Jan Dieleman bijzonder verontwaardigd AXEL HEEFT DIT JAAR MET PASEN GEEN WIELERKOERS Badmintontitelduel slechts matig bezet Shell verminderde de koolmonoxyde in de uitlaatgassen van49.000auto's met meer dan 50%! Shell wil samen met u de luchtverontreiniging beperken MIDDELBURG IS VOL OPTIMISME Smoesjes van het comité...' Bent u al voor zo'n GRATIS uitlaatgastest bij één van de Shell-stations met het paarse spandoek geweest? lafheid Zware opgave voor RCS sport I MOEILIJK TITEL-KANS VRIJDAG 2 APRIL 1971 fmtrngma m (Van onze sportmedewerker) AXEL De traditionele wielerkoers op de Tweede Paasdag in Axel zal dit jaar geen doorgang vinden. Jan Dieleman voorzitter van de supportersclub van Wim de Waal vindt dit alles maar een duister geval. „Elk jaar", zegt Jan Dieleman, „wordt in Axel een wielerkoers voor nieuwelingen en aspiranten georganiseerd, en nu we zelf twee nieuwelingen en twee aspiranten hebben gaat het dit jaar niet door. Ik begrijp er dan ook niets van. Als de financiën nu ontbreken was het aan te nemen. Maar nu de kas van het comité ruim 5000,rijk is (terwijl een aspiranten- en nieuwelingenkoers rond de f 1500, kost) vraag ik me af waarom het niet doorgaat". 55 De Zeeuwse KNWXJ-wielerconsul Ben IJsebaert is allerminst gelukkig met de gang van zaken rond de koers i in Axel. (Van onze badmintonmedewerker) MIDDELBURG Het is een op vallend feit, dat slechts weinig da mes hebben ingeschreven voor de Zeeuwse badmintonkampioenschap pen, die zaterdag in de sporthal van de Zeeuwse hoofdstad» gehouden worden. Deze kampioenschappen zijn na de open toernooien van Avanti, Wings en Terneuzen hei vierde toernooi binnen zeven maan den. Wordt dit te veel van het goede? (ADVERTENTIE) Tegenover de geringe belangstel ling van de dames staat gelukkig een grote deelname van de heren. In het herenenkelspel zuilen zelfs 25 spelers de strijd aanbinden, In het herenenkel zullen waarschijnlijk op nieuw finalisten zijn Coen Valcke- nier en Jan Willem Visser. In het heren-dubbel hebben beiden als part ner r-esp. Kees Outermans en Martin Titi-h-eru. Het damesdubbel zal wei nig spannend worden omdat Cisca Duden en Nel Ririhena opnieuw met elkaar inschreven. In het enkel spel zullen beiden wellicht de finale spelen. In heit gemenigdduibbel zijn er meer kandidaten voor de titel: Toby Laimmpers-Els Koppejan, Kees Ou- termans-Nel Ririhena, Coen Valcke- nier-Cisca Duden, Jan van Somm-e- ren-Toos Verbeek en Rudy Bish- Ullie Duden. De wedstrijdleiding (mevr. Titaley, S. Christiaanse en fD.C. Valckenier) wil trachten een spreiding van de halve finales en finales te krijgen door het program ma van het damesdubbel en het gemengddubbel te versnellen, waar door de finales van deze nummers in de vroege namiddag gespeeld kunnen worden. Men hoopt dat hier door het niveau van de finales zal stijgen. Nu Adrie Oostdijk en Adrie Vas- seur (nieuwelingen) en A. Schalie en J. Verschueren (aspiranten) zich aan het publiek eens kunnen tonen, komt het wielercomité met een smoesje: we zijn bang dat we te weinig renners krijgen, aangezien er op die dag ook een wedstrijd in Steenbergen verreden wordt. Dit is natuurlijk allemaal onzin. Tijdens de voorbije jaren hadden we hier in Axel met een paaskoers alle beken de renners. Het tweede smoesje was dat de tijd tussen de koers op twee de paasdag en de koers op tweede pinksterdag te kort was. Ook dit is onzin. Te weten dat er op tweede paasdag alleen maar een koers voor nieuwelingen en aspiranten is en dat de koers op tweede pinksterdag uitsluitend voor amateurs