FC Brugge wint voetbalgevecht ANDERLECHT VERSPEELT TEGEN CROSSING LAATSTE TITELKANS BELANGSTELLING VOOR WANDELSPORT STIJGT Jong Talentdag ZeBra li, 'WmM-JwU drum! drum! DRUM.' Dertig vluchten op het programma mF.-1 Chd Drum RaMelen/zadel, PRUtA, EH Drum Achtkamptitels voor Dumez en Gabrielse Tafeltennis in trek in Zeeland Rensenbrink killer van Sint-Truiden Sinibaldi weg I bij Anderlecht Perspectief voor ZWB DRUMjDRUMJ' Zwemrecord voor Guillet ALOYSIUS I WINT VAN WILSKRACHT KLEUR E N/Ü LEVIS, IE, eh .-.pwmm PAA/NENseE Uw Kunstgebit sport PERSPECTIEF héle beste halve zware. PROPAGANDA DINSDAG 16 MAART 1971 i y-r 5? (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Mocht Jan Mulder binnen enkele dagen genezen verklaard worden van zijn hardnekkige beenblessure, dan kan bonds coach Fadhronc zonder enige gewetensbezwaren ten aanzien van Anderlecht een beroep op hem doen voor de belangrijke interland tegen Joegoslavië op 4 april. Immers, sinds zondag heeft Anderlecht alle kansen, die het nog maar had op de Belgische titel, verspeeld. De Brusselse formatie, die zonder Mulder. Nordahl, Plaskie en Ejderstedt moest aantreden, verloor met 2—0 van Crossing. Ander lecht heeft nu een achterstand van tien punten op koploper Standard en een van acht punten op nummer twee op de ranglijst FC Brugge. Standard rekende dit weekeinde fors af met FC Antwerp (6—0) en Brugge kwam als overwinnaar (1—2) uit de nogal onsportieve strijd met St. Truiden tevoorschijn. Onderaan wordt het voor Gantoise, dat juist een periode van herstel doormaakte, een moeilijke affaire' nu dit weekeinde met 40 in de „vierpuntenwedstrijd" van FC Diest werd verloren. En dat in Gent. Twaalf minuten voor het einde van ihet treffen tussen St. Druilden en het gehavende FC Brugge (Lam bert, Van den Daele, Axelsson en Mammenouit konden niet spelen) be gon Rob Rensen-brdnk zo op het oog aan een nutteloze sprint naar de ba-1. Voor hem die St. Tnuidenverdfidiger, die het leer met gem-ak kon afspe len. Daviid besliste echter anders. Hij zou die Renseribrimk 'wel even voor gek zetten met een geoliede schijnbeweging. Hoe verkeerd kwam dat uit. Daviid verloor de bal aan de Nederlandse linksbuiten van F.C. Brugge, die bij de stand van 1- 1 een vrij veld voor zich had. Ren- senbrdinik bedacht zich d-a-n ook geen moment, snelde op doelman Brands van St. Truiden toe, die hij vrij gemakkelijk klopte: 12. F.C. Brug ge had gewonnen. En dat ondanks het feit dat de gelegenheMisploeg van Frans de Munck vrijwel de ge hele wedstrijd in de verdediging was geweest. Cenitrale verdediger Heratschel van St. Druilden wond zich zo op over diit doelpunt van Rensenbriiinik, dat hij uit pure woede arbiter Delcourt tegen de grasmat liep. Het betekende voor hem een vervroegde gang naar de kleedka mer. De winnende goal van F.C. Brugge was -de apotheose van een waar voetbalgevecht. En dat woord gevecht slaat dan vooral op het spel van St. Truiden, dat met alle midde len probeerde de 41 nederlaag, eerder in dit seizoen geleden te verrekenen. St. T-nuiden vocht in plaats van té voetballen. F.C. Brug ge liet zich niet verleiden tot dezelf de brute acties. Het bleef kalm. Ook nadat Lievens in de eerste helft St. Tnuiden op 10 had gezet. In de tweede speelperiode kreeg de kalm te rendement. Terwijl de Truidense ploeg als „wilden" aanviel, schoten Thio (uit een strafschop) en Ren- senbrdmk Brugge naar winst:. Voor Gantoise wordt de strijd om het behoud vaai het eerste klasse- schap na afgelopen zondag wel bijna een onmogelijke