Bibliobussen overgedragen Totentrekkers zetten Sluis op stelten „LECTUUR NU OVERAL IN DE PROVINCIE" EDDY SIJS KREEG NIEUWE PONY Onbestendig Horeca van Oostburg richt vereniging op groothandel centrale verwarming stad streek Commissie georganiseerd overleg te Oostburg Feestdag fanfare te Chnge Excursie gemeenteraad Hontenisse GROOT FEEST BIJ GOUDEN HUWELIJK IN HULST Kaartclub DVV te Zaamslag hield teeravond Terneuzenaar verdaclif van koperdiefstal Ziekenfondsbode Van Pottelberghe vierde jubileum Studieclub Westdorpe ZUIDDORPE WON BILJART- WEDSTRIJD Forumavond plattelandsjongeren VOORLOPIG BESTUUR SAMENGESTELD Schieting in Koewacht MINÏSTER BAKKER OP 19 APRIL IN Z.-VLAANDEREN Algemene vergadering Kamer v. Koophandel Zeeuwsch-Vlaanderen Collecte voor invalide inwoner bracht veel op Fanfare uit Westdorpe viert feest Jubilaris bij Perfecta Chemie te Goes Gewestelijk rowanbivak Afscheid bij arbeidsbureau Terneuzen MAANDAG 25 JANUARI 1971 (Van onze correspondent) (Van onze correspondent) OOSTBURG In de burgerzaal van het gemeentehuis te Oostburg, heeft de installatie plaats gevonden van de commissie voor Georgani seerd overleg. Wethouder J. Vergou we voerde het eerst het woord waarna de heer H. Slotboom namens de organisaties sprak. De commissie bestaat uit de heren J. Vergouwe (namens b en w), J. de Bruyne, A. Salome en G. v. Schaick (namens de raad); A. v.d. Rijke en J. Zegers (namens de Ned. Bond van gemeen teambtenaren); H. Kokken en Th. Jacobs (namens de algemene bond van ambtenaren) en A. Mollot na mens de ARKA. (Van onze correspondent) CLINGE De fanfare Weldoen door Vermaak zal op zaterdag 30 januari haar jaarlijkse teerdag hou den voor de leden. In de morgenu ren zal begonnen worden. Na de middag is er om twee uur een eucharistieviering. Daarna zal een muzikale wandeling door het dorp gemaakt worden. Tenslotte zal het resterende gedeelte van de dag in het lokaal St.-Cecilia worden door gebracht. Hierbij zal het er wel gezellig aan toe gaan. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE - De ge meenteraad van Hontenisse zal woensdag 27 januari een excursie maken naar de gemeente Borsele. De raadsleden zullen de reis naar Borsele 's middags ondernemen. In de voormiddag zullen de vroede va deren van de gemeente Hontenisse zich eerst moeten buigen over een aantal zaken, die de eigen plaats betreffen. Om 9.00 uur begint name lijk een raaadsvergadering. SLUIS In Sluis had weer een carnavaleske infiltratie vanuit Brugge plaats. De Brugse carnavalsvereniging De Totentrekkersgarde hield in samen werking met de plaatselijke horecavereniging en de VVV inhotel Balmoral een daverende carnavalszitting. Na de intrede van de keizer, raad van Elf, Annemieke en de dragon ders op de vrolijke tonen van de keizerlijke hofkapel Apollo volgde een aaneenschakeling van muziek, zang en vermoeiende polonaises. Tus sen de bedrijven door werden ver schillende bekende Sluizenaars bij de keizer in de sprekersstoel uitgeno digd. Met gebruikelijke plechtigheden werden hierbij onderscheidingen uitgereikt. De heren G. Buskens, J Smallegange respectievelijk vice- voorzitter V.V.V. en voorzitter hore cavereniging, en R Dusarduijn, uit bater van hotel Balmoral, werden benoemd tot ereconfrater van de Totentrekkersgarde en ontvingen naast de eremedaille een prachtige oorkonde. De heren J. Datthijn, A. J. Ver- wilst en P. Quataert en mej. A. Doolaege werden n de plaatselijke orde van de Kaaispeulers opgeno men. Tevens ontvingen zij het Brug se groene „boekje" Burgemeester Van den Beid woonde met zijn echtgenote een deel van de zitting