Marcel Verschueren opvolger van Laurent Verbiest NOG GEEN BESLISSING TOGO II LAATSTE MICRO-KAMPIOEN REIMERS W AALLOOP ZEER STERK BEZET Forse zege van dames Olympus BELGISCHE PERS Weer topper voor Veere Broer van wielrenner In hoogste tafeltennisklas 00K VOOR HOGE SPAARRENTE Grote deelname prestatieloop J Leiders eerste klas tegen elkaar Spanning top eerste klas AALMOES gametuwtijdmee-ganaardenmb Concurrentie voor Zeeuwen sport Donderdag 25 maart 1971 (Van onze sportcorrespondent) ST.-JANSTEEN Dat het kerkdorp St.-Jan- steen, ressorterend onder de gemeente Hulst, sedert enkele jaren een beroepswielrenner heeft, is zo langzamerhand vyel in heel sportminnend Zeeland doorgedrongen. Wat echter velen niet weten is het feit dat uit hetzelfde gezin een voetballer is voort gekomen, die momenteel naam maakt. Èet is de 24-jarige Marcel Verschueren, centrale verdediger in het eerste elftal van Sporting St.-Niklaas, dat speelt in de tweede divisie van de Belgische voet balcompetitie. Groot van gestalte, niet bang om een duel aan te gaan, is Verschueren een zeer bruik bare kracht voor Sporting geworden. Spelend voor zjjn tweede seizoen in het eerste elftal ligt voor Verschueren, nu 24 jaar oud, nog een mooie toe komst in de voetbalsport- Hfj wordt door de Bel gische pers dikwijls, als de opvolger van Laurent Verbiest, eens de grote man in de verdediging van Anderlecht, gezien. Tijdens de wedstrijd St.- Niklaas-Mechelen op 21 februari jongstleden werd hjj samen met zijn teamgenoot en aanvoerder Jan sen gehuldigd, omdat zij samen vijftig competitie wedstrijden onafgebroken in het eerste elftal had den gespeeld. (Van een voetbalmedewerker). TERNEUZEN Hoofdplaat krijgt in de eerste klas van de zondagcom petitie alle kans om zich te herstel len van de nederlaag tegen DFS (2 -1). Het lijkt tenminste zeer goed mogelijk, dat de Zeeuwsch-Vlamin- gen zondag van het bezoekende Domburg winnen en daarmede dan tevens de eerste plaats weer van de Domburgers overnemen. Hoofdplaat zal dan waarschijnlijk wel Ria naast zich moeten dulden. De Westdorpe- naren ontmoeten op eigen veld ri vaal Philippine. Ria is weer hele maal terug en ondanks het feit dat Philippine een verre van gemakke lijke tegenstander is, - is toch een Ria-zege te verwachten. Aandenbuing is ook nog volop in de running. Vorige week verloren de Aardenburgeirs dan wel van Domburg (1-2), maar het moet in staat zijn om op eigen veld afstand te nemen van Hulsterloo, ook al zal Hul'Stenlolo zich hevig verzetten in verband met het degradaitiegevaar. Renesse ook hieeft goede winstkan sen tegen Lewedorpse Boys. IJzendijke heeft met twee wed strijden minder gespeeld dian Renes se ien één mindier dan Hulsterloo nog die beste kans om die dans te ont springen. Zondag krijgt IJzendijke bezoek van DFS. De Burghse ploeg klopte zondag Hoofdlpteiait met 2-1 en het zou er dan ook in IJzendijke wel eens warm toe kunnen gaan Met de 2-0 zege op Lewedorpse Boys is Schoiondij'ke goed weggeko men. In Heinkensza-nd wordt toet moeilijk voor Schoondijke, maar een gelijkspel lijkt er wel in te zitten voor de bezoekers. (Van een medewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland staat Veere opnieuw voor een topper. Na de 0- 0 in Wolphaartsdijk vorige week komt nu Zaamslag in Veere op be zoek. Zaamslag, vorige week met moeite (32) de baas over Hein kenszand zal het erg moeilijk ktij gen. Met een grote inzet maken de