Tweede dierenarts bepleit voor vleeskeuringsdienst Veilig Verkeer Axel goed van start gegaan AFSCHEID DIRECTEUR RIBBENS VAN SIKKENS N.V. VOLLEDIGE INSCHAKELING Noordstraat wordt promenade HI-FI STEREO WEDGWOOD stad streek VOLLEDIG Gewonde en schade bij twee slip partijen in Ternenzen CARNAVAL IN WES'lDORPE DESTRUCTIE MESTSTOFFEN I Fa. DE MOOR- 1 VLAEMINCK IN aar mavo te Sas van Gent Dansavond St. AJoysius Met 66 leden hoogwsfer 'i Albert Eggermont MEMOIRES Voorlichting over j eugdna tuurwacht Bestuur Veilig Verkeer Axel ZATERDAG 23 JANUARI 1971 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De kringraad van de vleeskeuringsdienst Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gisteren tijdens zijn tweede vergadering sinds de oprichting op 1 oktober 1970, eenstemmig besloten een ad junct-directeur van de dienst aan te stellen. De werving zal spoedig worden begonnen. In een toelichting zei de di recteur van de dienst, dokter Borpi, sedert kort woonachtig in Xerneuzen, waarom aanstelling van een tweede dierenarts gewenst en zelfs noodzake lijk is. Uit de toelichting bleek dat door de vele verplichtingen van de direc teur, o,a. het gedurende tweeëneen- halve dag per week aanwezig zijn op EEG-slachthuizen. deze niet kon toekomen aan bedrijfshygiënisehe controles, bezoek van vergaderingen etc. In de huidige situatie is het moge lijk dat bij ziekte van een keur meester of de administrateur dezen niet vervangen kunnen worden. Bo vendien speelt het probleem van de weekendregeling in verband met noodslachtingen. Deze behoren tot de competentie van een dierenarts, maar mag nu verwacht worden, al dus dokter Bonm, dait iemand elk weekeinde de wacht houdt? De aan te stellen functionaris zal volledig in het werk van de dienst worden ingeschakeld. Hij zal bij ziekte de keurmeesters of admini strateur en directeur bij diens afwe zigheid moeten vervangen, ,,'n Soort schaap met vijf poten dus", zei voorzitter P.A. Lindenberg. Bij een begrotingspost onvoorzien van 55 (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St. Jansteen - Hulst tel. 01140-2491 (Vain een onzeir verslaggevers) TERNEUZEN In een flauwe bocht in de Terneuzense Nieuwen- diepstraat raakte donderdag rond middernacht de Duitser K. S. uit Gelsenkirche met zijn auto in een slip. Hij botste eerst tegen de gevel van een huis en kwam vervolgens tegen een lantaarnpaal aan de ande re kant van de straat tot stilstand. Gevel en lantaarnpaal werden ont zet. De auto liep schade op. De man, die onder invloed was, is ingesloten in het Terneuzense politiebureau. C. van L. uit Terneuzen slipte vrijdagmorgen met zijn auto in een flauwe bocht voor het Terneuzense postkantoor. Hij botste op een per sonenauto, bestuurd door H. W. uit Terneuzen. Van L. raakte daarbij licht gewond aan zijn hoofd. Beide auto's werden zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE In Café „De Pol- d-rbar" vond een bijeenkomst plaats, om een officieel carnavalsco mité op te richt n. Hoewel men nog niet is kmin-n komen tot de vor ming van een bestuur en een taak verdeling, werden toch enkele acti viteiten ai op touw gezet. Om te beginnen wordt vandaag een carnavalsbal gehouden in het verenigingsgebouw „Concordia" (aanvang 8 uur), met medewerking van de Hofkapel De opbrengst er van is voor het kindercarnaval. Prins carnaval uit Sas van Gent met zijn raad van elf zuilen hierbij aan wezig zijn. Op 18 februari viert de nieuwe vereniging het carnavalsfeest in het bejaardentehuis „Het Verlaet". Ook hieraan verleent de Hofkapel zijn medewerking 20 februari wordt „De Westdorpse Dag". Dan is er 's middags een kin deroptocht en kindercarnaval. Ook wordt die avond een „Kroegentocht" gehouden met boerenkapellen. Op zondag 21 februari tenslotte neemt de Westdorpse carnavalsvereniging