„IJsclub nieuw leven inblazen JEUGD TERNEUZEN WIL GOEDE IJSVOORZIENING SUPPORTERSCLUB IN ST.-JANSTEEN FC Luik bewees Standard Luik een grote dienst De Meeuwen behaalde zege in toernooi van Seolto Pupillen HVV'24 wonnen Voor Theo Verschueren „Te weinig onderling contact iÊ Stem-cross: '24 januari Post/Karstens in zesdaagse van Grenoble Betwijfelen sport Groot aantal handtekeningen Arjaan de Schipper: 11 WEGGELOKT bureau 01600-48516 DINSDAG 12 JANUARI 1971 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Een deputatie van circa 15 Terneuzense scholie ren heeft gistermiddag aan wethouder drs. R. C. F. Barbé van die gemeente 3500 handtekeningen overhandigd, die een begeleidende brief, waarin om betere ijsvoorzieningen in Terneuzen werd ge vraagd, kracht moesten bijzetten. De deputatie stond onder leiding van C. A. van Rijn, die het actiecomité Ijsbaan vertegenwoordigde. In de brief, die de wethouder van sportzaken werd overhandigd, drukt het comité zijn verbazing uit over het feit, dat er tijdens de af gelopen vorstperiode is gebleken, dat er in de gemeente Terneuzen onvoldoende schaatsmogelijkheden zijn voor de jeugd. vangst had genomen, dat de gemeen te ook van mening was dat er wat aan gedaan moet worden. Maar dat er door de gemeente niet voldoende aan gedaan zou zijn, wilde de wet houder sterk betwijfelen. „De sport raad heeft zich nog voor de vorst in viel, uitvoerig met deze zaak bezig gehouden. Evenals de gemeente", al dus wethouder Barbé. „We hebben het terrein bij het openluchtzwembad bekeken, maar dat bleek te schuin af te lopen. Het parkeerterrein achter het stadhuis was ook al geen haalbare kaart". De wethouder verklaarde, dat hij deze zaak primair van belang achtte voor de Terneuzense ijsvereni- ging, die echter, zoals de heer Barbé gistermiddag voor het eerst vernam, niet meer functioneerde Barbé: „We hebben het erover ge had, maar rekenden op initiatieven van de ijsvereniging. Nu moet ik ho ren, dat die vereniging niet meer be staat". Van Rijn: „Officieel bestaat de cluo nog wel, maar alleen omdat er nog f 2000 in kas zit. Functioneren doet hij niet meer". Toch achtte wethou der Barbé het een zaak van particu lieren om initiatieven te nemen en daarna de gemeente om hulp te vra gen. Van Rijn: „Het is mij bekend, dat de gemeente in Sluiskil, Hoek en Zaamslag geholpen heeft door som mige stukken onder water te zetten. Waarom is dat in Terneuzen zelf niet gebeurd?" Wethouder Barbé: „De hulp van de gemeente is niet het gro te probleem, maar het terrein waar het moet gebeurén. Echt, we zijn op zoek geweest, maar we hebben geen geschikte mogelijkheid kunnen vin- Een citaat uit de brief: „Hieruit menen wij te mogen concluderen dat bij de gemeente de gedachte leeft, dat de bevolking niet voldoende geïnte resseerd is in het ijsvermaak. Het te gendeel bleek echter voor eenieder, die rond de kerstdagen èen blik op de eivolle vijver van het sportpark heeft geworpen. Zonder overdrijven kan gesteld worden, dat deze vijver momenteel de enige schaatsaccommo- datie van Terneuzen vormt. Door on voldoende onderhoud bleek de vijver na enkele dagen niet meer te berij den. Bovendien vormde het niet af gezette eendenwak een weliswaar niet gevaarlijke maar voor sommige schaatsliefhebbers toch een natte bij komstigheid". Het comité Ijsbaan heeft nu dus een handtekeningenactie op touw ge zet, die gistermiddag op het politie bureau van Terneuzen zijn hoogte punt beleefde in