Alleen Prins Hendrik en VTV tegen DE ZEBRA GAAT KRACHT BETALEN 4 lavona 2.95 Sportraad Sluis na lang overleg nu samen gesteld Zeeuwse zwemmers op dreef in het Sportfondsen bad ANDERLECHT VERSLAAT STANDARD LUIK: 2-1 Handbalformatie voor strijd Goes bfijinrt &k SOMMELSDIJK: TITEL Paardesport eerste klas dame ompetitie Goed jaar voor V olharding geweldige shampoos Henderikx benoemd tot erelid Betaalde kracht op televisie Zeeuwse top atleten ontbraken UITSLAGEN PRESTATIELOOP DINSDAG 16 FEBRUARI 1971 (ADVERTENTIE) kruiden, (Van onze turnmedewerker) KAPELLE De voornaamste beslissingen van de jaarvergadering van de Zeeuws Brabantse Turnkring, die in „De Vroone" te Kapelle werd gehouden, zijn de benoeming van de heer A. Knol, voorzitter van de gymnastiekvereniging VTV uit Vlissingen, tot kringvoorzit ter, van de heer J. P. J. Ruysaard uit Wolt'aartsdjjk tot kringsecreta ris, van de scheidende secretaris de heer J. Henderikx uit Middelburg tot erelid van de Zeeuws Brabantse Turnkring. Tevens de uitreiking aan de heer J. Huybregts uit Breda door de waarnemend kringvoor zitter de heer Waasdorp van de medaille van verdienste van het Ko ninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond en de goedkeuring van de vergadering om tot het aanstellen van een betaalde administratieve kracht over te gaan. Beslissingen, die tijdens de in een bijzonder prettige sfeer gehouden en zeer druk bezochte vergadering met algemene stemmen of met een grote meardierlheiid werden genomen. In Zijn openingswoord kenschetste de heer Waadsorp 1970 als het jaar met meerdere hoogtepunten en enkele dieptepunten. Hoogtepunten waren de festiviteiten ter gelegenheid van het 75-jiarig bestaan van de Zebra, de regelmatige stijging van het le- denal, het behalen van de' vaardig- heidswiitopel van het KNGV en de (Van onze sportmedewerker) SLUIS Na een voorbereiding van bijna anderhalf jaar, waarin ve le besprekingen werden gevoerd, is het eindelijk zover, dat de Sluisse sportraad kan worden geïnstalleerd. Deze installatie zal vandaag geschie den door de burgemeester van Sluis mr. H. P. L. van den Beid om 20.00 uur in het stadhuis van Sluis. Hier voor zijn alle sportverenigingen en de door de verenigingen, die ge bruik hebben gemaakt van liet recht om voor de sportraad een vertegen woordiger aan te wijzen, voorgedra gen vertegenwoordigers uitgenodigd. Aan de oprichting van een sport raad in Sluis is een hele geschiede nis voorafgegaan, die thans gelukkig tot een goed einde is gekomen. Het initiatief voor de oprichting van een sportraad ds dn het najaar 1969 uit gegaan van het gemeentebestuur. Bij de voltooiing van de gemeente lijke sporthal bleek de behoefte te bestaan aan een orgaan voor de coördinatie van de sportaangelegen- heden in Sluis en regeling van het gebruik van deze sporthal. Het voor stel van het gemeentebestuur om te komen tot een kleine commissie van overleg, waarin naast drie vertegen woordigers van het gemeentebe stuur, in totaal slechts vier verte genwoordigers van de plaatselijke sportverenigingen zouden worden toegelaten, kon geen genade vinden in de ogen van deze verenigingen. Men wenste een sportraad, waarin plaats zou zijn voor één vertegen woordiger van elke vereniging. De mening van het gemeentebestuur, dat hierdoor een te log werkend en weinig actief orgaan zou ontstaan, stond hier lijnrecht tegenover. De zaak dreigde op dood spoor te gera ken. Op initiatief van de lawnten- niswerenigiing „Sluis" hebben de plaatselijke