GESLAAGDE PAARDESPORTMANIFESTA TIE M. Bagchus en B. Eras uitblinkers PETER SCHUNSELAAR NIEUWE ZEEUWSE SNELDAMKAMPI OEN Jan Hordijk verraste in indoortennistoernooi ZEEÜWSCH-VLAMINGEN VERRASSEND GOED FORD ESCORT Zege volleybalteam Kostbare zege van Animo II Jo Schout 3e in België Benauwde zege van Walcheren sport UITSLAGEN MAANDAG 4 JANUARI 1971 (Van onze sportmedewerker) HULST. Zaterdagmiddag werd in de binnenmanege St. George te Absdale voor de eerste keer een internationale paardesportmani- festatie gehouden, waaraan bekende ruiters uit binnen- en buiten land deelnamen. Voor de eerste proef, het jachtspringen met een hoogte van 1.20 meter traden 27 ruiters aan. De tweede proef bestond uit het puissance springen, waarbij de favorieten het na 1.75 meter welletjes vonden. De talrijke aanwezige paardenliefhebbers hebben in Absdale kun nen genieten van fraaie paardesport, waarin onder anderen de 29- jarige Tilburgse internationaal Maarten Bagchus met de paarden Sonja en Passac een groot aandeel had. Op Sonja reed hij bij het jachtspringen met een hoogte van 1.20 meter een foutloos parcours in de tüd van 33 seconden rond, terwijl dezelfde ruiter met zijn paard Passac eveneens een foutloos parcours reed in de tijd van 43,9 sec., welke prestaties goed waren voor respectievelijk een eerste en een zevende plaats. Zijn naaste belager was de zes tienjarige MAVO-scholier Rob Eras uit Tilburg, die in juni 1970 in Nunspeett jeugdkampioen van Ne derland wend en in augustus van datzelfde jaar tweede bij de Europe se jeugdkampioenschappen in Zwit serland. De Nederlandse jeugdkampioen behaalde met Woodstock een tweede en met Pacific een achtste plaats. Ook hij reed twee maal een foutloos parkoers. Ook de Belg Tyte- ca, jeugdkampioen van zijn land in 1969 en tweede in 1970, beantwoord de op Gazelle met een derde plaats aan de hem gestolde verwachtingen. De man uit het Belgische St. Pau wels, Eddy Piron geselecteerd voor die Belgische equipe voor de volgen de week in Veendam, bleek niet voor niets in de selectieploeg te zitten. Met zijn paard Jaske vero verde hnjj een eervolle vierde plaats. Voor een foutloos parkoers zorgden eveneens de Amsterdammer Hein Aanstoot, een amateur, die vroeger (Van onze sportmedewerker) HULST Verschillende atleten van de atletiekclnb Hulst in de cate gorieën scholleren en junioren had den zich niet door de weersomstan digheden laten afschrikken en wa ren naar het Oost-Vlaamse Waarne bij Gent getogen om daar deel te nemen aan de 44e prijs De Boosere. Op het spekgladde en daardoor moeilijk te belopen terrein gingen bij de scholieren 95 atleten van start. Jo Schout, die weinig risico's durfde te nemen, moest zich tevre den stellen met een eervolle derde plaats. Hij wist nog wel de bekende atleet Claeys van Standaard Gent achter zich te houden, maar Desmet van Waregem en Roel van Gantoise moest hiij in genoemde volgorde voor zich laten gaan. Zijn clubge noot Jo Vonck kwam met een tiende plaats goed voor de dag. In het clubklassement, waarvoor de vijf eerstgeplaajtsten in aanmer king kwamen, eiste de atletiekclnb Hulst een eervolle tweede plaats voor zich op, na het Gentse Gamtoi- nog pikeur aan de koninklijke stal len is geweest, alsmede Marion Dek kers op Donna Rettie en Karin Meu- lienaar op Astral. Verrassend goed voor de dag kwa men in dit internationaal geroutineer de gezelschap de Zeeuwseh-Vlaamse deelnemers Sylvia Sanderse, Adrd den Exter uit Axel en Albert de Vos uit Hulst. Zij behaalden