VTV BEHEERST STRIJD OM DE DELTACUP Koplopers eerste klas laten veer Gratis weekend-ideeën frip wel. trip Shell In klasse 2B microkorfbal Brugge te sterk voor futloos Anderlecht: 1-3 IV GRIJPT TITEL Theo Verschueren kwaad op zesdaagsekeizer „Post groot renner met grote mond" SWIFT GOUDSMIT HOFF QL „VRIENDEN ZOEKEN" Zowel bij ploegen als individueel ZEGE BAL GESPAARD sport Behang van klasse! Q/(j Nu even naar een Shell-station. Kaart halen voor het aanvragen van de gratis, kleurrijke brochure „Vaderlandse Trippertjes". Met tal van plezierige, onverwachte,geheel verzorgde weekend uitstapjes in eigen land. Tot in de puntjes perfect. Het Nationaal Bureau voor Toerisme staat er ■frm achter. En het begint bij Shell. DINSDAG 2 MAART 1971 (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN Theo Verschueren is helemaal niet te spreken over de uitlatingen van Peter Post over hem in De Stem van afgelo pen vrijdag. „Als ik een leugenaar ben", zegt Verschueren, „dan is Peter Post een nog grotere. Ik ben echt de persoon niet, die vjjf dagen later de zaken weer anders vertel. Op de NOS TV werd vrijdagavond zelfs gezegd, dat ik tegen een journalist van een krant eens gezegd zou hebben: Peter Post is versleten. Nee, ik breek geen renners af, dat heb ik nog nooit gedaan. Peter Post is een groot renner, met een grote mond, die het goed kan uitleggen. En als hij het met zijn benen niet kan halen, dan doet hij het wel met zijn mond. Dat heeft onze ploeg dan ook ondervonden. Als de laatste twee dagen van een zes daagse zo moeten verlopen, dan weet ik er alles van. Dat is helemaal geen zuivere kracht meer. Zo moet de wielersport kapot". „De tweede ronde, die we in de zesdaagse van Antwerpen op Post- Pijnen-Duyndiaim verloren, was in sitrdjd met de reglementen. Toen Re ne Pijnen als overwinnaar van een demyreeks werd afgeschoten, had hij een voorsprong van ruim 150 meter op Godefroot. Pijnen bleef in de baan, Post en Duynd-am kwamen er ook in en losten Pijnen af, en ze gingen .er als een gek vandoor, waardoor ze de ronde volmaakten. In het reglement staat, dat alle der ny-motoren de baan verlaten moeten hebben, voor de ploagkoers een aan vang toan nemen. Maar dit was hele maal het geval niet. Maai- het schijnt dat Post dat wel mag. De laatste arvond van de zesdaagse de den ze hetzelfde. Maar toen hebben de officials het gezien, en werd hun ronde niet toegekend. Diezelfde avond tijdens de laatste demy-reeks sloeg onze dernymotor zeven ronden voor het einde vast. Post ging me voorbij, .en lachte me uit, maar dat deert me niet. Ik zoek beslist geen excuus, maar ik ben ook niet bang van Peter Post. Dat heeft hij trou wens wel ondervonden tijdens de uitdagingswedstrijd op 27 december van het vorig jiaar in het Antwerpse Sportpaleis. En toen waren het alle maal nog korte afstanden. Ook tij dens deze meeting raakte Post zijn demy tweemaal defect, ik heb het trouwens nog ai verschillende keren meegemaakt. Een jaar geleden heeft Leo Duyndam het ook aan de pers bekendgemaakt: Post is een groot renner maar als hij tegen je is heb je geen contracten. Dat heeft Duyn dam dan ook ondervonden". Verschueren verder: „Post -is ie mand met veel karakter, maar hij houdt geen woord. Als Post goed rijdt, kent' hij geen vrienden, maar als het niet goed met hem gaat, gaat hij vrienden zoeken. Dat hebben wij dan ook ondervonden. Hij liep na tuurlijk al lang met de gedachte rond: „hoe moeten wie deze zesdaag se winnen?" Om de overwinning uit het vuur te slepen tijdens de finale achter deriiy-motoren, daar was Post natuurlijk niet voor. Hij heeft dan (ADVERTENTIE) ook vrienden gemaakt om onze ploeg op vier ronden te rijden. Ver schueren mag natuurlijk geen ren ners op