naar Pnom-Penh Crisis in Polen veel ernstiger clan men beseft" Brug „begint" in wei en „eindigt" in moeras NA VERNIETIGENDE AANVAL OP VLIEGVELD Zuidkoreaans vliegtuig TWEE DODEN BIJ MISLUKTE KAPING Kard. Alfrink verdedigt Ned. Kerk Unieraad van CHU wil maatregelen voor jongeren Burgemeester Belgische plaats Kwaadmechelen vermoedt „vergissing" „Breuk met Simonis alsnog mogelijk" VP R C Woo rzi tter af ij mei '4 f binnenland buitenland Sjah waarschuwt westerse olie maatschappijen Krij gsgevangenen Vicaris Braun: Negen doden in weekendverkeer Prof. dr. Alting von Geusau terug van conferentie Demonstratie^ Geschiedenis Schweitzer prijzen in Amsterdam uitgereikt VVD treedt I MAANDAG 25 JANUARI 1971 (Van onze correspondent) KWAADMECHELEN Volgens de burgmeester van de Belgisch- Limburgse plaats Kwaadmechelen, hebben de diensten van bruggen en wegen (Waterstaat) in zijn ge meente een brug van 25 miljoen frank laten aanleggen voor niets. De burgemeester vermoedde sinds geruime tijd dat er iets verkeerd was aan de brug, die men enkele jaren geleden in zijn gemeente bouwde over een kanaal. De brug ligt midden in het veld en eindigt in een moeras: een verkeersweg is er niet te vinden. Hij werd in zijn vermoedens ge sterkt toen enkele dagen geleden ambtenaren van bruggen en wegen kwamen zoeken naar een brug die op hun plannen aangeduid stond als brug nr. 9. Volgens hun plan nen liep over die brug de rijksweg nr. 204, de weg Diest/Hechtel-Ne- derland. Maar de enige brug die ze op die weg vonden was een oude, ver sleten noodbrug, in het dorp de „pianobrug" genoemd, omdat de planken van het wegdek even los zitten als toetsen van een klavier. Er is een nieuwe brug, vertelt men de ambtenaren, maar die ligt elders, vergeten in de wildernis, op de plaats waar vele jaren een an der gammel noodbruggetje lag, toen nog gebruikt door enkele landbouwers. Maar zelfs die ge bruiken nu de splinternieuwe brug niet meer. De ambtenaren weigeren echter te geloven dat dit de door hen gezochte brug is. Burgemeester Wouters daarente gen is er zeker van dat de nieuwe brug gewoon „verloren" werd ge legd: iemand verwarde destijds de ene noodbrug met de andere, en bij geen enkele inspectie scheen men te zien dat er een vergissing was begaan. (Van onze redactie buitenland) PNOM PENH De Amerikaanse luchtmacht heeft dit week einde grote hoeveelheden militair materiaal voor versterking van het vliegveld van de Cambodjaanse hoofdstad Pnom Penh naar dat vliegveld gevlogen. Enorme vier-motorige C-130 transportvliegtuigen hebben wapens, munitie en uitrustingsstukken overgevlogen, die nodig zijn om het verlies van materiaal op het vliegveld aan te vullen dat door de ver nietigendste aanval van de oorlog in Cambodja verloren is gegaan. De bevoorrading is ook bedoeld voor de verdediging van Pnom Penh, dat volgens militaire waarnemers ernstig bedreigd wordt door het ingezette Tet- offensief van Vietcong-troepen en Noordvietnamezen. In de Cambodjaanse hoofdstad ont ploften gisteren een aantal bommen bij de kantoren van de staatselektri- citeitscentrale. Het gebouw zelf werd compleet verwoest. Tenminste vier mensen raakten gewond. Zegslieden zeiden dat alleen de kantoren waren vernield, maar dat de centrale zelf gespaard was gebleven. Eerder in het weekeinde waren het huis van de Zuidvietnamese ambassadeur en een immigratiekantoor het doelwit van guerrillastrijders. Het Tet-offensief werd vrijdag geopend met de ver nietigende aanval op het vliegveld van Phnom Penh, dat nog steeds ge stoten is voor burgerluchtvaart. Mi litaire deskundigen menen dat de aanval, waarbij de Cambodjaanse luchtmacht volkomen werd uitge schakeld en enorme militaire voorra- TEHERAN (Reuter) De sjah van Perzië heeft gisteren gewaar schuwd dat de