Caeciliakoor St.-Jansteen zingt Weihnachtsor ator ium Belangstelling voor Hulster bedrijfsvolley- balcompetitie zeer groot Nog geen reactie van regionale pastorale raad MEDEWERKING VAN BRABANTSE ENSEMBLES Rijden zonder rijbewijs f 150?- boete stad streek iedereen weet-Aspirine helpt. Aardenburg OP BENOEMING DR. SIMONIS DOORGEREDEN NA AANRIJDING AANDACHT Jongerenmis Stoppeldijk J. Duerinek in Groenendijk begraven Twee voertuigen aan verkeer onttrokken BEJAARDEN 'OVERWINTERDEN' IN SPANJE WOENSDAG 6 JANUARI 1971 (ADVERTENTIE) wesl-zeeuwsch» Vlaanderen Mutatie bij politie Wachtmees ter A. Dekker van de rijkspolitie, groep Aardenburg, is overgeplaatst naar Maartensdijk prov. Utrecht. De heer Dekker is ongeveer een jaar in Aardenburg werkzaam geweest. Jongerenmis Zondag zal op nieuw een z.g. jongereneucharistie worden gevierd in de Aardenburgse parochiekerk. De dienst begint om 10.00 uur. Tennisclub In „De Roode Leeuw" hield de plaatselijke tennis club „SJEF" zijn jaarfeest thet prijs uitreiking aan de winnaars in de laatstgehouden clubkampioenswed strijden. Paul Paridaen kreeg de wisselbeker bij het herenenkelspel definitief in zijn bezit. Trees van Dongen ontving de eerste prijs voor haar resultaten bij het damesenkel. Trees van Dongen en Sjef Buisrogge wonnen destijds het gemengd dub bel en vader en zoon J en Paul Paridaen ontvingen hun prijs als winnaars van het heren dubbel. De] feestavond werd besloten met dans 1 en muziek, verzorgd door de band „El Maestro's" uit Brugge. Wielerclub vergadert Op 7 ja nuari zal de wielerclub ..Er op en er over" zich beraden over de verdere uitbouw van de vereniging en de mogelijke naamsverandering van de club. De vergadering wordt gehou den in „Centraal" op de Markt en begint om 20.00 uur Sint-Sebastiaan Naast de ge bruikelijke schietingen voor de le den van de handboogmij. wordt op zaterdag 23 januari een schieting om geld gehouden voor iedereen. Aan vang 14.30 uur in ,,'s Lands Welva ren". Op het programma staan ver- dqr schietingen op 9 en 16 januari en de koningsschieting op 22 janua ri. hocgwater Morgen, woensdag 6 januari: Bergen op Zoom: 10.33 en 23.21. Hansweert: 10.01 en 22.44. Terneuzen: 9.32 en 22.15. Vlissingen: 9.02 en 21.45. Wemeldinge: 10.23 en 23.11. ('Van onze correspondent) HULST De bedrijfsvolleybal- bond Hulst kent momenteel een gro-j te bloei. Aan de nieuwe competitie' die deze week in sportha! Den Dul- laert begint, nemen veertig teams deel, wat neerkomt op ongeveer 350 spelende leden. De wedstrijden wor den gespeeld op dinsdag- en donder dagavond. Om organisatorische redenen moest het bestuur nog verschillende aanvragen om deelneming afwijzen. We! zullen deze teams waarschijn lijk worden toegelaten voor deelna me aan ede competitie 1971-1972. Door het grote aantal teams heeft het bestuur het noodzakelijk geacht, ten einde de krachtsverhoudingen van de deelnemende teams zuiver te stellen, een nieuwe klasse-indeling zowel bij de dames als heren in te: voeren. Bij de dames zijn er nu twee klassen en bij de heren drie. De definitieve indeling van de teams is gedaan aan de hand van de eindstand van het afgelopen winter kampioenschap. met daarbij enkele nieuwe teams. Het bestuur van het bedrijfsvolleyba! hoopt tevens door deze nieuwe herindeling het spelpeil omhoog te brengen. Na het geslaagde Reinaerttoernooi wordt zaterdag 30 januari, in de sporthal te Hulst, opnieuw een groot bedrijfsvolleybaltoernooi gehouden. Hieraan zullen voor de eerste keer een groot aantal teams van andere Zeeuwse bedrijfsvolleybalbonden deelnemen Inmiddels is ook de eer ste ronde van de bekercompetitie afgewerkt. ^Van een onzer verslaggevers! BiJLST 'De regionale pastorale raad van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft nog niet gereageerd op de benoeming van kapelaan Simonis tot bisschop van Rotterdam en de be roering die naar aanleiding daarvan in het hele land is ontstaan. Voorlo pig wil men eerst het standpunt van de diocesane pastorale raad afwach ten. De eerstvolgende bijeenkomst van de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse pas torale raad wordt niet