Theo Verschueren sneller dan Post ANNEHENNING STEELT SHOW SELECTIE-GROEP ONGEWIJZIGD ADO verliest weer punten Record op 500 meter ZILIOLI EN BELLONE WINNEN Handbal- ploeg verliest weer (4e sportpagina) Toto 32 KNAU stuurt 9 atleten naar Sofia Sport Schenk pakt er een record bij1000 meter KELLER BESTE SPRINTER Ove König: verdrongen door Er- hard Keiler. „Iedereen bestempelde mij na Gö- teborg onmiddellijk weer als favo riet. Maar dat was natuurlijk onzin." Ard Schenk stelde het nuchter vast. Derde was hij geworden op de sprint kampioenschappen en dat mocht bij de al te hoge verwachtingen van ai te optimistische fans misschien wat tegenvallen, voor een all rounder als Schenk was het brons een uitstekend resultaat en: hij verbeterde het we reldrecord op de 1000 meter: 1.18,8. Ard Schenk is nu wereldrecordhou der op de 1000, 1500, 3000 en 10.000 meter en in de puntentotalen over de grote en kleine meerkamp. Sprint- kampioen in Inzeil werd Erhard Kei ler die er op de 1000 meter van zon dag bij het ingaan van de laatste bocht zo'n vaart uitperste dat zijn tijd goed genoeg was om Ove König van de eerste plaats te verdringen. Grote afwezige op het ere-podium was Hasse Boerjes en dat kwam door een val op de 1Ö00 meter van zater dag. Goud dus voor Erhard Keiler van wie medici voorspeld hebben dat hij weinig meer kan riskeren. Keiler namelijk, liep in 1968 bij een ski-on geluk een gecompliceerde beenbreuk op. Hij hield er een iets korter rech terbeen aan over en heeft daardoor al enkele malen een pijnlijke achilles pees opgelopen. „Nog drie of vier keer, dan scheurt die pees onherroe pelijk," zeggen medici. Keiler: „Na Sapporo. Dan stop ik pas." Felicitatie van wereldkampioen Ard Schenk voor Erhard Keiler, de snel ste sprinter van dit schaatsweekend in Inzeil. Als er in de zesdaagse van Antwer pen tot het eind zo hard gefietst wordt als dit wekeinde, zullen er donderdagavond uiterst vermoeide en afgetobde renners gehuldigd gaan worden. Het deelnemersveld houdt er namelijk zo'n gang in, dat het pu bliek zaterdag en zondag niet uitge jubeld raakte. Die temposlag begon in feite zater dag, kort na middernacht, toen Theo Verschueren in de dernyrace Peter Post op een ronde zette. De wraak van de „keizer" was groot. Hij riepj meteen René Pijnen in de baan en die maakte direct de achterstand goed. Vanaf dat moment werd .ge vlamd" op de Antwerpse piste, waar vooral Jempie Monseré te keer ging. Hij klaagde over pijn in de benen (stijve spieren) als gevolg van de overgang van de Andalusische we- Het was goed in Rotterdam. Van het eerste startschot voor de jeugdfi nales op zaterdag tot de landing van hoogspringer Ben Lesterhuis, die in de zondagmiddag een geslaagde lan ding maakte na een al even succes volle sprong: over 2,08 meter, een nieuw Nederlands indoorrecord. Het was de uitsmijter van de tweede of ficiële Nederlandse zaalatletiekkam- pioenschappcn in de Rotterdamse Energiehal. Hoofdverantwoordelijken voor het slagen van het indoorfestijn: de atle tes en atleten. Zelfs in die mate dat de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie zijn oorspronkelijke zesmans-af vaardiging naar de Europese indoor kampioenschappen (13/14 maart in Sofia) tot negen kon uitbreiden. Za terdag en zondag stegen Anita Meyer, Els van Noorduyn en Bram Wassenaar naast Mieke Sterk, Riet van den Berg, Trudy Ruth, Miep van Beek, Haico Scharn en Egbert Nij- stad, tot de rijen der „limietbrekers" Hoewel in het geval van Anita Meyer de discussie tijd vergde (de hoog springster schoot ineens naar 1,75 meter, exact de limiet) kon de KNAU niet om het drietal heen, dat overigens meer dan volwaardige prestaties leverde. gen naar de Belgische baan, een kwaal waar ook Roger de Vlaeminck last van had. Eenmaal „warm" ge draaid, liet Monseré merken hoe kwalijk hij die hoge snelheid had ge vonden door tot diep in de nacht de jachten op een hoogtepunt te houden. Spektakel was er verder zondag middag bij een geslaagde recordpo ging van Theo Verschueren, die de tijd van Peter Post op de 1 kilometer achter derny brak. Verschueren liet 50,43 seconden afdrukken, wat neer kwam op een moyenne van 71,386 kilometer per uur. Post noteerde in dertijd 50,67, wat