UNIEK TOERNOOI IN TILBURG Jeugd vindt ontspanning in ijshockey ZEGE VAN STEFANUS Koplopers in zaalhandbal hebben elk 2 verliespunten DAMESVOETBALCLUBS WILLEN NAAR MEXICO Laat uw vakantie niet bederven door tegenvallers tours ZEGE VOOR DE KOEYER De Jonge schoot hoofdvogel Francke Zeeuwse titel Minder moe onderweg door melk onderweg Vertrouw op dit label Uw vakantie is het waard! ZAALVOETBAL SCHUNSELAAR LEED EEN NEDERLAAG Rijdt veilig met melk Vandaag schaats kampioenschap Rollen'-wedstrijd Luctor et Emergo FRANKLIN THEE Jan Blom streeft naar gigantisch sneldamtoernooi KLIV1 DAMMEN (Van onze sportredactie) TILBURG Kleine knulletjes zwaaiend met een grote stick. Het hoofd van de afdeling sport van het ministerie van CRM, de heer Nieuwenhuyzen Kruseman, was er speciaal voor naar Tilburg geko men. Voor de zevende achtereenvolgende maal werd daar namelqk een ijshockeytoernooi voor scholen gehouden. En dat is voor geheel West-Europa een unicum. Liefst 36 teams kwamen op het ijs van de Pellikaan-lial om eikaars krachten te meten. Uiteindelijk bleven er twee finalisten over: de teams van Odulfus en Stefanus, die voor een ruim publiek het toernooi besloten. Het dik in geel ingepakte Stefanus won, na een 20 voorsprong halverwege, uiteindelijk nog maar op het nippertje met 32. En dat na een spannende strijd, waarin de techniek van de winnaar duidelqk de betere was. Een spelmoment uit de finale wedstrijd tussen Stefanus en Odul- phus, die op het nippertje door Ste fanus werd gewonnen. Van Dongen: „Ons hoofddoel is de vrijetijdsbesteding van de leerlin gen, maar voor de sportclubs is het natuurlijk ook meegenomen". Maar daar ging het in dit toernooi eigenlijk niet om. De ontspanning en de recreatie van de jeugd. Dat was het hoofddoel. En daarom ook was de heer Nieuwenhuyzen Kruseman ko men kijken. Nergens anders immers organiseert men een ijshockeytoer nooi voor scholen. Tenminste niet in Nederland, Duitsland, België of el ders in West-Europa. „Hij zou naar Tsjechoslowakije moeten gaan om dit ergens-anders te kunnen meemaken", stelde de heer A. v. Dongen, secretaris van de or ganiserende Stichting Vakantietoer- nooien in Scholenverband met enige trots. „Dat komt gedeeltelijk omdat wij hier een ijsstadion hebben. Maar die zijn er meer. Ik geloof dat het gewoon komt omdat wij hebben aan gedurfd met ijshockey te beginnen. Voor de jeugd is die sport doorgaans te duur". „We begonnen met een school- voetbaltoernooi in '54", vertelt pen ningmeester G. Willemsen. „Dat was alleen voor lagere scholen. Nu heb ben we negen takken van sport, waaronder ook het ijshockey, waar mee we zeven jaar geleden begon nen zijn. Onze doelstelling is zuiver het verschaffen van recreatie aan de scholieren. Tegenwoordig zijn daar alle scholen bij betrokken, van lager tot en met hoger onderwijs. De ge meente Tilburg heeft ons een subsi die gegeven voor de aanschaf van materiaal en een gedeelte van het benodigde geld voor de aanschaffing van sportuitrusting hebben we ge kregen door het houden van skelter races en een verloting. Er is een enorme belangstelling en het aantal deelnemers wordt elk jaar groter. Schooltoernooien zijn er op meer plaatsen. Maar soms wordt dat door betaalde krachten gerealiseerd, ter wijl het voor ons een soort idealis me is. Neem nu maar dat ijshockey. Normaal kan een scholier de beno digde uitrusting niet betalen. Wij hebben voor vier teams een volledige uitrusting. Kijk, dan kan iedereen meedoen, die dat wil. Wij zoeken be wust naar een zo groot mogelijk as sortiment sporten, waaraan iedereen kan deelnemen. Dan kan iedereen ook voor zijn sport kiezen zonder daarin beperkt te zijn. Toen we met ijshockey begonnen dachten we