olie-exporterende lan den (OPEC) het voorbeeld van Ve nezuela zullen volgen, als de wester se oliemaatschappijen de eisen van de OPEC niet aanvaarden. Venezuela heeft vorige maand de belasting op de inkomsten van in Venezuela wer kende oliemaatschappijen verhoogd van 52'tot 60 procent. De sjah gaf deze waarschuwing tij dens een persconferentie in Teheran, de eerste die hij in 12 jaar heeft ge houden. Gisteren hebben in Teheran de experts van de OPEC én van de oliemaatschappijen het overleg her vat. Donderdag zullen dan de minis ters van buitenlandse zaken van de OPEC-landen en de afgevaardigden van de oliemaatschappijen bijeenko men om de resultaten van het over leg te bespreken. Tot dan zal over de onderhandelingen van de experts niets bekend worden gemaakt. De OPEC-landen willen hogere be lastingen heffen en openbaar vast gestelde prijzen voor ruwe olie. die wordt geëxporteerd door Iran, Irak, Koeweit, Saoedi-Arabië, Aboe Dhabi en Qatar. De maatschappijen hebben aangeboden stabiele prijzen voor ru we olie te betalen voor een periode van vijf jaar, en de prijzen jaarlijks aan te passen als compensatie voor de internationale inflatie'. Zij staan ech ter afwijzend tegenover wijzigingen in de belastingheffing, betalingen met terugwerkende kracht en gedwongen investeringen in de. OPEC-landen Bovendien eisen ze dat de te sluiten overeenkomst tevens van kracht is voor de andere OPEC-leden: Libië, Algerije, Indonesië en Venezuela. De sjah zei gisteren dat de OPEC-landen de oliemaatschappijen tot 3 februari de tijd geven om een beslissing te ne men. „'Als ze blijven aandringen op een globale regeling, zullen we het voorbeeld van Venezuela volgen", al dus de Perzische vorst. den verloren gingen, door niet meer dan tien Vietcong-strijders is uitge voerd. Voor de vierde achtereenvolgende dag werd gisteren gemeld dat een Cambodj aans-Zuidvietnamese troe penmacht de belangrijke Pich-Nil- pas in de hoofdweg tussen Phnom Penh en de haven Kompong Som hebben veroverd. Bij de verovering van de pas zouden 145 guerrillastrij ders gedood zijn en twee gevangen genomen zijn. Aan Zuidvietnamese en Cambodjaanse zijde zouden 50 mi litairen gedood of gewond zijn. Ver nielde bruggen in de hoofdweg zou den nu hersteld worden. De Zuidvietnamese regering heeft zondag 37 zieke of invalide krijgsge vangenen vrijgelaten. De vrijgelate nen werden naar de rivier Ben Hai. in de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Vietnam gebracht, waar ze rubberbootjes kregen om naar de overkant te roeien. Daar wer den ze door Noordvietnamese solda ten opgewacht. Drie gevangenen be sloten op het laatste ogenblik in Zuid-Vietnam te blijven. Voor de vrijlating was in de ooste lijke sector van de gedemilitariseerde zone een bestand van 15 uur afgekon digd. Volgens een Zuidvietnamese woordvoerder werd het konvooi pantservoertuigen, dat de gevange nen naar de rivier had gebracht, op de terugweg toch met mortieren on der vuur genomen. De Noordvietna mese regering had een bestand afge kondigd voor het betrokken gebied. Zuidvietnamese en Cambodjaanse cavalerie-eenheden tijdens hun opmars op de hoofdweg tussen Pnom Penh en Kompong Son. Cambodjaanse genietroepen bezig met het aanleggen van een nieuwe brug tijdens de opmars. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM „In de komende maanden, wanneer wij samen het da gelijks beleid van het bisdom gaan bepalen, zaï duidelijk blijken, hoe diep de verschillen gaan", aldus dr. C. G. F. Braun, vicaris van het bis dom Rotterdam, in het KRO-radio- programma Kruispunt, over de be reidheid van het diocesaan bestuurs college om samen te werken met dr. Simonis, de nieuwbenoemde bisschop van Rotterdam. De vicaris achtte het niet uitgeslo ten, dat het bestuurscollege na enige tijd, wanneer zou blijken dat de ver schillen te groot zijn, alsnog zijn functie zou neerleggen. „Maar", zo vervolgde dr Braun, „het is te hopen dat we het samen klaar kunnen krij gen". De vicaris zei er echter geen geheim van te willen maken dat dit met een „riskerend vertrouwen" zou gaan. (Van onze redactie buitenland) SEOEL Twee Zuidkoreaanse ministers hebben zondag hun ont slag aangeboden na de overigens mislukte kaping van een Fokker Friendship van de Koreaanse lucht vaartmaatschappij Kal, die zater dag op een strand bij Kansong, ruim dertig kilometer ten zuiden van de grens met Noord-Korea, een nood landing maakte. Bij het incident kwamen de kaper, de 22 jarige Zuid-koreaan Sang-Tai Kim, en de 40-jarige tweede-piloot i Mjoeng-Se Sjoen, om het leven en werden vijftien inzittenden van het vliegtuig gewond. Het hoofd van de politie in Soksjo, vanwaar het vliegtuig was opgeste gen, is ontslagen en drie leden van het corps zijn gearresteerd omdat zij het toestel niet nauwgezet genoeg gecontroleerd zouden hebben. Later boden minister van binnen landse zaken Kjoeng-Won Pak en minister van vervoer Soen-Joep Paik hun ontslag aan omdat zij zich voor het gebeurde verantwoordelijk ach ten. De kaper die de gezagvoerder wilde (Van onze redactie buitenland) TURIJN Kardinaal Al frink heeft in een inter view met een Italiaanse journalist van het Turijn- se blad „La Stampa" de Nederlandse kerk krachtig verdedigd tegen allerlei beschuldigingen van rebel lie of zelfs ketterij. „In Nederland", zo zei de kardinaal, „worden pro blemen bijzonder vriruoe- dig besproken en wij, de bisschoppen, hebben altijd getracht de vrijheid van meningsuiting te bevorde ren zodat de werkelijke problemen niet onder gronds blijven ot worden opgelost door een onder grondse kerk zonder dat de autoriteiten daar deel aan hebben. Wij beweren niet dat we altijd de juiste oplossing vinden of een oplossing die ook zou kun nen gelden vnnr andere lenden", a'dii- de kardi naal in een interview, „maar de Nederlandse bis schoppen geven de voor keur aan deze methode- liever dan een hard standpunt in te nemen, waarbij het risico zou kunnen bestaan dat het op een verdrukking zou kunnen uitlopen". Kardinaal Alfrink ver dedigde het recht van de katholieken in Nederland om het oneens te zt)n met de beslissingen van het Vaticaan. Hij verklaarde echter ook goede redenen te hebben om te geloven dat de controverse door de benoeming van dr. Simonis tot bisschop van Rotter dam door „eenheid" te bo ven gekomen zal worden. Kardinaal Alfrink zei dat de benoeming van de nieuwe bisschop van Rot terdam een zeer grote plaats ingenomen had tij dens de gesprekken die hij had gehad met de paus en hoge functionarissen van het Vaticaan in de afgelo pen week. dwingen naar Noord-Korea te vlie gen het toestel was op weg naar de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel drong de cockpit binnen met in elke hand een scherp gestelde handgra naat. De gezagvoerder maakte wel een zwenking in de richting van de grens, doeh liet het landingsgestel uitklappen. De kaper die dit bemerk te. ontstak in woede en dreigde het vliegtuig, dat zestig passagiers en be manningsleden aan boord had, op te blazen. Inmiddels gealarmeerde Zuid koreaanse jachtvliegtuigen en kust- batterijen vuurden waarschuwings schoten af om te voorkomen dat het toestel het luchtruim van Zuid-Ko- rea zou verlaten. De gezagvoerder zei de kaper, dat hij al boven Noord-Korea vloog en toen deze uit het raam keek om zich daarvan te overtuigen wierp de tweede-piloot zich op hem. Bij de worsteling die daarop volgde ont ploften de handgranaten, waarbij de handen van de vlieger werden af gerukt en de kaper opslag werd ge dood. Het vliegtuig maakte enkele minuten later een geslaagde