Te late start kost Toine Hezemans zege op Zand voort ZWEMJEUGD SUPERIEUR IN LANDENTOERNOOI Okker verslagen in finale Hoe U mede-eigenaar van een welvarende oliemaatschappij kunt worden. Drie judotitels Nederland vanLeest Baronie stort na rust in Waterpolocrs voorlaatste in Rotterdam voc Fraai debuut Nico van der Zanden sport Aad Steylen wint in Tilburg Dat hoeft U geen kapitalen te kosten. Met een bescheiden bedrag van enkele honderden of zelfs enkele tientallen guldens speelt U het klaar. U bent dan niet alleen mede-eigenaar van een oliemaatschappij, maar van een groot aantal bloeiende ondernemingen overal ter wereld. En in de opbrengsten van al die onderne mingen deelt U mee. Hoe kan dit? Omdat er zoiets ate een amro-pierson fund bestaat. Dit Fund wordt beheerd door deskundige beleggingsspecialisten van twee vooraanstaande banken: de Amro-Bank en Pierson, Heldring Pierson. Zij beleggen Uw geld (en dat van duizenden anderen) in tal van binnen- en buitenlandse ondernemingen. Zij hebben een uitgebreid informatie-net. En blijven daardoor van dag tot dag precies op de hoogte van wat er in de financiële wereld omgaat. Daardoor kunnen zij het kapitaal dat zij beherenoptimaal laten groeien. En ook zeer goed spreiden, waardoor overdreven risico's worden vermeden. Zij zijn helemaal niet geheimzinnig over hetgeen zij doen. Elk kwartaal maken zij bekend welke resultaten er behaald zijn en in welke ondernemingen wordt belegd. Elk jaar publiceren zij een uitgebreid 1 jaarverslag.U kunt dus deelnemen aan het Amro-Pierson Fund zonder dat U de vraag bekruipt waar blijft m'n geld eigenlijk. U kunt al deelnemen met tenminste 2 parti cipaties (die samen ongeveer f 50,— kosten) U kunt deelnemen als particulier. Maar ook als bedrijf of als instelling. En er is nóg een heel goede manier om mee tedoen, namelijk via het effect plan. Dit is een levensverzekering, waarbij het grootste deel van Uw stortingen wordt belegd in het Amro-Pierson Fund. Het overige deel wordt - na aftrek van kosten - besteed om U te verzekeren tegen financiële gevolgen van overlijden en invaliditeit. En U geniet fiscale voordelen. Op onze kantoren en bij Uw eigen verzekeringsadviseur kunt U er alles over te X2IE TM weten komen. LtlCCt 1 13.11 In het Effect Plan werken samen: de Amsterdam-Rotterdam Bank en Pierson, Heldring Pierson (die het Amro-Pierson Fund beheren); Natkmak'Nederlanden en de Eerste Nederlandsche. En hopelijk U. F0N0SH0P W/AW Nederland wint Beneluxtoemooi w ho j uut i otliao 325- MIDDENZWAARGEWICHT: TVTTitTn-nuT den Otter (Ned.) 387%, ZWAARGE WINNEN RALLY ™T: 1 Van Lerbersen fBe) Vierde plaats Toine Hezemans VIERDE SPORTPAGINA VAN DINSDAG 13 APRIL 1971 ZANDVOORT (ANP; De vraag blijft wie de grootste over winnaar was op Zandvoort. Rob Dijkstra, die met zijn nietige ïïat Abarthje de NS11 1000 tt van Henry van Oorschot achter zich wist te houden? Toine Hezemans, die als laatste startte in het veld van de zwaardere toerwagens, zijn klasse overtuigend won doch Han Akers loot in zijn 2-liter-wagen de zege in de race niet kon ontnemen? Voor de bijna 20.000 toeschouwers op het winderige circuit van Zandvoort, waar met internationale NAV-races het au torensportseizoen op tweede paasdag werd geopend, was het niet belangrijk. Voor hen was zonder twijfel hoofdzaak dat de openingswedstrijd veelail zeer felle strijd te zien had den gegeven. Enerverend ook was de inhaalrace waarvoor Europees TILBURG (ANP) Aad Steylen heeft paasmaandag de eerste Horad- loop over 25 km. in Tilburg gewon nen. Hij had