Wallenloop in Goes kan niet doorgaan PIET VONCK FAVORIET CROSSTITEL Zware duels voor leidende ploegen GEZOND ero£ ZEEUWSE CLUBS ZIJN TEGEN VOETBALSTOP Winstkansen Goes Prestatieloop van Dynamo: 6 maart D Gemeente werkte niet mee ONA wint opnieuw verrassend KNl B-zaterdagvoetbal Met kermis toch ook niet vrij carnaval vieren HANDBAL TEAM VOOR GOES Middelkamp opent weg- seizoen sport met sprankelende frisdranken. Blijf fit door Kikkerop-sinas- vruchtenlimonade. Rijk aan C-vitamines tegen griep en andere winterkwaaltjes. Lekker! Verkwikkend! In royale gezinsflessen. Altijd even goed! VwaOAG 19 FEBRUARI 1971 (Van onze atletiekmedewerker) GOES Zaterdagmiddag zal de laatste wedstrijd in de crosscompe- titie plaatsvinden. Deze crosscompetitie die over vier wedstrijden is georganiseerd lieeft veel belangstelling getrokken van de atleten. Voor het individuele klassement moet men minstens aan drie wed strijden hebben deelgenomen wil men in de eindrangschikking kun nen worden opgenomen, terwijl voor het verenigingsklassement alle vier wedstrijden worden opgeteld. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat deze vierde en laatste wedstrijd door AV '56 te Goes op de Oostwal zou worden georgani seerd, maar de voorwaarden, die de gemeente Goes aan het organise ren van deze Wallenloop zou stellen waren van dien aard dat de Goese atletiekvereniging heeft besloten naar Wilhelminadorp te verhuizen. Nadat vorig jaar de Goese atle tiekvereniging de bepaling van de gemeente Goes dat het parkoers eerst gekeurd diende te worden on gedaan had weten te maken werd twee dagen voor de wedstrijd de vergunning verkregen met de bepa ling dat bij volgende wedstrijden slechts één vergunning verleend zal worden indien zij zich zou verbin den de schade ten gevolge van de wedstrijden aan gemeentelijke ei gendommen te vergoeden. AV'56 heeft daarom afgezien voor de twaalfde maal de Wallenloop te Goes te organiseren, temeer omdat de club kort geleden een schrijven van de gemeente heeft ontvangen over een trainingswedstrijd in het recreatieplan, met openbare speel weiden „op de paden" voor leden een trainingswedstrijd georgani seerd. In de brief van de gemeente Goes werd gesuggereerd dat het niet ondenkbaar was dat er schade kon worden toegebracht aan gemeentelij ke eigendommen en dat mede in verband met trimacties hiervoor van te voren toestemming moest worden gevraagd. Voor AV'56 een onbegrij pelijke zaak temeer daar door de gemeente Goes in het gemeentelijk mededelingenblad „Samenspel" de inwoners worden uitgenodigd juist in dit recreatiegebied gebruik te maken van de opanbare speelwei den, om zelfs hun tenten daar op te slaan. (ADVERTENTIE) Piet Vonck, onbetwist de grote favoriet voor de Zeeuwse crosstitel. (Van onze medewerker) BREDA De leidende clubs in de derde klas Zuid van het KNVB- zaterdagvoetbal krijgen zware wed strijden te verwerken dit weekein de. Good Luck, dat de tweede plaats bezet moet naar Dinteloord dat op eigen veld slechts eenmaal verloor (van Wit Zwart). De Westhoekers staan één punt achter de Verenaren. Verlies zou de kansen voor Dinte loord aanmerkelijk doen dalen, al hebben er theoretisch nog zes clubs kans op de titel. Vorig seizoen ver loor Good Luck de uitwedstrijd ter wij' de thuiswedstrijden in een gelijk spel eindigden. Daar zal het nu ook niet ver vanaf liggen. Beide verenigingen bestaan dit jaar 25 jaar en het zou een eer zijn dit jubileum met een kampioen schap te kunnen bekronen. Maar er zijn meer kanshebbers, die het ech ter ook niet gemakkelijk krijgen. Wit Zwart staat hoger genoteerd dan Krabbendijke maar