deel aan de optocht in Sas van Gent. miijle moeit aanisteiMimig van een ad junct-directeur moigelijik zijin, a-lcteu de hear Borm Bij de financiële consequenties van de aanstelling kwam ook het vervallen per 1 januari 1972 van de invoerkeurlonen ter sprake. Dit be tekent voor de dienst in 1972 een inkomstenderving van f. 63.000. Bstudeerd wordt in landelijk ver band hoe bij de diverse diensten deze tekorten kunnen worden opge vangen. Zo wordt momenteel de mo gelijkheid bestudeerd om 'n heffing per kg geslacht gewicht te heffen. Ook is de idee geopperd een heffing per hoofd van de bevolking in te stellen. Helemaal er uit is men nog niet, „maar er komt zeker een'op lossing", aldus de heer G. Jongeneel, veterinair inspecteur voor de volks gezondheid in Zeeland. De kringraad ging akkoord met het instellen van een presentiegeld- regelirag voor de leden, met uitzon dering van degenen die een ambte lijke betrekking met volledige dag taak hebben, zoals b.v. een burge meester. Tijdens de rondvraag kwam de destructie nog ter sprake. Blijkens een mededeling van de heer Jonge neel is een ontwerpregeling in de maak waarbij het mogelijk is om o.m. het afval van slagerijen op een centrale plaats bij de diverse dorps kernen op te slaan. De directie van hot destructiebedrijf te Sor. is zelfs bereid financieel bij te dragen bij te treffen voorzieningen. In dit ver band wees de heer J. Vergouwen op de oplossing die in IJzendijke is gevonden. Daar wordt het afval bui ten de kern bij de zuiveringsinstal latie opgeslagen. Het blijkt een ide ale oplossing te zijn. Nadat de voor zitter de leden had uitgenodig het nieuwe kantoor van de dienst in de Beethovenstraat te Terneuzen te ko men bezichtigen werd de vergade ring gesloten. (ADVERTENTIE) ijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi Uw adres voc, Kunstmeststoffen 5 s Dieselolie en Brandstoffen. E Door de grote omzet en voor- js 'aad steeds de laagste prijzen. E |HULST - Tel. 01140-2628/3437 iTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiidiiiiiiiiiTi (Van onize correspondent). SAS VAN GENT —Tijdens de raadsvergadering die dinsdagavond a.s. te Sas van Gent zal plaatsvin den, komt o.m. aan de orde de geldlening, die de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwver eniging wil aangaan van twee mil joen gulden bij de Rijkspostspaar bank in Am-sterdam. Dat gebeurt, dan in verband met de getroffen regeling die de raad van de voorma lige gemeente Philippine op 17 maart 1967 aangegaan had om ten behoeve van de realisering van een aantal bejaardenwoningen in diverse gemeenten in Zeeuwsch-Vlaa-nderen zich met andere gemeenten garant te stalen voor betaling va>n rente en aflossing van een geldlening groof f 6.598,000,- Het garantie aan deel van Philippine werd bepaald op f 278.000,- De raad van de voor malige gemeente Sas van Gent nam op 29 augustus 1967 een gelijksoor tig besluit en garandeerde daarbij in totaal f 389.500,- De stichtings-kosten I die voor honderd procent worden gegarandeerd, hebben bedragen: 16 bejaardenwoning-en Sas van Gent f 429.000,- 12 bejaarden,woningen Phi lippine f 322.102,51. Het reeds gega randeerde bedrag was f 667,500,- zodat het door de gemeente Sas van Gent te garanderen gedeelte f 84.072.54 bedraagt. Momenteel bezoeken ruim hon derd leerplichtige leerlingen uit Sas van Gent diverse scholen voor voortgezet onderwijs bui-ten de ge meente omdat in Sas van Gent zelf daartoe de mogelijkheid ontbreekt. Tellingen hebben uitgewezen, dit over een vijftal jaren het leerlingen aantal tot duizend zal zijn opge- pen, waarvan jaarlijks cinoa 1-6 deel van de leerlingen de school verlaat o,m onderwijs te gaan volgen aan scholen voor technisch voortge zet of middelbaar onderwijs. Aan-ge- nomejj mag worden, dat ongeveer 50% naar de