vier ronden rijden, dat mag a-lleien mijnheer Post. In de andere zesdaagsen had hij me wel nodig, ik heb hem dan ook jammer genoeg nog gespaard, voor vele ronden ach terstand. Tijdens deze zesdaagse heb ik geen woord van hem gekregen. Toen ik in 1968 kampioen van Euro pa achter derny-motoren werd, en datzelfde jaar de zesdaagse van Antwerpen won, kwamen alle ren ners ons proficiat wensen, wat nor maal is, behalve Peter Post. In a! die jaren dat Post mij klopte achter derny-motoren heb ik hem steeds gefeliciteerd. P-eter moet begrijpen, dat hij 37 jaar is, en dat er uiteinde lijk opvolgers komen. Hij kan het niet verdrag-en dat hij al verschil lende keren achter de d-erny's door mij verslagen is. De grootste klap, die hij gekregen heeft, is natuurlijk, dat ik al zijn records achter derny's verbeterd heb. De ongeregeldheden zijn dan ook zondagmiddag begon nen. Zijn afwezigheid tijdens het Europese kampioenschap achter der ny's in verband met zijn gezondheid zoals hij zelf zegt is natuurlijk flau we kul. Hij kan wed een ploe-gkoers van een uur rijden, zelfs een zes daagse, nee... dat is maar een uitweg zoeken. Tijdens het laatste uur van de zesdaagse achter derny-motoren had ik een groter tandwiel geplaatst, maar mijn demy ging jammer ge noeg niet harder. Hij was de dag tevoren vastgelopen. Als P-eter Post denkt dat dit ook leugens zijn, dan wil ik hem zo gauw mogelijk eens uitdagen achter derny-motoren. De mensen kunnen dan zien wie de sterkste is. Ik wil dain ook wel eens horen of hij dam ook nog zal zeggen, ik neem ronden wanneer ik wil..." Theo Verschueren: Als Post niet kan winnen, zoekt hij vrienden. (Van onze gymnastiekmedewerker) ST. MAARTENSDIJK VTV uit Vlissingen heeft tijdens de Delta cupwedstrijden in St. Maartensdijk voor jongens en meisjes geboren in 1959 of later door in beide wedstrij den als eerste te eindigen de twee mooie, grote wisselbekers gewonnen. Doordat de meisjesploeg de beker voor de derde achtereenvolgende maal veroverde, is deze thans defi nitief in het bezit van VTV geko men. Naast deze fraaie successen in de ploegenrangschikking bereikten de jeugdige VTV-ers zowel bij de meisjes als bij de jongens individu eel de hoogste plaatsen. Tijdens deze wedstrijden is vast komen te staan dat de concurrentie bij de meisjes veel groter is dan bij de jongens, wa-ar evenals tijdens de ZEBRA-krin-g-kampioenschappen de eerste zeven plaatsen door jongens van VTV worden bezet. Bij de meisjes was Annelies Cla risse van VTV Vlissingen weer bij zonder goed op dreef. Ondanks een kleine misser aan de brug ongelijk Peter Post, die jel aangevallen wordt door Theo Verschueren. zag zij kans een puntentotaal van 36,1 te vergaren, hetgeen betekende dat haar gemiddelde per wedstrijd onderdeel iets boven de negen punten uit kwam. Anja La-grauw van Deltasport Zierikzee heeft aan getoond dat ha-ar verrassende twee de plaats tijdens de open kampioen schappen te Vlissingen geen toevals treffer was. Ook nu turnde dit de laatste tijd sterk op de voorgrond tredende meisje een uitstekende wedstrijd. Zeer constant werkend behaalde zij op de vier wedstrijdon derdelen jurywaarderingen tussen de 8,55 en 8,65 per wedstrijdonder deel. Haar totaal was 34,4 punten, voldoende voor de tweede plaats. Bijzonder spannend was de strijd om de volgende zes plaatsen, waar tiend-en van punten beslissend wa ren. Iza Theunisse van WIK St. Annaland werd derde mot 33,9 pun ten. Met het mini-male verschil van 0,05 punt bezette Ka-rrie van Ge-lde- ren van VTV de vierde plaats, ter wijl de 33,5 punten van Ankie Groemewege van WIK St. Annaland goed waren voor de vijfde plaats. Uit de onderstaande individuele klassering blijkt dat, behoudens An nelies Clarisse. op dit moment van een o-.