in het Wit Zwart-kamp is men er zich van bewust dat dit ook geen gemakkelij ke opgave wordt. NOAD, dat met een gelijk aantal punten als Good Luck de derde plaats bezet krijgt het op papier gemakkelijker nu Rillandia op be zoek komt, dat nog in de gevarenzo- Cas Mulder: duel om de tweede plaats. (ADVERTENTIE) RECOM 243 De ontvangst van deze laatste brief heeft AV'56 doen besluiten na 11 jaar met succes de Wallenloop te hebben georganiseerd uit te zien naar andere mogelijkheden. Dank zij de medewerking van de direc teur van de Wilhelminapolder, de lieer J. Minderlioud en waterschaps ambtenaar de heer Van Oost lieeft de organiserende vereniging te Wil helminadorp de beschikking gekre gen over een aantrekkelijk parkoers dat in de onmiddellijke omgeving is gelegen van het „Wilhelminahuis". Tevens zal een prestatieloop worden gehouden over zeven kilometer over de zee- en binnendijken richting van het Goese Sas. Kees van Dalen van AV'56 die thans het individuele klassement aanvoert zal deze plaats niet kunnen behouden. De Hulstenaar Piet Vonck zal ongetwijfeld zaterdagmiddag winnaar worden en zodoende het maximaal aantal punten verzamelen en de kampioenstitel behalen. Indien Cas Mulder van Dynamo hersteld zal zijn dan kan om de tweede plaats nog een felle strijd ontstaan met Kees van Dalen. Zowel bij de A- als bij de B-jongens zal de kampioenstitel wel naar een Hulste naar gaan. Bij de A-jongens is Ar nold Schout van RKHAV favoriet en bij de B-jongens zijn jongere broer Jo Schout. De spannende strijd bij de C- jongens tussen Peter Moelker van Seheldesport Paul Sijp van AV'56 en André Stroo van Marathon zal ongetwijfeld gewonnen worden door Peter Moelker. De titel bij de dames en A-meis jes zal zaterdagmiddag een felle strijd opleveren tussen Elly Boers van Zeeland Sport en Trynie Smeenge van Dynamo'70. Elly Boers heeft tot nu toe twee maal gewon nen en Trynie Smeenge een maal. Weet Trynie Smeenge te winnen dan komen zij beiden op eenzelfde puntentotaal. Voor het verenigings klassement is het jammer dat RKHAV een keer verstek heeft la ten gaan. AV'56 gaat nu op kop bij de senioren en A-junioren en bij de B- en C-junioren, zodat de vereni- gingstitel AV'56 niet meer kan ont gaan. Naast de wedstrijden voor de KANU-leden heeft AV'56 weer de gebruikelijke wedstrijden in het programma opgenomen voor scholie ren. Hiervoor zijn al een groot aan tal deelnemers ingeschreven van de verschillende Goese scholen. De scholieren-beker die vorig jaar werd gewonnen door de Prinses Irene school zal hoogstwaarschijnlijk op nieuw naar deze school gaan omdat deze school met een groot aantal deelnemers in de diverse groepen heeft ingeschreven. De wedstrijden beginnen om twee uur en tot een half uur voor de wedstrijd kan als nog worden ingeschreven. De prestatieloop begint om drie uur achter het dorpshuis waar even eens start en finish zijn gelegen van de wedstrijden. Alle deelnemers ontvangen van de organiserende vereniging een herin nering terwijl voor de winnaars be kers en medailles beschikbaar zijn. 55 55 Van onze sportredactie) TERNEUZEN/MIDDELBURG Het voetbal in het district Zuid I van de KNVB ligt zondag stil. Aanleiding daartoe is het carnaval dat in de zuidelijke provincies met volle overgave wordt gevierd. Een feest, dat de komende dagen ook Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in de ban houdt, maar voor de rest valt het in Zeeland met de festiviteiten wel mee. Daarom bestaan er ook vraagtekens bij diverse Zeeuwse clubs, die in de KNVB uitkomen. Immers de afdeling Zeeland van de KNVB heeft voor carnavalszondag wel normaal