VAN HAPEREN GEDUPEERD ANDERSSON OP KOP NATIONAAL KAMPIOEN WASSENAAR WINNAAR VAN VIJFDE STEM-CROSS Raymond Ceulemans eerste met een recordgemiddelde Na zege op Mecking: Uitslagen Stem-cross Jac. Denis: lange tijd aanleiding GEVAARLIJK W.k. hockey in Pakistan sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 25 JANUARI 1971 De eerste drie bij de heren: v.Ijit. Kijnen (2), Wassenaar (1) en Denis (3). Over het parkoers, dat de toe schouwers - maar die waren er gis teren parctisch niet - een schitte rend overzicht biedt, liepen de me ningen van de deelnemers nogal ui teen. Elly Ernest: „Het weiland zit vol kuilen en bulten. Ik vind het gevaarlijk. Je moet ontzettend uit kijken voor blessures". Bram Was senaar tilde niet zo zwaar aan de oneffenheden in het terrein: „Het parkoers is bijzonder zwaar. Maar dat is niet erg. Het moet ook niet te gemakkelijk gaan'Sprint, de orga niserende vereniging, is voor hon derd procent tevreden over het par koers getuige de uitspraak van Wim Smits: „Ik ben van plan de Nederlandse cross-kampioenschap - pen van volgend jaar voor dit par koers aan te vragen". HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie) BREDA. De vijfde Stem-cross (technische leiding AV Sprint, Bre da) heeft te lijden gehad onder de belangstelling voor de Europese schaatskampioenschappen. Ofschoon het deelnemersaantal beslist niet slecht was met een opkomst van 1100 loopsters en lopers, oordeelde Sprints penningmeester Wim Smits dat het er meer hadden kunnen zijn. „Ik ben tevreden," aldus Wim Smits, „maar de opkomst zou groter geweest zijn als we de concurrentie van het schaatsen gemist hadden. Er bleven nu natuurlijk veel mensen thuis voor de tv-uitzendingen. In de toekomst zullen we met dit soort evenementen rekening gaan houden." Tevreden was ook voorzitter Ad Haagh van Sprint die met voldoening vaststelde: „perfect verlopen." In de organisatie die vlot en voorbeeldig werkte sloop echter toch nog een storende fout, waarvan Rini van Haperen (Effen) de dupe werd. In de KNAV-A juniorencross namelijk deden enkele Belgen mee die normaliter in een zwaardere klas se uitkomen. In eigen land lopen ze bij de senioren, in Breda schreven ze in voor de cross van 1819-jarigen waarbij de junioren waren ingedeeld. Op die manier deden ze jongere at leten concurrentie aan en Rini van Haperen voelde die het hardst. Hij eindigde als vierde, wat hem in het totaal-klassement van de junioren eigenlijk een 2e plaats opleverde. Maar die eer kreeg een Belg. Ook de derde plaats ging zo naar Belgic. Wim Smits: „Ik ga meteen contact opnemen met de Belgische leiders om ze te waarschuwen voor volgend jaar. Nou kunnen we niets meer aan de uitslag veranderen, om dat hun inschrijving bij de verwer king daarvan over het hoofd is ge zien." Een van de gelukkigste prijswin naars was het Apeldoornse meisje Di- ni Koekoek, die 2e eindigde bij de KNAU-dames. „Nog nooit," riep ze blij, „heb ik Anneloes Bosman ach ter me kunnen houden. Eindelijk is het gelukt. Geweldig. We zijn streek- rivalcn, weet u!" We hebben Anne loes Bosman echter niet kunnen ont dekken. Noch op het parcours, noch tweede controle in de uit slag Waren de 1100 deelnemers aan de Stern-cross zonder uitzondering dappere sporters onder de slechte weersomstandigheden, bijzondere aandacht trok John Kijnen van Shell Vlaardingen. Hij finishte als 2e bij de KNAU-cross