„Hoe is het mogelijk...." „LEDEN ONMONDIG" Jan Ganseman: „Het zit bij de KNWU helemaal fout" VOOR KOMEND WEGSEIZOEN Motor Racing Team Zeeland met 15 actieve coureurs Zeeuws team leed nederlaag VOOR DE STEM-CROSS VAN AERT REKENT ZICH NIET BIJ DE FAVORIETEN MEDEDELINGEN STEM-CROSS GROF SPEL IN ZEEUWS VOETBAL Hometrainer- wedstrijd St.- Maartensdijk RIVALITEIT ERG GROOT GROTE KLIEK BELEID Tegen koploper Oosterhout REBEL Achterstand in training sport DEBUUT Voorin VRIJDAG 22 JANUARI 1971 (Van onze sportredactie) KAPELLE Op het moment dat Jan van Stee aankondigde te stoppen met het voorzitterschap van de wielervereniging Theo Middelkamp, kwamen de geruch ten over een eventuele opvolger los. Bij de namen, die in die we ken genoemd werden, was ook die van Jan Ganseman. „Ze hebben het niet geprobeerd om mij te benaderen en het was niet nodig geweest ook", stelt Jan Ganseman resoluut. „In deze verziekte tak van sport ambieer ik geen enkele functie meer. Het zou wat anders zijn als sr iin de wielrennerij eindelijk eens wait ging gebeuren. Over heel Nederland bedoel ik dan. Ze zou den eens moeten beginnen met in elke provincie een vergadering te beleggen, waar iedereen gelijke rechten had. Die vergadering kon dan een provinciaal bestuur kie zen. Die provinciale besturen zou den dan weer op hun beurt tot een hoofdbestuur van de KNWU moe ten komen. Dan zou ik wel terug willen komen, al moest ik er nog hard over nadenken. Kijk, bij wel ke vereniging of bond je ook aan gesloten bent, stemrecht heb je als lid. Maar bij de KNWU is dat niet het geval. Daar maken zo'n 20 heren de dienst uit. Beroep tegen de beslissingen is niet mogelijk. De leden van de KNWU zijn ge woon onmondig. Er is geen enkele inspraak. En dat in 1971. Hoe is het mogelijk....". (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Het bestuur van de KNVB-afdeling Zeeland maakt zich zorgen over de toene mende spelverruwing in het Zeeuw se voetbal. En als we Neerlands voetbal en de officiële mededelingen van deze week bekijken, terecht. AJs we de zwaarste gevallen er uit nemen, komen we tot de volgende lijst: Hansweertse Boys: J. Witte, ge schorst voor vier bindende wedstrij den wegens een poging tot trappen van een tegenstander tijdens de wedstrijd Corn Boys - Hansweertse Boys, Goes A. Lamain, geschorst voor vier wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar wegens een poging tot trappen van een tegenstander tij dens de wedstrijd DOSKO-Goes en mede gezien zijn strafkaart geschorst door het bestuur van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B.. Zaajm- siag Jac. den Hamer, ingaande 15-1- 71 tot de dag waarop Zaamslag A 1 drie bindende wedstrijden zal heb ben gespeeld; Wemeldinge: W. van Stel, ingaande 181270 tot de dag waarop Wemeldinge B 2 vier bin dende wedstrijden heeft gespeeld; Kloetinge: R. de Jong, ingaande 18-12-1970 tot de dag waarop Kloe tinge B 2 vier bindende wedstrijden heeft gespeeld; Arnemuiden: P. Meerman, ingaande 18121970 tot de dag waarop Arniemuiden 3 6 bindende wedstrijden heeft ge speeld, Bruinisse M. Duinhouwer, ingaande 18121970 voor de tijd van acht maanden dus tot 188 1971, Colijnsplaatse Boys D. de Wil de, ingaande 15-1-1971 tot de dag waarop Colijnsplaatse Boys zes bin dende wedstrijden heeft gespeeld, Axel T. de Jonge, ingaande 151 1971 voor de tijd van twee jaar, dus tot 1511973, Dreischor W. Kom mer, ingaande 1511971 tot de dag waarop Dreischor 1 zes binden de wedstrijden heeft gespeeld, DFS S. de Feijter ingaande 1511971 tot de dag waarop DFS 1 vier bin dende wedstrijden heeft gespeeld. Dit zijn de zwaarste gevallen uit de „oogst" van een exemplaar van Neerlands voetbal en een aflevering