-erwiabt van de VTV-meisjes geen sprake is. Geheel anders is de situatie bij de jongens. Hier waren de eerste zéven plaatsen in het individuele klasse ment voor VTV Vlissingen en bezet ten de twee VTV-ploegen de eerste plaatsen. De nog piepjonge Ronnie de Waal wilde niet voor zijn clubgenote An nelies onderdoen. Met een voor sprong van 2,7 punt Op Martin Hof, voerde hij op uiterst fraaie wijze de algemene rangschikking aan. Martin zal echter danig Op moeten passen dat Piet Kodde en mogelijk ook Johan Drogers hem niet voorbij gaan streven. De jongensploeg van WIK St. An naland was gehandicapt doordat hij uit slechts drie personen bestond. Iedere jongensploeg bestaat nl. uit vier deelnemers, van wie de hoogste drie jury waarderingen tellen. Gesteld kan worden dat deze wedstrijden, ingesteld om de" specia le wedstirljdgroepen van de vereni gingen in staat te stellen de zo hoog nodige wedstrijdervaring op te doen, volledig aan hun doel hebben beant woord en door de grotere deelname veel aan aantrekkelijkheid hebben gewonnen. De voornaamste uitslagen waren: Meisjesploegen: 1. VTV Vlissingen 138,- p., 2. Deltasport Zierikzee 163,- p., 3. WIK St. Annaland 162,85 p., 4. Volharding Goes 253,5 p., 5. Udi Bergen op Zoom I 138 p., 6 Udi Bergen o.p Zoom II 132 p„ Meisjes individueel: 1. Annelies Clarisse VTV 36,1 p. 2. Anja Lagrauw Del tasport 34,4 p. 3. Iza Theunisse WIK 33,9 p. 4. Kanrie van Helderen VTV 33,85 p. 5. Anikie Groeneweige WIK 33,5 p. 6. Beppie Polman VTV 33,2 p. 7. Sjouk-e Koster Deltasport 33,05 p. 8. Betsie Kloet Deltasport 32,8 p. 9. Jolanda de Witte Volharding Goes 32,5 p. 10 Petra Kas VTV 32,8 p. Jongensploegen: 1. VTV Vlissingen 125.35 p. 2. VTV Vlissingen 116,4 p. 3. WIK St. Annaland 106,35 p., 4. Volharding Goes 102,75 p. Jongens individueel: 1. Ronnie de Waal 43 p. 2. Martin Hof 41,3 p. 3. Piet Kodde 41,05 p. 4. Johan Drogers 40,65 p. 5. Kees Moeri-ngs 39.5 p. 6. Niek La gendijk 38,7 p. 7. Marco Stoffer 38,2 p. (allen VTV) 8. Bram Goedege- buure WIK 37,05 p. 9. Bert de Meulder VTV 35.55 p. 10 Dick Goe- degebuure WIK 35,1 p. (Van onze correspondent) KLOETINGE Kees Bal, die vo rig jaar als amateur reeds succesvol was, heeft het nieuwe seizoen inge zet met een zege in het Belgische Grootenberg. Bal had voor de ne gentig kilometer nodig twee uur en 12 minuten. (ADVERTENTIE) (Van onze sporredacie) ANTWERPEN De Belgische competitie verkeert op het ogen blik in een situatie die in Neder land de afgelopen jaren zo ver foeid is, en waarin gelukkig dit seizoen door toedoen van Sparta, ADO, FC Twente en PSV veran dering is gekomen. Na dit week einde zijn er namelijk in de eerste klas van het Belgische be taalde voetbal slechts twee clubs die de dienst uitmaken: Standard Luik en FC Brugge. Eenzelfde ontwikkeling als jarenlang met Ajax en Feijenoord in de Neder landse eredivisie. Standard heeft twee punten voorsprong op Brug ge, dat op zijn beurt weer zes punten „los"-staat van Ander- lecht. FC Brugge bereikte die comfortabele voorsprong zondag op het Astridpark in Brussel, waar Anderlecht kansloos met 31 werd geklopt. Onderaan is Gantoise op de weg teru-g. Stond de Gentse ploeg enkele weken geleden nog kans loos op de laatste plaats, zondag deed het die plaats over aan Sportclub Charleroi dank zij een doelpuntloos gelijk spel tegen Ra cing White. FC Brugge heeft niet eens het onderste uit de voetbalkan hoe ven halen om Anderlecht op ei- gen veld naar een nederlaag te spelen. Daarvoor was het Brus selse team te zwak. Als excuus kon worden aangevoerd dat Jan Mulder nog steeds niet beschik baar is door een blessure, en dat architect Pol van Himst het veld inkwam met een zware keelont steking. Toch