Winkels in Terneuzen ook op zondagmiddag open? ralstona BEJAARDENSOCIETEITEN IN TERNEUZEN BESTAAN 15 JAAR BESTUUR ETC GAAT MOGELIJKHEID BESTUDEREN Vijftien maanden geëist tegen verdachte van wurging meisje 'n Kei van een cassette recorder. SCHAUB-LORENZ Industrieplan „Ossenisse afwijzen EN TER BESCHIKKING STELLING Pech onderweg in Terneuzen RAYON-LEIDER BOND GEPENSIONEERDEN 0,-Z-VLAANDEREN WILDE GEEN STEM-ADVIES GEVEN Vergadering van handelscentrum ITT Modelwoningen in Schelde-flat van Terneuzen stad streek KOOPCENTRA LET OP HET GWK-EMBLEEM DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. Films voor leerlingen vijfde klassen lagere scholen in Terneuzen Nieuwe eigenaars Vijverhof hielden receptie Alliance Francaise besluit winterseizoen EERSTEN WERKGROEP D'66 TERNEUZEN VRIJDAG 2 APRIL 1971 De heer J.C.J. den Toonder, voorzitter van het Handelscentrum Terneuzen: „Meer leven in de brouwerij door winkelopening op zondagmiddag. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH De officier van justitie bij de rechtbank te Den Bosch, mr. G. Lamers, heeft vijftien maanden gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering geëist tegen de 18- jarige tegelzetter H. H. uit Dorplein bij Budel. Hij wordt ervan ver dacht op 21 januari 1970 het zestienjarige meisje Leni van Deursen uit het Belgische Hamont (dat dicht bij Budel ligt) door wurging om het leven te hebben gebracht \t-.: i dikwijls naar huis. Zo ook op 21 januari 1970. Onderweg kwam het tot een ruzie tussen de twee, die zo hoog opliep, dat H. het meisje in blinde woede de keel dichtkneep. Zij zou niet ingegaan zijn op be paalde voorstellen van zijn kant. Toen het meisje was overleden kleedde hij haar uit. Hij sneed haar vervolgens de keel door en sleepte het lijk tenslotte naar een sloot, waarin een beetje water stond. In die sloot werd het stoffelijk over schot van het meisje de volgende dag gevonden. De verdenking ging al snel juit naar H. Hij werd de volgende dag juist op Nederlands grondgebied aangehouden, toen hij van zijn werk in België terugkeerde. Aan de arrestatie van de jongeman was een goed gecoördineerde speuractie van de Nederlandse en Belgische politie en justitie voorafgegaan. Uitspraak op 15 april. Het slachtoffer, de zestienjarige Leni van Deursen. Zijn zaak werd met gesloten deu ren door de rechtbank behandeld; H was op het moment, dat hij zijn daad pleegde, in strafrechterlijk op zicht minderjarig. Overigens kwam men pas tot die conclusie toen zich al vele rechtbankverslaggevers, uit alle delen van Nederland én uit Belgisch Limburg gekomen, in de zittingzaal hadden verzameld. H. was de min of meer vaste danspartner van Leni van Deursen. Hij bracht haar na afloop van dans avonden in een Budelse dancing (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ANWB heeft besloten ook dit seizoen de cursus „Pech onderweg" te organiseren in het bureau van de gemeentepolitie, Rozengracht 15 in Terneuzen. De cursus omvat vier lessen, die in vier achtereenvolgende weken steeds op dezelfde avond vallen, te beginnen op 13 april. De cursus beoogt automobilisten een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opsporen en verhelpen van storingen. De instructie wordt gege ven door wegenwachten en techno- chefs van de ANWB. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het bestuur van het handelscentrum Terneuzen gaat zich beraden over de mogelijkheid de winkels op zondagmiddag voor het publiek open te stellen. Tot dusver stuitte een dergelijke maatregel op teveel verzet van de middenstanders. Het openhouden van de winkels op zondag zien sommige bestuursleden van het BTC echter als een onderdeel van het streven de Terneuzense binnenstad voor kopers aantrekkelijker te maken. „Als middenstandsvereniging moe ten wij veel meer samenwerken met andere plaatselijke verenigingen. Om maar een voorbeeld te noemen: de VVV. Ook de horecasector kan door allerlei attracties Terneuzen tot een grotwe trekpleister maken. Meer dan ook moeten wij onze krachten en belangen bundelen", zegt de heer J. C. J. den Toonder, voorzitter van het ongeveer 160 le den tellende Handelscentrum Ter neuzen. De