WORST E. A. YSEBAERT N.V. ADVERTEREN DOET VERKOPEN B. DE JONGE een voorspoedig 1971 TRADITIEGETROUW Ter neuzen Burgerlijke stand IJsclub 't Sluusje 29 dec. 1970 is opengesteld Bekendmaking GEEN BROOD P. DEKKER Gevonden voorwerpen in Terneuzen GEMEENTE VLISSINGEN Nieuwjaarsreceptie VOOR BROOD EN GEBAK DAT AF IS: VAN STRIEN'S BAKKERIJ 3 Saucijzenbroodjes 1.09 VAN STRIEN'S BAKKERIJ HEREN- KAPPER(STER) of LEERLING HEREN- KAPPER(STER) P. J. Sabben „OORSCHOT RADIO" Oliebollen met rozijnen Sneeuwballen gevuld met slagroom BANKfclBAKRtRIJjp1 j BAKKERIJ RISSEEUW WARME SAUCIJZENBROODJES BAHKETBAiran Adrie van Wijck levert YSEBAERT reeds meer dan 70 jaar voor Nieuw jaar aan honderden gezinnen iDie kost nu maar 2,19 per 500 gram Aram: De val van Barranca WOENSDAG 30 DECEMBER 19/u Geboren: Danny, zoon van: Stolk, Johan (operator) en van: Dellaert, Maria Louisa Anna won. te Terneu zen, Azaleastraat 18 Hoek. Bertus Hendrik, zoon van: Bentes, Cornelis Wilhelm (operator) en van: van den Ochtend, Maatje won. te Terneuzen, Peter van Anrooylaan 52. Silvester, zoon van: de Koeijer, Cornelis (ij- zervlechter) en van: de Kraker, Cornelia Jozina won. te Terneuzen, Bozenstraat 11. Jan Jozias Adriaan, zoon van: de Meester, Louis Christi- aan (bootman) en van: Verdoorn, Catharina Pieternella Kornelia won. te Terneuzen, Bachln. 64. Anouk, dochter van: de Bakker, Paulus Franciscus (stuurman) en van: Weg- chelaar, Thea won. te Terneuzen, Goessepolderstraat 17 Sik. Jeroen, zoon van: Pijpelink, Pieter Frederik (chauffeur) en van: 't Gilde, Tanne- ke won. te Terneuzen, Crocusstraat 5 Hoek. Milko Mahadma, zoon van: Colsen, Eric Leo Marie (leraar) en van: Pinxteren, Elisabeth Antoinette Maria (onderwijzeres) won. te Sas van Gent, Prinsenkade 6a. Pieter Leendert, zoon van: de Putter, Adri aan Joost (werkplaatscontroleur) en van: de Braai, Cornelia won. te Ter neuzen, B. 80 Hoek. Alexander Francis Theodoor, zoon van: Martz, Francois (fabrieksarbeider) en van: Stolk, Alida Maria Imelda won. te Terneuzen, Wilgenplantsoen 51. Ni- colle Els José, dochter van: van Leemput, Herman Alfred (landbou wer) en van: Lammens, Paulina Ag nes Cecilia won. te Sas van Gent, Flankstraat 4. Danielle, dochter van: Walraven, Gerard (rijksambtenaar) en van: Kiel, Jacoba Danella won. te Terneuzen, Diepenbrockstraat 69. Patricia Anna Maria Roger, dochter van: de Bakker, George Leonardus (verkoper) en van: van der Meij- den, Maria won. te Sas van Gent, Pottenbakkerstraat 5. Inge Maria Rosalia, dochter van: Asselman, Jo hannes Augusta Tené (beton-tim- merman) en van: van de Velde, Emma Paulina Maria won. te Ter neuzen, Keizer Karelstraat 13 Bier vliet. Maatje Elisabeth, dochter van: de Bruijne, Frederik (service-mon teur) en van: Faas, Elisabeth Maria won. te Terneuzen, Nicolaas Beets- straat 14. Anna Maria, dochter van: Stoffels, Marinus Anthonij (firmant) en van: de Jonge, Maria