Zeeuwsch-Viamingen echter wel een kleine kans tegen het technisch be tere Veere. Van een gelijkspel zal Wolphaartsdijk profiteren, wam de thuiswedstrijd tegen Mevo zal Wol faartsdijk wel met twee winstpun ten afsluiten. Aan de staart kan de beslissing vallen. Middelburg krijgt Bevelan ders op bezoek. Wininen de Middel burgers, dan komt met nog 6 wedstrijd-en te spelen Bevelanders op 7 punten achterstand. Theoretisch heeft Bevelanders dan nog kans aan degradatie te ontkomen, maar dat is niet aannemelijk. De enige kans voor de hekkesluiters is dus winnen in Middelburg. Dat lijkt een te zwa re opgave. 's-H-eer Arendskerke speelt thuis tegen Heinkeszand. Er staat voor beide ploegen niets meer op het spel maar van een streekder- by mag altijd wel wat verwacht worden. Een thuisclubzege is het meest waarschijnlijk. Wemeldinge, Waarde en Arnemtiiden 2 zijn vrij. Verschueren heeft ook al verschil lende aanbiedingen van andiene ahrbs gekregen, waaronder ook Neder landse. Vensdhueren ziegt hierover: „Voorfliopig blijf ik bij Sporting St. Niklaas. Ik heb het daar best naar mijn zin". Ondanks aillle furore die Verschue ren bij St. Niklaas maakt blijft hij een jongen van weinig woordien. Ge boren en getogen in St. Jahsteen begon hij op 11-jarige leeftijd zijn voetballoopbaan bij de plaatselijke vereniging STEEN. 16 jaar oiud maakte hij reedis deel uit van het eerste elftal Verschueren: „Ik weet nog goed hoe het allemaal gegaan is. Na de wedstrijd STEEN 2 tegen Koewacht 2 gespeeld te hebben, bleef iik als -toeschouwer kijken hoe het eerste elftal het eraf zou bren gen in de derby tegen Koewacht I. Richard Verhaegen toen nog spelend in het eerste elftail van STEEN brak zijn been en er werd aan me ge vraagd of ik zijn plaats wilde inne men. En omdat het doel van iedere jonge speler is, een vaste plaats in het eerste elftal te bemachtigen, greep ik deze kans met beide handen aan. Mijn prestaties moeten wel goed geweest zijn, want ik had voor goed een vaste plaats in het eerste elftal van STEEN gekregen. In de competitie 1967-1968 werden we kampioen met ons elftal. We hadden een goed elftal, maar zoals zo dik wijls gebeurt, verschillende spelers •gingen hun geluk in België zoeken, onder wie Remon die Smet. Persoon lijk had ik ook het plan om STEEN. te verlaten. Nie om voor een -paar Belgische francs te gaan spelen hij een clubje zoals STEEN, maar omdiat ik een eigen zaak begonnen was in aluminium deuren en ramen in St.Niklaas. Als tweede punt kwam hier nog bij dat ik door de heer Witsel benaderd was om voor Spor ting te komen spelen. Daar voelde ik veel voor want als het zover zou komen, dat ik in bet eerste elft-al van Sporting zou kunnen spelen, dan zou dat voor mijn zaak een goede reclame zijn en dat zou mij zeker ten goede komen. Uiteindelijk liet ik mij overreden door het bestuur van STEEN. Tijdens het kampioensfeest van STEEN, kwam het bestuur van STEEN met dat van Sporting over een, dat ik de competitie 68-69 nog voor STEEN zou moeten spelen en dat ik aan het einde van de compe titie geheel graitis naar Sporting kon vertrekken. Tevens mocht 'ik die competitie reeds bij Sporting komen trainen. Alhoewel er altijd geruch ten -gegaan zijn dait ik STEEN verla ten zou hebben met ruzie, kan ik gerust zeggen dat dit zeker niet het geval as geweest. Ik heb altijd meit veel plezier bij STEEN gespeeld, vooral de wedstrijden tegen Hulst. Mijn start in Sporting St. Niklaas