Als aanvoer jong talent stokt Trico Noble schakelt mogelijk over op profs OLYMPUS KAN VOLT NIET BEDREIGEN: 10-3 ARIE STEHOUWER: „DAT DURFDE IK NIET HOPEN" Stormvogels aan de leiding na zege op Atlas Geen tPM Drum Tilburgers blijven ongeslagen STEEN 3 kampioen jeugdtrainer bij Feijenoord HVV A 1 raakt verder achter op koplopers COWBOY d/Cuumf, fa/o Voor het eerst driedaagse in Lewedorp sport WOONTEXTIEL héle beste halve zware. Dinsdag 23 maart 1971 (Van onze sportredactie) AARDENBURG. Mocht de aanvoer van jong talent stokken in Zeeland, dan bestaat er een kans dat Frans van Turenhout zijn Trico Noble-plocg binnen enkele jaren omzet in een stal met professionals. Zijn "aanwas" van dit seizoen beschouwend, kan er niet anders ge steld worden dan dat die wat mager is, wat betreft Zeeland. Immers, de directie van Trico Noble gaat er nog altijd vanuit dat de ploeg hoofdzakelijk Zeeuws moet zijn. Dit jaar kwam slechts Tonnie Huij- zen over. Jan Brinkman en Rob Kroepp tellen in feite niet mee, omdat zij uit de omgeving van Rotterdam komen. Slechts een renner dus. Moet gesteld worden dat Wim Westdorp en Jan Raas wel benaderd werden, maar dat deze beide coureurs geen belangstelling hadden. Tenminste op de voorwaarden die Trico Noble stelde. Frans van Turenhout: „Ik zou het erg vinden als mijn amateurs voor een ap pel en een ei bij de profs zouden gaan rijden". Frans van Turenhout heeft die ontwikkeling met zorg gadegesla gen. Hij zegt dan ook: „Kijk, zoals het nu gaat, gaat het Zeduwse ele ment in mijn ploeg langzamerhand dood. Niet dat ik me nu al zorgen maak, maar in de toekomst bestaat er toch een kans, dat er te weinig talentvolle nieuwelingen naar voren komen. Dan is het mogelijk dat ik met een veel mindere ploeg verder moet. Voor mij sta ik op dat mo ment voor de keuze: of stoppen of overstappen naar de professionals". Stoppen zal Frans van Turenhout niet zo snel doen. Hij heeft de laatste jaren maar al te duidelijk ervaren, dat de reclame uit de wie lersport belangrijk is voor zijn fa briek. Blijft dius over de tweede mogelijkheid: de profs. Een overwe ging die hem ook werd ingegeven nu hij precies weet wat een toch redelijk professional als Gerard Koel, die onder contract staat van Trico Noble, een sponsor eigenlijk kost. Een overweging ook die is ontstaan omdat hij in de voorberei ding van dit komende seizoen \met de neus op de feiten is gedrukt. In zijn ploeg zitten immers twee poten tiële kandidaten voor de profstatus: Ad Duyker en Sjef van den Burgih. Zelfs een derde, maar dat in minde re mate: de Engelsman Grant Tho mas. Van Ad Duyker is bekend dat hij deze winter in contact heeft gestaan met zowel Ton Vissers als Kees Pellenaars. Beide aanbiedingen konden de winaar van de Ronde van Belgie van het vorig jaar niet beko ren. Van den Burgh heeft ook con tacten gehad speciaal van Belgische zijde, maar ook hij hapte niet toe. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De aanvang van de tweede helft van de veldhandbal- competitie werd door de meeste ploegen aarzelend ingezet. Het ver schil tussen zaal en veld is zo groot dat dit in een week niet is te overbruggen. Het werd over het al gemeen dan ook zaalhandbal op een groot grasveld. De heren van Volt (Tilburg) die ongeslagen aan de leiding gaan in de landelijke 2e klas, bleven ook tegen het Vlissingse Olympus onge slagen. Volt zegevierde met 103. De heren van SOA kwamen in de landelijke 2e klas ook tegen Rapid niet tot winst. SOA bleef hekkeslui- ter door een nederlaag van 10—3. Olympus (Vlissingen) dat gezien werd als de ploeg die koploper Volt een nederlaag toe kon brengen, is daar nieit in geslaagd. De heren van ST. JANSTEEN Het derde elf tal van de voetbalvereniging STEEN dat speelt in de vierde klas zater dagvoetbal van de KNVB afd. Zee land, is zaterdag kampioen gewor den door een 21 zege op Spui II. Zoals gebruikelijk .werden de spe lers na de wedstrijd in de bloeme tjes gezet. De