Brief van Terneuzense kabouters naar Belgische regering Jeugd natuur- wacht voor Axel 20% Ouders jeugdige werknemers te gast bij T.S.M. Actieve Hulsïénaar viert gouden huwelijksfeest standaard boekhandel ANTI-PROGILACTIE VOND IN KALLO WEINIG GEHOOR sensationel© Bekijks Auto's botsten In Westdorpe knorren steeds minder varkens BALANS OPRUIMING ooit in do boekhondol aangedurfd stad streek Gezellige avond voor jeugd en ouders v.v. Nieuw-Namen Chr. Willemstein zat 21 jaar in raad £S# Door de sterke groei van ons bedrijf konden wij de hand leggen op de gehele voorraad van enkele door ons overgenomen boekwinkels elders. Die voorraden verkopen wij uit tegen ongelooflijk lage prijzen, omdat niet alles meer even smetteloos is wegens transportschade e.d. Er zijn bijzonder interessante uitgaven bij. Wie het eerst komt, het eerst maalt. U krijgt nu beslist de kans van Uw leven! Nieuwe snackbar in Hulst Demonstraties van judo en volleybal Clinge ENERGIEKE VERKOPER Beroepingen Westdorpe St.-Jansteen OVER 2 WEKEN START DE PANNEN-ACTIE MET £-tKJ /o KORTING examens hoogwater WOENSDAG 13 JANUARI 1971 Terneuzense kabouters in hun „knollenveld" te Kallo. (Van onze correspondent). NIEUW-NAMEN De jeugd commissie van de voetbalvereniging te Nieuw-Namen gaat op 13 februari een gezellige avond beleggen voor de jeugdleden en hun ouders. Er zal onder meer een toneelstuk worden opgevoerd door de jongeren, onder regie van de heer F. Blommaert. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HULST Morgen (donderdag) viert het echtpaar Chr. Willemstein- Gijzel in Hulst zijn gouden huwe lijksfeest. De heer Willemstein is zeventig jaar en geboren in Schore. Zijn echtgenote negenenzestig en af komstig uit Kapelle-Biezelinge. Van het gouden paar geniet vooral de heer Willemstein grote bekendheid. Hij is jaren lang raadslid geweest. Op 1 augustus van 1930 kwam het Eerste verkoopdag donderdag 14 januari (OEDS HELMHOUT) RIDDERSTRAAT 25 BREDA echtpaar naar Hulst, waar juist op dat moment de viering plaatshad van het zevenhonderdvijftig jarige bestaan van de stad. Hij is in Hulst een zraer geziene figuur 'geworden. Bijna eenentwintig jaar heeft hij als gemeenteraadslid de belangen van de bevolking gediend. In 1949 werd hij voor de eerste maal tot raadslid gekozen en bleef dit tot de gemeen telijke herindeling van vorig jaar. De heer Willemstein heeft zich voor de jongste verkiezingen geen kandi daat meer gesteld, omdat hij naar zijn mening lang genoeg actief was geweest als raadslid. Gedurende zijn lidmaatschap van de raad heeft de heer Willemstein drie burgemeesters meegemaakt: de heren Truffino, Lockefeer en de huidige burgemeester P. Molthoff. Er is in de loop der jaren veel veranderd, alleen de sfeer in de gemeenteraad bleef volgens de heer Willemstein hetzelfde. „Ik heb ruim dertig verschillende raadsleden mee gemaakt", zegt hij, „en steeds heb ik prettig met hen samengewerkt" De jubilaris is er trots op, dat mede op zijn initiatief en met mede werking van de overige raadsleden natuurlijk een voetgangerstunnel on der de Graauwse Poort tot stand kwam, de ZVTM-bussen nu ook Nieuw-Hulst aandoen en in het nieuwe gedeelte van Hulst de kleu terschool „Het Kleuterparadijs" werd gebouwd. De heer Willemstein was verder onder andere tien jaar kerkraadslid. Thans is hij nog bestuurslid van het Rode Kruis en de sociale werkplaats Hulster Ambacht. Bij zijn afscheid van de oude raad op 22 maart 1970 werd hij voor zijn vele verdiensten als raadslid, kerkraadslid en lid van talrijke andere verenigingen onder scheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Geheel Nieuw-Hulst is in touw geweest om van de huwelijksdag van de heer en mevrouw Willem stein iets onvergetelijks te maken. Op de receptie, die van vijf uur tot half zeven in De Koning van Enge land wordt gehouden, zullen onge twijfeld vele vrienden en bekenden de bedde jubilarissen komen geluk- (Van een onzer verslaggevers) HULST Mevrouw J. A. Molt- hoff-Litiders zal vr»«dog aanstaande in de Bierkaaistraat de nieuwe snackbar „De Smickel" van Cor Bruyns openen. Dat gebeurt 's mid dags om 16.