Harings niet in wereldkampioenschap WILDEBOER: CROSSTITEL fëXsXPÖ Verlies tegen Luxemburgers winnaar Kortsnoj Hoogovenschaak UITSLAGEN LENINGRAD Resultaten van Oslo Affaire Kroon uit de wereld Onze vloer kan wat hebben" sport IN 'T KORT commentaar Onbegrijpelijk Eén van de 82 persoonlijkheden van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. MEEDESPORTPAGINA VAN MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 (Van onze sportredactie) APELDOORN In het tweede deel van de „triologe" proinciaal-, Nederlands en wereldkampioenschap cyclo-cross heeft Gert Wildeboer gisteren historie geschreven. Op het parkoers van park Berg en Bos in Apeldoorn behaalde Wildeboer met de nationale titel zijn vijftiende overwinning dit seizoen. En de over macht waarmee het Apeldoornse crosstalent voor eigen publiek het kampioenschap veroverde stempelt hem tot een van de grote favorieten voor het later deze maand op het zelfde terrein te houden wereldkam pioenschap. Zelfs 'huub Harings, een van de weinige beroepsveldrijders van ons land werd op een forse achterstand gereden. Slechts eeen ander talent, Jacques Spetgens, uit Someren, kon Wildeboer, zij het op ruime afstand volgen. Op de eindstreep bedroeg het verschil tussen Wildeboer en Spetgens, die tweede werd, bijna drie minuten. Zelfs wil de nieuwe kampioen niet in serieuze kansen op de we reldtitel geloven". Ik ben al zeer tevreden als ik bij de eerste vijf kan rijden", benadrukt hij nogmaals. Zelfs het feit dat hij tijdens een cross in België de huidige wereld kampioen, de Belg Vermeiren op een marge van twee minuten zette, kan Wildeboer niet tot boute uit spraken verleiden". Ik heb er dit seizoen heel wat bijgeleerd", ver klaart hij eenvoudig. „De afstand tussen mij en de internationale top is wat kleiner geworden. Meer niet". Al in de eerste van de zeven te rijden ronden over het zware par koers viel er een gat. Wildeboer demarreerde al na enige honderden meters en kwam halverwege de eer ste ronde reeds met een voorsprong van dertig seconden op onder meer Spetgens, de gebroeders Scheffer en Huub Harings door. „Het was mijn bedoeling", zei Wildeboer later, „om zo snel mogelijk een gat te maken, daarna mijn voorsprong wat uit te breiden en bij eventuele pech wat speling te hebben. Het ging de eer ste drie ronden zeer gemakkelijk. Ik kon de achtervolgers eenvoudig los sen". De zeer gemakkelijke klimmende Wildeboer vergrootte zijn voor sprong regelmatig. Achter hem -evei- den de gebroeders Scheffer en Huub Harings strijd om de derde plaats Ondanks de eendrachtige samenwe- ring van Albert en Gerard Scheffer slaagde Huub Harings erin een aan vankelijke achterstand op beiden te niet te doen. De jarige Harings, gis teren werd hij 32, kon Jacques Spetgens echter niet meer bedrei gen. „Tjdens de koers", vertelde Ha rings later, „heb ik eraan gedacht om maar te stoppen. Het ging niet bepaald goed. Maar ik wilde mijn fans niet teleurstellen, daarom ben ik doorgegaan". Met zijn uiteindelijke derde plaats in het hele veld behaalde Harings zijn zesde proftotel. De Limburger, die al enige tijd geleden te kennen had gegeven aan zijn laatste seizoen bezig te zijn, deelde kort na afloop mee niet in het wereldkampioen schap te starten. „Alleen als ik hier eerste zou zijn geworden zou ik in het wereldkampioenschap hebben willen rijden, nu ik derde ben ge worden, vind ik dat de jongere ren ners maar een kans moeten krijgen. De 32-jarige Harings, die assis