Melkkoeien en vaarzen verbrand UITZICHT WEGGENOMEN Boete geëist tegen caravanfabrikant BIJ BRAND IN SCHUUR I Bewoners Marijkelaan Yerseke tegen bouwplan Korsuize stuitte op verzet Piet I onck op zevende plaats Chinese zeeman die 21) man vermoordde (er dood veroordeeld stad streek Gemeente Middelburg Martlng in 'erneuzen )ubbele pecb vooi [chip op Schelde INGEVALLEN IN [ET WEEKEINDE Gestolen auto in lli(l(lelbur.' lemssre vonden Kon. Maatschappij voor Plantkunde Ds. Van der Bijl komt toch niet naar Biezelinge Goud en zilver gestolen bij V lissingse weduwe 's-Heerenhoek luidde carnaval in mei neuzenbal De Vrede hield teerdag en koiiiii irsscliielii 1 ir C M. Boons direr leur gemeen lewer ken in Oostburg Bespreking over jeugdsoos in Breskens SCHIETING IN SAS VAN GENT Axel Schoolraad voor Oostburg ingesteld SCHIETING IN LAMSWAARDE Goes Ook Oostburg uil plastic vuil zak ken bouw Plannen voor kleuterschool in Hoofdplaal Studiedagen voor raadslieden Hunter Douglas neemt NAM over Hearing over nieuwe woningen in Hansweerl JONGEN GEëLEKTROCUTEERD DOOR ONDEUGDELIJKE BEDRADING AAA AN DAG 25 JANUARI 1971 De burgemeester van Middelburg brengt ter voldoening aan het be paalde in artikel 23 der Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat ingaande 27 januari 1871 Jgedurende een maand voor eenieder Iter gemeentesecretarie (kamer 15) |ter inzage ligt het ontwerp-besitem- ningsplan Elzenlaan. Jedurende bovenstaande termijn kan Jeenieder tegen dit ontwerp bij de ge- meenteraad schriftelijk bezwaren in- lienen. delburg, 25 januari 1971 De burgemeester voornoemd, Drs. P. A. Wolters (Van onze correspondent) TERNEUZEN In café Neutraal Terneuzen is een prijskaartïng kehouden. De uitslag was: 1 L. Par- laan, 2 T. Oudenaerde, 3 J. Bootsge- [el, 4 C. A. de Kok, 5 A. van 't Vesteinde, allen uit Terneuzen. (Van onze correspondent). HANSWEERT Het Belgische Beeschip Montalto. dat met machi- ïesehade te kampen kreeg op de Vesterschelde moest ter hoogte van toedekenskerke zaterdag voor an jer gaan. Nadat de machinestoring Las verholpen werd zondagmorgen let anker gelicht. Door de felle vind werd de zeeboot echter op een andplaat bij Hoedekenskerke ge drukt. Bij hoogwater hebben de teepboten Cobie M., Schotland, lamperland van Mullere sleepdienst |il Terneuzen en de Brigitte Luciel Kestrel van de Unie van Redding Sleepdiensten uit Antwerpen het bhip vlot weten te trekken. (Van onze correspondent). GOES Zaterdagmiddag is een rscnenauto, bestuurd door mej. E. uit Oostkapelle, door nog onbe- lende oorzaak op de Kleine Kade in loes in het water gereden. De be- tuurster kon op het nippertje wor- en gered. Zij moest met een shock •orden overgebracht naar het Berg- ichtziekenhuis. AXEL Op het voorrangskruis- unt Langeweg-Kinderdij k te Axel ijn twee auto's met elkaar in botsing ^karnen. De auto van F. V. uit cheliebelle was totai-loss. Drie inzittenden werden ge- ond en op advies van dokter De lok voor onderzoek naar het St.- Ilisabetbziekenhuis te Sluiskil ge- racht. De andere auto, bestuurd oor F.R. uit Hulst, werd eveneens vaar beschadigd. De echtgenote an R. liep lichte verwondingen op. (Van onze correspondent). VLISSINGEN De auto van de ■hilder N. P. de H.. die op het Péchi- eyterrehi aan de Zuid-Sloewcg in lissingen enkele ladders ging opha- fn, is zaterdag gestolen. De eige- aar was slechts vijf mimiten weg eweest. In de auto lagen enkele tassen het gereedschappen, twee camera's iet een gezamenlijke waarde van luizend gulden en een compressor, (ie ook ongeveer duizend gulden Taard is. Een dag later werd de auto op de louaansekade in Middelburg afge- loten gevonden. De tassen met ge- eedschappen en de camera's waren erdwenen. De auto is na door de olitie te zijn onderzocht aan de igenaar teruggegeven. Morgen, dinsdag 26 jan Bergen p Zoom 3.12 en 15.35, Hansweert [17 43. Terneuzen 1.42, We- 4.07, Vlissingen 1.12 en 13.25, We- leldinge 3.02 en 15.25. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdagmor gen is door kortsluiting brand uitge broken in de landbouwschuur van J. Koole uit St.-Laurens aan de Gol- steinseweg. Het vuur greep zo snel om zich heen dat de pachter van dit bedrijf, de heer M. Koole. van zijn veestapel slechts vier koeien, een vaars en een paard kon redden. Zes melkkoeien en zeven vaarzen kwamen in de vlammen om. De schuur brandde tot aan de grond toe af. De heer M. Koole was op het erf aan het werk toen kinderen hem erop attent maakten dat het dak van de schuur in brand stond. Toen de tandbouwer de schuur in ging, zag hij dat van een elektrische bedra ding vonken afsprongen. In een mum van tijd stond de gehele schuur, die door een muur geschei den was in een gedeelte voor het vee en een ander gedeelte voor o.p- stog van fanctbouwprodutetie, in lich te laaie. De heer Koole kon slechts gedeel telijk het vee uit de schuur redden. Rookontwikkeling hield hem verder tegen. De brandweer van St.-Laurens en Middelburg was met groot materieel uitgerukt en na een kwartier kon men water geven. Dit alles mocht echter niet baten, aangezien de brand niet meer viel in te perken. De brandweer kreeg nog te kampen met watergebrek, waardoor men ge noodzaakt was een gedeelte van de slangen aan te sluiten op een andere watergang. Het woonhuis, dat 6% meter van de laaiende schuur af stond, kon door de gunstige wind en het nathouden van de zijmuur wor den behouden. Het interieur van het woonhuis liep geen waterschade op. Tot laat in de avond is men met de nablussingswerkzaamheden bezig geweest. Er is tot zondagmorgen een brandwacht gebleven. De eigenaar is tegen brand vei'zekerd. De schade valt nog niet te ramen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op dinsdag 26 januari a.s. om acht uur 's avonds 'houdt de afdeling Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar eerste bijeen komst in 1971 in café De Vriendschap te Terneuzen. De heer J. W. N. Dooijeweert uit Bodegraven zal het onderwerp „Ziektebestrijding en be smetting in de particuliere tuin'" be handelen en met kleurendia's toe lichten. (Van onze correspondent) BIEZELINGE Ds. Van der Bijl uit Katwijk, die door de gerefor meerde gemeente van Biezelinge beroepen was, heeft besloten toch niet naar Biezeüngen te komen Begin december nam ds. Van der Bijl bet beroep naai- Biezelinge aan en hierdoor zag het er naar wit dat er voor deze gemeente een eind kwam aan een perode van ruim zestig jaar, waarin men geen predikant had. Er is namelijk een zeer groot predikantenteikort binnen deze kerk gemeenschap. Twee weken geleden werd nog een pastorie aangekocht voor de nieuwe predikant. (Van onze correspondent). VLISSINGEN Tijdens de afwe zigheid van de weduwe IV. aan de Constantijn Huygenslaan in Vlissin gen is in haar woning ingebroken. De buurvrouw, mevrouw D. die altijd voor de planten zorgde, bemerkte zondagmorgen dat de gordijnen ge sloten waren. Na onderzoek bleek dat de achterdeur was opengebroken en alles in huis was overhoop ge haaid. Er worden een gouden kettinig, vier oude zilveren rijksdaalders, vijf oude zilveren guldens, een zilveren naaldenkoker en een paar antieke garenspoelen vermist. Andere gou den sieraden heeft men laten liggen. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Een aantal inwo ners van Yerseke, wonende aan de Marijkelaan aldaar, heeft bij b. en w. van Reimerswaal een bezwaar schrift ingediend tegen de herzie ning van het bestemmingsplan Yerseke, waarbij de uitbreiding van die kem in Zuidwestelijke richting werd vastgelegd. De herziening was nodig om, al dus b. en w. in de naaste toekomst in de behoefte aan bouwterrein te kunnen voorzien en om de vorm geving meer aan te passen bij de topografische gegevens ter plaatse. Het gebied tussen Zweedijkseweg'. Hogeweg en Brqeweg werd daar om in het plan betrokken. Hiertegen zijn nu vijf bezwaar schriften ingediend. Eén daarvan betreft het terrein ten zuiden van de ratiowoningen aan de Dahlia laan (uitzicht hierop vanaf de Ma rijkelaan, zie foto). Dit terrein was in het vorige plan bestemd voor bijzondere doeleinden maar wordt nu gereserveerd voor „gesloten be bouwing' Op de erfafseheiding aan de Marijkelaan komen seuuurtjes te staan. Het inrijden van de Marijkelaan vanaf de Langeville, „dat thans zeer fraai is" (aldus de bezwaar den), „zal verstoord worden door een rommelig achtererf. Dit kan zelts door het aanbrengen van be planting niet worden opgelost, daar volgens deskundigen de grond ver zuurd is, wat een gezonde beplan ting zeer onwaarschijnlijk maakt". Het bezwaarschrift wijst vervol gens op de „zeer fraaie woningen" die in deze omgeving zijn ge bouwd en de „belangrijke waarde vermindering" die van de wijzi ging in het bestemmingsplan het gevolg zal zijn. Voorts constateert men dat het terrein, dat door de jeugd als speelplaats wordt gebruikt, in de toekomst als zodanig gemist zal moeten worden. B. en w. adviseren de gemeenteraad, volgende week het bezwaarschrift niet ontvanke lijk te verklaren. B. en w. vinden (na inwinnen van advies) beplan ting zeer wel mogelijk, menen dat het fraaie uitzicht vanaf de Lange ville blijft gewaarborgd, evenals de waarde van de woningen van betrokkenen. Tenslotte wijst het college erop dat de inrichting van de speelplaats met zandbak en speeltoestellen slechts van tijdelij ke aard is, aangezien een speelter rein eigenlijk in strijd is niet het bestemmingsplan, maar dat in de omgeving vervangende speelplaat sen zullen worden ingericht. (Van onze correspondent). 's-HEERENHOEK In het ge bouw de Jeugdhoeve te 's-Heeren hoek heeft de carnavalstichting De Koenkelpot het neuzenbal gehouden als startsein voor de komende carna valsdagen. Om half negen kwam het hoogte punt van de avond toen prins Janus II en zijn raad vas elf de zaal binnenkwamen. Het gevolg van de prins werd dit jaar uitgebreid met zes dansmariekes. In zijn openings woord zei de prins, dat 's-Heeren hoek ondanks de luchtverontreini ging „Parehat" zal blijven. Het ge hele carnaval staat in het teken van het tweede lustrum onder het motto: ,,'t Sa je fleuke koste". Een collecte, die 's middags door de prins en de raad van elf was gehouden, had een zeer gunstig re sultaat. De opbrengst hiervan zal worden gebruikt voor de carnavals bijeenkomst voor alle 65 pl.-ers, die op 13 februari carnaval in de Heugdhoeve kunnen vieTen. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De schutters- sociëteit De Vrede te Lamswaarde heeft in café Heijens de jaarlijkse teerdag en de koningsscliieting ge houden. Van de- 48 leden waren er 45. In de eerste ronde slaagde nie mand erin de koningsvogel af te schieten. In de tweede ronde sehoot de voorzitter van de vereniging raak. Koinink 1971 werd dus Jos Maas. Prins 1971 werd de onttroon de koning van het vorig jaar de heer Th. Vereeeke. Erfprins 1971 werd de heer L Fassaert. (Van een onzer verslaggevers). OOSTBURG De heer M. J. B. Boons uit Oostburg, districtshoofd van het ingenieursbureau van Has selt en De Koning is benoemd tot directeur van gemeentewerken in Oostburg. (Van onze correspondent) BRESKENS Blijkens een me dedeling van burgemeester A. Schipper van Oostburg is een begin gemaakt met het uitbreken van het voormalige badhuis in Breskens. Dit badhuis zal worden omgebouwd tot jeugdsoos. Een verzoek voor deze verbou wing was bij het college van b en w ingediend door het bestuur van de instuifavonden Breskens. De soos zal in hoofdzaak bestemd zijn voor de jeugd van 16 tot 20 jaar. Een voorlo pig bestuur zal op zaterdag 30 janu ari om tien uur in De Uitkomst een bespreking voeren over de activi teiten in de soos. De streekjewgdïei- der, de heer J. Wielakker zal even eens op deze bespreking aanwezig zijn. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In café Den Rooien Oed te Sas van Gent is een schieting gehouden, waaraan 48 schutters deelnamen. De uitslag was: hoge vogel: W. Lammers, Sas van Gent; linker zij vogel: Cyr, van Kruijssche, Kloosterzande; rechter zij vogel: A. Herrebout, Zelzate; grootste aantal kleine vogels (met vier stuk®) G. Baent te Terneuzen. De eerstvolgende schieting wordt gehouden op zaterdag 6 februari. kanaalzone -- - .-. NKV Vanavond wordt in het gezellenhuis te Axel een jaar vergadering gehouden van de plaat selijke NKV-centrale, Op het pro gramma staat onder meer een be stuursverkiezing. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. c (Van onze correspondent) OOSTBURG In de tien kernen van de gemeente Oostburg is voor het openbaar basisonderwijs een schoolraad ingesteld, die per 1 fe bruari officieel in werking zal tre den. Namens de oudercommissie heb ben hierin zitting: de heer J. Boek hout, Breskens; de heer W. Goossen, Cadzand; mevrouw M. Melker, Groede: de heer J. Klaaysen, Nieuwvliet; de heer J. Mortier, Oostburg, de heer de Hullu, Schoon- dijke; de heer I. Vermeulen, Water landkerkje: de heer C. Vleugel, IJ zendijke en mevrouw R. la Gasse, Zuidzande. Namens de onderwijzers: J. Robijn uit Breskens: P. Knuyt uit Cadzand; M. Recht uit Groede: R. Boender uit Oostburg: A. Milliano uit Schoondijke: W. Kruydenier uit IJzendijke. Namens de gemeente: De heren F. Baarends en H. den Hamer. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De schutters- sociëteit Vrede 2 heeft in café Claessens te Lamswaarde een sehie- ting gehouden, waaraan 37 schutters deelnamen. De uitslag hiervan was: hoge vogel: R. Herrewegh, Lams waarde; eerste zijvogel: P. Claes sens; tweede zijvogel: C. Boogaert, beiden te Lamswaarde. Grootste aantal kleine vogels: E. Strooband te Hengstdijk. De extra hoge vogel werd afgeschoten door F. de Deine te Lamswaarde. Politie Op een korpsavond van dt> beroeps- en reservepolitie in de Prins van Oranje te Goes heeft bur gemeester mr. F. A. Huber uit Goes vrij willigersmedailles uitgerei kt voor langdurige trouwe dienst. Hier na reikte de hoofdinspecteur van politie J. L. de Rave het diploma geoefende man uit aan de onlangs voor dit examen geslaagde reservis ten. (Van onze correspondent OOSTBURG De gemeentelijke reinigingsdienst van Oostburg zal in zeer nabije toekomst worden gemo derniseerd. Het ligt in de bedoeling om te komen tot het verstrekken van plasticzakken, waar doormen een economisch beter functionerende dienst hoopt te krijgen. TAÏFEN (Formosa) Op Formo sa is een 38-jarige Chinese zeeman, Lin Shan Mo, ter dood veroordeeld omdat hij de kapitein en 20 mede-op varenden op 25 september vorig jaar in Te Atlantische Oceaan had ver moord. Lin, tweede machinist van het vis