van de officiële mededelingen van de KNVB afdeling Zeeland. Het lijkt ons, dat het afdelingsbestuur zich volkomen terecht zorgen maakt. SINT MAARTENSDIJK Van avond worden door de supporters vereniging Samen Sterk uit Sint Maartensdijk hometrainerswedstrij den gehouden. De wedstrijden wor den gehouden in het clublokaal bij de heer Lindhout in de Kaaistraat en beginnen om half acht. Er wordt gereden in de volgende categorieën: adspiranten 2 x 500 m, dames 2 x 500 m, nieuwelingen 2 x 750 m en amateurs 2 x 1000 m. Onder de deelnemers bevinden zich de winnaar van vorig jaar Jan Daimen uit Ulvenhout (adspirant), Bella en Keetie Hage, plaatselijk fa voriet Kees Stouitjesdiijfe bij de nieu- wetümgen en bij de amateurs dte win naar vain vorig jaar Hans Hedilemons. (Van onze sportredactie) KAPELLE. Het is een felle aanklacht tegen de wielersport. De zinnen worden afgevuurd als eeu moordend staal uit een machine geweer. Snel en resoluut bewijst Jan Ganseman, dat de wielersport in de constellatie van nu volgens hem ziek is Heel ziek. Zo ziek zelfs, dat de kans groot is, dat de wielrennerij volgens hem binnen enkele jaren wordt begraven. Jan Ganseman weet waarover hij praat. Im mers, h|j was ongeveer negen jaar consul van de KNWU, voor boven de Westerschelde, en daarvoor diende hij de Unie als een toegewijd jurylid. Nogmaals, het is een felle aanklacht tegen de mensen, die het in Nederland en speciaal in Zeeland op dit moment voor het zeggen hebben in de wielersport. Ganseman weet er nog veel van. En dat ondanks het feit, dat hij eind 1967 uit eigen vrije wil zijn baantje als consul er na een „meningsverschil" met de sportcommissie van de KNWU aan gaf. In feite is hij uitgegroeid tot een man achter de schermen. Een man met nog veel invloed, maar zijn naam staat nooit in de krant. houden elkaar de hand boven het hoofd. Ze benoemen een nieuw lid op uitnodiging. Natuurlijk nemen ze dan geen lastige jongen. Het ver leden heeft bewezen, dat die er dan ook snel uitgegooid worden. Jongens als Adrie Zwartepoorte en Arie van Vliet hebben de strijd moeten op geven. terwijl mannen van in de 70 jaar rustig blijven zitten. Er is in feite maar een integer man bij de KNWU en dat is voorzitter Van Dijk. Maar die man kan ook niet alles bij houden. Dus er verandert helemaal niets. Nee, zolang de sportcommissie zichzelf benoemt gaat het bergaf waarts met de sport en dat is bij zonder triest." In zijn werkkamer, een vleugel van een fraaie witte bungalow in Kapelle, wilde Jan Ganseman even achter die schermen vandaan komen. Hij vond het nodig, want, zo zegt hij: „Uit kri tiek is in Zeeland altijd nog iets goeds gekomen. Als er nu maar men sen zijn, die na het lezen van wat ik tegen jullie gezegd heb, gaan na denken, dan heb ik al een hoop be reikt. Misschien verandert er dan wel wat. Want dat is hard nodig." Zijn jachtgeweren vormen een aar dige decoratie tegen de muur. Een hooD patronen op de tafel doet ver moeden dat hij wat slordig van aard is, maar als hij even later zijn uit gebreide en goed geordende corres pondentie tevoorschijn haalt, toont Jan Ganseman zich zoals hij is: ac curaat en snel op het doel af. Een inleidend praatje is helemaal niet no dig. Ganseman ploft in zijn stoel en praat. Bijna een uur aan een stuk door. Zo nu en dan onderbroken met de vraag om dit of dat even te ver duidelijken, maar verder doet Jan Ganseman het alleen. Zijn hele hou ding is die van Kees Pellenaars, die trouwens nog tot zijn beste vrienden behoort. Zelfs de door de hand rol lende sigarepeuk ontbreekt niet. Een peuk die zijn beweringen vaak kracht bij moet zetten door als een rokende toorts grillige slierten door de kamer te trekken. Een