dat er maar een paar teams op de been gebracht zouden kunnen worden, maar het waren er al meteen 28. Nu zijn het er al 36, terwijl we nog een aantal teams hebben moeten afwijzen door de beperkte tijd dat we de be schikking hebben over de ijshal. Die groei is enorm. In alle sporten. Voor al zaalhandbal heeft een enorme vlucht genomen. In vier jaar tijd is het aantal teams gegroeid van 28 naar 230. En als je dan ziet hoeveel plezier die scholieren aan al die toer nooien hebben, dan doet je dat deugd. Ook van de ouders krijgeij we steeds prettige reacties". En de heer Van Dongen: „Er gaat wel een heleboel tijd zitten in dat or ganiseren. Maar dat hebben we er graag voor over. Ons hoofddoel is de vrijetijdsbesteding van de leerlingen, maar ook de sportclubs hebben voor deel van onze toernooien. Neem maar dat ijshockey. Door zo'n toernooi wek je de interesse en kun je talenten ontdekken. De ijshockeyclub heeft daar al van geprofiteerd, want een aantal van hun spelers komt voort uit onze toernooien. Maar dat is dan meegenomen. Dat is gewoon een se cundaire uitwerking. Recreatie is en blijft ons hoofddoel". (Van onze sportredactie) WISSEKERKE De uitgestel de Zeeuwse schaatskampioen schappen worden nu vandaag (woensdag) gehouden. De titel wedstrijden voor dames en heren vindt plaats op de baan op „Het Bokkegat" in Wisseker- ke en begint om 11.00 uur. Schaatsers, die een poging willen wagen een Zeeuws kampioen schap te veroveren, kunnen vanaf 10.00 uur inschrijven op de baan. (Van onze sportmedewerker) 's GRAVENPOLDER Het wie- lercomité „Luctor et Emergo" houdt zaterdag in het dorpshuis te 's Gra venpolder wedstrijden op home-trai ners. Omdat hieraan renners zullen deelnemen van de R.T.C. „Theo Middelkamp" de wielerclub „Roo sendaal" en waarschijnlijk „De Zuid westhoek" wordit niet alleen een in dividueel maar ook een ploegenklas- sement opgemaakt. Elke club mag met meer dan één ploeg deelnemen; een ploeg bestaat uit vier renners Er wordt gereden op de 500 en 1000 meter terwijl Ook een sprintwed strijd over 250 een onderdeel van het programma vormt. Voor „Theo Middelkamp" zullen on der andere uitkomen: Priem, Rent meester, Spaans, Bal, Westdorp en Raas. Verwacht wordtdat de Zeeuwse club minstens vier teams op de been zal brengen. De wed strijden beginnen om circa vier uur. 's HEERENHOEK De traditio nele oudejaarsschieting van Vios in 's-Heerenlioek werd door 92 schut ters van 17 verenigingen bezocht. Er waren 27 hazen en nog enkele ande re prijzen in natura. Uitslag van de eerste wip. Hoofd- voiged L. de Koeyer van Diaoa uilt Yerseke, 1ste zijvogel J. Rijk van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 2d»- zijivoigei C. Westdorp van Eernnge- zindheid uit 's-Heerenhoek, 1ste bo- venkal Beyka Benghana van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek, 2de bovenkal: H. v.d. Dries van Concor dia uit 's-Heerenhoek, 1ste onderkal J. Rijk van Eensgezindheid uit 's- Heeremihoek, 2de onderhal P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek, beide laaitiste bij loting, 1ste klep L. de Koyer van Diana uit Yerseke, 2de klep C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadamme, 4de klep J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Uitslag van de tweede wip 1ste hoofdlvogel: M. Rijk van Spes-No- stra uit Ovezande, 2de hoofdvogel P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek, lste zijvogel J. v.d. Dries van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek, 2de zijvogel Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme, 3de zijvogel F. Daalman van A.D.L.M. uit Kwaden damme, 4de zij vogel Jac. Traas van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, lste kal Bas de Jonge van Concordia uit 's-Heerenhoek, 2de kal Jac. Priem van Zeelandia uit Óvezande, 3de kal C. v.d. Dries van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek, 4de kal P. Timmerman van Vrije-Schutters uit 's-Heerenhoek. De vliegende vo- gelprijs was voor K. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse zaalhandbalcompetitie leed Zeeland Sport 1 een 13—15 nederlaag tegen Walcheren 2 zodat de spanning bij de dames le klas gehandhaafd blijft. Beide genoemde koplopers hebben nu twee verliespunten. Maar ook onderaan de ranglijst g.aat het spannen omdat Sluiskil een verrassende zege boekte (139) op Olympus 2. De uitslagen waren: dames: le klas Marathon-Hontenisse 137; Zee land-Sport 1- Walcheren 2 1315; Sluiskil-Olympus 2 139. Dames 2e klas: Walcheren 3-G.S.C. 2 175; D.H.C. 1-Delta Sport 1 3—14. Dames 3e klas: Zeeland Sport 2- Delta Sport 2 134: Schelde Sport- Olympus 3 93. Dames junioren le klas: Marathon- Waloheren 1 6—11; G.S.C. 1- Olym pus 1 69. Dames junioren 2e klas: Zeeland Sport-Walcheren 2 98; G.S.C. 2- Olymipus 122. Dames junioren Se klas: Sluiski-l- E.M.M 2 22—3; Hontenisse-D.H.C. 8—2; Meisjes adspiranten le klas: Zeeland Sport 1 - Marathon 1 157; Fortu- na-1 - Olympus 1 49. Meisjes adspiranten 2e klas: Olym pus 2 - Walcheren 2 36; E.M.M 1- Walcheren 3 50; Walcheren 1- G.S.C. 12—17 Meisjesadspiranten 3e kilas: Zeeland Sport 3-E.M..M 2 1213; Sios-Olym- pus 3 04; Fortuna 2-Walcheren 4 9—0. Meisjes adspiranten 4e klas: Honte- nisse 1-Schelde Sport 68; Honte- nisse 2-Sludskil 2 52. Meisjes Pupillen le klas EM.M .1 (Van onze handboogmedewerker) 's HEERENHOEK Bij de heer P. Waterreus in 's Heerenhoek hield de handboogsociëteit „Vios" zijn be- kerschieting op de liggende wippen. Er waren 67 schutters van 16 ver enigingen die inschreven. Oe uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: W. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme. lste zijvogel: G. M. Geense van Eensgezindheid uit 's Heeren hoek. 2de zijvogel: Adri. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. lste bovenkal: C. Bek van Spes-Nostra uit Ovezande. lste onderkal: J. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek. 2de onderkal: J. Rijk van Eensgezindheid uit 's Heeren hoek, bij loting lste klep: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden damme. 2de klep: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. 3de klep: A. Clarys van ADLM uit Kwaden damme. Meeste punten met beker. W. de Jonge uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels M. Verdonk van Vios uit 's Heerenhoek. 4 vo gels. 2de wip, lste hoofdvogel: W. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme, deze schutter schoot ook de tweede hoofdvogel, lste zijvogel: J. Remijn van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek. 2de zijvogel: C. West dorp van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek. 3de zijvogel: P. Rijk van Vios uit 's Heerenhoek. 4de zijvogel: O. Steenaert van Vooruit gang uit Kwadendamme. lste kal: P. Waterreus van Vrije Schutters uit 's Heerenhoek. 2de kal: J. Rijk van Willem Teil uit Ovezande. 3de kal: A. Clarijs van ADLM uit Kwaden damme. 4de kal: Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezande. Meeste kleine vogels P. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes, 4 stuks. (Van onze sportmedewerker) GOES. Een klein aantal dames voetbalclubs (vijf uit Zeeland en cén uit Brabant) heeft tijdens een bijeen komst in „De Landbouw" in Goes be sloten alles in het werk te zuilen stellen om een nationaal team op de been te brengen dat kan deelnemen aan de eindronde om het wereldkam pioenschap in Mexico. Het wereld kampioenschap damesvoetbal wordt in augustus gespeeld. Alle teams moeten echter eerst kwalificatiewedstrijden spelen in de periode van 1 maart tot 15 mei. Gerard Korsuize, voorzitter van de Eerste Zeeuwse Damesvoetbalvereni ging Kapelle (E.Z.D.V.V.) wees er op dat de tijd van voorbereiding dus uiterst kort is. Omdat de kans groot is dat Nederland in één poule wordt ingedeeld met België, Zweden en West-Duitsland en twee landen over- ADVERTENTIE Verstopping Neem Samenstelling op Zuivere kruidenbasis gaan naar de eindronde had Korsuize goede hoop dat de Nederlandse dames Mexico zullen halen. In België Zweden is het damesvoetbal nauwe lijks in ontwikkeling. Het is nog niet zeker of er kwalificatiewedstrijden komen omdat sommige landen meer de voorkeur geven aan loting. Tij dens een vergadering in Lausanne zal hierover aan 't eind van deze maand een beslissing worden genomen. Bij stemming kiest Nederland voor kwa lificatiewedstrijden. Besloten werd voorts om uit de zes aanwezige clubs een seleetiegroep te formeren met dien verstande, dat el ke vereniging drie speelsters mag le veren. Aangewezen werden: Cristian Koenraad en Lies van de Kastelle (beiden Aviolanda Woensdrecht)Ria Hoogesteger, Janie Slabber en Mar jan Adriaanse (allen Noorvrouwen uit Domburg); Krina Schroevers, Tonnie van Belzen en Gerda van Bel- zen (Minerva uit Arnemuiden): Ella Hendrikse, Bella Francke en Corrie Mesu (Octopus uit Zoutelande)Maja Luijk en Sara Heijboer (beiden Wis- senkerke) en Lia Riedijk en Thea Bakx (beiden van E.Z.D.V.V.). Tot zaterdag 16 januari worden an dere clubs die speelsters willen leve ren voor de nationale selectie, hier voor in de gelegenheid gesteld bij de heer Korsuize, die met enkele ande ren contact zal opnemen met de K.N.V.B. over erkenning van het damesvoetbal. (Van onze sportmedewerker) 'S-GRAVENPOLDER. Jan Blom, voorzitter van de damclub 's-Graven- polder, heeft een tipje opgelicht van de sluier over de organisatie van een nieuwe titelstrijd. De damclub 's-Gravenpolder denkt over twee jaar een internationaal toernooi sneldammen te kunnen hou den, waaraan behalve Nederlandse cracks ook prominenten uit Rusland, Amerika, Frankrijk en België deel nemen. Hiervoor moet natuurlijk heel wat geld op tafel komen, maar Jan Blom is wat dat betreft optimistisch. Er zijn onderhandelingen met en kele Zeeuwse industrieën. Medewer king is er reeds toegezegd door de gemeente Borsele, waaronder 's-Gra venpolder ressorteert. G.S.C. 200; Fortuna I-Marathon 1 5—0. Meisjes pupillen 2e Mas: Olyimpus 1- Walcheren 3 121; Walcheren 2-j Marathon 2 23. Meisjes pupillen 3e klasOlympus 2-Walcheren 5 20—1 Heren le klas: Marathon 1-Volhar ding 1 184; Olympus 2-G.S.C. 2 1910; Fortuna 2-Walcheren 1 10 —17. Heren 2e klas: Haringman-G.S.C. 3 432; Sios-Olympus 3 1113 Fortu na 3-Walcheren 2 821. Heren 3e klas: Olympus 4-Walche- ren 3 916; Marathon 2-Olympus 5 1114; Delta Sport 2-Volharddmg 2 9—12. Heren Junioren le klas: G.S.C. 1- E.M..M 1 1814; Fortuna-Olympus 1 1511; Sios-Marathon 1 238. Heren junioren 2e klas: Walchefen- EMM 2 910; Marathon 2-Olym- pus 2 148. Jongens adspiranten Marathon—GSC 914: Fortuna 2-Oiympius 7.10 (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER De titel jeugdsneldamkampioen van Zeeland is terecht gekomen bij de 14-jarige Piet Francke nit Lammerenburg. Jaap Rotte uit Middelburg eindigde met een gelijk aantal wedstrijdpun- ten, maar moest in een barrage-partij het onderspit delven tegen Francke. Er waren 21 deelnemers verdeeld in vier groepen. De twee eerst ge- klasseerden in de voorronde plaatsten zich voor de finale gecompleteerd met twee spelers die door de jury werden aangewezen. De einduitslag was: 1 P. Francke (Lammerenburg) 14 punten, 2 J. Rot