voor senioren. En kele uren tevoren had hij een eerste plaats veroverd in Wijk aan Zee. „Ach, zei Kijnen bescheiden, „ik dacht vanmorgen, waarom zou ik eerst niet in Wijk aan Zee lopen? Om dat ik er de eerste prijs liep, duurde het lang voor ik er weg kon. Zodoen de kwam ik pas tien minuten voor de start in Breda." Schade onder vond Kijnen beslist niet van zijn dubbele krachtsinspanning op deze dag. GEEL (ANP) Onbedreigd en met een fantastisch nieuw recordgemiddel de van 1.621 heeft de 33-jarige Belg Raymond Ceulemans in Geel zijn tiende achtereenvolgende titel in het driebanden veroverd. Wat de „geblokte" Vla ming nu weer temidden van zijn streekgenoten presteerde was eenvoudig uniek. En zo superieur, dat zelfs Johann Scherz zich na de voor de Oostenrijker teleurstellende finale nauwelijks behoefde te schamen. Scherz, hoopvol aan de laatste dag begonnen, kreeg van de grootmeester op het groene laken een pak slaag in de eindstrijd die, door nervositeit van Ceulemans tegen het slot, nog 44 beurten duurde: 60-33. Daardoor bleef het nieuwe record, Ceulemans had het vorige sinds twee jaar met 1.538 op zijn naam, iets beneden de verwachtingen. Ceu lemans zelf had gehoopt hoger te kunnen reiken dan de 1.680, waar mee hij een paar weken geleden in Gent het Belgisch kampioenschap afsloot. Dat het niet lukte zat de Grobbendonker danig dwars. Het was de enige schaduw over de unie ke reeks van titels, die in het sei zoen 1961-1962 in Kaatsheuvel was begonnen. Bijzonder bevredigend eindigde deze titelstrijd voor de Nederlandse kampioen Rini van Bracht, die na een slecht begin zijn grote belofte waar maakte. De 23-jarige Waalwij- ker eindigde met een gemiddelde van 0.971, het hoogste, dat hij ooit in een kampioenschap behaalde, speel de vrijdagavond in 41 beurten tegen Dufetelle zijn beste winstpartij tot nog toe en werd terecht de verras sing van de titelstrijd in Geel ge noemd. „Op Rini moeten jullie in de toe komst eens lettten. Als er een is, die het mij ooit moeilijk zal kunnen maken dan is het die Hollander", had Ceulemans zijn supporters toe vertrouwd. Door een fout zijnerzijds eindigde Van Bracht in dit sterk be zette kampioenschap als zesde. Za terdagavond n.l. trad hij te zelfver zekerd de Zwitserse kampioen Jac ques Blanc tegemoet. „Die partij kan ik niet verliezen. Het zal alleen een beetje vlug moeten gebeuren", had Van Bracht overmoedig gezegd. Hij had Blanc onderschat, of liever gezegd diens trage speelwijze die al gerenommeerdere spelers, dan onze landgenoot koud op de maag was gevallen. Van Bracht kon niet losko men van Blanc, begon zich al snel te ergeren over het gebrek aan tempo en was ver, voordat de Zwitser in de 64ste beurt de beslissing (55— 60) plaatste, mentaal knock-out ge gaan. Die nederlaag kostte Van Bracht de vierde plaats. Maar het was wellicht de beste les voor de Brabander uit het hele toernooi. Hij kan het geleerde over acht weken in toepassing gaan brengen in het wereldkampioenschap, dat dan in Groningen wordt gehouden. Ze kere deelnemers voor dat toernooi zijn al titelverdediger Ceulemans, de Oostenrijker Johann Scherz, de Ne derlanders Rini van Bracht en Hen- ny de Ruiter en de Japanse kampi oen Kajshi. Verwacht worden voorts de kampioenen van Noord- en Zuid- Amerika en Afrika. Eindstand (winnaarspoule, 9 par tijen): 1 Raymond Ceulemans (Belg) 18 pnt 14 h.s. 1.621 alg.gem. 