doe hooguit vier klassiekers" ES PRIEM WIL ZICH NIET IV DE VERNIELING RIJDEN Standard Luik komt goed weg tegen Diest IJVC-dames: titel in tweede klasse ralston- lavona haarhersteller 905\! Mt wil terk! V oorlopig vrijgesteld van dienst ïjmssen in Goes St. Aloysius houdt kans op promotie Bar slechte wedstrijd DUIVENHOUDERS WACHTEN OP NIEUW SEIZOEN )t I HATTRICK LAATSTE KANS HOEKMAN-HOEKMAN WINNEN TWEEDE KAMPIOENSRIT OOK slap en fijn haar? (0) sport slijtage garantie Uitslagen Wo 24 maart 1971 Al zaak jaar al ten ni schijnt derlanj baar Priem jarige amatei groot: Fün< ADVERTENTIE) rde vloer te bette» bersterk1 kwaliteits- lan Du Pönl pndeert u he t btO'H duurzame tapiitn ;rs staat er achter) (Van onze gportmedewerker) Kees Priem is vorige week in Leiden gehuldigd als ama- enner van het jaar tijdens een bijeenkomst die de Leidse toervereniging „Swift-combinatie" op touw had gezet en ie keuze werd bepaald door de Nederlandse wielerclubs, ofessionals werd Joop Zoetemelk als de meest belovende ge- Hordijk bij de nieuwelingen en als adspirant kreeg André ie onderscheiding wielrenner van het jaar 1970. Voor Kees iit late presentje nog eens een duidelijk bewijs dat zijn gorote Sten door insiders op de juiste waarde worden geschat. het altijd een moeilijke een wiekenner van het wijzen, omdat kwalitei- dtijd prevaleren naar het Ibben de gezamenlijke Ne- wielerclubs dit nu blijk- gedaan en bewust voor ozen. Zij zien in de 20- uw de coming-man in de ctor, de renner met het ilenit. Siem heeft deze onderschei- de hem bekende wijze, missahien wel een tik- achalant, over zich heen De drukte rondom zijn et Priem niet veel, omdat lal te goed is doordrongen |it dat roem snel verganke- Cees Priem kan men ook Iht voor hoogdravende uit- oimpel gezegd hij levert -.ties op de fiets. 'gelopen jaren heeft Priem zijn eigen plan getrok- hij weet dat er in het |fal wat mensen rondlopen gen, maar dan slechts tij voorop staat. Kenmer- een coureur als Cees manier waarop hij tot Sdg is te bouwen aan zijn i)e Goesenaar is tot op erst voorzichtig te werk schreef zich een wed- amma voor dat hij ge- aaa kon. Van forceren sprake en ook in het kan men er van zijn dat Kees Priem ook ■ichzelf zal passen, want de toekomst fris en brui energie in de gelederen arriveren, afgelopen winter trainde Irae correspondent). In Kapelle kwamen deelnemers aan de start derde wedstrijdloop over 6.400 meter, die door het ge comité in samenwerking se atletiekvereniging was •;erd. -tatieloop over 3.000 meter llieren beneden de 13 jaar ]aeeste belangstelling. Ruim nemers kwamen aan de ir deze groep was een be- likbaar voor de school of met het meeste aantal l-s. De christelijke lagere t Kapelle kwam met 68 |n meisjes aan de start er. nee deze beker. Theo Hcu- |van de openbare lagere Wemeldinge ging van de ne als eerste over de eind- m van Strien van AV56 tweede over de meet- Aan itieloop over 6.400 meter |0 deelnemers mee. Hier Bernard Ruijsirik van als eerste eindigde, ge- or Joop Courtin van de Le Mavo te Goes. Voor de loop over 6400 meter kwa- vijftiental ateleten aan de ni Marijnissen van Thor naar in de tijd van 21.30 >lgd door René van Zee van in 22.14 min. Rinus de Thor werd derde in 22.37 Jde werd Piet de Drue van G. Bras en 6. Kees Mar- AV'56. Priem een paar maal per week op de Antwerpse piste vooral om zijn souplesse wat op peil te houden. Op de weg begon hij dit voorjaar met zo'n 60 kilometer en deze trainings- kilometene zijn nu