de overhandiging van ongeveer 3500 signaturen, die waren verpakt in een levensgrote kunstschaats. In de brief geeft het co mité aan, waar de leden aan gedacht hebben als mogelijke oplossing. Hot comité verzoekt in eerste instantie om een of twee door de gemeente aan te wijzen stukken land, die, wanneer omgeven door een simpele aarden wal, zoals het comité het noemt, bij vorst ondergespoten kunnen worden. Het comité acht het niet te veel ge vraagd van een gemeente met meer dan 30.000 inwoners. Ook zouden er_ op deze ijsbanen baanvegers aanwe zig moeten zijn. De gedachten van de leden van het comité gaan uit naar het nieuwe hertenkamp, waar vol gens hen, een prachtige hardrijders- baan zou kunnen worden aangelegd, met in het midden ruimte voor kunst rijders en beginners. Het comité acht de Otheense Kreek niet geschikt om als mogelijkheid naar voren te schuiven, omdat hier voor een langdurige vorstperiode no dig is en bovendien, omdat de diepe kreek gevaarlijk kan zijn. Aan het eind van de brief staat dan nog een opmerking over de Terneuzense ijs- vereniging, die volgens het comité ter ziele is gegaan als gevolg van on voldoende medewerking van de kant van de gemeente. zou moeten trekken en zo'n 15 man kwijt was voor onderhoudswerken aan de ijsbanen. De wethouder be loofde, dat hij de brief onder de aan dacht van de Terneuzense sportraad zou brengen. „Na al die moeite, die u gedaan hebt, ben ik dat wel ver plicht", aldus de heer Barbé. Nadat de scholieren Waren vertrok ken zei de wethouder, dat hij het bleef zien als een zaak van particu lier initiatief, waarbij de gemeente een helpende hand kan toesteken. „Een actieve ijsvereniging zou zelf een heleboel kunnen doen en wij zijn best bereid om medewerking te ge ven. Dat doen wij in Zaamslag, Sluis kil, Hoek en Biervliet ook. Maai- zo dra iemand gaat praten over aarden wallen om een stuk terrein leggen, dan komt het in het vlak van een fi nanciering. Het lijkt me het beste dat de ijsvereniging nieuw leven ingebla zen wordt en dat die de zaak op po ten gaat zetten ROB VAN DEURSEN Wethouder drs. R. C. F. Barbé: „Kom maar met suggesties den. Misschien dat er suggesties van uw bant kunnen komen?" De aanwezige scholieren gingen maar al te graag op die laatste uit nodiging van de wethouder in. De kolk voor het politiebureau werd ge noemd als mogelijkheid, maar daar bleek te veel zout water in te zitten. Als beste oplossing kwam uit de bus het parkeerterrein bij de sportvelden, waarin het gebouw van de Terneu zense padvinders staat. Wethouder Barbé beloofde, dat die mogelijkheid bekeken zou worden. Initiatiefnemer Van Rijn had graag gezien, dat er een paar piantsoenarbeiders waren geko men, die de nu beschikbare vijver hadden kunnen onderhouden, toen er ijs lag. De wethouder zag hier geen enkele mogelijkheid toe, omdat hij dan voor alle woonkernen een lijn (Van onze sportredactie). PRINSENBEEK In de zesdaag se van Grenoble, die op 25 januari van start gaat, zullen Peter Post en Gerben Karstens een koppel vor men. In deze zesdaagse, de eerste se der dertien jaar in Frankrijk, komen verder onder meer de Belgen Walter Godefroot en Ferdinand Bracke, de Italianen Franco Bitossi en Carlo Rancati en de Duitsers Rudï Altig en Albert Fritz uit. Wethouder Barbé zei, nadat hij de schaats met handtekeningen in ont- (Van onze sportmedewerker) HULST Zondagmiddag is in Sporthal Den Dullaert te Hulst een zaalvoetbaltoernooi voor D-pupillen