Binnenschip boven water gehaald Ongelukken tijdens weekeinde J. v. d. Peijl niet in raad Terneuzen VERMISTE VROUW GEVONDEN Reimerswaal toont begrip voor middenstand S v. Zaamslag geeft blad uit stad streek Interesse voor solistenconcours zeer groot Overwegend droog Vergadering GMVO le Goes Waterschap De Brede Watering vergaderde Lezing Kon. Mij voor Plantkunde Terneuzen NKV - KOEW ACHT VERGADERDE Auto gestolen en teruggebracht Oud-voorzitter V erschil eren onderscheider Aardenburg Verkeersmaatregelen te Goes Bedrijfsvolleybal FAVORIETE TEAMS BLEVEN AAN WINNENDE HAND Lamswaarde Axel Hengstdijk Middelburg Zaamslag Basistraining voor Rowanleiders in Hulst ABC uit Aardeuburg won bolling van Grensbolders uit Eede Half miljoen voor reconstructie weg in Kapelle Jaarvergadering LTCC Goes in Zierikzee RJT VAN ZEV4C Culturele avond met Jules de Corte te Goes Leidster kleuterschool Oostburg met pensioen MAANDAG 22 FEBRUARI 1971 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het Belgische bergingsbedrijf Herbos uit Ant werpen is er zondagmiddag in geslaagd 0111 het Nederlandse binnen schip Unie (552 ton) te lichten. In de roef van de lichter, die vrijdag na een aanvaring met de bin- nerivaarttanker Thermo 7 uit Rotterdam zonk in het kanaal Ter- neuzen - Gent, heeft men het lichaam van de 46-jarige echtgenote •Jaantje van schipper S. de Kooi uit Zwolle gevonden. Naar diens 18-jarige zoon Jelle, die op het ogenblik van de aanvaring eveneens aan boord was, wordt nog gezocht. (Van onze correspondent) HANSWEERT Het bestuur van het comité Hansweert Middenstand heeft een onderhoud gehad met bur gemeester C. Pijl Hogeweg en wet houder J. Nieuwerhuyse van Rei- merswaal.Reeds duidelijk had de Hansweertse middenstand te kennen gegeven een dergelijk onderhoud op prijs te stellen. Het is ten gemeentehuize een zeer vruchtbare bespreking geworden, waarbij de burgemeester en wethou ders hebben getoond volledig begrip te hebben voor de moeilijkheden waarmee de middenstanders nu en in de toekomst geconfronteerd zul len worden. Het was verheugend dat alle mogelijke belangstelling en me dewerking van de zijde van de ge meente aan de middenstanders werd toegezegd, en dat het hun gegund werd aan de hand van een kaart een blik te werpen op de toekomstige ontwikkeling van de gemeente Rei merswaal waarbij met name werd stilgestaan bij Hansweert. Bij deze plannen zal terdege reke ning worden gehouden met de in breng van het comité Nieuw Hans weert en het comité Hansweertse Middenstand. (Van onze correspondent) GOES Er bestaat een ongekend grote belangstelling voor het solis tenconcours dat op 27 februari, 6, 19 en 20 maart en 10 april zal worden gehouden door de Bond van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen hl Zeeland in de concert- en gehoorzaal te Middelburg. Aldus voorzitter J. Uitterhoeve op de algemene verga dering van deze bond. Verder was men bijzonder ingeno men met het feit dat Gedeputeerde Staten van Zeeland, buiten het ver band van de Koninklijke Nederland se Federatie van harmonie- en fan faregezelschappen in Nederland, j voor 1970 een subsidie verleende j aan de Zeeuwse bond van f 000,- en i voor 1971 tot ten hoogste duizend gulden. Men ziet hierin een erken ning van Gedeputeerde Staten van het werk van de Zeeuwse Bond. Overigens zal er een naamsveran dering komen want de meerderheid van de vergadering heeft zich in principe uitgesproken om voortaan te komen met een Zeeuwse afdeling, zich noemende Zeeuwse Bond K.N.F. Het reglement van de Zeeuwse Bond zal dan door het K.N.F.