opgevoerd tot 140 per dag en over enkele weken zul len dat er 170 zijn. Drie middagen per week benut Kees momenteel voor zijn training en voor de rest is hij als timmerman actief. Nietsdoen komt bij Kees Priem niet in het woordenboek voor, want hij stamt niet voor niets uit een gezin waar men de handen uit de mouwen weet te steken. Priem die dit jaar voor Acifit rijdt en uitstekend overweg kan met ploegleider Piet Liebregts, stelt re soluut dat bij zich ook dit seizoen niet in de vernieling gaat rijden. „Hooguit vier klassiekers wil ik doen, waarvan de eerste dan de Omloop van de Baronie zal zijn op 4 april. Daar wil ik goed uit de bus komen en daarom ga ik 's woens dags daarvoor naar Gent-Wevelgem. Een dezer dagen heb ik ook een uit nodiging van de sporteommissie ont vangen om samen met Peter van den Donk, Fedor den Hertog en Henk Stander deel te nemen aan een grote internationale tweedaagse in Engeland op 1 en 2 mei. Voorts zal ik dit seizoen aan een paar wedstrijden in Zwitserland deelnemen en daar zal dan moeten Mijken of ik kan klimmen. Ik sta ook op de nominatie voor de Tour '1 Avenir en dan zou het voor de hand liggen dat ik als voorbereiding de Ronde van Oostenrijk zou doen, maar vast staat dat allemaal nog niet. Het hangt er allemaal vanaf hoe ik me voel. In ieder geval is het een pak van mijn hart dat ik voor lopig vrijstelling heb gekregen van militaire dienst. Het dragen van de wapenrok heeft nog niet veel wiel renners goed gedaan en daarom ben ik er huiverig voor. Nu ben ik van die zorgen af en kan me intensief toeleggen op een nieuw seizoen, waaraan ik begin met de gedachte dat het weer wat zwaarder wordt dan het vorige". (Van onze tafeltennismedewerker) AXEL De start van de wed strijd, die St. Aloysius 1 zaterdag speelde tegen Phoenix 1 was niet erg bemoedigend, want zowel Baumgarte als Van Waterschoot ver loren hun eerste partij respectieve lijk van Van Borg en Overbosch. Dumez wist in de volgende partij tegen Van Bemeien de achterstand te verkleinen, doch het dubbelspel - altijd een sterk punt voor de Zeeu wen ging weer verloren. Van Water schoot en Baumgarte brachten de stand weer op 33, waarna Dumez met 21-23 en 19-21 de eer moest laten aan zijn Delfts* tegenstander. Van Waterschoot gaf daarna zijn tegenstander geen enkele kans (4— 4). Toch bereikte Phoenix het eerst de halve winst doordat Van Borg in twee games Dumez wist te kloppen. Baumgarte wist daarna het gelijk spel te redden door in twee games zijn laatste tegenstander te kloppen. St. Aloysius behield hierdoor zijn promotiekans door de vierde plaats te behouden. Het staat nu op twee punten van Victory ,55 dat thuis te gen leider DSF geen kans kreeg: 28. Ook Tempo Team H won met 82 van Wilskracht I. In een aan trekkelijk gespeelde wedstrijd wist St. Aloysius II de wedstrijd tegen De Treffers II belangrijk voor de gradatie niet te winnen. De eerste vierr partijen werden alle op het nippertje door de thuisclub gewon nen, waarna de beate man bij de gasten, Kees van Beek, in de beslis sende game Jo Bogaert klopte. Ver- nimmen die al zijn partijen won, klopte daarna zijn volgende tegen stander (51). Via 52 door Diele- man werden daarna twee belangrij ke winstpunten veroverd, doordat Bogaert zijn volgende tegenstander wist te kloppen. De St. Aloysius- reserves hebben hun plaats in de overgangsfcilaa» nw praktisch veilig gryteW. ti Cees Priem: „In Zwitserland zal moeten blijken of ik kan klimmen''. ANTWERPEN Na de 23ste