Peter Kisner is voor alles een realist „PAS EERSTE SEIZOEN ALS ECHTE PROF Ton Vissers: „Die Klaas Pieter Sterk, die kan wat'' Vier kampioenen in zaalhandbal Belangrijke duels voor St-Aioy 3 Supportersclub van Henny Gijsel actief Prestatieloop bij Westduin SCHOONDIJKE KAN VERDER OPKLIMMEN Succesvol jaar MAC Schelde- 7 gouwen sport Zaamslag en Veere krijgen het moeilijk DONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 (Van onze sportredactie) STEKENE Peter Kisner, de Nederlandse kampioen op de weg by de professionals blykt voor alles een realist. Hij is niet de man, die juichend uit zijn stoel is gesprongen, toen hij door Ton Vissers onder contract werd genomen voor de Gazelle-ploeg. Hy is ook niet de coureur, die boute beweringen zal doen als „ik win dit seizoen zeker tien koersen". In zijn bungalow, vlakby de Nederlands-Belgische grens achter het Zeeuwsch-Vlaamse plaatsje Heikant zegt Peter Kisner rustig: „Ik begin dit jaar in feite aan myn eerste seizoen als echte prof. Vorig seizoen zat ik by Goldor, maar dat stelde weinig voor, en het jaar daarvoor stapte ik half in het seizoen over naar de profs. Ik reed toen als enige coureur voor Van Wyk, die drankenhandel." Peter Kisner is geen opschepper. De bedragen die hij aan zijn trui heeft verdiend, noemt hij niet groots. Hij zal niet zoals anderen vóór hem enorme bedragen noemen, waarvan misschien de helft niet waar is. Op de vraag wat hem dat kampioenschap nu feitelijk heeft op geleverd, antwoordt hij dan ook eer lijk: „Voor mij genoeg. Het is niet veel, maar zo'n kampioenschap is altijd leuk voor later. Om eens aan terug te denken. Als je een .vedette bent dan brengt zo'n trui natuurlijk veel meer op. Maar aan de andere kant heeft die trui ook wel nare ervaringen opgeleverd. Als je een kleine renner bent en je wordt kam pioen, dan kijken de grote je vaak met de nek aan. Je ziet ze denken: „Die had nooit kampioen mogen worden". De pers heeft mij ook gekraakt toen ik won. Een schreef er van mij dat een baanrenner kam pioen was geworden. Nu, daar is-ie dan wel achter gekomen. Kijk maar hoeveel werk ik deze winter heb gehad. Bijna niets". Die afgelopen wintermaanden, een teer punt voor Peter Kisner. Hoe weinig emotioneel hij ook is, daaro ver kan hij zich wel opwinden. Im mers, er was hem na het behalen van de Nederlandse titel van alle kanten beloofd dat hij in ieder geval de zesdaagse in eigen land zou kun nen rijden. Ook Charles Ruys, de directeur- sportif van het Rotterdamse sport paleis, had Kisner een plaats be loofd in het veld van zijn zesdaagse. Kisner, ongekend fel: „Ik kwam Ruys tegen in het begin van het winterseizoen op de baan van Ant werpen. Hij zei toen dat hij zou wachten tot de laatste week van de zesdaagse om te kijken wie er goed reden. Hij was van plan twee plaat sen open te houden voor de jonge ren, maar ik paste er voor. Ik ga niet op mijn knieën liggen voor een contract. Dat vertik ik. Dat is mijn stijl niiet. Andere renners liepen bij Ruis de deur plat, maar dat doe ik niet. Ondertussen had ik wel twee maanden voor niets getraind. Na het seizoen ben ik namelijk gewoon doorgegaan omdat ik dacht wat zes daagsen te kunnen rijden. Ik trainde op de weg en op de piste. Dat was wel zonde, ik had er een berg geld n gestoken. Maar ach, misschien is het wel een geluk bij een ongeluk. Nu heb ik deze winter maar een maal stilgelegen. In december heb ik niets gedaan, maar begin januari ben ik langzaamaan weer met de raining begonnen. Al met al ben ik dus bijna niet van de fiets geweest". Peter Kisner zal dus niet op zijn knieën gaan liggen voor een con tract. Toch is hij het geweest, die, toen er eenmaal in de kranten ver- ■cheen dat Vissers weer een sponsor