Initiatief van John Maas en Gilbert Brandt AXEL KRIJGT MET ATAC '71 NIEUWE TAFELTENNISCLUB PLATJOUWJK BEN TE NONCHALANT SOMS Hoofdplaat-RIA topwedstrijd in eerste klas WEINIG PERSPECTIEF VOOR HEREN VAN GSC Theo Middelkamp gaat toertochten organiseren Cisca Duden grote klasse Geen probleem Stem-cross: januari Spelen voor mn plezier' SSV vaster aan leiding gamtuwtydmee-ganaardenmb 00K VOOR H06E SPAARRENTE St.-Aloysius tegen TSF Zaamslag moet winnen h sport fa SchoolTe fa DONDERDAG 14 JANUARI 1971 (Van onze sportredactie) AXEL Donderdag 21 januari organiseren John Maas en Gilbert Brandt in het zaaltje bij het Gezel- lenhuis in Axel een avond, waarop tafeltennis centraal staat. Het is de bedoeling om op die avond te ko men tot de oprichting van een tafel tennisvereniging. Als die er eenmaal is de twee jeugdige initiatiefne mers twijfelen er niet aan of dat zal gebéuren dan wordt de leden voorgesteld de kersverse club de naam te geven van Atac '71, een naam, die John Maas en Gilbert Brandt ontlenen aan de tafeltennis vereniging, die Axel eens bezat, maar die door vertrek van enkele mensen naar elders jammerlijk ter ziele ging. Om de belangstellenden alvast een voorproefje te geven wat tafeltennis op hoog niveau tegen woordig betekent, zullen Wilfried Dumez en Paul Matthijssen van St.- Aloysius uit Graauw op die donder dagavond een demonstratie geven. De twee Axelaars hebben ook al een clubgebouw voor de tafeltennis- activiteiten. De nieuwe eigenaar van café De Gentse Vaart aan het Sydlowskiplein in Axel heeft de twee tafeltennisenthousiasten zijn zaal aangeboden. Eventueel zou er zelfs geprobeerd worden voor enke le wedstrijdtafels te zorgen. Het tweetal verwacht er veel van. Haas tig door elkaar pratend, willen ze in een paar zinnen alles zeggen, zo vervuld zijn ze van het idee, dat zij misschien de beslissende stoot zullen geven tot het oprichten van een nieuwe club. John Maas zegt: „Vol gens ons is er veel belangstelling in Axel voor het tafeltennis. We heb ben nu al een vaste kern van 10 man, die geregeld bij Gilbert thuis speelt. Maar omdat zijn huis nu verbouwd is, kunnen we daar niet meer terecht. We vonden dat het tijd werd, dat we er iets aan gingen doen. In november hebben we al tegen elkaar gezegd, dat we na de feestdagen zouden beginnen met een nieuwe vereniging. We hebben in Axel wat aanplakbiljetten rondge deeld en daar zijn nu al zo'n stuk of tien positieve reacties op binnen". Een voordeel voor het tweetal is, dat Remy Magnus, de trainer-coach en voorzitter van St.-Aloysius, heeft aangeboden te zullen helpen. Gilbert Brandt: „De heer Magnus heeft te-^' gen ons gezegd, dat hij hét zou toejuichen, als er wat meer tafèïteri- vereniging geweest onder de naam nisverenigingen in Zeeuwsch-Vlaan- deren zouden komen. Dat kan alleen de concurrentie voor z'n lagere teams wat vergroten". Als er donder dag genoeg belangstelling bestaat, dan wil het tweetal een voorlopig bestuur laten kiezen, dat de zaak in een half jaar tijd op poten moet zetten. John Maas zou dan secreta ris-penningmeester van het bestuur moeten worden en Gilbert Brandt zou dan de voorzittershamer voor een half jaar willen hanteren. Na De initiatiefnemers voor de nieuwe tafeltennisvereniging in Axel, John Maas en Gilbert Brandt, bespreken de gang van zaken rond de oprichting. zes maanden kan dan bekeken wor den met hoeveel mensen het bestuur moet worden uitgebreid. (Van onze badmintonmedewerker) TERNEUZEN De Avanti-spe- lers Cisca Duden en Coen Valcke- nier en de Koudekerkse Wingsleden Nel Ririhena en Kees Outermans hebben in een tweedaags C-tournooi te Waalwijk verrassende resultaen bereikt. Ciska Duden heeft dit sei zoen nog geen moment de vorm gedemonstreerd die haar vorig jaar tot Zeeuws kampioen maakte. Afgelopen weekend was de vorm er echter weer en zij presteerde het om zich in alle finales te spelen en die finales bovendien te winnen. Een zeldzame prestatie. Haar part ner in het damesdubbel