een programma vastgesteld. En dat terwijl de KNVB-clubs dus zondag werkloos langs de kant moeten blijven. heel wat bezoekers gekost. Maar ik kan wel begrijpen dat wij in de moeilijke hoek zitten. Wij zijn de enige Zeeuwse vertegenwoordigers in deze eerste klas. Als er nu nog een was dan kond-en wij op carna valszondag tegen elkaar spelen". Secretaris Van Halen ziet een ge vaar in het stopzetten van de com petitie voor zijn elftal. Van Halen: „Na de winterpauze hebben wij al weer twee wedstrijden gespeeld en nu zondag de zaak weer stil ligt, lopen we de kans dat het wedstrijd ritme verdwijnt uit het eerste elf tal. Daarom doen we mee aan dat zaalvoetbaltoernooi van Vlissingen. Het is niet de ideale oplossing, maar de spelers hebben in ieder geval iets". Voor secretaris Van Dixhoorn van Terneuzen hoeft de KNVB de com petitie ook niet stil te legen voor het carnaval. „Voor mij is het niet nodig. Wij krijgen toch ook geen zondag vrij als er in Terneuzen karmis wordt gevierd?", aldus Van Dixhoorn. De secretaris van Terneu zen ziet overigens niet dat de com petitie in evaar komt door dit be sluit van de KNVB. Van Dixhoorn: „In het begin van het seizoen is alles vrij vlot verlopen. Dus we zijn aardig gevorderd met de wedstrij den. Maar het blijft natuurlijk het beste om gewoon te blijven spelen". Termeuzen doet dat dan ook, zater dag, en wel tegen Hontendsse. En daarnaast neemt het zondag deel aan het toernooi te Vlissin-en. Ondanks het f-eit dat carnaval in Oos-t- Zeeuwsch-Vlaanderen uitbundig wordt gevierd, is Steen-secretaris P. M. M. de Maat het ook niet hele maal eens met de stop, die de KNVB de competitie in district Zuid I heeft opgelegd. De Maat: „Ergens is het een strop voor ons. We draad den juist lekker en nu valt er weer een zondag tussenuit. Maar we zul len zondag toch waarschijnlijk vriendschappelijk spelen. Het is de bedoeling tegen Stekene te spelen. De w-edstrijd begint dan oom één uur, zodat iedereen nog volop de gelegenheid heeft zich in het carna- valsgebeuren te storten". Secretaris Van der Ey-k van de tweedeklasser Vlissingen is bijvoor beeld bijzonder verbolgen op de competitieleider nu de competitie totaal is lamgelegd voor het carna val. Van der Eyk: „Mat carnaval hebben wij in Zeeland toch niets te maken. Ik vind dit des te meer een flater van de KNVB, omdat men ons wel heeft verplicht vorige week zondag tijdens de wereldkampioen schappen schaatsen een inhaalwed strijd te spelen. Dat kostte ons ze ker duizend toeschouwers. En wie zal dat betalen? De KNVB zeker niet. We hebben er fel tegen gepro testeerd, maar dat hielp niets. Ik had die wedstrijd liever aanstaande zondag gespeeld". Als compensatie voor het stilleg gen van d-e competitie houdt Vlissin gen zondag een groot zaalvoetbal toernooi in d-e sporthal. Aan dit toernooi nemen de volgende clubs deel: Middelburg, Terneuzen, Wal cheren, Zeeland Sport, Goes, Zeelan- dia, Breskens en uiteraard Vlissin gen zelf. Het toernooi, da-t is uitge schreven voor eerste elftallen, be gint 's morgens om negen uur en ligt van half twee tot vier uur 's middags stil. Voor de zaalhandbalin terland Nederland-Noorw-egen. Na half vier zullen d-e finales van het zaalvoetbaltoernooi worden afge werkt. Middelburg-secretaris L. W. van Hal-en is het helemaal met zijn „collega" van Vlissingen eens. Van Halen: „Wij speelden tijdens de we reldkampioenschappen schaatsen in Gotenburg thuis tegen DESK. Ik had veel liever gezien dat d-eze wedstrijd voor aanstaande zondag was vastgesteld. Nu heeft het ons Terneuzen-secretaris Van Dixhoorn: „we krijgen toch ook geen zondag vrij