Uitbundig carnaval voor kinderen van Sas van Gent Atleten uit Goes op dreef Laaf uw vakantie daar tegenvallers TOURS HONTENISSE EN AXEL GEEN LID HAVENSCHAP EXOTA HEROVERT ZIJN POSITIE PRINS NOZEMIUS ONVERMOEIBAAR VERDACHTE INBRAAK TERNEUZEN VERHOORD R. Polspoel weigert informatie over streekplan Vogels kijken in Hengstdijk gilet bederven Vertrouw op dit label... Uw vakantie is het waard! Subsidie Go Ahead stad streek markeen Ongelukken na te veel alcohol Inschrijvingen handelsregister Axelse raad supporter van Hulster vliegveld Nog vier maal Jozef in Dothan in Z.-Vlaanderen Kapelle Vergadering NCVB C. Egas spreekt voor bejaarden KRITIEK IN RAAD AXEL Landbouwschap legt beslag op presentiegeld van raadslid HCB-kring Oostburg hield vergadering Brand in Goes WOENSDAG 24 FEBRUARI 1971 GOES, 22 februari Groenten per stuk: Kropsla 1 29-32, C 15. Per kg: Aardappelen 8-10. Witlof A 34' 74, B 37-50, afw. 15-18. Spruiten A 49-63, B 33-36, D 46-61', afw. 28-32. Gr. sav. kool 6-34. Rodekool 10. Boe- rekool 29-38, Prei 30-47, afw. 22. Koolrapen 11-14. Uien middel 8. ROTTERDAM, 23 februari Aanvoer: totale aanvoer 5565, week aanvoer 7097, slachtrunderen 200, gebraiksvee 547, vette kalveren 40. graskalveren 225, nuchtere kalveren 4287, varkens 8, paarden 8, schapen of lammeren 231, wedde-zuiglamme- ren 2. bokkien of geiten 17. Prijzen' slachtrunderen (in ets. per kg.; ex tra kwal. 500-560, le kwal. 435-490, 2e kwtal. 400-430, 3e kwal 365-385, vette kalveren le kwal. 450-470, 2e kwal. 430-450, 3e kwal 400-430, stie ren 460-530, worstkoeien 365-380. kalf- en melkkoeien (in gld. p. s.) 1125-1625, vare koeien 775-1225, vaarzen 825-1025, pinken 650-800, graskaiveren 275-450, nuchtere kal veren (in ets. per kg.) 130-160, mestkalveren (in gld. p. s.) 140230 schapen 95160, lammeren 150— 180. Overzicht: slachtrunderen aan voer als vorige week, handel levin- dig, prijzen als gisteren, kalf- en melkkoeien ruimer, rustig, onveran derd, vare koeien gewoon, willig, iets hoger, vaarzen en pinken groter, redelijk, prijshoudend, graskalveren groter, maitig, nauw. prijsh., vette kalveren klein, vlot, als vorige week, nuchtere kalveren groot, kalm, lager, schajpen en lammeren ruimer, willig onveranderd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Leden van de Terneuzense gemeentepolitie hebben dinsdag te Gent de 27-jarige Frans man J. M. P. verhoord, die in de ge vangenis te Gent is opgesloten. Hij is een van de verdachten van de on langs in een Terneuzense kruideniers winkel, annex hulppostkantoor, ge pleegde inbraak. Een van de hoofdagenten, die be trokken was bij de achtervolging in de Axelsestraat, toen de auto, zonder lichten reed, op de Axelsedam stopte, heeft P. pertinent als de bestuurder herkend. Verdachte ontkent echter iets met de inbraak te maken te heb ben. Woensdag wordt hij voor de rechter van instructie te Gent voor geleid. Nu hij herkend is zal de uitleve ringsprocedure zeker worden voort gezet, zo werd van de zijde van de Terneuzense gemeentepolitie ver klaard. Overigens wordt er ernstig aan getwijfeld of de man wel J. M. P. heet, aangezien hij geen enkel iden titeitsbewijs bezit. Zijn vingerafdruk ken zijn naar Interpol Parijs doorge zonden om te trachten zijn juiste identiteit vast te stellen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Dinsdagmorgen troffen agenten van de gemeentepo litie te Terneuzen, op de weg St- AnnapolderTerhole, nabij Zaam- slag een auto in de sloot. Op korte af stand daarvan troffen zij de onder invloed zijnde bestuurder (een inwo ner van Terneuzen), ervan aan. Te gen hem werd proces-verbaal opge maakt. Op de rijksweg TerneuzenSas van Gent sloeg de auto van de even eens onder invloed rijdende F. de P. uit Axel over de kop. De auto werd zwaar beschadigd, tegen de bestuur der werd proces-verbaal opgemaakt. TERNEUZEN. Ingeschreven bij de Kamer van Koophandel te Ter neuzen: kantine sportpark Terneuzen aan de Zuiderparklaan, cafébedrijf, eigenaar M. C. van der Linde; Mon- tilla, slijterij-wijnhandel, Axelsestraat 31, filiaal. Hoofdzaak te Hendrik Ido Ambacht. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Honderden dansende en hossende indianen, boertjes en boerinnetjes, clowns, mexicaantjes en cowboys waar tussendoor een lugu ber spook rondwaarde; prins Nozemius de tiende onvermoeibaar ronddraai end met aan elke arm een trits kinderen; de raad van elf die al zijn waardig heid vergeten leek te hebben en de „pelisie" die zich ook al niet in de ambte lijke plooi kon houden: dat was het uitbundige hoogtepunt van de feestelijke optocht van het jeugdcarnaval in Sas van Gent. bonte stoet van verklede kinderen door de stad. Het blauw van de boe renkielen overheerste in het kleuren gamma, maar er waren toch ook vele meisjes en jongens met daarvan sterk afwijkende vermommingen. Bij het begin van de optocht vanaf de Canadalaan werd iedereen ten overvloede nog voorzien van een feestmuts en een toeter ter verhoging van de carnavalspret. In zaal Planetarium werd later op de middag met medewerking van de buurtvereniging de Marollen speciaal voor Betekoppen van 12 tot en met 16 jaar een feest gehouden. De jong ste carnavalsvierders kwamen in „De Speye" aan hun trekken bij het op treden van muzikale clowns. De car navalsdag werd besloten met de tra ditionele elfkroegentocht, gevolgd door een even gebruikelijke inspectie van de prins en de raad van elf in de plaatselijke horecabedrijven. Bij de schetterende klanken van ,,'t prinselijk meziek van 't Sas" werden de kinderen niet moe de markt rond te zwieren, gadegeslagen door een publiek van rijen dikke oudere Sas- senaren. Voorafgegaan door de boerenkapel en het open rijtuig met de onge kroonde heerser van de Betekoppen- stad, Nozemius de tiende, trok een (Van een onzer verslaggevers) AXEL In de Axelse raadsver gadering heeft de heer P. Apers (gemeentebelangen) vraagtekens geplaatst bij het afwijzende stand punt van Gedeputeerde Staten ten aanzien van de deelneming van en kele Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten in het vliegveld Hulst. De heer Apers vroeg of dleze kwestie ter sprake is geweest in het laatste intergemeentelijk over leg. Hü was van mening dat de participerende gemeenten, waaron der Axel, een gezamenlijke verant woordelijkheid dragen betreffende de instandhouding van het Hulster Vliegveld. De heer Apers geloofde dait het G.S. mogelijk is ontgaan dat het hier in feite om een vliegveld voer sportvliegtuigen gaat. Hij achtte een duidelijke motivering van de af wijkende houding van G.S. op haar plaats. Wethouder Oggel, optredend als waarnemend raadsvoorzitter, meen de dat het hier een zaak van G.S. betreft-. Hij ontraadde een actie vanuit Axel om G.S. tot andere ge dachten te brengen. Dit ligt volgens hem meer op de weg van Hulst. In het intergemeentelijk overleg is de afwijzing van G.S. niet aan de orde geweest. De heer A. van der Lee (gem. belangen) vond dat vooral met 't oog op de sportvliegerij in Zeeuwsch- Vlaanderen een spoedige afronding van de vliegveldkwestie geboden is. (Van onze correspondent) AARDENBURG Het door de heer N. den Arend te Oostburg ge schreven vierdelig religieus spel „Jozef in Dothan'zal nog slechts viermaal tijdens kerkdiensten wor den ODgevoerd. Omlijst met orgel spel, solozang en viool, werd het stuk in 1970 door een interkerkelij ke groep, vooraf geselecteerde, spe lers opgevoerd. Hert spel zal nog worden gebracht te Hoek (28 febru ari om 19.00 uur in het Hervormd Kerkcentrum)te Biervliet (21 maart om 10.00 uur in de N.H. Kerk), te Hoofdplaat (vrijdag 2 april tijdens een gemeenschappelij ke dienst in de r.