sportverenigingen toen zelf het heft in handen genomen. Op uitnodiging van deze vereniging volgden toen enkele besprekingen, waarbij het gemeentebestuur of schoon wel geconvoceerd nimmer officieel verscheen. Hier werd tot oprichting van een sportraad in Sluis besloten. Hierbij werd in een vertegenwoordiging van elke dn Sluis gevestigde sportvereniging voorzien. In het bestuur van 5 leden waren in het ontwerpreglement, on danks de geringe belangstelling van het gemeentebestuur, toch twee zetels voor de gemeentelijke verte genwoordigers voorzien. Dit voorstel werd door de gemeentelijke overheid niet ge accepteerd. Uiteindelijk kon alles door het initiatief van de nieuw benoemde burgemeester van Sluis mr. H. P. L. van den Beid toch weer in goede banen worden geleid. Hij wist de besturen van de Sluisse sportverenigingen weer rond de ta fel te krijgen. Alle verenigingen konden zich akkoord verklaren met een door het gemeentebestuur voor gelegd ontwerp voor de instelling van een sportraad, die uit tenminste zeven en ten hoogste vijftien leden zal bestaan. Dit is voornamelijk te verklaren uit het feit, dat de ge meentelijke voorstellen zijn terug te brengen tot een eenvoudige en dui delijke opzet, die door het gemeen tebestuur van Sluis voor de instel ling van een sportraad is gekozen en die toch alle mogelijkheden biedt om deze raad optimaal te laten functioneren. Praktisch alle sport verenigingen hebben gebruik ge maakt van het recht om een verte genwoordiger in de Sluisse sport raad, die zich in de eerste plaats tot doel stelt het sportleven in Sluis te bevorderen, te benoemen. zeer gunstige ontwikkeling van het cursuswezen. Dieptepunten het be- stuursvraagstuk en de keurturnerij. De verkiezing van de nieuwe secre taris- werd voorafgegaan door een korte verklaring van de aftredende secretaris de heer J. Hendrikx, waarin deze zei 13 jaar lang de secretarispost van de Zebra met veel voldoening te hebben bezet. Persoonlijke redenen, die de Zebra raken èn waardoor hij bijzonder te leurgesteld is, maar die niets te maken hebben met het aftreden van de vorige kringvoorziter, zijn er de oorzaak van geworden als secretaris te willen aftreden. Hij sprak zijn bereidheid uit de nieuwe secretaris volledig te willen inwerken. Een aftreden dat door de gehele verga dering diep werd betreurd en waar op de vergadering op voorstel van een vereniging reageerde door de heer Henderikx, staande de vergade ring, met algemene stemmen tot ere lid van de Zebra te benoemen. Van het kringbestuur ontving hij een ge schenkenbon. Daarna werd de heer Ruysaard met algemene stemmen tot kringsecretaris gekozen. De verkie zing van de heer Knol tot kring- voorzitter geschiedde met 151 stem men voor, 14 tegen 24 blanco, een zeer ruime meerderheid. De beide aftredende bestuursleden mej. C. Strum uit Middelburg en de heer Waasdorp uit Oosterland werden her kozen. Het kringvoorstel een betaalde ad ministratieve kracht aan te stellen en hiervoor van de verenigingen t 0,40 per lid per jaar te vragen, tot de aanschaf van een stencilmachine, een adresseennachlne en een type machine over te gaan ontmoette te genstand van VTV uit Vlissingen en Prins Hendrik uit Breda, welke tot een bijdrage van een vast bedrag per bepaald aantal leden wilden over gaan omdat dit voor de grote vere nigingen voordeliger uitkwam, ter wijl aan de andere zijde VZOS uit Yerseke bereid was desnoods tot f 0,50 per lid per jaar te willen gaan. Het kringvoorstel werd uiteinde lijk met alleen de