moest hij spelen, omdiat trainer Sinibaldi geen an dere aanvaardbare oplossing had. Door het vaak wegvallen van Van Himst speelde Anderlecht futloos. Het duel verloor dan ook veel van zijn verwachte schoon heid. FC Brugge beperkte zich er toe de wedstrijd met uitgekiend voetbal te beheersen. Met snelle aanvallen bestookten de Brugse linies de nog immer zonder „libe ro" spelende Anderleohtveste. Toch hield Anderlecht in de eer ste helft aardig stand, een mi nuut voor rust kwam FC Brugge echter op de verdiende voor sprong. Centrale verdediger Kia- lunda van Anderlecht jongleerde een beetje met de bal op de rand van het strafschopgebied. Hij wilde Raoul Lambert duidelijk voor gek zetten. Met een hautain gebaar besloot Kialunda zijn ac tie met een omhaal op doelman Leen Barth. Lambert had het echter doorzien en was eerder bij de bal dan de Anderlecht-goalie, die hij dan ook rustig ontspeelde: 0—1. In de tweede speelperiode heerste FC Brugge zo mógelijk nog meer. Met kalm, zakelijk voetbal, werd Anderlecht met de rug tegen de muur gedrukt. In de tiende minuut kwamen de pupil len van Frans de Munck op 20. Raoul Lambert dribbelde met de bal aan zijn schoen terug naar een eigen speler, omdat hij op een tegenstand van drie Ander lecht-spelers stootte. Hij schoof af naar Van den Daele, die Henk Houwaart in de ruimte zag sprin ten. De centrale verdediger van Brugge dirigeerde het leer met uiterste precisie op de linker schoen van de Nederlander, die direct oerhard uithaalde: Barth was kansloos. Tien minuten later kwam FC Brugge op 3—0. Nu was het weer Lambert, die Plas- kie en Heylens verraste en daar na Leen Barth op het verkeerde been zette. Een minuut voor het einde bepaalde de Zweed Ton Nordahl de eindstand op 13. FC Luik heeft in de derby tegen Standard 55 minuten stand gehouden. Daarna kon het het ontketende elftal van René Hauss niet meer bedwingen, met de tactiek van de angst: alles voor de pot. Het was Takac die tien minuten in de tweede helft Stan dard verdiend aan een voor sprong hielp. Daarna scoorden Kostedde en Pilot voor Standard en Baresa voor FC Luik. Henk Houwaart (op de foto aan de bal), die het tweede doelpunt van FC Brugge voor zijn rekening nam. ÊSHEU.1 WTD 571 van het microkorfbal weerde Blauw Wit zich prima tegein Togo 1, dat zelf nog niet helemaal veilig was. Blauw-Wit heeft dit jaar echter geen geluk. Het verloor met 7-6, waardoor het moet afwachten wat Swift 3 in de wedstrijd tegen Luctor gaat doen. Haalt Swift ook maar één puntje weg, dan is Blauw Wit het kind van de rekening. Stand: Tjoba 2 8-16, Luctor 1 7-9, Togo 1 8-7, Swift 3 7-3, Blauw Wit 1 8-3. In 2 B werd Swift 4 kampioen. Met de zeer duidelijke cijfers 9-2 versloeg het rode lantaarndrager Zuidwesters 2. Het werd echter ge holpen door TOP, dat het zeer sterk gestarte, maar later wisselvallig spe lende Tjoba 3 een 4-7 nederlaag toebracht. Geen beslissingswedstrijd dus, maar het kampioenschap bij Swift 4, dat toch wel aanspraak op de titel kon maken, daar het tegen de belangrijkste concurrent Tjoba 3 drie punten vergaarde. Stand: Swift 4 6-9, Tjoba 3 6-7, TOP -6, Zuidwesters 2 6-2. In 2 C was er een deceptie voor Luctor 2, dat tegen Blauw Wit 2 een overwinning was toebedacht. Het speelde echter niet zo best en dat leverde een 4-3 nederlaag op. Voor Blauw Wit 2 niet zo belangrijk, want de degradatie was toch al een feilt, maar het waren de eerste pun ten. Luctor verspeelde hiermee de laatste kans op de titel. Stand: Togo 2 4-8, BKC 5-6, Luc tor 2 5-4, Blauw Wit 2 6-2. In de derde klas A was er een verrassende wending. Atlas 2, lang als titelkandidaat nummer één geno teerd, liet het in de laatste wed strijd afweten, waardoor Ondo 2 een 8-2 