-k. kerk). De serie opvoeringen wordt besloten in de N.H. kerk te Oostburg op 23 mei. Tennisclub Er is in Kapelle een tennisclub opgericht. Van het voor lopig bestuur van de nieuwe club is de heer J.P. de Jonge voorzitter. De heer J. R. Berth is vice-voorzitter en hij zal ook optreden als adviseur. Mevr. M. M. Mol-Krijger is secreta resse én de heer J.P. Eversdijk pen ningmeester. Leden van hert voorlo pig bestuur zijn Mevr. N. Hunders- marek-van der Vliet en de heer J.D. Ganseman. Afscheid Tijdens een bijeen komst in de kantine van het veiling gebouw in Kapelle, hebben bestuur en personeel afscheid genomen van de medewerker uit de veilinghal, de heer J.P. Korstanje, die met pensi oen ging vanwege het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Hij werd na mens het bestuur toegesproken door voorzitter B. Leys en namens direc tie en personeel door veilingdirec teur De Klerk. Er waren voor de afscheidnemende veihngfunctóonoiris de nodige geschenken en voor mevr. Korstanje wamt er bloemen, zowel vain het bestuur als van het perso neel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het Axelse raadslid R. Polspoel (Alg. Belang) heeft in de raadsvergadering verklaard niet aan wezig te zullen zijn op de informele raadsvergadering op 25 februari, waarin het voorontwerp streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen met Ge deputeerde Staten besproken zal worden. De heer Polspoel hekelde het be sloten karakter van deze hoorzitting. Hij meende dat de bevolking het recht heeft op een openbare behande ling van deze belangrijke aangele genheid. Waarnemend voorzitter Oggel zet te uiteen dat Gedeputeerde Staten op een geheime bespreking van liet voorontwerp staan. Een openbare be handeling zou tegen de bedoelingen van G.S. indruisen. Ook de heer Jans- sens (Alg. Belang) kan de geheim houding niet waarderen temeer om dat het voorontwerp streekplan al uitvoerig in de dagbladen is gepubli ceerd. De heer A. van der Lee (Gemeen tebelang) was het met de voorzitter eens dat de hoorzitting met G.S. niet openbaar moest zijn. De heer Oggel deed een beroep op de raadsleden zo veel mogelijk op de hoorzitting pre sent te zijn. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK. De leden van de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse vogelwacht „De steltkluut" zijn voornemens za terdagmiddag een excursie te maken naar de „putting" te Hengstdijk, het weidegebied waar in de winter vaak vele duizenden ganzen verblijven. De bedoeling is deze vogels te obser veren. Mogelijk is er ook nog een bezoek aan het Hellegat aan verbon den. De deelnemers vertrekken om twee uur vanaf de kerk te Hengst dijk. Kindercarnaval in Sas van Gent. (Van onze atletiekmedewerker). GOES Twee Goese atleten zijn als enige Zeeuwse deelnemers uit gekomen in de nationale Indoorkam pioenschappen, die zijn gehouden op de nieuwe indoor-atletiekbaan van de K.N.A.U. in de energiehal te Rot terdam. Voor deze kampioenschap pen hadden nog enkele Goesenaren ingeschreven maar die waren bij de selectie afgevallen. Biij de senioren kwam Eugene F'ieters uit op het hinkstapsprin-gen. Nadat hij twee weken geleden tij dens indoorwedsrtrijdein te Dein Bosch 12.97 meter had gesprongen kwam hij nu tot de uitstekende prestatie van 13.17 meter. Dit bete kende een zevende plaats in de eindrangschikking. Overigens wekt dit wel de vewachitóng dat het ko mende baaïiseizoem het 14 jaar oude record hinkstaipspriingein dat met 13.27 op naam staat van E. van Hijfte (Marathon) verbeterd zal worden door Pieters. De tweede Goesenaar was de junior Peter de Munck van AV '56. Met 12.88 meter bezette hij bij de B-junioren een vierde plaats. Zijn prestatie bete kende geen verbetering van zijn persoonlijke record. Tijdens indoor- wedstrijden in de Leidse Groen- oordhal kwam hij reeds tot 12.89 meter. (Van onze correspondent). NIEUW EN ST.-JOOSLAND De N.C.V.B. afdeling Nieuw- en Sint Joosland heeft een ledenvergadering gehouden onder leiding van de presi dente mevrouw J. van Eenennaam- van Belzen. Mejuffrouw Augustein sprak over de werkende vrouw bui tenshuis". Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw Kodde- de Nood en mevrouw De Jager-Meulenberg gekozen. De volgende bijeenkomst is vastgesteld op woensdag 17 maart. Dat zal de heer Zwartendijk uit Middelburg over het onderwerp „A- doptde" spreken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdagmiddag zal de heer C. Egas, Tweede Kamerlid voor de PvdA in het gebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan komen spreken met de bejaarden. De heer Egas is oud-staatssecretaris van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Hij heeft mee gewerkt aan het schrijven van „An ders ouder worden" een nota van de Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid, bedoeld als antwoord op de regeringsnota „bejaardenbe leid". (ADVERTENTIE) Let op het KLM-tourlabel. Het garandeert u een zorgeloze vakantie. Immers, vliegvakanties voorzien van dit label zijn samengesteld door de vertrouwde reisorganisaties en voldoen aan de door de KLM gestelde normen; u vliegt per KLM en u betaalt niet meer dan de tour (zowel voordelige als luxe-arrangementen) werkelijk waard is. Dat is een hele zekerheid. AARTSBISSCHOP Casaroli, „minis ter van buitenlandse zaken" van paus Paulus, reist naar Moskou ter ondertekening van het verdrag, dat de verspreiding van kernwapens ver biedt. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tijdens de vergadering van de Axelse raad heeft de heer P. Apers (gemeentebelangen) kritische kanttekeningen gezet bij de opvatting van de minister van Verkeer en Waterstaat dat de gemeenten Axel en Hontenisse geen lid behoren te worden van het havenschap Terneuzen. Vandaag zal de Tweede Kamer het wetsontwerp havenschap Terneuzen behandelen. De heer Apers betreurde het dat de raad zo laat op de hoogte is gebracht van het standpunt van minister Bak ker. Hij informeerde wat Axel al zo heeft gedaan om alsnog het lidmaat schap van het havenschap te verkrij gen. Of heeft Axel al het hoofd in de schoot gelegd, zo vroeg de heer Apers zich af. Waarnemend voorzitter Oggel gaf toe dat de brief van de minister wat laat aan de raad is voorgelegd! Hij ontkende echter dat Axel niet alles eraan gedaan zou hebben om het lid maatschap van het havenschap te verwerven. In het bijzonder burge meester Van Dijke heeft zich per soonlijk met deze zaak beziggehou den. Axel krijgt mogelijk wel een ad- (Van onze correspondent) KAPELLE Het landbouwschap heeft via de deurwaarder beslag la ten leggen op het presentiegeld voor het bijwonen van de raadsvergade ringen in de gemeente Kapelle door de heer J. Kole uit Wemeldinge. De heer Kole is raadslid voor de Boeren partij. Hij weigert al vele jaren de heffingen voor het landbouwschap te betalen. Via de beslaglegging op het presen tiegeld wil het landbouwschap nu aan zijn trekken komen. Burgemees ter Van Suylekom zei in de dinsdag avond gehouden raadsvergadering dit een bijzonder ongelukkige zaak te vinden en b. en w. hebben zich tot het uiterste verzet tegen deze beslag legging, maar er valt niet onderuit te komen. De heer Kole legde in de vergade ring een verklaring af, waarin hij zich fel keerde tegen deze gang van zaken en waarin hij ook meedeelde afstand te doen van al zijn tegoeden aan presentiegeld en van zijn presen tiegeld in de toekomst ten behoeve van het zeehospitium Zonneveld te Oost-Kapelle. Op een gezegelde verklaring, die hij aan de burgemeester overhandigde, werd dit nader geregeld. De heer Kole maakte van die gelegenheid ge bruik om met nadruk te spreken over het zijns inziens zeer ondemocratisch optreden van het landbouwschap. (Van een onzer verslaggevers) DONGEN Exota is zijn positie op de Nederlandse frisdrankenmarkt aan het heroveren. „Na de program ma's van VARA's ombudsman over piofflessen heeft onze omzet een forse deuk gekregen, maar op het ogenblik is sprake van een spectacu lair herstel", zegt algemeen directeur S. van Tuyn van Van Tuyns Limo- nadefabrieken en Distilleerderij n.v. te Dongen. Dat wil echter niet zeggen, dat het bedrijf geen schade zal claimen bij de VARA. „Voor zover het nu kan becijferen hebben we een scha de geleden van anderhalf tot twee miljoen gulden. Medio april kunnen we pas precies bepalen hoe groot de schade is geweest. Het is niet