INDELING KOOPCENTRUM STAAT VAST) Koopcentrum in Sas voor helft volgeboekt GEHEIM WAPEN TEGEN SNELHEID Sanering Buitenweg begonnen BRIEF OVER NOORDSTRAAT AAN RAAD TERNEUZEN VVV-IJzendijke heeft eigen opvattingen over WV-werk STREVEN: IN SEPTEMBER OPEN Belg op verdenking van kwakzalverij aangehouden stad streek Zuster Mieras nam afscheid van Julianaziekenhuis J. de Pooter twintig jaar in bestuur vv Zaamslag Geen voorrang: licht gewond^ en zware schade BELANG Goede prestaties van Koewachtse zwemmertjes in Terneuzen RECORDPRIJS VOOR GARNALEN Gemeente Terneuzen Koor aangevuld met scholieren Asfaltfabriek krijgt nieuwe menginstallatie Aardenburg Vrouwengilde bijeen in „Slot Ostende" NKV-'s-Heerenhoek had kaartwedstrijd In Ooslburgs hotel 6 Woensdag 24 maart 1971 <Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De indeling van het koopcentrumcomplex is nu definitief. De hoofdingang komt aan de Julianastraat. Het aldaar liggende weiland zal worden herschapen in een verhard parkeerterrein voor 800 tot 1000 auto's. Via een 36 meter lange en 8 meter brede toegangshal komt men in de complete food-afdeling van 1100 vierkante meter met aangrenzend magazijn van 600 vierkante meter. Naast de ingangshal ligt ook de non food-afdeling van 2600 vierkante meter, alles zelfbediening met een centrale kassa. Aan het eind van de hal betreedt men het centrale marktplein van 52 bij 34 meter, omringd door een groot aantal boetieks in een gespeci aliseerde branche. Verder is er een crèche voor kinderen van bezoekers en part-time medewerkers van het koopcentrum. Op de eerste verdieping komt een restaurant met bar en een verhoogd buitenterras. Op de begane grond is een hal van 54 bij 24 meter beschik baar voor bijvoorbeeld sportdoelein- den- Buiten het gebouw is nog een parkeerterrein voor 200 extra auto's aanwezig alsmede een benzinepomp station met service voor autowassen, doorsmeren e.d. In het midden van het overdekte marktplein blijft na de inrichting van de boetieks een ruimte van 1600 vierkante meter over waar demon straties, shows en kleine amuse- mentsvoorstellfngen kunnen plaats vinden. De heer Van Haperen: „Wij heb ben ook zeer grote zakenmensen van buiten Zeeuwsch-Vlaanderen weten te interesseren. Wat de financiële basis van het koopcentrum betreft zijn er geen problemen. De bedoe ling is dat een belangengemeenschap van huurders wordt opgericht die een eigen bestuur heeft. Gezamen lijk kunnen dan allerlei servicevoor' zieningen voor het gehele koopcen trum worden getroffen". Directeur Van Haperen zegt er geen moment aan te twijfelen dat het nieuwe koopcentrum binnen af zienbare tijd „uitverhuurd" zal zijn. fe'l (Van onze correspondent) TERNEUZEN Na 23 jaar ver bonden te zijn geweest aan het Julia naziekenhuis te Terneuzen, waarvan vele jaren als hoofdzuster op de chi rurgische afdeling, gaat zuster P. Mieras aan het eind van deze maand met pensioen. Dat haar werk zeer gewaardeerd werd, bleek uit de drukbezochte re ceptie die in de kerkzaal van het zie kenhuis werd gehouden. Uit handen van de voorzitter van het stichtings bestuur, ds. W. van Meeuwen uit Hoek, ontving zij een geschenk onder couvert. De directrice van het zieken huis schonk namens alle hoofdzusters en zusters een gouden armband. Na mens de medische staf ontving de 'scheidende zuster een schilderij. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De secretaris van de voetbalvereniging Zaamslag, de heer J. M. de Pooter, is twintig jaar bestuurslid van deze vereniging, waarvan ruim 19 jaar als secretaris. Namens bestuur en leden overhan digde de voorzitter, de heer C. A. Dees en het bestuurslid H. Kempe, hem in zijn woning een barometer. Voor mevrouw De Pooter waren er bloemen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense gemeentepolitie heeft een ultra-mo dern middel in de strijd tegen snel heidsovertreders geworpen. Het is een Mesta-verkeersradarapparaat, waarmee de overschrijding van de maximun snelheid onfeilbaar wordt geregistreerd. De foto toont de nieu we „verklikker" in actie bij Magret- te aan de weg tussen Terneuzen en Axel. (Van onze correspondent) BRESKENS Op rijksweg 58 op de kruising Buitenlust, is een perso nenauto, bestuurd door J. M. B. uit Oostburg, aangereden door een per sonenauto, bestuurd door mevrouw V. uit Breskens. B. kwam met zijn auto vanaf de veerboot in de rich ting Schoonlijke, toen hij geen voor rang kreeg. B. sloeg met zijn auto over de kop en kwam in de berm terecht, waarbij de auto total loss was. De auto van mevrouw V. draaide om haar as en kwam weer in de richting Breskens te staan. B. is met lichte verwondin gen door een passerende auto meege nomen naar een ziekenhuis te Oost burg. De auto van mevrouw V. werd zwaar beschadigd, maar zelf liep zij geen letsel op. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN/SAS VAN GENT Het grote koopcen trum voor Zeeuwsch-Vlaanderen, gepland in de vroegere textielfabriek te Sas van Gent begint vaste vorm te krij- gen. Er hebben zich inmiddels 10 ondernemers uit Sas van Gent en daarbuiten als gegadigden voor een exploitatiedeel bij de N.V. Koopcentrum Zeeuwsch- Vlaanderen aangemeld. Zij vragen 3200 vierkante meter bebouwd oppervlak van het complex; dat is ruim de helft van de beschikbare ruimte. Directeur J. van Haperen zegt dan ook tevreden: „De geïnteresseerden zijn zonder meer wild enthousiast voor het koopcentrumplan. Het staat nu al vast dat we in september van dit jaar beginnen. Wij kunnen niét wachten op het marktonderzoek van het Centraal Instituut voor de Mid den en Kleinbedrijf (CIMK) dat door Sas 70, de Sasse middenstandsvereni ging, is verlangd. Dit rapport kan niet voor 1' april binnen zijn. Bovendien is dit een rapport voor Sas 70, wij als koop centrum hebben dit niet nodig. De Sasse middenstanders moeten toch eindelijk kunnen inzien dat deelne men aan het koopcentrum in hun eigen belang is. Straks kan het voor hen te laat zijn. Het Sasse gemeente bestuur en ook de raad hebben zich zeer positief over het koopcentrum uitgelaten. Wij hebben schriftelijk bericht gekregen dat wij de inschrij vingen mochten openstellen". De heer Van Haperen, eigenaar van een zaak in Terneuzen en een in Sas van Gent, was in 1967 een van de drijvende krachten achter de Terneu zense zakententoonstelling ENTE 67. Het idee voor het koopcentrum in Sas van Gent werd geboren in ge sprekken met zakenvrienden. „Wij maakten ons zorgen over de groeien de kracht van het grootwinkelbe- (Van onze correspondent) KOEWACHT Bij de zwemwed strijden te Terneuzen hebben jeug dige leden van de Koewachtse «wem- club enkele zeer goede prestaties be haald. Zo won in de groep jongens van 12 en 13 jaar B. v. d. Sijpt. M. de Smet werd tweede, M. van Laere derde en J. Roelans vierde. Dezp zwemmers behaalden dezelfde plaat sen op de 50 meter borstcrawl. Ook voor de Koewachtse meisjes waren er successen in Terneuzen. Na het opmaken van de definitieve eind stand kwam de zwemvereniging Koewacht met het hoogste aantal punten uit de bus. drijf. Wij zijn heus geen grote geld magnaten, maar middenstanders die hard willen werken voor onze eigen belangen", zegt de heer Van Haperen. „In eerste instantie hebben we aan Terneuzen gedacht als plaats van het Zeeuwsch-Vlaamse koopcentrum maar de keus is uiteindelijk gevallen op Sas van Gent omdat de centrale ligging van deze plaats, mede