WIELERSEIZOEN IS VOOR JAN DE SCHIPPER NU AL VOORBIJ Marathon slaat aanval IJVC op toppositie af Andere opzet Skoll- klassement VAN JEUGDCOMMISSIE Platschorre wil secretaris meer geen zijn Brimdage treedt af Dubbele beenbreuk bij val Titel tweede klas voor Big-Smash 2 Uitslagen Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Met minder dan f200.- een belang in miljoenenconcerns! sport Standen Dutch Internationals Fund. WOENSDAG 17 MAART 1971 (Van onze sportredactie) OOSTBURG Het wegseizoen van 1971 is voor Jan de Schipper, de coureur uit Breskens, al voorbij. Vorige week kwam hij tijdens de training nabij Sluis ten val en brak zijn linker kuit- en scheenbeen, terwijl zijn enkelgewricht een scheurtje opliep. Een blessure, die hem volgens de dokter in het Oostburgse ziekenhuis zeker op zes maanden zal komen te staan. Jan de Schipper ligt nu al een week in het zieken huis en gisteren mocht hij de eerste stappen doen met zijn in dik gips gehulde been. Over de oorzaak van het ongeluk mag Jan de Schipper niets zeggen, omdat de zaak in onderzoek is. Jan de Schipper was gisteren erg onder de indruk van de plotselin ge dood van wereldkampioen Monseré. Jac. Riemens, die de renner uit Breskens een bezoek bracht: „Je ziet wat er allemaal kan gebeuren tijdens een koers. Het is gewoon verschrikkelijk". Jan de Schipper: „Ja, dan heb ik nog geluk gehad". Jan de Schipper was niet all te pessi mistisch over zijn mogelijke rentree op de fiets. „De dokter heeft gezegd dat het zes maanden zal duren voor dat ik weer seirieus kan gaan trainen. Er zitten nu platina-plaatjes in mijn been. Ik hoop in ieder geval, dat ik snel uit het ziekenhuis mag." Voor verloofde Heieen Boeye is de val van Jan de Schipper uiteraard een grote tegenvaller. Niet alleen omdat haar verloofde nu niet kan koersen, maar ook omdat zij haar trainingspartner kwijt is. En dat ter wijl ze juist in opgenomen in de da- mesploeg van Tricot Noble. Jan de Schipper„Ik heb deze winter veel op de piste gereden. Daarna heb ik een maand rust gepakt en nu was ik twee maanden volop aan het trainen. We hadden al zo'n dikke tweeduizend kilometer gereden." Omdat de zaak in onderzoek is er was een tweede partij bij het on geluk betrokken maar die naam mag op verzoek van de Officier van Justitie in Oostburg niet genoemd worden zoeken Jan de Schipper en Heieen Boeye het echtpaar, dat in een witte Volkswagen (kever) de valpartij nabij Sluis gezien moet heb ben. De wagen is namelijk gestopt en daarna weer doorgereden. Ook een klein Fiatje moet hebben gezien wat er gebeurd is. Omdat het tweetal ge tuigen nodig heeft, wordt de bestuur ders van deze auto's verzocht con tact op te nemen met Heieen Boeye, die op het belastingkantoor in Oost burg werkt. (Van onze volleybalmedewerker) TERNEUZEN De zeer zwaar ingezette aanval, die IJVC te Vois- singen deed op de toppositie van Marathon in de eerste klasse, heeft de leider met succes afgeslagen. Fel en furieus bond IJVC de strijd aan en dwong door goed verdedigen en met goed opgezette aanvallen Marathon tot een 02 achterstand. IJVC had echter de krachten van de tegenstander onderschat en onder vond daarvan in de 3e en volgende sets de weerslag. Toen Marathon eenmaal op dreef was kwamen de bezoekers er niet meer aan te pas en zagen met 32 de winstpunten bij Marathon blijven. Zuidwesters, dat met een geha vende ploeg in het veld verscheen, heeft gedaan wat mogelijk was om Voorwaarts van de overwinning af te houden, maar is daarin niet ge slaagd. Over het algemeen was het spel van Voorwaarts degelijker. De aanvallen werden goed uitgevoerd. De harde en meestal juiste smashes deden de verdediging van Zuidwes ters wankelen. De overwinning van Voorwaarts