Paaseieren voor politiek Den Haag van Zeeuwse plattelandsjongeren Nieuwe bundel van Omer Gielliet Schoolvoetbaltoernooi te Goes telde duizend voetballers stad streek OPEN DEUR BIJ LARDIN01S EN MR. BROUWER Nieuws uit Zeeland Kaartwedstrijd in Terneuzen Auto-paasshöw bij Mannaert Terneuzen Twee gewonden bij aanrijding te 's-Heerenhoek Viswedstrijd HVSO te Zaamslag Interkerkelijke paasdienst te Zaamslag Gouden bruiloft te St.-Kruis DVV Zaamslag kaartte tegen WVZ Afsluiting van wegen in Vrije van Sluis Schieting Boschkapelle teïcle 56 schutters Te Koewacht 36 schutters op buitenschieting Nationalistisch Schieting te Koewacht van Nooit Gedacht Schade bij aanrijding te Sluiskil PRIESTER EN KUNSTENAAR Gezellige avond bij Van der Poel Gaaibolling te Walsoorden Veertig schutters te Hengstdijk DINSDAG 13 APRIL 1971 1 I 1\I1jIVlLlisI\ UHj F ljAL//lJ\vjL't/Oi jij jC EjLX. It /lull I (ADVERTENTIE) Zeeuwse charme gaat niet ver loren. Het eigene van Zeeland, de ruimte, de rust en de fantas tische SIERADEN. De WAL- CHERSE strikken, sloten, spel den, ze zijn er nog! Ze zijn er weer, bij 't Gouddoppertje. Wij maken ze nieuw, de kroonspel- den en stukken en allerlei unie ke dingen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In café Neutraal werd op eerste paasdag een kaart wedstrijd gehouden. Voor deze laat ste kaarting in dit seizoen bestonden de te winnen prijzen uit eieren. De uitslag was: 1 T. Oudenaarde, 2 R. Dieleman, 3 B.Maas, 4 P. Bos,, allen te Terneuzen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Traditiegetrouw werd in de showroom aan de Axelse- straat 19 door de heer D. P. Man naert een show gehouden van auto's, to's. In tegenstelling tot voorgaande jaren waren er nu geen bromfietsen of motoren bij betrokken. Er ston den enkele modellen van de N.S.U., waarvan de heer Mannarts vertegen woordiger voor Zeeuwsch-Vlaande ren is. Er was vrij veel belangstel- Hng. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK. Op de krui sing WerrilaanVan Bilthovenweg te 's-Heerenhoek heeft, doordat de be stuurder van een personenauto, de heer H. B. uit 's-Heerenhoek, geen voorrang verleende, een aanrijding plaatsgevonden met de personenauto van de heer C. A. J. uit Roosendaal. Mevrouw B. uit 's-Heerenhoek en de heer J. uit Roosendaal moesten met verwondingen overgebracht worden naar het St. Joannaziekenhuis te Goes. De auto van J. uit Roosendaal werd geheel vernield. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De hengelaarsver eniging Sport en Ontspanning te Zaamslag hield in de Westerschelde nabij de buurtschap Eendracht haar tweede viswedstrijd, meetellend voor het clubkampioenschap 1971. De vangten waren bij een aantal deelnemers zeer goed. De uitslag luidde: 1 M. de Bruijne Terneuzen 686 punten, 2 B. Taalman Zaamslag 662, 3 J. van Langevelde Axel 518, 4 Th. Ottjes Terneuzen 461, 5 C. van Alten Zaamslag 395 punten. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In de gerefor meerde kerk te Zaamslag werd op eerste paasdag een interkerkelijke paaszangdienst gehouden. De plaat- selijke predikanten ds. L. Zwaan (gereformeerde kerk) en ds. A. Deinum (Nederlands hervormde kerk) verzorgden de liturgie. Mu zikale medewerking verleende de harmonie „Volharding" uit Zaam- slaig, onder leiding van haar dirigent de heer J. Meijers uit Terneuzen, en een gemengd koor onder leiding van mejuffrouw C. de Blaaij. SINT KRUIS —Te, Sint Kruis vierde het echtpaar Alois van Hee en LouiseBo-namie zijn gouden bruiloft. -Het op Sint Kruis zeer geziene echtpaar Van Hee mocht zich op de feestdag in een overwel digende belangstelling verheugen, zo zelfs, dat de zaal van 's Lands Welvaren te klein bleek om alle belangstellenden te bevatten. Na mens het gemeentebestuur gingen burgemeester M.G.M. van Berckel, wethouder G.F. Bonte en gemeente secretaris J.M Paridaen gelukwen sen aanbieden. De heer en mevrouw Van Hee, resp. 79 en 71 jaar oud, wonen sinds enkele maanden in de kom Aardenburg. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG. In café De Vlas bloem te Zaamslag speelde de aldaar gevestigde kaartvereniging DVV een wedstrijd' tegen een team van café restaurant Het Wapen vam Zeeland. Het aan eigen tafels spelend DVV won na een spannende middag kaar ten met 36 tegen 24 punten. De gede tailleerde uitslag was: 1. J. de Feijter; 2 C. van Aliten (WVZ); 3 Jac. van Doorn; 4 G. van Voorde, 5 M. Wil- lemsen - (WVZ); 6 D. Bare- man; 7. Joh. de Feijter; 8. H. Schoon- akker; 9. H. van de Voorde; 10. C. van Doorn; 11. F. Bareman (WVZ) De return wordt gespeeld op Hemel vaartsdag in Het Wapen van Zee land. De wacht aan het Catshuis neemt de paaseieren-met-verlanglijstje, die voor de minister-president bestemd zijn, in ontvangst. AARDENBURG In verband met uit te voeren werkzaamheden door het waterschap Het Vrije van Sluis zullen tot 7 mei rond Aarden burg en Sluis voor alle verkeer af gesloten zijn de Passageulepo-lder- weg, de Kleine Boompolderweg en de Kleine Boomdijk vanaf de Mo lenweg tot de Belgische grens. V (Van onze correspondent) BOSCHKAPELLE —In café A. Stallaert te Boscihkapelle werd een schieting gehouden op twee wippen. Er waren 56 schutters. De uitslagen hiervan waren: Wip I: hoge vogel B. Soholten Koewacht, eerste zijvogel B. Romeijn Oss-enisse. Tweede zijvo gel G. van Driessche Lamswaarde. Grootste aantal kleine vogels op de ze wip A. W-entzler Boschkapelle met 4 stuks. Wip twee: hoge vogel G. van Driessche Lamswaarde. Eerste zijvo gel F. Danckaart Boschkapelle. Tweede zijvogel P. Claessen Lams waarde. Grootste aantal kleine vo gels J. de Waal te Groenendijk met vijf stuks. (Van onze correspondent) KOEWACHT —In café Netty te Koewacht-Zand werd een buiten schieting gehouden op de lage wip. Er waren 36 schutters. De hoge vo gel werd afgeschoten door G. Buijs. Twee zijvogels door A. Goossen. Een zij vogel door Zelaert. G. Rom- bouts schoot de meeste vogels af. De winnende deelnemers zijn allen van Koewacht. (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN/HULST Minister-president P. de Jong heeft zaterdagavond „niet thuis" gegeven voor een de putatie agrarische jongeren uit Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren, die hem namens de Ka tholieke Plattelands] ongeren, de Christelijke Plattelands jongeren en de Plattelands- jongeren-zuid een lijstje met wensen en een doosje met jfaaseieren wilden overhandi gen. De deputatie werd aan de poort van het Catshuis in Scheveningen, de ambtswo ning van de minister-presi dent, tegengehouden met de mededeling, dat deze in be spreking was en dus niet in de gelegenheid was de vijf jongeren even te woord te staan. De ganze-eieren uit Zaamslag zijn toen overhan digd aan de wacht, die ver zekerde „dit presentje aan zijne excellentie te zullen overdragen". Hoewel een teleurstelling, bete kende dit overigens niet, dat de reis naar politiek Den Haag voor niets was gemaakt. Zaterdagmorgen is de groep namelijk op bezoek geweest bij minister Lardinois