tent-ploegleider wordt bij Pellenaars slikte zijn teleurstelling weg met een teug limonade Hij had zich tenslotte nog de sterkste getoond van de beroepsrenners, onder wie Cees Zoontjens, Jan van Katwijk en Jos van der Vleuten. Maar profkam pioen van Nederland van Nederland worden achter twee amateurs maak te zijn reactie begrijpelijk. Een uur na afloop trachtte Sally Katan, de begeleider van de crossers, Harings tot andere gedachten te brengen. „Nee" antwoordde de Limburger, „ik ga niet naar de wereldkampi oenschappen. Bovendien ben ik jarig vandaag", en weg beende Harings. Gert Wildeboer maakte na zijn fraaie overwinning een heel wat verheugder indruk". Ik had erg te gen dit kampioenschap opgezien", vertelde hij. „Het publiek verwacht natuurlijk alles van me. Ik kon hier alleen maar verliezen. Als ik tweede zou zijn geworden, had men dat als een nederlaag opgevat. Ik vond het parkoers overigens erg zwaar. Het ligt me niet zo erg. Er is geen enkel stukje asfalt, waar je normaal kunt fietsen. Alles is zacht terrein". Zelfs al verovert Gert Wildeboer over enige weken het wereldkampi oenschap, hij overweegt geen mo ment over te gaan naar de beroeps renners. „Je kunt misschien wel een aardig contract krijgen ergens. Maar na een jaar is het over en dan sta je aan de dijk. Nee, ik blijf rustig bij de amateurs fietsen. Dit zomer seizoen ga ik wat meer criteriums rijden. Daar ben ik het vorig sei zoen door blessures niet aan toe gekomen. De uitslag is: 1 en kampioen van Nederland bij de amateurs Wilde boer (Apeldoorn). 21 km in 1 uur 53 minuten en 58 seconden, op 2 minuten 58 seconden; 2 Spetgens (Someren), op 3.32: 3 en kampioen van Nederland bij de beroensren- ners Harings (Sibbe), op 4.12: 4 Gerrit Scheffer en 4'bert Scheffer (Zelhem), op 5.21: 6 Meijer (Apel doorn), op 5.45: 7 Van der Burg (Werkhout), op 6.27: 8 (tweede be roepsrenner) Zoontjens (Tilburg), op 6.46: 9 Vos (Rotterdam), op 7.12: 10 Heesbeen (Tilburg), op 7.16: 11 Zuiderduin (Lisse) en 12 (derde beroepsrenner) Van Katwijk (Op- loo). JEUGDPLOEG STELDE TELEUR (Van onze sportredactie) DONGEN. De wedstrijd tegen de Luxemburgse A-ploeg, die za terdagavond in de nieuwe Dongense sporthal De Salamander werd gehouden, is voor het Nederlandse jeugdzaalliandbclteam op een kleine deceptie uitgelopen. Na de fraaie overwinning op de nationale formatie van Israël, waar het Nederlandse A-team slechts met de grootste moeite van won, waren de verwachtingen voor het duel met het Groothertogdom, dai als een van de zwakkere landen wordt be schouwd, hoog gespannen. De Luxemburgers vernietigden de illusies van de pupillen van trainer Frans van der Heijden met vaak knap spel. Zij zegevierden met 1921, na bij rust reeds met dezelfde marge te hebben geleid: 68. De Nederlanders verspeelden hun kansen op een positief resultaat kort na de hervatting, toen de verdedi ging zo lek als een zeef was. De Luxemburgers liepen in die periode via 78 uit naar 813. Die com fortabele voorsprong kwam alleen in de slotfase nog even in gevaar, toen oranje door doelpunten uit break outs en strafworpen de Luxembur gers nog dicht naderde. De Nederlanders stelden ronduit teleur. De nederlaag was zeker niet alleen te wijten aan beter schieten van de Luxemburgers. Wel was een feit dat bijna ieder schot van de Luxemburgers een treffer opleverde. Zij wachtten net zo lang totdat er een opening viel in de Nederlandse defensie, die een reële scoringskans bracht. Het was