zal echter niet voldoen de zijn om Marathon, dat 2 punten meer heeft met daarbij een wed strijd minder gespeeld, nog te be dreigen, al moeten beide ploegen nog een zwaar programma afwer ken. In Hulst was het verschil tus sen Terhole en Scheldesport groot. Hat spel van de Terneuzenaren was over alle linies beter. In de 3e set bleef Scheldesport even hangen, waardoor Terhoile met 1511 kon winnen. In de vierde set kon Terho le een 80 voorsprong niet handha ven en zag met 1315 de set en daarmee de winst naar Schelde sport vsrhuiizen. In de dames le klas voor Terholen geen probleem in de wedstrijd tegen Marathon 2, dat nog steeds een der beste aaravailsters moet missen we gens een enkelblessure. Ondanks het heldhaftig verdedigen was Terhole zowel technisch als tactisch de meerdere. In de derde set geloofde Marathon het wel en ging naar het einde zonder enige inzet. Anders was het in Terneuzen, waar EGVC op volle sterkte Scheldesport het genoegen van de overwinning niet liet smaken. Na 02 met duidelijk overwicht van EGVC kwam Schel desport terug en bracht de stand op 22. In een felle en gelijke strijd om de laaitste set bleef Scheldesport de zenuwen niet de baas en miste daardoor enkele opslagen waarvan EGVC wist te profiteren en zo een nipte 1315 zege behaalde. Dit hield ook in dat de strijd met 23 gewonnen was door EGVC. In de dames 2e klas een wel zeer verrassende uitslag. Het tot nu toe ongeslagen team van PZEM leed de eerste nederlaag door met 13 te verliezen van het voortreffelijk spe lende EGVC, dat na een zwak com- petitiebegin er steeds beter in komt. De PZEM-dames hebben een voor sprong van 4 punten op nummer twee, Zuidwesters 1, met nog 3 wedstrijden voor de boeg. Theore' thisch gesproken ban PZEM de titel nier meer ontgaan. In de heren 2e klas heeft OVC 1 zich hersteld van de onverwachte nederlaag vorige week en versloeg deze week het matig spelende WH, Hoek, dat ook won, blijft volgen, wachtend op een misstap van OVC om de leiding over te nemen. (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, A verstuikingen, stijve nek en ledematen liets werkt sneller, niets werkt aangenamer er verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt \lgesal diep op de weefsels in tot aan de ïaard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Heren le klas: Marathon IJVC 3—2 (10-15, 13-15, 15-3, 16-3, 15-1), Zuidwesters - Voorwaarts 13 (15- 12, 5-15, 13-15, 9-15), Tehhole Scheldesport 1—3 (10-12, 11-15, 15- 11, 13-15). Dames le klas: Schelde sport EGVC 2—3 (12-15, 5-15, 15- 3, 15-12, 13-15), Marathon Tenho- le 1 0—3 (7-15, 10-15, 5-15), Heren 2e klas: EVVC Bazo 3—2 (15-12. 15-11, 5-15, 15-17, 15-8), Marathon 2 Dynamo '70 3—1 (15-5, 4-15, 15- 12, 15-6), Wiska Matador 3 3—2 (15-8, 0—15, 15-13, 10-15, 16-14), EVVC Egaspo 1 2—3 (15-13, 0-15; 15-3, 4-15, 11-15). Dynamo '70 Matador 0—3 (1-15, 15-17, 6-15) Hoek Voorwaarts 2 31 (7-15, 15-3, 15-3, 15-7), OVC 1 WH 3— 0. Dames 2e klas: Scheldesport Saivok 3—0 (15-8, 15-12, 16-14) Voorwaarts 2 OVC 03 (5-15, 9- 15, 3-15), Zuidwesters Matador 2 30 (15-12, 15-0, 15-3), Zuidwesters Ovisa 0—3 (8-15, 13-15, 14-16), EGVC Marathon 3 30 (15-2, 15- 8, 15-6), Egaspo 1 Wiska 30 (15-8, 15-12, 15-7), EGVC 2 PZEM 3—1 (3-15, 15-9, 15-10, 15-9), Heren 3e klas: Sluiskil 2 Ndvoc 0—3 (5-15, 3-15, 11-15) De Sterxe 3—2 (15-8, 4-15, 15-13). Zuidzande 15-9, 13-15, Marathon Voorw. Scheldesp. Savok Terhole HEREN 13-22 Zuidwest. 