fascinerend gezicht, maar er valt geen touw aan vast te knopen. Het betoog van Jan Ganseman is eigenlijk precies zo. Grillig, snel en van het ene punt naar het andere. Bijna niet te volgen. Net als de rook. Hall voorovergebogen zegt Jan Ganseman „Het zit bij de KNWU he lemaal fout. De top is ziek. Twintig man, die allemaal boter op hun hoofd hebben, maken daar de dienst uit. Niemand heeft inspraak. De comités niet en de renners niet. Die hebben maar af te wachten wat de hoge he ren beslissen en daarmee is de kous af. De top is een grote kliek, die aan elkaar hangt van vriendjespolitiek. En dat wordt in de lagere bestuurs vormen ook steeds meer overgeno men. In Zeeland gunnen de officials elkaar het licht in de ogen niet. Er heerst een rivaliteit als de pest. Ze denken door een wollen trui aan te trekken, een gekleurde pet op te te zetten of een fototoestel op de buik te hangen een hele piet te zijn. Maar zo is het niet. Ben Mulder denkt dat nij een geweldenaar is, maar hij weet in feite van toeten noch blazen. Hij heeft helemaal geen ervaring. Het is een aardige kerel, maar hij moet nog veel leren. Er staan nu men sen aan het roer, die de zaak hele maal verzieken. Vroeger deden wij een wedstrijd met vier, vijf jury leden. Nu moeten er zonodig zeven of acht op de wagen staan. Geen won der, dat de comités het steeds moei lijker krijgen. Het wedstrijdgeld van 300is ook een belachelijke zaak. Zo komen er steeds minder wedstrij den. Steeds minder koersen, let op mijn woorden." Jan Ganseman, die nadrukkelijk stelt, dat hij niet door rancune ge dreven wordt, is het vooral niet eens met de gang van zaken in de sport commissie van de KNWU. „Die heren Het beleid van de sportcommissie van de KNWU heeft trouwens een voorname rol gespeeld in het bedan ken van Ganseman voor de functie van consul Ganseman: „Ik moest uit de Wielersport vernemen, dat De Schipper benoemd was tot lid van de sportcommissie. En dat nam ik niet. Ik was de consul, dus ik had De Schippe- kandidaat moeten stellen. Verder werd Wim Jeremiasse zonder mijn medeweten naar een internatio nale jurycursus in Rome gestuurd. Daarin werd ik ook al niet van te voren gekend. Als consul heb je in deze zaken, dacht ik, toch wel een taak om iemand aan te bevelen. Ik heb de sportcommissie toen om op heldering gevraagd. Met Ben IJse baert in die tijd consul voor Zeeuwsch-Vlaanderen ben ik naar een vergadering geweest, dat was no vember 1967, waar ik op de vele vragen van mijn kant antwoord van de sportcommissie wilde hebben. Ik kreeg bijna geen enkel antwoord. Ook niet op de vraag hoe het kwam, dat ik uit de krant moest lezen, dat De Schipper benoemd was tot lid van de sportcommissie. Op de terugweg besloten IJsebaert en ik te bedanken voor het consulschap. De volgende dag senreef ik aan de KNWU dat ik bedankte. En tot mijn stomme ver bazing lees ik een paar dagen later in De Wielersport dat Ben IJsebaert was benoemd tot consul voor heel Zeeland. Het was duidelijk, ik was een rebel en ze waren blij dat ze me kwijt waren. Slechts Adrie Zwar tepoorte heeft toegegeven, dat de sportcommissie fout was in deze za ken. Hij heeft toen zijn excuses aan geboden, maar de rest zweeg. Ik had onder andere geen antwoord gekre gen op miin vraag of het wel juist was, dat een coach van de KNWU tegelijkertijd vertegenwoordiger van een van de wielersponsors kon zijn?" (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het Motor Racing Team Zeeland zal naar het zich laat aanzien dit jaar over vijftien actieve renners kunnen beschikken, die in diverse wegraces zullen uitkomen. Van plan om in de 50 cc-klasse nationaal uit te komen, zijn: Henk Goudzwaard (Middelburg), Adri