ADVERTEREN DOET VERKOPEN VERWARMING FA. STOFFELS-RISSEEUW Met honderd gulden en wat meer aandacht geeft u hemde kans om middelbaar technicus in plaats van los werkman. Noordstraat 74 Terneuzen Tel. 2595 Terneuzen Burgerlijke stand W. P. F. Neve Afwezig „FIJNE BANKETBAKKER" 4 slagroom cakepunten samen voor 1,95 250 gr gesorteerde room boterkoek jes 1,95 Aram: De val van Barranca Nu keuze uit de nieuwste moderne en klassieke modellen ERKEND INSTALLATEUR MH^mmoetenwewijzerzijn. VRIJDAG 26 FEBRUARI 1971 EINDHOVEN. De Krabbedans, Selectie van verken, die voor mededinging aar de Talensprijs voor vrijetijds- :hilders voor de provincies ^oord-Brabant en Zeeland zijn to ezonden (tin. 28 febr.). OES. Grand, 20 uur: Bob en Carol, fed en Alice 18 j. Museum, Kerkplein, Expositie Kleur in beweging" verfstructu- en" van W. Wisse te Goes (t.m. 13 aart). Ma. t.m. vrij. van 10-12 ur en 13.30 -17 uur. Zat. van 14.- uur. Zon. gesloten. ULST. Boekh. van Geyt,, Steenstraat 20. <positie Meike Sund en Thijs •ermans, schilderijen en litho's ,m. 2 maart.) Werkd. van 9-12 en 1-18 uur, zond. van 14-17 uur. lUDDELBURG. City, 20 uur: Meesters in de :sdaad 14 j. Schouwburg, 20 uur: Jeugd en "uziek-filmliga met de film „Los vidados" van Louis Bunuel. (TTERDAM. De Doelen, (Grote zaal), 20.15 ur: Randall's Island - John May- 1, Grote Schouwburg, Zuidpleto 20.15 uur: „Nee schat, nu niet", een blijspel van de Theater Pro ter, 20.15 uur: „In de holte van je ter, 20.15 uur: „On de holte van je arm" van Dimitri Frenkel Frank met Ton van Duinhoven, Ina van Faassen, Guus Hermus en Bep Dekker. TERNEUZEN. Openb. Bibliotheek, Leeuwenlaan 40. Expositie Joop Dam met aqua rellen en tekeningen (t.m. 27 febr.). VLISSINGEN. Alhambra, 20 uur: Rob en Carol, Ted en Alice 18 j. Z1ERIKZEE. R.K. Kerk, 20 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes. Solist Theo Olof (viool). ANTWERPEN. Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Mefistofeles, Kon. Ned. Schouw burg, 20 uur: „De Drie Zusters" van Anton Tsjechov. BRUGGE. Korrekelder, 20.30 uur: „Laat het geen zomer worden" van Te ren^ Feeley. GENT. Kon. Opera, 20 uur: Rigoletto. Geboren: Izaak Pieter, zoon van: Baas, Pieter Martinus (operator) en vin: Verplanke, Suzanna Magdalena won. te Terneuzen, Diepenbrock- straat 28. Janna, dochter van: van dé Voorde, Johannes (fabrieksarbei der) en van: de Ridder, Maria Cor nelia won. te Terneuzen, Pootersdijk 8 Terneuzen. Sandra Bianca, dochter van: Wielemaker, Frans (operator) en van: van der Linden, Jacoba Hpndrika won. te Terneuzen, Pijn boomstraat 82. Inge, dochter van: Kieboom, Robert August (meet- en regeltechnicus) en van: de Waal, Anita Nathalda Remonda won. te Terneuzen, Kortenaerlaan 22. Beni- ta, dochter van: Bolleman, Francois I2aak (ass. verificateur) en van: de Ruijascher, Charlotte Maria won. te Sas van Gent, van Milstraat 11. Adriaan, Jacobus, zoon van: Schoon- akker, Jacobus (ass. accountant) en van: Bronke, Magretha won. te Ter neuzen, Axelsestraat 142. Pieter Ja cobus, zoon van: Dieleman, Marinus (automonteur) en van Verhelst, Eva won. te Terneuzen, Bernardstraat 3. Maria Janet, dochter van: van