juist de fout van de Nederlandse jeugdspelers, dat zij veel te gehaast op het doel van Guy Gehlen vuurden. De cirkellopers werden veel te weinig in de aanvalscombinaties betrokken. Bijna voortdurend trachtte oranje met sprongschoten succes te krijgen. Dat lukte aanvankelijk aardig, meer na dat de Luxemburgers door hadden gekregen dat er weinig raffinement in het Nederlandse spel school, kwa men de afstandsohutters Cras en Helwegen veel minder aan bod. Door tijdig uitstappen van de tegen standers kwam dit tweetal maar zel den meer in goede stelling. Maar waar het bij Nederland vooral aan schortte was de verdedi ging. Nederland opereerde nagenoeg constant met een stoorspeler, maar dat sorteerde weinig effect, doordat de voortreffelijke opbouwspelers Marcel Kreuter en Robert Steines voldoende ruimte overhielden om him ploeggenoten haarzuiver aan te spelen en voor talrijke openingen te zorgen. Nederland had veel beter kunnen proberen met een 60 ver dediging de aanvalsdrift van de Luxemburgers te beteugelen, want echte afstandschutters had de ploeg van het Groothertogdom niet in zijn gelederen. De excentriek uitziende Nederlandse trainer Frans van der Heijden beaamde het fa'en van de verdediging volkomen. „De verdedi ging was niet opgewassen tegen het snelle en gevarieerde spel van de Luxemburgers. Vooral in het begin van de tweede helft vielen er veel teveel gaten. Maar ook aanvallend had het veel beter gekund. Er werd te rommelig gespeeld. Ik denk dat de ploeg wat nerveus was door de voortdurende achterstand. Dat was ook goed te merken toen Luxem burg zo ver uitliep. Nee, Nederland heeft een erg slechte wedstrijd ge speeld". Robert Steines (midden) schermt het Luxemburgse doel goed af, waardoor Peter Cras (tweede van lanks) genoodzaakt is de bal af te spelen. 55 Bijna elke plaats in Nederland met een behoorlijk aantal inwoners streeft naar een eigen sporthal. De hand over hand toenemende belangstel ling voor zaalsporten doet de be hoefte aan sporthallen sterk stijgen. Er is momenteel nog een groot te kort, dat niet binnen afzienbare tijd kan worden weggewerkt. Dongen heeft pas een nieuwe sporthal en is er terecht trots op. Een lange levens duur lijkt het interieur in Dongen echter niet beschoren, als men afgaat op wat er zich zaterdagavond af speelde bij de zaalhandbalwedstrijd tussen de Nederlandse jeugd en Luxemburg. Het was onbegrijpelijk, dat men Jan- en alleman toestond de kunststof vloer met gewone schoenen te betreden. Er marcheerde zelfs een complete harmonie over de kwets bare vloer. Zoiets is in iedere andere sporthal ondenkbaar en dan ook ten strengste verboden. Daarom was het opvallend dat Dongen zo slordig waakte over een zo kostbaar bezit. (Van onze sportredactie) DONGEN Bij het zaalhandbal- treffen tussen de jeugd van Neder land en het Luxemburgse A-team in Dongen had de vloer van de zaal het zwaar te verduren. Vele toeschou wers, officials, en de gehele harmo nie Aurora betraden de vloer met hun dagelijks schoeisel, hetgeen voor een sporthal niet normaal is te noemen. De heer Van Dijk, beheer der van de sporthal, gaf als com mentaar: „De vloer kan een carna valsfeest nebben. Er zullen in de toekomst ook tentoonstellingen wor den gehouden. De maatregel geen gewoon schoeisel toe te staan is er alleen uit hygiënische overwegingen. Dat er geen grint en strootjes op het veld komen. Wij zullen daar in de toekomst ook nauwlettend op toe zien. Maar vrijdag (toen Dongen