te (Middelburg) 14 pnt., 3 J. Veer- hoek ('s-Gravenpolder) 11 pnt-, 4 Joos Francke (Lammerenburg) 11 pnt., 5 Chr. Overbeeke ('s-Graven- polder) 9 pnt., 6 B. Verton (Haam stede) 9 pnt., 7 J. Flikwëert (Zie- rikzee) 8 pnt., 8 P. Filius (Souburg) 6 pnt., 9 M. Boogert ('s-Gravenpol- der) 6 pnt., 10 W. Neels ('s-Graven polder) 2 pnt. Uitslag tweede groep; 1 F. Eekhout (Souburg) 18 pnt., 2 J. Boon (Lam merenburg) 17 pnt., 3 J. Bay ens (Ar nemuiden) 15 pnt., 4 A. Maranus (Aagtekerke) 15 pnt., 5 R. Neels ('s-Gravenpolder) 13 pnt., 6 R. Nijsse ('s-Gravenpolder) 7 pnt., 7 J. Zan- dee ('s-Gravenpolder) 7 pnt., 8 K. Polderman ('s-Gravenpolder) 6 pnt., 9 A. Francke (Aagtekerke) 6 pnt., 10 D. Versluijs (Kruiningen) 3 pnt (Van onze sportmedewerker) GOES Na een onderbreking van twee weken is in de Goese Sporthal de zaaivoetbalcompetitie voortgezet. In groep A won S.S.V. met 4—2 van Robur en blijft daardoor met stadgenoot Goes behoren tot de gro te gegadigden voor de titel. P.T.T. en Kloetinge deelden de puntn (22) wat niet bepaald ver rassend was evenals de kleine 43 zege van Yerseke op WoLphaarts- ddjk. Ook in groep B verliep alles nor maal. Lebo won met duidelijke cij fers (121) van Schelde Internatio naal en bleef in de bovenste regio nen evenals 's Heer- Arendskerke dat Inter-Viola met 61 klopte. Keuringsdienst bleef ook in de wed strijd tegen Wemeldinge zonder één winstpunt en verloor met 41. (ADVERTENTIE) Let op het KLM-tourlabeL Het garandeert u een zorgeloze vakantie. Immers, vliegvakanties voorzien van dit label zijn samengesteld door de vertrouwde reisorganisaties en voldoen aan de door de KLM gestelde normen: u vliegt per KLM en u betaalt niet meer dan de tour (zowel voordelige als luxe-arrangementen) werkelijk waard is. Dat is een hele zekerheid. (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN In verband met de feestdagen werden de laatste twee weekends geen competitiewedstrij den dammen vastgesteld. Hiervan werd gebruik gemaakt om inhaal- partjjen te spelen. Er was een ver rassende uitslag in de hoofdklas. Schunselaar, die tot de kanshebbers behoorde, verloor van Wim Krijger. Leider Blaas kwam niet verder dan remise tegen Boon. Ook de Vlissin- gers Van Rijswijk en Schuitema deel den de punten. Bondssecretaris Trap man verloor van Louwerse. In de eerste klas waren er geen partijen. De standen: HOOFDKLAS Jac. Blaas 7-10; P. Allaart 6-9; W Heydra 8-8; E. M. Wiskerke 6-7; H. de Vlieger 7-7; J. F. Boon 8-7; E. A. Schuitema 5-6; J. Blom 6-6; J. Lou werse 6-6; W. Krijger 7-6; C. v. Rijs wijk 6-6; P. Schunselaar 5-5; J. Baay- ens 6-4; A. Trapman 7-3. EERSTE KLAS J. Huigens 7-12; W. Koppejan 7-12: C. Hollestelle 6-9; A. J. Zegers 7-9: J. Folmer 7-7; L. v. Soelen 7-7- M Bronke 7-6; I. C. Flipse 6-5; J. Hou- mes 7-5; A. L. Waterman 7-5; M. de Wild 7-4; L. J. Wouters 7-1. Bij de jeugd waren er twee par tijen in groep I. Verton speelde re mise tegen Van der Stad, waardoor de laatste speler nog een geringe kans behield op plaatsing in de fi nale. Korshuize uit Souburg behaal de zijn eerste overwinning en pun ten op clubgenoot en landtaarndra- ger Heuker. Zaterdag wordt de laat- gespeeld in de jeugdklas te Middelburg, waarna de finale ge- vormd kan worden van totaal zes spelers, uit iedere groep drie. De ranglijsten zijn als volgt: GROEP I P. Nieuwehuize 7-12; J. C. Rotte 7-10; Lw- D(oogers 7-9; P. Filius 7-9; L. v.d. Stad 7-9; K. de Boer 8-7; J. A. Verton 7-6; K. Korshuize 7-2; M. A. Heuker 7-0. GROEP H A. Vroegindewei 5-10; P. G. v. Drue- nen 7-10; J. Dekker 6-9; F. J. v. Eek hout 7-7; A. Lindenberg 6-5; J. Fran ke 5-3; M. Jansen 6-2; A. Bogert 4-0. ,4'. Bral

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 9