een ruime voorsprong op Johan Kijne. De uitslag: 1 Aad Steylen (Hanze Sport) 1.20.34, 2 Jo han Kijne (Shell VI.) 1.21.42, 3 Wil Kortenray (Kimbria M) 1.21,55, 4 Ad Pietersen (Sprint) 1.22.20, 5 Ste fan Kijne (Metro) 1.24,34, 6 Paul Fritz (PAC) 1.25.10. (ADVERTENTIE) kampioen Toine Hezemans zich ge plaatst zag. Al voor de Startvïag gevallen was zorgde hij voor opwin ding. Na de gebruikelijke „opwarm ronde" reed hij het in slagorde op gestelde rennersveld voorbij om bij zijn pits te stoppen. Na enkele secon den spoot de rode Alfa Romeo weer weg om juist op tijd voor de start zijn positie in te nemen. Nog voor de hoofdtribune kreeg Hezemans al aansluiting met de snelsten uit het veld. Vergeefs heeft hij daarna twintig ronden gepoogd het verschil te overbruggen dat hem van Han Akersloot scheidde. De uitslagen zijn: sportrenwagen boven 1300 cc: 1 Rein Zwolsman met Chevron B, 2 Theio Kinsbergen. Tot 1300 cc: 1 Arthur Banting met Broadspeed 11 ronden in 21.30.4 (Gem. 128.685 km.u.), 2 Rob Vaas- sen met Fiat 850 Sport. Internatio nale formule Ford (15 ronden 62,9 km): 1 Mo Harness (GB) met Lo tus, 2 Hakam Dahlquist (Zweden), 3 John Trevelyan (GB). Toerwagens groep 2 tot 1000 cc: 1 Rob Dijkstra met Fiat Abarth, 2 Jan van de Pol ROGER PINGEON kreeg voor de start van de ronde van België te horen dalt hij positief is bevonden bjj de dopingcontrole van de ronde van Vlaanderen. TOINE VAN DE BUNDER zegevier de in St.-Maria-Oudenhove. Hy ver sloeg in de spurt van deze 102 kilo meter lange wedstrijd twee Belgen. Wim de Waal was er 6e. met Fiat Abarth, 1 Henry van Oor schot met NSU 1000 tt, 2 Piet Leeu- wenburgh. Formule V renwagens (15 ronden 62,9 km): 1 Jelle Hingst met Kaimann Bell, 2 Ron Swartzen- burg met Austro. KEULEN (ANP) Dankzij de sterkte van de meisjes heeft Neder land dit weekeinde in het Agrippa-bad in Keulen de traditionele jeugdlandenwedstrijd gewonnen. Nederland zegevierde met 378 pun ten voor de winnaar van verleden jaar, West-Duitsland 368, Zweden 365, Italië 347, Frankrijk 242, Spanje 241 en België 127. De Nederlandse ploeg won niet minder dan zeventien onderdelen. Bij de meisjes zelfs zeven van de acht wedstrijden. De veertienjarige Astrid Verver zorgde met 4.36.2 voor een nieuw Nederlands record op de 400 m vrije slag. Dit werd een week geleden door Hansje van Bunschoten gesteld op 4.37.2. De vrijeslag-estafette: Enith Brigitha, Astrid Verver, Anke Rijnders en Hansje Bunschoten finishte in de wereldtijd van 4.06.2, waarmee het MONTE CARLO (ANP) Tom Okker en Betty Stöve, die zich in het tennistoernooi te Mon te Carlo hadden geplaatst voor de finale heren- en damesenkelspel hebben allebei hun partij verlo ren. Tom Okker werd verslagen door de Roemeen Ilie Nastase en Betty Stöve moest haar meerdere erkennen in de Francaise Gail Chanfreau. Tom Okker bereikte de finale door een overwinning op de andere Roemeen in het gezelschap Ion Tiri- ac. In deze wedstrijd speelde Okker geweldig. Zijn lobs waren millime ter-zuiver en zün passeerslagen wa ren absoluut onhoudbaar. Tegen Nastase heeft Okker zijn goede vorm niet kunnen continueren. Hij werd, hoewel hij nog nooit eerder in zijn Carrière van de Roemeen had verloren, verslagen (36, 06, 61, 6—1). Tom Okker en Roger Taylor werden in de finale van het heren- dubbel verslagen door de beide Roe menen Tiriac-Nastase. In de eerste set zag het er niet naar uit want die werd door het Brits-Nederlandse paar met 61 gewonnen. De Roe menen verklaarden echter dat zij uit hun concentratie waren gehaald door een ploeg