verwacht voor medio januari. De secretaris van het regionale pastorale comité, de heer P. Apers, heeft maandagmiddag desgevraagd verklaard, eerst de officiële medede lingen van het episcopaat te willen afwachten. „Dit is een zaak die in de eerste plaats het bisdom Rotter dam aangaat. Het is erg moeilijk om een juist oordeel van kapelaan Si monis te vormen", aldus de pastora le secretaris. „Ik ken dr. Simonis nauwelijks. Ik weet alleen dat hij in de nationale pastorale raad zit. Dat hij consequent is geloof ik wel". Over de procedure, die gevolgd is bij de benoeming is secretaris Apers niet te spreken. In hoeverre zijn mening wordt gedeeld door de ande re leden van het pastoraal comité is nog niet bekend, omdat men nog niet bijeen is geweest. Pastoor J. A. Segers uit Terneu zen gaf het volgende commentaar: „Als het inderdaad zo is dat dr. Simonis maar vijftien procent van de gelovigen in zijn bisdom achter zich heeft staan, dan is dat veel te weinig om zijn bisdom te kunnen leiden. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen is de benoeming van dr. Simonis tot bisschop van Rotterdam in brede kring een punt van discussie. In ieder geval is de hoop dat de demo cratisering in de kerk zich zal voortzetten een stuk verminderd. Het is de vraag of dr. Simonis uiteindelijk de grote psychologische druk die op hem wordt uitgeoefend kunnen weerstaan". (Van onze correspondent) OOSTBURG In de Van Ostade- straat in Oostburg heeft M. van de G. uit 's-Heer Arendskerke met zijn veewagen de stilstaande auto van H. J. uit Oostburg beschadigd toen hij achteruit reed. Van de G. na de aan rijding weg, maar het nummer van zijn wagen werd door een getuige genoteerd. Bij aankomst aan de veerhaven in Breskens werd Van de G. al door de politie opgewacht en voor verhoor meegenomen. (ADVERTENTIE) Het Jubileumcomité maakt de patiëntenkring en verdere belangstellenden bekend, dat de receptie van 9 januari h.s. ter viering van het 25-jarig jubileum van het doktersechtpaar Beek-Bakker, wegens ziek te van Mevr. Beek, naar een nader bekend te ma ken daitum zal worden ver plaatst. Zuidzande, januari 1971. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN. Het ziet er naar uit dat voor de uitvoering van het Weihnachtsoratorium van J. S Bach door het Sint-Cae- ciliakoor uit Sint-Jansteen, dit jaar een redelijke belangstelling verwacht mag worden. De uit voering wordt op 9 januari om 20.30 uur gegeven in de parochie kerk van Sint-Jansteen. Een be langrijk deel van de beschikbare kaarter is inmiddels verkocht. Deze foto geeft een beeld van de uitvoering van vorig jaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel zijn rij bewijs voor 9 maanden was ingevor derd werd de 39-jarige I.B. uit Oost burg op 30 juli op de Risseuwstraat aangehouden terwijl hij achter het stuur zat. De officier van justitie mr. C. Keyzer vond het een ernstige zaak. Het rijbewijs was immers ingeno men om hem te beletten een voer tuig te besturen. „Het is hem als het ware bij uitstek verboden" De offi cier eiste een boete van 150,-. Raadsman mr. Tichelman bestreed de feiten niet. „Het is onvoorzichtig maar de man is een uitnemend chauffeur, die nog nooit een aanrij ding in zijti loopbaan heeft gehad. Bovendien was het die dtag in zijn zaak erg druk en daarom heeft hij zich laten lijmen even een vrachtje op te halen". Mr. Tichelman wees er ook nog op dat B door de invordering van zijn rijbewijs in zijn werk was gedegra deerd en dus toch al zwaar getrof fen was. Hij vroeg clementie. Mr. C. J. M. van Hees, de kanton- echter. sprak vain een ernstig feit. Hij zag in de persoonlijke omstan digheden van de verdachte geen re den het requisitoir ven de officier te veranderen en veroordeelde I. B. conform de eis. L. B. V uit Sinit-Jansteen had op 13 november in de bebouwde kom 'an Zaamslag te hard ge-reden. De officier had in zijn eis een recente veroordeling van verdachte wegens hetzelfde feit ingecalculeerd en •leef bij zijn schikkingsvoorstel van f 80,-. Mr. Van Hees vonniste met f' 60,- boete. Voor het veroorzaken van buren gerucht op 6 september in Hulst verd de 20-jarige Vlissingse zee- aartscholier R. v.d. P. veroordeeld ot een boete van 15,-. De eis was 30.