bij. Ook werd hij erelid, waarvoor hij met aan de sfeer aan deze avond aangepaste be woordingen hartelijk bedankte. (Van onze correspondent) HULST Het echtpaar H. Brug- geman-De Bakker te Hulst heeft zaterdag het gouden huwelijksfeest gevierd. De heer Bruggeman, die landarbeider van beroep was, is 74 jaar; zijn vrouw is 72. Het echtpaar heeft vier kinderen en achttien kleinkinderen. De buurtbewoners hadden een ere- boog voor de huisdeur van het bruidspaar geplaatst. Het aotie- buurtcomité Schuddebeurs had ter gelegenheid van dit feest een uitge breid programma samengesteld. Voor de middag waren er volks- koersen, waaraan veertig dames en heren deelnamen en werd er een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee buurtelftallen. De uitslagen van de volkskoersen: meisjes 1016 jaar; 1 Diana de Rijck; dames 16 jaar en ouder: 1 Elly Voet; jongens 1016 jaar: 1 Gerard Nijskens; he ren 16 jaar en ouder: 1 J. van de Waart. Er werd ook nog een wed strijd op echte koersfietsen gereden, die gewonnen werd door F. de Brouwer. De voetbalwedstrijd Zeil- dijk-Zoutestraat tegen Rietstraat- Zandstraat eindigde met een 33 gelijk spel. Tijdens de receptie na de eucha ristieviering in de Hulster basiliek in hotel Van Oosterom, ontvingen de jubilarissen veel gelukwensen, bloe men en geschenken. De voorzitter van het buurtcomité, de heer R. van Waterschoot, hield een feestrede. Na de middag waren er voor de jeugd kinderspelen. De feestelijke dag werd besloten met een feestavond, waarbij het orkest Otjes voor de muziek zorgde. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In café De Vlas bloem in Zaamslag hebben de leden van kaartvereniging DVV hun jaar lijkse teeravond gehouden, onder leiding van de voorzitter P. Bakker uit Axel. Tijdens het officiële ge deelte van deze avond reikte de heer C. A. de Zeeuw in diens func tie van spelleider van deze avond de prijzen uit. Kampioen 1970 met een puntentotaal van 441 werd de heer ïac. van Doorn. Tweede werd J. van Doorn 4347 punten. Derde prijs H. van de Voor de met 434 punten; 4 C. A. de Zeeuw 408, 5 J. de Koeijer 390, 6 A. C. de Zeeuw 375. 7 P. Bakker 372, 8 D. Bareman 354. 9 P. Missu 349, 10 H. Schoonakker 348. Vrijdagavond 29 januari houdt de vereniging de ledenvergadering, waarna weer begonnen wordt met de nieuwe competitie. (Van onze correspondent). TERNEUZEN De gemeentepoli tie van Terneuzen heeft W.R.S. uit Terneuzen aangehouden op verden king van diefstal van een partij koper uit onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Dekkerstraat. Er werd proces verbaal tegen hem op gemaakt, waarna hij weer werd vrij gelaten. De Totentrekkers met aanhang tijdens een vermoeidende rondedans. (Van onze correspondent). KOEWACHT de ziekenfonds raad O.Z. uit Breda heeft de heer M .van Pottelberghe uit Koewacht en zijn gezin een receptie aanboden ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als bode bij dit zieken fonds. Niet alleen de ziekenfonds raad maar ook vele collega's en vrienden waren gekomen om de ju bilaris geluk te wensen. Voorzitter de heer E. v. d. Eede uit Breda was de eerste spreker. Directeur A. de Wolf, sprak woor den van waardering aan het adres van de jubilaris en reikte de jubila ris een cadeau onder couvert aan en hoopte nog vele jaren op een pretti ge samenwerking. Als laatste spre ker kwam aan het woord de heer Jacobs namens het personeel. Hij richtte zich niet alleen tot de jubila ris maar ook vooral tot mevrouw van Pottelberghe en de kinderen die tijdens de ziekte van de jubilaris zo spontaan hadden mede geholpen om alles naar