sersvaartuig Hsin Hai-2, sloot de hele 26 leden tellende bemanning op en liet an" noniak in de ruimte stromen. Ondanks hun hulpgeroep liet hij de deur op slot. Toen hij deze tenslotte opende waren de kapitein en twintig matrozen overleden. Het vaartuig dreef een week lang doelloos rond voordat het een eiland je voor de Braziliaanse kust bereik te. Een van de vijf overlevenden, die het na de moordpartij aan boord met langer kon uithouden, was twee da gen later in zee gesprongen. (Van onze correspondent) OOSTBURG - De stichting R. K. Schoolbestuur in de gemeente Oost burg heeft plannen in ontwikkeling om te komen tot het bouwen vaD een kleuterschool in Hoofdplaat en het uitbreiden van de lagere school ln IJzendijke, waar het zusterkloos ter inmiddels vrij is gekomen. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de vormings centra van Eeghenhnis te Aarden burg en Hedenesse te Cadzand wor den op 13 en 20 maart voor raadsle den uit Zeeuwsch-Vlaanderen confe rentiedagen gehouden. Voor deze studiedagen zal een keus gemaakt kunnen worden uit de volgende acht onderwerpen: 1 be groting; 2 trainig in discussie-tech niek; 3 ruimtelijk milieu; 4 uitbrei- dings- en bestemmingsplannen: memorandum van C. R. M. over het Welzijnsbeleid; 6 industrialisatie en recreatie; 7 Verhouding kiezer-ge kozene; 8 openbaarheid en inspraak van burgerij. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM Hunter Douglas gaat de n.v. Nederlandsche Almuni- um Maatschappij (N.A.M.), met 450 personeelsleden, overnemen. Door deze fusie heeft Hunter Douglas toe gang tot het gebied van de alumiiu- um-extrusie. De N.A.M. produceert lichtmasten, zware aluminium extrusies, plaatfolie en aluminium pigment. Hoewel het een volledige dochter van Hunter Douglas wordt za] de N.A.M. onder haar eigen naam activiteiten blijven ontplooien. Het is de tweede fusie van Hunter Douglas deze maand. Het districtsbestuur van de metaal- bedrijfsbond N.V.V. in Utrecht is zeer ingenomen met de fusie. Volgens het bestuur wordt de positie van de N.A.M. en van liet personeel hier door versterkt, heeft (ADVERTENTIE) c. (Van onze correspondent) HANSWEERT Donderdagavond zal het comité Nieuw Hansweert een hearing houden in het dorpshuis Kaj Munck. Het comité streeft er naar datde bevolking van Hansweert di rect betrokken wordt bij de proble men en de mogelijkheden om in Hansweert west nieuwe betaalbare woningen te bouwen voor diegenen die hun woonruimte gaan verliezen bij de verbreding van het kanaal door Zuid-Beveland in Hansweert- oost en de bouw van nieuwe sluizen. Het nieuwe uitbreidingsplan Hans- weert-west zal ter sprake komen. De meningen en suggesties vande bevolking zullen door het comité ter kennis worden gebracht van het col lege van b en w. Biedt zich aan TRAINER in Breda of omgeving. Diploma C met jarenlange ervaring. KNVB of onderafdeling geen bezwaar. Brieven ond. no. SG 40044 v. d. blad. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De caravanfa brikant P. J. M. uit Axel stond vrijdagmorgen voor de rechtbank te Middelburg terecht. Hem werd dood door schuld ten laste gelegd. De afgelopen zomer kwam een zevenja rig jongetje om liet leven doordat hij geëlektrocuteerd werd nadat hij de knop van de deur van zijn va ders caravan had vastgepakt. De ou ders van het jongetje hadden de caravan enige weken eerder bij het bedrijf van M. gekocht. Het jongetje, dat was wezen zwemmen, pakte met natte handen de knop van de deur vast en bleef er aan hangen. Een klein meisje, dat dacht dat het jongetje een grapje maakte trok hem los. Haar over kwam echter niets doordat zij op