en zaterdag middag waren de vijf jongeren in Wassenaar gastvrij ontvangen bij het Tweede-Kamerlid voor de KVP, mr. T. Brouwer, tevens lid van de vaste kamercommissie voor de landbouw en lid van het Europees Parlement. Bijhem vond de groep van vijf een aandachtig gehoor. Mr. T. Brouwer bleek het tijdens een spontane discussie, in zijn wo ning, op vele punten met de jonge ren eens te zijn ("Ik zit als politicus op rozen"), maar hij vroeg tevens om -geduld. "Aan de structuur voor de landbouw moet nog veel gebeuren", aldus mr. Brouwer, „maar de struc tuur van de industrie in Nederland is nog veel slechter. Kijk maar, er verdwijnen regelmatig bedrijven door fuseren. Het grote verschil met de landbouw is, dat daar fuseren van bedrijven niet voorkomt". In hun eisenpakket hebben de KPJ, CPJ en PJZ gevraagd om afschaf fing van concurrentie-vervalsende maatregelen, vooral in Frankrijk. Mr. Brouwer was bereid toe te ge ven, Mat die concurrentievervalsing fnuikend werkt, "maar", zo zei hij, wij als Nederlanders zijn ook niet brandschoon". goed van de grond kreeg; een ont wikkeling, die trouwens nog niet helemaal is voltooid". De Zeeuwsch- Vlaaimse bezoekers hielden het Tweede Kamerlid voor om Amerika niet teveel als voorbeeld te nemen. "De Amerikaanse landbouwstructuur bewijst", aldus de heer Brouwer (deze week als NCB-spreker in IJ- zendijke), "dat een goede structuur alleen niet voldoende is, maar dat ook een goede prijspolitiek noodza kelijk geacht moet worden". De heer Brouwer bleek verder met de jongeren van oordeel te zijn, dat er betere opleidingsmogelijkheden voor jonge boeren, ook buiten het agrari sche bedrijf, moeten komen en dat in Zeeuwsch-Vlaanderen moeite ge daan moet worden om de vlascul tuur te behouden. Tijdens de discus sie werd verder onder meer nog gesproken over de jongste EEG-ma- rathon zitting in Brussel. Het ge sprek bij mr. Brouwer thuis duurde ongeveer een half uur. Het Tweede Kamerlid toonde zich ingenomen met het bezoek en ont plooide zich als een joviaal gastheer aan wie de jongeren uit Zeeuwsch- Vlaanderen volgens zijn mededeling overigens niet zoveel nieuws verteld liebbeh. "Want", aldus zijn betoog, "deze problematiek leeft ook in Groningen. Het is alleen erg onge woon, dat de mensen me thuis ko men opzoeken om er over te praten, maar daar heb ik geen bezwaar tegen. Ook na de verkiezingen kan "dat nog wat mij betreft", aldus mr Brouwer. Het gesprek in Wassenaar kwam tot stand met bemiddeling van het Hulster Eerste Kamerlid voor de KVP, drs. W. Lockefeer. Bij minis ter Lardinois in Eindhoven had men onder het genot van koffie, zater dagmorgen anderhalf uur over de landbouwproblematiek gesproken. Delegatieleider Stan Vereecken: „De heer Lardinois gaf ons zeker niét in alles gelijk, maar het was een ver helderend gesprek". Aanvankelijk was het de bedoe ling alle fractie-leiders van de grote partijen te bezoeken, maar wegens tijdgebrek moest men dit plan laten varen. Bovendien waren de meeste grote polititke leiders afwezig. Niet temin is het doel bereikt; de eisen van Zeeuwsch-Vlaams jonge boeren stand zijn in politiek Den Haag gedeponeerd en met name de heer Brouwer heeft toegezegd er voor te zullen vechten, dat van de paas eieren meer zal terugkomen dan al leen een lege dop. Naast minister-president De Jong, minister vam Landbouw Lardinois en mr. Brouwer hebben ook alle Zeeuwse Tweede-Kamerleden paas eieren gekregen, vergezeld van een lijstje met wensen. Die werken even wel