zaak. De thudswed>- str.ijd tegen nummer drie van ondier, F.C. Diest, ging namelijk kansloos met 4—0 verloren. Gantoise staat nu drie punten achter op Diest. Een achterstand, die waarschijnlijk niet meer te overbruggen is. Vooral ook niet, gezien het Klasseverschil, dat tussen beide formaties zondag te constateren was. Gantoise had duir delijk last van de slopende strijd om behoud, die het nu al maanden voert. FC Diest juist niet. Onder aanvoering van middenvelder Jos Heyligen speelde Diest verrassend fris voetbal voor een club, die toch nog tot de degradatie-kandidaten moet worden gerekend. De doelpun ten van Diest kwamen op naam van Van C-aatenen, Heylïgen, Martini en Van Dingenen. Jan Mulderdie zondag nog niet van de partij was in het Anderlecht-team, is nog steeds niet genezen verklaard van ztjn hardnekkige blessure. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Niet alleen in Nederland gaan de wildste geruch ten over mogelijke trainerswisselin gen aan het eind van dit seizoen. Ook in België wordt er druk „ge fluisterd". Zeker ab in ieder .geval dat Pierre Sinibaldi volgend seizoen niet meer bij Anldfeifliecbt in dienst zal zjjn. Het bestuur van de Brusselse ploeg heeft SinibaiMli medegedeeld, dat zijn contract aan het eind van dit seizoen niet zal worden verlengd. Dit bericht was dit weekeinde de aanleiding tot enkele speculaties in Belgische voetbaikringen. Bekend is, dat het bestuur van F.C. Brugge in het geheim onderhandelingen heeft getvoerd met de Belgische bonds coach Raymond Goethals. Dat zou be teken, dat Frans de Munck eventu eel zou moeten vertrekken. Maar ook Anderlecht heeft belangstelling voor Goethals. In ieder geval wordt bij F.C. Brugge ma de tweede wed strijd tegen CSielsea in de strijd om de Runners Up Cup een definitieve beslissing genomen. tVan onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Opnieuw is het Graauwse St. Aloysius 1 erin ge slaagd liet sterke Wilskracht-team uit Utrecht aan de zegekar te binden. De Zeeuwen, die enkele we ken geleden thuis met 64 wonnen, wisten nu zelfs een 37 eindstand op het scorebord te brengen. Baumgarte, weer in goede vorm, startte met een zege. waarna Wil- fried Dumez zijn eerste en naar later bleek enige verliespartij boek te. Frans van Waterschoot bracht zijn team daarna op een voorsprong, die via het dubbelspel werd ver groot. Bafumgarte deed opnieuw een duit in het zakje door de stand op 1—4 te brengen. Bij 24 ging het steeds beter en op nog een verlies partij van V-an Waterschoot na wer den de resterende partijen gewon nen. Zowel Baumgarte als Dumez wonnen ditmaal van de sterke Re- nee Heijne en Peter van Ham, Door deze zege klom St. Aloyaius op naar de vierde plaats, want Phoenix 1 verloor, zoals verwacht, tegen TSF 1 (73). Het behalen van de vierde plaats betekent nog promitiekansen voor de plaatsing in de promotie- ereklasse. Tempo Team 2 handhaaf de zich op de tweede plaats door in eigen huis Viktory '55 met 73 te kloppen. St. Aloysius 2 kon het in Utrecht tegen de Wdlskracht-reser- ves niet redden. Allee Jo Bogaert en Theo Vennimmen zagen kans een partij te winnen en dat betekende een 82 eindstand. Tilburg 2 bleef eerste door 82 winst op Wibats 3. De Treffers bleef evenals St. Aloy sius 2 op de laatste plaats doordat het met 6—4 verloor bij TSF 3. (Van onze turnmedewerker) VLISSINGEN Ook de tweede Jong Talentdag, dit maal voor meis jes, die de Zeeuws Brabantse Turnkring in samenwerking met de Jan Ligthartschool te Vlissingen heeft georganiseerd, is bijzonder succesvol verlopen. Voor deze selectdemiddag, d(e tot doel had te peilen of er bij de aangesloten verenigingen interesse bestaat voor het keurtwnen en zo ja, of er in deze verenigingen vol doende meisjes met aanleg aanwezig zijn, baddden. 