Verwarming Spui-school heeft aandacht van b. en w. PRIJSSLAö KLANTEN PRUSSIA© Koopman legde functie neer Reimerswaal huisvuil in gaat plastic zakken ophalen Grint tekort bij Kreekraksluizen ANTWOORD OP VRAGEN RAADSLID ZITTEN GOED /etopl ZEER Fi)N wmmW9 IIPS VOOR Z4K-OEBRÜIK EXTRi- EP1TIE „REI MERS WAAL-I FORMATIE" APPELMOS Jf6f KWRTBIER jjfl LEVERPASTEI mh «indeiuxewc# INSCOTMKOyZïf KOEKEN stad streek HIER IS HET BEWIJS! DOPERWTJES^ KNAKWORST 7ÖB CHOCOLADE JBH KEÜKBBiroOPapSr APPELSAP US SHERRY BKSVICSE CHOC. MELK AD 1UTE KOFFIE SMEERKUS BLEBCWATOjpi L JAC. HERMANS Veehouder hield grote uitverkoop in Biervliet x4utodiefstal opgehelderd Cylinder stremde verkeer op Sloeweg Verkeer over Schelde neemt nog toe „Opper" Ekkenbus naar Koewacht Le<lGi> vergade ring ZLM Terneuzen V oorlichtmg mavo Axel Mr. Geurtsen voor VVD Terneuzen Sasse fotokring wordt actiever Sas van Gent VRIJDAG 22 JANUARI 1971 (ADVERTENTIE) 3/4liberpofc van goudreinekten^#^^ literblik grobe pob (JOweener palka's) eurofles('/2lir) <m alcohol 5 vol. potje „cah wé" inhoud 50 gram *9 ,UNOX" looeren- J&kJÊ* per blik 7 heerlyke iepen melk of? puur ZEEUWSCHE perarcrte beter ncduurzuivere per fles Pes „FINO" medium ar/ 2oogramspak dSA I mei noojjes beshtoid pak KWATTA g| /lA inhoud 30 porties £j0W vrwchbensiroop fO magere ËPtiFIk per literfles %yy 12 RONDO'S heerlijk by de koffie F3DODMERK pak a 25ogram pintje KARPERTON" inhoud 100 gram „KRISTAL" per flacon (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In antwoord op vragen van het PvdA- raadslid P. J. Huibrecht, naar aanleiding van de verwarmings- perikelen van de basisschool in Spui, delen b. en w. van Ter- neuzen mee dat zij bereid zijn medewerking te verlenen bij verbetering van de bestaande situatie. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Onder zeer grote belangstellig langs de weg ston den enkele honderden auto's gepar keerd is de veestapel en landbouw- inventaris van J. van der Sluis in de Braakmanpolder te Biervliet in het openbaar geveild. De 64-jarige vee houder, die 16 jaar in de „Spanjaards hof" heeft gewerkt en gewoond, zag met gemengde gevoelens toe hoe no taris A. van de Hoek uit Groede de machines en gereedschappen, alsme de 44 stuks vee onder de hamer bracht. De heer Van der Sluis be sloot, met het oog op zijn leeftijd, („ik ga straks van mijn AOW trek ken") een streep onder zijn bedrijfs uitoefening te zetten. Hij was niet on tevreden over de opbrengst van de verkoping, die zelfs belangstellenden uit België trok. De nieuwe bewoner van „Spanjaardshof' is de heer P van Driel uit Biervliet. De opbrengst bedroeg ongeveer 60.000.— (Van onze correspondent! MIDDELBURG D. de J. uit Mid delburg meldde donderdagmorgen vroeg dat zijn Fiat personenauto was verdwenen. Om 5.00 uur kwam er een telexbericht van de politie uit Berg enop Zoom, die een aantal jon gelui bezig gezien had aan het open breken van een andere auto. Toen dez eechter bemerkten door de po litie te zijn opgemerkt, stapten zij in een Fiat personenauto en verdwenen daarmee in de richting Roosendaal. De gemeentepolitie in Roosendaal kan de gesignaleerde Fiat aanhou den. Bestuurder was de twintigjarige uit Middelburg afkomstige lasser W. M„ terwijl de twintigjarige varens gezel J. A. uit Arnhem de auto had gestolen. Deze personen waren ook degenen die in de nacht van zondag op maan dag drie Simca's hadden gestolen. Met een daarvan zijn ze naar Arn hem gereden. Later is de twintigja rige varensgezel J. A. te Arnhem door de gemeentepolitie aangehouden en naar Middelburg overgebracht. Inzittenden waren verder de 22- jarige uit Middelburg afkomstige kunstschilder L. P., de 26-jarige Am sterdamse muzikant M. A. N. en de 18-jarige zonder beroep zijnde J. H. uit Hoogezand-Sappemeer. Voor ver hoor werden zij naar Middelburg overgebracht. