Inrichting voor geestelijk gestoorden nabij Goes H. J. Colsen weer op oorlogspad BOTSINGEN IN DE BRAAKMAN OTHELLO IN PREMIèRE 1 - BEGINCAPACITEIT: 300 PLAATSEN Belg reed met auto in sloot RECEPTIE B. EN W. AXEL Vliegtuig vermist boven Middellandse Zee Morgen geen voetbal stad streek GEMEENTE HULST Wijziging ophalen huisvuil VERANDERING CENTRUM DOORGEREDEN NA AANRIJDING Wakenmolen" verwacht felle concurrentie maalindustrie in LEG-landen Schade bij aanrijding TIEN JAAR GEI EDEN VOOR „VRIJE VEREN" NU VOOR „VRIJE TUNNEL" Twee gewonden en acht auto's total-loss De erLis op de Antillen Beat Ie McCartney wil zich zakelijk losmaken ZATERDAG 2 JANUARI 1971 in de navolgende wonkernen als volgt plaatsvinden: in de navolgende woonkernen als volgt plaatsvinden MAANDAG en DONDERDAG Heikant (vanaf grens gemeente Axel) Wilhelminastraat te St.-Jansteen, komende uit richting Heikant tot aan Burg. Ysebaertstraat en Absdale. DINSDAG en VRIJDAG St.-Jansteen Kapellebrug Clinge Nieuw Namen Emmadorp. In de niet vermelde woonkernen blijft het ophalen ongewijzigd. De eerste 2 weken dienen de emmers des morgens 8.00 uur te worden gereed gezet. Hulst, 2 januari 1971. Burgemeester en wethouders var) Hulst, De burgemeester, P. MOLTHOFF. De secretaris J. F, VAN DENDEREN. (Van een onzer verslaggevers) GOES/HALSTEREN De vereniging tot christelijke ver zorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland kan beginnen met het opstellen van een ontwerp-schetsplan voor een psy chiatrische inrichting op Zuid-Beveland. Dit is mogelijk nu dr. J. H. Kruisinga, staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, in beginsel medewerking heeft toegezegd aan de bouw van een dergelijke inrichting, die een hegincapaciteit zal krijgen van 300 plaatsen. Er is uitbreiding mogelijk tot 400 plaatsen. De inrichting zal waarschijn lijk in Goes worden gevestigd. De capaciteit van de door de vereniging be heerde inrichting Vrederust te Halsteren, zal met rond 200 plaatsen worden teruggebracht. Dr. Kruisinga acht de bouw van deze inrichting van groot belang uit een oogpunt van doelmatig spreiding van psychiatrische voorzieningen, terwijl tevens een gewenste uitbrei ding wordt gegeven van het be schikbare aantal plaatsen. Daarnaast is hij van oordeel dat door de komst van deze inrichting een impuls wordt gegeven aan een verdere ont wikkeling van de extramurale zorg op het terrein van de geestelijke volksgezondheid in Zeeland. Zoals bekend telt Zeeland op het ogenblik slechts enkele (beide r.k.) psychiatrische inrichtingen: de Ster- re in Zeeuwseh-Vlaanderen, en de Werfkampen (voor demente bejaar den) in RUland-Bath. De protestants- christelijke prychiatrische verzor ging werd door de vereniging tot christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken, tot nu toe steeds principieel buiten de provinciegren zen gehouden. Hierin komt nu ver andering. Het principebesluit van de staats secretaris is sneller gekomen dan in 'kringen van de Zeeuwse provinciale raad voor de volksgezondheid was verwacht. Met name het verwachte probleem of de protestants-christe lijke vereniging, of een nieuwe or ganisatievorm, de aangewezen rechts persoon zou zijn voor het stichten van de inrichting, schijnt nu al ach terhaald. Wel zal in provinciaal ver band nog gesproken moeten worden over het al dan niet algemeen (christelijk?), dus open karakter van de inrichting. Voor de plaats van vestiging gaan ae gedachten uit naar Goes, als centrum van medische voor zieningen en als centrum van .wegen ir Midden-Zeeland. Met Daar zal uitbreiding tot 1000 a 1100 plaatsen een fabrieksidee scheppen Bovendien heeft Vrede rust ook een taak voor West-Brabant en Zuid-Holland. Hierbij worden ook niet-protestantse patiënten on der het reformatorische dak ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Terneuzenaar A. H. deed in de nacht van donderdag op vrijdag bij de "rijkspolitie te Axel aangifte dat een tot nog toe onbe kend gebleven bestuurder om drie