Mnögi^aiïi] In rijke buurten worden alleen maar intelligente kinderen geboren en in arbeidersbuurten alleen maar domme. P.A.vanMiej>hem Afwezig Aankomende kelner of serveerster vrouwelijke hulp zelfstandig meisje weekend hulp Burgerlijke stand Temeuzen Notaris VAN DISSEL Aram: De val van Barranca DINSDAG 16 FEBRUARI 1971 TANDARTS woensdag 17 februari Gevraagd of iemand die daarvoor opgeleid wil worden Tevens voor de ochtenduren. HOTEL „DES PAYS BAS" Temeuzen Tel. 2275 rnÊmmmm—aimammKÊÊÊamÊÊtmtmÊmÊmmm—iiKÊKmmimmmÊammmmammÊimtÊtÊanaBd AMSTERDAM RAI-gebouw Tentoonstelling personenauto's (t.in. 21 fehr.). Open: m.a t.m. vrij. van 10-17 uur en van 19-22 uur. Zat. en zond. van 10-17 uur. EINDHOVEN De Krabbedans Selectie van werken, die voor mededinging naar de Tadensprijs voor vrijetijds- schiMers voor de provincies Noord-Brabant en Zeeland zijn in gezonden (tan. 28 febr.). GOES Grand 20 uur: De Brug bij Remagen 14j. Museum Kerkplein, Expositie „Kleur in beweging", verfstructu ren van W. Wisse te Goes (tm. 13 maart), ma. t.m. vrij. van 10-12 uur en 13.30-17 uur, zat. 14-17 uur, zon, gesloten. MIDDELBURG City 20 uur: Good luck Grin go 14 j. Rijks Ped. Academie (Aula) 13.40 uur: Dekany Strijkkwartet. Jeugdconcert voor het voortgezet onderwijs Ls.m. Het schoolconcert. ROTTERDAM De Doelen Grote zaal) 20.15 uur: Christelijk Oratorium Vereni ging „Rotterdam" o.l.v. Barend Schuurman. SolistenNelly van der Spek (sopraan), Marianne Die- lemans (alt), Willy van Hese (te nor), Guus Hoekman (bas) en Koos Bons (orgel). De Doelen (Kleie zaal) 20.15 uur: Rotter damse Kunstkring: Ingrid Haebler (piano) Hofplein Theater 20.15 uur: „Vlinders zijn vrij", blijspel van de Theater Productie Combi natie. Rott. Schouwburg 20.15 uur: „Mooi weer vandaag" door Haagse Comedie. TERNEUZEN Luxor 20 uur: 36 uren in de hel 18 j. Zuidland Theater 20 uur: Don Kozakkenkoor oi.v. Serge Jaroff. Openb. Bibliotheek Leeuwen laan 40. Expositie Joop Dam met aquarellen en tekeningen (t.m. 27 febr.). VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Satyricon 18 j. WESTDORPE Kunstz. Troutzaerte Singel 45. Expositie Redmond Kimpe (t.m. 22 febr.) Open: werkd. van 9-18 uur, zond van 14-18 uur. ma. gesloten. GENT Kon. Opera 20.15 uur: Concert B.R.T. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming en mede leven bij het overlijden van mijn dierbare echt genoot en vader de Heer RENé EDMOND AMELIANUS VERMANDEL betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank. Mevr. J. Vermandel-Buys Zonen St. Jansteen, Brouwerijstraat 21. GEVRAAGD voor werkzaamheden in de Kiosk. Tevens gevraagd een voor het seizoen. H. VIS - Zuidwal 9 - Oostburg gehoord heeft drinkt juist de laat ste teug wijn uit zijn kroes, als hij de met littekens overdekte hand van de gemaskerde op zijn schouders voelt. „Over enkele ogenblikken ver trekken wij naar Barranca", zegt de monnik. „Ik wil mijn oude vriend Aram wel eens een bezoek brengen als je wilt, kun je meerijden" „Wie bent u eigenlijk?" vraagt Otto wan trouwend en hij kijkt benauwd naat die vreemde dwingende ogen