2 Johann Scherz (Oos) 15 9 1.142 3 Lorent Boulanger (Bel) 13 9 1.041, 4 Roland Dufetelle (Era) 9 8 0.985 5 Peder Thörgersen (Den) 9 6 0.808, 6 Rini van Bracht (Ned) 8 9 0.971 7 Jacques Blanc (Zwi) 8 9 0.719 8 Antonio Vinagre (Por) 6 8 0.854 Verliezerspoule (7 partijen): 9 Claudio Nadal 6 11 0.888 Frans Runkehl (W.Dld) 4 7 0.797 11 Antonio Oddo (It) 4 8 0.744 12 Lennart Haag (Zwe) 0 6 Ó2517 Raymond Ceulemans: voor de tiende achtereenvolgende maal Europees kampioen driebanden. WIJK AAN ZEE (ANP) De kleine Zweed Ulf Andersson leidt na tien ronden in de grootmeester- groep van het Hoogoventoernooi. Het is meer dan een sensatie, het is in dit sterke milieu bijna ongehoord, maar zeker onverwacht. Het kan eigenlijk niet, maar Andersson pres teerde het door zaterdagmiddag zijn leeftijdgenoot Mecking te verslaan. Andersson had een vermoeid jong spelertje moeten zijn, dat echter wel de kwaliteit heeft om geweldige resultaten te bereiken. In plaats daarvan houdt hij, zelfs onder de druk een kandhebber te zijn, de strijd met de hem achtervolgende geroutineerde grootmeesters vol. Dat is een wonder. De vraag blijft na tuurlijk of dit wonder nog zeven dagen langer zal kunnen bestaan. Zeker is echter dat de kleine Zweed in een lang en vrij weekeinde, tot maandagmiddag, tijd voldoende heeft om uit te rusten en uit te slapen en voldoende krachten op te doen voor de zware laatste „ronde". De man van wie iedereen wel verwachtte dat hij stalen zenuwen zou hebben, de IJslandse grootmees ter Fridrik Olafsson, werd zaterdag met huid en haar verslonden door de dertienvoudige kampioen van Zuidslavië Svetozar Gligoric. De Zuidslaviëer is nog steeds ongesla gen, hij heeft reeds verschillende keren beter spel gehad zonder ge makkelijk te verwezenlijken winst kansen. Zaterdag echter sloeg hij meedogenloos door de verdediging van de onzeker manoeuvrerende IJslander heen. Het geheel vroeg slechts 21 zetten. De nationale krachtmeting tussen Donner en Ree liet een aantal vraagpunten over. Men ging ervan uit datwitspeler Donner op verlies stond, doch toen Ree de door de gehele zaal verwachte „winstcombi natie" uitvoerde, sloeg Donner on stuitbaar en winnend terug. Donner heeft bovendien de zekerheid dat zijn hangpartij met Lengyel na drie zittingen lang geen slechte vooruit zichten biedt. In de meesterafdeling is niet veel veranderd. Hartoch zorgde er voor goed bij te blijven, Timman maakt het de rekenmeesters minder ge makkelijk. Hij heeft een afgebroken partij uit de negende ronde tegen de Tsjech Jansa en een vreemd spel uit de tiende ronde tegen Zuidema. Een voorzichtige prognose is dat Timman uit die twee „restanten" een vol winstpunt zal kunnen halen. In de internationale damesgroep vielen, in strijd met de traditie, nogal wat remises. De Nederlandse kampioene Corrie Vreeken blijft goed in de pas met de kopgroep en deelt de vijfde plaats met de Russi sche deelneemster Alla Koesjnir op een punt afstand van nummer een Milunka Lazarevic. GROOTMEESTERGROEP: Tiende ronde: Donner (Ned.) Ree (Ned.) 1-0, Kortsjnoi (Rus) - Ivkov (Zsl.) Vz-Vz, Petrosjan (Rus) - Kuijpers (Ned.) Van den Berg (Ned.) - Langeweg (Ned.) 0-1, Hübner (W.