7 TE WEINIG RUIMTE VOOR UITBREIDING Middenstand Terneuzen niet gelukkig met streekplan Inbraak bij juwelier zeer vlug opgehelderd A A# Aanleg derde voetbalveld in Kloosterzande begonnen VERNIEUWDE JEUGD- EN SPORTRAAD VAN HONTENISSE KOMT VAN DE GROND Statuten in concept gereed stad streek Terneuzense politie kreeg perfect signalement Brommer onder auto Inschrijvingen in handelsregister Enthousiast toneel in De Halle OPENBAAR Oudercommissie aan m.t.s. Terneuzen Sasse carnaval werkt mee aan carnavalsm iiseimi ■yK Veilig Verkeer in Kloosterzande ZAAL Beraad Belangstelling Blikschade bij botsing Hockeycarnaval van Olympia geslaagd Verplaatsing bushalte in Sas van Gent Discussieavond over industrialisatie en welzijn DINSDAG 16 FEBRUARI 197;i De met een colafles kapot geslagen ruit van de Terneuzense juvielierszaak. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Doordat hij werd aangereden op het fietspad bij de Axelsestraat door een naar links van de w»eg geschoten personenauto brak de 49-jarige P. J. de B. zijn onderarm. De personenauto, bestuurd door R. v. d. W., was uiterst rechts uitgewe ken ter hoogte van de Moffenschans, omdat een tegenligger over de weg- as op zijn rijbaan reed. Daarbij raak te de wagen van v. d. W. de beton nen afscheiding, die ligt tussen de rijbaan en het aldaar gelegen fiets pad. Door de schok werd de wagen naar links geworpen om opnieuw in aanraking te komen met de beton nen afscheiding. In plaats van te remmen bediende v. d. W. het gas pedaal, met het gevolg dat hiij op het fietspad geraakte. De bromfiets werd praktisch geheel vernield. De auto had slechts lichte schade. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - MIDDELBURG In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuiwsch-Vlaanderen zijn inge schreven: H. de Clercq, Oostburg, W 15 (post Waterlandkerkje), veehan del; Info-1970, Sluis, Gouverneur straat 6-8, informatiebureau; G. E. Praet, Hulst, Nieuw-Namen, Hom- bachstraat 10, aannemersbedrijf op het gebied van de burgerlijke en utiliteitsbouw; Expertisebureau De Keizer, Axel, Wilhehninastraat 14, expertise op het gebied van schade aan auto's en andere vervoermidde len; Galerie „De Uilenspiegel", Sas van Gent, Noordwesterstraat 13. kunsthandel; W. J. Leenhouts- Scheele woninginrichting, Oostburg Schoondijke, Dorpsplein 31, woning- inrichtersbedr ij f In het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland werden de volgende ondernemingen ingeschreven: 17929: De Zeeuwse verfhal, Segeerstraat 39 Middelburg. Eig. P. Cobben. 17939: Aann.bedrijf burg. en utiliteitsbouw M. Bolier (eig.), Raadhuisstraat 30, Oud-Vos- semeer. 17940: Dameskappersbedrijf Carina, eig. A. C. van Liere-Van Rij (hv), Voorhoute 14, Kruiningen. 17942: Visserijbedrijf fa. K. van Belzen en zonen, Oude Havenstraat. 15, Arnemuiden. 10638: Brood- en banketbakkerij „De Korenaar" (fik), Scheldestraot 58, Vlissingen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van zondag op maandag, om enkele mi nuten over half een, hebben twee mannen door het inslaan van de eta lageruit, kans gezien voor ongeveer tweehonderdvijftig gulden aan siera den weg te nemen uit de etalage van de juwelier Van der Hooft aan de Noordstraat in Terneuzen. Dank zij het kordate optreden van mevrouw Van der Hooft en het perfecte signa lement dat zij aan de politie kon ver strekken, konden korte tijd later twee mannen, de 17-jarige R. M.-G. uit Amsterdam en de 20-jarige J. J. H. uit Utrecht, beiden opvarenden van een kustvaarder, worden aan gehouden. R. M.