gehouden, waarbij voor het eerst werd gestreden om het kampioen schap van de gemeente Groot-Hulst. Daar Clinge zicli had teruggetrokken uit dit toernooi, werd alsnog een tweede elftal van HVV '24 toege voegd. Verder namen ook Graauw, Hulsterloo en Steen aan dit zaal voetbaltoernooi deel. Het was uitein delijk het eerste elftal van UW '24 dat winnaar werd. De Hulstenaren wonnen al hun wedstrijden. Hun doelgemïddelde was 17 voor en 1 legen. De gedetailleerde uitslagen: HVV 2 tegen Graauw 15. HVV 1 - Hulsterloo 31, Steen - HVV 2 3 0 Graauw - HW 1 1—3. Hulsterloo steen 1—2, HW 2 - HVV 1 0—6, Graauw - Hulsterloo 10 HVV 1 - Steen 5—0 HVV 2 - Hulsterloo 0— 1. Graauw - Steen 20. De einduitslag 1 HVV 1 8 pivt. 17—1. 2. Graauw 6 94. 3 Steen 4 58, 4 Hulsterloo 2 26. 5. HVV 2 0 1—15. (Van onze sportmedewerker) SINT JANSTEEN Theo Ver schueren uit St. Jansteen, die zater dagavond voor de vijfde keer kam pioen van België werd achter de derny, reeds eerder dit seizoen de Grote Prijs Tom Simpson te Gent won, ook de Grote Prijs Stan Oc- kers te Antwerpen op zak stak en tijdens een revanche-wedstrijd met zijn eeuwige derny-rivaal Peter Post het op Posts staande record wist te breken, en vorig jaar uurrecordhou der werd, heeft sedert 1 januari van dit jaar weer een supportersclub in eigen woonplaats achter zich staan. En dat zal de man uit St. Jansteen nu hij op het punt staat om de dernystrijd met Post in zijn voor deel te gaan beslissen, zeker van pas komen. Vooral nu zijn vroegere supportersclub in St. Niklaas op het punt staat te verdwijnen, daar mevrouw Van Dam, de lokaalhoud ster ziek is en de wens te kennen heeft gegeven er mee te willen op houden. „Enkele jaren geleden is er in St. Jansteen wel een supportersclub ge weest, doch daar ging de laatste jaren zo weinig van uit, dat die als opgehouden te bestaan moet worden beschouwd", zegt Eric van Eek. die samen met J. Vernimmen en O, Zaman de initiatiefnemer is van de opnieuw opgerichte supportersclub Theo Verschueren. De functies die de diverse bestuursleden zullen be kleden zijn nog niet bekend. Aange zien het bestuur nog met enkele leden zal worden aangevuld. Het clublokaal is gevestigd in het café bij de heer Ed. Otjes. Het ligt in de bedoeling van de nieuw opgerichte supportersclub Theo Verschueren dat regelmatig zal wordgn vergaderd. Gezien de vele plannen die er bestaan zal dat zeker geen overbodige luxe zijn. i' Theo Verschueren. Het eerste plan dat bestaat uil een huldiging van Theo Verschueren indien hij Europees kampioen achter de derny wordt zou spoedig kun nen worden uitgevoerd, want op 7 februari zal de slag om de Europese derny-hegemonie in het Antwerpse sportpaleis worden gestreden. Beslo ten werd alvast om met eèn extra bus naar Antwerpen te rijden om daar voor de morele steun van hun favoriet te zorgen. Ook zal dit Euro pees kampioenschap worden gefilmd om later te kunnen vertonen op een sportavond Van Eek hierover: „Indien Theo erin zou slagen Europees kampioen achter demy's te worden, dan maken we er een groot dorpsfeest van. De muziekgezelschappen van Heikant en St. Jansteen hebben reeds hun medewerking toegezegd. Het wordt langzamerhand eens tijd, dat ze in de streek eens gaan beseffen dat hier in St. Jansteen niet de eerste de beste profcoureur woont, ook al heeft hij dan de Belgische nationali teit en komt hij zoals sommigen zeggen maar van Steen „Het ligt ook in de bedoeling om reeds in de maand april