een handbal-wedstrijd speelden - red) en zaterdag was het niet tegen te houden. Naaldhakken hebben we wel geweerd. Natuurlijk is er bij het toelaten van gewoon schoeisel wel de kans dat er spijkertjes onder de schoenen zitten..". (ADVERTENTIE) In de eerste helft leek Nederland nog wel uitzichten te hebben op een gunstig resultaat, hoewel het geen moment imponeerde. Luxemburg had in het eerste halve uur echter ook zijn vorm niet te pakken, wat zich uitte in het veelvuldig contact van de bal met de grond. Vooral dankzij een grote produktivi- teit van de Arnhemmer Cras (vier goals) kon Nederland tot de rust aardig bijblijven. Direct na de hervatting verhoogde Luxemburg het tempo aanzienlijk, tegenstanders niet meer bij kon be nen. Luxemburg liep zienderogen verder uit (in de achtste minuut stond het reeds met 813 voor) en een grote nederlaag leek voor Ne derland een feit te worden. Het pleit echter voor de Nederlanders dat zij sterk terugkwamen. Via 11— 17 en 1319 bracht de oranje-equi pe de marge terug tot twee doelpun ten (1820), dank zij enkele bril jante break outs en een paar straf worpen. Daarmee was de spanning volltdig terug. Door te geforceerd spel, waarbij veel te vlug geschoten werd, bleef de aansluitingstreffer uit. Overigens wel begrijpelijk want de 1820 stand kwam pas twee minuten voor tijd tot stand. In de laatste minuut maakte Metzier aan alle onzekerheid een einde, door Rob Luijendijk, die zich uitstekend in het doel weerde, kansloos te la ten. Dat Bart Rijkenberg in de laat ste seconde nog voor Nederland scjorde (19-21) was alleen nog maar van belang voor de statistie ken. Topscorer voor Nederland was Cras met acht doelpunten. Grimier (vijf goals) had het grootste aandeel in de score van de Luxemburgers, die acht spelers uit een club (HB Dideleng) in hun midden hadden HEIN GROOTHUIS De Rover 3500. De auto die slechts bereikbaar is voor mensen die het reeds bereikt hebben. Geloof ook de overdreven verhalen over deze lenige tank. Bij de prijs inbe grepen de technische know-how die British Leyland in al z'n auto's stopt - van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. British Leyland Nederland, Gouda jJI^Austin-Jaguar-Triumph-Ley.tand-MG-Morris-Rover WIJK AAN ZEE (ANP) De 39-jarige kampioen van de Sovjet- Unie Viktor Kortsnoj heeft het 33ste Hoogoveiischaaktoernooi gewonnen. Hij versloeg in de slotronde de Westduitser Hübner en scoorde 10 uit 15. Gedeeld op de tweede plaats, met een halve punt achterstand eindigden de grootmeesters Olafs- son, IJsland, Petrosjan. Rusland, Gligoric en Ivkow, beiden Zuidsla- vië. De 6e tot en met 9e plaats delen de '7wppq Andersson, de grootmees ters Hübner, en Hort, Tsjechoslowa- kije en de Braziliaanse meester Mecking. De beste nederlander was Kick Langeweg met 7 punten uit 15 partijen. Hij overschreed daarmee de norm van de wereldschaakbond voor het meesterresultaat en ..ver verste" aldus zijn titel internationaal meester voor 5 jaar. In de meestergroep boekte de 19- jarige Jan Timman een eclatant suc ces. Hij werd winnaar met 10 uit 15. Het leverde hem onmiddellijk een invitatie op voor het internationale toernooi in het Spaanse Malaga, dat midden volgende week begint. Zaterdag kwam eveneens Rob Hartoch in het nieuws. Hij toonde een -terk moreel door in de slotron de, met zwart, de Hongaar Forintos te verslaan. De score van Hartoch steeg tot 9% punt, hetgeen voor hem de titel internationaal meester bete kent. Zuidema, die