Adviescommissies in Axel Geluidshinder Air Products gekritiseerd GEMEENTE AXEL PAKT P ARKEEREXCESSEN AAN SCHOOLSTRIJD IN TERNEUZEN B. EN W. NEMEN VOORSTEL OVER VAN ENKELE RAADSFRACTIES Vroeg vakantie DYuït Sociaal cultureel werk Westdorpe Kort en bondig J f stad streek Mr. A. Goudsmit sprak met werkende jeugd Ingebruiknemin g asfaltinstallatie Informatiekrant over sociaal werk verschenen Nieuwe eigenaars in Vijverhof te Terneuzen ALI BEN LUX IN TERNEUZEN MOTIE Gepensioneerden vergaderen in Sas van Gent VERORDENING I DE MAGNEET n.v I I I I I I V. Noorwegen - Voss 13-14-15 dgn. vanaf 486, De Magneet N.V. Vrijdag 26 maart 1971 v Het bankwezen in Terneuzen' heeft er een nieuwe aanwinst bijge kregen. Op de hoek van de Heren gracht wordt de laatste hand gelegd aan het pand van de Boerenleenbank. Het gebouw neemt op eey van de verkeerspunten van de Sciieldestad een markante plaats in. Binnenkort de juiste datum is nog niet be kend zal het nieuwe bank kantoor in gebruik worden genomen. (ADVERTENTIE) Vóór 't hoogseizoen begint er fijn tussenuit. Bepaal zelf uw vakantie. Genieten van de zachte temperaturen. Boven dien nog goedkoper ook. Vraag de Magneet vakantie reisgids. Een voorbeeld: Majorca, Ibiza, 15 d. v.a. 1388.-, Gar- dameer 15 d. v.a. 1398.-, Oostenrijk 10 d. v.a. f 335.-. I DE MAGNEET n.v I Vde meest complete reisorganisatie n mmmmmmmmuw (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Tweede Ka merlid mejuffrouw mr. Anneke Goud smid (D '66) heeft gisteren een be zoek gebracht aan de vormingsschool voor werkende meisjes en de levens school voor jongens aan de Walstraat in Terneuzen. Zij was vergezeld van de heer S. Vlieger, lid van de Ter- neuzense gemeenteraad voor D '66. Meisjes en jongens hebben van de gelegenheid tot het stellen van vragen ruimschoots gebruik gemaakt. Een van de meeste „brandende" kwesties bleek de militaire dienstplicht en het dienstweigeren te zijn. De jongelui vonden dat de voorlichting hierover veel te wensen overlaat. De belangstelling betrof ook de re denen die geleid hebben tot het sa mengaan van de P.v.d.A., D '66 en de P.P.R. bij de komende verkiezingen. Mejuffrouw Goudsmit legde uit dat elke partij daarbij haar eigen uit gangspunten handhaaft al is men overeengekomen over de gezamen lijke programmapunten. Een andere grief die door de wer kende meisjes naar voren werd ge bracht was het verschil in beloning tussen volwassen en jeugdig perso neel, hoewel beide groepen hetzelfde werk doen. Niet tevreden was het gehoor vah mr. Goudsmit over de aandacht die de werkende jeugd in het parlement krijgt. Het Kamerlid moest tot haar spijt erkennen dat de met name door D '66 ingebrachte moties om daarin verbetering te brengen bittei wei nig resultaat hebben opgeleverd. An dere vragen hadden betrekking op de hoge belastingen en de onder houdskosten van het koninklijk huis. Het gesprek, van de D '66-afgevaar- digde met dé werkende jeugd duurde ongeveer een uur. (Van een onzer verslaggevers) SLUiSKIL In het bericht over de ingebruikneming, van een nieuyve automatische ésf&tmengihételiatie van dé ZéeUwse asfalt- 'en aémie- mingsmaatschappij te Sluiskil is de openingsdatum onlesbaar geworden. Dit moet zijn 6 april a.s. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In.de raadsvergadering van Terneuzen is de geluids hinder, vèroorzaakt door het luchtsclieidingsbedrijf Air Products, weer eens tijds een bouwvergunning aan dit bedrijf was verstrekt, terwijl niet alle ge- aan de orde geweest. De heer Huijbrecht (PvdA) informeerde waarom des- gevens over de inrichting bekend waren. Wethouder Hol antwoordde dat de bouwvergunning los staat van de hin derwetsvergunning. Alleen wanneer een bedrijf een ondraaglijke geluids hinder veroorzaakt, kan het gemeen tebestuur stopzetting van het bedrijf gelasten. De heer Hol gaf de raad de verzekering dat alles in het werk ge steld wordt om de