per post toegestuurd. Zowel jongeren als Tweede Ka merlid moesten toegeven, dat er zelfs in EEG-verband nog teveel na tionalistisch wordt gedacht en dat dit eigenlijk niet past in de EEG- gedachte. Ook mr. Brpuwer betrapte tijdens het gesprek rond de tafel zijn gasten op nationalistisch den ken. "Als je zegt dat er de afgelo pen jaren in het kader van de een wording van Europa helemaal niets is bereikt, dan ben ik het daar niet mee eens. Kijk eens naar de EEG; er mankeert misschien nog veel aan, maar we hebben die Europese sa menwerking toch maar in tien jaar van de grond gekregen en dat is helemaal zo gek nog niet in verge lijking met Amerika, waar men de Verenigde Staten pas na zestig jaar (Van onze correspondent) KOEWACHT De sch-u-tterssociëteit „Nooit Gedacht" te Koewacht hield in het café van de heer A. de Kind een schieting met een deelname van 49 schutters. De uitslag hiervan was: hoge vogel M. de Letters. Eerste zij vogel Cyr. Buijs. Tweede zijvogel R. de Bock. Grootste aantal kleine vo gels R. Zelaert. (Van onze correspondent) SLUISKIL Nabij de brug te Sluiskil had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, respec tievelijk bestuurd door D. van D. uit Terneuzen en P. V. uit Turnhout. Beide auto's liepen schade op. BRESKENS Omer Gielliet is priester en kunstenaar beide. De in Breskens wonende kapelaan legt van die dubbele hoedanig heid getuigenis af in beeldhouw werken, die door de natuur en door hem samen zijn gevormd; merkwaar:lige wortelstronken, die door Gielliet worden bewerkt soms ook niet en dan vooi iedereen zichtbaar tonen wat de ze merkwaardige priester al me' een soort röntgenblik in hen ver moedde. Ook als literator past ka pelaan Gielliet het middel van de coöperatie met de natuur toe. In zijn zojuist verschenen bundel „Gaandeweg" laat hij ons ovei zijn schouder meekijken bij het zeldzame proces van woorden die een eigen en nieuw leven gaan leiden, ais men ze maar met nieu we ogen wil zien. De lezer gaat in „Gaandeweg" op ontdekkingsreis in een atmosfeer die en mengeling van diepe vroomheid en zeldzame verrukking wegens schoonheid is. Men ontmoet vreemde menstypen: een sleuteldrager, een schaalvergroter, een laatste minister, een getikte, een ziener en een paar kijkers en nog vele anderen. Men passeert vreemde, mytieke plaatsen, zoals de waterput waarvan de bo dem in een nacht tot leven kwam.- waardoor er kristalhelder water naar binnen vloeide. Van het won der dat daar geschiedde, zegt een boer: „Zo is het duizendmaal be ter Men noemt de verhalen van Omer Gielliet gaarne „sprookjes". Zij heb ben inderdaad de sfeer van sprook jes, maar hun waarheden liggen veel meer in het verborgene, zoals dat ook het geval is met de wortelstron ken die men moet kunnen zien om hun boodschap waar te nemen. Een voorbeeld van zo'n Gielliet- natuur-coproduktie is het verhaal „De wel en de krater". „Hoog boVen alles uit beheerste de krater het landschap. Er kwamen veel toeristen en ze namen foto's". „Wel, wel", zei de krater, „als ik er niet was, de streek vaart er wel bij, waar of niet? En kijk eens hoe vruchtbaar 't land en er ligt een hele stad aan mijn voeten, wel 100.000 mensen". „Dat is waar", klonk het ergens vandaan, „maar 't is te merken dat je niet alleen je hoofd verloren hebt. maar ook je hart". „Wat?" bromde de kater, „Met wie spreek ik?" „Met mij hier", klonk een heldere stem, „ik ben 'n kleine wel in het dal. Je hebt me al dikwijls geroe pen". „Wel, wel", zei de