12 Zebra-verenigingen Aétrow uit Souburg, KGV uit Kloe- tinge, Olympia uit Kapelle, Volhar- Hetresultaat van deze aain ieder land, DeLtaspont uit Zierikzee, MTV'69 uit Middelburg, Duiveland uit Oosterland, Hygiea uit Westka- pelle, VTV uit Vlissingen. Thor uit Sas van Gent en VZOS uit Yerseke - met in totaal 61 meisjes ingeschre ven. Het reslutaat van deze aan ieder toestel zeer uitvoerige test zal zeker positief uitvallen. Er was ruim vol doende talent aanwezig om tot de definitieve oprichting van een Ze- bra-teadiningsgroep voor meisjes over te gaan, hetgeen zaL betekenen dat de Zeeuws Brabantse Turnkring zich, in samenwerking met de vere nigingen, intensief zal gaan bezig houden met de verder opleiding en begeleiding van jong talent tot keur- turnsters. Nadat de behaalde waar deringen zijn uitgewerkt zal de technische commissie van de Zebra de definitieve samenstelling van de trainingsgroep vaststellen. Van groot belang is het dat zowel voor de trainingsgroep jongens, waarvoor de selectie de vorige week is gehouden, ais voor de meisjes ruim voldoende keurturnleiding beschikbaar is. Al- lerwege wordt d-e beslissing van de technische commissie inzake de sa menstelling van de groepen, de lei ding voor de groepen en de plaats waar de trainingen zullen worden gehouden, met grote belangstelling tegemoet gezien. (Van onze sjiortmedewerker) GOES „In deze tijd nu trim- acties aan de orde van de dag zijn en steeds meer mensen op één of andere manier ambitie tonen voor meer lichaamsbeweging kan het bij na niet anders of ook het aantal wandelsportbeoefenaars zal in de toekomst belangrijk toenemen". Dat is de mening van de heer J. Ver- meule uit Goes, secretaris van de Zeeuwse Wandelsportbond en voor zitter van de wandelsportvereniging De Zeeuwen uit Goes. Hoewel de heer Venmeule, ki het dagelijkse leven besteller-chauffeur bij de PTT in Goes, zelf geen ver woed wandelaar is omdat hij aan organisatorische beslommeringen de handen vol heeft, zoals hijzelf zegt is zijn enthousiasme voor de wan delsport groot. „Het wandelen is ui termate geschikt voor een gezonde geest en een gezond lichaam", stelt hij nadrukkelijk. „En tevens een simpele en goedkope manier om te genieten van de natuur", voegt de heer Vermeule er aan toe, die in da zomer van 1969 een wandelclubje ging formeren in Goes Zuid. De wijkverenigimig in dat deel van Goes kon de heer Vermeule direct warm krijgen voor het organiseren van wandeltochten en het liep allemaal zo lekker dat men in oktober van datzelfde jaar besloot definitief tot oprichting van een wandelsportvere- nilging over 'te gaan, die de naam kreeg van De Zeeuwen. Vermeule: „We zijn toen begonnen met onge veer 70 leden. Nu beginnen we de 100 leden al dicht te naderen. Mo menteel bestaat onze vereniging hoofdzakelijk uit jeugdige leden maar de animo van de ouderen zo tussen 30 en 40 jaar en ook nog wel daarboven neemt steeds toe. Per spectief voor de toekomst zie ik dan ook wel, vooral mu er in deze tijd zo op wordt gehamerd meer lichaams beweging te nemen". De heer Vermeule die vorig jaar tot secretaris werd benoemd van de Zeeuwse Wandelsportbond die auto matisch resorteert onder de Neder landse Wandelsportbond ziet niet al leen perspectief voor zijn eigen ver eniging De Zeeuwen