hele maal onmogelijk, dat de schade door de goede ontwikkeling van de omzet zal worden genivelleerd. Of we in dat geval toch nog een schadever goeding moeten of kunnen eisen is een juridische vraag, waarop ik het antwoord nog niet weet", aldus de heer Van Tuyn. Hij noemt de explosieve omzet ontwikkeling „ten dele een aver echts effect" van de uitzendingen van ombudsman Marceü van Dam'.' „De consument heeft misschien een tijdje huiverig tegenover de verpak king vali ons produkt gestaan. Maar de handel heeft ons nooit in de steek gelaten. Die voelde, dat wij in moeilijkheden waren en geholpen moesten worden. Ik heb zelfs de indruk, dat de handel nu meer af neemt dan vroeger het geval was". Volgens directeur Van Tuyn heeft het er even benauwd uitgezien voor het Dongense bedrijf. „Maar we vertikten het ons te laten chanteren. Én we hebben het aardig opgelost". Hij is boordevol optimisme over de afloop van de behandeling van het hoger beroep op 4 maart a.s.; zoals gemeld heeft de VARA appèl- aange tekend tegen het vonnis van de Amsterdamse rechtbankpresident van Evxota contra de VARA en Mar cel van Dam. Overigens heeft de VARA naar de mening van de heer Van Tuyn ten minste één van de twee dwangsom men van 150.000, -verbeurd. „Het was de VARA door de rechter ver boden het mer kExota op enigerlei wijze bij volgende uitzendingen over piofflessen te betrekken. VA- RA-voorzitter Broeksz had het in de jongste uitzending van de ombuds man over „flessen van het merk X". Hij liet er echter geen misverstand over bestaan, dat het daarbij om Exotaflessen ging. Daarmee ging hij ons inziens al over de schreef". viserende stem in het bestuur van het havenschap en zal daarin door Terneuzen gesteund worden. Niettemin bleek de heer Apers niet helemaal overtuigd van het Axelse streven om als lid in het havenschap opgenomen te worden. „In de Tweede Kamer moet op zijn minst een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur aanwezig zijn om de behandeling van het wetsontwerp havenschap te volgen", meende hij. (Van onze correspondent) OOSTBURG. Op de algemene vergadering van de NCB, kring Oost burg, heeft voorzitter Clays de nieu we samenstelling en functieverdeling van het bestuur bekendgemaakt. De heer J. Govaerts is vice-voorzitter, de heer Van den Hemel secretaris en de andere bestuursleden zijn de he ren A. Buisse, A. ter Moter, R. Ca- lon, P. van Bellegem en E. Buyck. De aftredende kringbestuurder Van Bellegem kreeg van de voorzitter een gouden speld en een cadeau. Na de pauze hield ir. Van de Woestijne een inleiding over de Belgische land bouw. Volgens de inleider is er een ernstige crisis in de landbouwsector van België. Daarna werd er uitvoerig gediscussieeerd. (Van onze correspondent) GOES In de grossierderij van de firma Witzenburg aan het Groene Weidje te Goes heeft gisteren brand gewoed. Toen de brandweer bij het pand, waarin vis, vlees en kaas waren opgeslagen, arriveerde, was de boven verdieping een vuurzee. Op de bo venverdieping bevond zich de kan toorruimte en een grote hoeveelheid vis. Op de benedenverdieping in de koelcellen was een grote hoeveelheid vlees en kaas, die voor het grootste gedeelte gered is. De bovenverdie ping is geheel uitgebrand. (Van onze sportredactie). DEVENTER. Met één stem te gen heeft de raad van de gemeente Deventer een voorstel aangenomen om de voetbalvereniging Go Ahead een eenmalige subsidie te verstrek ken van 450.000 gulden. De gemeen te neemt in die subsidie deel voor 75 procent, de overige 25 procent komt van de kant van het bedrijfs leven. De subsidie is even groot als het tekort op de begroting van de eredi visieclub Het schuldentotaa] be draagt thans 450.00 gulden. Wet houder Heemstra, die het voorstel verdedigde zei dat onderzocht zal worden of Apeldoorn en Zutphen zulks in het kader van de Steden driehoek. in de toekomst bereid zijn mee te dragen aan het aan Go Ahead te verlenen subsidiebedrag. V,

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2