PRUS5LAG .Volop werk voor moderne asfaltinstallatie Voorgevel stadhuis te Terneuzen krijgt vorm VERGELIJK DIE PRIJS! FEEST IN SLUISKIL' Operators veroordeeld voor verkeersovertredingen PRIJSSLAGKLANTEN ZITTEN GOED MET GROOTHANDELSPRIJZEN JAC. HERMANS Kantonrechter wil getuigen horen over botsing met politieauto Plannen voor filmkring in Sas van Gent Ere-medaille in zilver voor schipper De Reus Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! U BETAALT BIJ JAC. HERMANS PRIJSSLAG ALTIJD DE LAAGSTE PRIJS D '66 spreekt over streekplan Ritmische mis in Terneuzen streek Vlissingen stad VEERTIG JAAR BIJ „DE HOOP Dutch Internationals Fund Schieting in Koewacht Kantongerecht Terneuzen Schieting te IJzendijke piet 46 schutters CSV Voorwaarts vergaderde in Axel „Oud-Terneiizen" hield bijeenkomst WOENSDAG 7 APRIL 1971 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 11 december van het vorige jaar ikwam de 25-ja- rige aannemer H. van S. uit Westdor- pe de Graaf Jansdijk in zijn woon plaats in botsing met een auto van de rijkspolitie. De aanrijding gebeurde op het moment dat Van S. de inrit naast zijn woning wilde oprijden. Volgens de aannemer was de poli tieauto plotseling komen opdoemen. In de politiewagen zaten een opper wachtmeester en een wachtmeester van de groep Sas van Gent. Volgens het proces-verbaal waren de lampen van de politieauto wel degelijk aan geweest, maar Van S. beweerde dat de lichten pas na de bosting waren ontstoken. Hiervan konden twee mensen getuigen, aldus de aannemer. Volgens het proces-verbaal zouden de lichten van de politieauto kort na de aanrijding zijn uitgeschakeld om de accu te sparen. Daarna waren de lampen echter weer ontstoken. De kantonrechter mr. C. J. M. van Hees achtte een nader onderzoek van deze zaak gewenst en wilde eerst een aantal getuigen horen om een duide lijker inzicht in de kwestie te krij gen. Telefooncellen Te Vlissingen werden aanj de Rooseveltlaan en hij het winkelcentrum aan de Paauwen- burgweg openbare telefooncellen in dienst gesteld. Met de geïnstalleerde apparatuur kunnen de gebruikers al le lokale en interlokale gesprekken afwikkelen zonder tussenkomst van een PTT-telefoniste. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT De stichting voor sociaal cultureel werk in Sas van Gent zal in het komende sei zoen regelmatig documentaires en speelfilms gaan vertonen. Wanneer hiervoor voldoende belangstelling bestaat kan men komen tot de op richting van een zogenaamde film kring. Daarom zullen in de woonkernen Sas van Gent, Westdorpe en Philip pine enige filmvoorstellingen wor den gegeven: Op dinsdagavond 13 april in de Meerpaal te Philippine, aanvang 19.30 uur; woensdag om 19.30 uur in gemeenschapscentrum Noordstraat 5, Sas van Gent; en donderdag 15 april om 19.30 uur in Concordia te Westdorpe. Voor alle avonden toegang boven 14 jaar. Ook zal op deze avonden aandacht wor den geschonken aan een eventueel te volgen werkwijze. Zo zal er een adviescommissie gevormd kunnen worden, die de keuze van de film en organisatorische zaken gaat be hartigen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Met het indrukken van een knop en het overhalen van een schakelaar heeft waarnemend-burgemeester W. H. M. Colsen van Sas van Gent op het kanaaleiland bij Sluiskil de nieuwe asfalt- menginstallatie van de Zeeuwse Asfalt- en Aannemingsmaatschappij n.v. (Z. A. en A.) officieel in gebruik gesteld. De vuurrood geschilder de installatie van Duits makelij heeft een mengcapaciteit van 120 ton per uur en een droogcapaciteit van 140 ton per uur. Het is de tweede machine van deze soort in Zeeland. De Zeeuwse Asfalt- en Aanneminsmaatschappij is een combinatie van zeven Zeeuwsch- Vlaamse, een Belgische en een „Hollands" aannemingsbedrijf. als industrie- en havengebied is toe bedeeld. De heer Colsen sprak de wens uit dat bet asfaltbedrijf in alle opzichten een gezonde ontwikke ling zal doormaken. Er zaïl voor de onderneming voorlopig genoeg werk aan de winkel zijn in Zeeland. De aanleg van. de nieuwe tractaatweg za-1 vijftigduizend ton asfalt vergen en ook andere nieuwe wegen zullen een grooit deel van de produktie van de nieuwe installatie opeisen. Voor de ingebruikneming van de rond één miljoen gulden kostende aisfaltmolen bestond grote belang stelling. De heer I.J. de Riuijssscher gaf in zijn begroetingswoord een kort overzicht van de asfaltfabricage in Zeeuwsch-Vlaanderen. Nadat