Aantal volkstellers niet groot genoeg De Speijer kan schuldeisers niet betalen Teach-in over lucht vervuiling in Terneuzen Hoogste punt nieuwbouw ziekenhuis Oostburg in april bereikt stad streek AANVULLING MET AMBTENAREN NOG ALTIJD MOGELIJK L. Dallinga leidt m competitie ïopbiljart Oost- Vlaanderen Ouderavond voor scholengemeenschap St.-Eloy Oostburg Somber Radio-reportage van Hulster poppentheater Burgemeester Aschoff houdt ,.open huis" Druk bezochte vergadering van Philatelica Harmonie Terneuzen huldigt jubilarissen SAS VAN GFNT WACHT OP SUBSIDIE CRM Programma van competitie topbiljart Oost-Vlaanderen hoogwater J DONDERDAG 28 JANUARI 1971 (Van onze correspondent) HULST De stand in het per soonlijk kampioenschap halverwege de competitie OVL op topbiljart is als volgt: 1 L. Dallinga, STC Sluis kil, 14 gespeeld, 13 gewonnen; 2 ex aequo Fr. Vlassemrood en M. Vlas- senrood, Het Centrum en J. de Wit, ONA Hulst, 12 gewonnen; 5 ex ae quo G. Herreweg en Ed. Wauters, Het Anker en Ed. Taelman en W. Roovers, Het Centrum, 11 gewon nen; 9 ex aequo M. de Wit, G. Polfliet, D. Wilsens, F. Smekens, L. van Kerckhoven, E. Wentzler, A. Picavet, R. Boelens en R. Vereec- ken, allen 10 gewonnen. In totaal hebben 107 spelers meegedaan aan de eerste helft van deze competitie. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op de r.-k. Scholen gemeenschap St.-Eloy in Oostburg is een ouderavond gehouden. Voorzitter, A. Paridaen nit Aardenburg gaf een overzicht van de werkzaamheden van het eerste jaar. Hij zei dat men van mening was dat bij het vacant komen van plaatsen in de commissie voor het vervullen van deze plaatsen de gedachten in hoofdzaak gaan naar ouders van eerstejaars leerlingen met een sprei ding over West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Uitvoerig werd gediscussieerd over het geven van seksuele voorlichting op de school en wie deze zal geven. De mening van de aanwezigen was, dat dit onderwijs wel gewenst is, maar op verantwoorde wijze. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De PvdA en D'66 in Terneuzen organiseren op woens dag 17 maart in het Zuidlandtheater een teach-in over de luchtverontrei niging in Zeeland. Vertoond zullen worden de onlangs door de KRO op de televisie gebrach te documentaire „Het land der dwa zen", de film van het provinciaal be stuur in Zeeland „Waar de zee het land ontmoet" en de rolprent van het Nederlands hervormd centrum „In de ban van het gebeuren". De cineast Truyman, die de inmid dels geruchtmakende documentaire „Het land der dwazen" vervaardigde, zal de bedoeling van zijn werk toe lichten. Het is de bedoeling dat het onder werp luchtvervuiling en milieuhygi ëne in het openbaar in discussie komt. In de zaal zullen op diverse punten microfoons worden opgesteld om het publiek in de gelegenheid te stellen aan de gedachtenwisseling deel te nemen. (Van onze verslaggevers) TERNEUZEN/OOSTBURG/GOES Het rekruteren van volks tellers verloopt van plaats tot plaats anders. Enkele gemeenten in Zeeland zien de werving helemaal niet somber in en andere trekken zich de haren uit het hoofd, omdat zij een groot tekort aan tellers voorzien. Hoe dan ook: elke gemeente kan nog wel tellers gebruiken. Terneuzen heeft 164 volkstellers nodig. Er hebben zich al ruim hon derd tellers aangemeld. „Wij zijn hier niet in paniek. De overigen zullen heus wel bijtijds geworven zijn", zegt men op de gemeentesecretarie. Ter neuzen heeft het voordeel dat het veel rijksdiensten, zoals waterstaat, belastingen en dergelijke telt. De ambtenaren van deze instellin gen hebben over het algemeen ge hoor gegeven aan