vooral in de slot- week van deze krachtmeting sterk opkwam, scoorde een totaal van 9 punten. Hij werd gedeelde vierde. Ten aanzien van de Nederlandse topklasse mag gezegd worden, dat die m deze worsteling op het hoog ste niveau uitstekend partij heeft gegeven. Twee meesterresultaten en twee nieuwe internationale meesters vormen een uitkomst, die wel is gehoopt, doch slechts ten dele ver wacht. In de internationale damesgroep tenslotte haalde de Nederlandse kampioene mevrouw Vreeken een sterk staaltje uit, door favoriete me vrouw Lazarevic uit Joegoslavië te verslaan. Zij werd zesde. Gegeven de omstandigheden waaronder het vaderlandse damesschaak moet ge dijen, is dit een bemoedigend resul taat. De Hongaarse Ivanka won de eerste prijs. VOETBAL Helmut Benthaus, trainer-speler van de Zwitserde eer ste divisieclub FC Basel, heeft zijn contract met drie jaar verlengd. Benthaus is sedert 1965 in dienst van FC Basel. (Van een onzer voetbalmedewer kers) ROTTERDAM 'De affaire Kroon is uit de wielerwereld. De vleeswarenfabriek uit Zwaagwest- einde die voor komend wegseizoen beslag heeft weten te leggen op vijf sterke amateurs, wordt in alle klas siekers en van stad tot stadwedstrij- den geduld door de overige merken ploegen. Zaterdagmiddag werd in sportpaleis Ahoy door de belangen verenigingen van amateursponsors een akkoord bereikt met het „zwar te schaap" uit de amateurwielrenne rij. Kroon werd ervan beschuldigd met de geldbuidel te hebben ge zwaaid onder de neuzen van Wicher en Jans Vlot, Popke Oosterhof, Al- bert Huizebosch en Gerrie Heeringa. De geruchten en roddels die afgelo pen maanden rond Kroon opklon ken, waren voor de sportcommissie van de KNWU aanleiding een gron dig onderzoek in te stellen alvorens een licentie te verlenen. De belangengroep van amateur- sponsors legde zich zaterdag bij de beslissing van de sportcommissie neer. De sancties die Kroon en zijn renners bij overtreding van de ama teurbepalingen in het vooruitzicht werden gesteld, intrekking van de licenties en niet het tot profverkla- ren van de „foute" renners, waren voldoende om de overige sponsors te doen zwichten. De betekenis van een en ander: de belangrijke ama teurwegwedstrijden voor dit jaar zijn gered. Verschillende sponsors hebben hun programma's voor het komend seizoen reeds aan de wed strijdorganisatoren bekend gemaakt. VOETBAL Lev Jasjin, de be faamde 41-jarige Russische doelman, die 78 interlands op zijn naam heeft, stopt met voetbal. Hij gaar als ma nager naar Dynamo Moskou. ZWEMMEN Marjan Vermaat, 16 jaar, vestigde een nieuw Neder lands meisjes-adspirantenrecord op de 200 meter rugslag. Haar tijd was 2.29.4 Het oude record stond op naam van Els Droog (2.30 0). BOKSEN De Amerikaanse prof bokser Eddy Pace (29) overleed tij dens een trainingsronde aan een hartaanval. In het ziekenhuis stelde men een natuurlijke doodsoorzaak vast. SKIËN De 15-jarige Poolse ju- nior-skikampioene Ursula Szkodiak kwam tijdens een afdalingswedstrijd in Zuid Polen om het leven, toen zij van de baan raakte en tegen een boom sloeg. ZAALHANDBAL FC Neuren berg heeft zich geplaats voor de halve finales van de Europese Beker voor dames. In de tweede wedstrijd versloegen de Duitse dames Odeva Hlohovec (Tsi) met 149. IJSHOCKEY TIJSC Trappers heeft in Tilburg de „Cup Internatio nal" veroverd, door Laht Canadians met 184 te verslaan. In Den Haag verloor Hijs Hokij voor de zelfde beker van Raiders met 46. BOKSEN De Spaanse