is. In het wielercomité van Axel, waarin zit ting hebben F. Baart, L. Strijdonck, C. van Genk, -P. Lemos en G. Ver stoeten, zei F. Baart tegen me, dat ze met Pasen ook geen politiemede- werking konden krijgen, aangezien men op een andere plaats, onder andere dn Amsterdam, dienst moest doen. Ook dit zijn allemaal leugens. De adjudant van de Axeise politie, die zelf een groot liefhebber van wielrennen is, zei tegen me toen ik hiernaar informeerde, dat dit beslist niet waar was. De leden van het wielercomité waren zelfs niet bij de politie geweest om assistentie te vragen, laat staan dat ze van plan waren een wielerkoers te organise ren. Er was zelfs geen aanvraag op het gemeentehuis binnengekomen. Waarom allemaal die leugens", zegt Jan Dieleman. „Dat is nergens voor nodig. Volgens mij is het allemaal laks heid van het wielercomité. Het is net zo'n spaarbank. En er valt niets tegen te doen. Als het nu een vere niging was, konden de leden een ledenvergadering aanvragen, maar bij een comité is dat helaas onmoge lijk. De heren delen de lakens uit en ieder moet zich hier maar bij neerleggen". Ook de heer Ben IJsebaert, consul van de Zeeuwse Wielerunie is hier niet over te spreken. De kans is nu groot dat Axel op tweede paasdag Uit de steekproef bleek dat slechts 1/3 van de auto's voldoet aan de eis, dat de uitlaatgassen maximaal 4y2% koolmonoxyde mogen bevatten. Een eis die binnenkort wettelijk ingevoerd Wordt. Na de test gemiddeld slechts 2,8% koolmonoxyde De niet goed afgestelde auto's pro duceerden gemiddeld 6,8%- kool monoxyde. Na het bijstellen van de carburateur zakte het gemiddelde tot 2,8%. Dus ver onder de straks gel dende wettelijke norm. Als u ook meehelpt kan de luchtverontreiniging drastisch beperkt worden Shell helpt de luchtverontreiniging beperken met zijn benzine nieuwe formule. Maar ook als automobilist kunt meehelpen, als u gebruik maakt van de gratis uitlaatgastest bij Shell. Het duurt maar een paar minuten U wordt snel en gratis geholpen op één van de ruim 250 Shell-stations met het paarse spandoek. En u rijdt er niet alleen „schoner" door, maar ook zuiniger. nooit meer een wielerkoers zal krij gen, aangezien hier verschillende gemeenten interesse voor hadden, en dat zou jammer zijn. De iuwoners van Axel zullen hier wel raar van opkijken, want het comité had veel financiële medewer king van de middenstanders, café houders en particulieren, en wat gaan deze mensen hier nu allemaal van zeggen? Of is het de bedoeling van het comité het geld te gaan beleggen?" Dielemams: „In mijn ogen wordt er een spel achter de schermen gespeeld en als we wat meer te weten willen komen krijgen we te horen dat we er niets van kunnen zeggen. Nu die vorige smoesjes leugens blijken te zijn he lemaal. Ze willen nu met dat geld met Pasen iets gaan organiseren voor de bejaarden. Dat er voor deze mensen wat gedaan wordt vind ik prachtig. Akkoord. Maar dan toch niet met het geld dat opgehaald is bij de Axeise bevolking voor de wielersport. Ik vind het alles bij elkaar een duister geval en als men nu aan een van de commissieleden iets vraagt, komen ze jammer ge noeg niet eerlijk voor hun mening uit. Alleen met smoesjes zoals „we zijn van plan om in september een Jan Dieleman, voorzitter van de supportersclub Wim de Waal: „Wat het comité vertelt is allemaal onzin." avo-ndcrdterium te houden", maar dan weten de heren natuurlijk niet dat hiervoor een speoiale verlichting nodig is. Hadden wij dat nu maar allemaal al langer geweten", zegt Jan Dieleman, „dan hadden wij zelf een