uur 's nachts zijn auto had aangere den. Deze wagen stond geparkeerd in de Joost de Moorstraat in Axel. De dader is meteen na de aanrijding verdwenen. Uit getuigenverklarin gen kwam vast te staan dat de doorgereden auto een Volkswagen was. De politie onderzoekt de zaak. 99 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De recente overname en sluiting van twee Ne derlandse meelfabrieken moet wor den gezien tegen de achtergrond van de E.F G-markt. De gemeenschappe- name di.ikr men aan het gebied I tus- lljke ÊraanDriiZen brengen met zich ^•£°eLfn s Gravenpolder, of een: mec rtat sinds i967 ook de bloem_ gebied ten noorden van Goes. Men- markt in de EEG is opengesteld. terrem nodig van 20 tot 25 G bloemimporten Uu andere hectare voor het complex, dat een' --- - -- r verspreid aantal paviljoens parkentourage zal bevatten. Het zal nog minstens drie jaar duren voor de eerste paai kan wor den ges'-agen, en vijf jaar voor de bouw geleed zal zijn. De noodzaak voor het vestigen van een nieuwe inrichting is voornamelijk gelegen in de overbezetting van Vrederust, waar men met 800 tot 900 patiënten niet meer voldoende aan de vraag uit Zeeland ban voldoen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Op oudejaarsmorgen om acht uur is de Belg V. H. uit Geni op de rijksweg Axel-Sluiskil in een slip geraakt en van de weg af in een sloot gereden. De auto verdween geheel onder water. De bestuurder wist zich snel uit de wagen te werken en kwam er met een nat pak af. Bij kennissen is hij wat op ver haal gekomen, waarna de politie pas gewaarschuwd werd. De rijkspolitie was echter reeds op de plaats van het ongeval, 6n van plan de wagen op te dreggen daar aangenomen werd dat de bestuurder er nog in zat. I He ongeval gebeurde ter hoogte van de opslagplaats van Rijkswater staat, waar twee brugleuningen nog herinneren aan de brug die er over lidstaten hebben nog niet plaatsge vonden tengevolge van verschillende prijsstructuren in de diverse landen. Door de overcapaciteit van de maal industrie zal een felle concurrentie verwacht kunnen worden. Door de sluiting en overname van twee Nederlandse meelfabrieken is een interessant afzetgebied vrijgeko men waarvan wij een belangrijk aandee' hopen te verwerven. Aldus is te lezen in het jaarverslag dat is uitgegeven door de N.V. Meel fabriek „Walzenmolen Sas van Gent". In net verslag wordt verder mel ding gemaakt van het feit dat in het afgelopen jaar geen moeilijkheden werden ondervonden bij de import van overzeese harde tarwesoorten. Aanood van Nederlandse tarwe was schaars, omdat hiervan veel wordt gebruikt voor de verwerking tot vee voeder De totale afzet van bloem en meel in Nederland was in 1970 iets lager dan net jaar daarvoor. De Walzen molen is erin geslaagd de export naar zgn derde landen belangrijk uit te breiden. De bloemprijzen konden door het loslaten van de prijsstop op een beter peil worden gebracht. (Van een oozeir verslaggevers) HULST Omdat hij verblind werd door de zon is donderdagmiddag de bestuurder van een persomenbusje met zijn voertuig op 'n geparkeerde vrachtauto gereden. De aanrijding ge beurde op de splitsing Gentsestraat— Oranje Bolwerk. Het personenbusje liep slechts wat blikschade op. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De 85-jarige H. J. Colsen uit Sluiskil, de man die tien jaar ge,eden een „mars op Den Haag" organiseerde voor vrije over tocht per veerboot voor inwoners van Zeeuwseh-Vlaanderen heeft we derom aan de nel getrokken. In een brief aan de Zeeuwse pers doet hij een beroep op sympathisan ten hem te steunen bij zijn volgend karwei, te weten een vrije tunnel. In zijn brief schrijft hij letterlijk: „Tijd en jaren draaien door, zo ook de plannen voor tunnelbouw onder de Schelde door. Ik word oud en zal het misschien niet meer beleven, maar zullen onze „hoge heren" nu eens de moed hebben om te pleiten voor vrije doortocht voor de aan te leggen tunnel. Toendertijd mochten wij niet op de hulp van gemeente, provincie