ïad, onmiddellijk de ploegleider uit üisterwijk belde. Kisner: „Ik vroeg tan Vissers of ik bij de ploeg kon .omen en die was direct in principe kkoord. Maar als dat niet doorge daan was, dan had ik nog wel ande re pijlen op mijn boog. Ik stond nog ïteeds in contact met een ploeg in Engeland, die me graag wilde heb ben. Maar het programma van Ton /issers ligt mij beter". Het programma van Ton Vissers. Een tijdje geleden had Peter Kisner resteld dat hij bij Goldor haast geen ans had gekregen zijn klasse in het vaardere werk te bewijzen. Maar ij Vissers krijgt hij die wei, naar ij hoopt. Zaterdag vertrekt hij naar Zuid- panje om daar in een trainings- jmp van een week te gaan. Daarna il hij met Gazelle de Ronde van ndalusië rijden en verder wat appekoersen in Zuid-Frankrijk. In der geval is het de bedoeling dat le ploeg enkele dagen voor de Om- oop van Het Volk zal terugkeren laar koudere streken. De Tour de kance is niet in het boekje van Ton /issers opgenomen. Kisner: „Ik vind et helemaal niet erg. Ik geloof namelijk niet dat die Tour mij veel goed zou doen. Voor een coureur met de klasse van een Wagtmans wel. Die verdient zijn geld in de Tour. Maar voor mij ik zou toch maar in de middenmoot eindigen is het veel beter in die tijd de criteriums en de kermiskoersen te rijden. Dan kan ik veel meer ver dienen". Peter Kisner is nog nooit in een trainingskamp in het zuiden van Eu ropa geweest. Hij gaat er wel met plezier naar toe, want hij weet dat Jan van Katwijk en Jos van der Vleuten vorig jaar uitstekende re sultaten behaalden na een „warm" trainingskamp. Hij verwacht ook niet dat hij een klap zal krijgen als de ploeg eenmaal weer terug is uit het zuiden. Kisner: „Van der Vleu ten werd vorig jaar vierde in de Omloop van het Volk. Toen was het ook slecht weer. Maar het kan na tuurlijk wel. Ik heb er geen erva ring in". Ook dat laatste bewijst dat Kisner realist is. Ook in zijn ver wachtingen: „Ach, wat zal ik van het komende seizoen zeggen. Ik kan wel beweren dat ik tien koersen ga winnen. Maar daar heb ik niets aan. Ik weet in ieder geval dat we een leuke, kleine ploeg hebben. Een ploeg, die bestaat uit renners, die allemaal hebben bewezen te kunnen fietsen. En voor de rest wachten we maar af". ROB VAN DEURSEN Peter Kisner: „Bij Gazelle krijg ik meer kans mijn klasse te tonen". (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN In de zaalhand balcompetitie van de afdeling Zee land werd de kampioenstitel be haald door Fortuna bij de heren junioren, Schelde Sport bij de meis- jesadspiranten 4e klas, Olympus bij de meisjes pupillen 2e klas en Olympus 2 bij de meisjes pupillen 3e klas. De uitslagen zijn: dames le klas se: Walcheren 2-Marathon 1 108, Zeeland Sport 1-Sluiskil 116: da mes 2e klasse: Walcheren 3-DHC 1 16—10, GSC 2-Delta Sport 1 2—17; (Van een voetbalmedewerker). TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland staan slechts drie wedstrijden op het pro gramma. Van die drie zijn er onge twijfeld twee bijzonder belangrijke. In de eerste plaats is er Arnemui- den 2 - Veere 1. Veere is normaal gesproken sterker dan Arnemuiden 2. Bekend is echter ook, dat het verschrikkelijk moeilijk is om in Arnemuiden te winnen. De moge lijkheid is dan ook zeker niet uitge sloten, dat Veere genoegen moet ne men met één puntje, zeer tot genoe gen van Wolfaartsdijk, dat een vrije dag heeft. Ook wel tot genoegen van Zaamslag, maar de Zeeuwsch-Vla mingen moeten eerst zelf nog een te winnen! Dat probleem is nog veel groter dan dat van Veere, Zaamslag moet op bezoek in Waarde. De enige ploeg, die daar kans zag te winnen is tot op dit moment Veere, dat met 12 won. De overige eersteklassers moesten met een nederlaag of een gelijkspel