Nel Ririhe na bracht het in het enkelspel tot in de kwartfinale. En in het gemengd dubbel met Kees Outermans even eens tot de kwart finale zodat ook zij op een zeer geslaagd toernooi terug zien. Het herendubbel Outer- mans-Valckenier was minder succes vol. In de tweede ronde werd het duo uitgeschakeld. Valckenier bracht het in zijn enkelspel even eens tot de laatste acht. De ge- mengddubbeltite] met Ciska Duden was voor hem de bekroning van eer> goed gespeeld toernooi. De eventuele naam van de nieuwe vereniging was geen probleem. Zij zuilen de aanwezigen voorstellen om er Atac '71 van te maken. Maas: „Er in Axel al eens een tafeltennis- Atac: Axelse tafeltennisvereniging. Die vereniging is echter langzamer hand verdwenen toen een paar men sen, die er enorm veel voor deden, gingen verhuizen. De laatste jaren hebben wij echter gemerkt, dat de belangstelling voor het tafeltennis in Axel weer groeiende was en daarom willen we nu een club oprichten. Met ons groepje spelen we zo nu en dan wei eens een oefenwedstrijd tegen de PZEM in Terneuzen, maar dat willen we uitbreiden". Het tweetal verwacht, dat het na de volgende week donderdag kan beginnen met 30 leden. Veel meer kunnen ze er ook niet hebben, om dat er nog niet genoeg materiaal beschikbaar is. Voorlopig hebben John Maas en Gilbert Brandt een leeftijdsgrens gesteld van 15 jaar. Wie ouder is mag lid worden. Brandt: „We hebben nog maar twee tafels en als we jongens en meisjes, die jonger dan 15 jaar zijn, lid laten worden, dan verliezen we die leden zo weer. Want dan moeten ze veel te lang wachten voordat ze een par tijtje kunnen spelen. Hetzelfde geldt voor het feit, als we in een keer teveel leden zouden aannemen. Dan krijg je ook de problemen met het lange wachten tot iemand eens een keer kan spelen. Want geld om meer tafels aan te schaffen hebben we voorlopig niet. Zo'n echte wed strijdtafel kost f. 400 en dat is voor een pasbeginnende vereniging een hoop geld. Zouden we er direct een kopen, dan moeten we zo'n hoge contributie gaan heffen, dat dat niet mogelijk is". Gilbert Brandt en John Maas willen wel tegen september van dit jaar zover zijn, dat er aan de competitie kan worden deelgeno men, In eerste instantie wilden zij zich direct aansluiten bij de Neder landse Tafeltennisbond, maar dat werd hen door Remy Magnus afge raden in verband met de kosten. In september hopen ze echter zover te zijn. John Maas tot slot: „We win nen ook wel van het team van de PZEM, waarom zouden we dan niet in de competitie mee kunnen doen?" INSCHRIJFFORMULIER STEMCROSS N aam en voorletters Adres Woonplaats Geboortedatum Man/Vrouw (doorhalen wal niet van toepassing is). Komt uit voor fa Individueel ■fa Vereniging: -Te: Wil deelnemen/prestatieloop, in categorie 1-2-3-4-5-6 (wat niet van toepassing is, doorkruisen). Inschrijfgeld a 1.50 is voldaan: contant bij inschrijving/per giro. (Doorhalen wat niet van toepassing is). (Van onze sportredactie) AXEL Eens in het jaar komt Theo Platjouw, in Zeeuwsch-Vlaan- deren de enige topspeler op het groot biljart, als hij ook maar enigs zins tijd kan maken, in eigen omge ving in actie. En wel in het toernooi bekerkader handicap 38-2, dat afge lopen weekeinde en volgend week einde werd en wordt georganiseerd door de Axelse biljartvereniging Ed Horemans. Theo Platjouw moet dan even zijn liefde, het groot biljart, verlaten om zijn talenten tentoon te spreiden op het groene laken van 2.30 m bij 1.15 m, terwijl hij ge wend is aan de maten 2.85 m bij 1.42 m. Aan het toernooi mogen biljarters deelnemen, die minimaal derde klasser zijn. De hoger geklasseerden spelen met handicap. De derde klassers moeten 200 caramboles maken. Theo Platjouw daarentegen moet er 400 maken om een partij te winnen en daarbij heeft hij nog de extra moei lijkheidsfactor van een bezet mid denvak. De andere deelnemers aan het toernooi spelen allemaal met een vrij middenvak. Na Platjouw heb ben Dieleman en Freijser de zwaar