-bestuur dienen te worden goedgekeurd. Over deze aangelegen heid volgt nog een extra vergade ring. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KN.M.I. op zondag om 18.00 uur: Overwegend droog met zonnige perioden, en in de nacht lichte vorst. Weersvoor-uitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min.-temp. en max.-temp.: om streeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 70 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min.-temp. en max.-temp.: om streeks normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent; kans op een geheel droog et maal: 80 procent. Vanaf zondagmiddag is de scheep vaart op het kanaal weer geheel vrij. Van het moment van het onge luk tot het tijdstip van berging is voor grote schepen slechts een be perkte doorvaart mogelijk geweest. Onmiddellijk nadat zondagmiddag een gedeelte van het verongelukte schip boven was gehaald is men begonnen met het overladen van de zevenendertig rollen staalplaat van ieder zes ton, die het schip bij de aanvaring aan boord had. Ze worden overgeslagen op pontons. Eerst als het schip helemaal leeg is zal het verder naar boven worden gehaald. Dan is men in staat verder te zoe ken naar het stoffelijke overschot van Jelle. Nadat het achterschip van de Unie is bovengekomen, heeft men de boot voorzichtig in de stroppen naar de westelijke oever van het kanaal ge bracht, waar het geen hinder meer oplevert voor de scheepvaart. Bij de berging waren twee bok ken betrokken, waarvan de bok „Walcheren" van Van de Akker n.v. uit Vlissingen. Verder werd geassis teerd door drie sleepboten, waaron der de sleepboot Anja van Van de Akker, het bergingsvaartuig Jakeni- na met duikersmateriaal aan boord en een pontschip. Verwacht wordt dat de lading van de Unie vanmorgen zal zijn verwij derd. Voor de berging bestond dit week end zo'n grote belangstelling, dat daardoor verkeersmoeilijkheden ont stonden. (Van onze correspondent) GOES De leden van de Goese Middenstands Vrouwen Organisatie zijn in de „Prins van Oranje" te Goes bijeen geweest. In het huishoudelijk gedeelte werden diverse komende ac tiviteiten besproken. Zo wordt deze keer de jaarlijkse Zakenexpo niet in de septembermaand gehouden, doch in het voorjaar en wel in april. Te vens is men ertoe overgegaan de ex positie in plaats van 1 dag, 2 dagen te houden. Na de pauze werd de jaarlijkse on derlinge etalagewedstrijd gehouden. De wisselbeker, die in bezit was van mevrouw Minnaard, ging naar me juffrouw L. Droogers, die het hoogste aantal punten behaalde. De 2e, 3e en 4e prijs gingen naar de dames v. d. Maas, Pieterse en Verschoore. De jury bestond uit de heren Tilroe en Berks jr., beiden te Goes. De eta lages werden beoordeeld op verkoop baarheid, afwerking en algehele in druk. Nadat de heren nog een toe lichting op hun beoordeling gegeven hadden, bedankte de presidente van de organisatie beiden voor hun me dewerking en bood nog een kleine attentie aan. (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK In hotel Ossewaarde te Wolphaartsdijk is de vergadering van stembevoegde inge landen van district II van het water schap De Brede Watering van Zuid- Beveland gehouden. Gezworene J. M. Mol herdacht zijn overleden voorgan ger de heer A. Koert. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot de nieuwe dijkgraaf de heer A. Dee. Hij maakte het verbod bekend om te ploegen en te graven tot 30 cm van de insteek van waterbelopen en een zelfde verbod om te bespuiten met chemische middelen die alle beplan ting doden. Verder verzocht hij de bieten op eigen terrein te laden in verband met de hinder voor het ver keer als dit op de weg plaatsvindt. Tenslotte verzocht hij geen plastic zakken en zeilen in waterbelopen te gooien. Dijkgraaf Dees gaf hierna een toe lichting op het algemeen beleid. Uit het nieuwe reglement voor de water schappen noemde hij als nieuwe ta ken c.q. bevoegdheden van de water schappen: maatregelen ter voorko ming van verontreiniging van het pol derwater, medewerking aan de recre atie en het aangaan van gemeen schappelijke regelingen met gemeen ten en andere waterschappen. Hierna werd de begroting 1971 van het dis trict behandeld, waarover uitvoerig van gedachten werd gewisseld. De heer H. Janse drong aan op meer con tact tussen dagelijks bestuur en stem bevoegde ingelanden. In de boven water stekende roef vermiste schippersvrouw gevonden. werd het stoffelijk overschot van de (Van onze correspondent) HULST Tijdens het weckend vond op het kruispunt rijksweg 60 - Soetevaart te Hulst een aanrijding plaats tussen twee personenauto's waarbij vier personen werden ge wond. waarvan twee vrij ernstig. Een Belgische auto, bestuurd door mej. M. v. P. uit St.-Gillis Waas stak het kruispunt over juist op het moment dat de heer R. O. uit Axel. die uit de richting Belgische grens kwam, passeerde. De wagen van Van P. werd in het midden gegre pen. Mej. Van P. en haar zuster en de heer O. en diens zuster moesten naar het St.-Lidwinaziekenhuis wor den overgebracht. De heer O. kon na behandeling huiswaarts keren. Zaterdagmiddag reed B. P. de S. uit Waterlandkerkje met zijn auto van de Frederik van Eedenstraat naar de Guido Gezellestraat. Toen hij op het kruispunt stopte werd hij van achteren aangereden door G. J. W. uit Breskens. De auto's liepen flinke schade op. Zondagnacht vond op de kruising Wijngaardstraat - Zusterstraat een aanrijding plaats tussen een Belgi sche personenauto, bestuurd door R. C. P. V. uit Assenede en een perso nenauto, bestuurd door J. C. S. uit Ovezande. Een inzittende van de laatstgenoemde personenauto, de heer P. J. P. uit Ovezande werd hierdoor dusdanig gewond aan het gelaat dat hij per ambulance moest worden overgebracht naar het St.- Jbhanresziekenhuiis te Goes. Enkele uren na de aanvaring romp van de aanvaarder) een stille was een omgeslagen sloep (tegen de getuige van de ramp. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Koninklijke Nederlandse Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen, houdt op dinsdag 23 fe bruari om acht uur in café De Vriendschap te Terneuzen een bij eenkomst, waarop de heer H. Ru- bingh uit Soestdijk een lezing met kleurendia's zal houden over „cac tussen en andere succulente planten in de huiskamer". Op die vergadering zullen, in verband met de te ver wachten bestuursmutaties, de dames Dijkman en Kayser en de heren Mod der en Sandee als kandidaat voor het bestuur worden gesteld. (Van onze correspondent) KOEWACHT De afdeling Koe wacht vam het NKV heeft in café De Anjer haar jaarvergadering ge houden. Deze vergadering, die door ongeveer veertig leden werd bijge woond, werd gevolgd door een ont spanningsavond in de vorm van kaarten en teerlingen met ais prij zen, haantjes, taarten en worst. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagnacht deed de heer P. L. uit Terneuzen bij de politie aangifte dat zijn auto, die voor de deur stond, verdwenen was Twintig minuten later stond de auto weer op zijn plaats. Volgens de kilometerteller was er 80 kilometer mee gereden. De rechtervoorstoel stond in slaapstand. (Van onze oorrespondent). HENGSTDIJK Tijdens een feestelijke bijeenkomst, in café De Waal te Hengstijk van de plaatselij ke N.C..B-afdeling beeft de voor oud-voorzitter, de heer A. D. H. Verschueren, de gouden N C.B. speld ontvangen wegens zijn 25-ja- rig voorzitterschap. De heer F. de Waal, voorzitter van de kring Hulst, van de N.C.B. speldde hem deze onderscheiding op namens het hoofdbestuur. Drie weken geleden trad de heer A. Verschueren als' voorzitter voor de afdeling Hengstdijk af. In zijn plaats werd de heer Eug. Verschueren gekozen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tien weken lang zal de Westsingel tussen de Middelburgse straat en de 's Heer Hendrikskinde- renstraat voor alle verkeer worden afgesloten. Maandag (vandaag) be gint men namelijk met riolerings- en herbestratingswerkzaamheden. De komende veertien dagen zal het bovendien niet mogelijk zijn om van de Middelburgsestraat de West singel op te rijdien en do Ravelijn de Groene Jager te bereiken. Op de Middelburgsestraat geldt voor ver keer, komende uit de richting Mid delburg. een linksaf verbod. „De Ravelijn" zal nog maar van één kant te bereiken en te verlaten zijn. Ook zal in verband hiermee het gedeelte vain de Westsingel tussen de traverse van de Westsingel en de Ravelijn de Groene Jager worden opengesteld voor tweerichtingsverkeer. Voor de oostzijde geldt de komende veertien dagen een parkeerverbod, voor de westzijde een stopverbod. Verkeer van en naar Middelburg kan de 's Heer Hendrikskindei-enstraat al leen via de Parallelweg bereiken. (Van onze volley balmedewerker HULST Lybeert-Verstraeten had in de eerste klasse van het damesbedrijfsvolleybal tegen Pio niers de overwinning in handen, maar zag zich deze op het nippertje nog ontglippen. Na drie sets stonden de dames uit Kapellebrug met 2—1 voor. In de vierde set, waarvoor nog slechts een zeer minieme speeltijd over was, konden de dames van het ziekenhuis nog een punt redden. De setstanden 154, 135, 915, 20. De wedstrijduitslaganPioniers - Lybeert-Verstraeten 22, Mavo 1 'i CVC 30, Scholencombinatie 1 - KPJ 04, Clitex - Dageraad 31. De rangschikking: 1 KPJ 5 4 10 9, 2 Clitex 5 3 1 1 7, 3 Mavo 15 3 1 1 7, 4 Pioniers 4 1 2 1 4, 5 Dageraad 4 1 1 2 3, 6 CVC 5 1 1 3 3, 7 Lyb. Verstraeten 5 0 3 2 3, 8 Scholen- comb. 1 5 1 0 4 2. Een spannende strijd werd het tussen Combo en Mavo 2, twee te ams die volledig aan elkaar ge waagd waren. Het was uiteindelijk Combo dat verdiend de beide winst punten in de wacht sleepte. De uitslagen: Combo - Mavo 2 3— 1, Scholencombinatie 2 -Olmulo 2— 2. PVH - Morres 22. De rangschikking: 1 Morres 5 4 1 0 9, 2 PVH 5 2 2 1 6, 3 GVC 4 2 11 5, 4 Doordouwers 4 1 2 1 4, 5 Olmulo 5 1 2 1 4, 6 Combo 5 2 0 3 4, 7 Mavo 2 4 1 1 2 3, 8 Seholencomb. 