Har ten, Hendrik (monteur) en van van der Werf, Neeltje Jacomina won. te Terneuzen, Breitnerstraat 28. - Pim Geert, zoon van: Dohmen, Augusti- nus Hendrikus Antonius (ingenieur) en van: Schraven, Margaretha Ar nolds Gerarda won. te Terneuzen, Langs de Kreek 8. Erwin Peter Frederik, zoon van: Kegels, Ronald Pieter Maria (lasser-bankwerker) en van: Scheele, Janneke Maria won. te Terneuzen, Peter van An- rooylaan 202. Belinda Irinie, dochter van: Diakakis, Minas (fabrieksarbei der) en van: Kegels, Agnes Rosa won. te Terneuzen, Marijkestraat 28 Sarina Jaguelina Evelina, dochter van: de Koeijer, Jacobus Levinus (procuratiehouder) en van: van Arenithals, Levina Krina won. te Terneuzen, Nic. Beetsstraat 2. Jo seph Andries Pieter, zoon van: de Visser, Pieter (tractorchauffeur) en van: de Smet, Levina Maria won. te Terneuzen, Azeleastraat 9 Hoek. Serge Robbert Arnoldus Nicolai, zoon van: de Vos, Franciscus Nico- laas Maria (maatschappelijk wer ker) en van: Plaum, Cornelia Johan na Petronella Maria won. te Terneu zen, Eikenstraat 41. René, zoon van. van Winkel, Hendricus Paulus Jo hannes Franciscus (scheikundig in genieur) en van: Sporen, Huberdtoa Gertrude George Maria won. te Axel, Schaepmanlaan 6, Danielle Louise Jeanne Marie, dochter van: van Dongen, Adrianus Leonardus Catharina (landmeetkundige) en van; Verberk, Monica Geertrudda Paula Maria won. te Axel, Troel- stralaan 8. Giovanni Giuseope Mar co, zoon van: Venticinque, Domenico (pijpfitter) en van: Hemelaar, Ag nes Maria won. te Sas van Gent, Graaf Jansdijk A. 60. Amanda Dia na, dochter van: Molewijk, Gerrit (schipper) en van: Minnik, Annie Alice won. te Terneuzen, Dijkstraat 2 a-b. Janna Catharina, dochter van: Loof, Willem Retoier (chauffeur) en van: den Beer, Janna Catharina won. te Axel, Gen. Meijerstraat 17d. Nathalit, dochter van: Ruijterburg, Pieter Willem (handelaar) en van: van Hoeve, Corrie Marie won. te Axel, Noordstraat 56-58. Ondertrouwd: van der Meer, Wil helmus Emile Maria 23 jr r.-k. rijk sambtenaar won. te Doorn, Mari niersweg 7 en: Meert, Eleonora Ma ria Alphons 23 jr r.-k. kleuterleid ster won. te Terneuzen, Kontogtone- laan 15. Toekomstig adres: Terneu zen, Kandeelstraat 1. Getrouwd: Ulijn, Eduard 21 jr r.- k. kok-slager won. te Terneuzen, Donze Visserstraat 43 en: de Groe ne, Margaretha Bertha Arthur Maria 20 jr r.-k. (28jun50) kantoorbedien de won. te Terneuzen, Voltastraat 4. Toekomstig adres: Sluis, Nieuw- straat 57a. Calle, Omère Albertus 24 jr r.-k. boekhouder won, te Terneu zen, Vlooswjjkstraat 34 en: de Smet, Maria Louise Alice Theresia 18 jr r.-k. (8nov52) zwakzinnigenverzorg ster won. te Terneuzen, Lijsterplein 15 Sik. Toekomstig adres: Terneu zen, Jan Steenstraat 8. Overleden: de Roeck, Christina Johanna 80 jr e.v. Snelleman A. won. te Sas van Gent. De Pooter. Johanna 82 jr e.v. van Doeselaar J. won. te Terneuzen, Wilhelminastraat 21, Zaamslag. Wilhelm, Catharina 81 jr e.v. Riemens J. won. te Terneu zen, Emmalaan 1. Kalle, Melanie 70 jr e.v. van Avermaete A. won. te Sas van Gent. Hameltok, Jan 85 jr geh, gew. won. te Terneuzen, Tho- lensstraat 22. De Feijter, Pieternella Maria 66 jr