boven het zwarte masker. „Een kennis van Aram, zoals ik je al zei," zegt de gemaskerde, „mijn naam is Loki, maar kom nu, als je tenminste met ons mee wilt reizen". De rare knecht van Otto's vreemde gastheer komt melden, dat de paarden in spannen zijn en zwijgend sk Loki de deur van zijn huis. I wenk. Otto hem te volgen. „Ne plaats, mijn waarde", zegt de m nik, terwijl hij het portier van e oude reiskoets uitnodigend ope houdt. Otto klimt naar binnen kijkt verwonderd in het rond bij de helft van de ruimte in de koe wordt ingenomen door een i grote vaten. „Zelfgemaakte wijn" klinkt acht hem de stem van Loki „een verr- sing voor mijn vriend Aram, hèhèhè" Geboren: Robbert Christian zv Pieters, Bemardus Petrus Marie (e- lektrotechnicus) en van Van Fraeij- enhove, Francoise Wilhelmina won. te Terneuzen, Diepenbrockstraat 373; Lisette dv Kanse, Johannes Cornelis (instrumenttechnicus) en van Stadhouders, Pauline Suzanna won. te Terneuzen, Jac. van Beier- enstraat 3 Biervliet; Alexander zv Körner, Robert (schipper) en van Van de Velde, Susanna won. te Ter neuzen, Havenstraat 9 a-b; Stojan zv Curcic, Mile (pijpfitter) en van De Koeijer, Beatrix Wilhelmina won. te Terneuzen, Diepenbrockstraat 291; Cornelis Jacobus zv Helmendach, Willem Jacobus (metselaar) en van Van der Poel, Fijtje won. te Terneu zen, Nicolaas Beetsstraat 10; Samuel zv Boone, Adriaan (draglinemachni- nist) en van Joziasse, Dirkje won. te Terneuzen, Adriaan Walravenstraat 8 Zaamslag; Helena Jannie dv Bijl, Nicolaas (kraanmachinist) en van Comelissen, Helena won. te Terneu zen, Peter van Anrooylaan 21; Jo hannes Adrianüs zv Dieleman, Mar- tinus Cornelis (betonarbedder) en van Van Langevelde, Catharina won. te Terneuzen, Erasmusstraat 61; Wouter Ghislain zv Vinke, Cornelis Leendert (boefehouder) en van Die leman Dorothy Elisabeth won. te Terneuzen, Wagnenhof 62; Olaf Eu- dok'us zv Smit, Hendrik Joost Wil lem (elektronicamonteur) en van Kromhout, Elisabeth won. te Ter neuzen, Peter van Anrooylaan 292; Nathalie Willemina Johanna dv Kodde, Lein Hendrik (bankemploy- en van Maas, Barbara, Pieternella Johanna won. te Terneuzen, Beetho- venhof 110; Sirnone dv Van Egmond, Theodorus Jozef (bouwkundig op zichter) en van Leenders, Bernardi- na Gerarda Maria won. te Terneu zen, Diepenbrockstraat 2; Mikis Olaf zv Van Geffen, Gerrit (calculator) en van Wensveen, Marianne won. te Terneuzen, Hoek van de Diik 13 Zaamslag; Julie Ingrid dv Ueber- feld, Jean Ferdinand (elektricien) en van Van den Berge, Clarisse won. te Terneuzen, Julianastraat 40; Christine dv Dooms, Adriaan (schip per) en van Van der Linde, Maria Elisabeth won. te Terneuzen, Aagje Dekenstraat 17 a-b; Sigrid Flora Al- bert dv Haak, Eddy Gerardus (sys teemontwerper) en van Lijbaert, Cecile Maria won. te Sas van Gent, Reedijkstraat 10; Kitty Franciska dv Vermandei, Joannes Nestor (fa brieksarbeider) en van Verachueren, Julma Eugenia Alphonsius won. te Sas van Gent, Vier Ambaohtenshraat 21, Ondertrouwd: Van Dnel, Leonar- dus Gerardus 20 jr. NH boekhouder won. te Terneuzen, Chopinlaan 37 en Doorns, Janna 19 jr. NH loketiste won. te Terneuzen, Markt 15. Toe komstig adres: Terneuzen, Debussy- hof 35; De Groot, Andreas Petrus 21 jr. geen, onderwijzer won. te Ter neuzen, Peter van Anrooylaan 132 en Lazaroms, Maria Petronella An- toniia 23 jr. r.