de Korte (Meliskerke) en Dick van de Klooster (Renesse). Zij berijden al len een Kreidler. Eveneens op Kreidler bij de 50 cc-internationalen rijdt Adri van de Broeke uit Middelburg. Van de Broeke komt bij de 125 cc-ers in het strijdperk op een Bridgestone. In deze klasse komt Adri de Korte als nationaal aan de start op een Brid gestone, terwijl Adri Dingemanse (eveneens nationaal) gekozen heeft voor een Honda. Jan de Jonge uit Kwadendamme gaat het ook .dit seizoen weer als internationaal proberen op een 250 cc-Suzuki. Cevaal uit Serooskerke berijdt als nationaal eveneens een Suzuki in de klasse 350 cc waarin ook Cees Schrijver (Wolphaartsdijk) slag gaat leveren op een Ducati. Jan de Jonge in actie op zijn Suziki, waarmee hij ook dit seizoen weer zal uitkomen. Piet Goetheer uit Kloetinge maakt dit seizoen zijn debuut op een 500 cc Kawasaki. Bij de andere renners in deze categorie behoren Dick van de Klooster op BMW, Cees Schrijver op Kawasaki en Cees van den Dries (Ovezande) op Suzuki. Dick van Wel (Goes) rijdt op een 450 cc Honda. Aan de sprintwedstrijden gaat Cees Schrijver, de nationale titel houder, deelnemen, terwijl Adri de Korte en Adri van de Broeke weer een team zullen vormen, onder an dere in de zes uren-race te Zand- voort die zij vorig jaar wonnen op hun 250 cc-Suzuki. Voor de Standaardraces in Zand- voort staan de volgende Zeeuwse renners genoteerd: Opree (Brou wershaven) op 600 cc BMW, Van de Weele (Souburg) op 250 cc Yamaha en Janse (Vlissingen) op 350 cc Yamaha. VOETBAL De eredivisieclub Go Ahead heeft in Wezep voor 1500 toeschouwers een oefenwedstrijd ge speeld tegen WHC, dat uitkomt in de eerste klasse van het zaterdag voetbal. Go Ahead, dat bij de rust met 2—0 leidde, won met 4—3. (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN Koploper Ooster hout verloor in de eerste competitie helft slechts één wedstrijd en dat was tegen het Zeeuwse afdelingsteam. Jain Willem Visser c.s. hebben deze prestatie in de return niet kunnen herhalen. Visser verloor opnieuw van B-speler Kempees. Frans Midavaine won thuis van Achterhof, doch moest nu in 3 games het onderspit delven. Ook het herendubbel werd thuis ge wonnen, doch in de Oosterhoutse sporthal, die uiteraard een heel an der speltype vraagt dan een gymzaal, werd eveneens In 3 games verloren. Nel Ririhena en Els Koppejan had den meer succes met hun enkelspe len, doch verloren het dubbelspel op het nippertje in de verlenging van de 3e game. In beide mixedpartijen was de voor de Zeeuwen nadelige score vrij groot. Uitaliaigeh: HE A. Kempees—J. W. Visser 1512 150, J. AchterhofF. Midavaine 1215 155 156; DE T. MichielsenN. Ririhena 111 6 11 611, L. van PraagE. Koppe jan 111 511; GD Michielsen en KempeerRirihena en Outermans 159 152, A. Zaal en J. Achterhof E. Koppejan en F. Midavaine 15 13 157; HD J. Achterhof en A. KempeesC. Outermains en J. W Visser 156 16—17 151, F. Michiel sen en L. van PraagE. Koppejan en N. Ririhena 156 416 1813. Avamiti had een gemakkelijker wed strijd tegen hekkesluiter Typhoon II. De Middelburgers wonnen alle par tijen in twee games, uitgezonderd het damesdubbel dat in drie games ver loren ging. Deze 71 uitslag is de grootste die er in de le klas viel in dit seizoen. Alle ploegen zijn aan elkaar gewaagd. Zelfs de laagste ge plaatste won in acht wedstrijden 21 partijen. Koploper Oosterhout won 4 wedstrijden met de kleinst mogelijke 53 score. De ranglijst; Oosterhout 8 6 1 1 13 3925 Avanti 9 5 2 2 12 43—29 Zeeuws team 9 4 2 3 10 3537 Flying Shuttle 9 3 3 3 9 3834 Blauw Wit 8 1 5 2 7 30—34 Zwaluwen 2 5 117 1 2143 Typhoon 2 8 17 1 2143 Uitslagen van die afdelingscompeti tie: le klas: Marathon 1Avainiti 2 80; 2e