heer Den Toonder zelf is een warm voorstander van het openstel len van de winkels op zondag. „Zondags lijkt Terneuzen wel uitge storven. Zonder twijfel zou het open houden van winkels op zondagmid dag heel wat meer leven in de brouwerij brengen. Daar kunnen zo wel de winkeliers als de horecabe drijven profijt van trekken". De heer Den Toonder, die nog maar kort voorzitter van het HCT is, heeft de indruk dat er een goede binding tussen de aangesloten mid denstanders bestaat. „Dat is ook wel nodig om de groeiende concurrentie van het grootwinkelbedrijf het hoofd te kunnen bieden. Hoewel een winkelier altijd wel een individua list zal blijven, zal het in de toe komst hard nodig zijn dat hij met anderen tot de een of andere vorm van samenwerking komt, bijvoor beeld door het stichten van een belangengemeenschap". De heer Den Toonder zegt positief te staan ten aanzien van het stichten van grote koopcentra van midden standers zoals er een in Sas van Gent gepland is. „In een streek met een groot koperspotentieel heeft zo'n koopcentrum naar mijn mening be slist wel goede kansen om te slagen. VoorwaarvT is dat het gunstig ligt en dat het gedegen wordt opge zet". ,De plaatselijke middenstanders mogen de boot niet missen door anderen de kans te geven zich in het koopcentrum te vestigen. Als je te lang de kat uit de hoorn kijkt zou je dat wel eens heel duur komen te staan". De Terneuzense middenstanders krijgen binnenkort meer inspraak bij het gemeentebestuur door de in stelling van een commissie voor het midden- en kleinbedrijf naar het voorbeeld van Sas van Gent en Axel. De heer Den Toonder: „Wij streven ook naar goede contacten met de winkeliers in de buitenker nen Zaamslag, Hoek, Biervliet en Sluiskil. Kortom, op het gebied van aamenwerking is er voor het bestuur van het handelscentrum nog veel te doen. Wij willen de belangen van de plaatselijke middenstand zo breed mogelijk behartigen met uiteraard als hoofddoel het opvoeren van de totale omzet". (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL Rayon-leider L. J. M. van der Graaff van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden, afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft geweigerd een stern-advies uit te brengen aan de leden van de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse afdeling. In het kader van de komende verkiezingen was hem gevraagd welke van de huidige ministers het dichtst staan bij de verlangens van de 65-pIus- sers. De vraag werd gesteld door een van de leden, die aanwezig waren op de jaarvergadering van de bond in „Petit-restaurant" in Axel. Naar aanleiding van deze opmerking ver wees de heer Van der Graaff naar een geruime tijd geleden ingesteld onderzoek naar de standpunten van politieke groeperingen inzake pensi oenregelingen. Toen kregen alle par tijen vragenlijsten toegestuurd met het verzoek deze in te vullen. De heer Van der Graaff: „Die antwoor den vormden wel een pracht stuk werk, maar als je sommige betogen gelezen hebt, dan zeg je: zijn ze nou voor of tegen". Op de jaarvergade ring van de bond is vrij uitvoerig gesproken over de pensioenwetge ving. In dit kader wees de rayonlei der de leden van de afdeling erop, dat het zaak is zoveel mogelijk ge organiseerde bejaarden bij elkaar te krijgen om eventueel een vuist te kunnen maken. Kritiek was er van de zijde van de bezoekers op minister Beernink, die zich ten tijde van zijn lidmaat schap van de Tweede Kamer fel verzette tegen de zogenaamde „kor ting", maar daar nu als minister verder weinig aan doet. In deze zelfde bijeenkomst werden bij de bestuursverkiezing penningmeeste- resse mevrouw M. Neeteson-Leen- houts en de tweede secretaris pen ningmeester L. van Duyvebode her kozen. (Van Isn onzer verslaggevers) TERNEOiZEN De aangekondigde algemene ledenvergadering op 5 april in restacrarat Vijverhof van het Han delscentrum Terneuzen is een bijeen komst van de afdeling nieuw-Terneu- zen van het handelscentrum. (ADVERTENTIE) Aan- en verkoop van alle vreemde valuta tegen de officiële, dagelijks in de grote dagbladen gepubliceerde koersen ook voor cheques, reisver zekeringen spaar-, salaris- en depositorekeningen goud en zilver. Station N.S. Roosendaal - Station N.S. Vlissingen - Douanepost Nispen Douanepost Putte Douanepost Wernhout - ma. t/m za. van 7.45 tot 20.30 u; zo. van 8.30 tot 20 u, ma. t/m za. van 8.30 tot 18.30 u; zo. van 9 tot 15 u. ma. t/m za. van 8.45 tot 17.45 u. ma. t/m za. van 8 tot 19 u; di. van 8'tot 18 u: zo. van 9 tot 17 u. ma. t/m za.van 7.45 tot 20.30 u; zo. van 8.30 tot 17.30 u. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In het Zuidland- theater te Terneuzen is voor»-leerlin gen van de vijfde klassen der basis scholen ter gelegenheid van de nati onale boomplantdag 1971 een film voorstelling gehouden. In een volle dig bezet theater konden de kinde ren genieten van een drietal films. Een inleidend woord hierbij werd gesproken door de heer J. Timmer, hoofd van de Schipperssohool in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ter gelegenheid van het feit dat zij de nieuwe eige naars zijn geworden van restaurant Vijverhof in Terneuzen hebben de heer en mevrouw Roger en Elly Cracau in het etablissement een re ceptie gehouden. Tal van vrienden en zakenrelaties boden het echtpaar htm gelukwensen aan. Ook burge meester J. C. Aschoff kwam zijn felicitaties aanbieden. (Van onze correspondente SLUISKIL Tot slot van het winterseizoen verzorgt de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de AUi- ,ance Francaise vanavond (vrijdag) om acht uur een voorstelling met marionetten door „Le theatre de ma rionettes de Metz". Het bijzondere aan deze voorstel ling is dat de marionetten 1,20 me ter groot zijn en de decors met fluorescerende verf zijn behandeld. De voorstelling is ook voor mei lieden toegankelijk. (ADVERTENTIE) Pakt op alles! Zelfs op alle oude olieverflagen. Superlatex Muurverf ITT Schaub Lorenz heet-ie. Heel bijzonder. Lichtgewicht, weegt amper 20 ons. Alles wordt feilloos elektronisch geregeld. Bijvoorbeeld: automatische klankregeling. Maar dat niet alleen, welnee, ook afstandbediening. Die kei van 'n cassette recorder heeft een dynamische speaker. En wét voor een...7x10 cm. Dat geeft een groots en vol geluid. Aansluiting op het lichtnet is ook ai geen probleem. Terwijl hij op z'n kompakte batterijen buitengewoon lang loopt. Bovendien bouwden wij In de SL 75 een super radio. Dat alles maakt hem tot een kei van een cassette recorder. Koop hem en krijg een musicassette, microfoon en geschenk verpakking kado. Doen! (Van onze correspondente) TERNEUZEN Het gebouw van de bejaardensociëteit De Schakel in Terneuzen is officieel geopend. Door het coördinerende werk van de Stichting Open Bejaardenwerk, zijn de Terneuzense bejaardensociëteiten De Schakel en het parochiehuis, die vijftien jaar geleden werden opge richt per I januari samengevoegd. „Het parochiehuis begon vijftien jaar geleden met ongeveer twintig bezoekers, alleen mannen en later kwamen er heel geleidelijk ook wat vrouwen bij", vertelt mevrouw G. Dikötter-Van Eseh, die samen met mevrouw M. de Vos-Scheele het voorzitterschap van het dagelijks bestuur van het soosiwerk behartigt. „Nu bezoeken op dinsdag en don derdagmiddag 130 a 150 bejaarden de soos. De dames kunnen handwer ken of gezelschapsspelen doen en de heren biljarten en kaarten. Aan handwerken en biljarten werd bij de oprichting nog helemaal niqt ge dacht, toen werd er alleen gekaart en domino gespeeld". „Na de opening van het diensten centrum De Schakel zijn er nog meerdere activiteiten ontplooid, zo als de gymnastiek, zwemmen en pedi cure, maar deze laatste onderdelen zijn gevormd op initiatief van het hoofd van het dienstencentrum, de heer C. M. van Binsbergen", voegt mevrouw Dikötter er nadrukkelijk aan toe. Het sooswerk begon vijftien jaar geleden onder primitieve omstandig heden. Een sociëteitsmiddag zonder een kopje koffie erbij kan natuur-, lijk nooit gezellig zijn en daar het geld voor een koffiemachine ont brak, maakten de vrijwilligsters thuis koffie-extract, dat in flessen werd meegebracht. „Nu hebben we de beschikking over koffiemachines, hetgeen wel noodzakelijk is. in ver band met het grote aantal bezoe1- kers", aldus mevrouw Dikötter. Van de allereerste groep van twintig bezoekers zijn er nog 5 4 6 over, die De Schakel nog bezoeken. Als een van de eerste bezoeksters van het parochiehuis noemt me vrouw Dikötter mevrouw S. van Ga len, die 22 jaar lang penningmeestc- res is geweest van de bond van bejaarden, afdeling Terneuzen. Om het vijftienjarig bestaan te Vieren, heeft het huidige bestuur van de sectie sooswerk van de beide vroegere besturen besloten de be jaarden een feestmiddag en -avond aan te bieden en wel op dinsdag 6 april, 's Middags zal een bustocht gemaakt worden naar St, Niklaas voor bezichtiging van het stadhuis en Heirman-klokkenspel. 