gummischoenen stond. Onmiddel lijk na het gebeuren merkte de moeder dat de caravan inderdaad onder stroom stond. Een deskundige van de rijkspolitie had een uitvoerig rapport opgemaakt, waaruit bleek dat sommige draadjes met nietjes aan de wand bevestigd waren en dat het raampennetje door de elektrici teitsdraad gedrukt was, waardoor de wagen onder stroom was komen te staan. De fabrikant had destijds geen bevoegd elektromonteur in dienst. De controle was minimaal. Er werden b.v. geen metingen ver richt. De officier stelde in zijn requisi toir, dat er na onderzoek zeker vier kardinale constructiefouten waren geconstateerd. Met een goede con trole was dit wellicht te merken geweest meende hij,. Hij eiste dui zend gulden boete. De verdediger, mr. H. de Mul, was blij dat de zaak niet in het persoonlijke vlak werd getrokken. Het ongeval was aan toe val te wijten, zo meende hij. „Het is aan een kant gelukkig dat het ge beurd is, want nu kunnen andere mankementen worden voorkomen". „We worden in Nederland over voerd door voorschriften, maar het vreemde is dat er niets over cara vans vermeld staat. In andere lan den wordt er streng controle uitge oefend. Maar in Nederland halen ze maar binnen wat ze kunnen, of het nu goed is of slecht" Zo luchtte mr. Mul zijn hart tegenovev de recht bank. Hij verklaarde verder dat er nu een gediplomeerde kracht in dienst is en dat de bedrading voortaan door plastic buizen wordt geleid. Hij achtte de grove schuld, zoals die in de dagvaarding vermeld staat, erg zwaar voor zijn cliënt, die boven dien nog met grote financiële moei lijkheden heeft te kampen doordat het bedrijf onlangs afbrandde ter wijl het niet voldoende verzekerd was. De rechtbank doet op 5 februa ri uitspraak. (Van onze sportmedewerker) ESSENBEEK Tjjdens veldloop wedstrijden om de Grote Prijs van Essenbeek in België is bij dc senioren de Belg Eugène Allonsius van de atletiekclub Anderlecht als ovenvin- naar uit de strijd gekomen. Piet Vonck van de atletiekclub Hulst leg de beslag op de zevende plaats. Bij de junioren werd de Belg Schots winnaar. Hazevoet en Kroes van de atletiekclub Hulst eindigden respectievelijk op de elfde entwin- tigste plaats. Bij de scholieren zorgde Jo Vonck bijna voor de verrassing van de dag De sterke Belg André Poppe in wie iedereen de Belgische kampioen van dit jaar ziet wist slechts met veel moeite Vonck op de meet te kloppen. Dat uiteindelijk de atletiek club Hulst na de atletiekclub Leb- beke tweede werd, voor de clubprijs. had het te danken aan de volgende plaatsen van haar atleten: 4. H. van Duysse, 7 van Bunder. 41 fetvan, 48 W. van Duysse, 55 Scheerders. Er waren bij de soholieren 94 vertrek kers. Bij de cadetten (154 deelnemers) behaalde de Hulster atleet Lernhout een eervolle 25ste plaats. (Van een voctbalmedewerker) DEN BOSCH Gerard Korsuize uli Kapeile-B cz'nge (Zeeland), voorzitter van de eerste Zeeuwse damesvoetbalvei inging EZDVV, die zaterdag naar St.-Michielsgestel kwam met de bedoeling via een selectiewedstrijd enkele meisjes uit te nodigen voor een door hem te formeren Nederlands elftal, dat kwalificatiewedstrijden tussen 1 maart en 15 mei speelt voor wereld kampioenschappen in Mexico om de Martini en Ross: wereldtrofee, heeft bij de afgevaardigden van de meer dan dertig Brabantse damesvoetbal verenigingen ondanks zijn aanlokke lijke aanbiedingen weinig of geen kans gehad Hij zag zich genood zaakt vroegtijdig het sportpark „Ze- genwerp", waar de vergadering in de zaal van de voetbalvereniging St.-Michielsgestel werd gehouden, te verlaten.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 4