klas: Rillandia 3Avarnti 3 44, Wings 3Wings 2 17, Astroï- dienWings 3 71, Maraliion 3 Avanti 3 53, Wings 2Rillandia 3 62, Fifteenth Point 2-fWings 3 08; 3e klas: Ril'laradïa 4Avanti 4 35, PZEMAstroïden 2 26, Avamiti 4 Winigs 5 71, Astroïden 2Wings 4 7—1. Jan Ganseman beschouwt zichzelf ook ten beetje als een rebel, maar met eerlijke bedoelingen. Hij zegt dan ook: „In Zeeland dreigt hetzelfde als in de top van de Nederlandse wielrennerij. De twee verenigingen trachten eikaar vliegen af te snoepen en daar gaat de wielersport kapot aan. Een consul zou zoiets moeten voorkomen Laten ze elk rn hun eigen gebied blijven. En zien ze in Zez Jwsch-Vlaanderen kans om een goede vereniging op te bouwen, dan is dat alleen maar fijn. Laat die jon gens toch hun gang gaan. Het kan de wielrennerij slecht naar boven bren gen en daar moet iedereen voor wer ken. En niet voor zijn eigen persoon, lijke eer. Of niet soms? ROB VAN DEURSEN (Van onze sportredactie) RIJSBERGEN Jac van Aert moest verleden jaar met een beschei den klassering genoegen nemen in de Stern-cross. Vijftiende werd hij. Op flinke afstand van winnaar Jan Zijderlaan. Beneden zijn doen. Maar er was een excuus. De Rijsbergenaar had last van een blessure. Ook dit jaar ziet de DJA-atleet zich niet op een van de ereplaatsen eindigen. Het is geen valse bescheidenheid van de Rijsbergenaar, die zowel in 1969 (tweede achter Wim van Gerven, die te Iaat was voor de tien kilometer en daarom maar op de halve afstand startte als 1970 (derde) een uit stekend figuur sloeg bij de nationale veldloopkampioenschappen over vijf kilometer. Het is nog steeds die oude blessure. Niet dat hij er nu nog last van heeft. Maar hij heeft er een flinke trainingsachterstand door op gelopen. (Van* onze sportredactie) BREDA Onderstaand enkele belangrijke mededelingen met betrekking tot de Stem-cross van zondag: 1. Het parcours is bereikbaar met stadbus lijn 6. Het eindpunt is in de Marialaan, vanwaar het nog vijf minuten is naar Wolfs- taer. 2. Vanaf 11.00 uur zijn de kleedgelegenheden in het recrea- tiebad Wolfslaer geopend. Ieder een krijgt daar een haak voor zijn kleren. 3. Auto's en bussen kunnen ge parkeerd worden op het parkeer terrein van het recreatiebad. 4. Individuele deelnemers, die wel zijn ingeschreven, maar nog geen startnummer hebben ont vangen, kunnen dit tegen beta ling van f. 1,50 afhalen in de voorhal bij de ingang van het zwembad. Voor de scholen en verenigingen moet de leraar of ploegleider de startnummers af halen. 5. Iedere deelnemer wordt ver zocht vier sluitspelden mee te brengen om het startnuimmer op de borst te kunnen bevestigen. 6. Tussen 11.00 en 12.15 uur bestaat in beperkte mate gele genheid tot na-inschrijving, tegen verhoogd inschrijfgeld ten bedra ge van f. 2,50 per deelnemer. 7. Er wordt gefinished in zoge naamde fuiken. Aan het start- nummer is een label met een kleurenstrook bevestigd, die men in de fuik zelf moet afscheuren en aan het einde van de fuik moet inleveren. Aan de hand van de ingeleverde labels wordt de uitslag opgemaakt. Zonder label geen klassering. 8. Onmiddellijk na binnen komst van de best geplaatsten worden de bekers en medailles uitgereikt. 9. Iedere deelnemer krijgt, voor zover de 'voorraad strekt, een herinneringslint aangeboden. 