met het oög op het Belgische achterland, gunstiger is. Ook is het fabriekscom plex van Tex-Schelde uitermate ge schikt voor het inrichten van een aantrekkelijk koopcentrum. Ik ver wacht dat er tijdens de weekends zo'n vijf- a zesduizend bezoekers zul len komen. Heel Sas van Gent kan van deze trek meeprofiteren". (Van onze visserijmedewerker) BRESKENS De afgelopen week stond in het teken van de record- prijs die werd betaald voor een partijtje garnalen. De kostbare vangst stond op naam van schipper J. Asard van de Br 54, die met zijn bemanning na dertig uur vissen honderd kilogram garnalen had we ten te bemachtigen. Op de afslag ontvingen zij hier voor f 10,68 per kilogram; een prijs die tot dusver als de hoogste in het land geboekstaafd kon worden. Toch heerst er onder de garnalenvissers geen uitbundige stemming. Men weet dat de schrale aanvoer deze abnormale prijs veroorzaakt. Alleen na vele uren intensief vissen kan een lonende besomming worden ver kregen. Zowel handel als vissers zien uit naar de dag dat de vangsten wat ruimer zuHen worden, want hoe in teressant ook de prijs is, een ieder begrijpt dat een snelle verbetering van de vangsten noodzakelijk is om het contact met de consument te kunnen blijven behouden. De gullenvisserij was vorige week zeer matig, terwijl de platvissers, deels no-g geplaagd door slecht weer, op het eind van de week met matige tot slechte vangsten, tevreden moes ten zijn. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In Axel is gisteren een eerste begin gemaakt met de uitvoe ring van het saneringsplan Buiten weg. Een zestal woninkjes, in de loop der tijd door de gemeente aan gekocht, gaat nu metterdaad tegen de grond. Een bestemmingsplan voor de vrijkomende grond is nog bij de gemeente in studie. Ophokken van duiven. Ingevolge het bepaalde in artikel 101 van de Algemene Politiever ordening voor de gemeente Ter neuzen, hebben wij bepaald dat eigenaren, houders of verzorgers van duiven verplicht zijn er zorg voor te dragen dat hun duiven niet uitvliegen gedurende het tijdvak van 29 maart t/m 9 mei 1971. Dit verbod geldt niet na 18.00 uur tot zonsondergang. Terneuzen, 24 maart 1971. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, J. C. Aschoff, burgemeester A. J. van Pagee,, secretaris (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Afgelopen zon dag heeft in Westdorpe een jonge renviering plaatsgehad. Het koor dat de voorzang verzorgde, werd ver sterkt door twee klassen van de lagere school. De begeleiding be stond uit een electronisch orgel, twee gitaren en drums. Het geheel bleek goed geslaagd te zijn Door telkens met enkele nieuwe liederen te komen trachtte men in de eucha ristieviering enige variatie te bren gen. (Van onze correspondent) SLUISKIL De Zeeuwse Asfalt- en Aannemingsmij. N.V. te Sluiskil gaat gebruik maken van een zeer moderne en geheel automatische as- faltmenginstallatie. De ingebruikne ming van deze installatie zal op 6 geschieden door de burge meester van Sas van Gent. Fanfare Tijdens een muzikale rondgang heeft de Koninklijke Aar- denburgse Fanfare, drumband en marjorettenpeloton het nieuwe vaan- de] aan de burgerij getoond. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het actiecomité tegen verkeersmaatregelen, verband houdende met de afsluiting van een gedeelte van de Noordstraat in Ter neuzen, heeft zich in een brief aan de raad van de gemeente Terneuzen opnieuw gekeerd tegen de oorspron kelijke reconstructieplannen die de raadsleden donderdagavond in een voorstel van b. en w. voorgeschoteld krijgen. In een ruim twintig punten tel lend rekest zijn hun bezwaren ken baar gemaakt. Het actiecomité is van mening dat door alle te nemen verkeersmaatregelen het bezoek aan het koopcentrum Terneuzen zal te ruglopen. Het publiek wil nu een maal zo dicht mogelijk en ook zo gemakkelijk mogelijk een bepaalde straat bezoeken. Het is verder van mening, dat in gemeenschappelijk overleg gekomen kan worden tot het maken van een aantrekkelijk koop centrum voor het oude gedeelte van Terneuzen, waarbij zoals reeds eer der werd vermeld, naast de Noord- straat ook andere straten een rol moeten blijven spelen. Zoiets kan aldus het comité niet bereikt worden met allerlei verkeersmaatre gelen die momenteel nog niet nodig zouden zijn als het probleem prome nade niet aan de orde was geweest. Tijdens de hoorzitting op 5 maart werd door de wethouder en de korpschef van de politie betoogd, dat deze verkeersmaatregelen moe ten worden gezien in twee afzonder lijke plannen, te weten; plan Lange Kerkstraat en omgeving, en plan overige verkeersmaatregelen. Ver scheidene van deze plannen zouden in de toekomst wellicht nodig zijn, maar nu versneld toegepast worden in verband met de reconstructie van een gedeelte van de Noordstraat. Ook na hetgeen op deze hoorzit ting naar voren is gebracht, is en blijft het actiecomité van mening dat met de toepassing van de voor genomen maatregelen het algemeen belang niet is gediend. Verdere be zwaren zijn dat de hoek Grenulaan - Vluchthaven door deze verkeers maatregelen veel gevaarlijker wordt. Het gemeentebestuur had bij de uit voering van de kanaalwerken een veel betere oplossing dienen te zoe ken. Dat ook het verkeer per fiets en bromfiets wordt lamgelegd acht het comité ook een bezwaar. Over de stopzettingen waarover op de hoorzitting werd gesproken zegt het comité dat deze toch zullen blijven, want ze worden veroorzaakt door het verzorgend verkeer en dit zal men toch niet uit de Noordstraat kunnen weren. B. en w. schrijven aan de raad: „Niet de bezwaren van de betrokkenen te willen wegcijfe ren maar menen wel, dat deze wel tot hun normale proporties terugge bracht moeten worden, een gedeelte van de kosten komt daarbij voor rekening van de Noordstraatwinke- liers". (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE „Op het ogenblik, bestaan wij nog bij de gratie van de gemeentesubsidie die wij ieder jaar ontvangen. Als wij die niet meer krij gen, is ons lot bezegeld", vertelt de heer N. Dijffels, voorzitter van de plaatselijke VW van IJzendijke. Volgens de heer Wijffels staat zijn vereniging niet alleen met deze pro blemen. „De meeste VW -verenigingen in kleine Zeeuwse plaatsen zitten fi nancieel moeilijk. Dit alles is het ge volg van de sinds twee jaar verhoog de contributie, die wij moeten beta len aan de provinciale WV en de ANW. Wij hebben reeds serieus overwogen om de VW op te heffen en er een evenementen-commissie van te maken. Wij zien echt niet veel heil meer in het lidmaatschap van de VW". Bij de provinciale VW bleek men wel op de hoogte te zijn van de fi nanciële problemen van de afdeling IJzendijke. Directeur J. de Regt hierover„Voor zover mij bekend is IJzendijke de enige plaats die zijn contributie-verplichtingen niet kan nakomen. Dit heeft echter een an der oorzaak dan de heer Wijffels heeft verteld. In IJzendijke bemoeit men zich teveel met zaken die niet op hun terrein liggen". „Ze verlenen o.a. steun aan de or ganisatie van het carnaval, aan de viering van Sinterklaas en ze orga niseren een wielerronde, een volks- koers en een autorally. Van mij mo gen ze gerust, vrijheid blijheid zeg ik altijd, maar laat ze hun VW-vig- net dan aan de wilgen hangen. Wij nemen het standpunt in dat ze orga- nisatiecomité's wel advies mogen ge ven, maar ze hoeven niet voor de fi