een grote sportavond in St. Jansteen op touw te zetten. We zijn van plan om naast Theo Verschueren en Noppie Kocb e.a. ook enkele bekende voetballers uit te nodigen, terwijl Belgische en Nederlandse sportjournalisten even eens zullen worden benaderd", aldus de heer Van Eek. Ook bestaan er vergevorderde plannen om nog dit jaar een derny-koers in St. Jansteen te organiseren, waarbij de pas opge richte supportersclub een voorname rol zou spelen. Zoals men ziet staan St. Jansteen nog diverse sportieve hoogtepunten te wachten, dankzij de nieuwe supportersclub Theo Ver schueren, waarvoor men zich als lid kan opgeven bij de heer Eric van Eek, Heerstraat 1 te St. Jansteen INSCHRIJFFORMULIER STEMCROSS (ADVERTENTIE) Het spijt ons dat soms de indruk gewekt wordt dat alleen stenotypistes bij ons terecht kunnen. Alle ervaren (en let u wel op dat woord ervaren) kantoorkrachten, zoals typistes, ponstypistes, corresponden tes e.d. werken graag bij Stenotyp, hét adres waar men weet dat alleen uitzenden niet veel is, maar dat het gaat om de inzet van de juiste mensen. BREDA Joris ücUenuOcsi£U£ 15 lel, oitkKMia Naam en voorletters Adres Woonplaats Geboortedatum Man/Vrouw (doorhalen wat niet van toepassing is). Komt uit voor TV individueel SchoolTe ■fe Vereniging: Te: KP.J.-afdelin>g Wil deelnemen/prestatieloop. in categorie 1-2-3-4-5-6 (wat niet van toepassing is, doorkruisen). Inschrijfgeld a 1.50 is voldaan: contant bij inschrijving/peT giro. (Doorhalen wat niet van toepassing is). Adriaan de Schipper „Er is te weinig onderling contact". (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het afgelasten van het Zeeuwse crosskampioen schap voor wielrenners dat zondag in Kamperland zou worden gehou den heeft zowel bij de renners die hadden ingeschreven als bij vele wielerfans de nodige teleurstelling gebracht. Aanvankelijk waren er twee oor zaken die meespeelden bij deze af gelasting. toen de organiserende ver eniging „Theo Middelkamp" woens dagavond tot dit besluit kwam: er waren te weinig deelnemers' in ieder geval met een geldige licentie en tevens achtte men het par koers door ijs en hard bevroren sneeuw te gevaarlijk voor de ren ners. Dit laatste argument viel door de invallende dooi op don-derdag ge heel weg. Het eerstgenoemde punit: te weinig deelnemers negen in totaal waarvan maar drie met een geldige licentie, dus voor 1971, kan daarom alleen als doorslaggevende factor worden beschouwd. Het bestuur v,an „Theo Middel kamp" meent dat het niet doorgaan van deze titelstrijd eenvoudig te verklaren is: te weinig animo van de zijde der renners. Arjaan de Schipper en dan nu eens niet sprekend als sportcommis- sieli'l van de K.N.W.U. zoals hij nadrukkelijk stelde heeft eeu ande re mening. De Schipper: „Er is niet alleen te weinig bekendheid gege ven aan dit kampioenschap, men heeft ook verzuimd de renners per soonlijk te benaderen voor deelna me. Om een deelnemersveld te en gageren dat kwantitatief en kwalita tief groot genoeg is moet men meer doen dan alleen de organisatie op papier zetten. Er is te weinig onder ling contact tussen het bestuur van „Theo Middelkamp" en de renners en dal wreekt zich nu," aldus de Schipper. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN FC Luik heeft „buurman" Standard Luik afgelopen weekeinde in de Belgische competi tie een grote dienst bewezen. Im mers, de Luikse formatie die sinds de overheersing van Standard op het tweede plan moet voetnallen, hield nummer 2 van de ranglijst FC Brug ge zondag op 11. En dat terwijl Standard, dat op kop gaat, slechts met moeite een 10 zege wist te bevechten op het. onderaan bunge lende Gantoise. De koploper kwam door die puntenverdeling van FC Brugge bij FC Luik op een voor sprong van twee punten. Nmmer 3 op de ranglijst: Anderleclit, dat tot nu toe slechts één wedstrijd verloor, tegen Brugge ij Standard vier, maar wel vier gelijke spelen moest toe staan, had weinig moeite met het povere verzet van SC Charleroi (0 3.) Lierse SK, waar de ouid-PSV'er Peter Ressel bijna elke week een heldenrol vervult, is de enige nog ongeslagen ploeg in de Belgische eerste klasse. Het toch echt niet zwakke Beerschot moest er zondag met 30 aan geloven. Door het aan tal van negen gelijke spelen heeft nu Lierse echter wel een grote ach terstand opgelopen op het leidende drietal. Gantoise heeft in het treffen met Standard zondag in Gent een gewel dige dreun moeten incasseren, een dreun die het langzaam herstellende zelfvertrouwen van de Gentse for matie wel eens tot het nulpunt kan doen dalen. Met nog drie minuten te spelen was de defensie van Gantoise er nog steeds in geslaagd een door boring van het doel te voorkomen, en dat ondanks het feit dat Standard een enorm overwicht ,had opge bouwd. De Luikse ploeg geloofde er op dat moment ook niet meer in, er zat geen samenhang meer in het offensief van de Belgische kampioen en het spel was zo steriel dat de verdediging van Gantoise met een gerust gevoel naar het einde speel de. Maar één speler van Standard ge loofde er nog wel in en dat was de Belgische voetballer van het jaar: Wilfried van Moer. Hij zette de laatste wanhopige aanval van Stan dard op. Van Moer zag de volslagen vrijgelaten Depireux, die de bal doorspeelde naar de Duitse spits Er- win Kosted'die, die op zijn beurt het gat insprong en doelman Brkljacic geen schijn van kans gaf: 01. Standard had op de valreep twee belangrijke punten veilig gesteld. De dreun kwam hard aan voor Gan toise maar een ieder zal moeten toegeven dat de zege volkomen ver diend naar Standard ghvg. Lierse, dat vorig jaar echt niet tot de sterkste ploegen in de eerste klasse van het Belgische voetbal be hoorde, verrast in deze competitie alle Belgische voetbalkenners. Ook het afgelopen weekeinde weer. Beerschot ging op eigen terrein de rust in mei een voordelige lioek- schopverhouding van 121, maar het scorebord gaf een 20 stand in liet voordeel van Lierse aan. De overwinning kon Lierse volle dig op naam schrijven van drie man: Swart Janssens, André de Nul en Ressel. een aanvalstrio waar elke defensie in België op het ogenblik bang voor is. Sci accuraat kan dit drietal toeslaan, Janssens als houwel en De Nul en Ressel als virtuoze afwevkers. Terwijl Beerschot alles op de aanval zette sloeg het drietal in de 33e minuut toe. Janssens en De Nul begonnen bun strijd tegen vijf Beerschot-verdedigers. De Nul kwam er als overwinnaar uit, want hij scoorde. Een minuut later was het Peter Ressel die op vrijwel identieke wij ze een meerderheid van Beerschotse verdedigers in de luren legde en scoorde: 02. Na de rust liet Ressel nog eens zien dat hij over een geweldige loopsnelheid beschikt: hij liep dood eenvoudig even een stukje harder dan twee Antwerpse verdedigers -en bracht de stand beheerst op 03. FC LuikFC Brugge begon VQor de pupillen van Frans de Munck uiterst goed. Reeds in de eerste minuut kan Pierre Carteus