stemmen van VTV en Prins Hendrik tegen aange nomen. Voor de betaalde functie hebben zich vier personen kandi daat gesteld. Mede door het besluit van de vergadering kan het kring- bestuur nu gaan beslissen wie voor de functie het best in aanmerking ko<mt. Daar het kringbestuur nog geen nieuwe penningmeester heeft kunnen aantrekken heeft mevr. Zuydwegt-Schouwenaar zich beried verklaard deze functie, totdat een opvolger is gevonden, te blijven vervullen. De verschillende jaarver slagen werden zonder op- of aanmer kingen aanvaard, de begroting en het werkprogramma voor 1971 goed gekeurd. Nieuw in het werkprogram ma zijn de twee jongtalentda- gen, die door VTV Vlissingen in samenwerking met de Zebra zullen worden georganiseerd, op 6 maart a.s. voor jfmgena van 9 tot 17 jaar, op 13 maart voor meisjes van 9 tot 17 jaar. Namens de vergadering werd de heer Waasdorp bedankt voor de door hem als waarnemend voorzitter verrichte werkzaamheden. Het slot van de vergadering was voor de nieuwe kringvoorzitter de heer Knol. Met wederzijds vertrou wen, wederzijds begrip en sportivi teit, zo besloot hij zijn dankwoord voor het in hem gestelde vertrouwen, zal en kan een goede sfeer gescha pen worden waarin het prettig is samen te werken. TERNEUZEN. Het district Zeeland van de Nederlandse volleybalbond heeft sinds zaterdag de eerste officiële kandidaat oefenmeester. Het is de heer Moens (rechts op de foto) van Scheldesport, die voor deze primeur zorgde. Districtsvoorzitter J. Th. Klein (links) bood hem zaterdag een bloemetje aan. (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN Zaterdagavond kregen de Zeeuwse zwemmers en zwemsters weer eens gelegenheid te trachten zich door goede tijden voor de A-wedstrijden te klasseren. Dit gebeurde in het Sportfondscnbad <e Vlissingen waar de zogenaamde B- wedstrijden van de Kring Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Zwembond werden gehouden. En vele deelnemers - het waren er ruim honderd die aan de start kwamen - slaagden daarin. Het ge volg van deze geweldige grote voor uitgang in Zeeland is wel dat de A- wedstrijden wellicht te zwaar belast zullen worden. Een herziening van de reeds verscherpte limiettijden lijkt hier vooralsnog de enige oplos sing. Uit deze wedstrijden is wel geble ken hoe belangrijk dit soort wed strijden wel zijn. Immers, de meeste deelnemers konden hun persoonlijke trainingstijden verbeteren. Vooral op de vlinderslag - het nummer waar de meeste zwemmers ontzet- tend tegen opzien - heeft een bij zonder grote deelname gekend. Liefst 11 Stormvogel-meisjes kwa men voor dit nummer aan de start waarvan er 10 de gestelde limiet ruimschoots haalden. Frappant was wel de overwinning op de 100 meter vlinderslag meisjes onder de 14 jaar van Desiré Solleveld uit Vlissingen. Dit meisje is nog maar net 10 jaar en liet zelfs alle dames achter zich in de tijd van 1.48.0 Ook de 11- jarige Jaap Keymel - eveneens uit Vlissingen - verraste op de 100 me ter vrije slag voor jongens onder de (Van onze sportredactie) ANTWERPEN De kwartfinales in de strijd om de Belgische voet balbeker hebben een sensatie van de eerste orde opgeleverd. Anderleclit versloeg namelijk Standard Luik, de Belgische titelhouder met 2I, zij het na verlenging. Er was nog een verrassing te noteren, en wel het verlies van Gantoise tegen Zotte- gem, een club die in de tweede klas eenzelfde positie inneemt als Gan toise in de eerste klas van het Belgische voetbal: bijna onderaan. De andere twee eersteklassers die zich nog in de strijd om de Belgische beker bevonden. Beer schot en- St.