van onze beha's betaalt u nu minimale prijzen! hmkemöUer f©ds 6,$8 Vogels twee jaar onbeschermd zeeland Aram: De val van Barranca DINSDAG 5 JANUARI 1971 OPRUIM HtinJcemöller Lexis presenteert u Uier een kleine keuze uit haar grote beha-kollek- tie met de laagste, de allerlaagste prijzen. Profiteer ervan! Kom snel kiezen! Fijne voorgevormde beha's met boothals en beugels. In moderne kleuren,zoals lila, rood,noisette. Leuke tienerbehaatjes met soepele verste viging. In diverse dessins en modieuze kleuren. J Voorgevormde beha's van bekend merk. Met boothals en. beugels. Diverse model len. In de kleuren: bleu, rose, nude, wit. Voorgevormde beha's van bekend merk. Met boothals en beugels. Verschillende uitvoeringen. Kleuren: wit, rose, bleu, Softlook beha's in vele opwindende mo dellen. Keuze uit groot aantal kleuren, waaronder transparant, •Chamante behaatjes voor tieners. Soepe le versteviging. Grote variatie in dessine ring en kleur. J a O c o Nu zovelen de mond vol hebben van vogelbescherming bereikte ons via het Algemeen Nederlands Pers bureau het volgende bericht. De spreeuw, de grote mantel meeuw, de zilvermeeuw em de kop- meeuw vallen vanaf 1 januari 1971 tot en met 31 december 1972 buiten de bescherming van de- vogelwet 1936. .Voor de beide laatste meeu wensoorten wordt echter een uitzon dering gemaakt tijdens de broedtijd in de periode van 16 april tot 15 juli. Schieten op onbeschermde vogels mag echter slechts met een vergunning van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk. GOES Grand 20 uur: De terugkeer naar de Apemplameet 14 j. HULST Stadhuis Expositie Kunst in het Mein", de schoonheid van oude te gels (tan. 22 jan.) Ma. t.m. vrij. 8.30-12.30 -31 13.30-17.30 uur. Zat. en zon. van 15-17 uur. MIDDELBURG City 20 uur: De weg naa.r de hel 18 j. Vleeshal Stadhuis Kerstexposutie van de Zeeiuwse Kunstkring (t.m. 11 jan.) Open van 14-17 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur: Woodstock a.l. ROTTERDAM Rott. Schouwburg 20.15 uur: „Tehao", blijspel, door het Nieuw Rott. Toneel. Grote Schouwburg Zuidplein 20.15 uur: „De Jantjes" door het Amsterdams Volkstoneel. Museum Boymans-van Beuningen, Expositie Salvator Dali (t.m. 17 jan.) Ma. t.m. zat. 10-17 zon. 11-17. Bovendien woe. van 20-22 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur: Terugkeer maar de Apenplaneet 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Patten 14 j. Een publikatie van het Centraal Burer de spiedende blikken van achtervol gers onttrekt. Nog juist op tijd, want reeds stormen de eerste ruiters onder hem door langs het bospad!! 1227. In de hoge ridderzaal van Barranca zit de nieuwe slotheer aan een zware eikenhouten tafel ver een aantal perkamentrollen gebogen. „Die Agua mag dan een rare snaak zijn, maar het beheer van het graaf schap heeft hij toch aardig ge voerd", zegt hij tot een klerk, die naast hem staat, „alle pachtgelden van het laatste seizoen zijn geïnd, alles staat keurig neergepend en klopt tot op de duit". Op dat mo ment komt een soldaat het vertrek binnen. „Geen spoor van de vluchte ling, Messire", rapporteert hij. „We hebben de bossen rond het kasteel grondig uitgekamd, maar de vogel is gevlogen" „Doe geen moeite ver der", zegt Rodolfo schouderopha lend. „Agua is waarschijnlijk al mij len ver weg en hij zal het niet gauw wagen zich hier weer te vertonen". Maar in dit laatste vergist de nieuwbakken kasteelheer zich. Want op datzelfde moment laat Agua zich uit de boom glijden en, zorgvuldig dekking zoekend tussen het struik gewas, sluipt hij in de richting van het kasteel. Aan de voet van de kasteelmuur gekomen, kijkt hij spiedend om zich heen en, geen onraad bespeurend, brengt hij twee vingers in de mond en geeft een zacht fluitsignaal.... - ^nurantenpubliciteit 11-27. Zo snel zijn lange benen hem kunnen dragen stuift Agua weg van het kasteel, het hellende zand pad af. Achter hem klinken enkele woedende kreten en als hij een haastige blik over zijn schouder werpt, ziet hij de ruiters, die hij zojuist op zo verrassende wijze pas seerde, de slotpoort uitstormen. Als een opgejaagd hert schiet Agua hét pad af, de bossen in. Reeds klinkt achter hem hét doffe getrappel der paardenhoeven-.... Dan, met onna volgbare behendigheid, springt Agua tegen de brede stam van een oude 'beuk, grijpt in de sprong nog juist de ohderste zijtak en hijst zich op. Haastig klautert hij omhoog, tot waar hét dichte bladerdak hem aan

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 4