Houding van de supporters weer in opspraak INDRUKWEKKEND PROTESTEN „Ik kreeg geweldige steun" Twente loopt in Ik reed slecht „HIJ IS DE BESTE" Auto-coureur moet licentie inleveren KAMPIOEN ARD SCHENK: Toto 31 Dag Fornaess. *1 (2e Sportpagina) Zou er een nieuwe uitgave van „mysterieuze krachten in de sport" verschijnen, Kees Verkerk kreeg er beslist een plaats in. De manier waarop hij zich dit weekeinde terug vocht op de 5 kilometer, toen hij ging „als een trein", maakte zoveel indruk dat de duizenden Nederlanders in Gotenburg minuten lang bleven juichen. Kees Verkerk (op de foto na zijn 5000 meter-wedstrijd) won in de wereldkampioenschap voor de derde maal (ma Oslo en Heerenveen) dit seizoen brons. Sport VRU ZEEUW De lof voor Ard Schenk was in Gotenburg algemeen. „Fantas tisch" zei Goeran Claeson (twee de in het klassement) kort en krachtig. Dag Fornaess (Euro pees kampioen): „Ik had mis schien pech te moeten rijden in het eerste paar van de 5000 me ter terwijl ik verder het nadeel had van een hagelbui op de 10 kilometer. Maar het is beter dat mij dit overkwam, dan Ard 'Schenk. Hij is van ons allemaal de grootste, de beste". Leen Pfrommer had het behalve over de doping-controle ook over de toestand van het ijs aan de stok met de organisatie. Hier is hij in discussie met wedstrijdleider Sven Laftman. (5e Sportpagina) De Nederlandse schaatsofficials in Gotenburg hebben officieel geprotesteerd bij de internationale schaatsunie (ISU)' tegen de wijze waarop tijdens het wereldkampioenschap het onderzoek op doping is verricht. „Wjj hebben dat gedaan om dat wij vonden dat de dopingproe- ven niet juist zijn afgenomen", zei Leen Pfrommer. „Na afloop van de 10.000 meter was er maar één Zweedse arts aanwezig om de Neder landse schaatsers te controleren." Volgens hem hadden een Neder landse official, een vertegenwoordiger van de ISÜ en een neutrale official het onderzoek moeten verrichten. Kees Verkerk kon de waar nemingen van zijn coach slechts bevestigen. De ISU kende de klacht toe en verklaarde de controles van de eerste dag ongeldig. Kees Verkerk Een wereldrecord en een on-omstreden wereldkampioen schap. Dat was de buit van Ard Schenk in Gotenburg. Zijn reactie na die „explosie" „Ik heb een geweldige steun gehad aan Kees Verkerk. Hij reed vóór me en zei voor de start het kan. Toen wist ik waar ik aan toe was." Lof had Ard Schenk ook voor Leen Pfrommer: „hij liet me merken jdat ik het record kon h«rfipt?. -Dat stimuleerde me enorm". In huize Schenk stond de tele foon niet stil, na het grote succes in Gotenburg. Mevrouw Schenk kreeg de drukte alleen te verwerken want haar man zat in Zweden. Coach Leen Pfrommer: „We heb ben wat pech gehad met Nottet en Bols maar het was een gewel dig weekend". De 2-1 zege, die FC Twente afgelo pen zaterdag tegen een zwaar ver dedigend Volendam behaalde, bracht de Twentenaren tot op drie punten van het leidende trio in de eredivisie. Tegenvallers voor de ploeg van Kees Rijvers waren de blessures van Huve en Jeuring, en het feit dat men moei te had met de verdedigende 'tactiek van de tegenstander. Voor Kees Rij vers vormde dit echter geen aanlei ding om de wedstrijd van woensdag tegen Juventus in de strijd om de Runners Up-cup pessimistisch te be zien. Ik hoop dat de blessures van Huve en Jeuring meevallen", aldus de FC-Twente-coach. „We hebben van Volendam kunnen winnen en hebben evenveel vertrouwen in de strijd tegen Juventus". Jan Bols heeft in Gotenburg niet helemaal aan de verwachtingen voldaan, maar er waren excuses voor. Op de 500 meter werd hij beïnvloed door de starter die een glaszuivere tweede start „terug floot" en hij moest ondanks protesten van Pfrommer de 10 kilometer rijden op wasbord-ijs. Maai-, buiten dat bleef hij op de 1500 en 5000 meter beneden de maat. „Ik reed slecht, absoluut", bekende Bols eerlijk. Op de foto hieronder Jan Bols na zijn 10-kilometerrace. Peter Schotting, trainer van Oosten rijk, werd in Gotenburg van de baan gezet. De politie kwam eraan te pas. De supporters hebben zich weer niet onbetuigd gelaten. Maar. buiten het stadion was dat niet altijd even represen tatief. Zie voor nieuws uit Gotenburg de 2e en 3e sportpagina. Hoogtepunten van het wereldkampioenschap in Gotenburg. Ard Schenk op de schouders van Kees Verkerk en Goeran Claeson. 'Stuttgart-Köln Hertha-Schalke Deelnemers 628.608. Inleg f 1.295.299. Prijzenbedrag f 582.884. Ie en 3e prijs f 204.009. 2e prijs f 145.722. Extra-prijs f 29.144. Zondagavond waren er al veertig meldingen met dertien goede uitslagen. Rotw.E-Bayern M. Bor.D.-Rotw.O. Eiintracht-Kaisersl. X Duisburg-W.Bremen X Hamburg-Hannover X Eintr.B-Kickers O. X I Foggia-Napoli Inter-Bologna X Juventas-Verona I X Lanerossi-Roma Varese-Cagliani

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 11