wens te doen verlopen. Hij overhandigde de jubilaris na mens het personeel een polshorloge. Tot slot dankte de heer Van Pottel berghe alle sprekers en hoopte nog vele jaren zijn werk als zieken fondsbode te mogen verrichten. Judith onthult de naam van de bus. (ADVERTENTIE) ginnekenweg 60 breda tel 40896-454S1 WESTDORPE De studieclub van de afdelingen Westdorpe, Zuid- dorpe en Philippine van de N.C.B. gaat 26 januari op excursie naar de Ned. Stikstofmaatschappij te Sluis kil. Het voornaamste doel van het bezoek is het (beter) leren kennen van de diverse stikstofprodukten, die voor de landbouw van groot belang zijn. (Van onze correspondent) WESTDORPE In café Centraal speelde de Westdorpse biljartclub een wedstrijd tegen een Zuiddorps team. -Er namen zestien spelers aan deel. Dank zij enkele verrassen de verliespartijen van Westdorpe behaalden de bezoekers de overwin ning. Binnenkort zal een revanche worden gespeeld in café Vermue te Zuiddorpe. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op vrijdag 29 januari a.s. om acht uur 's avonds organiseert de afdeling O.-Zeeuwsch- Vlaanderen van de christelijke plat telands jongeren bond in De Schakel aan de Kerkhoflaan te Terneuzen een politieke forumavond. De forumleden zijn de heren G. M. Kerkhof (ARP), H. Wiebenga (PSP), A. J. Kaland (CHU), W. Landheer (WD), A. J. Verbrugh (GPV) en J. A. P. M. Beekmans (D'66). Forum leider is de heer J. Mol uit Kapelle. (Van onze correspondent) HULST Een gelukkige Eddy Sijs heeft gistermiddag bij de woning van zijn ouders in de Mostaertstraat te Hulst zijn nieuwe pony gekregen. De heer Wout Burm bood net paardje namens de ponyclub Hulst aan. Zoals bekend verloor de achtjarige Eddy Sijs zijn vorige pony Sammie tijdens de kerstdagen bij een brand, toen de loods waarin Sammie was gestald door nog onbekende oorzaak volledig uitbrandde. De nieuwe pony van Eddy is een zeven jarige stamboek Dartmoor- Frienship Merrie. Het geld voor de ze pony is bijeengebracht door de leden van de ponyclub Hulst, die direct na de brand verschillende ac ties op touw heeft gezet. Tot op heden is in totaal f 989 ingezameld. Eddy's pony zal voorlopig onderdak krijgen bij de heer Eduard Picavet. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het K.N.M.I. op zondag om 18.0G uur; Onbestendig en vrij zacht. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 1 tot 4; min.-temp.: 3 tot 6 graden bo ven normaal; max.-temp.: 1 tot 5 gra den boven normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor woensdag; aantal uren zon: 0 tot 3; min.-temp.: 3 tot 7 graden bo ven normaal; max.-temp.: 1 tot 5 gra den boven normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. (Van onze correspondent) OOSTBURG In „De Korenbeurs" is de grondslag gelegd voor een Horeca Vereniging van Groot-Oostburg. De zitting werd geopend door de heer Van Gilst, kringvoorzitter van de afd. Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder waren aan wezig de heer Verstralen, secretaris Z.W. Nederland, enige kringbestuursleden en een veertigtal Horeca-ondernemers, De heer Verstralen hield een cau serie over het doen en laten van Horeca Nederland en hij blikte on der andere terug in het verleden van de bond, die na de bevrijding vorm heeft gekregen. De bond, die in die tijd bestond uit drie verschil lende organisaties n.l. Horecaf (grootbedrijven), Hoera en Hocres (katholiek), is na uittreding van Horecaf uitgegroeid tot een in Ne derland niet meer weg te denken vakbond. De bond streeft er o.a. naar, dat de uitbating van gemeen schapshuizen en kantines aan ban