geluidshinder door Air Products tot een aanvaardbaar minimum te beperken. De heren Hamelink (PvdA) en De Vriend (T 70-2000) vroegen daarop wat onder aanvaardbaar minimum moet worden verstaan. De wethou der kon daarop geen exact aantal de cibels aangeven, al zal dit rond de 40 liggen. Air Products doet al het mogelijke om de geluidshinder te be perken. Onder meer zullen enkele compressoren worden ingemetseld. Wethouder Hol vroeg de raad begrip op te brengen voor de moeilijkheden (Van onze correspondent) TERNEUZEN De centrale stichting voor sociaal en cultureel werk in de gemeente Terneuzen heeft ter informatie voor scholieren en onderwijzend personeel de eerste uitgave -in dit jaar van Knooppunt, een informatiekrant voor studie en werk in de welzijnssector, aan de hoofden van scholen toegezonden. Deze publicatie is mogelijk ge maakt door het Koningin _Juliana- fonds en het Prins Bêrnhard-fonds. Deze informatiekrant geeft uitvoeri ge inlichtingen over de opleidingen voor maatschappelijk, sQgiaal, cul tureel, jeugd- en volwasSenenwerk. Zij geeft richtlijnen, hóe je als leer ling op de sociale academie kunt komen, waar de studenten stage kunnen lopen, en de verschillende werkterreinen en de daarbij- beho rende functies. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer -en me vrouw R. en E. CrdCau zijn de nieuwe eigenaars geworden -van ea- fè-restaurant Vijverhof aan $e Fre- derik van Eedenstraat te Terneuzen. Zij, volgen het echtpaar. Schotvanger op, dat bijna twee jaar' <je-leiding van liet' etablissement heeft gehad. De heer en mevrouw Cracau houden op donderdag 1 april van zeven tot negen uur ter kennismaking een ontvangst in Vijverhof. van het bedrijf, al zal dit begrip, zo voegde hij eraan toe, de geluidshin der niet kunnen opheffen. Naar aanleiding van vragen van de heer Hamelink (PvdA) betreffende de opslag en het transport van afval stoffen, zei de voorzitter dat momen teel over dit probleem een studie wordt gemaakt en overleg gaande is met andere gemeenten. Hij hoopte dat een rapport over deze materie spoedig aan de raad kan worden voorgelegd. De heer De Vriend maakte naar aanleiding van een ingekomen brief van tandarts Vermeulen, aangaande de bouw van een pand van de Raif- feisenbank aan de Herengracht be zwaar dat hem door bouw- en wo ningtoezicht geen inzage was gegeven van een rapport van deskundigen. Hoewel wethouder Ramondt van openbare werken hem verscheidene keren had verzekerd dat het rapport positief was uitgevallen, was door an deren juist het tegendeel beweerd, nl. dat het bouwplan strijdig zou zijn met het vigerende bestemmingsplan. (Van onze correspondente) TERNEUZEN In het Zuidland- theater te Terneuzen worden door de bekende Middelburgse goochelaar en buikspreker Ali Ben Lux zaterdag middag twee kindervoorstellingen verzorgd. Deze vangen aan om 14.00 en om 16.00 uur. De entreekaarten zijn 's middags aan de kassa ver krijgbaar. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het college van b. en tv. van Axel wil voor deze gemeente commissies in het leven roepen voor het midden- en kleinbedrijf en voor huurders en verhuurders van woningen in de gemeente Axel. De voorstellen daartoe zullen in de ge meenteraadsvergadering van 30 maart aan de raadsleden wor den voorgelegd. Het instellen van een commissie voor sport en recreatie waarom van de zijde van de raad eveneens was gevraagd acht b. en w. niet opportuun. Burgemeester en wethouders vin den dat de belangen van de sport en d-e reoreatie in de gemeente in vol doende mate worden behartigd door een reeds bestaande commissie bij stand voor de sparit en reoreatie. Als de gemeenteraadsleden aan de voor stellen hun fiat geven, gaat daarmee een lang gekoesterde wens van het raadslid M. 