bokser Miguel Velasques heeft in Barcelona zijn Europese titel in het lichtge wicht met moeite tegen de Italiaan Antonio Puddu verdedigd. Het ge vecht eindigde in onbeslist. Volgens de reglementen behoudt de titelhou der in dat geval zijn kampioenschap. DAMMEN De eindstanden van de in Arnhem gespeelde partijen voor de halve finales voor het per soonlijk damkampioenschap van Ne derland zijn: Groep 1: 1. Schotanus 14 pnt., 2. Gordijn en Bergsma 13 pnt., 4, Van der Sluis 11 pnt., Groep 2: 1. Verkervisser 12 pnt., 2. Bron- string 11 pnt., 3. Visser 10 pnt., 4. Hermelink 9 pnt. Voor de finales, die vanaf 20 maart in Utrecht begin nen hebben zich reeds geplaatst: Sij- brands, Wiersma, Drost en Van Dijk. ATLETIEK De internationale cross van Chartres werd een over weldigend Nederlands succes. Bzr- nie Lenferink won de 2500 meter in 8.54.8 voor Anneke de Lange. Els Gommers werd vierde. TENNIS Aleksander Metreveli (Rsl) plaatste zich voor de finale van de open kampioenschappen van Victoria (Austr.) door de Australi sche veteraan Mal Enderson te ver slaan. In de halve finale van het damesenkelspel had Margeret Court (Austr.) geen moeite met de Japan se Kazuko Swamatsu. BOBSLEE De Zwitserse ploeg met stuurman Rene Stadler en be manning Forster, Erich en Schaerer heeft in het Italiaanse Cervinia het wereldkampioenschap viermansbobs leeën gewonnen. Tweede werd Italië en derde West-Duitsland. VOETBAL In Las Palmas op de Canarische Eilanden is het tot een voetbaloproer gekomen. Een menigte bestormde het veld na een plaatselijke wedstrijd. De politie schoot vier keer en maakte ver scheidene gewonden. Ook de scheidsrechter en de grensrechter kwamen niet ongedeerd weg. Een week geleden speelde het Neder landse UEFA-jeugdelftal nog in Las Palmas. 500 meter: 1 Loedmilla Titova (Rusl) 45,54 sec., 2 Ruth Sleierma- cher (O.-Dld) 45.65, 3 Vera Soerovi- kina (Rusl) 45.81, 4 Nina Statkevitsj (Rusl) 46.23, 5 Lisbeth Berg (N) 46.51, 6 Tatjana Averina (Rusl) 46.52, 7 Atje Keulen-Deelstra (Ned) 46.56, 8 Rosemary Taupadel (O-Dld) 4726, 9 Arja Kantola (Finl) 47.43, 10 Kapitolina Seregina (Rusl) 47.44 11 Sigrid Sundby (N) 47.45. 12 Tuula Vilkas (Finl) 47.65, 13 Kristie Bier- mann (N) 47.78, 14 Trijnie Rep (Ned) 48.00, 15 Inger Karset (N) 48.07, 16 Ans Schut (Ned) 48.15, 17 Romans Troicka (Polen) 48.16, 18 Monika Pflug (W.-Dld) 48.42, 19 Vera Hedlund (Zweden) 48.64. 20 Stien Kaiser (Ned) 48.67. 21 Silvia Filipson (Zweden) 48.95. 22 Akke Falkena (Ned) 49.22. 23 Helena Pi- Isjczyk (Polen) 50.41, 24 Iva Novotna (Tsjech) 50.77, 25 Corne lia Ihasz (Hong) 51.23. 26 Maria Tashadi (Roem) 51.34, 27 Ilena Prodhazokova (Tsj), 51.81, 28 Maria Szabo (Hong) 52.65. 1500 meter: 1. Statkevitsj 2.25.5, 2. Kaiser 2.26.8, 3 Keulen-Deelstra 2.27.3, 4 Berg 2.27.6, 5 Sergina 2.27.9, 6 Soerovikina 2.29.1, 7 Schut 2.29.3, 8 Averina en Titova. beiden 2.29.8, 10 Taupadel 2.30.0, 11 Rep 2.30.7, 12 Sundby 2.31.6, 13 Pflug 2.31.9, 14 Falkena 2.32.6, 15 Troicka 2.33.5, 16. Kantola 2.33.6, 17 Vilkas 2.33.9, 18 Hedlund 2.34.7, 19 Schlei- ermacher 2.35.2, 20 Biermann 2.35.4, 21 Füipson 2.36.0, 22 Karset 2.37.1, 23 Pilejczyk 2.40.0, 24 Prdhazokova 2.41.0, 25 Ihasz 2.43.8, 26 Novotna 2.44.9, 27 Tashadi 2.45.1, 28 Szabo 2.54.9. Klassement: 1 Nina Statkevitsj 94.730 punten, 2 Loedmila Titova 95.473, 3 Vera Soerovikina 95.510, 4 Attje Keulen-Deelstra 95.660, 5 Lis beth Berg 95.710, 6 Tatjana Averina 96.453, 7 Kapitolina Seregina 96.740, 8 Rosemary