ongeh. won. te Terneu zen, Otheensedreef 14, - Zaamslag, Wullems, Johannes Petrus 76 jr geh. won. te Axel. Ingekomen personen: I.F.W.M. de Meyer, Voltastraat 1, Breda. H.E.P.C.M. Meyknecht, Axelsestraat 31, Leersum. I. Brown, Beethoven- hof 68, Mar-ske by Sea GB. K.R.M. Verstraeten, Nieuwe Kerkstraat 17 Sik, Zelzate Be. E. Sakhei, Fred v. Eedenstraat 11, Dordt. M.P. Egger- mont, Bung. Geillstraat 30, Bergen op Zoom. L.J. van Bale, Peter van Anrooylaan 180, Rotterdam. A.J.J. de Klerk, Diepenbrockstraat 317, Breda. H.C. van den Berg, Peter van Anrooylaan 200, Amsterdam. W. de Ruiter, Diepenhrockstraat 11, 's-Gra- venhage. B.W. Lagerwey, Kortenaer laan 18, Sas van Gent. B.W. de Die, Stijn SteeuvelsstiraaM, 4, Sas van Genit, J. C. van Tilbong, Nieuwstraat 41, Baann. H. Sahbas, Donze Visser straat 93, Taz Koyu Turk. C. Yigit- Sapaz, Donze Visserstraat 93, Emir- dag Turk. C.M. Quist, Lijsterbe sstraat 2 Hoek, Oostburg. A.M. Schutte-in 't Zandt, Berlioahof 71, Arcen ca. M.G. van der Meer- Steensma, Edvard Grieghof 69, Zoe- termeer. G. Doensen-Bönnen, Sas- stog 60 Sik, Eindhoven. R.P. Dobbe laar, Peter van Anrooylaan 9, Goes. C. de Buck-Parent, Tholensstraat 11, Vlissingen. Vertrokken personen: I.E.A.M. GuiEiet, Bern. Zweerslaan 21, Sas van Gent. E. Ulijn, Donze Visser straat 43, Sluis. F.R. Böseler, Bosjes- weg 16 a-b Sik, Kapelle. A. Schell, Diepenbrockstraat 97, Schiedam. W.M.J. van Straten, Chopinlaan 15, Veldhoven. B. Peil, Breitnerstraat 153, Londen GB. W.J. van Leuven, Lange Kerkstraat 49, Deurne Be. C.M.J. Jacobs, Voltastraat 8, Wouw. H. Spierenburg, Wagnerhof 6, Zie- rikzee. C. Lukasse, Breitnerstraat 121, 's-Gravenhage. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, bloe men en cadeaus bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij namens wederzijdse ouders onze hartelijke dank. J. C. DE COCK-LAURET. Hengstdijk, Koningsdijk 17. DANKBETUIGING Voor de vele felicitaties en bloemen, ontvangen bij ons 40-jarig huwelijksfeest, be tuigen wij onze hartelijke dar.k aan alle familieleden, vrienden en kennissen. M. van 't Westende- de Baar Ovezande, februari 1971 Mooimanstraat 10 TANDARTS VANAF DONDERDAG 4 MAART TOT EN MET 22 MAART. Woonhuis te koop, i.z.g.st. Pas geschilderd en behan gen. Zandstraat 10, Ter neuzen. Te bevr. Make laarskantoor Rouw, Heren gracht 5, Terneuzen. UW ZATERDAGVOORDEEL van de vulling frambozen-bessenmoes 87-26 „We naderen Barranca, vriend Otto". Na een uren lange rit In de kleine donkere koets, ver breekt de gemaskerde monnik het stilzwijgen. De dikke zeeman, die ondanks het rammelen der wagen wielen in slaap gesukkeld' is, schrikt op en geeuwt lang en nadrukkelijk. „Geslapen?", vraagt Loki tamelijk overbodig. „Heel verstandig, mijn waarde. Slaap geeft de mens nieuwe krachten en die konden wij wel eens nodig hebben, als alles, wat jij mij vertelde, op waarheid berust. Die graaf Raimond kon Aram heit vuur nog wel eens na aan de sche nen leggen.... en dan kan hij twee uitgeslapen vrienden als wij best gebruiken, hèhèhè..." „Je lach be valt me niet", denkt Otto en hij werpt een onderzoekende blik op de monnik. Op dat moment mindert de koets plotseling vaart en komt tot stilstand. Ze zijn bij een eenzame hoeve gekomen en een oude boer komh zwaaiend naar buiten rennen. „Keer om", roept hij tot Loki's knecht, die op de bok zit, „keer onmiddellijk terug, als je leven je lief is!!". 