genoegen nemen. De groenhemden zullen dus ook al wel heel blij zijn met een puntenverde ling. Tot slot dan nog Middelburg - Mevo. Mevo is theoretisch natuurlijk niet veilig, maar de plaats in de middenmoot (met 10 punten uit 11 wedstrijden) doet weinig gevaar meer vermoeden, zodat Middelburg de kans waarschijnlijk zal aangrij pen om beslag te leggen op twee punten om zich zo weer wat verder van de onderste plaats te verwijde ren. (Van onze sportredacteur) OISTERWIJK Adspiranten-wielerkampioen Klaas Pieter Sterk prepareert zich op het nieuwe seizoen zoals weinigen dat doen. Beter gezegd: kunnen doen, want Klaas Pieter gaat een maand trainen in Andalusië. Hij dankt dat enorme voordcel op zijn koersvrienden, aan buurman Ton Vissers die hem met zijn beroepsrenners van Gazelle meeneemt naar het trainingskamp. Behalve de gunstige klimatolo gische omstandigheden, kan Klaas Pieter Sterk dus ook profiteren van een goed contact met prof-coureurs, want 30 dagen lang trekt hij met ze op. „Ik doe dat", zegt Ton Vissers over zijn buurjongen, „omdat ik in zijn wielercapaciteiten geloof. Klaas Pieter Sterk 16 jaar nu en daarom dit seizoen geen adspi- rant meer, maar nieuweling kijkt bescheiden naar de punten van zijn schoenen bij zoveel lof van een beroeps-ploegleider. Twee jaar is hij nu wielrenner en zijn aantal over winningen schommelt rond de 12. „Het eerste seizoen", licht Klaas Pieter Sterk toe", reed ik geen en kele eerste prijs. Alle overwinnin gen kwamen vorig jaar". De mooiste daarvan: het nationaal kampioen schap op Zandvoort toen hij de snel ste was van 136 deelnemers. Klaas Pieter Sterk won in een finale die hem het best ligt: de massa-sprint. „Aan ontsnappingen doe ik eigenlijk nooit mee. Ik geloof dat ik daarvoor de durf mis", analyseert hij zijn koers-systeem. In Zandvoort, vorig jaar klopte hij het hele peloton met een geweldig „eindschot Hoe hard (Van onze sportmedewerker) HEIKANT - Vanavond zal tijdens 'n bijeenkomst van de supportersclub De Volharding in café „Het Cen trum" in Heikant, wielrenner Henny Gijsel zijn tweede fiets in ontvangst nemen. Dit is mogelijk geworden dank zij een geslaagde sportavond, een lote rij, en de opbrengst van de contri butie van de leden, zegt voorzitter Weemaes. Het ledental neemt nog steeds toe. Momenteel zijn er ruim 130 leden. de jonge Oisterwijker kan gaan als hij „onder in de beugel duikt", be wijst zijn clubkampioenschap bij Pijnenburg waar hij van alle catego- riën de hoogste snelheid ontwikkel de in een 21 kilometer lange tijdrit: 28 minuten en 15 seconden. Intussen ervaarde Klaas Pieter Sterk dat zijn kracht niet alleen in vlijmscherpe sprints ligt, maar dat hij ook goed kan klimmen. Tijdens een familie-vakantie in de Verenig de Staten (Los Angeles) afgelopen zomer vroeg hij een Amerikaanse licentie aan en reed er twee koersen van 200 kilometer door bergachtig terrein. „Ik won ze allebei", meldt hij nuchter. Glunderend dan: „Machtig joh, die bergen. Ik voelde me net Rini Wagtmans. Als 'n raket naar beneden". Voegt men die lering bij wat Ton Vissers en zijn profs hem in Anda lusië zullen bijbrengen dan is het duidelijk dat Klaas Pieter Sterk op timaal voorbereid aan het nieuwe seizoen begint. „In Andalusië zullen we 'm eens goed aanpakken. Dat wordt afzien jongen", plaagt Ton Vissers. Na het trainingskamp van de Gazelle-ploeg, volgt Klaas Pieter Sterk de ronde van de Levant en en etappe-koers in Frankrijk. „Dat kan hij", zegt Ton Vissers, „eens zien wat dat is. Hij draait dan gewoon mee bij het per soneel. Materiaal verzorgen en dat soort dingen. Dan weet hij precies wat mensen, die voor een coureur werken, ervoor over moeten hebben. Hij ban bovendien zien hoe 't leven van een