-Dl.) - Hort (Tsj H-%, Gligoric (Zsl.) - Olafsson (IJsl.) 1- 0, Andersson (Zwe.) - Mecking (Bra) 1-0, Lengyel (Hon.) - Naj- dorf (Arg.) Vz-Vz. Afgebroken par tijen: achtste ronde: Hübner - Mec king 0-1. Negende ronde: Lengyel - Donner opnieuw afgebroken. De stand na tien ronden is: 1 Andersson 7 pnt., 2 Olafsson, Hort, Ivkov en Kortsjnoi 6% pnt., 6 Gli goric en Petrosjan 6 pnt., 8 Hübner en Mecking 5 pnt., 10 Lengyel 4Vz pnr. pl. 1 afg. partij, 11 Langeweg 4% pnt., 12 Donner 4 pnt. pl 1, 13 Ree 4 pnt., 14 Najdorf 3 pnt.,' 15 Kuijpers 2% pnt., 16 Van den Berg Vk pnt. AB-meisjes (900 m): 1 L. de Poorter, Achilles Top, Kerkrade; 2 M. Willemen, Sprint, Breda; 3 M. Rasenberg, Sprint, Breda; 4 J. v. d. Meijden, Thor, Roosendaal; 5 A. Verhofstad, Thor, Roosendaal; 6 C. Aarts, Sprint, Breda; 7 L. de Baat, Thor, Roosendaal; 8 N. Cools, Jeugd club, Brasschaat; 9 M. Faay, A.V., Schoonhoven; 10 A. Zwart, Typhoon, Gorkum; 11 Jansen, K.P.J., Ooster hout; 12 L. Thielens, A.C., Duffel; 13 A. Naalden, Achilles, Etten-Leur: 14 S. Rutten, A.C., Duffel; 15 G. Vermeijden, A.C., Duffel; 16 E. Adriaansen, Achilles, Etten-Leur; 17 A. Bogers, Sprint, Breda; 18 J. Le grand, A.C., Duffel; 19 E. Wouters, K.P.J., Waspik; 20 A. Taks, K.P.J., Terheijden. Dames (1300 m): 1 E. Ernest, Thor, Roosendaal 6.41; 2 D. Koeken, A.C. 34, Apeldoorn 6.43.4; 3 G. Steemhaker, Fortuna, St.-Oedenrode 6.43.7; 4 Konings, Thor, Roosendaal; 5 Beenakkers, UNC, Nijmegen; 6 Thea Martens, Sprint, Breda; 7 A. v. Ekelen, K.P.J. Leur; 8 H. Verbeek, A.C., Duffel; 9 G. Verhoeven, A.C. Lyra, Lier; 10 D. v. d. Bliek, S.V. Arena, Rhenen; 11 E. Pheninckx, K.P.J.Oosterhout; 12 C. Melisse, Groene Ster, Zevenbergen; 13 J. Rommers, Thor, Roosendaal; 14 M. Groot, Achilles Top, Kerkrade; 15 H. v. Dijk, GVAC; 16 J. Vemooy, Sprint, Breda; 17 H. Duyvelaar, Thor, Roosendaal; 18 W. Hulshof, Sprint, Breda; 19 G. Leys, Jeugdclub, Brasschaat; 20 N. Trouw, Sprint, Breda. BC-jongens (2500 m'; 1 H. Ceu lemans, A.C. Lyra, Lier 8.11.7; 2 R. Snoep, AVR, R'dam 8.10.2; 3 D. Geens, A.C., Duffel 8.19.6; 4 R. Tijs, AVR, R'dam; 5 J. Michielse, Jeugd club, Brasschaat; 6 C. Wouters, Thor, Roosendaal; 7 R. Brouwers, A.C., Duffel; 8 P. Severijns, Excelsi or, Oosterhout; 9 J. v. d. Heuvel, Fortuna, St.-Oedenrode; 10 L. Frij- ters, D.J.A., Zundert; 11 J. Bruijs, Spado, B. op Zoom; 12 P. Wolf, AVR, R'dam; 13 L. Knaeps, A.C., Duffel; 14 A. Braspenning, D.J.A., Zundert; 15 A. Kieboom, ind., O'- hout; 16 P. van Hooydonk, K.P.J., Ulvenhout; 17 W v. Kampen, Fortu na, St.-Oedenrode; 18 W. Giezen, AVR, R'dam; 19 J. de Jong, Excelsi or, O'hout; 20 O. Constandse, Thor, Roosendaal. A-jongens (3500 m): 1 P. Haver- mans, Thor, Roosendaal 11.32.2; 2 W. Lebon, Jeugdclub, Brasschaat 11.36.2; 3 K. Wellens, A.C. Lyra, Lier 11.38; 4 R. van Haperen, D.J.A., Zundert; 5 A. Kon, Typhoon, Gor kum; 6 L. van Someren, Thor, Roo sendaal; 7 A. Buys, Thor R'daal; 8 E. Gautier, Lyra, Lier; 9 Dick Gom- mers, ind., Breda; 10 D. Bakker, Ciko, Arnhem; 11 R. Maes, Jeugd club, Brasschaat; 12 C. Taks, K.P.J., Terheijden; 13 R. Schout, H.A.V.; 14 A. Berende, ind.; 15 J. v. d. Hurk, ind.; 16 P. van Schie, ind.; 17 R. Bervoets, Lyra; 18 Jan Olieslagers, K.P.J.; 19 H. Buermans, Lyra; 20 K. v.d. Maden, K.P.J. Veteranen (2500 m): 1 F. Ku- nen, Sprint, Breda 8.21.3; 2 J. Briel. Lier 8.30.8; 3 C. van Gerven, De Keien, Uden 8.32.1; 4 G. Veldhoven, A.V. Metro, R'dam; 5 Hardenbol, Parthenon, Dordr.; 6 H. v. Vloet, ind., Wateringen; 7 J. Iebeling, Me tro, R'dam; 8 P. Zook, Parthenon, Dordr.; 9 P. Roovers, Thor, Roosen daal; 10 S. Vrins, Fr. Gr. St., Ze- venb.; 11 R. v. d. Pol, Sprint, Breda: 12 A. de Witte, Thor, Roosendaal; 13 Startn. 