-G. bleek de eigenlijke dader te zijn. Op de plaats van de aiTestatie liet hij vier armbanden, uit de eta lage van de heer Van der Hooft ont vreemd, op de weg vallen. Ook de andere sieraden werden bij hem ge vonden. Om half een werd mevrouw Van der Hooft gewekt door een lawaai, dat vermoedelijk de eerste poiging was een van bdide mannen sloeg met een colafles de etalageruit stuk om in te breken. Zij zag een hand de sieraden uit de etalage weggris sen. Hoe kort de tijd ook was die mevrouw Van der Hooft kreeg om de daders op te nemen, toen de politie kwam wist zij een zeer nauwkeurig signalement te geven. Voor de pa trouillewagen die onmiddellijk op onderzoek uit ging was het toen een klein kunstje om de kerels in te re kenen. Mevrouw Van der Hooft werd aan de voet gewond, doordat zij in glasscherven trapte. R. M.-G., die be kende de eigenlijke dader te zijn, werd vastgehouden en .zal morgen voor de officier van justitie te Mid delburg worden geleid. J. J. H. is vrij gelaten. (Van onze correspondent) AXEL. In De Halle te Axel werd voor een 300-koppig publiek het blijspel „Kinderen vallen naar boven" gespeeld door het gezelschap Wim Zomer, met in de hoofdrollen Nettie Blanken en Wim Zomer. De regie was in handen van Hans Tie- meijer. Dit stuk was een goed voor beeld van klein theater dat zowel binnen als buiten gespeeld zou kun nen worden. Door de nog jonge spe lers werd zeer spontaan en met veel animo gespeeld. Over hetgeen gebo den werd op deze avond waren de organisators meer dan tevreden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Wanneer het voorontwerp streekplan voor Oost-Zeeuwsch-VIaande- ren werkelijk zo zal wQrden gerealiseerd dan zal Terneu zen een klein plaatsje blijven en zal de middenstand van deze tot dusver op een na grootste gemeente van Zee land zware verliezen lijden door onrendabel gebleken in vesteringen. De toekomst voor de Ter neuzense middenstand ziet er inderdaad niet erg rooskleu rig uit wanneer alles doorgaat zoals in het streekplanontwerp is aangegeven." Dait zei de nieuwe voorzitter van het Handelscentrum Terneuzen, de heer J.C. den Toonde^- naar aanlei ding van het zaterdag gepubliceerde voorontwerp streekplan Oost- Zeeuwisch-Vlaanderen. De heer Den Toonder zei er reke ning mee te willen houden dat het voorontwerp streekplan een soort toekomstmuziek is, waarvan men te voren nooit kan zeggen wat wel en niet uitgevoerd zal worden. Hij ver klaarde wel teleurgesteld te zijn over de beperkte woonfunctie die aan Terneuzen is toegekend. Hij was er zeker van dat het vooront werp nog heel wat tongen en pen nen in beroering zal brengen. „Er zitten enorme financiële consequen ties aan vast voor de ondernemers. Als Terneuzen gedegradeerd zou worden tot een bescheiden woon plaats zal men een verlies van mil joenen aan investeringen uiteraard willen voorkomen", aldus de heer Den Toonder. De heer C. Ribbens, voorzitter van de Vereniging van Zeeuws-VIaamse Ondernemers (Z.V.O.) zei, dat hij nog geep zinnig woord over het Voorontwerp Streekplan kön zeggen. Hij toonde zich wel verheugd dat het streekplanontwerp eerder is openbaar gemaakt dan aanvankelijk In de bedoeling lag. Op de bijeen komst die de Z.V.O. op 8 maart in het Zuidlandtheater in Terneuzen zal houden en waarbij de provincia le planologische dienst zal spreken over de ontwikkelingen in Zeeuwseh-Vlaanderen, zal het ont- werp-streekplan ongetwijfeld een uitgebreide gedachtenwdsseling te weeg brengen, aldus de heer Rib bens. De heer S. Vlieger, lid van de D'66-fraatie in de Terneuzense gemeenteraad vindt het jammer dat Terneuzen zicfh niet zal kunnen uit breiden, al zijn de toekomstmoge lijkheden toch wel redelijk. „Het wordt tijd plaatselijke belangen op zij te schuiven en intergemeentelij ke samenwerking te ontwikkelin gen", zegt hij. De heer Vlieger vindt het niet juist dat de raadsleden het vooront werp-streekplan nog niet ter inzage hebben gekregen. Hij is er voor dat een aparte raadsvergadering wordt gehouden waarop men met b. en w. over het ontwerp-streekplan van ge dachten kan wisselen. (ADVERTENTIE) VERENIGINGSBEBOUW SINT-JANSTEEN GEKOSTUMEERDE CARNAVALSBALS op 20 - 21 en 23 februari. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De nieuwe wet op het voortgezet onderwijs opent de mogelijkheid om aan scholen voor het voortgezet onderwijs een oudercommissie te verbinden. For meel kan deze oudercommissie al leen adviezen verstrekken aan het bestuur en aan de schoolleiding. Er zijn echter veel vraagstukken rond de school, die in een samen spraak tussen vertegenwoordigers van leerlingen, docenten, ouders, be stuur en schoolleiding zouden kun nen worden besproken. Op een speciaal hiervoor belegde ouderavond van de Terneuzense mts lichtte de heer J. Kes de plannen toe. Hij vond veel weerklank bij een honderdtal aanwezige ouders en het bleek mogelijk een oudercom- miissie te kiezen uit beschikbare kandidaten. In de oudercommissie werden gekozen mevrouw M. Sol en de heren Van de Eijnde en J. van de Pijl, beiden Terneuzen, A. de Nijs, Clinge; J. van Geertruy, Lams- waarde; W. van de Vechit, Westdor- pe; K. Evertse. Axel en P. Luycks. Sluiskil. Aan deze verkiezing ging een le zing over drugs, gehouden door de heer R. Visser, vooraf. De heer Vis ser is directeur- van het consultatie bureau voor alcoholisme in Middel burg. In zijn lezing werd een toena me van druggebruik door mensen tussen 15 en 23 jaar gesignaleerd. Spreker belichtte de lichamelijke en geestelijke gevolgen van het gebruik van de vele produbten die op illega le wijzen worden verkocht. Uit de levendige nabespreking bleek de behoefte aan deskundige voorlichting op de school omtrent dit probleem. De avond, die namens het bestuur van de mits werd bijgewoond door dr. V. J. J. B. Gena, werd besloten met de bezichtiging van het school gebouw onder leiding van leerlingen en leraren. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT. Een deputa tie van de carnavalsvereniging, met onder anderen prins Nozeminius, heeft de opening van een carnavals museum te Breda bijgewoond. De gemeente Breda en de grote carna valsverenigingen van Brabant en Limburg hadden de stichting Sasse carnaval verzocht om aan dit mu seum mee te werken, en als oudste carnavalsvereniging van Zeeland doet men daar uiteraard aan mee. Dit museum zal ook als reizend museum gaan fungeren, en zal zeker ook in Sas komen. Sas van Gent gonst op het ogenblik van de ge heimzinnigheid. In diverse fabrieken en werkplaatsen, goed afgesloten van de buitenwereld, wordt er hard gewerkt aan de carnavalswagens en heel de Sasse bevolking werkt mee om de vijftiende optocht op zondag 21 februari te doen slagen. Prins Nozemius en zijn gevolg hebben het zeer druk. In de afgelopen weken is de Raad van Elf ook uitgenodigd door diverse plaatsen in Nederland en België. Zo hebben ze bezoeken gebracht aan Zundert, Kloosterzan- de, Zelzate. Westdorpe en Malde- gem. (Van onze oorrespondent) KLOOSTERZANDE Op don derdag 18 februari zal in hotel Van Leuven het examen voor het ver krijgen van de zgn. verkeerssleutel worden gehouden. De oertdfioaten met de bij behorende sleutel zullen op donderdag 25 februari door bur gemeester mr. Somers. aan de ge slaagden worden uitgereikt. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Met de realisatie van de eerste fase van de uitbreiding van het sportveldencomplex in Kloosterzande is een be gin gemaakt. Het eerste gedeelte omvat de aanleg van een derde voetbalveld. De uitbreiding van de sportaccommodatie in Klooster zande is dringend noodzakelijk in verband met de grote en nog steeds stijgende behoefte aan trainings- en speelmogelijkheden. Vooral voor de voetbalclub Honte- nisse betekent de uitbreiding in eer ste aanleg een grote verlichting van de ruimtelijke moeilijkheden. De belangstelling