-. Verdachte had 's nachts op iet sportterrein te Hulst in de al- laar aanwezige microfoon geroepen en gezongen. Dit gebeurde tijdens een tweedaags hockeytoernooi waar bij de deelnemers 's nachts in ten ten op het sportterrein otvernachtten. Het WeihraacMsoraitoiiium van het Steense Caeciliakoor is inmiddels uitgegroeid tot een va-n de muzikale tradities van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren. De uitvoering van diit jaar wordt de vijfde in successie en komt ditmaal tot stand in samen werking met het Bredaas Kameror kest aangevuld met beroepskrach ten, het Oosterhouts Kamerkoor, Huub Bartz (orgel). Joke Bonigaarts (sopraan), Marianne Klep (alt) Nico (bas). Het geheel staat onder iieidiinig vain Wim Bartz uit St.- Jansteen. De verwachtingen voor de uitvoering zijn tamelijk hoog ge spannen. Op de eerste plaats wat de interesse van de zij-de van het Oost- Zeeuwsch-Vla-a-mse publiek aangaat (de laatste jaren is er een stijgende lijn in beizoieikiersaamtail), maar ook wat de muzikale prestaties aangaat. Vorig jaar is het St.-Caeciliakooi tamelijk gunstig uit de bus geko men. Afgelopen maanden is er hard gewerkt om de uitvoering van vorig jaar te kunnen overtreffen. De heer P. Hameliink, een van de leden: „Ik heb vooral hoge verwachtingen van d-ie beroepskrachten, waarmee het Bredaas Kamerorkest wordt aange vuld". Het Sinil-Caeciliaikoor uit Simt- Jansteen heeft een jaar achter de rug, dat w-erd gekenmerkt door een betrekkelijke rust. In november vam afgelopen jaar heeft men samen met het Oosterhoutse zustehkoor en Het Brabants Orkest het Requiem van Maurice Duruflé uitgevoerd. Beide koren staan met elkaar in contact dank zij het feit, dat dirigent Wim Bartz uit St.-Jansteen de vader is van Huub Bartz onder wiens leiding onder meer het Bredaas Kameror kest en het Oosterho-uts Kamerkoor staan. Ook voor komende ja-ar staan er behoudens de uitvoerim-g van 9 januari voorlopig nog geen grootse dingen te gebeuren. Op verzoek van de KRO zal het Steense koor ko mend jaar vermoedelijk de muzikale omlijsting verzorgen van twee eu charistievieringen, d-ie worden uitge zonden vanuit de parochiekerk van Sint-Jansteen. Voorlopig is evenwel alle aan dacht geconcentreerd op het Weih nachtsoratorium, waarvoor men dit maal ook wat m-eer jongeren hoopt te interesseren. De h-eer Hamelink: „Die belangstelling van de zijde van de jonge generatie la-art over het algemeen nog wel te wensen over, hoewel de interesse naar mijn idee wel i-ets toeneemt. Ik kan me trou wens niet aan de indruk onttrekken, dat de meeste bezoekers van de traditionele jaarlijkse uitvoeringen behoren tot de vaste kern". Ver heugd is de heer Hamelink over het feit, dat de belangstelling groeiende is en ook over de financiële mede werking v-an gemeente en provincie. „Zowel gemeente als provincie zien het Weihnachtsoratorium ais een cultureel gebeuren. De provincie heeft de subsidie dit jaar zelfs onge vraagd verhoogd en dat is toch echt wel een stimulans om door te gaan. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De jongeren mis die in de parochie Stoppeldijk in Vogelwaarde werd gehouden ken de een grote belangstelling. De kerk zat werkelijk stampvol. Het thema van de dienst was „Oud-Nieuw". On der deze jongerendienst werd door de KWJ afdeling Boschkapelle een speci-ale tentoonstelling ingericht. Hierbij werd vooral door middel van affiches de tegenwoordige wan toestanden in de wereld aan de kaak gesteld. Na afloo-p van de mis werd in 't Fuikske een discussie gehouden, waar als voornaamste p-u-nt naar vo ren kwam dat dergelijke jongeren missen frequenter moesten plaats vinden, minstens eenmaal per maand. (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK Onder zeer grote belangstelling is dinsdag middag in Groenendijk-Klooster- zande de heer J. Duerinek be graven. Hij overleed op oude jaarsdag op 61-jarige leeftijd in het St.