wat de toena me van leden betreft maar voor de gehele Zeeuwse wandelsport. „De ZWB lelde in 1968 416 leden, nu zijn dat er 500. Geen sterke vooruit gang zal men zeggen, maar we gaan stap voor stap vooruit en daar zijn we blij mee, want het is wel eens andersom geweest". Zij die lid zijn van de ZWB en dus ook tot de NWB behoren betalen aan de lande lijke bond 3,75 contributie per jaar. jaar. „Een. gering bedrag", meent de heer Vermeule Want men ontvangt hiervoor het maandblad „Voetnoten" het officiële orgaan van de NWB en bovendien krijgt elk seniorlid 50 en elk junioriid 25 cent reductie wan- near men aan een wandeltocht gaat deelnemen, waair ook in het land. De meeste verenigingen diie bij de ZWB zijn aangesloten bevinden zich in Zeeuwsch-Viaainidieren. Dit zijn WSV Clinge, Oranje-Nassau Zaraimslag, De Jonge Zwervers Temeuzen, Beatrix Terhole. WSV Hontenisse, De Vogel Hengstdijk. WSV Lamswaairde en het Rode Kruis-Cotmité in Axel. Zuid-Beveiand telt behalve De Zeeuwen uit Goes nog Stap voor stap voorwaarts uit Biezelinge en het comité Jong RnuSningen terwijl Secretaris van de Zeeuwse Wandelsport Bond, de heer Vermeule; „De belangstelling voor de wandelsport neemt steeds meer toe". Noord-Beveland èén vereniging (Van onze tafeltennismedewerker) Smash) wist op de derde plaats MIDDELBURG Ter afsluiting van de afdelingstrainingen voor de junioren van de afdeling Zeeland werden het afgelopen weekeinde in de PZEM-sportzaal te Middelburg twee jeugdachtkampen gehouden, waaraan de gehele top der talentvol le Zeeuwse jeugd deelnam. In de A-groep was hoofdklasser Willried Dumez (St. Aloysius) dui delijk sterker dan de overige spelers en ongeslagen werd hij winnaar Paul Maitfhdjssen werd goede tweede en Mej. Betsy Jakobsen (Big (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens zwem wedstrijden van de KNZB in het overdekte zwembad te Middelburg in de categorie B heeft Theo Guillet een aanval op het Zeeuwse record op de 100 meter vlinderslag met succes bekroond. Het oude record stond op naam van Sjaak van de Hooft van De Schelde met 1.17.2 en dit werd nu gebracht op 1.15.9. In de persoonlij ke nummers bleken de zwemmers van Stormvogel uit Vlissingen de Ifeste prestaties te leveren. Het was voor de organiserende vereniging Luctor uit Middelburg een mooie bekroning om de vier maal honderd meter vrije slag heren te winnen in de fraaie tijd van 4.50.3. Daar had Stormvogels 5.26.1 voor nodig. De 4 x 100 m. wisselslag dames was voor Stormvogels met een tijd van 6.17.7, op de hielen gezeten door de Luc- tor-dasnes met een tijd van 6.27.1. Verder namen deel De Ganzen uit Goes, Zeelandia uit Breékens esn De Schelde uit Terneuzen. heeft De Patrijzen uit Colijnsplaat. Op Walcheren heeft nu ook een afdeling van die Middelburgse Turn vereniging MTV'69 zich bij die ZWB aangestoten. Ook het Roode Kruis Comité wit Middelburg behoort bij de ZWB. Vlissingen heeft weliswaar vier wandelsportver-enigiinigen maaf die z(jn aangestoten bij de Konink lijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding Daartoe be horen ook enkele verenigingen op het eiland Tholen. „Op Schouwen en Duiveland is er geen specifieke wandelsportvereni ging en daar ligt dus voor ons van de ZWB nog wel een taak", zegt de heer Vermeule. „We denken er dan ook aan om in die streek propagan da te gaan voeren". Een van de eerstvolgende grote tochten onder auspiciën van de ZWB en georgani seerd door de Patrijzen in Colijns plaat is de Peelan^mars over Noord- Beveland (55 kilometer) op