-Truiden. deden wat de kenners van hen verwachtten, en rekenden af met de cup-aspiraties van Turnhout (01 verlies tegen St.-Truiden) en Racing Mechelen (10 nederlaag tegen Beerschot). Dat Anderlecht de onbetwiste top per van de kwartfinales, uiteindelijk zou gaan winnen, geloofde niemand in de eersite twintig minuten van de wedstrijd op het Asitridpark. Stan dard speelde de Anderleeht-ploeg helemaal dol. Zo erg zelfs dat Pol van Himst, nog altijd de grote ve dette van de Brusselse formatie, bij Nico Dewalque, de centrale verdedi ger van Standard, kwam klagen over het spel van Anderleclit. Stan dard nam dan ook in die eerste twintig minuten een verdiende voor sprong. Wilfried van Moer lanceerde Sylvester Takac in de vijftiende mi nuut met een uitgekiende diepte- pass. Ondanks het feit dat de Joe goslaaf belaagd werd door Cornelis en Pasfeie gaf hij Leen Barth toch geen kans: 01. In de 21ste minuut van het duel kwam echter de grote ommekeer. Wilfried Puis, Ander- lechts linksbuiten, had even wat vrijheid gekregen van de Luikst defensie. En dat werd voor Standard fataal. Ton Nordahl speelde Puis prachtig aan, en het was 11. Daarna was het Anderlecht wat de klok sloeg. Van Himst, Nordahl en de vervan ger van de geblesseerde Jan Mulder, Irvne Eiderstedt, voetbalden als jonge honden, die pas uit een dönkér hok .',,;;i3ijitiyrijgelaten. Standard-gbalie Piot weerde zich echter meer dan voor treffelijk. Daarom moest Anderlecht wachten tot de vijftiende minuut van de verlenging. Puis nam op links een korte hoekschop op Van Himst, die het leer direct voor het doel van Piot dirigeerde. Voor de defensie van Standard kon reageren, was er de Zweed Ejdersted die na een forse uithaal de verdiende zege bij Anderlecht bracht. (ADVERTENTIE) Van onze sportmedewerker TERNEUZEN De teams van Nederland en Noorwegen voor de damesinterland zaalhandbal in Goes en Vlissingen op vrijdag en zondag aanstaande zijn bekend gemaakt. De Nederlandse formatie bestaat uit 15 speelsters die van de gasten uit 13. Nederland heeft dus niet minder dan acht wisselspeelsters. In het doel komen beiden met rugnummer 1 D. van Maanen van Swift 17 interlands en P. van Buuren van Niloc 6 interlands Ook S. Rein- ders met rugnummer 12 is als keep- ster opgesteld. Zij speelt in Hellas en heeft 4 interlands op haar naam. Als veldspeelsters fungeren met rugnommer 2. M. de Meorichy de speelster van Walcheren dia 20 in terlands op haar naam heeft staan. Met rugnummer 4 H. Landzaat van Niloc (14 interlands), rugnummer 5. A. Meijer van Niloc (24 interlands); rugnummer 6 C. Piller eveneens van Niloc (23 interlands); rugnummer 7 S. Geerdink van SWIFT (11 inter lands); rugnummer 8 W. van Draa- n envan Niloc (vO interlands)rug nummer 9 W. Cloquet van Swift (20 interlands); rugnummer 10 K. de Waart van Niloc (9 interlands); 13 Yvonne de Smit van Walcheren (2 interlands); 14 G. Balstra van Zee burg met 4 interlands en 15 M. van Kapel (Hellas) met 6 caps.Hierbij zijn niet opgenomen de wedstrijden tegen Tsjeehoslpwakije. Noorwegen komt in het doel uit met Willessen en Overseth en in het veld met Fladset, Tveter, Börressen, Skei, Hailvorsen, Andersen, Brenne An- dresen, Moen, Tonnessen en Anis- dahl. Nederland speelt in blauw-wit tenue, Noorwegen in groen-wit. In Goes fungeren als scheidsrechters mevrouw M. Frank-Cabri en me vrouw G. Rietveld-Sakkers. In Vlis singen zijn dat G.W. van de Hanven S. van