en minister Algera rekenen. Alleen de toenmalige leden van de tweede ka mer steunden ons en wij hopen dat de kamer dat ook zal blijven doen". De heer Colsen zegt deze brief geschreven te hebben ter overden king van hen die er belang bij hebben en in de hoop als het weer (Van een onzer verslaggevers) AXEL Burgemeester en wet houders van Axel zullen ter gele genheid van de jaarwisseling reci piëren op zaterdag 2 januari om 19.00 uur. De receptie wordt gehou den in het stadhuis. nodig mocht zijn op de „man in de straat" te kunnen rekenen. „Mocht u suggesties hebben over een in deze tunnelkwestie te voeren beleid dan zou ik dit gaarne via een kaartje willen vernemen", zo besluit de heer H. J. Colsen uit Sluiskil zijn schrijven. ALGIERS Reuter/AFP) Een Algerijns vliegtuig met vermoedelijk eenendertig personen aan boord wordt sinds oudejaarsavond vermist biven de Middellandse Zee. Het maakte een chartervlucht van Al gerije naar Minorca (Balearen). Het toestel, een Nord-262, liet don derdagavond laat, toen het zich 65 mijl uit de Algerijnse kust bevond, een s.o.s. horen. Sindsdien is er niets meer van vernomen. Onder de pas sagiers zouden zich 23 spelers en be stuursleden van de Algerijnse voet balvereniging Asal (derde divisie) bevinden, en een echtpaar met twee kinderen. Franse 'en Spaanse vlieg tuigen zoeken het bewuste zeegebied af. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op oudejaarsna- middag om kwart over vier vond in de Braakman, tegenover het recrea tieterrein een serie autobotsingen plaats, waarbij een tankauto en acht personenauto's betrokken waren. Twee personen moesten in het Juli- anaziekenhuis te Terneuzen worden 'ópgenomen, de acht personenauto's waren total-loss. Ze moesten met een kraanwagen worden wegge sleept. Uit de richting Biervliet kwamen twee personenauto's en een tankwa gen, respectievelijk bestuurd door A. A. uiit Baasrode (B.), W. G. uiit Axel en C. W. K. uit Putten. Op het spiegelgladde weggedeelte slipte de auto van G. en botste tegen de auto van A., dde daardoor dwars op de weg kwam te staan. Diens auto werd op dat ogenblik aangereden door de tankauto, die de personen auto in de sloot drukte. G. en de naast hem zittende juffrouw A. W. uit Maldegem (B.) werden gewond en per ambulance naar het zieken huis vervoerd Ter plaatse waren inmiddels reeds enige automobilisten gestopt. Er ont stond weer een aanrijding tussen een stilstaande auto en de uit de richting Hoek komende personenau to, bestuurd door F. v. d. V. uit Hoek. Terwijl de inmiddels gearriveerde takelwagen van garage Visser de wrakken begon op te ruimen, ont stond opnieuw een aanrijding tussen de van Biervliet komende personen auto bestuurd door A. C. V. uit St -Margriet (B.die een stilstaan de personenauto wilde ontwijken, op het linker weggedeelte terechtkwam en frontaal botste tegen een perso nenauto, bestuurd dooi L. van der C. uit Terneuzen Even later, op 100 meter afstand, had weei een aanrij ding plaats doordat P A P uit Hoofdplaat met zijn auto achter op de stilstaande wagen vain F D u;' Middelburg reed. WILLEMSTAD (ANP) De An tilliaanse ministers hebben in hun onts'aghrief aan gouverneur drs. B. Leito gezegd, niet langer de verant woordelijkheid voor het bestuur te kunn endragen, In de vergadering, waarin alle sta tenleden deelnamen aan de stemming over de ingediende voorstellen (tot o.m. wijziging van een aantal lands verordeningen ter verhoging van be lastingen zijn de stemmen gestaakt, zodat deze voorstellen ingevolge het bepaalde in de staatsregeling geacht moeten worden niet te zijn aangeno men De regering trad daarna af. (Van onze redactie buitenland) LONDEN Paul McCartney neeff een verzoek bij een gerechts hof inged:end voor zakelijke ontbin ding van het deelgenootschap van de Bea+'"s 7ijn_ breuk met Johin Len- 'Tarrison en Rinigo Starr toen hij zei dat de sle". DEN HAAG (ANP) - Dc KNVB heeft alle wedstrijden in i t betaalde voetbal voor zondag atgeh.it. Eerder had de