wielerkoers georganiseerd. Maar aangezien we het ook nog maar veertien' dagen weten en we nog ma-ar twee w-eken vam Pas-en verwij derd zijn, is de tijd om dit alles te organiseren jammer genoeg te kort. Als voornaamste punt hebben we ook geen oeniten, maar dit, daoht ik, zal geen bezwaar zijn. De Axeise bevolking is enthousiast genoeg voor de wielersport. Of zouden er moei lijkheden tussen de leden in het comité onderling zijn? Ik vraag me dan wel af of de wielerenthousias- ten van Axel en omgeving hier de dupe van moeten worden". (Van onze sportredactie) BREDA - TERNEUZEN -On- danks het feit dat het kampioen schap in de eerste klas van het amateurvoetbal vrijwel alleen nog door DESK kan worden veroverd, is er nog volop strijd. Zal deze in de top iets minder hevig worden, in de onderste regionen luwt hij fel op. Zondag komen de twee laagstge- plaatste clubs, Middelburg en Con cordia SVD tegen elkaar in het veld en voor de eventuele verliezer van dit duel zal het erg moeilijk worden om de degradatie te ontlopen. Voor al bij Middelburg is men na de zege op RKC afgelopen zondag optimis tisch gestemd. „Op linkerspits De Vos na", zegt secretaris Van Halen, „zijn w-e com pleet. Of De Vos kan meespelen, is niet zeker. Maar ik geloof dat de jongens nu de o-vertuiging hebben dat het echt wel kan. Als je het programma ziet zijn er veel wed strijden van degradatiekandidaten onder elkaar en dat kan elk apart de kop kosten. Ik geloof d-at het erop aan komt, de langste adem te hebben. Bij ons met die jeugdige ploeg zitten enorm veel mogelijkhe den. Ma-ar we moeten ons er eerst doorslaan. We hebben er vertrouwen in en als we de eerste goal maken winnen we. Want dan is er het zelfvertrouwen in de plaats van angst". De uitsl-ag van het degrada tieduel tussen Concordia en Middel burg zal voor Alliance erg belang rijk zijn, aangezien het slechts een punt voor staat op deze twee clubs en, met de uitwedstrijd tegen leider DESK voor ogen, maar weinig kans heeft om zond-a-g iets aan het pun tentotaal te veranderen. „We hopen er maar het beste van", stelt Alliance-secretaris M. Verduit. „Natuurlijk wordt het zon dag bijzonder moeilijk. De onderste tegen de bovenste. Maar dat het kan, dat weet ik. Kijk maar naar Geldrop". „Dat hebben we toch ook versla gen. Tegen TOP zondag was het mis. Maar dat was ook een enorm harde wedstrijd. Va-n beid-e kanten, en ik geloof d-at we tegen DESK meer kans krijgen om te voetballen, want die ploeg heeft een enorme voorsprong. Tegen Geldrop, d-at uit geschakeld was voor de titel, heb ben wo ook goed kunnen spelen. We zijn compleet en zullen tegen DESK kost wat kost toch een puntje pro beren te behalen, want het wordt een uitermate moeilijk competitie einde". Eveneens van belang is het duel tussen RKC en Schijndel, die allebei maai twee punten meer hebben dan de rode lantaarndrager. Interessant belooft ook de strijd te wo-rden tus sen Spa-rta'25 en VCW, aangezien de tweede plaats tot hun mogelijkheden behoort. Geldro-p, d-at eveneens op die plaats mikt, zal het tegen TOP niet erg gemakkelijk hebben, aange zien de Ossenaren nog wel enige punten kunnen gebruiken. De streek-d-erby tussen TSC en Veerse Boys heeft ni-et meer zoveel inhoud als voorgaande jaren, aangezien bei de ploegen een middelmatige ro-1 spelen. De Oosterhouters hebben de beste kansen o-p de overwinning. In d-e tweede klas B heeft leider SC Gantel enige krachtproeven goed doorstaan, maar de concurrentie blijft dicht op elkaar geplakt, zodat de titel nog steeds vacant is. De uitwedstrijd tegen