't Gilde in vervulling. Reeds in de vorige zittingsperiode heeft hij herhaaldelijk gepleit voor de instelling van een commissie voor het midden, en kleinbedrijf, die de contacten tussen gemeente en middenstand moet onderhouden. De heer 't Gilde is van mening, dat daarmee de openheid ten zeerste zou zijn gediend. In december van 1969 diende hij voor het eerst een voor stel in en ook daarna bracht hij het onderwerp verschillende malen te berde. Dat b en w het voorstel wilden aanhouden vond zijin oorzaak in het feit, dat men de regeringsnota openheid en inspraak wilde afwach ten, omdat anders -gevaar zou be staan, dlat de gemeente regelingen ging treffen in strijd met de wens van de overheid. De nota werd nog voor januari van dit jaar verwacht. Op 26 januari verklaarde burgemeester Van Dijke evenwel over gegevens te beschik ken, dat de nota nog wel enige tijd uit zou blijven. In dezelfde raiads- (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Bond van Gepensioneer den houdt donderdag 1 april in „Pe tit Restaurant aan de Gentsevaart, zijn jaarvergadering. Deze begint om half drie. De rayonleider voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen de heer L. J. M. van der Graaff uit Middel-burg zal een spreekbeurt houden. (Van onze correspondent) WESTDORPE De Stichting So ciaal Kultureel Werk in Westdorpe heeft een druk seizoen achter de rug en gaat haar winteractiviteiten af- sluiiltien met een bal. Deze week hield de stichting „open huis". Iedereen die iets meer wilde weten of zien van het werk van de stichting kon terecht in „Ooneordia". Van deze gelegenheid werd druk gebruik gema-akt om de kinderen te zien boetseren, plakken, verven enz. Afgelopen seizoen zijn er verschil lende beat-orkesten de gast van de stichting geweest, zoals „Clover-Leaf" af" en de „Livin-Blues". Voor mor gen staat een avond op het program ma met de bekende groep „Moan" uit Arnhem. Zondag is die maandelijkse film voor de jeugd van die lagere school, 's middags voor de jongeren 's avonds voor die ouderen. vergadering diende de heer 't Gilde namens de protestants christelijke fractie, een motie in, waarin nog maals w-erd gevraagd drie commis sies in het leven te roepen. Uit deze commissie zou, aldus het voorstel, een overkoepelend orgaan gevormd moeten worden. Bovendien werd voorgesteld om voor de drie te installeren oommissies een verorde ning vast te stellen. In de toelich ting bij het voorstel voor de komen de raadsvergadering zeggen b en w, na ampele overweging tot de conslu- sie te rijn gekomen, dat hot aanbe veling verdient twee van de drie voorgestelde commissies inderdaad in te stellen. Tevens is nu een verordening sa mengesteld, waarin nauwkeurig de taak is omschreven. Voor de com missie van midden- en kleinbedrijf bestaat deze taak uit het adviseren van het college omtrent aangelegen heden, waarbij de belangen van het midden- en kleinbedrijf in de ge meente Axel zijn betrokken. De commissie is bevoegd tot het doen van voorstellen aan b en w en het college kan op zijn beurt een beroep op de commissieleden doen otn ad vies. De commissie zal bestaan uit twee laden van de gemeenteraad en vier vertegenwoordigers van verschillen de organisaties alsmede een voorzit ter. De commissie van huurders en verhuurders krijgt als voornaamste taak het adviseren van b en w in die aangelegenheden, waarbij belan gen van huurders en verhuurders zijn betrokken. De samenstelling is dezelfde als die voor het midden- en kleinbedrijf. Op het terrein van de coöperatie ve Suikerfabriek aan de Wéstkade te Sas van Gent, bouwt het aanne mersbedrijf Visser en Smit uit Pa- pendrecht momenteel een nieuwe suikersilo. Het hoogste punt wordt ruim 45 meter. De bouw die in janu ari van dit jaar begon men ligt nu precies op het schema moet in september van dit jaar klaar zijn. Op de foto zichtbaar een beton- vlechter. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzance, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 meubeu: IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND tot 21 uur in Zuidzande en Terneuzen (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeente Axel wil paal en perk stellen aan de parkeerexces- sen in deze gemeente. Daartoe is een verordening opgesteld, die door de gemeenteraad in de vergadering van 30 maart besproken zal worden. Krachtens deze verordening is het in de toekomst verboden lange voertui gen op andere plaatsen te parkeren dan daarvoor worden aangewezen, voertuigen, waarmee niet gereden wordt langer dan veertien dagen (ADVERTENTIE) I -M^ Gezellig met de comfortabele touringcar 'n week naar en door. bet Zwarte Woud. De pure natuur opsnuiven. Schnitzels eten. Wandelen. Ranke wijnen nippen. En fijne touringcartrips makem Ver- geet Holland maar 'ns even. Trek erop uit. Vele instap mogelijkheden. Vraag 'iereisgids. Magneet vakantii Een voorbeeld: 7 dagen Zwarte Woud v.a. f 237.-. 5 dagen Londen v.a. f 255.-, 5 dagen Berlijn v.a. f 215.-, de de meest complete reisorganisatie J langs de weg te laten staan en bo vendien wordt het in bepaalde ge vallen verboden om drie of meer voertuigen van dezelfde eigenaar bij elkaar te parkeren. Op deze manier hopen de vroede vaderen van Axel de verdergaande veronachtzaming bij het parkeren op sommige plaatsen in de binnenstad definitief een halt toe te roepen. On der de parkeerexcessen wordt vol gens een toelichting van adjudant De Jong van de rijkspolitie in Axel niet verstaan het foutief parkeren. Van perkeerexcessen is sprake in die ge vallen, waarin de rijweg wordt ge bruikt voor zaken, waarvoor deze duidelijk niet bestemd is. Volgens de toelichting van het col lege van b. en w. op de verordening is er in Axel sprake van klachten over incidenteel voorkomende exces sen. Het zijn overigens niet de duizen den bezoekers in de weekends die het gemeentebestuur van Axel hoofdbre kens bezorgen. In de stadskern be vinden zich tal van grote parkeer terreinen. De actie van de gemeente betreft onder meer langparkeerders en lange parkeerders (vrachtwa gens). Een voertuig zal bijvoorbeeld na het aannemen van de verordening niet langer op straat mogen staan voor het uitvoeren van een reparatie dan strikt noodzakelijk en als er van dezelfde eigenaar of bijvoorbeeld een garagehouder nog meer te repareren auto's in de buurt staan. Ook het parkeren van uitzichtbene- mende vrachtwagens op willekeuri ge plaatsen moet straks tot het ver leden behoren. De verordening is Men schrijft ons van geachte zij de: Als voorzitter van de hoofden van de katholieke lagere scholen in de kanaalzone voel ik mij genoodzaakt te reageren op uw artikel van 23 maart j.l. met als kop: Schoolstrijd in Terneuzen volop ontbrand. Vooral de laatste regels in dit artikel - waarin de hoofden het verwijt kre gen van rector Jansen als zouden rij de ouders eenzijdig voorlichten - maakt het noodzakelijk dat er een opmerking wordt geplaatst. De ouders van de kinderen die onze scholen bezoeken hebben aan confessioneel onderwijs de voorkeur gegeven. Nu het Zeldenrustcollege sedert vorig jaar een samenwer kingsschool is geworden - dus een school voor protestanten en katholie ken - dus een school waarin de katholieken naar pariteit in het be stuur zijn vertegenwoordigd en een lerarensamenstelling heeft waarvan een groot deel katholiek is en de godsdienstlessen mede door een ka tholiek priester worden gegeven - ds het logisch dat bovengenoemde ou ders aan deze vorm van onderwijs de voorkeur geven. Dit wetende is het de plicht van de hoofden der katholieke scholen dat zij deze ou ders op de eerste plaats attent ma ken op de katholieke scholen in Hulst en Oostburg en daarnaast op de mogelijkheden wijzen van bet Zeldenrustcollege omdat het onder wijs - het tegendeel is nooit be weerd - zeker zo goed is als op de met-confessionele scholen. Indien echter de ouders de voorkeur geven aan het Hondiuslyceum dan is dat hun goed recht en voor hun verant woordelijkheid. Dat