begon met het spelen van enkele vriendschappelijke wedstrijdten. Mijn eerste echte wdstrijd was de eerste competitiewedstrijd van Spor ting tegen Doornik. We wonnen met 5-1 en het hele elftal draaide goed. Dus onze trainer was tevreden. Mijn eerste optreden viel me wel mee, alhoewel het voetbal veel harder was en natuurlijk ook veel sneller. Mijn tweede competitiewedstrijd was uit tegen Daring. In die tijd stond Colonvajl in de spits bij Da ring, en hij was de vorige competi tie topscorer van België geweest. Ik kreeg als taak van de trainer deze speler uit te schakelen en later bleek dat ik dat met succes gedaan had, want onze trainer was zeer tevreden over ine. We wormen de wedstrijd met 1-2 Godonval had geen doelpunt -gescoord en ik was de lieveling van het St. Nikl-aaspubliek geworden. Verschueren: „Persoon lijk voel ik wel dat die wedstrijd mij een vaste plaats in het eerste elftal heeft gegeven. Als we nu een wed strijd tegen een vereniging moeten spelen, waar een vermaarde speler in staat, dian is mijn taiak bijna altijd deze gevaarlijke speler uit te schakelen. En dot heb ik al verschil lende keren met succes gedaan. Ik denk hier onder andere aan de zeer gevaarlijke speler van Bergem Sport, Adrie Versluijs. De tkarngeest bij Sporting is goed, En we draaien deze competitie redelijk mee in de •tweede klas. Aan 't begin van de competitie 69-70 kocht Sporting St. Niklaas Christiaanaen van Gamtodse en Everaaird. Ook voor die competitie 70-71 diaed Sporting nog enkele aan kopen onder wie oud-international Wijnen van Beerschot. Miechels van Antwerp, Van Meteren, jeugdspeler van Ajax, Steenhuis, topscorer van de Nederlandse vereniging Velox en Williams van Beerschot. Van Mete ren is die enige profspeler die Spor ting St. Niklaas ooit gehad heeft, ■maar hij draait niet zo best op dit ogenblik. Hij speelt dan ook al een hele tijd reserve. Het combineren van mijn werk met trainen is niet altijd even gemakkelijk. Bij Spor ting tra-inen ze viermaal per week, maar dat heb ik helaas die tijd niet voor. Ik train maar tweemaal per eek. Zolang ik goed speel zal trainer De Conté er weinig van zeggen, maar als het wat mindier goed gaat dan zal hij zich natuurlijk laten horen, wat ik ook normaal vind. Maiar als ik 's avonds iemand in dienst moet nemen, om mijn werk te laten doen, dan kost me dat ook veel geld. En als het bestuur van Sportin-g wil hebben dat ik alle trainingen bijwoon, dan zullen ze me toch meer moeten betalen". „Dat veel grensdliubs" zoals STEEN last hebben va-n de Belgi sche verenigingen zal blijven", zegt Verschueren, „maar daar is de Ne derlandse voetbalbond de schuldige van. Het kleine bedrag waarmee -deze clubjes afgescheept worden is maar een aalmoes. Maar zoiais vele spelers hun vereniging verlaten om in een Belgische vereniging te gaan spelen voor twee a driehon derd Belgische francs vind ik bela chelijk. Als een speler werkelijk talent heeft, ligt het anders, dan zou liet dom van hem zdjn, als hij niet ging. Hoe die kleine clubjes in Bel gië dat allemaal kunnen betalen is ook voor mij een raadsel. Alhoewel ik nu bij STEEN twee jaar weg ben voillg ik het eerste elftal nog steeds. Ik zou het zeer jammer vinden als ze de volgende competitie in een andere afdeling zouden moeten spe len. Als ik zelf niet moet spelen ga ik nog steeds naar mijn oude vere niging kijken.