een voorzet van De Nagliel, die ruimte op links had gekregen, omdat Ren- senbrink enkele tegenstanders liad weggelokt, inkoppen: 01. Een tref fer, die FC Luik even in verwarring bracht, omdat het team nu de afge sproken taktiek van „alles dicht achter" moest laten varen. FC Brugge verzuimde op dat mo ment door te drukken, ook al omdat Rensenbrink en Raoul Lambert vaak met zeer grove middelen door de Luikse defensie werden getorpe deerd. Nadat de Luikse formatie zich had hersteld van de vlug opge lopen achterstand, ontwikkelde zich een nare wedstrijd waarin het ge woonte was om bij ook maar een sprankje gevaar de bal ver in de tribunes te trappen, en dat van bei de kanten. Na twintig minuten in de tweede helft bracht Vliegen de stand op 1— 1. Henk Houwaart schoot vijf minu ten voor het einde van dertig meter afstand naast het verlaten doel van FC Luik. Rob Rensenbrink (voorgrond), die een belangrijk aandeel had in het enige doelpunt van FC Brugge. (Van onze sportmedewerker). BERGEN OP ZOOM Van de twaalf ploegen, die op uitnodiging van Seolto (Zevenbergen) naar de veilinghal in Bergen op Zoom waren gekomen voor deelname aan het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi, kwa men twee Zeeuwse teams in de finale. Krabbendijke en De Meeu wen uit Zoutelande streden om de eerste plaats. De beslissing liet. lang op zich wachten, want ook in de verlenging bleven de doelen schoon. Via strafschoppen kwam de zege bij De Meeuwen. Krabbendijke miste drie strafschoppen en al bij de eer ste beurt van De Meeuwen schoot aanvoerder Pattenier raak. In het duel om de derde plaats was Heerjansdam sterker dan Dintel- oord, dat met 31 werd geklopt. Voor de vijfde plaats duelleerden de streekclubs Seolto en VVN uit Klundert. WN nam door Knook de leiding, maar met een strafschop van Van Maurik eindigde de strijd in 11. In de verlenging kreeg Se olto door Maas de vijfde plaats. Uitslagen: WN - Tholense Boys 32, Dinteloord - Dosko 21, Seol to - Krabbendijke 02, Excelsior Pernis - Sparta Andel 20, De Meeuwen - WN 32, CCO Rotter dam - Dinteloord 00, Pelikaan Zwijndrecht - Seolto 3—4, Heerjans dam - Excelsior 10, Tholense Boys - De Meeuwen 02, Dosko - CCO 31. Krabbendijke - Pelikaan 21, Sparta - Heerjansdam 02, De Meeuwen - Seolto 10, Krabbendij ke - CCO 30, Dosko - Pelikaan 21, Tholense Boys - Excelsior 1 1, Sparta - Seolto 1—4, CCO - VVN 01, Heerjansdam - Dosko 21, Dinteloord - Excelsior 22. Sparta - De Meeuwen 11, WN - Krabben dijke 05, Pelikaan - Heerjansdam 01, Tholense Boys - Dinteloord 0 0, De Meeuwen - Dinteloord 11, VVN - Dosko 10. Seolto Excelsi or 10, Krabbendijke - Heerjans dam 20, De Meeuwen kwamen in de finale door het beter benutten van strafschoppen, waarbij Dintel oord gewipt werd. Eindstand: l De Meeuwen, 2. Krabbendijke 3. Heer jansdam, 4. Dinteloord, 5. Seolto, 6. VVN. Extra prijzen: minst gepas seerde doelman Kriekaart uit Krab bendijke. De schotvaardigste ploeg was Krabbendijke en de sportiefste ploeg Sparta. Tholense Boys kreeg de pechprijs en Jan Maas van Seolto ontving de prijs van de pro- duktiefste speler. In alle opzichten (ADVERTENTIE) ÜW ':.V' Het inzet bureau voor tijdelijke kantoorkrachten in BREDA is verhuisd van kasteeiplein naar Joris Helleputtestr. 15, waar mevrouw de Pater u gaarne alle inlichtingen verstrekt hoe u het beste uw inproduktieve uren kunt vullen en er nog geld mee verdienen ook.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 5