nood landing op het strand bij Kangson. De tweede-piloot overleed later in een ziekenhuis. Hij krijgt een hoge onderscheiding, evenals andere leden van de bemanning, van wie enkelen verwondingen hadden op gelopen. (Van onze redactie binnenland) RAAMSDONK/SON In het af gelopen weekend zijn er, mede door de harde wind, negen doden in het verkeer gevallen. De 65-jarige P. A. van Strien uit Raamsdonk is op de Heemraadsingel in zijn woonplaats aangereden en op slag gedood. Hij verleende, als fietser, geen voorrang aan een personenauto. (Van een onzer verslaggevers) OISTERWIJK. „Elk gesprek over politiek en politiek geladen on derwerpen, dat mensen uit westerse landen hebben met mensen uit Oosieuropese landen moet door de westerlingen worden gevoerd met groot begrip voor de ontstellend moeilijke en gecompliceerde situatie waarin die gesprekspartners ver keren. Die toestand houdt gewoon in dat men op bepaalde vragen geen of een ontwijkend antwoord krijgt. Dat bepaalde historische feiten, waarvan de Oosteuropeanen echt wel op de hoogte zijn, worden dood gezwegen." Dat is een van de indrukken die de directeur van het John F. Ken- nedy-instituut uit Tilburg, prof. dr. F. A. M. Alting von Geusau heeft van de tweedaagse conferentie in Warschau Hij leidde er een zeven man tellende Nederlandse delegatie (en een zwijgende waarnemer van de Nederlandse ambassade). De Poolse delegatie voor die conferen tie, die vorige week gehouden is, omvatte een aantal officiële leden. De Nederlandse niet. „Minister Luns wilde dat niet," aldus de heer Alting von Geusau, die zegt daar over „niet gelukkig te zijn." Dit eerste verkennende gesprek, uitge gaan van de drie Nederlandse insti tuten voor buitenlandse vraagstuk ken, nadat een Pools initiatief enke le jaren geleden door gebeurtenis sen in Polen vanuit Nederland in de ijskast was gezet, is nuttig geweest. Er is gesproken over vraagstukken voor Europese veiligheid, en over de Pools-Nederlandse betrekkingen. Volgend jaar, zo is afgesproken, komen de Polen naar Nederland. De Polen waren kennelijk blij met dit contact. Ze gaven er heel veel ruchtbaarheid aan. „Er bestaat daar een grote en hechte behoefte aan wat meer uitzicht op het Wes ten. Het is goed dat zulke kanalen worden geopend. Maar men zal ook steeds moeten begrijpen dat de Po len in hun buitenlandse politiek strikt gebonden zijn." Prof. Alting von Geusau heeft de indruk dat de binding aan de Sovjet-Unie door de recente gebeurtenissen in Polen, in direct noodgedwongen sterker zijn geworden. De Polen, zo meent hij, zullen alles doen om een Russische interventie te voorkomen. Hij heeft tevens de indruk dat de crisis in Polen veel ernstiger is dan men in het Westen beseft. De verhoging van de voedselprij zen was de druppel die de emmer deed overlopen. Maar de oorzaak van de opstand van de arbeiders in een aantal steden en niet van in tellectuelen zoals in Tsjechoslowa- kijewas de grote hoeveelheid te leurstellingen die de communisti sche partij heeft veroorzaakt. En de weigering van die partij met de wensen van de arbeiders rekening- te houden. „Toen delegaties van arbeiders werden gearresteerd omdat de par tij ze niet wilde aanhoren, en nieu we delegaties hetzelfde lot onder gingen, begonnen de mensen te de monstreren. Toen de militairen op die demonstranten het vuur open den, begon een opstand zich te ont wikkelen." Prof. Alting von Geusau meent uitlatingen te hebben gehoord dat een deel van liet leger zich bepaald niet tegen de demonstranten heeft gekeerd. Ook dat de gevechten een groot aantal slachtoffers eisten. De arbeiders zouden de afzetting van partijleider Gomoelka hebben ge- eist. Het politbureau aanvaardde die eis een algemene staking dreigde toen Gomoelka zelf om Russische interventie