-Sporting heeft in ie der geval een heel goedkope kracht aan me gehad, het heeft hen niets gekost en ze zoeken dan ook nog meer van deze verenigingen, die hun spelers voor niets van de hand willen doen. Toen ik mijn eerste jaar hij Sporting sipeelde, wilde het bestuur toch nog iets doen. Men stelde liet bestuur van STEEN voor om een wedstrijd op STEEN te ko men spelen met een volledige eerste ploeg. Maar het bestuur van STEEN had geen interesse. Dat begrijp ik nog steeds niet. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG In de hoogste klas van de Zeeuwse tafeltennis- competitie is nog steeds geen be slissing gevallen. St.-Aloysins 3, voornaamste - kampioenspretendent, zag zijn tegenstander Wilno 2 niet op komen dagen. Naaste concurrent Wilno 1 had het heel moeilijk tegen Middelburg-Zuid 2, dat een voor sprong van 31 nog omgezet zag in een 46 nederlaag. Het Oostburgse ONA 1 behaalde ■weer een mooi resultaat door in Middelburg MZ 1 met 46 te klop pen. Johan Aers was. na De Kort die driemaal won, de beste man bij de bezoekers. Big Smash 1, dat steeds voor verrassingen zorgt, was nu niet opgewassen tegen Wilno 2 (4—6). Al is de kampioen in de tweede klas reeds bekend, voor de twee overige promotieplaatsen wordt nog hevig gespeeld. Zand 1 wist MZ 3 een gelijk spel af te dwingen en behoudt hierdoor zijn derde plaats terwijl Goes 1 geen fouten maakte tegen Haringman 2. Goes won met 100. ONA 2 behaalde een goed resultaat door Wilno 3 een winst punt af te -nemen (55). Het uit veteranen bestaande team MZ 5 slaagde er in de derde klas in het kampioenschap in de wacht te slepen door bij Big Smash 4 op de maximale winst beslag te leggen. Voor dit resultaat zorgden Wonder- gem, Van Sluijs en Hill-eman. M Z6 verraste door Zam-d 2 een 32 ne derlaag toe te brengen, waarbij Le Cocq en Boone beiden driemaal tot winst kwamen. In de vierde klas A maakte St.-Aloysius geen foüt tegen Goes 4. Het won met 28. Het zei zijn strijd om het kampioenschap met Goes 3 voort, dat o-verigens in Biggekerke een steek liet vallen te gen Big Smash 5 (5—5). (ADVERTENTIE) Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Marcel Verschueren: ik blijf voorlopig bij Sporting St.-Niklaas want ik heb het er best naar mijn zin. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In Middelburg en Terneuzen zijn de laatste resten verwerkt van de micro-korfbalcom petitie. Het was het laatste program ma, zodat nu de omschakeling naar het veld voltooid is. In Terneuzen (Van onze sportmedewerker) HANSWEERT Zaterdag wordt in Hansweert (oost) voor de tweede maal de Reimerswaalloop gehouden onder auspiciën van de K.N.AU.- afdeling Zeeland. Evenals vorig jaar komt er ook nu weer een wedstrijd- en een prestatieloop, beide over een afstand van 6 kilometer. De wed strijddeelnemers (senioren en A-ju- nioren) starten gezamenlijk om 2 uur. Om half drie of iets later ver trekken de prestatielopers, die de afstand in 45 minuten moeten afleg gen, willen zij in aanmerking komen een vaantje te ontvangen. Voor de wedstrijdatleten is er een wisSelbeker (vorig jaar gewonnen door Wies van Houte uit Hulst). Naast de wisselbeker ontvangt de winnaar eveneens een tweede beker die zijn eigendom wordt. Verder zijn er twintig prijzen in natura en vijftien standaards. Start en finish zijn op het ge- meenteijk sportterrein. Hel parcours gaat verder over de Hansweertse straatweg, Kanaalweg, Kanaaldijk, Sluisweg en Groenew-eg. De beide initiatiefnemers voor de ze a-tletiekmeeting Emiel Bogaert uit Hansweert en Anton Komejan uit Rruinigen zijn in november van het vorige jaar met de organisatie be gonnen. Komejan: „Wij organiseren de Reimerswaalloop zuiver en alleen om de atletieksport in Oostelijk Zuid-Beveland te populariseren en we kregen daarbij alle medewerking va-n de K.N.A.U.