280; 14 F. v. d. Broek, Thor, Roosendaal; 15 J. v. Huiten, Gr. Ster, Zevenbergen; 16 H. Remie, ind., Breda; 17 A. Braat, ind., Breda; 18 Oliviers, Thor, Roosendaal; 19 L. v. Gils, Sprint, Breda; 20 A. Scha- kens, ind., Heikant. Heren (7000 m): 1 Bram Wasse- nap, A.V. 23, A'dam 23.6.2; 2 J. Kijne, Shell, Vlaardingen 23.26.-; 3 J. Denis, Sprint, Breda 23.32.1; 4 H. Wouters, Jeugdclub, Brasschaat; 5 C. v. d. Burgt, H.A..C, Helmond; 6 J. Smit, Trias, Heiloo; 7 J. v. Aert, D.J.A., Zundert; 8 W Bisschop, Jeugdclub, Brasschaat; 9 J. v. Eeke- len, Thor, Roosendaal; 10 H. Tie- bosch, Metro, Rotterdam; 11 A. v. d. Heijndng, Volt, Tilburg; 12 H. de Jong, Phoenix, Utrecht; 13 J. v. d. Wansem, Sparta, Den Haag; 14 J. v. d. Hoogen, H.A..C, Helmond; 15 D. de Bruijn, AVR, Rotterdam; 16 P. v. d. Maas, Thor, Roosendaal; 17 A. Steef Krijnen, Metro, R'dam; 18 A. Boonen, A.C., Duffel; 19 F. Caster mans, A.C., Brasschaat; 20 G. Blom, Hercules, Dordrecht. LAHORE (ANP) Bij de Pakis taanse liockeybond leeft op dit mo ment de gedachte het toernooi om de wereldbeker, dat van 12 tot 21 februari in Lahore zou worden ge houden, uit te stellen. Deze gedach te, gebaseerd op verzet in Lahore om het Indiase elftal toe te staan wedstrijden in Pakistan te spelen, werd vrijdag openbaar gemaakt. Mobasjir Nassa, voorzitter van de Pakistaanse Volkspartij had eerder deze week al opgeroepen deelne ming van India onmogelijk te ma ken. eventueel door het veld in het stadion, waar de wedstrijden zouden moeten worden gespeeld, onklaar te maken. Nadat het organisatie-comité donderdag een besloten vergadering had gehouden, lekte het bericht uit dat de Pakistaanse Hockeybond vol gende week waarschijnlijk aan de Internationale Hockeybond zou vra gen het toernooi een aantal maanden uit te stellen. Zoals bekend nemen naast de elftallen van Pakistan en India ook die van Kenia, Argentinië, Japan, Australië, Nederland, West- Du'.sland. Snanje en Frankrijk aan het toernooi deel. (Van onze sportredactie) BREDA „Wat is die Denis vooruitgegaan". Bram Wassenaar, winnaar van de eerste lustrum Stem-cross, sprak zijn grote bewondering uit voor de Sprint-atleet, die op schitterende wijze derde werd. En Wassenaar kon het weten, want hij had bijna twee ronden lang zijn hielen gezien. Zo onstuimig was Denis aan de zeven kilometer lange wedstrijd begonnen, dat alleen het Amsterdamse talent, dat vorig jaar in Harderwijk nationaal cross-kampioen op de 5000 meter werd, hem in het begin kon volgen. Aan het slot bleek Wassenaar over aanzienlijk meer reserves te beschikken dan de moe-gestre den Denis. Maar dat was ook niet zo verwonderlijk. De grote troef van bonds- trainer Kees Koppelaar, leeft sinds oktober van het vorig jaar onder bijna ideale omstandigheden. „Ik voer de hoteladministratie op Papendal (het NSF-sportcentrum). Daar kan ik nu trainen wanneer ik wil. Het werk staat me nu niet meer in de weg. Wanneer ik 's middags zin heb de baan op te gaan, dan doe ik het. Dat wil overigens niet zeggen dat ik mijn uren niet maak, want als ik overdag train, haal ik die tijd 's avonds in". Zulke faciliteiten als Wassenaar, die eigenlijk alleen veldlopen doet om zijn conditie op peil te houden en om de tempo-training niet te verwaarlozen, heeft Denis niet. De atleet uit UIicoten