o Dr. D. Dorrepaal Maar jij kan toch even de coupon invullen. 1/ Nou aan! I Koninklijke marine 0057 3 Kom naar zee kom je verder Morgen raoetenwe wijzer zijn. geen spreekuur Adrie ven Wijck Aram: De val van Barranca "WOENSDAG 10 MAART 1971 De heer en mevrouw Dreesmami - Seydlitz geven kennis van de geboorte van hun zoon Willem - Paul Voorschoten, 4 maart 1971. Puccinidreef 76. Tijdelijk adres: Grote Markt 24, Hulst. leerden zich goed uit te drukken. En als die kinderen veertien, vijftien jaar zijn, dan willen ze zo snel mogelijk van school af verdienen. En hun ouders, u'misschien, vinden dat best zo. Daarom komen één van de tien studenten uit de gezinnen met de lagere inkomens en twee op de tien middelbare scholieren daar vandaan. Het is niet alleen onnodig, het is rampzalig. In de nabije toekomst, nog in deze eeuw, züllen de meeste eenvoudige werkzaamheden door machines worden verricht Machines zijn daarvoor beter en goedkoper dan mensen. In diezelfde toekomst hebben we veel meer ontwikkelde mensen nodig dan nu. Mensen, die hun tijd en omgeving begrijpen. Mensen, die hebben geleerd te denken en hun werk te organiseren. Daarom moet ons onderwijs worden vernieuwd, daarom moet er ook goed en voor iedereen toegankelijk kleuter onderwijs komen. Daarom moeten ouders hun kinderen laten doorleren. tw&L O: o C7 zeeland AXEL De Halle, 20 urn': „N.T.G. ver moordt pianiste" van Paul Pörtner door het Nederlands Toneel Gent. GOES De Vakschool, 14.30 uur: Concert Henny Ravestein (viool), Elias Arizcuren (cello) en Willem Hiel- kema (piano). Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs i.s.m. Het Schoolconcert. Ambachtsschool, 15.30 uur: Concert John Pooth (vi ool), Piet Veenstra (cello) en Wil lem Hielkema (piano), jeugdcon cert voor het voortgezet onderwijs Ls.m. Het Schoolconcert. Museum Kerkplein. Expositie „Kleur in beweging", verfstructu ren van W Wisse te Goes (t.m. 13 maart). Ma. t.m. vrij. van 1012 uur en 13.30 - 17 uur. Zat. van 1417 uur. Zon. gesloten. ROTTERDAM De Doelen (Hal), 12.45 uur: Gra tis Koffie-concert: Peter Goedhart zingt liederen uit alle windstreken, met begeleiding van Mariette Rouppe van der Voort (fluit) en Wim Spruyt (gitaar). Te koop: Zeilboot, i.p.s., type: Mustang, zeil-opper- vlakte 10 m2. Te bevr. j. J. Lensen, Tholenstr. 26, Ter- neuzen. HOUDT OP DONDER DAG 11 MAART MODE COIFFURES TEKNEUZEN ZUIDI.ANIISTKA Al 30 TELEFOON 2533 Hoe moet dat nou als je toch iets weten wou? Gewoon coupon invullen. Kunnen we je aanraden als je tussen de 16 en 18 bent. Als je uit bent op een beetje avontuur en actie. Een goed vak wilt leren. Snel goed wilt verdienen (f 500.— per maand).Wat van de wereld zien daarbij. Die coupon verschaft je gratis een pocket met allerlei interessante gegevens over opleidings- en carrièremogelijkheden en het leven bij de Koninklijke marine. Heb je de Nederlandse nationaliteit en ben je I tussen de 16 en 18 jaar? Zend dan deze coupon in een gesloten envelop zonder postzegel aanKoninklijke marine, Antwoordnummer 801, Den Haag. Naam: Adres: Woonplaats: Leeftijd: Opleiding: Stuur mij uw gratis pocket „Werken bij de Koninklijke marine". P.,KI,V^Up aanjrphnfipn finnrHit hlad,in samenwerking metde Stichting IHp^lpRpciame. gilKE velse listigheid in slaagde Barranca te verwoesten, heeft zich van hem meester gemaakt. Scherp knalt de zweep van de vluchtelingen over de paardenruggen, maar met zijn uiter ste krachten werpt Aram zich voor waarts en slaagt er in het achterstel van het rijtuig te grijpen. Hijgend van uitputting trekt hij zich op. Met de grootste moeite slaagt hij er in, rechtop te gaan staan op het schud dende achterstel, slaat zijn handen over de rand van het dak, en hijst zich omhoog. Even later ligt hij languit op het dak van de karos, die in razende v aart over het rotsige bospad hobbelt. Onder hem, op de bok zit zijn geheimzinnige tegenlo- per, gehuld in een zwarte pij., Grimmig trekt Ararat zijn zwaard. Als u nou eens even wachtte met.de aankopen voor uzelf, die eigenlijkniet meteennodigzijn. Als u nou eens wal leesboeken voor hem kocht (goeie boekhandels weten wat goeie kleuterboekjes zijn) en er samen mei hem in zou lezen. Als u dan eens een paar leuke spelletjes voor hem kocht, wat puzzle; en een bouwdoos misschien en u zou eens samen met hem gaan spelen. Als u nou eens wat kleurpotloden en een balpen, wat tekenpotloden en papier voor hem had en hem fijn liet knoeien. Als u dat zou doen, dan maakte u al een flink stuk van zijn loopbaan. Elk jaar gaan er duizenden kindertjes in Nederland naar school, die zich in hun eerste levensjaren onvoldoende konden ontwikkelen en daarom slechte leerlingen worden, die snel de pest aan school krijgen. Die kindertjes beginnen namelijk met een grote achterstand. Ze kennen minder woorden dan andere kinderen, ze zijn minder knap op school. Alleen omdat ze in hun kleuteqaren nooit iets met woorden te maken hadden, nooit met begrippen leerden spelen, nooit 103-26. Vervuld van sombere, wee moedige gedachten staart Araim naar de brandende restera vara Barranca. In de vèrte klinkt vaag geschreeuw vanuit Raimonds legerkamp en on danks alles voelt Aram een grimmi ge voldoening bij de gedachte, dat de valse graaf, zijn door misdaad verkregen kasteel niet eens meer heeft kruinen betreden.. Dan wordt hij uit zijn sombere gepeins opge schrikt doordat op enkele meters afstand- plotseling iemand uit de struikera langssnelt. „Otto!!" roept Araim, die onmiddellijk de dikke zeeman herkend heeft. Otto schijnt haast ineen te krimpen als hij Aram's hatnd op zijn schouder voelt. „Heb., heb ik het gedaan?" stottert hij benaiuwd, „waren het de vaten, die de ontploffing veroorzaakten?" „Ja, het waren de vaten", zegt Aram bitter, „er zat geen wijn in, zoals jij dacht, maar buskruit... Trek het je niet aan Otto, je kon het niet we ten.. maar wie is de man die je zo sluw voor zijn plannen gebruikte?" Op dat moment klinkt achter hen het geratel van wielen en als Aram zich omdraait ziet hij nog juist een karos tussen de bomen verdwijnen. „Daar gaat hij!!" schreeuwt Otto woedend, „daar vlucht de man die Barranca verwoestte". 104-26. Zonder zich een moment te bedenken stormt Aram het bospad op, de snel voortrollende karos ach terna. Een wilde haat tegen de ge heimzinnige schurk, die er met dui

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 4