voet balzondag in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal blijft de kloof van de twee punten, die de enige titelkandidaten voor dit jaar Standard Luik en F.C. Brugge scheidt, bestaan. Immers, Standaard Luik won na een bar slechte verto ning met 10 op het veld van Diest en F.C. Brugge versloeg thuis met 42 Waregem. Toch heeft de Nederlandse trainer van de voetbalclub Brugge, Frans de Munck, die naar Diest was gereisd om daar het Luikse Standaard aan de gang te zien, lange tijd de hoop gekoesterd dat de Luikenaars pun tenverlies zoudien lijden bij hun be zoek aan Diest, Ondanks het feit dat Diest de beste kansen kreeg liet het zich dioor de Duitser Kostedde ver rassen, toen deze in de 24e minuut met een kopbal de roos trof. Het zou overigens bij deze ene treffer blijven. In het .treffen tussen Brugge en Waregem gaf Rob Rensenbrink weer menig dribbelnummertje weg, hetgeen de bezoekende verdediging af en toe voor zware problemen stelde. Nadat Lambert reeds in de 5de minuut een gouden pass van Ren senbrink in een doelpunt had omge bogen, kon Lammens voor Waregem in de 28e minuut tegenscoren. Lam bert zou door nog twee strafschop pen te benutten een hattrick scoren in deze wedstrijd. Het andere doel punt kwajm van de voet van Tlhio, terwijl de Braziliaan Zambata de score voor Waregem optrok. Ander- lieaht had met een niet meer in zichzelf gelovend Gantodse weinig of geen moeite. Met 40 moesten de Gentenaars afdruipen. Van HSmst (2x) en De Raeve en Nordhal zorg den voor de doelpunten. Op het Freethiel te Beveren was St.-Truiden te gast. Het werd een doelpuntrijke wedstrijd met de jon ge Van Gremberghe van Beveren in de glansrol. Bij de bezoekers vorm de de Nederlander Van de Loop een doorlopend gevaar. Toen tien minu ten voor tijd Polleunis St.-Truiden op 43 terugbracht, moest de thuis- (ADVERTENTIE) club nog alles op alles zetten om de voorsprong te behouden. Een bewogen wedstrijd werd FC Luik-Beerschot. Ondanks het feit dat er na afloop nog steeds een score- loze eindstand op het bord prijkte speelden zich voor beide doelen di verse spannende taferelen af. Vooral Beerschot heeft in de eerste helft een drietal reële scoringskansen la ten liggen. Uiteindelijk mochten de Antwerpenaren nog van geluk spre ken dat een terugspeelbal van Em merich hun niet fataal werd. Lier- se, nummer vier op de ranglijst, heeft in het Bosuilstadion te Ant werpen nooit de indruk gegeven op deze plaats thuis te horen. Het ver loor dan ook van FC Antwerp met 21. De Antwerp-doelpunten kwa men op het scorebord in de 18e minuut door de Joegoslaaf Simoko- vic en in de 47ste minuut door Caers. Pas enkele minuten voor tijd kon Lierse de eer redden, toen een verkregen strafschop door Vermei- ren in een doelpunt werd omgezet. De Brusselse derby tussen Racing White en Crossing Schaarbeek is door de „Witten" met 20 verdiend gewonnen. Vooral Bergholtz, Dockx en Haagdoren speelden een goede wedstrijd bij de thuisclub. Na een half uur scoorde Tuyaorts, terwijl in de 80ste minuut Berde aan alle on zekerheid een einde maakte door een voorzet van Haagdoren doeltref fend met hief hoofd af te ronden. Charleroi heeft in de wedstrijd tegen het Brusselse Union zijn laat ste kans op behoud gegrepen, door met een 21 overwinning het strijdperk te verlaten. Vooral de Oostenrijker Böhmer had een belang rijk aandeel in deze zege. Beide doelpunten ontstonden uit voorberei dend werk van de Oostenrijker. Bis- sot en Geisert waren de afronders, maar voor rust scoorde Philippe te gen. Na de rust kwam Union nog sterk terug, maar in de 21 stand kwam geen verandering meer. Programma: Zaterdag St.