een Belgisch bedrijf sinds het jaar 1963 totaal 350.000 ton in Zeeuwsch- Vlaanderen bad geproduceerd begon een aantal aannemers uit de streek plannen te maken om gezamelijk deze asfaltproduiktie voort te zetten. Na een moeilijk beginjaar kwamen er betere bedrijfsresultaten die ui- mondden in de bouw van een ultra moderne asfaltinstallatie. Namens het bestuur van de Z.A. en A. dank te de heer De Ruijsscher oprichters en aandeelhouders voor hun mede werking. Nadat de heer De Ruijs scher van het personeel een grote ingelijste foto van de nieuwe aan winst ten geschenke had gekregen legde waarnemend-burgemeester Colsen verband tussen de ontwikke ling van het asfaltbedrijf en die van Zeeuwsoh-Vlaanderen, in het bijzon- dier van de kanaalzone. Hij ondier- streepte de noodzaak van een verde re industriële ontplooiing van de kanaalzone in het belang van de welvaart en het welzijn van de be volking. Daarbij wees de heer Col sen op de oplichting van het Haven schap Terneuzen en Kanaalzone en het voorontwerp-streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen waarin de Kanaalzone een belangrijke rol Onder grote belangstelling begint (ADVERTENTIE) Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aandelen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKZO, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips en Unilever. De spreiding over deze vijf vermindert uw risico. D.I.F. is daarom: goed om mee te beginnen en het beste om mee door te gaan. Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., P.ostbus 853, Amsterdam. de asfaltfabriek te Sluiskil haar produktie, (Van onze correspondent) KOEWACHT Aan de schieting in café Safari bij H. de Vlieger in Koe wacht hebben tachtig schutters deel genomen. De uitslag is als volgt: hoogvogel: A. Martens, Koewacht, zijvogel: F. Breijart, Koewacht, twee de zijvogel: mevrouw Hense-De Za ger uit Axel Meeste kleine vogels (5): A. de Nijs uit Koewacht. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De houw van het raadhuis van Terneuzen is nu zover gevorderd, dat de voorgevel zijn vorm begint te krijgen. Met een mobiele hijskraan van de firma Stoof uit Breda zijn gisteren een serie pre-fab- gevelrandbalken omhoog gehesen. Eenmaal op de plaats aangekomen is de in totaal 43 ton wegende formatie aan elkaar gelijmd. Achter de wand die nu is ontstaan zal straks Terneuzens gemeenteraad vergaderen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Achter elkaar ver schenen drie operators als verdachte voor de Terneuzense kantonrechter, mr. C.J.M. van Hees. Alle drie hadden een verkeersdelict op hun conto. De 31-jarige C van de L. uit Terneuzen had in een pas van zijn zwager ge kochte auto gereden zonder in het be zit te zijn van een kentekenbewijs. Hij verontschuldigde zich met de verklaring dat hem in zijn vorige woonplaats Vlissingen op het belas tingkantoor verteld zou zijn dat hij beter in Terneuzen een kentekenbe wijs kon aanvragen. De officier van justitie vond dat Van de L. wel zijn best had gedaan om zijn verzuim goed te maken, maar dat het straf bare feit nu eenmaal vast stond. Hij wilde met een boete van 10 gulden volstaan, waarmee mr. Van Hees en verdachte zich konden verenigen. Operator E. van T. uit Sas van Gent bad op de Westsluis geen voorrang veiüeenid aan een vrachtauto die op de rijksweg naar Sas van Gent reed. Slechts door scherp naar rechts uit te wijken kon de vrachtautochauffeur een aanrijding voorkomen. Van T. gaf toe de naderende vrachtauto te laat te hebben opgemerkt. De officier merkte op dat verdachte al eens eer der voor een dergelijk feit met de justitie in aanraking wias geweest. Hij vorderde een boete van f75,—. De kantonrechter vonniste met f 50,—. De 28-jariige J.S. had op de Oost- kade in Sluiskil meer dan 112 km per uiur gereden hoewel de maximum toegestane snelheid 5(L km bedroeg. Hij zei te hebben gedacht al buiten de bebouwde kom te zijn. De offi cier wilde rekening houden met het feit dat S. al meer voor het hekje was geweest wegens snelheidsovertreding. Hij achte een flinke geldboete daar om op zijn plaats en vorderde f 175, met de waarschuwing dat hij bij een volgende overtreding van verdachte een voorwaardelijke of onvoorwaar delijke intrekteinig van diens rijbe wijs zou eisen. Mr. van Hees: „Ik wil u die steun in de rug wel geven. U krijgt van mij een geldboete van f 175,waarvan f 75,voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd." Ver