krater. „Je weet niet eens wat wei-zijn is", zei de wel zachtjes. „Wel godallemachtig", brulde de krater, „ik ben de bron van de welvaart van heel 't volk". „Soms ben ik onwel van je", fluisterde 't water. „Wel heb ik van m'n leven", don derde de krater, ,,'t volk zelf heeft me die titel met algemene stemmen gegeven". „Dan is 't net als jij geworden", zei de wel onbevreesd, „even de- monkratisch". Toen braakte de krater het laatste vuur uit zijn hart en 't water zweeg". Niet alleen in woordbehandeling en zinsbouw, maar ook in de grafi sche uitvoering van zijn bundel speelt Omer Gielliet met zijn onder werpen. Sommige teksten zijn kelk- vormig opgemaakt, andere in de vorm van een kruis, een pijl of een haak. De titels dansen er omheen. De priester in Omer Gielliet kijkt, in bijna elk verhaal, soms droevig, soms vrolijk of snaaks om de hoek. Maar de grondtoon is mededogen met de mensen, die (vele van zijn dichterlijke teksten getuigen ervan) aan het vuur voorbijlopen en ver stomd kijken naar hun eigen TL- verlichting. Een .apotheose is het laatste verhaal in de bundel „Beeld spraak", waarin Omer Gielliet het geladen woord „volbracht" na geda ne schepping uitwerkt met deze woorden: „Tot werkelijk volbracht zijn, echte voldoening en tot spreken de gelijkenis van dat eindeloos Ge geven in je eigen hart roept die stomgeslagen mensenzoon zifli uit. Zijn doodssehreeuw is een open baring, scheuren van 't voorhangsel. Verlossing. Maagdelijk nieuws en vruchtbaar. Want nog is er niets meer verlossend en bevrijdend dan dat en dan zo". Hij besluit met zijn verantwoording: „Daarom hoort het beelden bij mijn priester-zijn en is het er aan onderhorig ook". TOM KOOPMAN Mr. Brouwer neemt lachend zijn verrassing van de plattelandsjongeren in ontvangst. (Van onze sportmedewerker) GOES Zaterdag is in Goes een aanvang gemaakt met de schoolvoet- balwedstrijden van het rayon Zuid en Noord-Beveland. Er kwamen niet minder dan 935 jeugdige spelers binnen de lijnen, verdeeld over 85 teams. Er werd op zeven velden tegelijk gespeeld. Veertien actieve KNVB scheidsrechters kwamen bij dit toernooi in actie dat dinsdag wordt voortgezet, met de winnaars van de diverse poules. De speeltijd was 2 x 15 minuten. De Stichting Sportbelangen in Goes die alle medewerking verleende bij dit toernooi en het gemeentebestuur dat de terreinen gratis beschikbaar stelde, heeft de schoolvoetbalcommis- sie voor geen enkel probleem ge steld. De uitslagen en eindstanden in de hoogste afdelingen waren: afdeling 1 (16-17 jaar) Chr. Lyceum Goes 1 - Elan Goes Goes -1 02, Goese Ly ceum 1 - Chr. Lyceum Goes 1 1—0, Goese Lyceum 1 - Elan Goes 1 10. Eindstand: 1 Goes Lyceum 4 punten, 2 Elan Goes 2, 3 Chr. Lyceum Goes 0 punten. Afdeling D 2: Chr. Mavo Goes 1 LTS Goes 2 00, Openbare Mavo school Kruiningen 1 - LTS Goes 2 12, Chr. Ma-vo Goes 1 - Openbare Mavo Kruiningen 1 20. Eindstand: 1 Chr. Mavo Goes 3 punten (beter doelsaldo), 2 LTS Goes 3, 3 Openba re Mavo Kruiningen 0 punten. Afdeling 3: LTS Goes 1 - Openba re Mavo Goes 1 20, LTS Goes 1 - Openbare Mavo Goes 1 20. Eind stand: 1 LTS Goes 4 punten, 2 Mavo Goes 0 punten. (In deze groep was 1 team niet opgekomen.). Afdeling C 1: LTS Goes 5 - Chr. Mavo Goes 3 31, LTS Goes 5 - Openbare Mavo Kruiningen 2 21, Chr. Mavo Goes 3 - Openbare Mavo Kruiningen 2 10. Eindstand: 1 LTS Goes 4 punten, 2 Chr. Mavo Goes 2, 3 Openbare Mavo Kruinin gen 0 punten. Afdeling 3: LTS Goes 4 - Openba re Mavo Goes 3 02, LTS Goes 4 - Chr. Mavo