receptie zal op een nog later te bepalen datum plaatsvinden. (ADVERTENTIE) Olympus die met enkele invallers aan moesten treden, kwamen voor de rust zelfs niet aan bod. Volt speelde sneller en verrastte de Vlis singse defensie regelmatig. Met doelpunten van Frank van Dongen (3 x), Ton de Raad (2 x) en Toin Verbraak leidde Volt bij rust met 6—0. Ook in de tweede helft gaf (ie Tilburgse ploeg de toon aan. Het werd eerst 80 door twee treffers van Frank van Dongen alvorens Fei- ke de Haan het eerste doelpunt voor de Vlissingse ploeg kon laten aante kenen. Vanaf dat moment werd het een -gelijkopgaande strijd. Volt had echter een veilige voorsprong geno men en had nog weinig te vrezen. Btide ploegen schoten nog twee maal raak. Voor Olympus scoorden Feike de Haan en Frank Brunix. De doelpunten bij Bolt werden gemaakt door Ton de Raad en Wim v. d. Ven. Volt staat er nu zeer gunstig voor. Uit de nog resterende vier wedstrij den heeft Volt slechts drie punten nodig om de kampioensvlag te kun nen hijsen. De heren van SOA kwamen ook tegen Rapid niet tot winst. Na een minuut maakte Dick Jas de ope- \ningstreffer voor SOA maar hierna kwam SOA voor de rust niet meer aan bod. Na drie minuten maakte Jan Zeegers gelijk voor Rajid wat tevens een offensief inluidde. Voor de rust inging schoten Henk Snijder, Johan Grond (3 x), Jon Denis en Karei van Hooydonk nog zes maal raak, zodat Rapid leidde met 71. In de tweede helft ging SOA meer de nadruk leggen op de verdediging wat stimulerend werkte voor de voorhoede. Dit resulteerde in doel punten van Louis van Dijk en Dick jas, waardoor de achterstand ver kleind werd tot 73. Rapid zag echter kans het initiatief over te nemen. Een sprongworp van Johan de Grond en nog twee trefftrs van Jos en Rien Denis brachten de eind stand voor Rapid op 10—3. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de groep Al de hoofdklas - van de junioren competitie van de KNVB afdeling Zeeland verspeelde HVV Al zijn kansrijke positie door op eigen veld met 23 van Vlissingen Al te ver liezen. Terneuzen Al en Zierikzee Al maakten geen fout. Met moeite bleef Terneuzen Al baas over Vogel- warade Al (21), terwijl Zierikzee een ruime 40 zege behaalde op het bezoekende Middelburg Al (40). Steen Al greep een van zijn laat ste kansen op behoud van de hoofd- klas. Arnemuiden Al werd met een 10 nederlaag naar huis gestuurd. Het kan overigens nog spannend worden onderaan, want ook Oost burg Al haalde weer een punt bin nen. Goes Al werd op 11 gehou den. Axel Al moest opnieuw een nederlaag incasseren. Terneuzense Boys Al was met 21 te sterk. Doelpunten bij de vleet. Wisseker- ke Al en Zeeland Sport Al hielden elkaar goed in evenwicht. Na 90 minuten was het nog steeds gelijk (44)- De stand: Terneuzen Al 20-28, Zierikzee Al 19-26, HVV Al 19-22, Goes Al 20-22, Zeeland Sport Al 20-22, Arnemuiden Al 19-21, Vlis singen Al 20-20, Axel Al 21-20, Tern. Boys Al 19-19, Middelburg Al 19-17, Vogelwaarde Al 20-17, Steen Al 20-15, Wissenkerke Al 17-14, Oostburg Al 19-9. SILVESTER Blijft echter de mogelijkheid dat liet drietal in het begin van dit seizoen zo verschrikkelijk goed rijdt dat er alsnog gunstige aanbiedingen komen. Het is bijvoorbeeld geen ge heim, dat Duyker eerst de Ronde van België wil rijden alvorens hij een definitieve beslissing neemt. Frans van Turenhout: „Ik heb hier uiteraard met Duyker, Van der Biurgh en Thomas over gesproken. Ik heb ze aangeraden niet al te snel een beslissing te nemen als het een maal zover is. Ik vind het namelijk rot als er amateurs van mij voor een appel en een ei bij de profs gaan rijden. Dan zeg ik: dat bedrag bied ik je ook als prof. Ik zie Sjef trouwens niet overgaan. Duykers misschien wel, maar waar- moet hij terecht voor een redelijk contract. Of het moet misschien bij Peugeot zijn waar Janbroers zit. Het zou voor mij tenminste een enorme te genvaller zijn als de jongens half in het seizoen zouden overgaan. Al