-Truiden- Antwerp, Beerschot-Diest, Ware- gem-Oharleroi en Crossing tegen FC Luik. Zondag: LierseAnderlecht, Gantoise-Bruigge, Union-Beveren en Standard Luik- Racing White. (Van onze sportmedewerker) GOES Zaterdag hield de motor en autoclub „De Bevelanden" de jaarlijkse BJVÏ.W.-rit met start en finish in Goes. De wedstrijdcommis- sie had voor deze tweede kampi- oensrit niet minder dan vijftien rou te-controles gepost en er waren drie tijdcontroles. Van de 55 deelnemers leverden er 4 hun kaart miet in, terwijl eveneens een viertal gedis kwalificeerd moest worden wegens het overschrijden van de tijdslimiet. Evenals in de eerste kampioensrit kwam de equipe P.M. Hoekman- mej. Hoekman met het minst aantal strafpunten uit de bus. Zij maken dan ook een uitstekende kans om de clubtitel te behalen. De uitslag: 1. P.M. Hoekman-mej. T. Hoekman 75 strafpunten; 2. A. Deegens-P. Poelman 87, 3. P. West- veer-mevrouw Van der Walle 90, 4. L.A. Smit-mevrouw Smit 95, 5. J.C. Vermaire-mevrouw Bos 105, 6. P. de Ruijter-R. Vos 138, 7 P. vap Over- beeke-A. Fraanje 140, 8. H. J. Min naar-mevrouw Minnaar 142, 9. C. Bode-mejuffrouw Bom 145, 10. L.A. Quaak-mevrouw Quaak 147, 11. CA. Mejjers-mevrouw Meijers 152, 12. A.J. Kuypera-S.J. van de Berge 153, 13. I. Op 't Hof-M. Slabbekoom 162, 14. P. Hooftman-mevrouw Hooftman 167, 15. P. Moelker-mej. E. Zeven huizen 176. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN-Na een jaar van afwezigheid hebben de dames van IJVC dit jaar bewezen het volley ballen nog niet verleerd te zijn. Met slechts één verliespartij is het IJVC- team kampioen in Zeeuwsch-Vlaan- deren geworden bij de dames 2e klas. Zoals de zaken er nu voor staan zuilen de dames van IJVC en die van de PZEM een beslissings wedstrijd moeten spelen om uit te maken wie er kan promoveren naar de le klas dames. Wordt echter uitvoerin gegeven aan het voorstel van de wedstrijdleiding, dan zullen beide teams kunnen promoveren. Hierdoor wil men bereiken dat elke klas 10 teams gaat bevatten. Bij de heren heeft Marathon een gemakkelijke overwinning weten te behalen op Saivok, dat nu uitgescha keld is voor hef kampioenschap. Tussen Marathon en Schelidesport blijven de kansen nog bestaan op de eerste plaats en dus ook op promotie naair die overgangsklasse. Marathon liet te Vlissiingen zeer goed spel zien waarin vooral de aanvallers Van Eek en Boeije van zich deden spre- ken. Kikkers bleef de baas over EWC met 3l.o Vooral in de twee laatste sets gaven beide teams elkaar niets toe en ging de strijd gelijk op. De 3e set was voor EVVC met 15—17, waarop Kikkers de 4e set won met 19—17. Terhole liet een zeker lijkende overwinning in de 5e set verloren gaan tegen het goed spelende IJVC, dat voonail in de thuiswedstrijden een moeilijk te overwinnen tegen stander is. Bij de stand 22 wist Terhole in de laatste set een 71 voorsprong op te bouwen. IJVC sprak de laatste reserves aan, daar bij gesteund door een flinke suppor- tersschame en wist te voorkomen dat Terhole nog scoorde terwijl het zelf gelijkmatig de setpunten opvoerde om tenslotte nog met 1614 te win nen. Dit hield tevens dn dat ook 2 winstpunten werden behaald. Beide teams speelden zeer gevarieerd wat de aanval betrof. Het was een goede wedstrijd met talrijke hoogtepunten. De 3—0 uitslag van EGVC