Discriminatie van ouderen moet verdwijnen „Concurrentie tussen bouwverenigingen hebben we niet nodig" Beslissing passage Noordstraat uitgesteld ZILVEREN JUBILEUM BIJ ZYTM Foto-expositie in Axel HUREN ZAAL TE HOEK St.-Albert uit Sas aan de kop WALCHEREN-DAMES ZIJN KAMPIOEN WERF UIT TERNEUZEN MET PRONKSTUK OP HIS WA Nehallennia niet enige godheid in Oosterschelde Baljuwstraat Sluiskil kan worden doorgetrokken Sas van Gent leent L5 iljoen m streek EEN BEGRIP VOOR AL UW AUTOBANDEN Ook voor particulier Tivoliweg 63 Hulst Tel. 01140-2461 Zee jacht spoorde naar importeur Raadslid te Terneuzen: Belastingadministratie TWEEDE-KAMERLID C. EGAS IN TERNEUZEN: Twee boomgaarden in Kapelle verkocht Terneuzen BEHANDELING Raad Terneuzen MESTSTOFFEN Fa. DE MOOR- VLAEMINCK V oorlichtingsavond Vereniging Openbaar Onderwijs medische diensten ZATERDAG 27 FEBRUARI 1971 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers; AXEL De heer A. C. Sijs her dacht het feit dat hij 25 jaar geleden In dienst trad van de ZVTM. Hij is chauffeur bij deze vervoermaat schappij. De directeur van het bedrijf kwam, vergezeld wain die chef tech nische dienst en de dienstleider, de jubilaris in zijn woning in Axel gelukwensen. De heer Sijs ontving een geschenk m enveloppe terwijl eijjn vrouw met een bloemstuk wend verblijd. Tal van kennissen en vrienden hebben de heer en mevrouw Sijs hun felicitaties aangeboden. (van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Per trein arri veerde in Terneuzen een lujpueus zeiljacht van het type Jicume ae mer", een Frans schip dat verschei dene keren belangrijke internationa le wedstrijden heeft gewonnen. Het jacht zal door de Temeuzense jacht werf Vermeulen n.v., de Nederland se importeur, afgevaardigd worden (Vam een onzer verslaggevers) AXEL De foto-club vam Axel. houdt op 30 april en 1 mei een foto expositie in Axel. De tenitoomstelMmg wordt vermoede lijk op touw gezet in samenwerking met het Oranje-comité. Het is de bedoeling aan dit evenement een jeugdwedstrijd te verbinden. De plaats waar de tentoonstelling wordt gehoudien is nog miiet bekend. (Vam een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Wat wij in Terneuzen niet nodig hebben is een concurrentiestrijd tussen de twee bouwverenigingen. Willen zij niet met elkaar rond de tafel zitten, dan moet het overleg maar gaan via b. en w." Dit zei me vrouw J. M. Doppegieter-Thiel (VCP) in de gehouden raads vergadering van Terneuzen. De discussie betrof de Regionale Zeeuwsoh-Vlaaimse Woningbouwver eniging em de Woningbouwvereni ging Terneuzen. In het voorstel van b. em w. over te gaam tot de bouw vam 34 premiewomiingon in Hoek was een gedachte vain b. en w. vervat, waarin gezegd werd dat eerstgenoemde bouwvereniging zou bill)vein bouwen in Hoek, Stroodorpe en Zaamslag en de tweede in Ter neuzen (kern), Biervliet en Sluiskil. De heer P. J. HuijbrecbS (P.v.d.A.) vroeg op grond waar van b. en w. diiit idee poneerde. „Is er overleg gepleegd met de woning bouwverenigingen?" zo vroeg hij. Wethouder A. Ramondt moest toege ven dat dit nog niiet geheel was gebeurd, aiWhams formeel niet. „In formeel weet de Woningbouwvereni ging Terneuzen in welke richting de gedachten vam het college gaam", voegde hij eraan toe. De andere bouwvereniging was wel op de hoogte gesteld, aldus de wethouder Het bouwen van nu is een continue ring van de bouwplannen die in vorige jaren zijn genomen, vervolg- naar de Hiswa-tentoonstelling in de Amsterdamse RAI. Vermeulen gaat met de vertegen woordiging van de „Eeume de mer" een bijdrage leveren aan de ver hoogde activiteiten van heit Temeu zense bedrijfsleven. De Terneuzense jadhitwerf maakte reeds grote naam als ontwerper en bouwer van de vermaande Sehelde-schouw. Nog voordat het Franse jacht op de His- wa te zien is, zijn er al vier van deze schepen verkocht. Vermeulen