10. De deelnemers, die in de luxe prijzen „vallen", krijgen bij de finish een kaartje, tegen inle vering waarvan men in de 'voor hal nabij de ingang van het zwembad de prijzen in ontvangst kan nemen. Pas vorig jaar oktober ging Van Aert, op advies van de sportleraar, waarvan hij op de tuinbouwschool in Zundert les kreeg, naar een sport arts. Die, de Bredanaar Van Opstal, schreef hem twee maanden rust voor Midden in het cross-seizoen. Het deed Van Aert pijn. Want het lopen, waarmee hij op vijftienjarige leeftijd begon eerst op school en later bij de KPJ en DJA is een grotte hobby voor hem. Maar Van Aert doorstond die twee maanden van kwelling goed, in de wetenschap dat het met zijn oeen weer in orde zou komen. Op drie ja nuari liep hij zijn eerste wedstrijd weer, de KPJ cross in Waspik. Het resultaat was opmerkelijk: een eerste plaats zonder enige oefening vooraf. Zoiets duidt op klasse. Ta lent heeft de Rijsbergenaar zeker. En dat wil hij na enig aarzelen ook wel toegeven. „Ik hoef er niet zoveel voor te trainen. Tenminste in verge lijking met anderen". De snelle terugkeer van Van Aert uit de vergetelheid, is ook een kwes tie van wilskracht. „Doorzettingsver mogen is een van mijn sterkste zij den". En dat heeft hij gekregen in België, waar veel clubs uit de grens streek hun kans op vettere prij zen dan in Nederland wagen. „Om doorzettingsvermogen te krijgen en ervaring op te doen, moet je in Bel gië gaan lopen. Daar heb je veel meer concurrentie dan hier" Een uitnodiging voor een Neder landse ploeg heeft Van Aert nog nooit ontvangen. De Rijsbergenaar neefl daar wel een verklaring voor". Wil je in een Nederlandse ploeg ko men, dan moet je naam hebben ge maakt op de baan. Naar de crossen komen practisch geen mensen van de bond kijken". En een baancarrière is niet voor Van Aert weggelegd In het verleden al liep hij alleen winters, vanwege drukke werkzaam heden in de zomer op het tuinders- bedrijf van zijn vader dat hij de laat ste tijd samen met zijn zuster dreef. Tuinder is Van Aert niet meer („Het is niet verantwoord. Je moet veel te grote investeringen doen en maar af wachten wat er uitkomt") - hij werkt sinds december van het vorige jaar bij Gemeentebeplantingen in Breda - maar 's avonds is hij nog vaak op het land te vinden. Van Aert, die momenteel nog steeds onder behandeling is van masseur Jan Roeien uit Baarle-Nassau .Die raapt de spieren op van mijn een been, dat twee centimeter korter is dan het andere. Dat been is namelijk minder ontwikkeld. En daardoor kreeg ik ook die spierkramp" wil van het lopende seizoen nog maken wat er van te maken is. Maar hij is reël genoeg om te be seffen dat het geen gemakkelijke op gave zal worden, weer een medaille te veroveren bij het Nederlands veld loopkampioenschap, dat op 7 maart in Emmeloord wordt gehouden. Hij wil er wel heen. „Ja, als de club gaat. Als de wagen vol zit". Jac Van Aert (22), bij KNAU A- junioren altijd al voorin de uitslagen te vinden „Ik zat altijd bij de eer ste vijf" hoopt volgend jaar hele maal terug te zijn. Maar hij zal dan op zwaardere tegenstand stuiten. Want de Rijsbergenaar, die slechts een- tot tweemaal per week traint, plus een wedstrijd in het weekeind, schakelt over van de vijf naar de tien kilometer. „Dat had ik dit sei zoen al willen doen. maar toen kwam die blessure er tussen. Als ik op de 5900 meter uitkom, zeggen ze altijd tegen mii dat ik beneden mijn stand leef Je moet de vijf kilometer ei genlijk ook zien als overgang van de junioren naar de senioren. En trou wens in Beïgië zijn de crossen meest, al toch langer, zo'n acht, negen kilo meter. Dus veel maakt het ook niet uit". CYCLOCROSS De Belg Eric de Vlaemink, wereldkampioen cyclo cross, heeft in de omgeving vanA- peldoorn het parkoers verkend, waar volgende maand wordt gestre den om de wereldtitel. De Vlaemink noemde het parkoers zwaar en was van mening dat bij nat weer de snelle rijders kansloos zouden zijn. De Nederlander Huub Harings reed zeven ronden op het parkoers en had een vrijwel gelijk oordeel.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5