-Liduinaziekenhuis in Hulst. De uitvaartdienst, gehouden in de parochiekerk van Groenendijk werd door een groot aantal men sen bezocht. Onder hen waren verschillende vertegenwoordigers van verenigingen en enkele raadsleden. De eucharistievie ring werd gistermiddag om twee uur gehouden en geleid door ka pelaan Hermans. De heer Duerinek was in Kloosterzande een vrij bekende figuur door onder meer de uit gave van het Oost-Zeeuwseh- Vlaamse nieuws- en advertentie blad „Zelandia". Hij was direc teur van het grafische bedrijf Duerinck-Krachten en is vele ja ren ook actief geweest in het plaatselijke verenigingsleven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense kantonrechter mr. C. J. M. van Hees heeft gisteren via zijn vonnissen twee voertuigen (een bromfiets en een scooter) aan het openbaar ver keer onttrokken. De bromfiets be hoorde toe aan de 19-jarige scholier P. H. uit Terneuzen. Op 19 augustus van het vorig jaar was liij op de Serlippensstraat aangehouden. Bij technisch onderzoek van de brom fiets bleken de remmen ondeugde lijk, er ontbraken zelfs elementaire onderdelen van de reminrichting. De bromfiets bezat geen merk- of type nummer en er was geen toelatings bewijs voor afgegeven. Uit dè verklaring van verdachte kwam naar. voren, dat hij de brom mer voor f 25,- van een particulier had overgenomen. De bromfiets was overigens in beslag genomen. De officier van justitie mr. C. Keyzer eiste in zijn requisitoir voor de slechte remmen een boete van f 50,- en voor het niet bezitten van een toelatingsbewijs f 10,-. Mr. C. J. M. van Hees, de kantonrechter, maakte er respectievelijk f 20,- en f 10,- van. D? 20-jarige bankwerker A V. uit Vlissingen was op 22 augustus in Terneuzen op zijn scooter aangehou den. Bij controle bleek, dat V. noch een geldig kentekenbewijs noch een geldig rijbewijs kon tonen. Boven dien was voor de scooter geen wet telijk verplichte verzekering afge sloten. Mr. Van Hees rekende vooral het onverzekerd rijden zwaar aan. „En als u nu eens bij een aanrijding iemand voor zijn leven had ver minkt?". De verdachte schokschou derde: „Als ik geen rijbewijs heb word ik toch niert verzekerd" Blij kens het requisitoir van de officier van justitie stond het voor hem vast dat A.V. überhaupt geen verzeke ring zou hebben afgesloten. Mr. Keyzer memoreerde, dat A.V. werd aangehouden op de dag, waarop hij de scooter had gekocht. „Maar an ders was u over twee of drie maan den toch gepakt. Scooters zijn over het algemeen verouderde voertuigen, die de belangstelling van de politie hebben", aldus mr. Keyzer. De kan tonrechter veroordeelde A.V. voor het zonder kentekenbewijs rijden tot f 25,- boete, voor het niet bezit ten van een rijbewijs f 50,- en voor het onverzekerd rijden f 60,- boete. (Van onze correspondente) TERNEUZEN In de bejaarden sociëteit De Schakel van de stich ting Open Bejaardenwerk in Ter neuzen hebben de dames De Zeeuw en Claaijsen uit Terneuzen de aan wezige bejaarden het een en ander vertelt over hun „overwintering" in Spanje. Op 21 oktober van het vori ge jaar vertrokken zij met nog 55 andere Nederlandse bejaarden naar het land van warme zon en sangria. Zij kregen een verblijf van twee maanden in de omgeving van Torre- molinos aan de Costa del Sol aange boden van het Nederlandse reisbu reau Nespanda Tours. De reis was bedoeld als kennisma king met de zogenaamde „overwin- teringsreizen" voor 65 plussers. De reiskosten en de huur van de appar tementen werden door het reisbu reau betaald. De verdere kosten wa ren voor de bejaarden. Op die ma nier konden zij de kosten van le vensonderhoud in Spanje en Neder land met elkaar vergelijken, wat trouwens onder meer de bedoeling was van deze „promotion-tour". De bejaarden zullen een verslag van hun bevindingen uitbrengen, dat door de Nederlandse bond van be jaarden gepubliceerd zal worden. Hierdoor kunnen belangstellende be jaarden zich op de hoogte stellen van het „overwinteren". De dames De Zeeuw en Claaijsen zijn zeker van plan de komende herfst weer enkele maanden naar Spanje te gaan Op een nog nader te bepalen datum zullen de beide da mes de Terneuzense bejaarden nog' uitvoeriger inlichten over hun „reis naar de zon".

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2