bij het jachtsprin gen respectievelijk een twaalfde, ze ventiende en achttiende plaats. Bij het puissance springen gaven de winnaars Rob Eras met Wood stock en Maarten Bagobus met Passac er, na een met schijnbaar groot gemak gesprongen parkoers van 1.75 m. hoog, de voorkeur aan om hun nog jonge paarden te sparen waardoor zij beiden ex aequo als eersten werden geplaatst. Jachtspringen (hoogspringen 1.20 m> 27 deelnemers: 1 Maarten Bag chus op Sonja 0 fouten iin 33 secon den rond, 2 Rob Eras op Woodstock, 0 fouten in 34,9 sec., 3 Feidi Tyfeca op Gazelle, 0 fouten, 35,4 sec., 4 Eddie Pyron op Jaska. 0 fouten, 36,7 sec., 5 Hein Aanstoot op Gipsy Girl, 0 fouten in 37 sec., 6 Manion Dek kers op Dana Rettie, 0' fouten in 40,1 sec., 7 Maarten Bagchus op Passac, 0 fouten in 43,9, 9 Karin Meuiènaar op Astral, 0 fouten in 45,5 sec., 10 Ludiie Dekkers op Moora, 3 fouten, 42.1 sec, 11 Jan Tiene Meulenbelt op Joopie 3 fouten, 51,7 sec, 12 Silvia Sanderse op Brandy, 4 fou ten. 34,9 sec, 13 Serg. Ie kl. Ben- raadit op Frappant 4 fouten in 37,1 sec, 14 Fraais Beens op Alfa, 4 fouten in 41,1 sec, 15 Ferdy Tyteca op Bonheur, 8 fouten in 35,8 sec, 16 Jan Jongenelen op Rocco, 8 fouten 42.2 sec, 17 Adri den Exter op John 8 fouten in 44,1 sec, 18 Albert de Vos op Lawine, 12 fouten, 44,8. De overige combinaties werden bij het voorspringen uitgeschakeld, verlieten vrijwillig vroegtijdig het parkoers of werden na een derde ongehoorzaamheid van het paard ge diskwalificeerd. De uitslag bij het puissance sprin gen tot 1.75 m. hoogte: 1 Rob Eras op Woodstock en Maarten Bagchus op Passac, 3 Ferdie Tyteca op Bon heur, 4 Serg. Ie kl. Beniraadt op Frappant, 5 en 6 Ludie Dekkers op Moora en Maarten Bagchus op Son ja. 7 Hein Aanstoot op Gipsy Gdrl, 8 Rob Eras op Astral, 9 Rob Eras op Pacific-X, Frans Beens op Alfa, 11 Jan Jongeneden op Rocco, 12 Jan Tienen Meulenbelt op Joopie en Ferdie Tyteca op Gazelle. De winnaar van het concours hippique in Absdale. Voorzitter Jan Blom van de organiserende vereniging reikt de kampioensbeker uit aan de nieuwe Zeeuwse sneldamkampioen. (Van onze sportmedewerker) TILBURG Niet de grote favo riet Ingo Buding en ook niet de Nederlandse indoorkampioen Peter Soeters, maar Jan Hordijk is de grote triomfater geworden van het internationale indoor tennistoenrooi, dat het afgelopen weekeinde werd gehouden in de privéhal van sport- hallenbouwer en oud-voetbalinter national Henk Pellikaan. Jan Hordijk zette de afgeladen tennishal op stelten door in de fina le niemand minder dan de Duitse nummer drie Ingo Buding, het pa radepaardje van het toernooi, in drie sets te overmeesteren. Een sensatie van de eerste orde en dan te beden ken dan de KNLTB aan Jan Hor dijk rust had voorgeschreven we gens een rugblessure. Jan Hordijk voelde echter geen pijn, wilde daar om van geen afschrijven weten en overwon achtereenvolgens de Belgi sche topspelers Patrick Hombergen (75 en 63) Erick Drossaert (6 0 67 en 75) en tenslotte de onverslaanbaar geachte Ingo Bu ding, die met 36 63 en 76 door de Rotterdammer werd verrast. Sterkste wapens van de voor het grote werk bijna afgeschreven Hor dijk waren diens kogelharde serves en zijn feilloze back-handdrives en een ijzersterke wedstrijdmentaliteit. Dat laatste was wellicht de grootste winst, die het Nederlandse tennis in Tilburg boekte. Hordijk ging im mers tot nu toe door voor een men taal kwetsbare speler. Dat lijkt ver anderd. Hij verwerkte in de finale tegen Buding immers het weinig