Concert in St.-Jansteen: uitvoerenden hadden meer publiek verdiend Prinsen en raden van elf bijeen Gladheid oorzaak veel ongevallen in weekeinde ZLM gaat actie voeren voor betere eierprijzen stad streek Aantal inwoners Aardenburg met 12 verminderd Postzegelclub vergaderde SCHIETINGEN LAMSWAARDE MELDINGEN BIJ ZEEUWS-VLAAMS HULPCENTRUM DUIVENEXPOSITIE IN HULST Verdachte van diefstal in Terneuzense l.t.s. aangehouden Camera en radio's gestolen uit vrachtauto's Leiding Zaam slags clubhuis hield gezellige avond Zeer drukke winkelmiddag in Hulst NCB-vergadering in Nieuw-Namen J. Baveko toont zich top- vogelkweker MAANDAG 11 JANUARI 1971 (Van onze correspondent) KLOOSTEKZANDE Klooster- zande kreeg zaterdagavond reeds een voorproefje van de naderende carnaval. Antoine Baas, de eigenaar van het vestzaktheater Krokodilbar had voor de tweede keer alle prin sen en raden van elf in Zeeuwsch- Vlaanderen uitgenodigd. Zo kwamen de prinsen met hun raden van elf van Hulst, Sas van Gent, Graauw, Kloosterzande, St.- Jansteen, Stoppeldijk, Nieuw-Namen en Lamswaarde hun opwachting ma ken. Bij al deze hoogwaardigheidsbe kleders, voelden burgemeester mr. M. Somers, de beide wethouders ën de gemeentesecretaris zich maar een beetje klein. De burgemeester kon er echter, na door presentator Ca- miel Roctus te zijn uitgenodigd, niet aan ontkomen het hoge gezelschap officieel te begroeten. Uit de toe spraken van de prinsen kwam dui delijk tot uiting dat deze vorm van reünie bijzonder op prijs wordt ge steld. Nadat om 21.30 het uur „G" (gra tis) werd vervangen door uur „b" (betalen) en het vestzaktheater was opengesteld voor het publiek, stroomde de zaak volledig vol. Het voorproefje van carnaval duurde tot 's nachts drie uur. (Van onze correspondent) AARDENBURG Sedert de ge meentelijke herindeling in Zeeuwsch-Vlaanderen op 1 april 1970 is de bevolking van Aardenburg toegenomen met 22 personen. Op 1 april bedroeg het aantal inwoners van de gemeente Aardenburg vol gens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 3819 (1910 mannen en 1909 vrouwen). Op 31 december bedroeg dit aantal 3841 (1910 mannen en 1921 vrouwen). Vergelijking van het eindcijfer van 1970 met dat van 31 december 1969 geeft een dalinig te zien van twaalf inwoners. Deze achteruitgang werd veroorzaakt door de grenswij ziging van 1 april 1970, waarbij inwoners overgingen naar de ge meenten Oostburg en Sluis. Er wer den in 1970 in Aardenburg 37 huwe lijken voltrokken en geen echtschei dingen ingeschreven. Er werden 38 kinderen geboren en er overleden 35 personen. Er vestigden zich 96 per sonen en er vertrokken er in totaal 211. Vooruitzichten voor dinsdag en zonnig B winterweer. Meest matige vorst in de nacht en ochtend. Middagtemperaturen rond het vriespunt. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 3 tot 7; min. temp.: 3 tot 7 graden onider normaal; max. temp.: 1 tot 6 graden onder normaal; kans op een diroige periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 7; min. temp.: 3 tot 8 graden onder normaal; max. temp.: 2 tot 8 -graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Burgemeester mr. M. Somers en Antoine Raes te midden van de Zeeuwsch-Vlaamse carnavalsprinsen. (Van onze correspondent). HULST De postzegelvereniging het Land van Hulst heeft een bij eenkomst gehouden in de zaal van hotel T. van Oosterom te Hulst. Na het officiële gedeelte was er een verloting met als hoofdprijs de serie „kerken in oorlogstijd", die werd gewonnen door de heer De Sutter uit Koewacht. Tot slot werd een veiling gehouden waarbij 60 kavel- tjes ter verkoop werden aangeboden, die alle werden verkocht. Tijdens deze bijeenkomst had de heer O. Verstraeten uit Clinge, zijn verza meling „architectuur" tentoonge steld. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De schutters- sociëteit „De Vrede" te Lamswaarde hield in café Heijens een schieting waaraan 64 schutters deelnamen. De uitslag was: wip een, hoge vogel Ed. de Maat, Ossenisse. Eerste zijvogel Ed van Waterschoot, Lamswaarde; tweede zijvogei R. de Brouwer, Den Rooien Oedt, Sas van Gent. Grootste aantal kleine vogels Aug. de Bakker, Hengstdijk, met 5 stuks. Wip twee: hoge vogel, A. de Vlie ger, Stuivenberg; eerste zijvogei (verloot) B. de Schepper, Lams waarde. Tweede zijvogel (verloot) .G de Waal, Lamswaarde. Grootste aantal kleine vogels W. Strobbe. Lamswaarde, met 5 stuks. Ook in café Claessen te Lams waarde werd een schieting gehou den met een deelname van 35 schut ters. De uitslag hiervan was: hoge vogel en extra hoge vogel werden afgeschoten door A. Mahu te Lams waarde. Eerste zijvogel C. Boogaert, Lamswaarde; tweede zijvogei J. Pauwels, Axel. Grootste aantal klei ne vogels Th. Dedeine, Lamswaarde met 3 stuks. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij heeft besloten op landelijk niveau actie te gaan voeren voor een hoger prijsniveau van door het rijk uit de markt genomen eieren. Deze eieren, die in het kader van de huidige eiermoeilijkheden in koel huizen worden opgeslagen, leveren bedragen op die 3 a 4 cent onder de kostprijs liggen. De ZLM noemt het innamequantum beperkt maar ziet het ministeriële besluit tot het uit vaardigen van een innameregeling als een klein lichtpunt in de uitzicht loze situatie op de eiermarkt. Bij het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité zal de ZLM de „ha®elitoeste»g" (toesfliag van 1.40 per hectare voor het hagekisico aan hangig maken. Het is het ZLM- bestuur namelijk gebleken dat dit in de praktijk uitsluitend geldt voor aaneengesloten bedrijven van drie ha. Het bestuur is het niet eens met deze bepaling en zal actie gaan voe ren. Ten aanzien van de besprekingen in Brussel over de akkerbouwprijs- voorstellen vindt de ZLM dat men zo langzamerhand over een dramati sche gang van zaken moet gaan spreken. Men acht het in het be stuur mogelijk dat een kleine prijs verhoging voor voedergranen uit de bus zal komen, terwijl voorts wel verhogingen mogen worden ver wacht voor de produkten uit de dierlijke sectoren, zoals melk en rundvlees. (Van onze correspondenten) TERNEUZEN Op de Grenulaan in Terneuzen raakte de personenauto van G. A. K. uit Sas van Gent tengevolge van de gladheid in een slip. De auto botste tegen een geparkeerde vrachtauto en was total loss. Op het kruispunt Axelsestraat-Le- liestraat in Terneuzen slipte zater dagmorgen tegen drie uur de perso nenauto van M.H.A. uit Terneuzen. De auto draaide om zijn lengteas, vernielde een verkeerpaal en be landde tegen een huis. De auto liep zware schade op. Zaterdagmorgen om zes uur botste een Franse personenauto, bestuurd door J.M. uit La Terrière-aux étangs-les-castors, op de weg aan de oostzijde van de Oostbuitenhaven in Terneuzen tegen een van links ko mende personenauto, bestuurd door P.W.M. uit Hoek. De Franse auto zat gedeeltelijk tegen een lichtmast ge klemd. Beide auto's waren total loss. GOES Een bromfietsbestuurder W.V. uit Kloetinge reed op de Pa- tijnweg in Goes tegen een gepar keerd staande auto. Hij is met een beenfractuur overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Gedurende de maand december 1970 kwamen bij het hulpcentrum Zeeuwsch-Vlaande ren 134 meldingen binnen, waarvan alleen uit Terneuzen 84. Voor inbra ken en diefstallen waren zes mel dingen binnengekomen, voor aanrij dingen 44, voor brandmeldingen 8, voor vechtpartijen 4, en één aanva ring. (Van onze correspondent). HULST In het verenigingslo kaal H.L.B. bij W. Blommaert heeft de c.c. Hulst een geslaagde duiven- expositie georganiseerd van de kam pioenen en koningen van Hulst. Er waren prachtige duiven te bezichti gen van A. J. Nijs, A. Pieters, H. Blommaert, Antheunis-van Helsland, L. de Wit, Jo van Helsland, Ch. van de Walle, A. d'Hont, E. Willaert, J. Geernaert, A. Nijs, H. Everaert, W. Boddaert, A. Blommaert en A. van Eerdenburgh. Voor deze duivenshow bestond veel belangstelling. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gemeentepoli tie te Terneuzen heeft P. v.d. V. uit Terneuzen aangehouden, die ervan wordt verdacht twee instructiefilms, twee bellendozen en een aantal deurschellen uit de technische school aan de Axelsestraat te heb ben gestolen. Hij had zich via een openstaande deur (er werd op dat moment op de bovenverdieping les gegeven) toegang verschaft. Na ver hoor is hij weer vrij gelaten. DE AKKOORDEN op grond waar van de V.S. drie luchtmachtbases in Chili had zullen niet worden ver lengd. VANDAAG wordt in Italië het bankdisconto verlaagd van 5,5 tot pet. OP EEN vergadering van D'66 over de schipholproblematiek is men tot conclusie gekomen dat er geen wo ningen meer moeten worden ge bouwd in bestaande of ontworpen ge luidstroggen. YERSEKE In het afgelopen weekeinde raakten kort na elkaar op de Zanddijk vier auto's en op de Postweg één auto van de rijweg en reden tegen een boom. Ernstige persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Wèl was er veel schade. Oorzaak was de gladde weg. FOTO BOVEN: Een konijn dat een eerste prijs heeft gewonnen. FOTO ONDER: Kijkers voor en achter de tralies. (Van onze muziekmedewerker) ST. JANSTEEN Het St. Caeciliakoor uit St. Jansteen gaf zateradg sa men met het Oosterhoutse kamerkoor en het met beroepskrachten aangevul de Bredase kamerorkest een uitvoering van de delen 4, 5 en 6 van het Weih- naclits Oratorium van Bach. Het concert vond plaats in de parochiekerk van St. Jansteen. De dirigent, Wim Bartz, krijgt wat mij betreft alle lof voor de fraaie koorklank. In de loop van de avond kreeg ik wel het idee dat de bassen een steviger klank konden produceren, die het bijzonder mooie sopraan-timbre dan nog beter zou dragen. Soms, zoals in nummer 54, wan neer de tekst daartoe aanleiding gaf („Scharfen Klauwen des Feindes"), had een sterker gearticuleerde uit spraak van de Duitse taal geholpen om nog meer de gewenste contras ten in de koorzang te krijgen. Dat gold voor dit nummer speciaal, om dat de zangers daar tegen de trom petten moesten optornen. Verrassend mooi was het koor al bij het begin van de avond. Bijzon der evenwichtig was de koorklank, afgewogen tegen de indrukwekken de tonen van de jachthoorns. Wat zijn leiding van het orkest betreft: daarin zou Wim Bartz nog wel wat meer kunnen geloof ik. Zes—-tiende noten van velen klonken bij voor baat nog wat slap en dat zou de dirigent zelfs in het moment van de uitvoering zelf kunnen verbeteren door wat minder in de partituur te kijken, de spelers wat meer in het (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagnamid dag ontdekte men dat uit vrachtau to's van de firma Verbrugge op het parkeerterrein aan de industrieweg te Terneuzen een fototoestel en twee autoradio's waren gestolen. Zeer waarschijnlijk is de diefstal in de nacht van vrijdag op zaterdag ge pleegd. vizier te nemen en een pittiger diri- geergebaar te gebruiken. Overigens gaf de eerste violist (van wie de naam niet werd gepu bliceerd) een fraaie solo in nummer 51. De zangsolisten Joke Bongaarts sopraan, Marianne Klep alt, Nico Boer tenor en Meinard Kraak bas, voldeden alle vier goed, maar de sopraan en de tenor spanden de kroon. Nico Boer, met zijn boeiende voordracht en prachtige stem, is een groot zanger. De organisators zouden er goed aan doen maatregelen te bedenken, waardoor zij voortaan een beter con tact met de muziekliefhebbers kun nen opbouwen. De belangstelling voor dit concert was niet overmatig groot. Rudolf Perdeck. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Voor een keer kon de Zaamslagse jeugd zaterdaga vond nu eens niet terecht in het clubhuis De Stropiekanne aan de Sportlaan te Zaamslag. Bestuur, lei ding en vrijwillige medewerkers en medewerksters van de werkeenheid Zaamslag van de centrale stichting voor sociaal en cultureel werk in de gemeente Terneuzen hielden geza menlijk' een gezellige avond, onder leiding van de voorzitter, de heer J. Hamelink. Het gebouw dat in de afgelopen week een grondige schoonmaakbeurt heeft gehad, staat vanaf heden voor het normale club werk weer open. (Van onze correspondent) HULST Hulst beleefde zondag middag weer een zeer drukke win kelmiddag. Een vriendelijk zonnetje en de reeds op gang komende uit verkoop lokten honderden Belgen naar de Hulster winkelstraten. Rond drie uur waren reeds alle beschik bare parkeerruimten bezet en moes ten laat komende automobilisten zoeken om zo dicht mogelijk bij het centrum hun wagen kwijt te raken. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN De afdeling Nieuw-Namen van de N.C.B. houdt haar algemene jaarvergadering op 19 januari. Zoals gebruikelijk komt iemand buiten de landbouw een le zing houden. Ditmaal de heer De Vries uit Terneuzen. Hij zal de oud heidkunde belichten. (Van onze correspondent). ZAAMSLAG Met het uitrei ken van talrijke bekers en medail les, heeft zaterdagavond de oud-bur gemeester van Zaamslag, de heer J. de Pree, de door de vogel- en klein- diersportvereniging Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen gehouden tentoonstelling in het verenigingsgebouw De Poort te Zaamslag gesloten. Vooral op de laatste dag was de publieke belangstelling zeer groot. De Zaamslagse vogelkweker de heer J. Baveko betaalde voor de derde maal in dit seizoen op even zoveel tentoonstellingen een eerste prijs in het klassement van verdien ste (5 vogels van eigen kweek). Dit klassement van deze show ziet er als volgt uit. 1. J. Baveko, Zaamslag 446 punten, 2. M. Wieland, Axel 441, 3 en 4. A. Verschueren, Terneuzen en P. Kint, Clinge beiden 440, 5. A. Sorber Terneuzen 439, 6. L. Bree- poel, Hoek 433, 7. J. Godijn, Eede 429. Uitslag kampioenenkanaries: kamp. open klasse groen agaat, goud o.r. bruin, en kamp. eigen kweek Isabel zilver bruin, en kamp. overjarig ei gen kweek, Isabelo R. Bruin, wer den gewonnen door A. Verschueren te Terneuzen; kamp. eigen kweek vetstof, zalm P. Kint te Clinge, kamp. eigen kweek, vetstof roze- ivoor M. Wieland te Zaxel. kamp. open klasse postuur, border goud geel, H. van de Kerkhove te Hulst, kamp. open klasse, vetstof zalm, M. Wieland te Axel. kamp. eigen kweek, Japanse meeuwen, bruin borstrietvink A. Rouw te Terneuzen. kamp. open klasse, grote parkieten, pracht rosella R. Cortvriendt Sluis kil. kamp. open klasse grote parkie- ten rozeborstbaard, A. Pladdet, Zaamslag. kamp. open klasse papa gaaien, geelvorhoofdamazone, P. Boekhorst Zaamslag. kamp. eigen kweek zebravinken, wit, L. Bree- poel, Hoek. kamp. open klasse, zebra- vinken, normaal grijs, Edwards-van Muyen, Terneuzen, kamp. Voorindi- sche spreeuw. W. de Galuwe, Axel. kamp. blauwkopblauwfazant, Ed- wards-van Muyen, Terneuzen. kamp. Australische rijstvogels en prachtvin- ken, met een spitstaartamadine, R. Uilenbroek Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 3