zaterdag 24 april. Een groot evenement inZeeland i-s voorts ook de driedaagse van het comité Jong Kruiningen. Deze tradi tionele marsen over 30, 40 en 50 kilometer beginnen op Hemelvaarts dag en eindigen 's zaterdags daarop. Ook de Zeeuwse fruitwaradéltochten in september genieten een grote be kendheid. De ZWB kreeg vorig jaar voor 't eerst de organisatie. Niet minder dain 47 groepen in totaal 1300 deelneemsters en deelnemers waren er bij deze tochten over Zuèd-Bevelamd. De heer Vermeule is nu weer al druk in touw voor de organisatie. „De animo is bijzonder groot, niet alleen im Zeeland ma-ar in vele delen van het land", zegt de ZWB-secretaris die met zijn mede bestuursleden vooral dit jaar op het organisatorische vlak de handen vol krijgt. Op 7 mei bestaat de Zeeuwse Wandelsportbond namelijk tien jaar en dffit jubileum zrai groots worden gevierd. (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG Dat het maken van een opleervluchtenprogramma waarmee een ieder zonder meer ak koord kan zijn moeilijk is, kwam ook weer tot uitdrukking tijdens de vergadering van de Kring Centrum Zeeuwsch-Vlaandereu van de afde ling Zeeland van de Zuidnederland se bond van Postduivenhouders die gehouden werd in de bovenzaal van café „Het wapen van Zeeland" te Stoppeldijk. Pas na lange discussies hierover werd het door het kringbe- stuur ingediende conceptprogramma aangenomen, zij het dan ook dat er enkele wijzingen in aangebracht werden. De vluchten vanuit Eine Werden alle gewijzigd in een vlucht vanuit Doornik, die op de woensdagen ge vlogen zal worden in plaats van op dinsdagen. Het ongeveer 30 vluchten tellende programma heeft dit sei zoen als lossingsplaatsen Overslag, Eeke, Doornik en Quievrain. Een voorstel van d-e postduivenvereni ging „Verwachting" uit Axel om de duiven in Quievram in plaats van om half negen een uur vroeger te lossen, kreeg alleen de steun van de afgevaardigden van de vereniging „De Eendracht" uit Terneuzen. De Axelse bezwaren tegen deze lossing van half negen waren gebaseerd op het feit dat ook de kring Oost- Zeeuwsoh-Vlaanderen op dat uur duiven in Quievrain lost. De verga dering die werd bijgewoond door afgevaardigden van alle acht midden Zeeuwsch-Vlaamse verenigingen stond onder leiding van d-e kring- voorzitter .de heer P. Goossen uit Westdorpe, die periodiek aftredend als zodanig met- algemene stemmen werd herkozen voor een zittingspe riode van twee jaar. Tevens werd hij opnieuw aangewezen als afge vaardigde van Kring Centrum zit ting te nemen in het provinciaal sportcomité samen met de heer S. Koch uit Terneuzen. Ook het be stuursvoorstel tot instandhouden van het opvangcentrum voor verdwaalde duiven werd aangenomen. Tevens werden de prijzen uitgereikt aan de eerste, tweede en derde kringkampi oenen. respectievelijk de heren J. de Puy (Sluiskil. J. Snelders (Sas van Gent) en P. de Bakker (Axel). Laatstgenoemde niet ter vergadering aanwezig. Er zullen dit jaar zes gewaarborgde kringvluchten worden gevlogen, die na loting aan de diver se verenigingen werden toebedeeld. 1 mei Pont St.-Maxence (Rapen burg), 9 mei Dourdan (Westdorpe), 6 juni Dourdan (Sluiskil), 4 juli Dourdgn, Oud en Jong (Sas van Gent), 18 juli Pont St.-Maxence Jong (Westdorpe), 25 juli Dourdan jonge (Terneuzen). Niet gewaar borgd wel verplicht zonder onderling spel, 18 juli Pont St. Maxende en 25 juli Dourdan verder de provinciale vluchten tevens in kringverband. 16 Mei, Orleans. 29 Mei, Moulins. 13 Juni, Bourges. 26 Juni, Chateauroux. 