als er in Terneuzen kermis is?'" (Van onze medewerker) AXEL De beide ontmoetingen van de St. Aloysiusteams in de landelijke competitie tegen TSF 1 en 2 gaan niet door. De Zeeuwse competitie draait echter normaal door. Favoriet St. Aloysius 3 gaat in de eerste klas naar Biggekerke waar de moeilijke wedstrijd wacht tegen Big Smash 1 dat soms voor verras sende dingen kan zorgen. De beide degradatiekandidaten Pzem 1 en MZ 2 gaan trachten elkaar de rode lan taarn te overhandigen. Goes 1 zal zich in de tweede klas tegen MZ 4 kunnen handhaven op de tweede plaats terwijl Wilno 3. wil het aanspraak maken op promo tie, zeker van Big Smash 3 zal moeten winnen. Zand 1 ontvangt St. Aloy 4 en moet beide punten in eigen huis kunnen houden. Zand 2 wordt in staat geacht in eigen huis MZ 7 van zich af te houden, waar door de promotieplannen vastere vormen gaan aannemen. MZ 5 zal het tegen Goes 2 redden maar zal toch nog even moeten wachten alvo rens d-e kampioensvlag wordt uitge stoken. De topper in de kampioensgroep vierde klas is ongetwijfeld de ont moeting tussen de nog ongeslagen teams Goes 3 en St. Aloy 5. Een gelijk spel is te verwachten. Big Smash 5 kan hiervan profiteren door MZ 9 een nederlaag toe te brengen. GOES Het Nederlandse dames- handbalteam dat vandaag in Goes en zondag in Vlissingen tegen Noorwe gen zal uitkomen, zal uit de volgen de speelsters worden geformeerd: Doelverdedigsters: Dini van Ma-an- en (Swift R), Petra van Buuren (Niloc) en Sandra Reinders (Hel las). Veldspeelsters: Marianne de Meurichy (Walcheren), Henny Lan- zaait (Niloc), Adri Meijer (Niloc), Carry Piller (Niloc), Suzanne Geer- dink (Swift R), Wil van Draanen (Niloc), Wil Cloequet (Swift R), Kitty de Waart (Niloc), Yvonne de Smit (Walcheren), Gré Balstra (Zeeburg) en Maja van Kapel (Hel las). (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Dynamo '70 or ganiseert op zaterdag 6 maart een massale prestatieloop in Oostkapelle. Vorig jaar kwamen ruim 1900 deel nemers aan de start van deze voor Zeeland unieke loop, waarbij men een afstand van 10 kilometer binnen anderhalf uur moet overbruggen. Voor de loop van dit jaar verwach ten de organisators tussen de 2500 en 3000 deelnemers. De accommodatie is daar volledig op ingesteld. Hadden de deelnemers vorig jaar veel vertraging door het feit dat er bij de finish maar één doorlaatfuik was, dit jaar zullen er niet minder dan vier zijn. Het par cours voert de deelnemers over een van de mooiste gebieden van het eiland Walcheren. Door het prachtige waterwingebied (normaal voor het publiek afgesloten), de duinen, het bos en het strand. Vorig jaar namen heel wat beken de Zeeuwen deel aan de prestatieloop van Dynamo '70. Vele bekende man nen, zoals de oud-atleten Gerrit de Pachter, Hein Cujee, Staf Dobbelaer, en spelers van de eerste elftallen van Vlissingen en Middelburg, kwamen aan de start. Alle takken van sport waren vertegenwoordigd bij deze loop. Verder waren hele bussen vol scholieren aangevoerd uit heel Zee land. De leeftijd van de deelnemers varieerde van 6 tot 70 jaar. De prestatieloop begint op zaterdag 6 maart om 3 uur. Inschrijvingen kunnen voor 25 februari door middel van een girostorting van 1,50 ten name van penningmeester Dynamo '70, Middelburg, gironummer 18.47.14 worden gedaan. Ook kan men in schrijven bij de organisators J. P. van Riel, Poelendaelseweg 19, Mid delburg, H. van Bosteiaer, Achter de Sportvelden 26, Middelburg, of bij C. L. Kodde, Zuiverseweg 1, Aagte- kerke. Ook op de dag van de wed strijd kan men zich opgeven en wel vanaf een uur tot een kwartier voor de start. Het