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de Sloeweg is een vrachtauto van de firma Stoof uit Breda, geladen met een cylinder voor de Péchineyfabriek aanhet Slóe, in aanrijding gekomen met een over de ze weg liggende persleiding. De cy linder werd hierdoor van de auto af geduwd. Hierdoor is het verkeer op de Sloeweg enige tijd gestagneerd geweest, aangezien er een kraan aan te pas moest komen om de cylinder weer op de auto te tillen. Daarna kon het gevaarte naar Péchiney worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bijna 2,5 mil joen overgezette voertuigen: dat is de balans van de Provinciale Stoom' bootdiensten in Zeeland over het jaar 1970. Vlissingen-Breskens is de absolute recordhouder geweest. Ruim 1,2 mil joen auto's voeren met de prinses- senboten mee. Op Kruiningen-Perk- polder werden bijna 1,1 miljoen au to's overgezet. Hoedekenskerke-Ter- neuzen kwam net boven de 40.000 overgezette voertuigen uit. Overi gens is op dit traject een geringe toename van het vervoersaanbod ge signaleerd, in vergelijking met 1969. Op de beide „grote" veertrajecten nam het vervoersaanbod procentsge- wijs ons -veer evenveel toe als tus sen 1968 en 1969. Het is het college niet bekend dat ouders van aldaar schoolgaande kin deren gedreigd hebben bij voortdu ring van de toestand de kinderen tliuis te houden. Hoewel het ge meentebestuur van mening is dat de verwarming der school een zaak van het schoolbestuur is, krijgt de raad in zijn vergadering op donderdag 28 januari een voorstel van b. en w. om eenvijfde van de stookkosten voor rekening van de gemeente te nemen. Een extra-schoollokaal voor de openbare kleuterschool in Sluiskil vindt het college niet nodig. Het gemeentebestuur heeft een gesprek met de oudercommissie van de school gehad en „toen is gebleken dat in verband met het aantal kleu ters dat met ingang van het nieuwe schooljaar de school gaat verlaten, mede in ogenschouw genomen het aantal kinderen op de wachtlijst, uitbreiding voorshands niet nodig is". Dit antwoorden b. en w. van Terneuzen op vragen hieromtrent van het Terneuzense raadslid H. J. Balk, gesteld in de vorige vergade ring. De raad krijgt eveneens een voor stel van b. en w. om de tarieven, die momenteel worden gehanteerd bij het in gebruik geven van de gehoorzaal in Hoek, te verhogen. Tot nog toe werden de tarieven gebruikt zoals die in de voormalige gemeente Hoek waren vastgesteld. Het college wijst erop dat, zelfs na de verho ging, de tarieven 50 procent bedra gen van die welke gelden voor de foyer van het Zuidlandtheater. Ook komt een voorstel ter tafel om de grondprijzen in het exploita tieplan „industrieterrein mr. F. J. Haarmanweg" voor de derde maal te verhogen en wel van f 15 naar f 16 per vierkante meter. Voorts staan diverse grondverkopen op de agen da, grondaankopen en huisaankopen in verband met saneringsplannen. Verder een voorstel om een beroep tegen afwijzing van het toekennen van een doorstromingspremie onge grond te verklaren. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Nadat hij gedurende 17 jaar in Kloosterzande heeft gewerkt, gaat wachtmeester eerste klas bij de rijkspolitie. I. Ekkenbus Kloosterzande verlaten. Hij is overgeplaatst naar de groep Axel en zal rayon-commandant van Koewacht worden. De heer Ekken bus, een gezien figuur in Klooster zande, is bevorderd tot opperwacht meester. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De afdeling Ter neuzen van de ZLM houdt op vrijdag 19 februari a.s. om twee uur 's na middags in hotel Des Pays Bas te Terneuzen een algemene ledenver gadering. Twee bestuursleden moe ten worden gekozen in de plaats van de heren D. Scheele en A Dees, die evenwel beiden herkiesbaar zijn. Verder zullen er afgevaardigden voor de kring worden benoemd Tenslotte zal door de heer J. Cevaal, deskun dige van de afdeling verzekeringen van de ZLM, een inleiding worden gehouden over het onderwerp: „Wel ke risico's dient men te verzekeren (Van een