zal door ons niet worden betwist. Dat steeds meer kinderen het Zel denrustcollege gaan bezoeken is - gezien het bovenstaande - logisch. Twee jaar geleden bestond deze mo gelijkheid niet voor onze kinderen. Een dépendance van het Jansenius- lyceum kon jammer genoeg niet worden gerealiseerd. Daarom zijn we nu zo blij met deze vorm van samenwerking waardoor het Zelden rustcollege als een grote volwaardi ge school zal uitgroeien. De voor lichting die wij dus aan de ouders geven kan dus niet eenzijdig wor den genoemd. Worden op de voor lichtingsavonden van de openbare scholen ook de rectoren van het Zeldenrustcollege en van het Janse- niuslyceum uitgenodigd. Vast en ze ker niet. Waarom moeten dan de bijzondere scholen verplicht worden het leder jaar te doen. Uit het arti kel of verslag van de ouderbijeen komst zou ook de gevolgtrekking gemaakt kunnen worden alsof wij - hoofden van scholen - de kwalijke verhalen zouden verspreiden over druggebruik, vrije sex en drankmis bruik op het Petrus Hondius-rijks- scholengemeensehap te Terneuzen. Het verhaaltje dat de leerlingen van het Hondius nooit alcoholische dran ken op hun feestjes worden ver strekt zullen we maar als een la chertje beschouwen. We menen wel te weten dat in een openibare verga dering van de gemeenteraad in Ter neuzen wel anders is beweerd. In ieder geval op onze voorlichtingsa vonden wordt dit door ons niet ge steld. Nogmaals, omdat het Zeldenrust college een samenwerkingsschool ls tussen protestanten en katholieken, is het normaal dat de otiders hun kinderen naar deze school sturen. De ouders zijn werkelijk capabel genoeg om uit te maken welke school voor hun kipderen het beste is. Ik geloof ook niet dat het Zelden rustcollege achter de rug van de hoofden van de openbare scholen om reclamefolders rond stuurt aan de schoolverlaters van die scholen zoals het Hondius wel heeft gedaan aan de schoolverlaters van de katholieke scholen. Daarom is het zo bedenke lijk dat wordt beweerd dat het Hon dius tot nu toe aan de strijd in dien die er is niet heeft meege daan. We zullen daarom maar denken dat het spreekwoordelijk katje om de hoek is komen gluren. j.m.g. de Rijk voorzitter hoofdenkring Kanaalzone Sas van Gent. nogal ingrijpend: ieder die er zijn bedrijf van maakt voertuigen te stal len, te herstellen, te verhuren of te verhandelen zal in het vervolg geen drie of meer voertuigen bij elkaar op de weg mogen plaatsen. Het verbod geldt niet gedurende de tijd die nodig is voor het verrichten van herstel- of onderhoudswerkzaamheden. Reclame maken door enkele auto's met commerciële opschriften naast elkaar op de openbare weg te plaat sen wordt straks ook verboden, mits redelijkerwijs is aan te nemen, dat het bij die geparkeerde auto's om de reclame gaat. Voor voertuigen met een lengte van meer dan 6 meter en een breedte van 2.05 zullen speciale parkeerplaatsen worden aangewezen. Ze mogen niet meer elders op de openbare weg worden gezet. De nieu we verordening van Axel staat na goedkeuring officieel te boek onder de titel „Farkeerexcessenverordening Axel". Ze treedt in werking op de derde dag na afkondiging. De Axelse rijkspolitie is blijkens een uitlating van de adjudant met deze nieuwe regeling wel ingenomen, omdat men nu kan ingrijpen op plaat sen waar vriendelijk overleg niet helpt. Overigens heeft de politie ont kend dat er in Axel sprake is van ge regeld voorkomende excessen. Het betreft incidentele gevallen, waarte gen men tot nog toe niet kon optre den. De nieuwe verordening raakt niet parkeerwijze van de vele be zoekers, die de stad wekelijks aan doen. (ADVERTENTIE) I I I I -k Ierland bijv, per huifkar of auto 15 dgn. vanaf 313, eerste reizen: 22 mei en 5 juni BREDA TE MAGNEET N.V. Passage 2 tel. 01600 - 33552. MIDDELBURG INTRANED Londensekaai 19 tel. 01180-7855 I I I I I I I I I I I

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2