zal ik ze geen haar breed in de weg leggen. Ik kan er op dat moment wel inkomen. Maar nogmaals niet voor een appel en een ei. Waar- ik me slechts boos over kan maken is het feit, dat sommige sponsors van amateurteams proberen renners van je weg te halen". Ad Duyker en Sjef van de Burgh hebben dus het advies gekregen geen overhaaste beslissingen te ne men. Zegt Frans van Turenhout: „Het minimumloon van een arbeider is op het ogenblik 167 gulden per week. Dan zie ik niet in waarom een prof tevreden moet zijn met een (contract van 3000 gulden per jaar en wat kleine prijsjes. Dan kun je be ter amateur blijven". Een definitieve beslissing neemt Frans van Turenhout voorlopig de eerste twee jaar nog niet. Op dit moment heeft hij een sterke ploeg waarin het Zeeuwse element rede lijk vertegenwoordigd is. Een ploeg die geleid wordt door Cor Neder- veen, de masseur van de Nederland se schaatsploeg. Een ploeg met drie koerskapiteinen (Duyker, Van den Burgh en Thomas) maar zonder kopman. Frans van Turenhout tot slot: „Zo vaak wordt er geen ver schil gemaakt tussen het begrip koerskapitein en kopman. Met Duy ker, Thomas en Van den Burgh heb ik drie jongens die het in de koers kunnen regelen. Dat moet ook wel wil je van je ploegleider geen mo derne cowboy maken, die overal tussendoor scheurt. Maar dat wil niet zeggen dat deze drie recht heb ben op het kopmanschap. Wie van ons gunstig zit is op dat moment de kopman...." ROB VAN DEURSEN (ADVERTENTIE) Arie Stehouwer: „Van zoiets durf je alleen maar te dromen ROTTERDAM-TERNEUZEN Feijenoord heeft Arie Stehouwer uit Terneuzen benoemd tot opvolger van Ben Peeters als jeugdtrainer. Het contract gaat in per 1 juli en loop voor de tijd van twee jaar. Arie Stehouwer (31 jaar) is momen teel beheerder van de Terneuzense sporthal Het Zwaantje en fungeerde tot een paai' Weken geleden ook als trainer van de amateurclub Terneu zen. Aan die .verhintems .kwam in fe bruari een einde na een meningsver schil met het bestuur over de sa menstelling van het elftal. Ongeveer vier maanden geleden solliciteerde Arie Stehouwer op een advertentie van Feijenoord, dat een opvolger zocht voor Ben Peeters, die onver wacht besloot zijn overéénkomst niet te verlengen. „Dat ik het zou worden", zegt Arie Stehouwer, „heb ik nooit durven hopen. Van zoiets kun je alleen maar dromen", Feije noord koos Stehouwer uit dertig sol licitanten. „We gaven de voorkeur aan hem", licht manager Guus Brox de benoeming toe, „omdat hij gezien zijn schoolopleidingen een uitsteken de algemene ontwikkeling heeft. Voorts omdat hij een actief persoon is en bovendien omdat hij de trai ningscursussen steeds met hoge cij fers afsloot. We verwachten veel van hem". of Arie Stehouwer de lijn Peeters moet gaan volgen laat de heer Brox in het midden. „Och, dat is moeilijk te zeggen. Tenslotte krijgt hij ook te maken met onze trainer, maar in elk geval zal er voldoende ruimte zijn om persoonlijke ideeën uit te voeren en toe te passen". „We staan beslist open voor eigen initiatieven". Arie Stehouwer zelf kan er weinig zin nigs over zeggen. „Ik ken Ben Pee tera niet, zijn werkwijze niet en de spelers niet. Ik heb er geen idee van wat ik daar bij Feijenoord vind. Daarom zal ik ,me de komende maanden goed gaan oriënteren en mijn plan trekken. Het is mijn be doeling om zo gauw mogelijk stevig contact te leggen met de mensen, waar ik straks mee te maken krijg. En uit die kennismaking kan ik vanzelfsprekend standpunten gaan bepalen. Alle werkzaamheden moe ten nog worden doorgesproken want het ging zo snel met het verloop van die sollicitatie dat daar nog geen tijd voor was". Arie Stehouwer, in het bezit van het b-diploma, heeft er elf jaar op zitten als actief speler in Papen- drecht (de gemeente waar hij werd geboren) en is nu acht jaar trainer. Achtereenvolgens bij Alblas in Dor drecht, Papendrecht waar hij as sistent-trainer was AZW in Axel en Terneuzen. Hij zal zich voor zijn nieuwe werk gaan vesti gen in de buurt van Rotterdam. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie is het All Ready in de eerste klas niet gelukt de punten in eigen huis te houden te gen Blauw Wit. In een ongemeen spannende wedstrijd bleven beide ploegen dicht bij elkaar. De rust stand was 21 in het voordeel van de thuisclub, maar in de tweede helft wisten de bezoekers het pleit in hun voordeel te beslissen. Ondo bleef duidelijk op de tweede plaats. Tegen Animo n bleef het duidelijk in het voordeel. Animo valt in deze tweede helft van de competitie toch wel iets tegen. Reeds in de eerste helft nam Ondo een beslissende 25 voorsprong, die het in de tweede helft uitbreidde tot 72. Een ver diende overwinning voor de bezoe kers, die nu tonen goed mee te kunnen komen in deze klas, na en kele teleurstellende seizoenen. Stand: Zuidwesters1 11-21, On do I 11-17. Blauw Wit I 12-15, Tjoba II 10-10, Animo II 10-8, Togo 1 10-7, Luctor 1 10-7, All Ready 1 0-7. Swift III 10-2. In de tweede klas nam Stormvo gels de kop over van BKC. dat zijn wedstrijd tegen Seolto afgelast zag. Stormvogels had aan de stil ovhoog- geklommen Atlas-ploeg een geduch te tegenstander, die zich zomaar niet (Van onze sportmede werker).' TERNEUZEN De Zeeuwse Wandelsportbond heeft dit jaar vijf tien avohd-driedaagsen op het pro gramma staan. Voor de eerste maal wordt een driedaagse in Lewedorp gehouden, die samen met Terneuzen het seizoen opent van 1 tot en met 4 juni. Van 7 tot en met 10 juni volgen Biezelinge, Oostburg, Krab- bendijke, Kruidingen, Clinge, Goes en Ovezande; van 8 tot en met 11 juni: Middelburg en Zaamslag; 9 tot en met 12 juni: Kloosterzande; 15 tot en met 18 juni: Cldmge; 21 tot en met 24 juni: Sas van Gent en 6 tot en met 9 juli: Colijnsplaat. liet wegspelen. Fel verdedigend hield Atlas de schade beperkt, maar aanvallend kwam het veel tekort. De wat betere techniek en grotere routine van Stormvogels gaf de doorslag. Met 42 verbeterde het zijn kansen op de titel aanzienlijk- Stand: Stormvogels I 8-14, BKC 9- 13, Atlas I 8-11, Seolto I 9-10, Togo II 9-9, Zuidwesters H 8-6, Blauw Wit II 8-5, Animq Hl 9-0. In de derde klas A ging Olympia stevig door op het zegepad. Het is reeds nu vrijwel zeker, dat het de titel in handen krijgt. Dat betekent dan de ommekeer na in twee seizoe nen van de eerste naar de derde klas te zijn getuimeld. Het is echter een gemakkelijk seizoen voor Olym pia en dat zou de ploeg volgend jaar in de tweede klas wel eens op kunnen breken. Nu ging het tegen All Ready II weer uitstekend. Het gemakkelijke spelen maakt nogal eens, dat de verdediging verwaar loosd wordt en dat was ook nu het geval. Vier tegendoelpunten is te veel bij dit krachtsverschil, maar de negen doelpunten voor zorgden er voor, dat er niets aan de hand was. Stand: Olympia I 8-16, All Ready II 8-9, Ondo II 9-9, Seolto II 6-6 Stormvogels II 6-4, Atlas II 5-2, •Ammo IV 6-2. In de derde klais B was het een bijzonder goede dag voor Tjo-ba III. Zelf liep het over Olym pia II heen dat met liefst 160 werd verslagen. Belangrijk voor Tjoba III, was, dat de naaste concur- rent NOAD een punt s verspeelde bij TOP door met 3—3 gelijk te spelen. Stand: NOAD 10-15, Tjoba III 8- 14, TOP 9-10, Volharding 9-7 Zaamslag 7-2, Olympia II 7-2. Bij de Junioren eindigde het grote duel tussen de beide koplopers in een gelijkspel. Volharding wist het terreinvoordeel niet uit te buiten, maar gaf Stormvogels bijzonder goed partij, hetgeen resulteerde in 2—2. Blauw Wit hield Togo er onder met 40. Stand: Stormvogels I 8-15, Volhar- dmg9-14, Blauw Wit I 6-7, Animo I 7-6, Togo 8-4, Swift I 8-0 In de tweede klas stelde Luctor teleur tegen Tjoba. Met 9—2 ging het tenonder. Seolto wist geen vuist te maken tegen leider Swift II- Met U—6 wonnen de Middelburgers Stand: Swift II 8-16, Tjoba 9-12, Blauw Wit II 7-6, Luctor 8-6, Storm vogels II 6-3, Seolto 6-1,

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9