onzer verslaggevers) AXEL De christelijke mavo te Axel heeft onder grote belangstel ling een ouderavond gehouden. Het onderwerp betrof de beroepskeuze en de daarbij behorende studiepak ketten. De heer Klein, directeur van de school, stelde in zijn inleiding dat ook in het onderwijs een streven naar specialisatie merkbaar is, het geen zeker geldt voor de adviezen inzake school- en beroepskeuze. Daarna besprak schooldecaan F. van Vliet de mogelijkheden van mavo 3 en 4 met hun diverse vakkenpak ketten. Aan de hand van een sche ma kwam duidelijk uit welke aan sluitingen deze respectieve onder wijsvormen geven en welke vakken gewenst zijn. Mejuffrouw Jurry, jeugdconsulen- te van het gewestelijk arbeidsbu reau te Terneuzen, gaf een algemeen overzicht van het kiezen van een beroep. Afgaande op interesse en capaciteiten in bepaalde vakken kan men het kind voorzichtig in een bepaalde richting sturen. Zij wees ook nog op de mogelijkheid van een beroepskeuzetest. De heer Overbeeke, eveneens een jeugdconsulent van het arbeidsbu reau, bouwde op een flanelbord een beroepenschema op, gebaseerd op onderricht op mavo 3- of 4-niveau. Na de pauze bestond voor de ouders gelegenheid een forum, dat onder leiding stond van de schooldirecteur, vragen te stellen over de behandel de onderwerpen. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG Tijdens de voor jaarsvergadering van de postduiven vereniging „De Voorwaarts" te Zaamslag-Veer, deelde de voorzitter, de heer P. Koopman, de vergadering mede dat hij zijn functie beschik baar stelde. Hij achtte de tijd geko men om 'na een periode van 25 jaar de voorzittershamer gehanteerd te hebben deze taak aan een jongere kracht over te geven. De heer Koopman blijft wel be stuurslid, dit bleek ook wel wense lijk te zijn. want tijdens het agenda punt bestuursverkiezing gaf ook de secretaris, de heer C. van Doorn, te kennen af te treden, waarmee dus twee belangrijke vacatures waren ontstaan, die zoals uit de discussies bleek, de vergadering zwaar op de schouders drukten Met de benoeming van de heer C. Bareman tot be stuurslid en de beslissing dat het bestuur zich in een extra bestuurs vergadering op 3 februari over deze problematiek zal beraden, werd tenslotte van dit punt afgestapt. De heren J. Leenhouts (penning meester) en H. Scheele werden her kozen. Aan het begin van deze druk bezochte vergadering memoreerde de voorzitter nog even het afgelopen vliegseizoen, dat gunstige resultaten voor de vereniging had. Na het vaststellen van de contri butie op tien gulden per lid per jaar werd overgegaan tot het uitreiken van bekers en andere prijzen aan de verschillende kampioenen. Kampioenduif werd een dofter van de heer H. de Feijter Axel met 155 punten Algemeen kampioen eerstgetekende oude duiven 1 Bare- man-De Blaeij 192 punten. 2 P Wil- lemsen 165. 3 P. Koopman 136. 4 R. Harms Axel 128. 5 H. Scheele 122. Oude duiven: vitesse: 1 P Wil- lems 113 punten, 2 H. Scheele 74, 3 P. Koopman 66, 4 W de Putter Axel 61, 5 Bareman-De Blaeij 60. Mid- fond oude duiven: 1 Bareman-De Blaeij 132 punten, 2 F. Scheele 110, 3 D. de Jonge 80, 4 C. van Boven Axel 76, 5 P Koopman 70 punten. Oude duiven, fond: 1 r. Harms 35 punten. 2 P. Willemsen 20, 3 W. de Putter 5 punten. Onaangeduid kampioenschap jonge duiven: 1 D. de Jonge 528 punten, 2 P Willems 504, 3 Bareman-De Blaeij 433, 4 H. de Feijter 423, 5 H. Scheele 422. Aangeduid kampioen schap jonge duiven: 1 C. van Boven 139. 2 P Willemsen 118, 3 Bareman- De Blaeij 109, 4 D. de Jonge 104, 5 Bareman dz. 101. Uitslag koppelkoers jonge duiven: 1 C. van Doorn en Bareman-De Blaeij. 2 J. Hamelink en D. de Jonge, 3 P. Willemsen en combinatie Sakker-Dees. Oude duiven: 1 H. de Feijter en C. van Boven, 2 F. Scheele en C. van Doorn, 3 Bareman dz. en W de Putter. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Vrijdag 22 janu ari 's avonds om acht uur belegt de VVD een bijeenkomst in hotel Rot terdam tevTemeuzen. Mr. A. Geurt sen, .id van de Tweede Kamer zal spreken over het onderwerp: vrü-of niet. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT De Sasse fotokring heeft haar jaarlijkse ver gadering gehouden. De voorzitter, de heer M. Aertse, opende de vergade ring. Voorts zei hij met enige spijt, dat er een kleine achteruitgang is in de activiteiten van enkele leden en hij spoorde hen aan hun hobby te blijven beoefenen. De volgens rooster aftredende se cretaris en tweede commissaris wer den herkozen. Tijdens de rondvraag werden voorstellen gedaan betref fende ontplooiing van activiteiten. Onder andere werd besloten tot aan koop over te gaan van een bandre corder en diaprojector, zodat geen beroep meer behoeft te worden ge daan op de toestellen van de leden. (Van een onzer verslaggeefsters) REIMERSWAAL De burgers van Reimerswaal krijgen dezer da gen van hun gemeentebestuur een cadeautje. Burgemeester en wethou ders van deze nieuwe gemeente hebben namelijk besloten de ingeze tenen de vuilnisemmers die zij al geruime tijd in gebruik hebben, te laten behouden. Per 1 februari zal het huisvuil in Reimerswaal worden opgehaald per plastic-zak (uiteraard worden weggebracht per „as"). In een extra editie van „Reimerswaal- informatie" geven de in Kruiningen gezetelde bestuurderen een toelich ting op deze zak-zaken, aangevuld met enige nuttige tips. De zakken zijn de afgelopen da gen uitgedeeld door de gemeente werklieden. Bij iedere woning wer den twee pakjes van twintig zakken afgeleverd. Dit geschiedde gratis, want de kosten zijn in de reini gingsrechten inbegrepen. De begro ting van deze dienst vermeldt een kostenpost van f 350.000 in het jaar 1971. De opbrengst van de „rechten" is f 180.000. Het omsmelten van de oude vuilnisemmers tot containers kanaalzone Oecumenische dienst Vrijdag avond zal er in het kader van de week van het gebed een oecumeni sche dienst plaatsvinden in de Ne derlands hervormde kerk in Sluis kil. In deze dienst zullen voorgaan de gereformeerde predikant ds. V. d. Veen uit Terneuzen, pastoor Breure uit Sluiskil en de Neder lands hervormde predikant ds. J. v. d. Eyk uit Sluiskil en Sas van Gent- Philippine. Aanvang half acht. ■BBBHbS (Van een onzer verslaggevers) RILLAND BATH Door de lage waterstand in de rivieren stagneert de aanvoer van grint voor de bouw van de Kreekraksluizen nabij Rilland Bath. De Belgisch-Nederlandse aan nemerscombinatie betrekt het grint uit de omgeving van het Duitse Mannheim. Zij wil nu proberen om ook dichter bij huis te kopen. Vol gens directeur P. de Heus van deze combinatie De Benedac is de toestand kritiek. De voorraad grint op de bouwplaats bedroeg gisteren slechts 4.000 ton. Normaal heeft zij de beschikking over een voorraad van 20.000 ton. „Volgende week" zo deelde de directeur van Benedac gisteren op een persconferentie mede „heb ik 9.000 ton nodig. Ik heb ze niet en dat is toch wel zorgelijk." Men heeft het grint nodig voor de aanmaak van beton. Gisteren werd in de bouwput van de Kreekkraksluizen de 100.000e kubieke meter beton gestort. In to taal is er voor deze gigantische slui zen, met de bouw waarvan een be drag van ca. 70 miljoen is gemoeid, 260.000 kubieke meter betom nodig. De Kreekraksluizen, die een onder deel vormen van De Schelde—Rijn verbinding, moeten in maart 1974 ge reed zijn. Door sterke rationalisatie heeft Benedac de grote kostenstijging van het afgelopen jaar goed kunnen opvangen. In deze combinatie wer ken twee Belgische en drie Neder- De 100.000e kubieke meter beton wordt gestort. landse aannemingsmaatschappijen, waaronder Albouw uit Breda, samen. Aan de bouw van de Kreekrakslui zen, die in het voorjaar van 1969 is begonnen, wordt door 200 man ge werkt. De helft van hen komt uit Turkije. Deze gastarbeiders zijn in een hotel in Bergen op Zoom en in een oude pastorie te Woensdrecht