wilde vragen. Daarover was in dat bureau geen eenstem migheid. De nieuwe partijchef, Gie- refc, zo bleek het de Nederlanders, staat voor een heel moeilijke taak. Hij zal snel met economische her vormingen moeten beginnen. De Po len zijn zich daarbij heel goed be wust van de beperkingen die ze zich moeten opleggen do'or hun eco nomische en andere afhankelijk heid van de Sovjet-Unie. „Ik geloof dat de Polen de Russen trouw zul ten volgen op het gebied van de buitenlandse politiek om daardoor binnenlands misschien de handen wat vrij te krijgen." Merkwaardig was dat de Poolse delegatieleider de Nederlanders om begrip vroeg voor de huidige toe stand in Polen. Hij stelde dat slechts het bestaande sociaal-economische regime die moeilijkheden kon oplos sen. En in één adem verbetering van de betrekkingen met het Wes ten." De grootste belangstelling gaat bij de Polen uit naar industriële sa menwerking. Het Poolse dilemma wordt, zo meent prof. Alting von Geusau, heel goed gekarakteriseerd door de manier waarop Polen zijn eigen geschiedenis ontvluchtte. „Zij praten voortdurend over de ge schiedenis. Maar ze „vergeten" steeds dat niet alleen Duitsland, doch ook de Sovjet-Unie in septem ber 193? Polen weer verdeelde. Ook praten ze er niet over dat de Rus sen in 1944 bewust Warschau aan de Duitse vernietiging prijsgaven, in de hoop het Poolse nationalisme te do den De Polen weten dat allemaal best, meent de Nederlandse hoog leraar. Maar ze zitten in de klem. „In gesprekken met Polen is vaak dat wat niet gezegd wordt interes santer dan wat wel gezegd wordt. Ze geven bijvoorbeeld, toe dat ze de Poolse deelneming aan de inva sie in Tsjechoslowakije nogal du bieus vinden," aldus prof. Alting von Geusau, die dit soort Pools- Nederlandse informele besprekin gen positief waardeert. „Er is con tact. Dat is veel waard!" ONGEVEER 5000 demonstranten hebben in München geprotesteerd tegen het plan, ten noorden van de stad een groot vliegveld aan te leg gen. IN HET ziekenhuis „Longchamps" in de Belgische plaats Ukkel is in de nacht van zaterdag op zondag, door nog onbekende oorzaak, brand uitgebroken. Alle patiënten konden tijdig geëvacueerd worden. Er is girote schade aangericht. OP HET congres van de Belgische socialistische partij zijn E. Leburton, minister van Economische Zaken en J. van Eynde tot voorzitters geko zen. COMMISSARISSEN en directie van L. Smit en Co's sleepdienst n.v. en de „Internationale Sleepdienst Maat schappij" hebben besloten de aan deelhouders voor te stellen het di- vK'ond over het boekjaar 1 oktober 1969-30 september 1970 vast te stel len op 26 pet. (onveranderd). AMSTERDAM (ANP) In aan wezigheid van de koningin zijn in de kleine zaai van het concertgebouw in Amsterdam de Albert Schweitzer- prijzen voor 1971 uitgereikt aan de zendingsarts mej. dr. G. J. Dreck- meier in Magelang (jarenlang in dienst van de zending der gerefor meerde kerken in Zeeland), pater Jan de Vries van de parochie Sao Raimundo in Brazilië, prof. dr. E. Levinas, hoogleraar in de wijsbe geerte in Parijs en de Zwitserse beeldhouwer, schilder en glazenier Helmut Ammann in München. Het was voor het eerst dat in alle vier faculteiten, waarin Albert Schweitzer promoveerde tegelijker tijd een prijs is toegekend. De prijs, die dit jaar voor de zesde maal werd uitgereikt, wordt toegekend aan per sonen die hebben gewerkt in de geest en uit onbaatzuchtige liefde voor de medemens, waarin Schweit zer zijn arbeid heeft verricht. Met ingang van dit jaar is besloten geen geldbedrag meer aan de prijs te ver binden, maar alleen de oorkonde en het kruis van verdienste uit te rei ken. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Verschillende con crete maatregelen ten behoeve van de jonge generatic van 18 tot 25 jaar, die in de komende vier of vijf jaar moeten worden gerealiseerd, heeft de Unieraad, het politiek adviescollege van de CHU, zaterdag tijdens een te Utrecht gehouden openbare vergade ring aanbevolen. De aanbevelingen betreffen de leeftijdsgrenzen, de problematiek van de werkende jongeren, de vrijetijds besteding (jeugd- en jongerenwerk, vrijetijdscentra en jeugdsport), de jongerenadviescentra, drugs, huis vesting voor jongeren en vrijgezellen, crèches, dienstplicht, democratise ring van de krijgsmacht en onder wijsvernieuwing. Naast de waardering, die vele le den van de Unieraad zeiden te heb ben voor het rapport en de aanbeve lingen, was er kritiek. Deze betrof met name de hoeveelheid aangeroer de onderwerpen, de grote aandacht, besteed aan het jongerenprotest en het niet-voldoende uitgebalanceerd zijn van de aangevoerde overwegin gen. Aan de hand van inleidingen van het Tweede-Kamerlid drs. A. D. W Tilanus, de Zeeuwse gedeputeerde A. J. Kaland en de CNV-secretaris L. C. van Dalen discussieerde de Unieraad ook over de recente nota „bejaardenbeleid van het ministerie van CRM In een resolutie zegt de Unieraad, dat de mentaliteit van de bevolking zodanig moet worden be- invloed, dat de bejaarde medemens werkelijk wordt aanvaard als gelijk waardig, ook al verkeert de bejaarde niet meer in de produktieve fase van het leven. De algemene vergadering van de VVD heeft zaterdag de definitieve kandidatenlijst voor de Tweede-Ka merverkiezingen vastgesteld De VVD zal in de komende verkiezingen met één lijst uitkomen, mr. W. J. Geert- sema. Op de plaatsen 2 t.m. 13 zullen in wisselende volgorde kandidaat wor den gesteld: mr. C. Berkhouwer, dr. K. van Dijk, Th. H. Joekes, mej. A. Cappeyne van de Capello. mr. H. E. Koning, H. J. de Koster, mr F Por- theine, mr. J. G. Rietkerk, ir. D. S. Tuijnman. mevr mr E Vedersmit, H. J. L. Vonhoff en H. W egel Op de plaatsen 14 t.m. 23 zijn kan didaat gesteld: mr. A. Geurtsen, G. Koudijs, L. M. de Beer, C. M. van Ardenne, G. W. Keja, H. Th. Waal- kens, mevr. M. Smit-Kroes, A. Pais, D. J. D. Dees en R. W. de Korte, Uit de Tweede-Kamerfractie van de WD verdwijnen mevrouw Dett- meijer-Labberton en de heren Zege- ring Hadders en Schlingemann. Onder de eerste dertien kandidaten op de nieuwe kandidatenlijst bevin den zich bijna uitsluitend reeds zit tende Kamerleden, uitgezonderd mej. A. Cappeye van de Cappello, mede werkster van de fractie van staats secretaris De Koster. De liberale ministers Witteveen, Polak en Den Toom hebben geen kandidatuur op de kandidatenlijst aanvaard, evenals staatssecretaris Keyzer. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM Ondanks een le denwinst van bijna 20.000 in 't afge lopen jaar is de VPRO nog steeds niet uit de gevarenzone, indien men reke ning houdt met de steekproef van CRM. welke aantoonde dat 20,1 pro cent van de VPRO-aanhang geen om roepbijdrage betaalde. Tijdens de vergadering van de le denraad in de Utrechtse jaarbeurs deelde voorzitter Jan Kassies mede! dat de VPRO op 1 januari j.l. 139 215 leden telde tegen 120.425 op 1 januari 1970 Het aantal abonnees op „Vrije Geluiden" daalde echter van 87 270 op 1 januari 1970 naar 86.975 op 1 ja nuari 19/1 Daarentegen steeg het aanta' contribuanten (5-guldenleden) van 33 155 tot 52.240. Volgens Jan Kassies betekende een en ander dat w.il de VPRO ruim boven dé ge vaarlijke rode streep belanden de huidige groei zeker tot de zomer moet voortduren VPRO-voorzitter Jan Kassies deel de mee, dat hij en de bestuursleden Huub Oosterhuis, prof. De Graaf en mevrouw Verwey in mei a.s. zullen aftreden en zich niet herkiesbaar stel'nr, ofe,, hest;.,lr steile v00r drs. H .1 Pi-na als kandidaat voor het voorzitterschap.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5