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Franse zwavel- koolstoffabriek Progil heeft er naast alle reeds bestaande anti comités een tegenstrever bij: Oranje-Vrijstaat uit Terneuzen. Zoals we gisteren meldden heb ben kabouters uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen bg het gemeentebe stuur van Kallo een bod gedaan op de grond, die in principe is ge reserveerd voor Progil en die te vens nog onteigend moet worden. De Terneuzense kabouters van Oranje Vrijstaat hebben nog meer plannen om hun ongenoegen over de voorgenomen Progil-vestiging bij de betrokken autoriteiten kenbaar te maken. De eerste pogingen in België zijn uitgelopen op een fiasco. In eerste instantie had men namelijk een brief geschreven aan de ge meenteraad van Kallo, waarvan de leden evenwel even hard worstelen met het Progil-probleem als de ka bouters kennelijk doen. Dezelfde brief zo is inmiddels besloten zal worden toegezonden aan het ka binet van staatssecretaris Vlerdek van streekeconomie in Brussel. Daarnaast hebben de leden van Oranje Vrijstaat nog andere plannen op het gebied van de bescherming van het Zeeuwsch-Vlaamse milieu. Op alle partners van de Europese economische gemeenschap zal se rieus beroep worden gedaan om aan de twee „ees" van EEG een derde E toe te voegen. Die derde „E" moet staan voor ecologisch. De kabouters willen van de economische gemeen schap namelijk een Europese econo mische en ecologische gemeenschap maken, waarin ook gezamenlijk wordt gesproken over en gewerkt aan de problemen van de luchtver ontreiniging of om in Belgische ter men te spreken de „lucht- en water bezoedeling". De kabouters hebben reeds aange kondigd de schriftelijke verzoeken aan de EEG-partners binnen afzien bare tijd de deur uit te doen. Of het zal helpen? In Kallo heeft men vooralsnog nul op rekest gekregen. De kabouterbrief heeft in tegenstel ling tot de verwachtingen zelfs de gemeenteraadsvergadering van het dorpje niet eens gehaald. Na afloop bleek uit een gesprek met waarne mend burgemeester Honore Onghena duidelijk, dat deze het ijveren van de kabouters niet zo heel serieus opvat. In de krant van dinsdag besteed den we aan het bezoek van de kabouters, die op de publieke tribu ne, waar op dat moment zegge en schrijve drie Belgen zaten, veel bekijks trokken, uitvoeriger aan dacht. Het optreden van de delegatie van Oranje Vrijstaat is overigens nog niet zo heel overtuigend ge weest. pas aan het slot van de bijeenkomst van de raad kwam het tot een schuchter gesprekje met een aantal gemeentelijke vertegenwoordi gers van Kallo. Het merendeel der raadsleden had toen reeds ongeïnte resseerd de kille raadszaal verlaten. De Terneuzense kabouters zijn evenwel niet voornemens zich zo heel snel uit het veld te laten slaan. Er wordt blijkens de reakties van maandagavond gebroed op een aam-tal nieuwe plannen, waarvan de pogin gen bij de EEG de eerste zullen zijn. Op de hierbij afgedrukte foto's ziet u de kabouters in gesprek met waarnemende burgemeester Onghe na van Kallo en gemeenteraadslid, tevens anti-progil-actie-leider Cor Dééls. Op de tweede foto de kabou ters in actie op het terrein waar straks Progil zal komen. m (Van onze correspondent). CLINGE De judovereniging en de volleybalclub CVC zullen op za terdag 16 januari om half acht in het gemeenschapshuis Mal Pertuus in Clinge een demonstratieavond houden. Om half acht zal begonnen worden. Allereerst zal de voorzitter van der Walle van de volleybalclub een uiteenzetting geven over de spelregels van de voleybal. Daarna zullen er twee wedstrijden gespeeld worden. CVC speelt tegen van Lij- bert - Verstraeten en vervolgens zullen de dames van de beide vere nigingen tegen elkaar binnen de lij nen treden. Na de pauze gaat de juidlovereni- ging zowel voor de jeugd als de senioren enkele wedstrijden spelen tegen Axel. Tenslotte zal er nog een demonstratie gegeven worden van judo en jiu-jitsu. De kabouters op bezoek in het ge meentehuis van Kallo. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeente Axel zal binnen afzienbare tijd een jeugdna tuurwacht krijgen. Er is inmiddels een bestuur geformeerd, dat de or ganisatie van activiteiten en hel be naderen van leerlingen van lagere scholen in de gehele gemeente ter hand zal nemen. Van de natuur- wacht kunnen alle lagere schoolver enigingen lid worden. Het is de bedoeling de jongelui langs deze van de natuur bij te brengen. Officieel wordt door de stichting jeugdnatuurwacht ook de bestrijding van baldadigheid omschreven bij de doelstelling van deze jongerenorga nisatie. Bij het initiatief in Axel is deze evenwel niet als uitgangspunt genomen. De heer C. Smies, voor lichtingsambtenaar van de gemeente en als zodanig nauw betrokken bij de organisatie, zegt daarover: „Ik mag wel stellen, dat die baldadig heid in deze gemeente minimaal is. Het gaat zuiver en alleen om de belangstelling voor de natuur zelf". Vrijdag komt het comité weer bij een om te bespreken wat voor stap pen verder ondernomen zullen wor den. Binnenkort zal vermoedelijk een instructiemiddag op touw wor den gezet, waarop het hoe en waar om van de Axelse natuurwacht uit gelegd moet worden. Het bestuur van de Axelse afde ling zal de komende maanden een programma opstellen met daarop tal van boeiende onderdelen. Zo zullen er excursies op touw worden gezet en films worden vertoond. Deskun digen zullen daarnaast op basis van vrijwilligheid en aan de hand van de praktijk trachten kennis der na tuur bij te brengen. Zo heel ver hoeft men daarvoor niet uit de buurt van de woonkern. De Axelse jeugdnatuurwacht is de derde in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Of vormen van samenwerking met dezelfde verenigingen in Hulst en Terneuzen mogelijk en wenselijk zijn, is nog niet ter sprake geweest. (ADVERTENTIE) ATTENTIE! - ATTENTIE Met spoed gevraagd: voor winkel te SLUIS Leeftijd 20 - 30 jaar. Prettige werkkring en hoog loon. Sollicitaties: TEL. 01155-2289 (afspraken) Schriftelijk Box 25 Axel Gereformeerde Gemeenten Be dankt voor Rotterdam-West H. Lig- tenberg te Genemuiden: voor Wol- faartsdijk Cihr. v. d. Poel te Yerse- ke. (Van onze correspondent). WOLPHAARTSDIJK Op de Oudelandsedijk in Wolphaartsdijk vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's respectievelijk bestuurd door J.K. en I.F. beiden afkomstig uit Wolphaartsdijk. Het ongeluk ontstond doordat I.F. teveel op het linkerweggedeelte van de weg reed, waardoor een frontale botsing ontstond. Beide personenau to's werden zwaar beschadigd. kanaalzone (Van onze correspondent) „Het aantal varkenshouders in Westdorpe vermindert heel snel. De ploeg is niet zo groot meer", zo begon voorzitter Florent de Boeije uit Westdorpe de jaarvergadering van de vereniging „Die spaart, die zorgt". De heer De Boeije was in zijn nieuwjaarstoespraak bepaald niet optimistisch gestemd. De opkomst van de led-en was immers ook maar heel matig. Maar ondanks alles is die jaarvergadering, die werd ge houden in de zaal van „Het oud Raedihuys" toch wel gezellig en ook wel nuttig verlopen. De voorzitter sprak woorden van dank aan het adres van secretaris- penningmeester E. de Maertelaere voor het veel werk dat hij had verricht. Ook de heer De Letter, die lange tijd ziek is geweest, kreeg woorden van lof, omdat hij ondanks alle tegenslag toch nog in staat was geweest de kascontrole uit te oefe nen. Als nieuwe leden van de commissie kascontrole werden gekozen de he- a-ain dat er nog 63 leden zijn. vUit het verslag van de penning meester bleek overigens dat de ver eniging nog over een dikke driedui zend gulden beschikt! De leden- en donateurslijst toonde aan dat wr nog 63 leden zijn. Er werd besloten het bestuur te beperken tot zeven leden. Tot nieu we penningmeester werd benoemd die heer Alfred