Taupadel 97.260, 9 Ruth Schleiermacher 97.383, 10 Stien Kai ser 97.603, 11 Ans Schut 97.917, 12 Sigrid Sundby 97.983, 13 Trijnie Rep 98.233, 14 Tuula Vilkas 98.587, 15 Arja Kantola 18.630, 16 Monika Pflug 99.053, 17 Romana Troicka 99.327, 18 Kirstie Biermann 99.580, 19 Akke Falkena 100.087, 20 Vera Hedlund 100.207, 21 Inger Karset 100.437, 22 Silvia Filipson 100.950, 23 Helena Pilejczyk 103.743, 24 Ile na Prodhazokova 105.476, 25 Iva No votna 105.737, 26 Cornelia Ihasz 105.830, 27 Maria Tashadi 106.373, 28 Maria Azabo 110.950. 1 Hasse Börjes (Zwe) 39.61 sec. 2 Ove König (Zwe) 40.20. 3 Ard Schenk (Ned) 40.29. 4 Ivar Erikson (Noor) 40.39. 5 Vladimir Komarov (Rus) 40.63. 6 Magne Thomassen (Noor) 41.06, 12 Roar Grönvold 40.78. 8 Matts Wallberg (Zwe) 40.81. 9 Jan Bazen (Ned) 40.95. 10 Jan Bols (Ned) 41.02. 11 Dag Fornaess (Noor) 41.06 12 Roar Grgnvold (Noor) 41.28. 13 Valerie Troitski (Rus) 41.34. 14 Eddy Verheyen (Ned) 41.50. 15 Göran Claeson (Zwe) 41.83, 16 Valerie Levroesjkin (Rus) 41.79. 17 Göran Johansson (Zwe) 41.83. 18 Sten Stensen (Noor) 41.94. 19 Kimmo Koskinen (Fin) 41.99. 20 Aleksander Tsjekoel- jajev (Rus) 42.21. 21 Vladislav Mat- vejev (Rus) 42.49. 22 Per Willy Guttormsen (Noor) 42.53, 23 Raimo Hietala (Fin) 42.61. 24 Kees Ver kerk (Ned) 42.66. 25 Jouko Salakka (Fin) 42.82 26 Orjan Sandler (Zwe) 42.93. 27 Timo Luostarinen (Fin) 43.36. 28 Olavi Hjellman (Fin) 43.97. 29 Valerie Moeratov (Rus) 58.62 (gevallen). 1500 meter: 1 Schenk 2.02.3. 2 Fornaess 2.03.9. 3 Eriksen 2.04.8. 4 Bols 2.05.2. 5 Thomassen 2.05.4. 6 Göran Claeson 2.05.5. 7 Grönvold 2.06.2. 8 Verheyen 2.06.7. 9 Stensen 2.07.1. 10 Wallberg 2.07.2. 11 Tsjekoeljajev 2.07.3. 12 Johansson en Koskinen 2.07.4, 14. Verkerk 2.07.5, 15 Hietala 2.07.9, 16 Troitski en Guttormsen 2.08.2, 18 Sandler 2.08.8. 19 König 2.09.2. 20 Matvejec 2.09.5. 21 Lavroesjkin 2.09.8. 22 Bazen en Salakka 2.10.0. 24 Moeratov 2.11.9. 25 Komarov 2.12.1. 26 Börjes 2.12.4. 27 Luostari nen 2.13.6. 28 Hjellman 2.13.9. 29 Linkovesi 2.14.4. 5000 meter: 1 Schenk 7.25.9. 2 Verheyen 7.29.4 3 Fornaess 7.30,9. 4 en 5 Verkerk en Claeson 7.34.3. 6 Stensen 7 37.2. 7 Thomassen 7.39.9. 8 Tsjekoeljajev 7.39.9. 9 Guttormsen 7.40.4. 10 Hie tala 7.40.8, 11 Bols 7.46.4 (geval len). 12. Troitski 7.48.8. 13 Sandlei 7.49.6. 14 Johansson 7.50.0. 15 La- vroeskjkin 7.54.2. 16 Matvejev 7.56.0. 17 Wallberg 7.56.2. 18 Koski nen 8.00.2. 19 Salakka 8.01.1. 20 Luostarinen 8.01,1, 10.000 meter: 1 Schenk 15.13.4 (nieuw baanre cord). 2 Stensen 15.25.3. 3 Verkerk 15.26.8. 4 Bols 15.30.6. 5 Fornaess 15.34 6 6 Claeson 15.39.7. 7 Verhey en 1541.8. 8 Guttormsen 15.48.7. 8 Hietala 15.53.7. 10 Thomassen 15.59.2. 11 Troitski 16.08.3. 12 Jo hansson 16.08.5 13 Sandler 16.09.0. 14 Tsjekoeljajev 16.15.6. 15 Matve jev 16.25.5. 16 Lavroesjkin 16.26.0. 17 Koskmen 16.30.4. 18 Salakka 16.31.0. 19 Wallberg 16.31.7. 20 Lu ostarinen 16 45.6 Punten 10.000 me ter: Nederland 69, Noorwegen 59, Zweden 34, Sovjet Unie 28. Finland 20. Individuele eindklassement: 1 Ard Schenk (Ned) 171.317 pnt (nieuw wereldrecord) 2 Dag For naess (N) 174.180 3 Eddy Verheyen (Ned) 175 763. 4 Göran Claeson (Zwe) 175.798. 5 Jan Bols (Ned) 175.923. 6 Sten Stensen (N) 176,292. 7 Magne Thomassen (N) 176.490. 8 Kees Verkerk (Ned) 176.930. 9 Per Willy Guttormsen (N) 178.738 10 Raimo Hietala (Fin) 179.008 11 Va- leri Troitski (SU) 179.368, 12 Alek sander Tsjekoeljajev (SU) 179.413.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 8