ste handicap, want zij moeten 300 caramboles maken, maar hebben wel een vrij middenvak. Claijessens, Van Enenaam, Van Fraaijhoven en Leeraart hebben aan 200 caramboles voldoende om een partij te winnen. Theo Platjouw, die dit toernooi twee keer heeft gewonnen, staat na het eerste weekeinde op de tweede plaats achter Claijessens uit Sas van punten uit drie partijen, scoorde 600 Gent. Claijessens haalde 6 match- punten uit drie partijen, scoorde 600 caramboles in 46 beurten, haalde daarmee een gemiddelde van 10,71 met een hoogste serie van 75. Plat' jouw staat dus op de tweede plaats (Van onze sportmedewerker) GOES Koploper SSV nestelde zich in de zaalvoetbalcompetitie die in de Goese sporthal werd voortge zet, door een 51 overwinning op PTT nog steviger op de eerste plaats in groep A. Kloetinge won met 2X van Wolfaartsdijk. FC Be velanden bleef met 81 de baas over Kapelle. De overige uitslagen in groep A: Cortgene Wolfaarts dijk 112; Yerseke - Kapelle 50. Robur - Yerseke 17. In' groep B nam Wemeldinge de kop over van 's Heer Arendskerke door met 4.1 van Schelde Intern te winnen. Bevelanders won met 40 van Keuringsdienst en Inter Scaldis versloeg Inter Viola 30. De standen: Groep A: SSV 11-20, Goes 10-17, Kloetinge 11-14, Wolfaartsdijk 12-14, Yerseke 12-14, PTT 11-12, FC Beve land. 11-10, Robur 11-7. Cortgene 11-5, Kapelle 12-0. Groep B: Wemeldinge 9-14, Beve landers 9-13, 's Heer Arendsk. 8-12, Dewed. Boys 8-12, Initer Viola 9-7, Schelde Intern. 9-6, Inter Scaldis 9- 6, Keuringsdienst 9-0. maar wat die handicap voor hem betekent, zegt wel het feit, dat hij uit 4 partijen 6 matchpunten haalde, 1595 caramboles scoorde, daarvoor 44 beurten nodig had, hetgeen zijn gemiddelde bracht op 36.02. Met een hoogste serie van 238. Platjouw vindt het helemaal niet erg om op die tweede plaats te staan. „Ik heb van Claijessens verloren. En ik moet zeggen, dat hij beslist goed speelde. Normaal maakt hij een gemiddelde van 8 geloof ik en tegen mij speelde hij met een gemiddelde van 20. Dat vind ik knap. Ik heb trouwens toch de indruk, dat bet spelpeil de laatstejaren in Zeeuwsch-Vlaanderen sterk vooruit gaat. Ik ontmoet steeds sterkere te genstanders", aldus biljarter Theo Platjouw, die voor de kost auto's verkoopt. Toch doet hij aan dit toer nooi louter voor de gezelligheid mee. Platjouw: „Ik geniet ervan zo eens in het jaar weer in Zeeuwsch- Vlaanderen te spelen. Omdat hier geen groot biljart staat, kom ik er bijna nooit aan toe, maar dit toernooi sla ik niet graag over". De nederlaag tegen Claijessens wijt Theo Platjouw aan nonchalance van zijn kant. „Ik wil niets aan de prestaties van Claijessens afdoen, maar ik had deze partij in feite moe ten winnen. Als je na zes beurten nog maar 25 caramboles van de over winning weg bent en je strandt dan op 395, dan heb je dat aan jezelf te danken. Ik moet toegeven, dat ik wat nonchalant stond te stoten. Dat heeft mij wel meer belangrijke partijen gekost. Het lijkt wel of ik op het juis te moment niet genoeg concentratie kan opbrengen. Het laatste jaar heb ik er wat minder last van, maar af gelopen weekeinde bleek toch weer dat het kan gebeuren", zei Theo Plat jouw. De Axelse biljarter ziet het toernooi van zijn vereniging als een ontspanning. Maar in februari zal hij tijdens de voorronden van het .Nederlands kampioenschap libre groot biljart er wel serieus tegenaan moeten. Im mers, Tini Wijnen heeft tegen hem gezegd tijdens de demonstratie in Axel, dat hij gezien zijn spel al vijf 'jaar in de ,ere-klasse thuishoort. „Maar", zegt nuchtere Theo Plat jouw", ik ga er niet speciaal voor trainen. Dat heb ik voor grote toer nooien wel eens gedaan, maar als het resultaat dan tegenvalt, is de klap zo groot en als je gewoon doet voor een toernooi en het valt tegen, dan kun je zeggen: pech gehad....". (ADVERTENTIE) Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%% NMS-Rentespaarbrieven. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! (Van een medewerker) TERNEUZEN In de eerste klasse van de zondagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland valt er over spannende wedstrijden weer niet te klagen. De ene topper na de andere. Aan de top van de ranglijst is dat ongetwijfeld Hoofdplaat - Ria. De eerste wedstrijd tussen deze twee concurrenten werd op 29 no vember van het vorige jaar onbeslist afgesloten (2—2). De Westdorpena- ren moeten eigenlijk winnen, willen zij niet te ver achter blijven. Of Hoofdplaat het zover laat komen valt nog niet te bezien. Het zou weer wel eens een puntenverdeling kunnen worden. Aardenburg zou daar heel blij mee zijn, want de Zeeuwsch-Vlamingen zullen wel niet al te veel moeite hebben met het bezoekende Renesse. Voor Dom burg ligt dat anders. Normaal ge sproken zijn de Domburgers op ei gen veld te sterk voor Schoondijke. Het ging de laatste weken van het oude jaar echter flink bergopwaarts met Schoondijke (wat Domburg trouwens ook al ondervond in Schoondijke (31 nederlaag). Een gelijkspel is zeker niet onmogelijk. Philippine is vrijwel uitgescha keld voor de titel. Bovendien lijkt er weinig perspectief te zitten in de reis van Philippine naar Burgh. DFS staat dan wel laag geklasseerd, maar draait de doelpuntenmachine van de Schouwse ploeg, dan is Philippine kansloos. Het gaat er intussen voor Hulsterloo maar zwart uitzien. Ze- veni punten uit 13 wedstrijden is een magere balans. Bovendien is de uit wedstrijd naar Lewedorpse Boys ook geen peuleschilletje. De Boys zijn inmiddels in de veilige midden moot aangeland, zodat een gebrek aan optimale inspiratie de enige hoop is voor de ploeg uit Nieuw Namen. Luctor is na een verbazend goede start van de competitie duidelijk aan het terugzakken. Het is niet te verwachten, dat dat tijdens de twee de helft van de competitie zal ver anderen. IJzendijke zag op eigen veld kans met 21 van de Hein- kenszandse ploeg te winnen. De re vanche-gedachte zou IJzenijke wel eens de das om kunnen doen, want bepaald rooskleurig is de positie van de Zeeuwsch-Vlamingen ook niet. (Van onze medewerker) BREDA Zondag staat in de hoofdklas zaalhandbal de belangrij ke wedstrijd tussen de dames van Niloc en Swift op het programma. Niloc heeft de leiding met een punt voorsprong op Swift. De uitslag van deze wedstrijd is dus belangrijk voor het verdere verloop van de competitie. Gezien het doelgemid- delde van beide ploegen (Niloc 78- 47, Swift 86-35) is het niet uitgeslo ten dat Swift de kop overneemt. De dames van Walcheren kunnen in de hoofdklas de derde plaats verstevigen. Tegenstander is Ver- burch uit Poeldijk dat zich in de degradatiezone bevindt. De dames van EMM (Middelburg) kunnen in de landelijke le klas opklimmen naar een gedeelde derde plaats. De Schutters uit Rotterdam, dat twee punten voorsprong heeft en de derde plaats bezet, komt naar Middelburg. De heren van EMM krijgen hekkesluiter Quintus op vi site, zodat de vierde plaats van de Middelburgse ploeg wel niet in ge vaar zal komen. Er is een kleine kans dat de dames van EBHV reeds zondag de kampioensvlag kunnen hijsen. Daar zijn echter twee voorwaarden aan verbonden. In de eerste plaats moet EBHV zegevieren over concurrent Boemerang en in die tweede pflaats moet de wedstrijd EW - Olympus krijgt GSC uit Goes op bezoek. Al- (Vlissingen) eindigen in een gelijk leen pech kan Dongen van een over spel. De Bredase dames hebben het winning afhouden. Concurrent For- dus niet in eigen hand. tuna uit Bergen op Zoom krijgt Dongen dat bij de heren in de EBHV op bezoek en zal het ook wel landelijke 2e klas de leiding heeft, klaren. (Van onze sportmedewerker) GOES De ren- en toerclub Theo Middelkamp die zich sinds zijn be staan eigenlijk alleen maar heeft beziggehouden met het stimuleren van het actieve weilrennen wil zich in de toekomst ook gaan toeleggen op het organiseren van toertochten. Reeds op de jaarvergadering werd hierover gediscusseerd en het be stuur dat links en rechts daarna