nanciële kant op te draaien. Van het geld dat over zou blijven, kunnen ze gemakkelijk onze contributie beta- y len". De heer Wijffels deelde ons des gevraagd mede dat de VW-IJzendij ke zich inderdaad met de door de heer Regt genoemde activiteiten be zighoudt. „Maar wat wilt U". zo ver volgt hij. „Het is de enige mogelijk heid om dagjesmensen naar IJzen dijke te krijgen. Iets anders hebben wij ze niet te bieden. We liggen toe vallig niet aan de kust. Ik kan best begrijpen dat men in plaatsen als Cadzand, Breskens e.d. geen bezwa ren tegen de contributie heeft. Maar de VW-1eden daar zien hun contributiegeld met dubbel rende ment terug komen. Onze leden levert het niets op. Als er geen verandering komt in de contributie, bestaat de WV-IJzendijke volgend jaar niet meer". (Van een onzer verslaggevers) GOES - „Moderne stoffen en fourni turen" is het onderwerp van een le zing van mej. A. van Elderen, mede werkster van de stiching voor huis houdelijke voorlichting, vanavond door de leden van het r.-k. Vrouwen gilde in „Slot Ostende" te Goes. Aan vang 8 uur. Het Goese r.-k. Vrouwengilde houdt 13 mei haar jaarlijkse excursie. Deze leidt ditmaal naar het Edelam- bachtshuis te Schoonhoven, een kaas boerderij te Haastrecht, een rond vaartboot in Gouda en omgeving diverse winkelstraten (om te kunnen winkelen) en een restaurant in Rot terdam (voor het diner). (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Een dezer da gen hielden de heren van het NKV, afdeling 's-Heerenhoek, in het ge bouw „De Jeugdhoeve" een kaart wedstrijd. De eerste prijs werd ge wonnen door de heren P. Faas en A. van 't Westeinde, de tweede prijs was bestemd voor de heren A. v. d. Dries en J. Pompernolle, de derde prijs kwam toe aan de heren Han Moison en A. Engelbert en de vierde prijs was bestemd voor de heren J. Schriek en Rienus Moison. (Van onze correspondent) OOSTBURG Drie ambtenaren van de rijkspolitie uit Oostburg heb ben in hotel Du Commerce een inval gedaan, waarbij tegen G. V. uit Bras- schaet (België) proces-verbaal werd opgemaakt wegens het ongeoorloofd uitoefenen van de de geneeskunde in Nederland. Hij werd op heterdaad be trapt. V. onderzocht zijn patiënten op een afgescheiden toneel van de zaal en wilde snel verdwijnen toen de politie binnenkwam. Tijdens het verhoor verklaarde V. alleen zijn praktijk in Nederland uit te oefenen, omdat in België hiervoor zeer strenge straffen worden gegeven. De rijkspolitie vermoedde dat de Belg al enkele maanden zijn praktijk uitoefende. Maandagmorgen werden bij het hotel mensen, die bij hem wa ren geweest, ondervraagd. Daarbij bleek dat men in het algemeen geen baat heeft bij behandeling van gewo ne Belgische artsen. Een van de on dervraagden zei zelfs B.frs. 600 voor een bezoek te betalen Bij binnenkomst in het hotel trof men nog een dertigtal „patiënten". De politie nam een z.g. „pendelappa raatje" in beslag, waarmee V. zijn onderzoekingen deed. Het apparaatje bestond uit een kettinkje met een bolletje eraan. Dit bewoog hij dan over de patiënt heen en weer en daarmee zou hij de kwaal of pijn kunnen wegnemen. Voordat hij alles volledig bekende, zei V. over duizenden dankbetuigin gen te kunnen beschikken. Op een vraag of hij ook geneesmiddelen ver strekte antwoordde hij ontkennend. De drankjes, die bij hem gevonden werden, zou hij van een collega heb ben gekregen in verband met zijn eigen ziekte. Jaren geleden is V. ook in Zeeuwsch- Vlaanderen aangehouden voor dezelf de praktijken. Ook dinsdagmorgen kwamen er veel patiënten, voorna melijk Belgen, bij het hotel. Zij kon den echter zonder behandeld te zijn huiswaarts keren.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2