inschrijfgeld bedraagt dan 2,Men kan zich ook telefo nisch aanmelden voor deze prestatie loop. Het telefoonnummer is 01180- 7265. voetbal ne zit. In de derde klas A kan Zwaluwse Boys profiteren van h^t feit dat nummer twee en drie GDC en Nivo Sparta elkaar het leven zuur gaan maken. Aannemende dat de Zwaluwen van Tricht gaan win nen. PTT is hier ook nog volop kanshebber, maar het zal er goed aan doen Beatrix in Den Bosch niet te onderschatten. De Bosschenaren kwamen de laatste thuiswedstrijden sterk voor de dag. Seolto draagt nog de rode lantaarn, maar de Zevenber genaren zien wellicht kans in Eind hoven bij Rust Roest weer een puntje te bemachtigen. In 4 B zal Chrislandia alle zeilen bij moeten zetten om in Kloetinge tot een goed resultaat te komen, evenals de ande re Brabantse club in deze afdeling WN bij Kapelle. De Heiningers voelen de adem van AZVV reeds in de nek. Een AZW dat kennelijk aan een opmars bezig is. Of de mannen uit Axel dat kunnen volhouden bij Wissenkerke valt te bezien. 5? (Van onze sportredactie) GOES De Zeeuwse ren- en toer club Theo Middelkamp zal dit wie- lerseizoen op de weg voor de ouver ture in Zeeland zorgen. De wieler vereniging organiseert namelijk op zaterdag 13 maart de clubkampioen schappen. De kans is groot dat deze titelstrijd zal worden verreden in de polders rond Ellewoutsdijk. Het be stuur van Middelkamp moet nog na der bekijken, welke afstanden de verschillende categorieën moeten af leggen. Ook de vertrektijden zijn nog niet vastgesteld. Zoals bekend houdt de Wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen haar clubkampioenschappen op 20 maart in Zaamslag. (van onze tafeltennismedewerker) AXEL Het Oostburgse ONA 1 dat vooral door de versterking van Geert de Kort veel aan kracht heeft gewonnen zorgde opnieuw voor een verrassing in de eerste klas door het favoriete Wilno 2 met 6-4 te klop pen. Behalve de drie overwinningen van De Kort zagen ook Aers en Boerjan kans een partij te winnen. Hetgeen met de dubbelspelzege vol doende was. St.-Aloysius 3, thans met een fiks aantal verliespunten relatief bovenaan, wist thuis MZ 2 van zich af te houden met 7-3. Huub de Maat zag al zijn partijen verloren gaan. Bij MZ 1 wist De Jong tegen PZEM 1 niet tot winst te komen. Zijn teamgenoten echter wel zodat de eindstand 7-3 werd. Wilno 1 toonde zich duidelijk sterker dan Big Smash 1 en veroverde met 8-2 beide punten. Big Smash 2 stevent rechtstreeks op de titel af in de tweede klas en bewees dit deze week door Zand 1 met 8-2 te klop pen. Goes 1 bleef vast op de tweede plaats door een 3-7 zege op Big Smash 3 te veroveren. Ona 2 uit Oostburg kwam tegen hekkesluiter PZEM 2 niet verder dan een gelijk spel en MZ 5 ging in de derde klas onverdrotenvoort en klopte nu Groen 1 met 10-0 en MZ won met gering verschil van MZ 6 (6-4). In de kampioensgroep vierde klas be haalde St.-Aloysius 5 opnieuw een overwinning. Met liefst 9-1 werd Goes 4 aan de zegekar gebonden. Het leidende Goes 3 boekte een eerste verliespunt door tegen Big Smash 5 niet verder te komen dan een gelijk spel. De uitslagen: Eerste klas: ONA 1-Wilno 2 6-4 St.Aloysius 3-MZ 2 7-3 Wilno 1 - Big Smash 2-Zand 1 8-2 PZEM 2- Tweede klas: Haringman 2-MZ 4 4-6 Big Smash 2-Aand 1 8-2 PZEM 2- ONA 2 5-5 Wilno 3-MZ3 1-9 Big Smash 3-Goes 1 3-7 Derde klas: Goes 2-Big Smash 4 9-1 M Z5-Croon 1 10-0 MZ 7-MZ 6 6-4 Vierde klas A: St. Aloysius 5-Goes 4 9-1 Goes 3-Big Smash 5 5-5 Vierde klas B: WTTV-MZ 10 10-0 Apollo 1-Schans 1 5-5 Big Smash 6 Zand 3 3-7 Vierde klap O Croon 2-Apollö 2 3-7 MZ 8-Zand 5 7-3.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5