zijn licht heeft opgestoken over deze zaak wil nu definitief overgaan tot het stichten van een toerclub die geheel zal opgaan in de thans be staande vereniging. Wel zal een spe ciale toercommissie worden ge vormd. Het bestuur van Middel kamp meent dat er behoefte in Zee land bestaat om te gaan toeren zoals men dat in Brabant en andere stre ken van ons land reeds geruime tijd kent. Het is de bedoeling dat de toer club Theo Middelkamp reeds in het. komende voorjaar gaat draaien. De heren M. Raas uit Goes en T. Ma- chielse uit Vlissingen gaan in eerste instantie deel uitmaken van deze club. Wanneer duidelijk blijkt dat er voldoende animo bestaat en daar twijfelt men niet aan zal binnenkort een gespreksavond worden gehou den waarbij enkele personen van Brabantse toerclubs voorlichting zul len geven. Zij die zich op deze manier fit willen houden kunnen reeds vanaf heden zich als lid van de toerclub Theo Middelkamp opge ven bij het bestuur of bij de heren M. Raas de Graafstraat 103a te Goes en T. Machielse Verlorenlandstraat 8 in Vlissingen. Volop spanning dus weer in de eer ste klas. Vraag blijft natuurlijk of er gespeeld zal kunnen worden. Re gen en vorst wisselen elkaar af. Beide zijn in deze periode funest voor een voetbalveld. (Van onze medewerker) AXEL Zaterdag gaat de tweede helft van de competitie van de Ne derlandse Tafeltennisbond van start. Voor de hoogste Zeeuwse vertegen woordiger, St. Aloysius 1, betekent dit een reeks wedstrijden van zeer zivaar gehalte. In de Promotiegroep P 2 Hoofdklas hebben de Zeeuwsch- Vlamingen als tegenstanders: Phoe nix (Delft); TSF (Schiedam); Victo ry '55 (Volendam); Tempo Team 2 (Amsterdam) en een reeds bekende tegenstander uit de eerste helft na melijk Wilskracht 1 uit Utrecht. Een zeer sterk gezelschap dat gaat strij den, allereerst om het kampioen schap en bovendien om de bezetting van de eerste drie plaatsen van de ranglijst hetgeen promotie naar de nieuw ingestelde Promotie-Ereklas inhoudt. Als eerste tegenstander ontvangt St. Aloysius 1 het Schiedamse TSF 1 zaterdag. De ontmoeting begint om 6 uur Enkele uren eerder speelt St. Aloysius 2 voor de Overgangsklas D 5, waarbij het behalen van de eerste plaats 'n mogelijkheid betekent voor plaatsing in de Promotie-Hoofdklas. De nummers 2 tot en met 5 blijven in de Overgangsklas terwijl nummer laatst degradeert naar de afdelings competitie. St. Aloysius 2 heeft als tegenstanders TSF 3 (Schiedam); Wilskracht 2 (Utrecht); Wibats 3 (Amsterdam); De Treffans 3 CRoélois- arendsveen) en Tilburg 2. TSF 3 is de eerste tegenstander die zaterdag bij de Graauwse reserves op bezoek komt. (Van onze voetbalmedewerkers) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagmiddagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland moet Zaamslag winnen van Wemeldinge. Dat moeten speelt hierbij een grote rol. Wolfaartsdijk heeft namelijk vrij, terwijl Veere op eigen veld tegen Bevelanders speelt. Bevelanders won dan weliswaar zijn laatste wedstrijd, maar de verwachting is toch niet, dat Bevelanders zo goed heeft overwin terd. dat het nu zelfs al tegen Veere is opgewassen. Wil Zaamslag dus niet te veel achterop raken, dan móet er gewonnen worden. 's-H Arendskerke is favoriet tegen het bezoekende Middelburg. Middel burg is echter nog lang niet veilig al heeft net drie punten voorsprong op hekkesluiter Bevelanders. De hoofdstedelijken zullen dan ook zeker proberen met minstens één puntje naar huis terug te keren Het thuisveld moet voor Heinkens- zand voldoende zijn om Mevo terug te wijzen. Beide ploegen hebben evenveel punten en voor beide teams staat er nauwelijks nog iets op het speL Datzelfde doet zich voor bij Arne- muiden 2 - Waarde. De Arnemuiden- reserves hebben een punt minder dan Waarde, maar het is bekend, dat zij (evenals Waarde) op eigen veld tot goede prestaties komen. Er zit dan ook weinig winstkans in voor de be zoekers. h

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 7