hoopgevende verlies van de eerste set, die met 63 naar de gebruinde Duitser ging. Het deed Hordijk niets. Zijn serves werd nog effectiever en nauwelijks meer be speelbaar voor Buding, die in de tweede set niettemin begon met winst op de serves van Hordijk, maar prompt zijn eigen serves ver speelde. Dat gebeurde bij 53 in het voordeel van Hordijk nog een keer en dat betekende een derde en beslissende set. Ook daarin toonde Hordijk zijn wilskracht. Hij ver werkte serve-verlies in de tweede game (02) manhaftig, maakte in de volgende game het taaie ongerief gemakkelijk goed en toonde zich daarna volkomen gewaagd aan Bu ding, die bij 55 een fatale misstap leek te begaan door opnieuw zijn serve-game af te staan. 65 voor Hordijk, die het voordeel van zijn eigen opslag echter niet te gelde kon maken, al had hij de pech van een dubieuze beslissing van een lijnrechter, die ten onrechte een bal uitgaf. Buding sleepte er tenslotte 6—6 uit en dus een verlenging vol gens het nieuwe recept, waarmee Hordijk gisteren pas voor het eerst kennis maakte. Het werd een adem benemend verlengstuk, waarin de 22-jarige Nederlander door Bu ding vriendelijk aangesproken als junior verdiend aan het langste eind trok: 76 en dus toernooiwin- naar. Het toernooi in Tilburg was vooral ook interessant als re vanche van de strijd om de nationa le indoortitel, waarbij Hemmes en Hordijk verstek moeten laten gaan. Peter Soeters trok wellicht daarom aan het langste eind. Hij bevestigde in de kwartfinale echter tegen Fred Hemmes vorige week nog knap win naar in Parijs zijn klasse door met 75, 67 en 64 te zegevieren. Een overwinning, die Soeters vooral bouwde op een aanmerkelijk harder en beter doorkomende serve. Bij opponent Hemmes juist het zwakste wapen. Dat Hemmes het tot een derde set bracht dankte hij aan de arbiter, die bij 52 voor Soeters in de tweede set op matchpoint een voltreffer van Soeters uittelde. In de halve finale struikelde Soeters vol gens verwachting over Buding, die zich nog heel wat slordigheidjes kon veroorloven en daarom ook drie sets nodig had (63, 36 en 63). In de andere halve finale stal Jan Hor dijk de show door met 60, 67 en 75 een schitterende zege te be vechten op de Belgische indoorspe- cialist Erick Drossaert. Het was de mooiste partij van dit bijzonder ge slaagde evenement. (ADVERTENTIE) VEENENDAAL (ANP) Hert 95, schoten zij toch aanvallend te Nederlandse damesvolleybalteam kort om Nederland achter zich te heeft zaterdagavond in Veenendaal houden. De Oranjeploeg kwam door met 30 gewonnen van Israël. De het goede spelverdelen van Truus setstanden van de ontmoeting, die Gielen (Bekkerveld) telkens sterk door 500 toeschouwers werd bijge- en op de juiste momenten terug, woond, waren 1513, 159 en 18Aan het net maakte Henny Karsten 16. (Karanoi) de beste indruk. Over het Hoewel de Israëlische dames in geheel genomen stond de wedstrijd alle drie de sets een voorsprong op matig peil. Vandaag spelen de namen, in de eerste 71. in de Nederlandse en de Israëlische dames tweede 63 en in de derde 83 en in Dokkum., (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER Peter Schunselaar is zaterdag in „Ons Dorpshuis" te 's-Gravenpolder snel damkampioen van Zeeland gewor den. Aart Walraven, die al twee keer de titel in de wacht sleepte, eindigde als tweede in dit toernooi, dat voor de tiende maal werd ge houden. Acht keer zorgde de dam club 's-Gravenpolder voor de organ! satie, die ook nu weer perfect was. Er waren 79 