Auidietiaeud, terwijl de heer René van Acker de zorg krijgt over het aanbrengen van merken bij de aanwezige varkens. „Eikels worden bomen" De Westdorpse fanfare „Eikels worden bomen" heeft een van haar tradities voortgezet. Ten huize van voorzitter E. Hendriks brachten de muzikanten de (sedert enige jaren gebruikelij ke) nieuwjaarsserenade, gevolgd door een muzikale rondwandeling door het dorp. Na deze rondgang werd in het lokaal van de fanfare bij mejuffrouw Emma de Rijcke een erwtensoepmaal aangeboden. Duivententoonstelling Er was dit keer een zeer grote belangstel ling voor de duivententoonstelling in café Centraal. De plaatselijke dui- venhouders en keurmeester J. Snel- ders uit Sas van Gent, toonden zich hierover zeer verheugd. De voornaamste uitslagen: Oude doffers: 1 R. De la Ruelle; 2 en 3 L. Belaert; 4 en 5 F. Herman; 6 R. De la Ruelle. Oude duivinnen: 1, 4, 9 en 10 F. Herman; 2 M. de Cock; 3 en 6 L Belaert; 7 R. De la Ruelle; 5 G. Bracke. Jaarling doffers: 1, 2, 3 en 8 F. Herman; 4 M. de Cock; 5 en 6 L. Belaert, 7 R. De la Ruelle; 9 J. de Houx; 10 M. de Cock. Jaarling-dui- vinnen: 1 P. de Bruin; 2 G. Bracke, 3 en 5: R. de la Ruelle; 4 F. Her man. Jonge doffers: 1, 11 en 14 H. de Mul; 2 R. De la Ruelle; 3, 4, 5, 6 en 10 F. Herman; 7 C. Strobinder; 8 en 12 M. de Cock; 13 en 16 L. Belaert. Jonge duivinnen: 1, 4 en 7 J. de Houx; 2 en 5 M. de Cock; 3 L. Belaert; 6 P. de Bruijne. Uitslag mooiste stand van vier aangeduide duiven: 1 F. Herman; 366 pnt. 2 L. Belaert, 365 pmt.; 3 M.de Cock, 365 pnt. (ADVERTENTIE) land van hulst Prijskaarting Zondag wordt in zaal De Kroon een prijskaarting ge houden. De kaarting begint om 19.00 uur. SOLA-ELITE PANNENMDEAAL VOOR AARDGAS EN ELECTRA (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de kantine van de Terneuzense Scheepsbouw Mij. had een ouderavond plaats voor de ouders van de jeugdige werkne mers die in 1970 in dienst zijn getreden bij de T.S.M. Naast de directie, bedrijfsleiding, bazen, leer meesters, consulenten Bemetel en een afgevaardigde van de l.t.s. te Axel, waren een zestiental ouders aanwezig. De directeur van het bedrijf, de heer J. Pannevis, wees er in zijn openingswoord op dat de TS.M. als een van de grootste metaalbedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen reeds ruim twintig jaar bezig is met het oplei den van jeugdige werknemers. „De scheepsbouw is", aldus de heer Pan nevis, „nog steeds een arbeidsinten sief bedrijf. Gedegen scholing van onze werknemers is daarom een eer ste vereiste." De heer Pannevis vond het verheugend dat praktisch alle ou ders die hun zoon, aan het bedrijf hebben afgestaan" op deze oudera vond aanwezig waren, om zodoende doei en organisatie van de opleidin gen die plaatsvinden in doorbetaalde werktijd, nader toegelicht te zien. Hij stipte nog even aan dat het bedrijf overdag te allen tijde open staat om ouders de gelegenheid te geven hun zoon te zien werken en het bedrijf in werking te zien. Hierna gaf hij het woord aan de heer Schoof, die op zeer duidelijke wijze met behulp van een overhead projector de organisatie van de Be- metel-opleidingen uiteenzette. Tot slot van het officiële gedeelte werd de film „mensen die wij altijd nodig hebben" vertoond, hetgeen bij alle aanwezigen bijzonder in de smaak vielen. Nadien was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door de ouders gretig gebruik werd ge maakt. MIDDELBURG Opleidings school voor het christelijk kleuter onderwijs in Middelburg, Akte hoofdleidster: mej. R. Arendse te Souburg, mej. J. Elzinga te Grijps- kerke. mej. L. Pieterse te Vlissin- gen. mej L. Suurmond te Souburg, mej. R de Rooij te Yerseke, mej. A. Nijssen te Yerseke, mej. N. de Valk te Nieuwerkerk en mej. M. Mol te Baarland. Morgen, donderdag 14 januari. Bergen op Zoom: 5.39 en 17.56. Hansweert: 4.50 en 17.16. Terneuzen- 4.10 en 16.35 Vlissingen: 3.40 en 16.01 Wemeldinge: 5.29 en 17.46.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2