het beroep dat de minister-president middels een circu laire op hen heeft gedaan zich als teller op te geven. Als tegenprestatie krijgen ze op de teldagen betaald verlof en bovendien nog 30 per dag. In Aardenburg en Sluis, waar on geveer 20 tellers per gemeente nodig zijn, is men eveneens optimistisch over de aanmelding van vrijwilli gers. In Aardenburg kan behalve op het secretariepersoneel een beroep worden gedaan op burgers die zich bereid hebben verklaard aan de volkstelling mee te werken. In Sluis denkt men de nodige tellers te kun nen „rekruteren" uit douanekringen en gepensioneerden. Voor de gemeente Oostburg zlei de werving van tellers voor de te houden volkstelling er slecht uit. De heer A. Wagenaar, belast met de werving van dit tijdelijke personeel, vertelde dat Oostburg ruim 100 tel lers nodig heeft. Tot op heden zijn er slechts 35 geworven. De 35 aangeworven tellers zijn hoofdzakelijk gehuwde dames en 65- plussers. Hoe de problemen in Oostburg op gelost moeten worden wist de heer Wagenaar niet. „Wel kunnen wij eventueel een beroep doen op de hier gevestigde rijksdiensten, zoals belas ting en accijnzen. In uiterste nood is ons eigen personeel er ook nog. Maar dat is uiteraard niet onuitputtelijk. Ik zie het echt somber in". In Sas van Gent is er geen enkei probleem om aan voldoende tellers te komen. Men heeft er in Sas 50 no dig en er zijn voldoende aanmeldin gen binnen. De gemeente Hontenisse heeft geen enkel probleem bij het krijgen van volkstellers. Verwacht wordt dat men deze werkzaamheden met eigen per soneel zal af kunnen. In Axel heeft men ongeveer 3D mensen nodig en hier is op een op roep van de gemeente zo gunstig ge reageerd, dat men zelfs denkt reser ves over te houden. Beroep is gedaan op overheidsinstellingen en particu lieren. (Van een onzer verslaggevers) HULST Een technisch- en ver slaggeversteam van Radio Wereldom roep heeft woensdagmiddag in het poppentheater „De Kriekeputte" van het Hulster echtpaar Van de Berg een reportage over poppenkastspelen ge maakt. De reportage bestaat voor een belangrijk deel uit een interview met poppenspeler Frans van de Berg en diens echtgenote. Daarnaast werd een fragment opgenomen vain het poppenkastspel ,,'t Toverbos". De ra dio-opnamen worden op een nog na der bekend te maken datum via de korte golf uitgezonden. De voorbereidingen voor de volks telling leveren tot nu toe in Midden- en Noord-Zeeland niet veel moeilijk heden op. Vrijwel alle gemeenten denken tijdig hun legertje tellers en teelsters te kunnen formeren, al dan niet samengesteld uit „aangewezen vrijwilligers", gewone gemonsterde „huursoldaten' of genodigden. De gemeente Middelburg is van de giote gemeenten in dit gebied de eni ge die moeilijkheden heeft met het vergaren van het vereiste aantal hulpkrachten. In Zierikzee heeft men geen vrij willigers opgeroepen. Men wil er slechts met ambtenaren werken. De gemeentesecretaris wijst daartoe een aantal medewerkers aan. De plaatse lijke rijksinstellingen (belastingen en rijkswaterstaat) hebben hun mede werking toegezegd. Totaal zijn 45 tel lers nodig (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ter gelegenheid van het betrekken van zijn nieuwe ambtswoning aan de Langs de Kreek nummer 14, zullen burgemeester en mevrouw Aschoff op zaterdag 30 ja nuari a.s. van 13.30 tot 18.00 uur „open huis" houden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Meer dan de helft van de 115 leden tellende afdeling Terneuzen van de postzegelvereni ging Philatelica heeft de vergadering in hotel Rotterdam te Terneuzen be zocht. De voorzitter, de heer M. J. Nijssen