Wissenkerke 00, Open bare Mavo Goes 3 - Chr. Mavo Wissenkerke 00. Eindstand: 1 Openbare Mavo Goes 3 punten, 2 Chr. Mavo Wissenkerke 2, 3 LTS Goes 1 punten. Afdeling 4: LTS Goes 3 - Chr. Mavo Goes 2 20, LTS Goes 3 - Elan Goes 3 10, Chr. Mavo Goes 2 - Elan Goes 3 41. Eindstand: 1 LTS Goes 4 punten, 2 Chr. Mavo Goes 2, 3 Elan Goes 0 punten. Afdeling 5: Elan Goes 2 Voetius Mavo Goes 5 - LTS Goes 8 03, Lyceum Goes 3 30, Chr. Lyceum Goes 3 - Voetius Mavo Goes 01. Eindstand: 1 Elan Goes 4 punten, 2 Voetius Mavo Goes 2, 3 Chr. Ly ceum Goes 0 punten. Afdeling 6: Chr. Lyceum Goes 2 - Openbare Mavo Goes 2 03, Chr. Lyceum Goes 2 - Openbare Mavo Kortgene 31, Openbare Mavo Kortgene - Openbare Mavo Goes 2 05. Eindstand: 1 Openbare Mavo Goes 4 punten, 2 Chr. Lyceum Goes 2, 3 Mavo Kortgene 0 punten. Afdeling B (12-13 jaar): Chr. Ma- Goes 5 1—1, LTS Goes 8 - Chr. Mavo Goes 6- Goese Lyceum 4 02, LTS Goes 9 - Goese Lyceum 4 12. Eindstand: 1 Goese Lyceum 4 pun ten, 2 LTS Goes 1, 3 Chr. Mavo Goes 1 punt. Afdeling 2: Openbare Mavo Goes 5 - Chr. Lyceum Goes 4 10, Chr. Mavo Goes 5 - LT SGoes 8 0,3 Ghr Mavo Goes 5 - Openbare Mavo Goes 5 I—1, LT SGoes' 8 - Chr. Lyceum 4 00, Chr. Mavo Goes 5 - Chr. Lyceum 4 00, LTS Goes - Openbare Mavo Goes 5 11. Eind stand: 1 LTS Goes 4 punten (beste doelsaldo), 2 Openb. Mavo Goès 4, 3 Chr.Mavo Goes 2, 4 Ghr. Lyceum Goes 2 punten. Afdeling 3: Chr. Mavo Goes 4 - Elan Goes 4 00, Elan Goes 4 - LTS Goes 7 13, Chr. Mavo Goes 4 - LTS Goes 7 00. Eindstand: 1 LTS Goes, 4 punten, 2 Chr. Mavo Goes 1, 3 Elan Goes 1 punt. Afdeling 4: Goese Lyceum 3 - Mavo Kortgene 2 50, Goese Ly ceum 3 - Openbare Mavo Goes 4 1 0, Mavo Kortgene 2 - Openbare Mavo Goes 4 13. Eindstand: 1 Goese Lyceum 4 punten, 2 Openb. Mavo Goes 2, 3 Mavo Kortgene 0 punten. Winnaars basisscholen afdeling A 1: Donbosco school 2 (s'-Heeren- hoek). A 2: Openb. basisschool Elle- woutsdijk. A 3: Openbare basis school Hansweert. A 4: Chr. Basis school Kruiningen. A 5: Openbare basisschool Wemeldinge. A 6: R.K. jongensschool Kwadendamme. A 7: Openbare basisschool Nieuwdorp. A 8: H. v.d. Veenschool (Goes). A 9: Donsbosco school 1 ('s-Heerenhoek). A 10: Kloetinge School 1, All: Openbare basisschool Kruiningen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de kantine van het aannemingsbedrijf gebroe ders Van der Poel n.v. werd de jaarlijkse kaartwedstrijd gehouden. Algemeen kampioen werd de heer Van de Velde uit IJzendijke. Tevens was er die avond een biljartdemon stratie waaraan vier bekende biljar ters deelnamen. De uitslag luidde: 1 C. Lippens (Kaprijke, Th Crapé uit Waarschoot, 3 D. Standaert uit Mal- degem en 4 Ton van Enename uit Terneuzen. (Van onze correspondent) WALSOORDEN —In café Rue du Nord werd een gaaibolling gehouden met een deelname van 47 boilers. De uitslag hiervan was: hoge vogel en tweede zijvogel Th. Neve te Kloosterzande Eerste zijvogel Joh. Pauwels te Walsoorden. Grootste aantal vogels met 12 stuks J. van Heese, Noordstraat. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK In het café van de heer De Kort te Hengstdijk werd een buitenschieting gehouden met een deelname van 40 schutters. Er werd geschoten op twee prangen. Alle vogels van de tweede prang moesten worden verloot. Uitslag prang een: hoge vogel W. Pauwels Axel. Eerste en tweede zij vogel J. Maas Hengstdijk. G. van Damme Terneuzen en L. Heijman Hulst schoten de meeste kleine vogels, beid-en zeven stuks.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2