heeft dit seizoen al diverse uitstekende resultaten be haald in confrontaties met streeklo- pers, maar verraste gisteren toch door in een nationaal sterk gezel schap mee te kunnen met de eer sten. Ook al, omdat hij vorig jaar bepaald geen grootse indruk maakte. Denis: „Het vorige seizoen ging voor mij nagenoeg geheel verloren, door dat ik aan bloedarmoede leed. Met vitamines ben ik er weer helemaal bovenop gekomen. Ik ben nu echt in vorm". Dat laatste demonstreerde Denis overduidelijk. Blijft echter de vraag of hij nog een betere klasse ring had kunnen bereiken, indien hij zijn krachten beter verdeeld had. „Achteraf bezien, ben ik misschien inderdaad wel wat te snel van start gegaan. Maar toen het zo lekker ging en bijna iedereen moest lossen, besloot ik door te gaan. Dat goede begin gaf mij moraal. En dat was erg belangrijk voor mij. Want dat is altijd mijn zwakke punt geweest. Toen Wassenaar bij mij kwam kreeg ik het wel kwaad". Hoe kwaad, bleek in de laatste van de drie ronden. Op ruime afstand van Wassenaar („Voor mijn gevoel liep ik de laatste ronde het best") werd de tweede positie van Denis be dreigd door John Kijnen. Denis zet te vertwijfeld een sprint in. Maar zijn demarrage kwam waarschijnlijk te vroeg, want in de laatste meters had hij niet genoeg meer over om de aanval van Kijnen af te slaan. Daarover maakte Denis een licht verwijt aan zijn trainer Antoon Jon kers. „Als jij niet had geroepen, dat ik toen al moest gaan, had ik het misschien wel gered. Volgens mij had ik een kans gehad als ik over de brug was gaan springen. Want een sprint over vijftig meter kan ik wèl maken". Wassenaar was ondertussen zo te vreden over zijn prestatie, dat hij besloot bij het Nederlands cross kampioenschap, dat begin maart in Emmeloord wordt gehouden, deel te nemen aan de tien kilometer. En dat is toch opmerkelijk voor een midden afstandloper (Wassenaar behoort tot de nationale top op de 800 en 1500 meter). Wassenaar: „Ik kan het ge makkelijk aan. Het ging hier zo goed". En dat belooft dan veel meer strijd in Emmeloord dan in Harder wijk, waar Wassenaar met groots machtsvertoon de vijf kilometer won en Haico Scharn met groot verschil eerste werd op de dubbele afstand. Voortreffelijk werk bij de KNAU- heren leverde ook Jac van Aert, die steeds beter in vorm komt en met zijn zevende plaats onder meer Jac. van Eekelen, Hans Tiebosch, de wat tegenvallende Ad van de Heijninig en Herman de Jonig, Jo vam de Hoogen en Dirk de Bruijn achter zich liet. Ondanks een blessure - een pees ontsteking in de voorvoet - was Elly Erne9t („Ik had er nu niet zo'n last van, doordat ik van tevoren een injectie had gekregen") ongenaak baar bij de dames. Maar zij moest het geheel hebben van het gemak kelijke stuk in het bos. „Daar kon je goed lopen en heb ik flink door getrokken om een voorsprong te krijgen. Op het weiland heb ik maar wat meegehobbeld". Bij de A-junio ren was er lange tijd een hevige strijd tussen Peter Havermans, de Belgen Lebon en Wellens en Rini van Haperen. Havermans legde tens- siotte met nog ruime voorsprong be slag op de eerste plaats, Van Hape ren moest de twee Belgen overigens niet gerechtigd in deze categorie deel te nemen omdat zij senior zijn, laten voorgaan. Een beeld van de start van de KNAU-heren, de zesde en laatste categorie van De Stem-cross.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 10