televisiemensen. Toen zij aan die stoornis waren gewend, had den Okker en Taylor weinig ver weer tegen de sterk spelende Roe menen. Betty Stöve deed het in het da- mesdubbel met haar partner Katja Ébbinghaus (West-Duitsland) beter door de Frangaises Gail Chanfreau en Rose-Marie Darmon te verslaan met 3-6, 6-4 en 6-3. In het dames- enkel bleek Betty Stöve echter niet opgewassen tegen Gail Chanfreau en verloor in drie sets 64, 46 en 6 4. nationale record niet minder dan 5.6 seconden omlaag werd gehaald. Hansje Bunschoten, de grote winna res van de winterkampioenschappen werd tweemaal tweede: op de 400 m vrije slag in 4.38.0 achter Astrid Verver en op de 100 m vrije slag in 1.01.4 achter Anke Rynders. Laatst genoemde, die de crawlsprint won in 1.01.0, zegevierde ook op de 100 m vlinderslag in de voor haar uitstekende tijd van 1.07.6. Een verrassing was het zwemmen van Bert Bergsma, die bij de jongens de 100 m vrije slag won in 55.5 secon den. (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN Baronie heeft gisteren in Eindhoven tegen Eindho ven een enigszins geflatteerde 51 nederlaag geleden. Geflat teerd, omdat die hoge score bij het ingaan van de rust geenszins moge lijk leek. In een zeer slechte eerste helft was er aan beide kanten niet gescoord en had Baronie, hoewel sterk verdedigend spelend, soms het beste van het spel. Na de vroege openingstreffer van Weber, gescoord met het hoofd, klapten de bezoekers evenwel totaal ineen. In de 51ste minuut bracht Van den Boer de stand op 20 en in de 60ste minuut scoorde Senders uiit een strafschop. De toekenning hiervan was overigens zeer dubieus. Heijboer had volgens scheidsrech ters Wellinga Hendrik Schalks te hard geattaqueerd. Na die derde en in feite beslissende treffer stuurde trainer Janse twee verse krachten in het veld. Reedijk voor Hurckx en Vleugels voor Oosterwijk. Enig ef fect sorteerde deze wisseling niet. Integendeel zelfs. In de 70ste mi nuut schoot Frits van den Boer Eindhoven op 40, waarna Reedijk na een massale verdedigingsfout de eer voor Baronie kon redden 41. Enkele minuten voor tijd bepaalde Eindhoven-aanvoerder Kooimans de eindstand op 51. ROTTERDAM (ANP) Het Ne derlandse jeugdwaterpolo-zevental heeft aan het zeslandentoernooi in Rotterdam-West een krat pils over gehouden, geschonken door de West- duitse trainer voor het moedig ver weer van Oranje in de laatste wed strijd tegen Spanje. Het werd welis waar een fikse nederlaag 410 maar de Spanjaarden hadden nog een doelpunt meer nodig om gelijk te ko men en zelfs twee treffers meer no dig gehad om West-Duitsland in de eindrangschikking voorbij te gaan. Nu werd West-Dnitsland eerste eu dat was Herr Schepel wel een rond je waard. Nederland, het vorig jaar nog ge deelde eerste, heeft de noodgedwon gen verjongen moeten bekopen met een flinke terugval. Na de nederlaag met 24 in de openingswedstryd te gen Italië, volgde een nederlaag tegen West-Duitsland (47), een overwin ning met 71 op het zeer zwakke Frankrijk en opnieuw twee verlies- partyen tegen Zuid-Slavië (24) en Spanje (410). Alles by elkaar resul terend in een vyfde en voorlaatste plaats van het eindklassement. Na afloop was de stemming in de Nederlandse ploeg niet evenredig aan de bescheiden klassering. Behoefde dat ook niet te zijn. Coach Jan Bult man bracht veruit de jongste ploeg in het water, waarschijniyk ook de lichtste en zeker de minst gerouti neerde. (ADVERTENTIE) .01600-48389 1^-/^ ^indsfraat^6JBreda_J BRUNSSUM (ANP) De eerste open Nederlandse judokampioen schappen, die