voor sportbeoefening in de gemeente is de laatste jaren zo sterk gestegen, dat de aanpassing van het bestaande sportveldencom plex daarmee nauwelijks gelijke tred heeft kunnen houden. Hoeveel jaren het zal vergen, voordat het gehele plan is verwe zenlijkt is momenteel met geen mo gelijkheid te zeggen. Dat hangt on der meer af van de beschikbare financiële middelen en het is be kend, dat ook de gemeente Honte- nisse daaraan geen overvloed heeft. Welke waarde de plaatselijke ge meentebestuurders aan de uitbrei ding hechten blijkt uit het feit, dat men aan deze uitbouw de voorkeur heeft gegeven nog boven het aan brengen van een verwarmingsinstal latie in het openluchtzwembad. Dit ondanks een actie van enkele jeug dige zwemmers, die enkele maanden geleden een groot aantal handteke ningen verzamelden om aan te to nen, hoe graag de gemeentenaren het water van het bestaande zwem bad verwarmd wilden hebben. Het mocht allemaal niet baten: de gemeenteraadsleden kozen toch voor uitbreiding van de sportvelden. De overzicibtetekening van het sport complex, zoals dat de komende ja ren moet worden, toont aan, dat de vooruitzichten voor de sportbeoefe naars in de gemeente nog zo slecht niet zijn. Op het gehele terrein zal een aantal voorzieningen worden ge concentreerd. Behalve de nodige hoofd- en bijvelden komen er ook de nodige clubgebouwen en kleedge legenheden. Bovendien bestaan er plannen voor de bouw van een nieu we canitine en de aanleg van een vis- annex schaatsvijver. Als het plan straks helemaal klaar zal zijn, heeft Kloosterzande de be schikking over vier voetbalvelden (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De nieuwe jeugd- en sportraad van de gemeen te Hontenisse begint langzamerhand gestalte te krijgen. Vorige maand heeft wethouder W. Lambert in het gemeenschapshuis van Groenendijk de officiële installatie verricht. Bin nenkort wordt een algemene verga dering gehouden, waarop de be stuursleden zich zullen beraden over de volgende te ondernemen stappen. Het dagelijks bestuur heeft blij kens een bericht in het gemeentelij ke voorlichtingsblad van Hontenisse van het algemeen bestuur opdracht gekregen to thet opstellen van statu ten en huishoudelijk reglement. De statuiten zijn inmiddels in concept gereed. Daarin staat onder meer een nauwkeurige taakomschrijving van de nieuwe raad en die taak blijkt niet gering te zijn. Behalve het sti muleren van activiteiten op het ge bied van jeugd- en sportverenigin gen zal onder meer het adviseren van b. en w. met betrekking tot jeugd- en sportaangelegenheden tot de werkzaamheden gaan behoren. De nieuwe jeugd- en sportraad is een voortzetting van de voormalige jeugdraad, diie tot de gemeentelijke herindeling voor een gedeelte van de gemeente actief is geweest. Na de gemeentelijke herindeling heeft men de oude structuur onder de loep genomen en is men tevens tot de conclusie gekomen, dat het wen selijk zou zijn de activiteiten uit te breiden. Er is uit het vereningingsleven een aantal mensen aangezocht, waarvan wordt aangenomen dat ze representatief zijn voor het vereni gingsleven. Zij zullen zich de ko mende maanden over de definitieve vorm van de jeugd- en sportraad moeten beraden. Het ligt in de be doeling de bestaande verenigingen zo snel mogelijk te informeren over de gang van zaken en de statuten, waarna deze eventueel goedgekeurd kunnen worden. Tot voorzitter van de nieuwe raad is na stemming de heer C. Provoost uit Terhole gekozen. De heer P. Vosveld uit Vogelwaarde is gekozen als secretaris. Hij vertelt over de nieuwe raad: „Bij de samenstelling ervan zijn we tewerk gegaan vol gens een iets andere procedure dan bijvoorbeeld in Huist het geval is geweest. Daarom kun je beide initi atieven moeilijk vergelijken en is natuurlijk ook niet