KNVB alle wedstrij den voor de zaterdag- en zondag- amateurcompetitie afgelast. Ook heb ben alle afdelingen de wedstrijden voor zaterdag en zondag afgelast, ter wijl de wedstrijden voor de B-elftal- len betaald voethal eveneens geen doorgang zullen vinden. De toneelgroep Globe heeft gisteravond als enig gezelschap in het land een nieuwjaarspremière gege ven. Het was een voorstelling van Shakespeares „Othello". Ton Lutz, André van den Heuvel en Petra La- seur speelden de hoofdrollen. De laatste twee ziet men op deze foto in een scène. zondagmorgen 8 uur) en dokter J. Cramer, tel. 3619 (van zondagmor gen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur). TANDARTSEN Noord en Z. Beveland Tandarts E. Klirijcert. Turfkade 15 te Goes, tel. 01100-6504 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). O.Z. Vlaanderen Tandarts G. Vermeulen, Herengracht 13 te Ter neuzen, tel. 01150-2004 (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur en zondag van 12-12.30 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts A. van Herk te Oostburg (zaterdag en zon dag van 12 tot 12.30 uur). Walcheren Tandarts G. v. Bergen, Lange Giststraat 37 te Middelburg, tel. 01180-2936 (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). DIERENARTSEN Axel, Hulst en Zaamslag Zater dag en zondag hebben dienst voor Axel, Zaamslag en Hulst dokter C. Cysouw te Axel, tel. 01155-1488 en dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. Noord en Z. Beveland Zaterdag van 8 tot 12 uur hebben dienst dokter Gakeer, dokter Noordenbos en dokter Boneschanscher. Daarna alleen dokter Boneschanscher, die ook de dienst heeft op zondag 3 januari. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. A. Guelen, Schoolstraat 29 te Koewacht, tel. 01146-684. Ellewoutsdijk e.o. Zr. Filius, tel. 01196-200, heeft dienst voor zr. Van Rijsingen, zr. Franca en zr. Hoogen- boom. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Eustella te Philippine, Jacob Ho- beinstraat 2, tel. 01159-306, b.g.g. 01157-451. Terneuzen Zr. A. Leenhouts. v. Steenbergenlaan 65, tel. 3360. Hulst en Hontenisse Zr. Verver te Kloosterzande, tel. 01148-220. Oostburg, Cadzand, Sluis en Aar denburg Zr. Ancilla te Aarden- burg, tel. 01177-1746. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke Zr. Snel te Biervliet, tel 01152-216. Breskens, Schoondijke en Groede Zr. Burger te Sehootndiijkie, tel. 01173-367. APOTHEKEN Goes Tot zaterdag 2 januari 8 uur Goese apotheek, tel. 7104 en daarna de Zeeuwse apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek A. Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek M. Hamann, Noordstraat 69-71 tel, 2060. Vlissingen Apotheek J. Tan-Mey- er, Scheldestraat 26, tel. 2025. (ADVERTENTIE) HUISARTSEN Aardenburg e» Oostburg Dokter F. Loose,' Nieuwstraat 53 te Oost-! burg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Boor, tel. 01666, b.g.g 01157-451 Driewegen. Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. 1 Galdot, J. Kole en A. van Opdorp wordt tot maandagochtend 8 uur j waargenomen door dokter S j Wöstman, Nieuwstraat 18A te Ove- zande, tel. 01195-450. Borsseie c.a. en Nieuwdorp c.a. De praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet te Borsseie, tel. 01105-203. Breskens en Groede Doktei v Endit te Breskens, tel. 01172-1566. Goes Dokter M. Bruynzeel, J. Valckestraat 3, tel. 5462. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland-Bath Dokter G Donker te Krabbendijke. tel, 01134- 1544. Hulst Dokter Eysink, tel 01140-2060. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter De Meijer te Sluis, tel 01178-1366. Middelburg Dokter P. Schram Oosterscheldestraat 2, tel. 4664 (za terdag) en dokter J. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 4305 (zondag). Sas van Gent Dokter M Dierick, van Puyveldestraat 2, tel. 1255. Terneuzen Dokter K. Jiskoot. Markt 25, tel. 2303. Vlissingen Dokter S. Wartena. tel. 3933 (van zaterdag 12 uur tot

de Vrije Zeeuw | 1971 | | pagina 2