heeft zich op de Franse werf in La Rochelle eerst persoonlijk overtuigd van de degelijke constructie van dit type schip, waarmee onder meer de „'quarter ton cup" en het kampioen schap van Europa in de klasse VI werden gewonnen. De prijs van de „Ecume de mer" (Zeeschuim) be draagt iets meer dan 27 mille in tóeruitvoerinig. Op het station in Terneuzen werd het jacht van de wagon waarop het de reis uit Frankrijk had gemaakt op een grote oplegger geschoven. Onderweg naar de jachtwerf van Wermeulern -waar het schip voor de Hrswa in orde wordt gemaakt, trok het transport veel bekijks de de wethouder. „Toch vind ik het minder netjes gedaan", zei de heer Huijbrecht. „Er moeten geen voorstellen gedaan worden zonder overleg met de Wo ningbouwvereniging Terneuzen. Wij moeten beide verenigingen precies eender behandelen", aldus de heer Huijbrecht. De raad ging daarna aickocxrd met net voorstel, met uitzondering van de gewraakte passage. De raad ga randeerde tevens rente en aflossing van een leindnig van 1 miljoen die voor deze 34 woningen moet worden aangegaan. Teneinde de belastingadministra tie te verlichten, wilde het college overgaan tot uitbesteding van het routinewerk van deze afdeling. De heer Vlieger (D '66) wilde van b. en w. horen of hierdoor inderdaad oersoneel vrijkomt en wat de op brengst van deze wijze van werken was. Wethouder R. Hol antwoordde nem dat door deze manier van wer ken in ieder geval uitbreiding van het personeelsbestand kan wordeD tegengegaan De heer HuijDrecnit vroeg zich af wat de rentabiliteit van deze uitga ve zou zijn. Hij kon niet exact bekijken wat het voordeel was. Wet houder P. Linidenbergh vertelde hem dat het voordeel vooral zat in het vervroegd en tijdig innen van de gemeentelijke belastingen, waar door „een enorme rentebesparing voor de gemeente optrad", De heer Lindenbergh schatte deze besparing op f 32.000 per jaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de raadsver gadering is het raarslid M. de Putter (P.v.d.A.) uitvoerig ingegaan op de door b. en w. voorgestelde huurver hogingen van de verenigingszaal te Hoek. De heer De Putter vond het belangrijke verhogingen en hij kwam „een lams breken voor de kleine verenigingen". Wethouder P. A. Lindenbergh zet dat de verhogingen besproken wa ren met de contactraad te Hoek en dart de leden van die raad ook van mening waren dat er iets moest gebeuren. Zij hadden begrip voor de verhogingen. De heer De Putter merkte op dat de bestaande huren mi-et zo oud waren -en slechts van enkele jaren terug dateren. Hij vroeg de wethouder vooral met de kleine venendgimgem, waarvan er in Hoek nogal wat waren, rekening te willen houden. De wethouder zegde toe dat dit soort verenigingen contact met het gemeentebestuur kaïn opnemen, zo dat afzonderlijk de huurprijs beke ken kan worden. De heer H-amelink (P.v.d.A.) was hier blij mee, want „wij moeten het verenigingsleven niet kapot maken". De voorgestelde tariefswij zin-gen werden overigens zond-er hoofdelijke stemming aangenomen en worden o.m. f 100 per jaarabonnement bij gebruik eenmaal per maiand en f 200 bij gebruik eenmaal per week. (Van onze correspondent) AXEL In de competitie van het Zeeuwsch-Vlaams Schuttersverbond begint reeds tekening te komen. De meeste clubs moeten nog vijf wed strijden schieten. De St.-Albert uit Sas nan Gent heeft de leiding in het algemeen klassement, op de voet gevolgd door Oostburg en Breskens. Deze beide ploegen hebben momen teel twee en drie punten achter stand, maar de Oostburgers kunnen nog gelijk met de Sassenaren ko men, want de wedstrijd Oostburg - Sas van Gent moet nog geschoten worden. Onderaan de ranglijst staan IJzendijke, Cadzand en Groede broederlijk hij een. De stand is als volg-t: 1 Sas vail Gent, 11 gespeelde wedstrijden, 20 punten. 2 Oostburg, 11, 18. 3 Bres kens, 10, 15. 