's Middags zullen alle deelnemers aanzitten aan een gezamenlijke koffietafel in De Schakel, waar 's avonds het cabaret De Hoepel een voorstelling zal ver zorgen. Aan de festiviteiten, waar voor reeds jarenlang gespaard is, zal bovendien worden deelgenomen door een bestuurslid van de Stich ting Open Bejaardenwerk en door de directies der Terneuzense bejaar dentehuizen. De Scheldeflat in Terneuzen is bijna gereed. De eerste appartementen worden in september opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Om een indruk te geven van diverse interieurmogelijk heden in de Schelde-flat aan de Chur- chilllaan In Terneuzen zullen vol gende week drie modelappartementen t.w. een vijfkamer-, een vierkamer- en een tweekamerflat, in het com plex worden ingericht. De modelwoningen zullen donder dag 8 april worden geopend. Daarna zal het publiek in de gelegenheid worden gesteld de flats van 9 tot en met 12 april en vervolgens op elke zaterdag en zondag te bezichtigen» 'De eerste appartementen van de Schelde-flat, die met zijn tien ver- diepingen het hoogste bouwwerk in Zeeuwsch-Vlaanderen is, zullen in september van dit jaar worden op- geleverd. 55 (Van onze correspondent) TERNEUZEN. De werkgroep Terneuzen van D'66 zegt in haar dis cussienota over het voorontwerp streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaande ren dat het nodig is het tracé van het Baalhoekkanaal en het tracé van afsnijding van het nauw van Bath te kennen, alvorens een uitspraak over het voorontwerp te doen. De werkgroep is uitgegaan van een mi nimale aantasting van het natuurge bied de Seaftinge door afsnijding van d Westerschelde en het Baalhoekka naal, dat binnendijks is gepland. De werkgroep stelt zich op het uit gangspunt dat niet meer nidustrie moet worden aangetrokken dan strikt noodzakelijk is en dat ten aanzien van diverse soorten vervuiling zeer strenge eisen moeten worden ge steld. Aan de leefbaarheid van de streek zou volgens de werkgroep kunnen worden voldaan door een evenwichtige verdeling tussen in dustrie, woongebieden en recreatie. Voor wat betreft de woongebieden acht de werkgroep één woonkern van 50.000 inwoners en twee van on geveer 14.000 het meest ideale. Men vindt dit beter dan het voorstel van de PPD, in verband met de nodige voorzieningen zoals scholen, sport accommodatie, winkels en dergelijke. Volgens de werkgroep dreigt Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, wanneer het plan "Ossenisse" wordt uitgevoerd, te worden ingesloten tussen de indus trie-zone langs het kanaal Gent Terneuzen in het westen, het groeien de industriegebied op de linker Scheldoever bij Antwerpen in het oosten, de sterk vervuilde Wester schelde met het Sloegebied in het noorden en een industrie-as Antwer penGent in het zuiden. Indien dan ook nog het industrie- en havenplan Ossenisse zou worden gerealiseerd, zou dit de toestand op milieuhygiënisch gebied in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen volgens de werkgroep, onhoudbaar. Het plan Ossenisse dient dan ook zonder meer te worden afgewezen, aldus de werk groep.. Tenslotte komt de werkgroep tot de conclusie dat, indien noodzakelijk, verdere industrievestiging kan wor den overwogen door uitbreiding van DOW bij Terneuzen. Deze zou het beste naar het zuiden kunnen plaats vinden, omdat dan het natuurgebied "De Mosselbanken" kan worden ge spaard worden. Een kleine uitbrei ding van de bestaande industrieën bij Sluiskil zou eveneens mogelijk zijn en het Baalhoekprojekt zou kunnen worden uitgevoerd.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2