mavo gaat. Daarom voelt de gemeente zich genoodzaakt zich op te laten nemen in een plan procedure. Dat houdt in, dat men in de eerstkomende drie kalderjaren voor rijkskas in aanmerking zal ko men, zodat men dan tot stichting van een mavo school kan overgaan. Een verzoek, ingediend voor 1 fe bruari 1971, kan op zijn vroegst in het scholenplan 1972 opgenomen worden. (Van onze correspondent) GRAAUW De tafeltennisvere niging St. Aloysius te Graauw orga niseert vandaag een dansavond in het verenigingsgebouw. De dansmu ziek wordt verzorgd door het d-ans- orkest Jan van Waterschoot. De opbrengst van deze avon-d die om negen uur begint, is voor de tafel- tennisclub. TERNEUZEN Het is vrij wel zeker dat Terneuzens van ouds bekende winkelcentrum, de Noordstraat voor de komende paasdagen veranderd zal zijn in een riante promenade. De straat zal worden afgeslo ten voor het rijdend verkeer en er zal over de volle lengte en breedte van de Noordstx-aat een wandelstraat van siertegels worden aangelegd. Ook ligt het in de bedoeling de promenade te versieren met bloembakken terwijl over de straat luifels zullen worden aangebracht. „Burgemeester en wethouders staan zeker positief tegenover deze reconstructie van de Noordstraat. De winkeliers moeten echter nog met meer vastomlijnde plannen komen. Wat het gemeentebestuur be treft kan de Noordstraatprome- nade met Pasen een voldongen feit zijn", aldus wethouder A. Ramondt van openbare werken. De gemeenteraad zal zich in zijn vergadering van eind fe bruari over het desbetreffende voorstel van b. en w. beraden. Ongetwijfeld zullen de afslui ting voor het verkeer en de nieu we bestrating van de Noord straat de aantrekkelijkheid van dit winkelcentrum in belangrij ke mate vergroten. (Van onze correspondent) AXEL. De pas opgerichte af deling Axel van Veilig Verkeer Nederland heeft haar eerste alge mene ledenvergadering gehouden in het cultureel centrum „De Hal- Ie" te Axel. De belangstelling hiervoor was redelijk. Onder de aanwezigen bevtmwen zich burgemeester M. K. van Dijke van Axel, de heer Hubrechtse, be stuurslid van het district Zeeland en vice-voorzitter van de afdeling Ter neuzen van veilig verkeer Neder land als ook de districtsconsulent de heer Pfann. In zijn welkomswoiord zei waar nemend voorzitter Va-n Toorn, dat de afdeling Axel thans 65 leden t-eilt en dus royaal voldeed aan de op- richtingseis van 50 leden. Burgemeester Van Dijke, die hier na het woord nam, gaf zich meteen op a's 66 ste lid. Hij zei zeer ver heugd te zijn dat de afdeling Axel, na drie jaar sluimeren, weer van start gaat. De burgemeester zegde de mentale steun toe van het ge meentebestuur. „Ook over latere fi nanciële steun kan nog gepraat wor den", zei hij. Spreker vond dat in Nederland een totale mentaliteits verbetering moest plaats vinden. Hij was verder van mening dat uit de burgerij meer verkeers-suggesties moesten komen. Hierbij verzekerde hij de afdeling dat het gemeentebe stuur altijd bereidt is tot bespreking hiervan. De heer Van Dijke zou ook graag zien dat er in Axel een jeugdver- keerstuin zou komen. Indien het af delingsbestuur deze zaak technisch en financieel rond zou kunnen krij gen, zou hij in b en w sterk pleiten een stuk grond hiervoor beschikbaar te stellen. In dit verband noemde hij een perceel gelegen achter de jeugd herberg. De heer Hubrechtse wenste de afdeling, die de 26ste in Zeeland wordt, namens het districtsbestuur geluk. Hij zei ook nog een beschei den subsidie toe. Vervolgens gaf de heer Pfann een overzicht van de geschiedenis en het doel van Veilig Verkeer Nederland, dat volgend jaar het 40-jarig bestaan viert. Tijdens deze vergadering wer den nog verschillende suggesties voor activiteiten van de afdeling Axel besproken en een definitief bestuur geko-zen. Morgen, zondag 