-afdeling Zeeland. De financiële kant van de zaak is echter voor onze rekening. Vorig jaar hebben wij er wat aan overge houden en daarom kunnen we nu mooie prijzen in natura beschikbaar stellen. Bij gunstig weer rekenen we op een grote publieke belang stelling, want bij de wedstrijdloop hebben we een sterke bezetting. Er zijn nu ruim twintig inschrijvingen binnengekomen dus verwacht mag worden dat toch zeker 30 atleten van start gaan. Bij de prestatieloop hadden het vorig jaar 180 deelne mers. Wij denken nu de 200 te halen". Bij de deelnemers bevinden zich Cees van Dalen, de jonge veelbelo vende atleet van A.V. '56, die sinds kort in militaire dienst is, maar ondanks deze handicap toch wel alle registers zal opentrekken om in ei gen omgeving een goed figuur te slaan. Waarschijnlijk zal ook Koos Oggel, eveneens van A.V. '56 van de partij zijn en ook hij kan een rol van betekenis spelen. Andere be kende Zeeuwse deelnemers zijn Re- né van Zee van R.K.H.A.V., Hans Bostelaar van Dynamo '70, Piet d-e Dreu van A.V. '56 en Jan Jansma, Zeeland Sport). De Zeeuwen hebben geduchte concurrentie, want Rini Marij nissen, Jae. van Eekelen en J. de Witte allen van Thor uit Roosen daal geven in Hansweert ook acte de présenoe, evenals Henk Snepvan gers uit Étten, Cees Zuiderveïd, Dordrecht en Cees van der Heul uit Schoonhoven. Van der Heul, de na tionale jeugdkampioen steeple chase die onlangs de Parkcross in Bras- sehaat won is zeker één van de grote favorieten. Cees van Dalen: veelbelovende atleet in Reimerswaalloop. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zondag -S een aanvang gemaakt met het tweede gedeelte van de veldhandbalcompe- titie afdeling Zeeland. De uitslagen waren: dames le klas: Olympus 1 Marathon 1 82, Zeeland Sport 1 - Walcheren 2 84, Dames 2e klas A: Olympus 2 - Walcheren 3 74, Da mes 2e klas B: Schelde Sport Olympus 3 48, Delta Sport 1 - Delta Sport 2 133, Zeeland Sport 2 - Marathon 2 12, Damesjunioren A: G.S.C. 1 - E.M.M. 2 8—4, Olym pus 1 - Walcheren 1 41, Damesju nioren B: Walcheren 2 - Fortuna 1— 8, Damesjunioren C: G.S.C. 3 - E.M.M. 2 44, Meisjesadspiranten A: Walcheren L - Fortuna.- 1 54, Marathon 1 - Zeeland Sport 1 24, Meisjesadspiranten B: Walcheren 2 Marathon 2 41, Zeeland Sport 2 - Olympus 25, Meisjesadspiranten C: Scheldesport - Olympus 3 94, Walcheren 3 - E.M.M. 2 52, Meisjesadspiranten D: Sluiskil Hontenisse 2 24, G.S.C. - Walche ren 4 113, Sios - Fortuna 2 80, Meisjespupillen A: E.MM. 1 - For tuna 1 38, Meisjespupillen B: E.M.M. 2 - Fortuna 2 100, Walche ren 2 - Marathon 2 32. Meisjespupillen C: G.S.C - Walche ren 3 32, Heren le klas: G.S.C. 2 - E.M.M. 2 1914, Olympus 3 - Mara thon 128, Heren 2e klas: Haring man - Walcheren 2 208, G.S.C. 3 - Fortuna 2 1215, Olympus 2 - Delta Sport 1 611, Heren 3e klas: Mara thon 2 Delta Sport 2 1113, He renjunioren A: Marathon - Fortuna 1 89, E.M.M. 1 - Olympus 1016, Herenjunioren B: G.S.C. 2 - E.M.M 2 15—6, Jongensadspiranten Mira- thon - Fortuna 2 66, Sios Fortu na 1 1333, Jongenspupillen: Wal cheren - Olympus 39. (ADVERTENTIE) in jersey courtelle vanaf 25,— Breda - Tilburg