-k. kantoorbediende won. te Terneuzen, Peter van An rooylaan 1. Toekomstig adres: Ter neuzen, Peter v-an Anrooylaan 132; Meeusen, Jozias Levinus 22 jr. NH wegenbouw laborant won. te Ter neuzen, Beatrixstraat 34 en Liewes, Audrey Geralda 22 jr. NH zonder beroep won. te Terneuzen, Beatrix straat 34; Poppe, Klaas 26 jr. NH chauffeur-oudmetaalverwerker won. te Terneuzen, Pijnboomstraat 86 en Verplanke, Elizabeth Tannetje 21 jr. NH fabriekarbeidster won. te Ter neuzen, Zeven Triniteitsstraat 5. Toekomstig adres: Terneuzen, La- rixstraat 64; Gruis en, Edward Char lotte Theo 24 jr. r.-k. assistent be heerder won. te Terneuzen, Johan nes Vermeerstraat 15 en Boerjan, Marijke Maria Urbanie 25 jr. r.-k. kantinejuffrouw won. te Terneuzen, Edvard Grieghof 61. Toekomstig adres: Terneuzen, Edvard Grieghof 61; Van Diermen, Pieter Artur Ma ria 24 jr. r.-k. bankwerker won. te Terneuzen, Wijk P.52 en Kiel, Levd- na Sara 18 jr. NH bejaandenhelpster won. te Terneuzen, Bachlaan 124. Toekomstig adres: Terneuzen, Alva- rezlaan 31; Guiijam, Leendert Jaco bus 21 jr. ger. gem. loonwerker won. te Terneuzen, Wijk G.l b Hoek en Pladdet, Maria Jacoba 19 jr. ger. gem. zonder beroep won. te Terneu zen, Paulinapolder 10 Biervliet. Toe komstig adres; Terneuzen, Wijk G.l b Hoek. Getrouwd: Riemens, Adriaan Jozi as 24 jr. NH (13 aug. '46) zonder beroep te Wageningen, Treubstraat 27 en Wolfert, Adriana Leintje Sara 24 jr. NH (14 feb. '46) welfareleid ster won. te Doom, Amersf.weg 18. Toekomstig adres: Wageningen, Thorbeckestraat 10; Simons, Bemar dus Josephus Maria 22 jr. r.-k. (13 mei '48) onderwijzer won. te Til burg, Columbusplein 11 en Bracke, Marian Irma Maria 2:1 jr. r.-k. (28 okt. '49) onderwijzeres won. te Ter neuzen, Weststraat 22 Biervliet. Toekomstig adres: Axel, Buiize- straat 6. Overleden: Goeman, Maria Adria na 9 sept. '22 ev Eggebeen J. A. won. te Terneuzen, Hobbemastraat 14; Ruben, Pieter 22 jun. '50 ongeh. won. te Axel; De MaUlie, Christiaan 31 okt. '94 geh. won. te Sas van Gent; Bakker, Cornelis 3 mrt '88 geh. gew. won. te Terneuzen, Ka- naalzioht 23 Sluiskil; De Bruijne, Krijn 6 apr. '83 geh. won. te Ter neuzen, Wijk F.4 Hoek; De Bruijne, Elizabeth 18 apr. '03 geh. gew. met HameKnk J. won. te Temeuzen, Heer Janstraat 15 Zaamslag; Bock- stael, Mathilda Maria 27 sept. '94 ev Van Hoecke L. won. te Sas van Gent; Van Troost, Seraphina Franci- sca 11 feb. '82 ev Sells J. won. te Sas van Gent; Buijze, Willem 4 apr. '54 ongeh. won. te Terneuzen, Tho- lensstraat 12; De Ruijter, Johannes Willem Frederik 22 sept. '94 geh. gew. won. te Temeuzen, Steen- kamplaan 112. Ingekomen personen: A. P. J. Buijsrogge, Edvard Grieghof 21, uit Hulst; D. Klerk, Jacob van Lennep- straat 2, uit Amsterdam; A. J. J. v. d. Boom, Madame Curiestraat 8, uit Rozenburg; E. L. van der Valk, Pe ter van Anrooylaan 240, uit