RKVVU lijkt echter minder lastig dan hij is. RKTW zal de aansluiting willen behouden en weinig medelijden to nen met Terneuzen, dat in vier wedstrijd en minstens evenveel pun ten zal moeten vergaren wil het een plaats in de^e klas behouden. Rood Wit ontpopt zich plotseling als een serieuze titelkandidaat en Longa zou wel eens het- slachtoffer kunnen worden van de Wi-llebrordse inspira tie. Of Vlissingen de race o-m de titel nog kan bijhouden, zal zondag blijken in d-e strijd tegen Bavel, d-at de andere Zeeuwse vertegenwoordi ger Axel afgelopen zondag op zijn kop gaf. Axel en RWB hebben wei nig te winnen of te verliezen en een gelijk spel 1-iigt hier voor de hand. In de derde klas C is het kampi oenschap bekend. Zondag moet het al raar gaan, willen de Rijenaren de titel niet officieus in bezit krijgen. Zelfs al zou RAC niet winnen, dan nog kan het kampioen worden, aan gezien nummer twee, Gilze, nog lang niet klaar is met Dongen, dat als debutant nu ai op een goed seizoen kan terugzien en zelfs nog de tweede plaats kan bereiken. Onderaan de ranglijst vechten Sarto en Uno Animo om de rode lantaarn. De Tilburgers zijn ver plicht om te winnen. VOAB zal moeten oppassen voor Madese Boys, dat vorige keer WVO onverwacht klop gaf. WVO kan zich herstellen van die nederlaag en revanche nemen op Baardwijk, d-at ook nog niet zonder zorgen is. Oirschot Vooruit en Boei- meer zullen vermoedelijk beide te vreden zijn met een gelijk spel. In de derde klas D zijn nog drie ploegen gewikkeld in de titelstrijd. Daarvan krijgt RCS de zwaarste te genstand-er, namelijk DOSKO. Goes en Hontenisse mogen niet al te veel moeite hebben met respectievelijk Vogelwaarde en HW Roosendaal zal in Breskens proberen minstens een punt te behalen, hetgeen naaste concurrent Zeeland Sport bij Kaai- sche Boys van plan is. Schutters, dat het presteerde om leider Goes te bedwingen, heeft tegen METO de kans zijn positie te verbeteren. In de vierde klas F is er bovenin nog helemaal geen tekening in de strijd. Liefst negen ploegen hebben nog kans op de bovenste plaats, waarvan er in het duel tussen Ra-aimsd-onk en SCO al minstens een zal afvallen, evena-ls bij Virrus - UVV .Tegen Chaam, dat a-1 zeker is van degradatie, heeft Riel de kans WR nog te belagen, dat van Be Ready weinig soelaas zal krijgen. Waspik wacht een moeilijke strijd bij Advend-o en leider Beek Vooruit moet voo-r Internos, dat slechts twee punten achter staat, wel heel goed oppassen. In de vierde klas G speelt een geladen FC Bergen (gesterkt door de plotselinge grote zege over Grenswachters)tegen koploper BSC, dat afgelopen week al een veer moest laten en die kans nu weer l-oopt. Vosmeer, dat twee pun ten verloor aan Steenbergen zal bij DIVO op felle tegenstand stuiten, want beide ploegen zijn gelijkwaar dig. ODIO zal zich bij SVC zo spoedig mogelijk in veiligheid wil len spelen, terwijl VES gaat probe ren in Oudemolen twee punten te bemachtigen, hetgeen ni-et zal mee vallen. In de vierde klas H kan Zierikzee kampioen worden als Noormannen een missta-p maakt in Koewacht en Zeelandia uit bij Clinge. Zierikzee hoeft dan niet eens zelf te winnen, al ligt dit, thuis tegen Biervliet, wel voor de hand. Oostburg zal tegen Corn Boys al het mogelijke probe ren om toch in ieder geva-l twee punten te behalen, iets wat Steen in Sluiskil zal doen. Walcheren en Hansweertse Boys zullen vermoede lijk beide tevreden zijn met een puntenverdeling. Alliance-secretaris Verduit: Dat het kanweet ik zeker".

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7