Roosendaal - Middelburg speelde Luctor tegen Swift III. In een wedstrijd waar niets meer op het spel stond gaven beide ploegen elkaar niet veel toe. Luctor had wat meer inhoud, maar daar stelde Swift een goede techniek tegenover. Met het minie me verschil van één doelpunt won Luctor deze wedstrijd, waarmee het toonde de enige ploeg te zijn, die de kampioen Tjoba II enigszins kon benaderen. De uitslag was 43. Stand: Tjoba II 816, Luctor I 8 11, Togo I 8—7, Swift III 8—3, Bluaw Wit I 83. In de tweede klas C werden de twee nog overgebleven wedstrijden tussen de kampioens kandidaten gespeeld. Kampioen werd Togo II, dat met een bijzonder sterk achttal opgekomen was. Reeds in de eerste wedstrijd behaal de het het kampioenschap. Het had slechts één punt meer nodig en dat leverde tegen Luctor geen enkel probleem op. De Temeuzense ploeg kon op eigen veld niet voldoende tegenstand leveren en werd met 8— I weggespeeld. B.K.C was van deze prestatie kennelijk onder de indruk, want het legde de Goesenaren ook niet veel in de weg. De Breskense ploeg slaagde er zelfs niet in de eer te redden. Met 06 hield kampioen Togo II het ongeslagen record over eind. Bij de jubioren liet Stormvo gels III het in afdeling 2A wat zitten. Er stond toch niets meer op het spel en daarvan profiteerde Ani mo II door met 24 te winnen en daardoor nog een plaatsje op de ranglijst te stijgen. Stand: Swift II 813, Stormvogels III 8—10, Animo II 8—8, Seolto 8—6, Swift III 8—3. De uitslagen waren: Middelburg. Junioren 2 A: Stormvogels III - Animo II 24. Adspiranten A: Ani mo A - Swift A 33. Aspiranten B: Togo A - T^'oba A 38, Blauw Wit A - Tjoba A 07. Adspiranten G: Stormvogels C - Animo C 0—11. Adspiranten K: Togo G - Seolto C 03. Pupillen A Atlas - Animo A 32. Pupillen C: Animo B - Storm vogels B 32. Pupillen E: Seolto - Stormvogels C 20. Terneuzen. le klas B: Luctor I - Swift ni 43. 2e klas C: Togo II - Luctor II 81, BKC - Togo II 06 pupillen D: BKC - Blauw Wit B 01, Tjoba B - Luctor 20. (Van onze tafeltennismedewerker) AXEL In de promotiegroep hoofdklas van de landelijke tafelten- niscompetitie wacht St.-Aloysius 1 zaterdag a.s. een belangrijke wed strijd. In Volendam moet het aantre den tegen Victory '55 1, dat twee punten meer heeft dan de Zeeuwen en thans de voor promotie zo belang rijke derde plaats bezet. Mochten Baumgarte, Van Waterschoot en Du- mez er in slagen beide punten uit het vissersdorp mee te nemen, dan kan dit een overgang naar de pro- motie-ereklas betekenen. De Volen- dammers hebben echter bewezen dat zij thuis moeilijk te kloppen zijn. TSF 1 en Tempo Team 2 spelen als laatste wedstrijd een prestige- duel waarbij eersgenoemde bij winst zich kampioen kan noemen. TSF is nog ongeslagen Phoenix, de naaste belager van St.-Aloysius ont vangt thuis het puntloze Wilskracht en gaat bij winst een belangrijke rol spelen. In de overgangsklas gaat St.-Aloy sius 2 op bezoek bij Wibats 3, dat de volle wijst op de Zeeuwen moet kunnen behalen. TSF 3 zal het tegen kampioen Tilburg 2 niet redden, ter wij] rode lantaarndrager De Treffers 3 ook nu niet voldoende kwaliteit zal kunnen opbrengen tegen Wils kracht 2. dat overigens reeds zeker is van promotie. Voor het kampioenschap eerste klas in de afdelingscompetitie speelt St.-Aloy 3 nog een afgebroken partij tegen Wilno 2, waarbij de stand momc r 3-4 is vocht de Zeeuwsch- Viamingen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5