14-20 IJVC 12-18 Kikkers 13-18 EWC 14-16 15-10 14- 8 14- 4 14- 4 (ADVERTENTIE) Jan de Schipper ligt na een val tijdens de training met een dubbele beenbreuk in het ziekenhuis. Voor hem is het wielerseizoen nu al ten einde. Een verstandige belegging! Ook u kunt door aankoop van aandelen Dutch Internationals Fund reeds met zo'n klein bedrag profiteren van de voortdurende groei van de grote internationale concerns: AKZO, Hoogovens, Koninklijke Olie, Philips en Unilever. De spreiding over deze vijf vermindert uw risico. D.I.F. is daarom: goed om mee te beginnen en het beste om mee door te gaan. Vraag nadere inlichtingen bij uw bank en bij commissionairs in effecten of rechtstreeks bij D.I.F., Postbus 853, Amsterdam. (Van onze sportredactie) BREDA De Grand Prix Skol International, verleden jaar opgezet voor de wielerverenigingen, die langzaam aan verdrongen waren door de sponsors, zal niet meer in het hele land betwist worden. Dat is een gevolg van het feit, dat het aantal wedstrijden (vorig jaar twaalf inclusief een finalewedstrijd) drastisch wordt verkleind. De heer Marcel Smits van Waesberghe, die samen met de heren Van der Stoep en Simons de sportzaken van De Drie Hoefijzers, onderdeel van Allied Breweries (twintig procent belang in Skol), behartigt: „We hebben het aantal wedstrijden teruggebracht tot vier plus een finale. We hebben advies gevraagd aan de sportcommissie van de KNWU en die heeft het ons aangeraden". De reden van de gewijzigde opzet: „De spreiding over twaalf wedstrij den gaf problemen voor de clubs. De af te leggen afstanden voor de clubs vormden ook een bezwaar". Bovendien komt daar nog bij, dat het voor veel renners moeilijk is op een door-de-weekse dag (de wed- DAMES Terhole 1 11-22 EGVC 10- 8 (kampioen) Terhole 2 10-8 Kikkers 12-18 Scheldesp. 11- 8 Matador 11-10 Marathon 2 12- 4 EWC en Dynamo '70 teruggetrokken R1NUS PLATSCHORRE (Van onze tafeltennis medewer ker) MIDDELBURG In de strijd om de hoogste Zeeuwse kampioenstitel is het Vlissingse Wilno 1 er tegen ONA 1 in Oostburg in geslaagd zijn kansen te handhaven. Al was Geert de Kort bij de gastheren weer goed voor drie winstpartijen, toch wisten vooral Martijn en Rudie van Water schoot door twee maal te winnen beide punten mee te nemen. Door de dubbelzege en eenmaal winst van Henny van Hengst werd het 46. Met twee v-erliespunten minder handhaafde St.-Aloy 3 zich op de eerste plaats door de moeilijke uitwedstrijd tegen Big Smash 1 goed af te sluiten met 37. Willy Morcus wist voor de maximale winst te zorgen, terwijl Paul Mat- thijssen verrassend door Kleinepier werd geklopt. Enkele dagen eerder stelde B. Smash zich veilig voor degradatie door het sterke MZ 1 met 73 te verslaan. MZ 1 revan cheerde zich op zijn beurt door Wil no 2, in eigen huis nog wel, een 2 8 nederlaag toe te brengen. Van Gilst was goed voor drie maal winst. Nadat eerste Wilno 3 door B. Smash 2 met 100 van tafel werd gespeeld veroverden de Bdggekerkse reserves enkele dagen laten ongesla gen de titel door het bezoekende SL-Aloy 4, waarbij allen Mangnus tweemaal tot winst kwam, een 82 nederlaag toe te brengen. Koos Ja- kobsen, Klaas de Buck, Jan Konraad en Piet van Maldegem zorgden voor deze eerste Zeeuwse titel. Goes 1 won tegen MZ 3 gedecideerd de strijd om de bezetting van de twee de plaats door in Middelburg met 91 te winnen. Zowel v.d. Westela- ken als nieuweling Elberts wonnen er drie maal. Stand le klas St. Aloy 3 12-20 Wilon 2 Wilno 1 MZ 1 ONA 1 13-20 B. Smash 1 13-15 MZ 2 13-15 PZEM 1 11-14 12- 7 13- 5 13- 4 (Van onze sportredactie) ELLEWOUTSDIJK-AARDEN- BURG Het „kind" van de inmid dels opgeheven discussiegroep Wie- lerbelangen Zeeland, de jeugdcom missie, verkeert op dit moment in ernstige moeilijkheden. Rinus Plat- schore, de hardwerkende secretaris heeft aangekondigd morgenavond, kis de jeugdcommissie een grote vergadering belegt in Vlissingen met vrijwel alle verenigingen, die wat met fietsen te maken hebben in Zeeland, officieel zijn