gedurende het paas weekeinde in de Brunnehal in Brunssum zijn gehouden, hebben voor Nederland in de belangrijkste categorie, die der dangraadhouders, drie titels opgeleverd. De Nederlandse kampioenen wa ren Eddy van de Pol (halfmiddenge- wicht), Martin Poglajen (middenge- (Van onze motorsportmedewerker) HEESWIJK Zondagmiddag zijn in het Noordbrabantse Heeswijk de eerste officiële wegraces voor mo torrenners gehouden. De Oosterhout- se coureur Nico van de Zanden, die dit jaar voor het eerst in de interna tionale klasse uitkomt, heeft meteen een formidabele prestatie geleverd. In de 250 cc.-klasse wist hij de tweede plaats te veroveren achter de Hilversummer Commu. De uitsla gen van de races: 50 cc. int. 1 Polane (Rijnsburg) Van Veen Kreidler, 2 Ramaker (Hattem) Kreidler, 3 Foekema (Den Haag) Kreidler. 125 cc. int. 1 Van Dongen (Rotterdam) Yamaha, 2 Valster (Hendrik Ido Ambacht) MZ, 3 Zoombelt (Oldebroek) Maico. 250 cc. int. 1 Commu (Hilversum) Ya maha, 2 Van der Zanden (Ooster hout) Yamaha, 3 Bovee (Meerlo) Yamaha. wicht) en Ernst Eugster (halfzwaar- gewicht). Ook in de beide andere klassen bracht een Nederlander het tot de finale: in het lichtgewicht Karei Gietelinlc, die zijn meerdere moest erkennen in de Engelsman Lawrence, en in het zwaargewicht Peter Adelaar. De Amsterdamse reus liet zich verrassen door de Engelsman Mac Donald, zodat een mogelijke vierde titel verloren ging. Middengewicht Martin Poglajen ver sloeg in de halve finale de Europese kampioen Brinan Jacks (GB). De belangrijkste uitslagen zijn: Lichtgewicht: Finale: Laurence (GB) wint op beslissing van Giete- link (Ned)., Half middengewicht: fi nale: Van de Pol (Ned), wint op beslissing van Zinsli (Zwi). Mid dengewicht: finale: Poglajen (Ned) wint op beslising van Tripet (Fra). Halfzwaargewicht: Finale Eugster (Ned) wint op Ippon van Boot (Ned). Zwaargewicht: Finale: McDonald (GB) wint op beslissing van Adelaar (Ned). BRUGGE (ANP) De Neder landse gewichthefploeg heeft zien zaterdag veruit het sterkst getoond bij de Benelux-kampioenschappen gewichtheffenin Brugge (Bel). Ur- gert, Bekkers, Van den Berg, San ders en Den Otter zorgden ervoor dat Nederland eerste werd op vijf van de zeven onderdelen. De belangrijkste uitslagen zijn 247% kg: BANTAMGEWICHT: 1 Urgert (Ned), VEDERGEWICHT- i Bekkers (Ned) 267%, LICHTGE WICHT: 1 Van den Berg (Ned i 317V2' MIDDENGEWICHT: 1 San ders (Ned) 360 (110-110-140), 2 Van- W7T7CrriATTTrrCT7t>C Lint (Bel-> 337V2- 3 Dumont (Lux) NAIROBI (ANP) De Westduit sers Hermann en Schuller hebben met een Datsun 240-Z de 19e Oost Afrika Safari gewonnen. Edgar Her mann, een in Kenia wonende West- duitse hoteleigenaar en zijn co- equipier Hans Schuller hadden 316 strafpunten. De tweede plaats in het klasse ment was voor de coureur Mehta (Oeganda) met 220 strafpunten. Ook hij reed in een Datsun 240-Z. Het officieuze eindklassement is: 1 Herman-Schuller (Wdl) met Dat sun 240 Z, 216 strafpunten; 2 Mehta (Oeg) met Datsun 240 Z, 220; 3 Hillyard-Aird (GB) met Ford Escort 345; 4 Shankland (GB) met Peugeot 504 inj., 346: 5 Zasada (Pol) met Porsche 911 S. 365. SALZBURG (ANP) De Neder landse autocoureur Toine Hezemans (Alfa Romeo) is zondagmiddag in Salzburg in de tweede wedstrijd om het Europese kampioenschap -por toerwagens op de vierde plaats geëin digd. De overwinning was voor de Brit John Fitzpatrick, die met een Ford Escort (235 pk) reed. Uitslag: 1 Fitzpatric (GB), 2 Pank1 'Ons' Facetti (It), 4 Hez mans (Ned), 5 Kamer (Oos).

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 12