deelnemers, waaronder één dame mevrouw Kurvink-Hui- gens uit Noord-Gouwe, 's Morgens om half elf begonnen de voorronden, verdeeld in negen groepen. De winnaars van de voorronden kwamen 's middags tegen elkaar uit in groep 1 en de als tweede geklas- seerden in groep 2 en zo achtereen volgend. In totaal werden er 632 partijen gespeeld en ongeveer 75.000 zetten gedaan. De speeltijd was maximaal 10 minuten. Het toernooi werd onder andere bijgewoond door de heren H.C. van de Vreugde als voorzitter van de Nederlandse Dam- bond en J. Ganseman, voorzitter de Zeeuwse Dambond. Zij voeru evenals de wethouder voor sportza ken van de gemeente Borsele, de heer E. Baerends, het woord tijdens de officiële opening. De grootste be langstelling in de middaguren ging uiteraard naar groep 1, waarbij zich de favorieten bevonden voor de ti tel. Vooral de slotfase werd spannend met Schunselaar aan de leiding met 11 wedstrijdpunten, echter op de voet gevolgd door Rijk, Blaas en Walraven, die 10 punten hadden ge scoord voordat de laatste partijen een aanvang namen. Uiteindelijk kwam de 18-jarige Peter Schunse laar als sterkste uit de bus en ont ving uit handen van voorzitter Jan Blom van de organiserende vereni ging de fraaie wisselbeker. Het klassement van de finalisten, die zich via een eerste plaats bij hun groep in de voorronden hadden gekwalificeerd luidde: 1 en Zeeuws kampioen P. Schunselaar (Vlissin- gen) 13 punten, 2 A. Walraven (Lei derdorp) 12 p., 3 J. Blaas (Aagte- kerke) 12 p., 4 C. Rijk (Goes) 10 p., 5 J.J. Engelvaart (Aagtekerke) 9 p., 6 P. Allaart (Souburg) 6 p., 7 C. van Rijswijk (Vlissingen) 6 p., 8 J. Louwerse (Goes) 2 p., 9 A. Zeegers (Kapelle) 2 punten. De uitslagen bij de andere groe pen waren: groep 2: 1 J. Maranus (Aagtekerke) 2. J. v.d. Schraaf (Ka pelle) 3 J. Bosselaar (Aagtekerke). Groep 3: 1 J. Sinke (Goes) 2 W. Davidse (St.-Laurens) 3 J. Blom ('s- Gravenpolder) Groep 4: 1 W. Dek ker (Goes) 2 L. Davidse (St.-Lau- rens) 3 A. de Buck (Lammeren- burg). Groep 5: 1 A. Quakkelaar ('s-Gravenpolder) 2 A. Krijger ('s- Gravenpolder) 3 E. Wiskerke ('s- Gravenpolder) Groep 6: 1 A. Trap man (Middelburg), 2. F. Dikxhoorn (Souburg) 3 J. Huigens (Zierikzee). Groep 7: 1. C. Hollestelle (Goes) 2 W. Krijger (Goes) 3 H. de Vlieger (Vlissingen). Groep 8: 1 L. Adriaan- se (St.-Laurens) 2 J. Houmes (Aag tekerke) 3 M. Quakkelaar ('s-Gra- venpolder). Groep 9: 1 J Koppejan (Lammerenburg) 2 C. de Vos (Mid delburg) 3 A. van Overbeeke ('s- Gravenpolder). (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van Walche ren, die in de hoofdklas zaalhandbal tegen het Amsterdamse Zeeburg met de rust leidden met 50, zege vierden op het nippertje met 65. Zeeburg kwam na de rust zeer sterk terug. De heren van Fortuna (Ber gen op Zopm) die in de landelijke 2e klas de tweede plaats bezetten moesten tegen het Vlissingse Olym pus één punt prijs geven. In een gelijkopgaande strijd werd het 12 12. De uitslagen: Hoofdklas dames Zeeburg - Walcheren 56, Verburch - Hellas 68, Swift - Quintus 108, heren Olympia - AHC '31 1411. Landelijke le klas dames Athene - PSV 6—6, Velo - Beatrix 8—9, DVO - De Schutters 67, EMM - Swift 2 87, heren Hermes - PSV 1612, Snelwiek - Quintus 99, EMM - Hellas 1016, Landelijke 2e klas dames geen wedstrijden gespeeld, heren Fortuna - Olympus 1212. Afdeling West-Noord-Brabant dames le klas Desk - SOA 6—9, VCW - Break Out 1424. heren le klas Blauw Wit - EBHV 2 21—16, Tachos - Boemerang 1516. dames 2e klas A: Terheijden BVC 