Loon. (Van onze paardesportmedewerker) KLOOSTERZANDE Daar hel paardrijden als vrijetijdsbestednig en als wedstrijdsport steeds meer in de belangstelling komt, heeft de NCRV in samenwerking met de gezamen lijke ruitersportorganisaties een te levisie-uitzending gepland op vrij dag 19 februari om 19.25 uur. De aandacht zal dan worden ge vestigd op het precisiewerk, name lijk de zo onmisbare dressuur, die men moet zien als de lichamelijke en geestelijke vorming van ruiter en paard. In deze uitzending zal ge poogd worden deze zo belangrijke tak van de ruitersport ook voor de leek wat begrijpelijker te maken. De uitzending is op Nederland I. (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Door een over winning op Zierikzee heeft de dain club Sominelsdijk de titel behaald in de eerste klas. Met een zege van 812 keerde dit team huiswaarts en heeft nu een totaal van 14 punten met bovendien nog twee inhaalwed strijden. Dit aantal wedstrijdpunten kan niet meer ingehaald worden, zelfs niet door Kapelle, dat de lei ders is blijven volgen, maar met nog een wedstrijd te spelen kan het niet verder komen dan een totaal van 13 punten. In afwachting van de beslissing in de hoofdklas kan Sommesldijk zich gaan voorbereiden op de promotie wedstrijden tegen Lammerenburg of Souburg. Deze clubs zijn namelijk gelijk geëindigd met drie punten zodat er een beslissings-wedstrijd gespeeld moet worden tussen beide tientallen wie definitief de rode lan taarn in handen krijgt en het daarna moet» opnemen tegen Sommelsdijk. Deze beslissings-wedstrijd is na lo ting vastgesteld op maandag 22 fe bruari te 19.30 uur in Souburg. Met een royale zege 164 op het bezoe kende St. Laurens besloot "s-Gra- venpolder de clubcompetitie van Zeeland in de hoofdklas, zodat de eindrangschikking er als volgt uit ziet: 1. Aagtekerke 8 7 0 1 14 87—53, 2 Middelburg 8 7 0 1 14 94—66, 3 's- Gravenpolder 8 5 1 2 11 9862, 4 Goes 8 1 3 9 71—49, 5 Vlissingen 8 3 2 3 8 86—74, 6 DOS 8 2 1 5 5 66— 94, 7 St.-Laurens 8 2 1 5 5 58—82, 8 Souburg 8 1 1 6 3 6298, 9 Lamme renburg 8 1 1 6 3 58—102.. Uitslagen: le klas: Zierikzee - Sommelsdijk 812, 1 J. L. Smalheer - J. C. Dekker 11, 2 J. Muigens - C. Polder 20, 3 C. Verton - B. Vis 11, 4 M. de Wild - L. Bruggemans 02, 5 J. de Jonge - K. Vis 02, 6 J. de Folmer - B. Roetman 11, 7 W. C. Boot - J. Lodder 11, 8 F. Roggeband - W. v. Dongen 02, 9 C. L. Boot - A. v.d. Sluijs 11, 10 J. A. Verton - A. Krijgsman 11. Hoofdklas: 's-Gravenpolder - St.- Laurens 164, 1 J. Blom - Ln Davidse 20, 2 G. Blom - Lw Davidse 20, 3 E. Wiskerke - L. Adriaanse 11, 4 Iz. Op 't Hof - I. C. Flipse 20, 5 J. Op 't Hof - J. Kesselaar 20, 6 D. L. Huissoon - P. de Kam 20, 7 J. Veerhoek - P. v. Keulen 11, 8 A. Quakkelaar - L. Walraven 02, 9 M. Quakkelaar - B. v.d. Broeke 20, 10 Chr. v. Overbeeke - J. Janse 20. Marian de Meurichy: opnieuw in Nederlandse handbalploeg. 16 jaar met een tijd van 1.18.6. Bijzonder spannend was de strijd op de 4 x 100 meter wisselslag estafette heren waar de Luctor-ploeg met handslag won van De Stormvogel. 100 meter vrije slag jongens onder de 12 jaar: 1 P. Verlaan Ganze 1.33.8. 2 E. Vlasblom, Schelde, 1.34.5, 3 H. Blaauw, Stormvogels 1.34.8. 100 m schoolslag meisjes onder de 12 jaar: 1 T. Poppe, Schelde, 1.47.7, L. Verplanke, Stormvogel, 154,5, K. Christis, Stormvogel, 1.54.7. 100 m rugslag lieren: 1 H. Stoelhorst, Stormvogel, 1.28.4, P. Kosters, Schelde, 1.29.8, G. Osinga, Luctor, 1.31.9. 