ondergebracht. zal de gemeente wel te duur zijn geweest, want: „De aanwezige em mers mogen door de burgers behou den worden". „U kunt ze gebruiken als „stan daard" voor de plastic zak". Er zit echter een addertje onder het gras van de vuilnisstortplaats: de emmers mogen niet meer langs de straat worden gezet. „Doet u dit toch, dan nemen de ophalers aan dat u geen prijs meer stelt op de emmer en wordt deze meegenomen". Op die manier kunt u het gemeentebestuur dan weer een presentje teruggeven. Men moet voortaan alleen de zakken langs de kant van de weg laten „zakken", hetgeen volgens het ge meentebestuur 'n ordentelijk gezicht zal opleveren. „Voor de deur geen rommelige, rammelende, beschadig de emmers meer", stelt het colle ge van b. en w. tevreden als voor deel vast. De ervaring elders leert dat baldadige kleine „smerige rotjo- chies" de zakken best aardig voetbal materiaal vinden en aangezien een zak gauw kapot is, is de straat binnen de kortste keren één grote ordentelijke verzameling potjes, blikjes, doosjes, theeblaadjes, koffie- dikdundingetjes en ander aardig uit ziend ornamentiek. Maar dat is na tuurlijk muggenzifterij, want de voordelen zijn inderdaad legio. Het gesjouw is voorbij, de vuilnisemmer zal voortaan steeds schoon en dus hygiënisch zijn. Als de „bak" vol is dat u er gewoon een nieuwe „zak" in. Enzovoort, enzovoort. Maar zet dus niet per ongeluk uw „standaard "aan de weg, want dan bent u hem kwijt. Zet zo bijvoor beeld ook nooit per ongeluk een zak op een toevallig voor uw deur op het vaste zakplekje geparkeerde au to neer, want dan bent u de auto kwijt. Die wordt natuurlijk als standaard meegenomen. Laat ook uw kleine Jantje niet met die zak in zijn hand klaarstaan als „die lieve meneer van de vuilnisauto" langs komt. Jantje weg. Ook mogen, zo stellen b. en w. geen andere dan door de gemeente verstrekte zakken worden gebruikt. Omstreeks april krijgt iedereen nog eens twintig (dan bedrukte) zak ken. Dus: geen boterhamzakjes en dergelijke rotzakken langs de weg zetten....Grootzakverbruikers kunnen binnenkort extra zakken kopen voor 20 cent per stuk. Wat betreft die container: de „zak- lopers" onder u, dat wil zeggen diegenen die in het vervolg constant naar de weg lopen om weer een vol le zak weg te brengen, voor die grootzakgebruikers dus wordt door de gemeente het gebruik van een container in overweging gegeven: Kosten inclusief één maal per week leegmaken van de vergaarbak van 750 liter zijn een uitkering ineens, ofwel f 400 per jaar. Ook de zakken worden voortaan maar eenmaal per week opgehaald. Twee maal per maand zullen grof vuil en tuinafval worden opgehaald. Van dit soort viezigheid mag per keer niet meer dan „hoogstens 250 liter" (voor de Reimerswalers die een sloot in hun tuin hebben of een beerput) per perceel worden neergezet. „Alle kis ten, teilen enz, waarin grofvuil wordt klaargezet, worden niet ge leegd maar meegenomen", gniffelt de gemeentereinigingsdienst in zijn grijpgrage handjes wrijvend. Dat zal winst worden! En nu dan nog iets nuttigs gezegd. De gemeente heeft namelijk nog een aantal wenken voor het gebruik van een zak Ten eerste: „de zak vol lucht slaan en dan in de emmer plaatsen". Vervolgens moet de dus al gevulde zak, volgens alweer het citaat, worden gevuld „met huis vuil". Waarmee denkt u dat b. en w. u scherpe voorwerpen in een zak wil laten doen? „Met overleg". Dus geen schop gebruiken. Dan moet u ook niet vergeten, want dat deed u vroeger ten tijde van de goeie oude „bak" namelijk wel fout, dat „na het deponeren van huisvuil in de plastic-zak uw huisvuilemmer af sluiten" gewenst is. U bent overi gens niet verplicht het vuil te depo neren. U mag het er ook gewoon in stoppen. Morgen, zaterdag 23 jan Bergen op Zoom 12.26. Hansweert 11.35, Tenvmzen 11.06 en 23.49, Vlissingen 10.37 en 23.20, Wemeldinge 12.16.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2