wit 2 - VOAB 2 12, Noad 3 - Terneuzen 2 30, Axel 2 - Vlissingen 2 31, Desk 2 - Roosendaal 2 21, Alliar.ee 2 - Meto 2 30. Reserve 3e klasse C: Baardwijk 2 - Baronie 3 02, RKDVC 2 - Gilee 2 0—1, WVO 2 - Uno Animo 2 4—1, MOC 17-2 - Dongen 2 3—5, Dosko 2 - WSC 2 40. Reserve 3e klas D: Middelburg 3 - Goes 2 63, Vlissingen 3 Zeeland Sport 2 41, Zierikzee 2 HVV'24 2 0—2. Wees eerlijk: waarom hebt U voor een filter gekozen? Juist. Om zuiver te roken. Want een filter filtert. En da's een prettig idee. Daarom introduceert Roxy nu een filter dat twéémaal zo goed werkt. 't Dual filter. Dubbel absorberend. Dus dubbel effektief; zo zuiver als goud. 2.5VOori,75

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7