den wordt gelegd. Een voorbeeld hiervan vindt men reeds in Breda, waar men een gemeenteverordening kent, waarin is bepaald dat alle gesubsidieerde gemeenschapshuizen en kantines geen sterke drank mo gen verstrekken. Van verschillende zijden is reeds belangstelling ge toond voor deze verordening. Na deze uiteenzetting van de heer Verstralen stelde kringvoorzitter Van Gilst voor om over te gaan tot de formulering van een afdelingsbe stuur. Uit de vergadering stelden zich een 4-tal personen beschikbaar, waarvan 3 uit Breskens. Niet alle aanwezigen echter waren het eens met deze gang van zaken en met name de heer Sjozef maakte be zwaar tegen een geforceerde be- stuursformulering, om reden dat er nog vele horeca-ondernemers om een of andere reden niet aanwezig konden zijn. Uit de vergadering kwam na eni ge discussie het voorstel om te ko men tot een voorlopig bestuur, waarbij de heer Sanderse naar vo ren bracht om van elke kern een of meer personen in het bestuur op te nemen, wat de vergadering accep teerde. De samenstelling van het voorlo pig bestuur luidt als volgt: Lievens IJzendijke, Hoogeveen Groede, Flemm Cadzand, Sanderse en Jonk man Oostburg, Valk, Arends en Scherbeijn Breskens, alsmede Mar tens te Hoofdplaat. Verder werd besloten om op 28 jan. 's avonds in het café van Mar tens te Hoofdplaat een bestuursver gadering te beieggen, waarbij de diverse bestuursfuncties zullen wor den verdeeld. (Van onze correspondent). KOEWACHT De schieting in het Belgische Koewacht, waarvan de baten ten goede kwamen aan het actiecomité Franky van Waesberghe is zeer geslaagd. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden en de veel belang stelling trekkende t.v.-uitzending van het Europees kampioenschap schaatsenrijden kwamen er 127 schutters deelnemen. De uitslag: hoofdvogel: George van Goeije uit Koewacht; de eerste zij vogel: Paul Martens uit Stekene; tweede zijvo gel: Alfons van Damme uit Koe wacht. De meeste kleine vogels scho.ot Adward Lateur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het kader van het ARP-verkiezingprogramma zal minister Bakker van Verkeer en Waterstaat op 19 april een bezoek brengen aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Op het programma, dat nog niet geheel rond is, staat in ieder geval een rede, die de minister op 19 april 's avonds in het Zuidlandtheater te Terneuzen zal uitspreken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag 28 ja nuari houdt de kamer van koophan del en fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen in de vergaderzaal van het gebouw der kamer in Terneuzen de algemene vergadering. De aan vang is 's morgens om elf uur. Tij dens deze vergadering zal de voor zitter van de kamer, de heer F. de Vos, de traditionele jaarrede uitspre ken. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT-BORSELE De Provinciale Bibliotheek Centrale Zeeland heeft zaterdag twee bussen in bruikleen overgedragen. De eer ste ging in Sas van Gent in andere handen over. En de tweede in Bor sele Elke bus kost ongeveer 80.000 gulden. Er kunnen enige duizenden boeken in. De Provinciale Biblio theek Centrale zorgt regelmatig voor „verversing" van de voorraad. Mr. J. P. Boersma, voorzitter van de PBC stelde de bus in Sas van Gent beschikbaar. Hij zei dat het fenomeen bibliobus het mogelijk maakt lectuur en informatie nu overal in de provincie te bezorgen. Vooral informatie is enorm belang rijk, want geïnformeerd zijn bete kent een redelijk oordeel te hebben, aldus mr Boersma. Tevens deelde mr. Boersma mee te streven naar een bibliotheekgemeenschap, zodat