tegen Marathon 2 (dames le klas) dioet miiet vermoeden dat elke set met een zeer Wain versohil -gewonnen werd. Het thuisspelen en de steun der supporters gaven de thuisclub een goed moreel. Terhdle 1 dat thuis uitkwam tegen de jongere leden van Terhole be haalde in een aantrekkelijk gespeel de wedstrijd een 30 overwinning. In de dames 2e klas heeft IJVC slechts 2 winstpunten verloren zien gaan gedurende de competitie, waar in het na een jaar van afwezigheid weer terug is gekomen. De kwaliteit van vroeger bleek nog steeds aan wezig. Deze week werd een 30 overwinning behaald op het zeer goed spetende Voorwaarts, dat van geen opgeven wist. Toch was er duidelijk verschil dn spel-beeld en klasse te bespeuren. De IJVC dames zijn door deze overwinning zeker van het kampioenschap 2e Mas Zeeuiwsch-Vlaanderen, niet de kans op promotie naar de eerste Mas. Eer het echter zover is zal nog een beslissingswedstrijd gespeeld dienen te worden tegen de winnaar van Walcheren - Beverland, welke Mo?® vermoedelijk het team van PZEM zal zijn. Ook deze ploeg heeft slechts één nederlaag geleden en een voorsprong van 2 punten op Zuid westers. Dat Zuidwesters zowel aan vallend ails verdedigend sterk is ge worden heeft EGVC ondervonden, door een 30 nederlaag. Ook EGVC is nog kanshebber voor de afdelings titel, zodat Ook hier de spanning blijft voortduren. Een geheel volledigJ IVC 2 moest in de heren 2e Mas met 03 in eigen huis het hooft buigen voor het zeer sterk spelende Schoondijke. Pas in de 3e set viel IJVC iets terug, nadat de voorgaande sets van goed gehalte waren geweest. Ruim 2 uur heeft de wedstrijd tussen VVH en Savok geduurd met als overwin naar WH. De uitslag 3 2 had evengoed andersom kunnen zijn. Van deze wedstrijd kan niet gezegd warden dat de sterkste gewonnen heeft. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, getuige de setstanden 16 14, 15—17, en 21—19, gevolgd door 9—15 en 15—9. Heren le klas: Marathon - Saivok 3—0 (15—7, 15—10, 15—12), Schel- desport - Zuidwesters 32 Kikkers - EWG 3—1 (15—8, 15—5 ,15—17, 19—17), IJVC - Terhole 3—2 (8—15, 15—11, 15—5, 5—15, 16—14). Dames le klas: EGVC - Marathon 30 (15—13, 17—15, 15—11), Ter hole 1 - Terhdle 2 30 (15—6, 15 3, 152), Soheldesport - Matador uitgesteld. Heren 2e klas: WH - Savok 3—2 (16—14, 15—17, 21—19, 9—15, 15— 9), Kikkers - Sluiskil 30 (157. 15—9, 15—12), OVC 2 - Hoek 2—3 (15—12, 9—15, 15—13, 3—15, 4—15), IJVC - Schoondijke 0—3 (13—15, 12—15, 10—15), Matador - EWC 30 (15—8, 15—13, 157), Dynamo ■70 - PZEM 3—1 (15—11, 15—5, 10—15, 15—7), Wiska - Marathon 2 1—3 (6—15, 15—13, 7—15 14-16 Heren 3e klas: Sluiskil - Zuidizan- de 0—3 (10—15, 6—15, 3—15). Dames 2e klas: IJVC - Voorwaarts 1 3—0 (15—6, 15—12, 15—8 IJCV kampioen), Zuidwesters 1 - EGVC 3—0 (15—9, 15—13, 15—6), Egaspo - Marathon 3—2 (15—7, 2—15, 15—6, 915, 1513), Wiska - Zuidwesters 2 3—1 (7—15, 15—9, 15—11, 15—5), Savok - Wik 3—0 (19—17, 15—7. 15—8). (ADVERTENTIE) Pimpelpaars. Een van de bijdetijds» tinten in die nieuwe Trend '71 kleuren van (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Voor een leek vrijwel onopgemerkt, heerst er de laatste tijd in en om de hokken van in onze provincie enkele duizenden duivenhouders een meer dan nerma- le bedrijvigheid. Immers over enke le tveken reeds weer begint het vliegseizoen, dat ondanks alle bij komstigheden in deze sport toch wel dat deel is wat het meest in de belangstelling staat. Zeker er zijn in de tijd dat er niet gevlogen wordt