beroepsrenner is". Klaas Pieter Sterk erkent graag dat hij een unieke kans heeft om „het vak" te leren kennen en dat deze stage een geweldige steun is bij het afwe gen van zijn toekomstkansen in de Klaas Pieter Sterk: „Machtige job, die bergen. Ook de baan trekt me wel" wielrennerij. Zijn visie nu: „Och' daar is weinig van te zeggen op dit moment. Het enige wat ik zeker weet, is dat ik een enorme hekel heb aan vlakke koersen die vind ik verschrikkelijk saai en dat de baan mee trekt. Ik rijd graag op de piste. Daarom ben ik van plan daar vooral veel werk van te gaan ma ken". (ADVERTENTIE) In dc loop der jaren is Stenotyp een begrip geworden. Hoewel we géén voorgangers hebben, hebben we wel navolgers. En tóch is er maar één Stenotyp, met een eigen stijl, een eigen „imago" zoals dat tegen woordig heet. Misschien wel degelijk, maar is dat een bezwaar? Uw belangen zijn onze belangen! Stenotyp, hét adres waar men weet dat alleen uitzenden niet veel is, maar dat bet gaat om de inzet van de juiste mensen. BREDA Joris 15 Tel. 01MKI-48516 (Van onze sportredactie). VLISSINGEN Zaterdag aan staande houdt de SV Marathon uit Vlissingen op het strand bij West duin een prestatieloop, zowel voor KNAU- als niet KNAU-leden. Het parcours loopt gedeeltelijk over het strand en gedeeltelijk over verharde wegen. Iedereen, die de afstand binnen de gestelde tijdsli miet van 1 uur en 15 minuten vol brengt krijgt een herinnering aan deze loop. De start vindt plaats om twee uur. Inschrijvingen bij de heer W. Hofman, Here. Segerhslaan 76 in Vlissingen. tafeltennis (Van onze tafeltennismedewerker) AXEL. - Nu St.-Aloysius het zoet der overwinning weer heeft mogen smaken, liggen wellicht enkele ze ges in het verschiet. In de promotie klas gaan de Zeeuwen zaterdag naar Delft om tegen Phoenix 1 te trach ten twee punten te veroveren en zodoende tenminste de kansgevende vierde plaats te handhaven. Een gelijkspel ligt echter het meest in de lijn der verwachtingen. TSF 1 ontvangt Victory 55 1 en krijgt het zwaar te verduren, al zullen beide punten voor de thuis club zijn. Tempo 2 zal in Utrecht over Wilskracht 1 zegevieren. De papieren voor St.-Aloysius 2 liggen in de Overgangsklas bijzon der gunstig in het duel bij De Tref fers 3 in Roelofarendsveen. De Zuidhollanders wisten nog niet tot winst te komen. Em zege van St.- Aloysius 2 betekent behoud van de derde plaats daar Wibats 3 en TSF 3 tegen elkaar uitkomen en een pun tenverdeling waarschijnlijk lijkt. Tilburg 2 en Wilskracht 2 duelleren om de leiding in deze groep. Belangrijke ontmoetingen wachten St.-Aloysius 3 in de Zeeuwse afde lingscompetitie. Het treedt aan tegen Wilno 1 in Vlissingen en gaat ook de afgebroken wedstrijd tegen Wil no 2 (4-3) beëindigen. ONA 1 zal het tegen Pzem 1 net weten te klaren. B. Smash 2 kan door St.- Aloysius 4 voor de eerste nederlaag worden gezet in de tweede klas, voor de eerste nederlaag worden gezet in de tweede klas, hetgeen kansen biedt voor Goes 1, dat Pzem 2 moet kunnen verschalken. dames 3e klasse: Zeeland Sport 2- Schelde Sport 92, DHC 2-Delta Sport 2 7—3; dames junioren le klasse: Fortuna-Olympus 86; da mes junioren 2e klasse: GSC 2 - Zeeland Sport 9—5; dames junioren 3e klasse: DHC-Sluiskil 2—8; meis jes adspiranten le klasse: Olympus 1-Walcheren 1 7—4, Marathon 1- GSC 1 81, Fortuna 1-Zeeland Sport 1 7—14; meisjes adspiranten 2e klasse: Zeeland Sport 2-Olympus 2 14—5, Walcheren 3-Walcheren 2 010; meisjes adspiranten 3e klas se: EMM 2-Fortuna 2 130, SIOS- Zeeland Sport 3 1—7; meisjes adspi ranten 4e klasse: Hontenisse 2- Schelde Sport 2—16; meisjes pupil len le klasse: Marathon 1-Walcheren 1 14, Fortuna 1-GSC 7—1; meisjes pupillen 2e klasse: Walcheren 2- Walcheren 3 0—15, Marathon 