men bij de openbare bibliotheek ook we tenschappelijke, muziek en techni sche bibliotheek in Vlissingen wil opnemen. Mej. Hol (inspectrice Zee land) bracht naar voren dat op dit gehied Zeeuwsch-Vlaanderen inspi rerend werkt voor andere provincies. De heer J. Stemvert (secretaris uit Terneuzen) toonde zich ook zeer verheugd met het feit dat naast het westen nu ook het oosten van Zeeuwsch-Vlaanderen een bus heeft en hij achtte de bus alleen een hulpmiddel voor behoeften van eeri betere bibliotheekvoorziening. Hier na overhandigde hij en mandje met zeefruit aan heit personeel van de bus. Nadat mr. J. P. Boersma de sleu tel aan de heer F. van Vliet had overhandigd, ging men naar buiten voor de onthulling van de bus, die geschiedde door de negenjarige Ju dith van der Veen uit Middelburg, nakomelinge van de Terneuzense predikant Petrus Hondius, die de ge dichtenbundel, gepubliceerd in 1621, geschreven heeft: „De Moufeschans". (Dat is de soeticheydt des buytenle- vens vargheselschapt met de bouc- ken.) Door aan een koord te trekken ging de vlag voor de naam op de bus weg en kwamen de letters De Moefeschans tevoorschijn. Hierna werd Judith een geschenk overhan digd. (Van onze correspondent). KOEWACHT Het actiecomité van Koewacht heeft een goed resul taat behaald met de huis-aan-huis collecte voor de invalide Franklin van Waesberghe uit Koewacht. De opbrengst is f 2.526,- Het comité bestaat uit A. van Baele, de heer en mevrouw E. Heij- mans-van Kruissen, de heer en me vrouw D. van de Brande-Suy, me vrouw M. de Bruine-Segehsr en de heer en mevrouw P. Gijsel-Heij- mans. (Van onze correspondent) Het jaarlijkse Sint-Ceciliafeest van de muziekvereniging Eikels worden Bomen uit Westdorpe zal plaatsvinden op zaterdag 6 februari in het lokaal bij De Rijcke in West dorpe. 's Middags om drie uur wordit begonnen met een muzikale rond wandeling door de gemeente. Om zeven uur wordt in het lokaal een koffietafel aangeboden. Verder zal de avond in een gezellig samenzijn worden doorgebracht. Ook de dames van de leden en de donateurs van de vereniging zijn voor deze feest dag uitgenodigd. Eddy nog wat beduusd op zijn nieuwe pony, temidden van zijn vriendjes. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer J. Smit werd door zijn bedrijf, Perfecta Chemie n.v. te Goes, gehuldigd in verband met het feit dat hij 25 jaar in dienst was bij dezelfde werkgever. Het bedrijf telde 25 jaar geleden nog maar vier personeelsleden en de heer Smit deed samen met een hulpkracht het werk in het toenma lige lijmfabriekje. Het bedrijf had toen een oppervlak van slechts 50 m2. Het bedrijf groeide gestadig en de heer Smit, die nu met de leiding van de produktie is belast, heeft aan die groei, aldus de directie, veel bijgedragen dank zij grote toewij ding en technisch inzicht. Ook heeft de heer Smit een groot aandeel in de planning van de nieuwe fabriek die thans in Goes-Zuid in aanbouw is en medio dit jaar in gebruik zal worden genomen. WESTDORPE Op 30 en 31 januari wordt voor alle rowans uit het gewest Zeeland een bivak ge houden. Het bivak bestaat uit een tocht, waarna „ergens" in het bui tenland het weekend verder wordt doorgebracht met verschillende acti viteiten. Aan dit bivak zullen in totaal ongeveer vijftig rowans deel nemen, afkomstig uit Westdorpe, Sas van Gent, Terneuzen, Vogel waarde, Hulst en Oostburg. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de jeugdconsuiente bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Terneuzen, mejuffronw M. Jurry, de dienst verlaten.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3