te zeggen wat de beste manier is. Het kan gemakke lijk zijn dat we na enige tijd tot de conclusie komen, dat het eigenlijk andiers moet. Dan zullen we ook proberen of het anders kan". „Hoe de interesse van de zijde van het verenigingsleven is kunnen we op dit moment eveneens moei lijk overzien", aldus de secretaris. „U moet niet vergeten, dat we in eerste instantie gewoon een aantal mensen hebben benaderd met het verzoek mee te werken aan dit ini tiatief. De reacties van die mensen waren enthousiast. Hoe de vereni gingen in zijn algemeenheid zullen reageren moeten we gewoon even afwachten". De eerstvolgende oriënterende vergadering zal nog niet openbaar zijn. Daarna zal men bij de werk zaamheden een zo groot mogelijke openheid betrachten, omdat men van een dergelijke werkwijze, blijkens de reacties veel heil verwacht. Het nieuwe bestuur bestaat uit een oude kern (van de vorige jeugd raad) aangevuld met een aantal nieuwkomers. Bestuurslid zijn mo menteel: mej. T. Vink (Vogelwaar de), de heer M. de Zwart (Klooster zande), de heer A. Joossen (Kloos terzande) en de heer E. Schelfhout (Hengstdijk). Andere leden zijn: mej. M. Jansen (Vogelwaarde), mej. T. Mangnus (Vogelwaarde) en de heren R. Buwalda (Kloosterzande). P. Joos, P. Verdurmen, R. Radema kers, J. van Goethem, C. Roctus, allen uit Kloosterzande, F. Blackaert (Terhole), J. de Schrijver (idem), Th. Herrewegh, P. Platjouw, F. van Laare. allen uit Lamswaarde, W. van Dijk en E. Warrens, beiden uit (op de foto gemerkt met 1, 2 en 4), een veld voor zevenhandbal (7) met een kleedgebouw, een zwembad - reeds bestaand -, een clubgebouw van de voetbal en een eveneens bestaand kleedgebouw, eveneens voor de voetbal. Verder komen er verschillende tennisbanen met bijbe horende clubaccommodatie 5) en de vis- en schaatsvijver. Het geheel wordt omgeven door vele groenstro ken en volop parkeergelegenheid. Het nieuwe sportveldencomplex, waarin opgenomen het reeds be staande - binnen afzienbare tijd wellicht ook aangevuld met een sportzaal - wordt omsloten door de Hulsterweg, Julianastraat, Marijke- plein, Margrietstraat en Narcisstraat. (Van onze correspondent) Kapellebrug. Vlak voor het douanekantoor te Kapellebrug reed V G. uit Heikant met zijn personen auto achter op de wagen bestuurd door mevr. B uit St.-Jansteen. Het ongeluk gebeurde toen me vrouw B. links afsloeg om haar erf op te rijden en V. G., die op hetzelf de moment enkele auto's aan het inhalen was en op de linkerweghelft reed, haar niet meer kon ontwijken. Alles bleef beperkt tot flinke blik schade. (Van onze correspondente) TERNEUZEN De mixed hoc keyclub Olympia te Terneuzen vier de op grootse wijze voor de eerste maai in haar bestaan het carnavals feest. De hiervoor in het leven ge roepen earnavalscommissie, die de hockeyclub tijdelijk de historische naam „De Stoepschieters" had gege ven, had voor een goede organisatie gezorgd. Het feest vond plaats in Porgy and Bess in Terneuzen en werd opgeluisterd door drie orkest jes. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT. De bushalte Poelstraat in Sas van Gent wordt op zondag 21 februari van 13.3017.00 uur verplaatst naar de rijksweg te genover café Rijnvaart. Een en an der in verband met de carnavalsvie ring. (Van een onzer verslaggevers TRENEUZEN. De gemeente raadsfracties van de PvdA en D'66 in Terneuzen houden op woensdag 17 maart in het Zuidlandtheater in Terneuzen een openbare discussiea vond met als thema: „Industrialisa tie welzijn". Ter inleiding zullen de films „In het land van de dwazenêê van de KRO. ..Waar de zee het land ontmoet" van het provinciaal bestuur en „In de ban van het gebeuren" van het Ne derlands Hervormd Kerkcentrum worden gedraaid. De avond begint om 8 uur.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2