een gemiddelde was van 71,047. „Zij is het meest dynamische meis je dat ik ooit op schaatsen heb zien staan". Dat compliment deelde ISU- sprintkampioen Erhard Keiler uit aan het Amerikaanse meisje Anne Hen- ning. Zij, een 16-jarig schoolmeisje, had in Inzeil de show gestolen en niet kampioene Ruth Schleiermacher, die weer eens benadrukte hoe Oost- Twee wereldrecordhouders in Inzeil: Ard Schenlc en Ruth Schleienmacher (puntentotaal) die door de Neder landse schaatsreus vlot boven het ijs werd getild. Els van Noorduyn: in Rotterdam geplaatst voor Sofia. Bondscoach Frantisek Fadrhone heeft de selectie voor het Neder lands elftal ongewijzigd gelaten. De spelers, die ook vorige week naar Zeist werden uitgenodigd de Twentenaren ontbraken wegens de wedstrijd tegen Juventus en Rinus Israel door ziekte is verzocht zich vandaag weer in het sportcentrum van Zeist te melden. Bondscoach ploeg. Fadrhone: Zelfde Duitsland in de internationale sport steeds verder oprukt. Anne Henning (tweede in het klas sement) imponeerde door twee keer het wereldrecord op de 500 meter te verbeteren en daarbij als eerste onder de 43 seconden te blijven. Eerst liet Henning 42.91 noteren, daarna 42.75. Daarmee was het oude record van Sidorova (43.22) indrukwekkend ge broken. Het meest sprekend voor Anne Henning is de onverstoorbaarheid waarmee ze de wedstrijdzenuwen het hoofd biedt. In haar tak van sport is ze vergelijkbaar met de beste Ame rikaanse atletes en zwemsters, die al even ontspannen en onbekommerd aan de start verschijnen als zij. Zij is een ongewoon veelzijdig sportmedsje, doet veel aan waterskiën en speelt uitstekend softball. Toen ze half zo oud was als nu (overigens is ze nog de jongste deelneemster) is ze met schaatsen begonnen. Als tienjarige reed ze haar eerste 400 meter met massastart, zoals in de Verenigde Staten gebruikelijk. De Westduitser Günther Traub trainde haar twee jaar lang en legde daarmee de grond slag voor haar bliksemcarrière. Bij het wereldkampioenschap in Helsin ki was ze zelfs bijna een volle secon de sneller dan de Russin Loedmilla Titova, die in Inzeil haar kansen ver speelde door een valpartij op de eer ste dag. Titova, vorig jaar eerste, werd ver achteruit geworpen, maar verbeterde tijdens dit toernooi het wereldrecord op de 1000 meter: 1.27.7. (Zie verder de 3e sportpagina.) In het warme zuiden, waar het wielerseizoen vorige week al werd geopend, boekten de Italiaan Zilioli en de Fransman Bellone hun eerste overwinningen van dit seizoen. Zilioli zegevierde in de 168 km lan ge „Grote prijs van Laigueglia", na een solo, die hem op de meet een winst van 1,39 bracht op zijn landge noten Simonetti en Panizza en van 1,51 op een groepje, waarvan Eddy Merckx de spurt won. De Fransman Gilbert Bellone was oppermachtig in de Grote prijs van Hyeires in Zuid-Frankrijk. Na 84 km (veertien ronden van 6 km), ging Gilbert Bellone als eerste over de streep voor Grosskost, Aimar en Bi- tosai. ADO-keeper Ton Thie voor de eerste maal verslagen. Zijn ploeggenoot Aad Mansveld (4) speelde de bal terug zonder dat Thie daar op rekende. In de ere-divisie (na de vervroegde wedstrijden van donderdag en vrij dag, met één koploper: Feijenoord), maakt ADO steeds beroerder tijden door'. Nu verloor het van FC Utrecht, dat volledig recht had op de winst ofschoon ADO beslist aardige kansen kreeg. Grote struikelblok voor de Hagenaars was echter de forme van Utrecht-keeper Hendriksen die ver schillende zwakke momenten van zijn achterhoede volledig compen seerde. Voor scheidsrechter Frans Derks was het een lastige wedstrijd want na rust ging het er dikwijls al te hard aan toe. (Zie voor betaald voetbal de 2e sportpagina.) Holl. SportTelstar 1 l.x Haarlem—DWS 1 IX AZ '67FC Twente X 1 FC Utrecht—ADO X 1 NACExcelsior X 1 Go Ahead—IsEC 1 IX PECGooiland IX 1 DrenteEDO FortunaLimburgia X HDVSBaronie X EvertonLiverpool LeedsWolves X Stoke City—Chelsea Zondagavond hadden zich al zeven tien deelnemers aangemeld bij het kantoor van de sporttotalisator met dertien uitslagen juist voorspeld. De ci'fers van de toto van het af gelopen weekeinde zün: aantal deel nemers: 717.150, inleg 1.352.316.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7