Oost burg; H. Iedema, Larixstraat 72, uit Eindhoven; A. J. Kemp, Bachlaan 180, uit Sas van Gent; G. ter Henne- pe, Donze Visserstraat 9, uit Aruba NA; O. Hacioglu, Diepenbrockstraat 223, uit Soke-Aydin Turk.; M. G. M. Delobel, Nieuwe Kerkstraat 17 Sik, uit Wervik Be.; B. H. M. M. Boone, Nieuwe Kerkstraat 17 Sik, Lochristi Be.; A. W. Kantrowicz, Singel 3 Biervliet, uit Heme Did.; O. Prinsze, Goudsbloemstraat 36 Hoek, uit Schiedam; W. H. Koch-V. d. Berg, Braakmanlaan 10 a Biervliet, uit Aardenburg; J. Pocmic, Schutters hof 9, uit Rotterdam; A. Dobbelaar- De hooft, Achterstraat 1 Zaamslag, uit Kortgene; E. J. Abbink, Franz Lisztstraat 28, uit Doorn; B. J. Kea ting, Berliozhof 81, uit Hertfordshire GB.; E. L. J. J. Hex, Diepenbrock straat 67, uit Antwerpen Be.; D. P. 0. Verhage-Dhaemers, Kastanjelaan 160, uit Zelzate Be.; H. B. M. van Geffen, Wijk B.74 Hoek, uit Ant werpen Be.; G. M. A. Merckx, Nieu we Kerkstraat 17 Sik. uit Stekene Be. Vertrokken personen: J. J. Mol, Molenweg 4 Zslg., naar Heteren; M. 1. M. Simons-Bracke, Weststraat 22 Biervliet, naar Axel; D. N. de Graaf. Diepenbrockstraat 7, naar Sas van Gent; D. C. P. Schieman, Mauve- straat 10, naar Axel; E. H. Scholten. Nieuwe Kerkstraat 17 Sik, naar Sas van Gent; H. P. R. de Maat, Jan Steenstxaat 8, naar Sas van Gent; E. K. Höhne-De Kraker, Veerstraat 28 Zslg., naar Rommerskirchen Did.; C. Ozdemir, Barak Oost. Bolwerk, naar Posof Turk.; J. P. Pijcke, Louka straat 37 Sik, naar Oostburg; A. C. Haitsma, Terneuzensestraat 34 Zslg., naar Hardenberg. VEILING KAPITALE HOFSTEDE te GOES zal op woensdag 24 februari 1971 te 14.00 uur in „De Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van de heer L. M. Oele te Lewedorp publiek verkopen: DE KAPITALE HOFSTEDE aan de Oude Veerweg 12 te Lewedorp, bestaande uit woonhuis met tuin, moestuin, schuur, varkenshok, wagenhuis, erf, dijk en bouwland, geheel groot 41.24.85 iha, te veilen in 6 kavels, derzelver combinaties en einidcombinatie. De hofstede is vrij van pacht te aanvaarden bij te betaling der kooppenningen, echter met uitzondering van de woning welke in de loop van 1971 ter beschik king komt. Bezichtiging van de gebouwen op zaterdag 20 en maandag 22 februari 1971 telkens van 14.00 tot 16.00 uur en in bijzondere gevallen in overleg met de heer L. M. Oele (Tel. 01196-232). Veilingboekjes zijn vanaf 17 februari 1971 tegen be taling van f 1,50 verkrijgbaar ten kantore van de notaris (Kleine Kade 45, tel. 01100 - 7888). Nadere inlichtingen ten kantort van de notaris. bereiken Raimond en zijn mannen de grote weg naar Barranca. „Daar gaan ze", sist de graaf en hij wijst naar twee kleine stofwolkjes in de verte. „Hopman, ga terug naar het kasteel en kom met alle manschap pen naar Barranca. De anderen zet ten met mij de achtervolging voort. Zij zullen ons niet ontsnappen. „Op hetzelfde ogenblik geeft, voor het eenzame huis in de bossen, de ge maskerde monnik het bevel aan zijn knecht: „Maak alles gereed voor vertrek, Archibald we gaan naar Barranca" 74-26 Otto, die het op gedempte toon gegeven bevel van de monnik