4 Aardenburg, 13, 14 5 Axel, 11, 11. 6 Sluis, 10, 11. 7 Groede, 11, 2. 8 Cadzand, 10, 2. 9 IJzendijke, 12, 0. Alle uitslagen zijn nog niet ver werkt in deze stand daar er nog enkele uitslagen ontbreken bij de wedstrijdsecretaris. Voor de komen de week ziet het wefstrijdrooster er als volgt uit: 1 maart Axel - Sluis, Breskens - Groede. 5 maart: Sluis - Cadzand. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. „Gelijkheid en volwaardigheid voor de groep ouderen moet zo snel mogelijk tot stand komen," aldus de heer C. Egas, PvdA- Tweede-Kamerlid en voorzitter van de federatie van Bejaarden tijdens een bijeenkomst voor bejaarden in De Schakel te Terneuzen. „De grove dis criminatie ten aanzien van de ouderen moet de wereld uit," zo zei de heer Egas. „Een discriminatie die in vele zaken tot uitdrukking komt, zoals de slechte woningen waarin zeer vele bejaarden moeten leven, het ontvangen van een minder goede behandeling dan jonge patiënten in de ziekenhuizen, de inkomensdiscriminatie en de maatschappelijke uitstoting van de be jaarden." (van onze correspondent) KAPELLE Onder enorm grote belangstelling zijn in hotel „De Zwaan" te Kapelle twee percelen boomgaard verkocht. De eigenaar was de heer J. de Jager-Mol. De verkoop stond onder leiding van no taris J.C. Kram. Een perceel boomg aard in de Weelmeet te Kapelle groot 79a 40 ca. werd ingezet door de heer M. de Jager te Kapelle op 13.833. Koper werd de heer A P. v.d. Sar te Kapelle voor 13.900.— Een perceel boomgaard in de klap pen te Kapelle, groot 2 ha 18 a 70 ca. had als hoogste inschrijver de heer G.P. Vermaire te Kattendijke met een bedrag van 13.998. per ba Hij werd voor dit bedrag ook koper, want er kwam geen bod bij. De heer Egas spreekt liever over de oudere groep in de maatschappij dan over de bejaarden, „want men sen boven de 65 jaar voelen zich lang niet altijd bejaard'." Nadat de heer Egas de vele aan wezigen, waaronder bestuursleden van de algemene bond van bejaar den-afdeling Terneuzen, een indruk had gegeven van het grote aantal mensen boven de 65 jaar in ons land, n.l. 1,3 miljoen, ging hij in op de nota „Anders ouder worden" een no ta van de PvdA over het bejaarden beleid. Daarbij besteedde de heer Egas uiteraard veel aandacht aan de finan ciële zaken, zoals de verhoging van de AOW-uitkeringen, die opgetrok ken moeten worden naar het netto minimumloon, een tweede algemene volksverzekering boven de AOW voor ambtenaren en niet-ambtena- ren, alsmede aan optrekking van het weduwenpensioen tot minstens tach- (Van een onzer verslaggevers) COLIJNSPLAAT Is in de tem pel, die in de Romeinse tijd bij Co- üjnsplaat aan de Oosterschelde heeft gestaan, ook nog een andere god of godin dan Nehalennia vereerd? Voor deze vraag zien de archeologen van de Nehalennia-expeditie zich sinds gisteren gesteld. Eergisteren had men in de netten van de Tholen 6 een steen boven wa ter gehaald waar men nog niets over wilde zeggen: eerst moest de in scriptie onderzocht worden en het oordeel van verscheidene deskundi gen gevraagd worden. Gisteren was dr. Stuart, conservator van het Rijks museum voor Oudheden te Leiden, er nog niet helemaal achter, maar hij wilde wel zijn theorie al kwijt. Na onderzoek van de steen vermoedde hij dat het de sokkel van een beeld' betrof en wel van een tot nu toe on bekende inheemse godheid „Ifnmu- nis". Het was gisteren de laatste dag van de eerste Nehalennia-campagne van dit jaar. Er werd nog een com pleet altaar opgevist met de bekende afbeelding van de godin met hond en fruitmand. De totale oogst van drie weken Nehalennia-visserij bestaat uit 21 complete altaren en vele tientallen fragmentarische exemplaren. Hier van moet nog onderzocht worden of zij bij andere fragmenten passen. Tij dens de vorige campagne werden 41 complete en 63 fragmentarische alta ren gevonden. Bejaarden. De bejaarden van Temeuzem, die een abonnement heb ben qp de culturele activiteiten '70-'71 vanuit het dienstencentrum De Scha kel te Terneuzen, komen woensdag 3 maart 's morgens om tien uur weer bijeen in De Schakel. Het programma van deze bijeenkomst in de serie cul tures ochtenden draagt ais titel „Lente Symfonie", een diavertoninig met muzikale omlijsting. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG In de handbal voorbeschouwing, die gisteren in De Stem stond is een hinderlijke fout geslopen. Er werd gesteld, dat het tweede damesteam van Walcheren zondag kampioen kan worden. Dat is fout, want de Walcherse dames zijn al kampioen. Zondag spelen""zij de eerste promotiewed strijd en wel tegen Black Out. Het duel wordt in de sporthal van Goes afgewerkt. Het begint om half drie tig procent met als uiteindelijk doel honderd procent. Verder streeft men ernaar de ver ouderde en veranderende bijstands wet, die jaarlijks duizend miljoen gulden kost, te doen verdwijnen, het geen gerealiseerd zou kunnen wor den zodra de algemene pensioenvoor zieningen gereed zijn. De heer Egas legde er in zijn be toog de nadruk op dat niet alleen de pensionering interessant is, doch ook de behandeling door de maatschappij van de groep ouderen, waarmee hij niet alleen doelde op de grop ouder dan 65 jaar, doch ook op de groep mensen die de leeftijd van vijftig a vijfenvijftig jaar hebben bereikt. „Bjj 55 begint de derde fase in het leven van de mens," aldus de heer Egas, „en die fase moet een geluk, kige kunnen zijn." In het opgestelde programma voor de oudere groep komen o.m. voor het betrekken van de ouderen in de sa menleving, gelijke rechten, recht op inspraak en het instellen van een raad van bejaarden om mee te wer ken aan het nemen van beslissingen ten aanzien van pensioenvoorzienin gen. Verder ligt het in de bedoeling meer gelden voor recreatie en va kantie voor ouderen beschikbaar te stellen. Tenslotte sprak de heer Egas nog over de gezondheidszorg voor bejaar den, waarbij ook de grote behoefte aan meer verpleeghuisbedden en meer verpleeghulp bij de bejaarden thuis ter sprake kwam. Over de bejaardentehuizen schijnt ook het laatste woord nog niet ge sproken te zijn. „Elk verzorgingshuis is een noodzakelijk kwaad," aldus de heer Egas. „Er moeten meer goede woonvoorzieningen voor de ouderen worden getroffen. In negentig pro cent van bestaande bejaardentehui zen worden de ouderen betutteld. En van die betuttelende en vernederen de houding ten opzichte van bejaar den moeten we af." (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Ik vind deze grondprijs abnormaal hoog voor zo'n stuk weiland. Zou niet be ter de normale onteigeningspro cedure gevolgd kunnen worden?" Aldus de heer A. v. Breda Vries man (WD) in de Terneuzense raadsvergadering. Het betrof grond die de gemeente in Sluis kil wilde aankopen teneinde de doortrekking van de Baljuwlaan te realiseren. Wethouder A. Ramondt verzeker de de heer Vain Breda Vriesman dat de grond door deskundigen was ge taxeerd en dat men tot f 9,50 per vierkante meter was gekomen om dat d-e grond grenst aan ^en be staand bouwperceel. De heer P. Hfxijbrecht (P.v.d.A.) merkte op, dat de inwoners vam Sluiskil graag deze weg doorgetrok ken zouden zien, maar „ik heb moeite met de kosten". Hij vreesde dat wederom een tekort voor dit bestemmingsplan zou ontstaan, dat bekostigd zou moeten worden door verkoop van gronden in andere be stemmingsplannen. Wethouder P. A. Limdenibergh antwoordde hem dat inderdaad een tekort zou ontstaan, dat hij schatte op f 13.000. De heer S. Vlieger (D '66) had verkeerstechnische bezwaren tegen heit voorstel. „Er staan daar twee gebouwen in de weg", aldus d-e heer Vlieger. Wethouder A. Ramondt zei dat de ruimte tussen deze twee ge bouwen voldoende was om de ge plande weg te construeren. Hoewel de