1013, heren 2e klas A: Volt 2 - SOA 20—12. dames 2e klas B Blauw Wit 2 - Internos 511, Riel - DVS 138, heren 2e klas B Were Di 2 - GHV 1628. Uno Animo - Taxandria 2 1319. dames 3e klas A: Were Di 2 - Taxandria 011, Tachos 2 - Boe merang 2 179. heren 3e klas B: Uno Animo 2 - Blauw Wit 2 2115, Tachos 2 - Boemerang 2 1014, dames 3e klas C: Uno Animo - Dongen 2 67, Volt 2 - SVM 310, heren 3e klas C: Boemerang 3 - Break Out 3 24—37. DVS - EVV 1313. Afdeling Zeeland dames le klas Marathon - Hontenisse 137, Zeeland Sport - Walcheren 2 1315, Sluiskil - Olympus 2 139, heren le klas Marathon - Volharding 1811, Olympus 2 - GSC 2 1910. dames 2e klas Walcheren 3 - GSC 2 175, DHC - Delta Sport 3—15. heren 2e klas Haringman - GSC 3 432, SI- OS - Olympus 3 1113. dames 3e klas Zeeland Sport 2 Delta Sport 2 134, Schelde Sport - Olympus 3 93, heren 3e klas Olympus 4 - Walcheren 3 916, Marathon 2 - Olympus 5 114, Delta Sport 2 - Volharding 2 912. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse micro-korfbalcompetitie is in de eer ste klas A de spanning terugge keerd. Al eerder was te zien. dat hier Zuidwesters I niet zo domineer de als op het veld. Twee uitslagen met één doelpunt verschil op winst en nu net andersom. Het brengt de spanning helemaal terug, want hoe wel Animo II reeds teveel terrein heeft verloren, kunnen nu Ondo I en Swift H de Souburgers weer gaan bedreigen. In het veld was het een bijzonder felle strijd, waarin die sobeddsrechter het niet gemakkelijk had omdat het tempo hoog lag. De beide aartsriva len gaven elkaar niet veel toe. en een gelijk spel had de verhoudingen goed weergegeven, maar zoals zo dikwijls hij micro-korfbal besliste ook hier dat ene doelpunitje de wed strijd ten gunste van Animo II. dit met deze overwinning hijzonder ge lukkig was. Stand: Zuidwester I 3 4, Ondo I 22,Swift II 22. Animo XI 42. In de tweede klas A had Seolito I toch veel moeite met Animo XII. Het moest voor de 64 over winning het onderste uit die kan halen en vooral door het goede schot bleef het op de tweede plaats van de ranglijst, waarin Stormvogels nog steeds duidelijk de eerste viool speelt. Stand: Stormvogels I 36, Seolito I 34, Animo XV 22. Ani mo III 32, Atlas I 30. In de derde klas A ontliepen Atlas II en Stormvogels II elkaar ook al niet veel. De mdelingscommissde heeft dit jaar wel bijzonder goed gewerkt. De beide koplopers streden verwoed om het winnende doelpunt bij de stand 22. Het wend uiteindelijk Atlas II, dat met 32 de punten bij zijn totaal kon voegen. Het voert nu meteen alleen de ranglijst aan, waarin echter nog van alles kan gebeuren. Stands: Atlas II 46, Stromvogels II 44. Animo V 22, Ondo II 20. Uitslagen: Vlissingen. 3e klas A: Atlas II - Stormvogels II 32, 2e klas A. Seolto I - Animo III 64, le klas A: Zuidwesters I - Animo II 23. Adspiranten A: Zuidwesters A - Animo A 34. Adspiranten G: BKC B - Stormvogels C 33. Ad spiranten I: Animo D - Togo E 32. Pupillen C: Animo B - Ammo C 0 0. VOETBAL Celtic Glasgow, te genstander van Ajax in de kwartfi nales van het toernooi om de Euro pa-cup voor landskampioenen, heeft zaterdag de competitiewedstrijd te gen Glasgow Rangers gelijkgespeeld met 11. FC Aberdeen, dat zijn wedstrijd tegen St. Johnstone met 10 won, heeft na 20 wedstrijden met 36 punten de leiding. Celtic heeft met een wedstrijd minder 32 punten De derde plaats wordt ge deeld door Glasgow Rangers en St. Johnstone, beide met 24 punten.

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 8