100 m vlinderslag dames: 1 M. Scherbeijn, ZIJ, 1.51.2, 2 R. Wijf fels ZIJ, 1.51.6, 3 M. van Sluijs, Stormvogel, 1.54.4. 50 m rugslag jon gens onder de 10 jaar: 1 R. Scheers, Stormvogel. 1.06,3. 2 R. Neve, ZIJ, 1.12,7; 50 m schoolslag meisjes onder de 10 jaar: N. Christis, Storm vogel, 56.0, 2 A. de Vlieger, Storm vogel, 59.0, 3 A. van Oosten, Luctor, 1.00.3. 100 m vrije slag jongens on der de 14 jaar: 1 H. v.d. Guchte, Luctor, 1.21.0, 2 D. Schipper, Storm vogel, 1.24.9, 3 J. Kokké, Stormvogel 1.29.2. 100 m vlinderslag meisjes onder de 14 jaar: 1 D. Solleveld Stormvogel, 1.48.0, 2 M. Grims, Stormvogel, 1.55.8, 3 E. de Jonge, 1.59.3. 100 meter vrije slag jongens onder de 16 jaar: 1 J. van Splunder Stormvogel 1.17.4, 2 J. Keijmel, Stormvogel, 1.18.6, 3 C. van Loo Ganze, 1.19.2. 100 meter schoolslag meisjes onder de 16 jaar: 1 E. de Jonge, Stormvogel, 1.48.4, 2 W. Schillemans, Stormvogel, 1.49.0, 3 J. Verdurmen, ZIJ, 1.49,1. 4 x 100 m wisselslag estafette heren: 1 Luctor 5.56.7. 4 x 100 m vrije slag estafette dames: 1 De Stormvogel 5.48.3. (Van onze sportmedewerker) GOES De gymnastiek-, hand bal- en basketbalvereniging „Vol harding" heeft een gunstig jaar ach ter de rug. Vooral het ledental be woog zich in stijgende lijn en heeft de 500 overschreden. Op prestatie niveau telde Volharding ook mee want mevrouw Dekker-Walrave werd kampioene van de Zebra ter wijl bij de jeugdkampioenschappen Joke Aertsen als tweede en Mattie Korstanje als vierde eindigde. Dit alles bleek uit het jaar verslag van mevrouw A. Harmssen- Vam der Kuijl tijdens de jaarverga dering in „Slot Ostende' .De Volharding-secretaresse stelde zich niet meer beschikbaar voor de ze functie maar wenste we] als be stuurslid aan te blijven. Zij wordt opgevolgd door de heer J. Zonder land di eevenals de heren N. Nieuw- dopr en F. de Roo als bestuurs leden werden herkozen. De heer Nieuwdorp behartigt speciaal de be langen van de leden die handbal sport beoefenen. Voor de afdeling basketbal werd de heer A. de Wolf als bestuurslid benoemd. Voor de handbalafdeling zal in die toekomst mevrouw G. Schmidit-Van de Kreeke niet meer als bestuurslid fungeren. Zij werd voor het vele en zeer nuttige werk dat ze voor de vereniging heeft verricht benoemd tot erelid evenals de heer M. Hooge- steeger. In de elftalcommissie voor de afdeling handbal werden herko zen de heren C. Dagevos, R. Does, G. Hoogesteeger en M. Sohoonen terwijl mevrouw Schmidt-Van de Kreeke wordt opgevolgd door P. Kaaysteker. (Van onze atletiekmedewerker) GOES De Vlissingse atletiek vereniging Marathon heeft op het strand in Westduin wederom een prestatieloop gehouden. De belang stelling was ondanks het wereld kampioenschap schaatsenrijden op de televisie toch nog bevredigend. Ruim 120 deelnemers kwamen aan de start voor de 8 kilometer lange prestatieloop. Wim Antheunissen van Dynamo ging als eerste over de aanikomstlijin, gevolgd door René von Zee van RKHAV. Jo van Elzc- lingen van de organiserende vereni ging werd derde en Martin Siebers eveneens van Marathon werd vierde. Als eerste dame kwam Elly Boers van Zeeland Sport binnen. Opval lend was het dat alle bekende Zeeuwse atleten het deze keer lieten afweten terwijl uit Sittard, Amster- dam., en Roermond wél deelnemers aan de start verschenen. Dat de Zeeuwse atleten niet deelnamen zal wel te wijten zijn geweest aan het feit dat de volgende week de laatste wedstrijd in de cross-competitie worden gehouden en daarvoor be staat grote belangstelling.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5