dachte: „Ik zal nu wel honderd pro cent opletten." De 56-jarige scheepsbevrachter E.B. uit Sas van Gent had zoveel haast om een op vertrek liggend schip te halen dat hij op de Oostkade in Sluiskil de maximum snelheid over- (Van omzie correspondent) IJZENDIJKE De 46 schutters uit 11 pelotons die aan de schieting in het „Hofzicfot" te IJzendijke deelnamen, verdeelden de prijzen als volgthoog vogel J. Bracke uit Zuiddorpe, zijvo gels R. van Acker Waarschoot en P. de Poorter IJzendijke, kallen M. Wisse Terneuzen en mevr. M. Ivens Seegers uit Sluiskil. P. de Klerck en Alex Cïaeyis, beiden IJzendijke, scho ten de meeste vogels n.l. elk 4 stuks. schreed. De officier wenste deze haas tige spoed niet als verzachtende om standigheid te honoreren en vorder de een boete van zestig gulden, een eis waarmee de kantonrechter ak koord giinig. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op de agenda van de openbare ledenvergadering van D'66 op donderdag 8 april om acht uur in lunchroom Van Assche te Terneuzen staat als belangrijkste onderwerp het streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Drs. Wolf zal dan spreken over het land van Saef- tinghe. (Van onze correspondent) AXEL In De Halle te Axel heeft de csv Voorwaarts de leden vergadering gehouden. Na het jaar verslag van de secretaris gaf de voorzitter, de heer Klein, een toe lichting op de begroting. Ook het reorganisatieplan van het bestuur werd uitvoerig besproken. Het hoofdbestuur wordt thans ge vormd door de heer J. Th. Klein, mevrouw C. Loeve - Kruik is secre taresse en mevrouw M. Eckhardt is penningmeesteresse. Voor de afde ling gymnastiek is de heer P. Jan sen voorzitter, mevrouw Y. Ris- seeuw secretaresse en de heer Van Luijk penningmeester. Het nieuw gekozen bestuurslid is mevrouw Koek. De heer W. van Doeselaar is de voorzitter van de afdeling volley bal, mevrouw Rienstra is secretares se en de heer Van de Broek is penningmeester. Nieuwe bestuursle den zijn Anneke den Doelder en de heer Bakx. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In zijn openings woord voor de bijeenkomst van de oudheidkundige vereniging „Oud Terneuzen", las de voorzitter, de heer Joh. de Vries een aan het gemeentebestuur gerichte brief voor, waarin een voorstel wordt gedaan om het voor het nieuwe stadhuis te plaatsen monument in verband te brengen met de „Vliegende Hollan der", die volgens de sage zijn ruste loze reis in Terneuzen begon. Voorts deelde de heer De Vries mede dat tezijnertijd de boeken „Het eerste kwart van 1900" en „Spookverha len", beide door hemzelf geschreven, zullen verschijnen. Tenslotte ver toonde de jachtopziener in de Braakman, de heer C. Riemslag, zijn dia's over de Braakman. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstjubileum bij de n.v. transportmaatschappij „Terneuzen", een zusteronderneming van de n.v. De Hoop, heeft schipper J. W. de Reus van de zandzuiger „Maria" de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, ontvangen. Burgemeester J. C. Aschoff speldde de jubilaris het ereteken op. De hiuldigiiüg van schipper De Reus, die vergezeld was van zijn familie, had plaats in de kantine van de n.v. De Hoop. Aanwezig waren ook die raad van bestuur, de directie en een aantal gasten. De Voorzitter van de raad van bestuur, de heer J. G. van der Peijl, schetste de loopbaan van de jubilaris. Ook burgemeester Aschoff hield een korte toespraak, waarin hij het een voorrecht noemde lang bij een bedrijf werkzaam te kunnen zijn. De heer Van der Peijl sprak vervol gens over de bekwaamheid en de ijver, waarmee de jubilaris geduren de vier decennia zijn serk heeft verricht. Namens de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland overhandigde hij de heer De Reus de zilveren gedenkpenning met oorkonde. Namens het bedrijf bood de heer Van der Peijl hem een geschenk aan. Ook mevrouw De Reus werd een attentie aangeboden. De dochter van de jubijaris, mevrouw M. Leeuw-De Reus verraste de aanwe zigen met een gedicht over de loop baan van haar vader. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op eerste paas dag zal in de Triniteitskerk in Ter neuzen een ritmische mis worden gehouden. Medewerking verleent het Nederlands Gemengd Koor on der leiding van de heer De Waal. De dienst begint om 10.15 uur. Wethouder Colsen geeft de eerste druk-op-de-knop.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2