sprak een uitvoerig inleidend woord. Veel aandacht besteedde hij aan de postzegeltentoonstelling, die op 30 april en 1 mei a.s. te Goes zal worden gehouden. Voorts besprak de heer Nijssen de (goede) verhouding tot de zuster vereniging .Zeeuwsch-Vlaanderen' te Terneuzen. Hij kondigde vervolgens aan het filatelistisch evenement dat, gezien het succes van het vorige jaar, op 19 en 20 maart a.s. onder auspi ciën van de gemeentelijke culturele dienst in het Zuidlandtheater zal •worden gehouden. Op de avond van de eerste dag zal de heer Bakker uit Den Haag, tweede landelijk voorzit ter van Philatelica een inleiding hou den over Israël. Tenslotte vestigde de heer Nijssen de aandacht op de ruilavonden, die door de personeelsvereniging van de PZEM in het gebouw aan de Axelse- straat iedere laatste maandag van de maand, behalve in de maanden juni, juli en december, worden gehouden. De secretaris, de heer P. Baard en de jeugdleider, de heer J. Defoer, wa. ren aan de beurt af te treden en wer den bij acclamatie herkozen. De kas- commissie, bestaande uit de heren Sikkema, Van Rumste en Van de Berg, brachten een gunstig verslag uit. De heer Van Rumste trad af en werd opgevolgd door de heer Dees uit Hoek. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De harmonie Ter neuzen houdt morgenavond (vrijdag) om acht uur in de kantine van De Hoop in Terneuzen een avond voor haar leden. Enkele leden die 25 of 40 jaar lid van de vereniging zijn, zullen op die avond worden gehul digd door een hoofdbestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen. SAS VAN GENT In de rond vraag van de raadsvergadering to verde de heer L. de Meijer een brief tevoorschijn, geschreven door het stichtingsbestuur van de Speijer. De ze brief was gericht aan aannemers en onderaannemers die werkzaam zijn geweest bij de bouw van het cul tureel centrum. In de brief kwam tot uiting dat de stichting helaas nog niet aan haar financiële verplichtingen, zijnde rekeningen van aannemers kon voldoen omdat geen geld voorhanden was. De heer L. de Meijer (Gem. Bel.) vroeg aan het college hoe dit moge lijk was. Bij de opzet van het plan was immers een financieel schema en toen was alles rond. „Waarom", zo vroeg de heer De Meijer zich af, „moeten deze mensen een jaar op hun geld wachten? Wij als gemeente lijke overheid hebben voor de bouw garant gestaan. Er is een begroting gemaakt, maar een jaar rente was niet ingecalculeerd". Wethouder Coisen ontkende dat de schuld bij het gemeentebestuur ligt. „Wij wachten op de toegezegde sub sidies van CRM, en het is een inge wikkelde becijfering om de exacte subsidie vast te stellen". De heer De Meijer stelde dat de overheid, zeker in deze tijd van inflatie een voorbeeld moet zijn door op tijd de rekeningen te betalen. De heer J. Bockstae] stelde voor om de mogelijkheid te onderzoeken of de gemeente in dit geval op de een of andere manier een vorm van voor financiering van de subsidies kan ver strekken. De raadsvoorzitter, burge meester R. A. J. den Boer, die het ook een vervelende zaak vond, zei dat hij hierover contact zal opnemen met CRM. De heer De Meijer hoopte dat op korte termijn de zaak afgehandeld mocht worden. De raad heeft besloten akkoord te gaan met de voorbereiding van een herziening van het bestemmingsplan Sint-Albert om de bouw van bejaar denwoningen aan de Europalaan en van woningen aan de Assenedestraat en Statenstraat mogelijk te maken. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd benoemd de heer J. Ver planken. Grond gelegen in het industrieter rein Stroodorpe werd verkocht aan de N.V. Fabricom. Aan de heren C. Strijdonk en P. van Oostende werd grond in erfpacht gegeven, terwijl verschillende stukjes gemeentegrond die in erfpacht waren uitgegeven, werden verkocht. De raad garandeerde tevens in zijn vergadering twee geldleningen ten behoeve van de stichting Scouting Sas van Gent tot een totaal van f 15.000.—. Op 23 juni van vorig jaar had de raad reeds een verordening vastge steld op logementen, kamerverhuur bedrijven e.d. Enkele wijzigingen, voorgesteld door G.S., betreffende grootte slaapver trek, ventilatie en doorlating van dag licht, werden goedgekeurd. De heer De Meijer hoopte dat nauwlettend op naleving van de verordening zou wor den toegezien, iets waf burgemeester Den Boer toezegde. Door de raad werd ook een vaste commissie van advies en bijstand voor het midden- en kleinbedrijf in gesteld. Hierin hebben zitting de he ren L. Goense, J. Rijnders en M P. de Groff. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een van de groot ste bouwprojecten in Zeeuwsch- Vlaanderen van dit moment krijgt langzaam maar zeker vorm. Het is de nieuwbouw van het Sint-Antoniuszie- kenhuis te Oostburg. Dit ziekenhuis moet de huidige behuizing gaan ver vangen. Een gedeelte van het uitein delijke complex, de verpleegstersflat, is reeds een jaar in gebruik. Het eigenlijke ziekenhuis, dat wordt ge bouwd door Sprangers' Bouw- en Be tonbedrijf n.v., zal omstreeks 1 april zijn hoogste punt hereiken. Wanneer deze ruwbouw of skelet- bouw, zoals opzichter G. Kamerman van architecten- en ingenieursbureau Oomen uit Oosterhout het noemt, zijn hoogste punt heeft bereikt, wordt be gonnen met de afwerking. Het nieuwe Sint-Antoniuszieken- huis wordt gebouwd volgens een pre fabsysteem, iets wat voor Zeeland in de ziekenhuisbouw een primeur is. De hoogbouw van het complex wordt het beddenhuis. De laagbouw is bestemd voor de „medische schijf", zoals poliklinieken, laboratorium, spreekkamers etc. Bij de laagbouw worden op dit mo ment reeds de gevels waterdicht ge maakt en stalen ramen aangebracht. Men is dus iets verder dan met het "beddenhuis. Na de afwerking is het de beurt aan adviesbureau Brabo- Groenewout n.v. uit Oosterhout, om de technische installatie aan te bren gen. Het op 415 betonnen palen staande ziekenhuis moet, als alles goed gaat, in februari 1973 worden opgeleverd. (Van onze correspondent) HULST De tweede helft van de competitie Oost-Vlaanderen op het topbiljart is als volgt samengesteld: zaterdag 6 februari: 1 Ruige Toepers ONA Hulst, 2 Het Anker - Lustige Toepers, 3 STC Sluiskil - Excelsior (B), 4 Het Centrum - KOT Hulst. Zaterdag 13 februari: 1 ONA Hulst - Het Anker, 2 Lustige Toepers - Ruige Toepers, 3 KOT Hulst - STC Sluiskil, 4 Expelsior - Het Centrum. Zaterdag 13 maart: 1 Het Centrum - Lustige Toepers, 2 STC Sluiskil - ONA Hulst, 3 Ruige Toepers - Ex celsior, 4 Het Anker - KOT Hulst. Zaterdag 20 maart: 1 ONA Huist - Het Centrum, 2 Lustige Toepers - STC Sluiskil, 3 KOT Hulst - Ruige Toepers, 4 Excelsior - 'Het Anker. Zaterdag 3 april: 1 STC Sluiskil - Het Centrum, 2 Het Anker - Ruige Toepers, 3 Lustige Toepers - ONA Hulst, 4 Excelsior - KOT Hulst. Zaterdag 17 april: 1 Ruige Toepers - STC Sluiskil, 2 Het Centrum - Het Anker, 3 ONA Hulst - Excelsior, 4 KOT Hulst - Lustige Toepers. Za terdag 24 april: 1 Ruige Toepers - Het Centrum, 2 ONA Hulst - KOT Hulst, 3 Lustige Toepers - Excelsior, 4 STC Sluiskil - Het Anker. T- Morgen, vrijdag 29 januari Bergen op Zoom 5.31 en 17.52, Hansweert 4.37 en 17.05, Terneuzen 3.58 en 16.27, Vlissingen 3.27 en 15.52, Wemeldinge 5.21 en 17.42. -- 1 "i

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2