2 4 0 1 3 1. Schieting De schutterssociëteit „Vrede" hield in café Claessens een ichieting met een deelname van 25 schutters. De uitslag hiervan was: hoge vogel A. Stallaert, Boschkapel- le, Eerste zijvogel mevrouw Ver schueren - Verschelden. Lamswaar de, tweede zijvogel H. Claessens, Lamswaarde. Grootste aantal kleine vogels, B. Schelfhaut te Lamswaar de. Bollernieuws Uitslag van de tweede clubbolling voor het kampi oenschap van ABC: 1 A. de Kesel-R. Martens: 2 H. Moens-O. Dhoore: 3 H. Wijffels-Em. an Rie: 4 A. v Pamelen-F. Standaert. Kaarten In bar „Oase" te Axel werd de tweede wedstrijd gespeeld tussen de kaartvereudgmgen „Ons Genoegen" (Axel) en „DVV" (Zaamslag) Door een 4139 over winning te behalen kwamen de Zaamslagse kaarters «n het bezit van de beschikbaar gestelde trofee Schieting In café van Dijk te Hengstdijk werd een schieting ge houden met een deelname van 42 schutters. De uitslag hiervan was. Wip een: hoige vogel P. Snoeijs. Sluiskil, eerste zijvogel E. dt Maat. Ossenisse, tweede zijvogel J. de Waal, Ossenisse. wip twee: Hoge vogel en tweede zijvogel beide afge schoten door P. Boogaert, Wijchen (Gelderland) Eerste zijvogel J. de Waal, Ossenisse, grootste aantal kleine vogels, J. Maas te Hengstdijk en A. de Ridder te Zuiddorpe, beé den met zeven stuks. Dinsdagavond om 19 uur wordt een carnavalschie- ting gehouden. Philatelica De jaarvergadering van de postzegelvereniging Philate lica zal donderdag worden gehouden in het gebouw De Schakel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De heer J. van der Peijl, de vroegere waarnemend burgemeester van Hoek, zal, in ver band met het vertrek van de heer Balk, niet als diens opvolger funge ren in de PvdA-fractie van de Ter- neuzense raad. De heer Van der Peijl motiveert zijn handelwijze met: de verhouding, die toch al bij zonder slecht is, door zijn aanwezig heid zou verslechteren. De heer Van der Peijl zegt verder van mening te zijn dat „zoiets" funest is voor een goed functioneren van de raad en dat hij het gemeentebelang altijd boven de partijpolitiek heeft ge steld. Kort geleden ging de heer Van der Peijl over van de PvdA naar DS 70. Biljarten In café Het Wapen van Zeeland speelde de Zaamslagse biljartclub (ZBC) tegen de Axelse Biljart Club (ABC). Na een span nende wedstrijd, waarin het tot aan de laatste partij nog onzeker was welke club met de overwinning zou gaan strijken, won het thuisspelende „ZBC" met een verschil van 5.419 punten. Totaalscore Zaamslag 72.492 punten. Axel 66.973 punten. (Van onze correspondent) WESTDORPE Op zaterdag 27 en zondag 28 februari wordt in „Het Jagertje" te Hulst weer een basis training gehouden voor rowanlei ders. De deelnemende cursisten zul len ook dit weekend weer toever trouwd worden aan de goede zorgen van de familie De Rechter. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De sportvereni ging Zaamslag (3601eden) gaat een tweemaandelijks verschijnend vere nigingsblad uitgeven aan haar leden en donateurs. Ter kennismaking is het eerste nummer gratis huis aan huis in Zaamslag en omstreken ver spreid. Maandagavond 1 maart houdt de s.v. in het verenigingsgebouw „De Poort" haar algemene leden verga dering. Aan het slot hiervan zal afscheid worden genomen van het oude bestuur. Overigens iser reeds een nieuw bestuur bestaande uit de heren L. Andreas, voorzitter J. Pleunis, secretaris J. de Pree, pen ningmeester. aangevuld met vijf le den uit de diverse secties. (Van onze correspondent) AARDENBURG De Aarden- burgse Bollersclub ABC heeft de jaarlijkse ontmoeting met de Grens bolders uit Eede weer achter de rug. Als begin van de wedstrijd speelden de clubkampioenen tegen elkaar. Clubkampioen van ABC. E. Rijc- kaert, won met ruim verschil, name lijk 10—4. De wedstrijd tussen de beide clubs verliep spannend, doch ABC toonde zich op eigen banen veruit de sterkste en won met 53 tegen 31 punten. De bijeenkomst werd beslo ten met een algemene bolling. waar aan dertig boilers deelnamen. (Van onze correspondent) KAPELLE B. en w. van Kapelle stellen de raad voor een krediet van f 587.000,- beschikbaar te stellen voor de reconstructie van de Dijkwelse- weg. Dit voorstel is een van de agen dapunten voor de raadsvergadering die op dinsdag 23 februari om half acht 's avonds zal worden gehou den. De bedoeling is de reconstructie van deze uitvalsweg van Kapelle uit te voeren vanaf de proeftuin tot de aansluiting op de rijksweg bij de Vierwegen. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE/GOES „Nieuwe organisatievormen binnen de co_ operatie" is het onderwerp van de inleiding die de heer L. J. H. M. Sonnenscheiin, directielid van de Co- operatieve Centrale Boerenleenbank in Eindhoven, donderdag 25 februari in „Mondragon" in Zierikzee houdt tijdens de jaarvergadering van het Land- en Tuinbouw Coöperatie Cen trum voor Zuidwestelijk Nederland, gevestigd te Goes. De vergadering begint om twee uur 's middags. Op de agenda staan behalve de behan deling van financiën en jaarverslag van 1970, de begroting van dit jaar én een bestuursverkiezing. Na de inleiding van de heer Sonnenschein volgt een discussie over dit onder werp. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Zaterdag 27febru- ari houdt de auitomobielelub Zevac haar eerste rit in het seizoen 1971. Het is een oriëntatie- en kaartlees- rit. De inschrijving is in café-restau rant „De Huifkar" te Absdale vanaf 12.30 uur. Start eerste deelnemer om 13.45 uur. De prijsuitreiking vindt plaats in de „Breda-bar" in Axel" 's avonds om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES De jaarlijkse „culturele avond" van de federatie voor vrij willige hulpverlening zal zich dit jaar afspelen rond de blinde caba retier- componist Jules de Corte. Ditmaal is het evenement georgani seerd door de hervormde vrouwen groepen uit Goes en bestemd voor alle vrouwenverenigingen. Evenwei: iedereen is welkom woensdagavond 24 februari a.s., 's avonds om 8 uur in de Prins van Oranje te Goes. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de verschillende vrouwenverenigingen en 's avonds aan de zaal. (van onze correspondent) OOSTBURG Op 26 februari wordt in de openbare kleuterschool Prinses Marijke te Oostburg af scheid genomen vap de leidster me vrouw G. v.d. Weeie. Zij gaat op 1 maart met pensioen. 's-Morgens wordt officieel af scheid genomen en 's-middags is er feest voor de kleuters. Van 8 tot 10 uur 's avonds is er een afscheids receptie in de school. IN BARNEVELD zijn zaterdag bij een brand enkele duizenden vier- weekse kuikens omgekomen. De Bar- neveldse brandweer wist te verhin deren dat het hele hok met zo'n 20.000 kuikens in de vlammen op ging. IN UTRECHT is zaterdag bij een binnenbrand meviouw H. J. Nenger- man in haar won mg ernstig gewond geraakt. Zij was met haar man en een zoon bezig met een brandbare kleefstof vloerbedekking te leggen. HULST Voor het diploma zie kenverpleging a, afgenomen in het St.-Liduinaziekenhuis in Hulst, zijn geslaagd: de dames: E.P.H.J. Aerts, A.J.S. van Kershaver, A.J.A.M. van Leemput, M.J.A Michielsen, M.R.M. Pardon, L.M.H. Pateer, A.J.M Stof fels, M.J.P. Sturms. Voor het ehbo-ddploma slaagden de kandidaten leerling-verpleegkun digen: Ch.M.I. de Block, M.L. Col man, M.G.P. d'Hondt, A.M.A. Hus sein Noormohamed, M. R. E. Kyndt, R. O. M. Maes, M. J. L. Vereecken, Fr. K. M. de Coster, K. M. M. Dries

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 4