overwinning kon behalen en nu op gelijke hoogte is gekomen. Hier door is een beslissingswedstrijd noodzakelijk, waarin Ondo 2 nu toch wel de beste kansen heeft. Stand: Ondo 2 6-8, Atlas 2 6-8, Stormvogels 2 6-6, Animo 5 6-2. In 3 C had Zaamslag meer moeite met Togo 2 dan werd aangenomen. Weliswaar behield het zijn kans op de titel, maar de 1-3 overwinning was niet overtuigend. Stand: Volharding 6-8, Tjoba 4 5- 6, Zaamslag 5-6, Togo 3 6-2. Bij de junioren 1 A was Swift 1 te zwak voor Stormvogels, dat met 5-11 won. In 2 A had Swift 2 het niet moeilijk tegen Seolto. Met 0-4 greep het de overwinning en gelijk het kampioenschap. In 2 B kwam leider Luctor tegen Tjoba 2 niet opdagen. Blauw Wit had niet veel moeite om Olympia een 1-5 neder laag toe te brengen. (Van een ovetbalmedewerker). TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland kwam Zaamslag in Middelburg niet verder dan 2-2. Na 25 minuten kwamen de Zeeuwsch Vlamingen zelfs met 1-0 achter door Barendse, maar nog voor de rust was het Kempe, die de ruststand op 1-1 bepaalde. In de eenenveertigste minuut na rust leek Zaamslag beslissend de leiding te nemen. Een foutieve te rugspeelbal was 'n prooi voor Janse, die onhoudbaar scoorde (1-2). Een Middelburg, dat in de laatste minu ten alles of niets speelde, kwam toch nog langszij. Twee minuten voor tijd kwam de verdiende gelijkmaker van de voet van Dirven (2-2). Ook Wolfaartsdijk moest een veer laten. Tegen 's-Heer Arendskerke werd het (ook al) 2-2. De bezoekers na-men na 10 minuten de leiding. Een vrije trap werd ineens door A. van de Kreeke ingeknald (0-1). Dat was ook de ruststand. Na de hervat ting. bouwde W. v. d. Kreeke de voorsprong uit tot 0-2, maar toen kwam snel het Wolfaartsdijk-ant- woond. Blok verkleinde de achter stand tot 1-2 en precies in de laatste minut kon Wolfaartsdijk nog de ne derlaag afwenden. Geense sleepte nog juist een 2-2 uit het vuur. Heinkenszand verbaasde ook al in de eerste klas door Wemetdin-ge met 2-0 te kloppen. Voor de rust opende C. Goedegebure met een afstands schot de score (1-0) en na de rust maakte W. Goedegebure van een misverstand gebruik om er 2-0 van te maken. Een verdiende overwin ning. Ook verdiend won Waarde van Mevo, met liefst 4-1. Da-ar za-g het voor de rust niet naar uit, want de rust ging in met 0-0. Onder zware druk schoot een Mevo-verdediger in eigen doel (1-0). Bom vergrootte de voorsprong even lat-er tot 2-0. Va-n Dijke verkleinde de achterstand (2- 1), maar toen was het weer Bom die raak schoot (3-1). Vijf minuten voor het einde bepaalde Moerdijk de uitslag op 4-1. De stand: Wolfaartsdijk 14-21, Zaamslag 14-21, Veere 14-21, 's-Heer Arendskerke 15-18, Wemelding-e 14- 14, Heinkenszand 14-13, Waarde 15- 13, Arnemuiden 2 14-12, Mevo 14-12, Middelburg 15-8, Bevelanders 13-3. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalwereld is reeds weer op zeer bescheiden schaal op de groene vel den gespeeld. Het weer was uitste kend, hoewel de temperatuur nog wat aan de lage kant was. In de tweede klas bleef Animo 3 zonder punten onderaan staan. Seolto had er een goede beginwedstrijd mee, zonder zich overmatig in te moeten spannen. Met 7-3 baalde het de pun ten binnen. I-n de derde klas B verspeelde Volharding zijn laatste kans op de titel. Met 2-1 verloor het van NO- AD, waardoor het nu een te grote achterstand op de lei-der heeft opge lopen. Bij de adspiranten A had Animo A aan Atlas A een zware kluif, maar wist de Ritthemers toch nog net voor te blijven met 3-2. Ia 1 B Voor enkele eenten meer per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DE KUYPER VIEUX met de originele uit Frankrijk geïmporteerde brandy.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7