verweren tegen de ho ge kosten bij sommige raadsleden bleven bestaan, ging de raad toch zonder hoofdelijke stemming ak koord met het voorstel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na een uitvoe rige discussie heeft de raad van Terneuzen besloten een voorstel van b. en w. om tot reconstructie van een gedeelte van de Noord- ADVERTENTIE) Uw adres voor Kunstmeststoffen Dieselolie en Brandstoffen Door de grote omzet en voorraad steeds de laagste prijzen. HULST Tel, 01140—2628—3437 (Van eem onzer verslaggevers) TERNEUZEN D-e Vereniging Openbaar Onderwijs afdeling Ter neuzen houdt maandag 1 maart in de openbare basisschool „De Golf slag" aan de Tamarindestraat een bijeenkomst, waarop ouders van zes- deklas-leerlingen alle informaties kunnen krijgen betreffende de schoolkeuze na het basisohderwijs- Naast vertegenwoordigers van het basisonderwijs zullen afgevaardig den aanwezig zijn van de rijksscho lengemeenschap „Petrus Hondius", de openbare mavo „De Branding", de lagere technische school en de huishoudschool „De Leeuwtjes" Ook de mts zal verteenwoordigd zijn. De vertegenwoordigers van de be treffende scholen zullen een korte inleiding houden omtrent de moge lijkheden aam verscheidene scholen. Er is gelegenheid tot het stelen van vragen. De bijeenkomst begint om 8 uur. I straat (tuss enLange Kerkstraat en Vlooswijkstraat) over te gaan, aan te houden. Op voorstel van de raad zal eerst nog een hearing worden gehouden, waarop alle belanghebbenden hun zegje kun nen doen. I De heer P. Huijbrecht (PvdA) zei zeer verguld te zijn met dit plan, dat van dit gedeelte van de Noordstraat een passage zal maken. Bezwaarlijk vond hij het dat intus sen een „bezwaarschrift" bij het ge meentebestuur was binnengekomen, ondertekend door zo'n veertig Ter- neuzenaars. Hij vond het reëel als in de hearing onder meer die bezwa ren naar voren zoiuden worden ge bracht en er over gediscussieerd kan worden. Hij stelde daarom voor het onderhavige voorstel aan te houden en eerst een openbare hearing te organiseren. Dit voorstel werd ge- organiseren. Dit voorstel werd - ge steund door d-e heren Diieleman (SGP), S. Vlieger (D'66), en me vrouw J. Doppegieter-Thiel (V.C.P.). Ook de heer de Vriend was hier voor (hij had als eerste het idee van een hearing gelanceerd). De heer De Vriend merkte op dat „nu het tegendeel is bewezen, dat de middenstand geen initiatieven zou ontwikkelen". (Het is op aandringen van de winkeliers, die hieraan flink meebetalen, dat dit gedeelte passage wordt). De heer Van Breda Vries man (WD) vond de voorgestelde verkeersomleidingen, ook in dit voorstel vervat, een goede zaak, die rustig winkelen zou bevorderen. Me vrouw Doppegieter drong aan op korte termijn die hearing tr houden. Wethouder A. Ramondt wees op de consequenties van de voorgestelde aanhouding. „Dat betekent dat later aanbesteed zal worden en niet op de streefdatum (vlak na Pasen) met de werkzaamheden begonnen kan wor den". Bovendien merkte de wethou der op, dat de procedure nu al loopt van augustus vorig jaar en op het laatste nippertje deze brief was bin nengekomen „die ik overigens niet helemaal begrijp. „Reden temeer om deze hearing dan te houden", inter rumpeerde de heer De Vriend. „En als we dan na de hearing desnoods een spoedraadzitting houden over dit onderwerp, kan een en ander toch tijdig zijn beslag vinden", zei de heer Hamelink (PvdA). HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dok ter G. de Bruijckere, Brouwerij straat 8 te Oostburg, tel. 01170-2323. '«-H. Arendskerke, Wolnhaartsdijk en Heinkenszand Dokter D- van Drirt te 's-H. Arendskerke, tel. 01106- 1202. Axel Dokter Kok, Tel. 1555. Borssele c.a. en Nieuwdorp c a. De praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet te Borssele, tel. 01105-203. Driewegen, Hoedekenskerke, s Ileerenhoek en Ovezande _D<ï praktijk van de huisartsen J. Gel dof. A. van Opdorp en S. Wostman wórdt tot maandagochtend 8 uur waargenomen door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Biervliet en IJzendijke Dokter Lievens te IJzendijke, tel. 01176-266. Goes Dokter J. van der Feen, tel. 5003. Hulst Dokter Niesten, tel. 3373. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Bom te Cad zand, tel. 01179-366. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland-Bath Dokter G. Noome te Krabbendijke, tel. 01134- 1444. Middelburg Dokter P. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 4664 (za terdag) en dokter J. de la Hayze, Seisdaim 22, teL 4305 (zondag). Sas van Gent Dokter F. Puy- laert, Oostkade 19, tel. 1366. Terneuzen Dokter K. Hoving, Oranjestraat 25, tel. 2445. Vlissingen Dokter D. Blom, tel. 2233 (tot zaterdag 24 uur) en dokter J. Cramer, tel. 3619 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Kloosterzande Dokter Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandag morgen 8 uur). Breskens en Groede Dokter Jainzen te Groede, tel. 01171-366. TANDARTSEN Noord en Zuid-Beveland Tand arts A. van Laer, Markt l'l te Kruini.ngen, tel. 01130-1443 (zater dag en zondag van 9-10 uur). O.Z. Vlaanderen Tandarts G. Vermeulen, Herengracht 13 te Ter neuzen, tel. 01150-2004. (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur en zondag van 12-12.30 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts A. van Herk te Oostburg (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts T. Smit, Londense Kade 29 te Middelburg, tel. 01180-2738 (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag tel. 01153-366. Noord en Z. Beveland Dokter G, Boneschanscher te Kruiningeri, tel. 01130-1233. W.Z. Vlaanderen Dokter J. v.d. Vijver tê Oostburg, teL 01170-2103. WIJKVERJLEGING Groot Axel Zr. ^P^Geense, Bachstraat 61 te Axel, tel. 01155- 2145. Ellewoutsdijk e.o. Zr. Filius, tel. 01196-200, heeft dienst voor zr. Franca, zr. Hoogenboom en zx. v. Rijsingen. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Hoekert, Julianastraiat 16 te Sas van Gent, tel. 01158-1987, b.g.g. 01157-435. Sas van Gent Zr. Dorselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen Zr. A. Leenhout, van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. Hulst en Hontenisse Zr. Ver ver, tel. 01148-220. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede Zr. Dominica IJzendijke, teL 01176- 341. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aar denburg Zr. Derksen te Oostburg, tel. 01170-2367. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek tel. 5255. Middelburg Apotheek W. Hum- melen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek D. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Tijdens de raadsvergadering te Sas van Gent werd het besluit goedgekeurd om een rekening-courantovereenkomst met de Boerenleenbank aan te gaan, zodat de Stichting Sociaal-Cultureel Centrum te Sas van Gent voortaan tijdig aan haar betalingsverplichting zal kunnen voldoen. Voor deze over eenkomst werd namelijk gevraagd om tijdige betaling van rente en aflossing van de door de stichting opgenomen gelden te garanderen, doch met dien verstande, dat men niet verder zal gaan dan f. 50.000,-. Voorts werd het besluit goedge keurd dat de gemeente bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een consolidatielening zou opnemen van anderhalf miljoen gulden tegen een rente van 8,25% voor een ter mijn van 25 jaar. Tevens vond de vaststelling van de gemeentebegro ting 1971 plaats, welke een tekort aangeeft van 175.000 gulden, waarin een póst onvoorzien van ruim f. 37.000,-. B. en w. zijn van mening dat voornaamste oorzaken liggen in de uitgaven voor sociale zorg en door de sterk gestegen kosten van onderwij svoorzieningen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2