10 Juli. Ruffec. En 10 september Chateauroux. Tot slot op 19 septem ber een jubileumivlucht die wordt georganiseerd door d-e vereniging in Axel vanuit Quievrain, (oude en jonge duiven in een gezamenlijk con cours). Na .een druk besproken rondvraag waarin tal van duivenpro- blemen aan de orde kwamen, sloot de voorzitter deze levendige verga dering. beslag te leggen. In de B-groep be haalde Leunis Gabrielse (M.Z.) een fraaie prestatie door al zijn partijen in winst om te zetten. De eindstan den zijn: A. groep: 1. W. Dumez (St. Aloysius) 7 gespeeld, 7 gewonnen. 2. P. Matfhijssen (St. Aloysius) 7 ge speeld. zes gewonnen. 3. B. Jakob sen (Bi eSmash) 7 gespeeld 3 ge wonnen. 4. P. Kersten (M.Z.) 7 gespeeld, 3 gewonnen. 5. K. Jakob sen (Big Smash) 7 gespeeld, 3. GE- wonnen, 6 L. Kepmels (MZ) 7 gespeeld, 3 gewonntn. 7. F. van de Koodj (Wilno) 7 gespeeld, 2 gewon nen. 8. D. Jeras (Wilno) 7 gespeeld, 0 gewonnen. B-groep: 1. L. Gabriel se (MZ) 7 gespeeld 7 gewon nen. 2. S. Mackintosh (Wilno) 7 gespeeld, 5 gewonnen. 3. E. Wonder- gem (Wilno) 7 gespeeld, 5 gewon nen, 4 R. Gabrielse (MZ) 7 ge speeld 4 gewonnen, 5 A, Kop- mels (M.Z.) 7. gespeeld, 3 gewon nen. 6. C. Slinger (M.Z.) 7 gespeeld, 3 gewonnen, 7. A. Jakobsen (Big Smash) 7 gespeeld, 1 gewonnen. 8. C. Derf (Wélno) 7 gespeeld, 0 ge wonnen. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Zoals de laatste maanden is gebleken, is met name in Zeeuwsch-Vlaanderen in toene mende mate belangstelling gekomen voor de tafeltennissport. Wellicht aangemoedigd door de successen van de bekende vereniging St. Aloysius uit Graauw, zijn reeds enige vereni gingen ontstaan of hebben reeds be staande verenigingen die voorheen in competitieverband met diverse bedrijven speelden, enige belang stelling getoond zich aan te sluiten bij de Nederlandse Tafeltennisbond. De mogelijkheden voor het spelen in competitieverband onder auspi ciën van de NTTB, zijn dan ook zeker aanwezig te meer daar de propagandacommissie van de afde ling Zeeland op woensdag 17 maart om acht uur in de sporthal 't Zwaantje in Terneuzen een verga dering houdt en daarvoor veel reeds bestaande verenigingen heeft uitge nodigd. Ook andere personen die belangstelling hebben voor deze boeiende tak van sport zijn van harte welkom. Van NTTB-zijde zul len enkele functionarissen aanwezig zijn om uiteen te zetten op welke wijze zo'n competitie met ingang van het nieuwe seizoen medio sep tember het best kan worden opge zet. Verenigingen die een uitnodi ging hebben ontvangen zijn Atac '71, uit Axel, St. Albert uit Sas van Gent, Meterfabriek uiit Othene, De Hoop uit Zaamslag, Arbeidsbureau Axel en vele andere, terwijl de heer Steenhouwers van de sporthal ook bezig is met een nieuwe club. De heer Steenhouwers was voor zijn komst naar Terneuzen actief lid van de tafeltennisvereniging Aviolanda uit Papendrecht. (ADVERTENTIE) de gehele dag onwrikbaar op zijn plaats8 Als U will, dal Uw kunstgebit de gehele dag door gemakkelijk, stevig en zeker zit, neem dan Dentofwc - een nieuw, beproefd, anti septisch poeder - en strooi een weinig op de gebitsplaat. U zult meer dan tevreden zijn en alle ongemakken van Uw kunstgebit vergeten, want U kunt lachen, spreken en eten zoals U wilt! Dentofix is daarbij ver frissend, voorkomt onaangename reuk uifr de mond en is een weldaad voor Uw ge hemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zijn. Verkrijgbaar in discrete, ntufral* plastic flacons, prijs f. 2fiï bij opotheken «n drogisten*

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5