2- EMM 2 2—1, Olympus 1-DHC 12—0; meisjes pupillen 3e klasse: Fortuna 2-Olympus 2 19; heren le klasse: GSC 2-Marathon 1 11—23; heren 2e klasse: Olympus 3-GSC 3 174, Ha- ringman-Fortuna 3 337, SIOS-Wal cheren 2 10—12; heren 3e klasse: Walcheren 3-Marathon 2 165, Olympus 5-Delta Sport 1 915, Vol harding 2-Olympus 4 149; heren junioren le klasse: EMM 1-GSC -1 22—13, SIOS-Fortuna 7—14; heren junioren 2e klasse; Olympus 2-GSC 2 106; jongens adspiranten: Fortu na 1-SIOS 26—5, Fortuna 2-GSC 9— 12; jongens pupillen: Walcheren- GSC 05, Olympus-Marathon 75. voetbal (Van onze voetbalmedewerker). TERNEUZEN Evenals de zater dagcompetitie van de KNVB afde ling Zeeland kent ook de zondagcom petitie maar een beperkt program ma. In de eerste klas maar vier wedstrijden, maar daarbij voor Schoondijke een pittig partijtje. Philippine komt naar Schoondijke. De belangrijkste rol voor Philippine is inmiddels uitgespeeld en daarvan kan Schoondijke misschien profite ren om zich weer wat verder van de laatste plaatsen te werken (e<r de graderen twee clubs uit de eerste klas). Datzelfde geldt voor DFS. De ploeg uit Burgh speelt beter dan de een-na-laatste plaats aangeeft én derhalve zit er weinig succes in' voor Lewedorpse Boys, dat zondag naar Schouwen moet. Voor Hulster-, loo - hekkesludter - ziet het er allemaal veel somberder uit. Met 7' punten uit 13 wedstrijden op de) laatst plaats is er voorlopig weinig uitzicht op verbetering, want de verre reis naar Domburg is allés behalve eenvoudig. De ploeg uit Nieuw Namen vecht dan weliswaar voor lijfsbehoud, de Domburgers vormen nog steeds een van de grote kanshebbers voor de titel! Een an dere kanshebbers voor de titel is Ria, dait zondag Renesse op bezoek krijgt. De bezoekers hebben inderdaad de beste resultaten geboekt in uitwed strijden, maar het ziet er niet naar uit dat Renesse in staat is om Ria in eigen huis te kloppen. Voor alle vier de wedstrijden blijft natuurlijk dé grote vraag: hoe hebben de elftallen overwinterd? De afdelingselftallen zijn dit jaar nog niet in het veld- geweest en zo'n lange rustperiode doet meestal geen goed. De geluks factor zal dus ongetwijfeld een grote rol spelen. (Van ozne sportmedewerker) MIDDELBURG De Motor- en Autoclub Scheldegouwen heeft in alle opzichten een gunstig jaar achter de rug. Op de jaarvergadering in de Middelburgse Schouwburg deelde secretaris W. G. Vos mee dat er 20 nieuwe leden waren ingeschreven. Het ledental van de vereniging kwam daardoor op 129. De motor cross op Hemelvaartsdag en de tweede „Nacht van Scheldegouwen" op 14 november waren vorig jaar de grootste evenementen, howel er bij de leden ook veel belangstelling be stond voor de oriëntatie en puzzel- ritten. Maar behalve in de sportsector was Scheldegouwen ook op ander terrein actief. Voor de vijf kinderte huizen in Zeeland organiseerde men de jaarlijkse grote verloting en de daaraan gekoppelde Zonneveldrit, een rally-rit. Door deze activiteiten kon vorig jaar een bedrag van 16.132 worden overgedragen aan de stichting Sport steunt Zonneveld.'. Dit jaar zal de motorcross op He- melvaartsdag nog attractiever zijn dan voorheen. Men brengt namelijk twee groepen senioren aan de start en tevens komen voor de eerste maal senioren in zijspannen in actie. Deze races tellen mee voor het kam pioenschap van Nederland. Aan de badrit op Walcheren, die medio juli wordt gehouden, zal naast de middag rit ook een nachtrit worden gekop peld, op speciaal verzoek van het gemeentebestuur van Valkenisse. Als bestuursleden werden herkozen de heren W. G. VTJs en A. de Pree, terwij] in de wedstrijdcommissie als nieuw Lid werd benoemd de hear A. Goedegebuure.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7