functie neer te leggen. Een besluit, dat de dood steek kan betekenen voor het jeugd werk in de Zeeuwse wielrennerij. Platschorre, die nogal wat tegen standers heeft in het roerige wieier- wereldje, is namelijk een man, die ontzettend hard gewerkt heeft voor de jeugdcommissie en die dat nog doet. Dat kan niemand ontkennen. Jeugdcommissie-vooirzitter Ben Mulder ziet het allemaal niet zo somber in. Hij zegt laconiek: „Ach, Rinus zal wel op dat besluit terug komen", Platschorre, die vaak in menselijk opzicht faalt in het con tact met zijn medecommissieleden, motiveert zijn beslissing als volgt: „De secretaris van de jeugdcommis sie heeft enorm veel te doen. Hij moet alle brieven aan diverse in stanties versturen en maken, de no tulen van de werkvergaderingen op maken en laten stencillen. En ga zo maar door. Het wordt mij teveel. Dat heb ik een jaar geleden ook al gezegd. Toen kwam er een tweede secretaris, maar daar is niets uitge komen" Het wordt het bestuurslid van Theo Middelkamp dus te veel. Maar de werkelijke reden van zijn bedan ken tenminste als hij bij zijn besluit blijft ligt in de verhou ding tussen de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en Platschor re zelf. Dat is het knelpunt. Plat schorre daarover: „Op een vergade ring, die wij in januari in Terneu zen hadden, heeft voorzitter Hol van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen belooft te zorgen voor een tweede secretaris". Voorzitter Hol ontkent die belofte: „Ik heb gezegd, dat ik misschien iemand had voor die functie. En verder heb ik toen gezegd, dat mijn vrouw zo nu en dan wel wat typewerk wilde doen voor de jeugdcommissie" Dat laatste is door Rinus Platschorre wel erg letterlijk opgenomen. Enkele weken geleden ontving Hol een pak ket met papieren met het verzoek of er even gezorgd kon worden voor een brief aan de gemeenten in Zee land (150 stuks), een brief aan alle hoofden van de Zeeuwse scholen (100 stuks) en het verzoek om even 35 stencils te maken van de notulen van de laatste vergadering. Een pak ket dat op zijn zachtst gezegd enige bevreemding opwekte in de gelede ren van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorzitter Hol: „We hebben zelf niet eens een stencilmachine. Ik heb dan ook de telefoon gepakt en Platschorre ge beld, dat hij mij verkeerd begrepen had op die vergadering in Terneu zen. Hij werd boos en zei dat vorig jaar Theo Middelkamp alle kosten van het stencilwerk en dergelijke had gedragen en dat wij dat nu maar moesten doen. Letterlijk zei hij, dat moeten jullie doen. Kijk, toen ben ik boos geworden. Ik heb hem gezegd, dat de tijd van moeten al ver achter ons ligt. Ik was zo boos, dat ik het hele spul weer terug gestuurd heb. Moeten, is hii helemaal gek geworden". Voor Platschorre was dit incident de directe aanleiding om zijn functie ter beschikking te stellen. Hij zegt: „Ik ben ook bestuurslid van Theo Middelkamp en ik geloof, dat ik in die functie meer kan doen voor de Zeeuwse wielersport". Blijft het na tuurlijk een nare zaak, dat door het besluit van de verzekeringsman uit Ellewoutsdijk het werk van de jeugdcommissie in gevaar komt. Werk, dat noodzakelijk is om de wielrennerij in Zeeland op het hui dige peil te handhaven of zelfs het peil te verhogen. Immers, een schoolwedstrijd in Axel vorig jaar leverde al twee nieuwe licentiehou ders op. Adspiranten, die dit seizoen het grote avontuur in de koersen tegemoet gaan. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en de ZRTC Theo Middelkamp hebben deze win ter veel nieuwe adspiranten mogen verwelkomen. Leden, die indirect voortvloeien uit het werk van de jeugdcommissie. Zegt Ben Mulder, de voorzitter van de jeugdcommis sie: „Het zal allemaal niet zo vaart lopen". Het is te hopen dat Ben Mulder gelijk krijgt. Platschorre is een man, die moeilijk raad weet met zijn houding tegenover andere mensen in de wielersport. Hij doet vaak alsof hij het alleen voor het zeggen heeft. Dat is echter slechts een houding van hem. Een houding, die nu de oorzaak is van deze moei lijkheden. Een gesprek tussen hem en Hol lijkt ons zeer nuttig. ROB VAN DEURSEN strijden werden in 1970 alle op een woensdag verreden) vrij te krijgen of op tijd aanwezig te zijn, indien normaal gewerkt was. „Daar stap pen wij trouwens ook vanaf"., aldus de heer Smits van Waesberghe. „We willen de wedstrijden nu in de week enden laten houden, in plaatsen waar duidelijk veel muziek in zit". En dan komt ook een van de belang rijkste oorzaken voor het besluit, het programma van de GP Skol in te krimpen. Uit reclame-oogpunt is de competitie vorig jaar tegengeval len. De heer Smits van Waesberghe geeft dat ook ronduit toe. „Publici tair is twaalf wedstrijden moeilijk voor ons. Het publiek is trouwens ook nog niet zo ingesteld op woens dagen". Vandaar ook dat men de wedstrijden nu gaat plannen in plaatsen, waar men vrij zeker veel toeschouwers rond het parcours krijgt. Over de plaatsen wordt mo- mentee1 nog onderhandeld, maar het is in ieder geval de bedoeling dat de finale opnieuw in Ulvenhout wordt gehouden, in het voorprogramma van de grote jaarlijkse profronde (dit jaar 15 juli). Zeer waarschijn lijk zal de GP Skol zich alleen afspelen in het zuiden en westen van het land. De heer Smits van Waesberghe: „Voor Groningen en Overijssel voel ik weinig". Het staat al vast dat het aantal deelnemende clubs (iedere vereni ging komt uit met drie man) weer 33 zal bedragen. Die zullen evenals het eerste jaar in overleg met de KNWU worden geselecteerd. De heer Smits van Waesberghe: „Het blijven zeker niet dezelfde. Vijf of zes hebben verleden jaar gedurende de compitite blijk gegeven geen in teresse te hebben. Ook al zouden die zich nu aanmelden, dan komen ze zeker onder in de map". Het budget van de organisators is ook wat bekort, maar dat houdt volgens de heer Smits van Waes berghe geen verband met het gerin gere aantal wedstrijden voor de GP Skol. En dat blijkt ook wel duide lijk als hij zegt: „Wij overwegen ook nog wat te doen met de nationa le clubkampioenschappen in Dron- ten. Dat past helemaal in het kader van de Skol-activiteiten, want wij willen echt voortgaan met iets voor de clubs te doen. Ik heb daarover al overleg gehad met de heren De Schipper, Zweedijk en Goud van de commissie weg- en wedstrijdwezen". Een Europacup-competitie is ook nog niet van de baan. „Dat is nog niet uitgesloten. Wij hebben het in Engeland besproken. Het is een beetje een moeilijk punt, omdat men in Engeland nog niet zover is met het wielrennen. Mogelijk is het in de toekomst echter wel verder te ontwikkelen". LAUSANNE (AP) De 83-jarige voorzitter van het Internationale Olympische Comité (IOC), de Ame rikaan Avery Brundage, heeft in Lausanne herhaald dat hij in 1972 wil aftreden, zelfs ais zijn medele den hem vroegen aan te blijven. Hij zei dit 24 uur nadat de uitvoe rende raad van het IOC, die uit negen man bestaat, de nieuwe regels had opgesteld voor hen diie aan de spelen willen deelnemen. De inhoud ervan is niet aan de pers meegedeeld daar, zei Brundage, „als het aan mij lag waren de regels nog strenger geweest". Hij was van oordeel dat een aantal van 's we relds grootste skilopers niet meer aan de Spelen mogen deelnemen en vond dat de Internationale Skibond „geen baas meer was dm, eilgen huis". De heer M. Smits van Waesberghe: Tegenvaller uit reclame-oogpunt''.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7