ook talrijke evenementen in de dui vensport geweest, getuige de kampi- oenendagen en de vele vereniglngs- en hoktentoonstelling die in het voorbije najaar en de wintermaan den zijn gehouden, doch hoezeer de ze ook steeds meer en meer gewaar deerd worden zijn dit gebeurtenis sen die meer gelden als een afslui ting van het voorbije seizoen, waar bij duiven die hun klasse en kunnen in het verleden hebben bewezen door goede prestaties in korte of langere wedvluchten zaten te pron ken naast de echte tentoonstellings duiven (zoals deze door de liefheb bers worden genoemd), bijna vol maakt van bouw, model en kleur, aanschouwelijk schoon voor het oog om te zien, maar over het algemeen niet tot grote vliegprestaties in staat. Als het nieuwe jaar enkele weken oud is is de tijd voor koppelen onverwijld aangebroken, met uitzon dering voor die liefhebbers dan, die puiur winterkweek toepassen en reeds in het laatst van het oude jaar daartoe overgingen. En aan dat kop pelen is veel gelegen, een foutieve kan de liefhebber veel terleurstéllmg veroorzaken, daarom zal hij dan ook factoren en eigenschappen van de te koppelen doffer en dtiivin ernstig in overweging nemen. Bovendien be leeft de echte melker aan dit verde re proces een zeker genoegen, het met extra versteviging mé% leggen, broeden en het ontluikend leven als uiteindelijk resultaat waarvan hij het slagen veelal ziet als een voorbode voor een vliegsei zoen dat vele beloften inhoudt en goede gezonde jonge duiven recht vaardigen meestal die hoop. De weersomstandigheden in deze afge lopen winter zijn zeker ni«t ten ongunste van deze sport geweest met uitzondering dan van de eerste week in januari, waar overigens niet veel liefhebbers last van gehad zul len, aangeduide en onaamgeduidte winter vrij zacht geweest al zal de laatste koude peruode van eind fe- bruari-begin maart voor velen toch een onprettige verrassing zijn ge weest. Nog even en het is weer zover. Het vliegseizoen nadert met rasse sohreden. Dan zal weer in tientallen Zeeuwsche café's (voor ruim 90 pet. het clublokaal van de plaatselijke vereniging) op vele dagen vele uren door samengestroomde duivenmel kers, tijdens het inbrengen van de duiven, het zetten en afhalen van de constateurs. maar vooral na de ge houden wedvluchten als alle geklok te duivenringen op de lange rollen papier in de constateurs tot op de seconde nauwkeurig het tijdstip aangeven van aankomst van de be trokken duif, in klinkMare duiven taal geconfereerd worden over Heef ten, Sprint, Keizers- en Koningspoe len, aangeduide- en onaangeduide series, over gewone en speciale poelen, over eerstgetekend en zelfs over verkeerd getekend. Vitesse, Fond en Midfond, we duwschap- en nestspel, en verder de vele termen waaraan deze sport zo rijk is en voor een toehorende leek onnavolgbaar. En niet te vergeten het „weer" een der meest verrader lijke elementen. Daarom zal hij op de dag van de wedvluchten zelden de lossingsberichten missen van ra dio Brussel, die ook de weersge steldheid langs de vluchtlijn ver meldt. Vaak is al bewezen dat het weer langs de West-Europese kust grillig is, zelfs in de zomer. Soms kunnen zelfs voor de mens en metereologen onwaarneembare sto ringen in het luchtruim het oriënta- Ueyermogen van de duiven dermate beïnvloeden dat bij ogenschijnlijk mooi weer een wedvlucht zeer on regelmatig verloopt en sommige zelfs in een ware rampvlucht ont aarden.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5