24 jan Bergen op Zoom 1.12 en 13.39, Hansweert 0.19 en 12.46, Terneuzen 12.15, Vlis singen 11.44, Wemeldinge 1.02 en 13.29. maandag 25 jan Ber gen op Zoom 2.14 en 14.41, Hans- weert 1.23 en 13.48, Terneuzen 0.51 en 13.14, Vlissingen 0.21 en 12.43, Wemeldinge 2.04 en 14.31. (Van onze correspondente) TERNEUZEN. „De heer Rib- bens is een zeer waardevolle in woner van Terneuzen, die niet al leen een goed zakenman is, doch die ook op maatschappelijk en verenigingsgebied zijn sporen wel verdiend heeft". Deze woorden sprak vrijdagmiddag burgemees ter Aschoff van Terneuzen in het hoofdkantoor van Sikkens Ver koop Zeeland n.v. te Terneuzen. Daar recipieerde de heer Ribbens. scheidend directeur van het bedrijf, temidden van talloze bloemstukken en tegen een kleurrijke achter-grond van blikken Sikkens lakken. De heer Ribbens werd tijdens de ze zeer druk bezochte receptie ver der toegesproken door de heer E. Broekema, lid van de directie van de Sikkensgroep. Deze herinnerde aan het eerste contact dat hij achttien jaar geleden met de heer Ribbens had, en hij dacht dat er in de afgelopen achttien jaar misschien wei veel meer ontwikkelingen in het bedrijf hebben plaatsgevonden dan in de 38 daaraan voorafgaande jaren. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 24 78 -35 58, b.g.g. 22 09 De heer Ribbens kwam in 1914 in de zaak van zijn vader, welke zaak toen nog zeilmakerij, scheepstuige- rij, verfhandel en verfmalerij was. „Ik zou zo graag de sfeer van de zeilmakerij nog eens proeven", al dus de heer Broekema. die zich afvroeg wie er nu eigenlijk eerder bestond, Terneuzen of de firma Rib bens. Spreker wilde hiermee tot uit drukking brengen dat de naam Rib bens zo nauw met de plaats Terneu zen is verbonden. Verder memoreer de de heer Broekema het feit dat de heer Ribbens in 1911 de eerste offi ciële verkoper van Sikkens lakken werd. Het bedrijf draagt thans niet meer de naam Ribbens alhoewel de schei dende directeur door zijn zoon, de heer L. Ribbens, is opgevolgd. De firma die de vertegenwoordiging van Sikkens voor geheel Zeeland bezit, heet sinds 1970 Sikkens Ver koop Zeeland n.v. Om voor eens en voor altijd vast te leggen dat Rib bens de oudste officiële verkoper is van Sikkens, overhandigde de heer Broekema de heer Ribbens een oor konde waarop de dank van Sikkens staat vermeld voor hetgeen hij en zijn bedrijf voor Sikkens hebben gedaan. Aangezien de heer Ribbens nu over meer vrije tijd zal gaan be schikken, verzocht de heer Broeke ma hem, in een overigens humoristi sche toespraak, zijn memoires te gaan schrijven. Mevr. Ribbens ont ving een prachtig boeket bloemen. De directeur van Sikkens Verkoop Nederland n.v., de heer P. Hollan der, alsmede de heren drs. Pitlo, directielid en H. Ras, chef perso neelszaken, waren eveneens - naar Terneuzen gekomen om de heer Ribbens de hand te drukken. De heer Ribbens zal voorlopig als advi seur aan het bedrijf verbonden blij ven. De heer Broekema van de directie van Sikkens Nederland n.v. biedt mevrouw Ribbens een boeket bloemen aan. In het midden de scheidend* directeur Ribbens. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg: dokter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oos-tburg, tel. 01170-2121. Axel: dokter Kok, tel. 1555. Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenhoek en Ovezande: de prak tijk van de huisartsen J. Geldof, A. van Opdorp en S. Wöstrnan wordt tot maandagochtend 8 uur waarge nomen door dokter J. Kole, Kerk straat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Borssele c.a. en Nieuwdorp c.a.: de praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelder blom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Goes: dokter J. van Feen, Oostsingel 118, tel. 5003. Hulst: dokter Eysink, tel. 2060. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter De Meijer te Sluis, tel. 01178-1366. Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Rilland-Bath: dokter O. Noome ae Krabbendijke, teL 01134 1444. Middelburg: dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456 (zaterdag) en dokter A. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460 (zondag). Sas van Gent e.o.: dokter E. du Puy, Stationsstraat 26, tel. 1777. Tlrneuzen: dokter R. Bauwens, Jac. van Lennepstraat 87, tel. 3768. Kloosterzande: dokter R. Buwalda, tel. 01148 (tot maandagmorgen 8 uur). 'srlleer Arendskerke, Wolphaarts- dijk en Heinkenszand: dokter A. Vos te Wolphaartsdijk, tel. 01198- 231. Breskens en Groede: dokter V. Endt te Breskens, tel. 01172-1566. Vlissingen: dokter S. Wartena, tel. 3933 (tot zaterdagavond 24 uur) en dokter D. Bom, tel. 2233 (van zater dagavond 24 uur tot zondagavond 24 uur). TANDARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: tandarts J. Stam, Frans den Hollanderlaan 16 te Goes, tel. 01100-5459 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). O.-Z.-Vlaanderen: tandarts P. van Mieghem, Scheldekade 58 te Ter neuzen, tel. 01150-2685 (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur en zondag van 12-12.30 uur). W.-Z.-VIaanderen: tandarts N. Jans sen te Aardenburg (zaterdag en zon dag van 12-12.30 uur). Walcheren: tandarts A. Oort, Toba- golaan 6 te Vlissingen, tel. 01184- 4390 (zaterdag van 9-10 en zondag van 11-12 uur). DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland: dokter M. Gaakeer te Ovezande, teL 01195-283. Axel, Hulst en Zaamslag: dienst voor Axel en Zaamslag dokter C. Cyso'uw te Axel, tel. 01155-1488 en dienst voor Hulst dokter E. de Nija te Hulst, tel. 01140-3004. W.-Z.-Vlaanderen: dokter W. Kap- senberg te Sluis, tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Groot Axel: zr. K. Geleynse, Ooster straat 2 te Axel, tel. 01155-1885. Sas van Gent: zr. Van Waes, Schul- penpad 43. tel. 01158-1548 of 01158- 1567. Terneuzen: zr. Van Dongen, Diepen- brockstraat 39, tel. 5308. Hulst en Hontenisse: zr. A. Maen- hout, tel. 01140-2071. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aarden burg: zr. Buysse te Oostburg, tel. 01173-2973. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede: zr. Schilders te Breskens, tel. 01172- 1350. Hoek, Sluiskil en Philippine: zr. Eustella, Jacob Holbeinstraat 2 te Philippine, te,. 01159-306, b.g.g. 01157-451. Ellewoutsdijk e.o.: zr. Franca, tel. 01105 233, heeft dienst voor zr. v. Rijsingen zr. Hoogenboom en zr. Fi- lius. APOTHEKEN Goes: Goese apotheek, tel, 7104. Middelburg: apotheek L. v. d. Boog- ert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen: apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen: apotheek J. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Op 18 februari zal in het GezelLenhuis te Axel de instruc- tievoordracht plaatshebben, be stemd voor leerlingen van lagere scholen in de gemeente Axel, die in aanmerking komen voor een lid maatschap van de onlangs opgerich te jeugdnatuurwacht. De heer Voor hoeve van de stichting jeugdna tuurwacht zal op de bijeenkomst het een en ander vertellen over de be doelingen. De instruetievoordracht begint om half drie. Op 10 maart verricht burgemeester N.K. van Dij ke eveneens in het Gezellenhuis de plechtige installatie van jeugdna tuurwachters. (Van onze correspondent) AXEL Op de algemene leden vergadering van de pas opgerichte afdeling Axel van Veilig Verkeer Nederland, werd een definitief be stuur gekozen. Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter, J. Deurloo, secretaris, W van Hilten, overige bestuursleden mevr. R. A. de Dobbelaere en de heren D. C. de Jager, M. Mieras, J. de Jong en J. van Toorn.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2