niet 73-76 In gestrekte drai jagen Aram en Agua hun paarden door de stille bossen. Agua heeft al zijn overre dingskracht nodl-g gehad om Aram ervan te weerhouden, om te kerer. en Otto te gaan zoeken. „Hij houdt zich natuurlijk ergens schuil' beweert hij met klem, „en als we hem zouden gaan zoeken, vallen wij haast zeker in handen van Raimond? soldaten" „Je hebt gelijk", geeft Aram wrevelig toe, „maai zodra ik miijn zaken op Barranca geregeld heb, zal ik toch allereerst proberen hem te vinden. Het bevalt me niet om een vriend zomaar in de steek te laten. Nauwelijks enkele minuten nadat zij het bos zijn uditgezwenkt, Gelooft u dat? Nee, natuurlijk niet Dat kan toch niet En toch worden er in de rijkere buurten tien maal meer artsen, economen, ingenieurs, burgemeesters, leraren, professoren, ministers en directeuren geboren dan in minder rijke. Tenslotte komen maar zo'n tien procent van alle studenten uit de arbeiders klasse. Hoe kan dat dan? Dat komt omdat kinderen uit de bevolkings groepen waar men minder ontwikkeld is, ook minder ontwikkeling meekrijgen. Ze kennen minder woorden en begrippen. Als ze zes jaar zijn, hebben ze dan ook al meteen een grote achterstand bij de kinderen uit andere bevolkingsgroepen. Als je bedenkt, dat bij een hoop gezinnen nauwelijks boeken in huis zijn omdat men niet leest en vaak zelfs geen potlood omdat men nooit schrijft, dan kun je je voorstellen hoever die kinderen achterliggen bij kinderen uit gezinnen waarvan de ouders algemene ontwikkeling en belangstelling hebben. En als ze dan naar school gaan, die minder bedeelde kinderen, gaan ze ook nog naar te volle klassen. Ze komen terecht in een school systeem dat nog op de manier van de vorige eeuw werkt Er is niemand die met bun tempo rekening houdt, kan houden, want ons systeem is er niet op ingesteld, nog steeds niet En zo blijft er een stuk onrechtvaardigheid ir onze maatschappij bestaan, dat bovendien een nadelige invloed heeft op de toekomst van ons allemaal. Veel mensen in ons land beseffen dit, en er wordt aan gewerkt. Alle politieke groeperingen zeggen dat de verbetering van ons onderwijs voorrang moet hebben, opdat alle kinderen dezelfde kansen krijgen. Maar het gaat te langzaam, veel te langzaam. En ook de ouders moeten begrijpen dat ze hun kinderen moeten laten doorleren, zolang mogelijk. In onze tijd kun je niet meer zeggen; "Hij moet nou maar es gaan verdienen". Als je nu een kind te vroeg van school afhaalt, kweekje een werkeloze voor de 1 toekomst Over tien, twintig, dertig jaar kunnen de meest eenvoudige werkzaam heden worden overgenomen door een automaat een machine. Machines zijn veel goedkoper dan mensen en veel beter geschikt voor eenvoudig werk, zoals rekenen, scheppen, slaan, breken, snijden. Wat wij nodig hebben, zijn mensen, die die zich goed ontwikkelen,-veel weten, veel kunnen, hun tijd en him omgeving begrijpen. Haal ze niet van school af, laat ze doorleren. Pubiikatie aangeboden dootditbhd, in samenwerkingmetdeStichtingldeëleReclame. SiRfi

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 4