88-26 „Wat ls er gaande, waarom stop je", roept de monnik en haastig werpt hij het portier open en klimt naar buiten. De boer schrikt bij het zien van de gemaskerde gestalte in de zwarte pij. „Schrik niet", zegt Loki gemelajk, „ik ben gemaskerd omdat mijn gezicht door brandwon den verminkt is.... waarom liet je ons stoppen?". „Het kasteel Barran ca wordt belegerd door vreemde sol daten!! Wees gewaarschuwd en ga terug!!". De boer, toch wel wat bang voor de gemaskerde vreemdeling, verdwijnt weer haastig in zijn huis. „Zozo, Aram zit dus in de val", zegt Loki tot Otto. „Jij en Archibald blijven hier bij het rijtuig, ik ga eens voorzichtig de situatie verken nen". Maar zodra hij uit Otto's ge zichtsveld is en het legerkamp voor zich ziet, handelt Loki allesbehalve voorzichtig. „Heila, soldaat", schreeuwt hij tot een wachter, die hem geschrokken aanstaart, „breng me eens gauw bij je meester Rai- mo/idü". GAS Als u nou eens even wachtte met.de aankopen voor uzelf, die eigenlijkniet meteennodigzija Als u nou eens wat Pt leesboeken voor hem kocht (goeie boekhandels weten wat goeie kleuterboekjes zijn) en er samen met hem in zou lezen. Als u dan eens een paar leuke spelletjes voor hem kocht, wat puzzles en een bouwdoos misschien en u zou eens samen met hem gaan spelen. Als u nou eens wat kleurpotloden en een balpen, wat tekenpotloden en papier voor hem had en hem fijn liet knoeien. Als u dat zou doen, dan maakte u al een flink stuk van zijn loopbaan. Elk jaar gaan er duizenden kindertjes in Nederland naar school, die zich in him eerste levensjaren onvoldoende konden ontwikkelen en daarom slechte leerlingen worden, die snel de pest aan school krijgen. Die kindertjes beginnen namelijk met een grote achterstand. Ze kennen minder woorden dan andere kinderen, ze zijn minder knap op school. Alleen omdat ze in hun kleuteijaren nooit iets met woorden te maken hadden, nooit met begrippen leerden spelen, nooit leerden zich goed uit te drukken. En als die kinderen veertien, vijftien jaar zijn, dan willen ze zo snel mogelijk van school af verdienen. En hun ouders, u misschien, vinden dat best zo. Daarom komen één van de tien studenten uit de gezinnen met de lagere inkomens en twee op de tien middelbare scholieren daar vandaan. Het is niet alleen onnodig, het is rampzalig. In de nabije toekomst, nog in deze eeuw, zullen de meeste eenvoudige werkzaamheden door machines worden verricht Machines zijn daarvoor beter en goedkoper dan mensea In diezelfde toekomst hebben we veel meer ontwikkelde mensen nodig dan na Mensen, die hun tijd en omgeving begrijpen. Mensen, die hebben geleerd te denken en hun werk te organiseren. Daarom moet ons onderwijs worden vernieuwd, daarom moet er ook goed en voor iedereen toegankelijk kleuter onderwijs komea Daarom moeten ouders hun kinderen laten doorleren. P..I. lil,

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 4