Elisabeth won. te Terneuzen, P. de Hoogh- straat 26. Serge Roger Maria, zoon van: de Schepper, Eric Augustinus Magdalena Maria (pompbediende) en van: Taelman, Bernadette Leonie Petrus won. te Axel, 't Zand 10 Koewacht. Astrid Helena, dochter van: Knol, Nicolaas Jozias Krijn Da niël (chauffeur) en van: Bakker, Catharina Pieternella won. te Ter neuzen, Rozemarijnstraat 4 Zslg. Es ther Christina, dochter van: van Alphen, Henricus Adrianus (schoon maker) en van: van Minnen, Pieter nella Cornelia won. te Terneuzen, Alvarez 51, Caro, zoon van: Overdulve, Adriaan Dirk (zon der beroep) en van: Hamelink, Jan na Maria won. te Breda, Laurier straat 55. Frank, zoon van: Ruben, Pieter Johannes (boekhouder) en van: Viellevoye, Antoinette Johanna Maria won. te Sas van Gent, Castil- liëstraat 11, Philippine. Gerlofke, dochter van: Hekelaar, Maarten (chemicus) en van: Broekema, Fre- derika Hendrina won. te Sas van Gent, Spuikompark 12, Philippine. Ondertrouwd: Minnik, Adriaan Gerardus 18 jr NH, kelner won. te Terneuzen, Dijkstraat 2 en: de Wit te, Ludwina Rosalia Johanna 18 jr RK textielarbeidster won. te Ter neuzen, Nieuwe Kerkstraat 44, Sik. toekomstig adres: Terneuzen, Dijk straat 2. Getrouwd: Duinkerke, Anthony Marinus Cornelis 25 jr NH (13sep45) bankwerker won. te Ter neuzen, Lijsterplein 29 Sik. en: Adriaansen, Suzanna Johanna 21 jr NH (lapr49) telefoniste won. te Terneuzen, Vinkenstraat 10 Sik. Toekomstig adres: Terneuzen, Lijs terplein 9 Sik. De Putter, Pieter 25 jr OGerGem (16jun45) lasser won. te Terneuzen, Griete 25 Zaamslag en: Adriaansen, Sara Jacomina 20 jr NH (19nov50) fabrieksarbeidster won. te Terneuzen, Bellamystraat 45. Toekomstig adres: Terneuzen, Schuberthof 74. Den Doelder, Marti- nus Jacob 23 jr Gerkvrij (10dec47) verkoper won. te Axel Prins Hen drikstraat 54 en: Wisse, Sara Maria 22 jr Gerkvrij (25dec47) verpleeg ster won. te Terneuzen, Donze Vis serstraat 47. Toekomstig adres: Ter neuzen, Axelsestraat 5 Zaamslag. Fokke de Goede, Jannis Abraham 18 jr NH (25jul52) landarbeider won. te Terneuzen, Tulpstraat 18 en: Die- leman, Janneke Carolina 19 jr Geen (llokt51) zeilmaakster won. te Ter neuzen, Brugstraat 4 Zaamslag. Toe komstig adres: Terneuzen, Hoofd straat 1 Zaamslag. Overdulve, Cor nelis Willem 19 jr GerK (31jul51) metaalbewerker won. te Terneuzen, Koepoortstraat 13 Zaamslag en: Ha melink, Martha 19 jr NH (lju!51) gezinsverzorgster won. te Terneu zen, Polderstraat 42 Zaamslag. Toe komstig adres: Terneuzen, Huissen- straat 9 Zaamslag. Sprangers, Jan Willem 27 jr Geen (13jan43) techni cus won. te Terneuzen, Alvarezlaan 95 en: van Reijen, Adriana Geer- truida Elisabeth Maria 26 jr RK (19apr44) telefoniste won. te Ter neuzen, Alvarezlaan 93. Toekomstig adres: Terneuzen, Alvarezlaan 93. Verdouw, Marten 23 jr NH (8jan47) uitzetter won. te Terneuzen, Stijn Streuvélsstraat 17 en: Westerweel, Maria Magdalena 22 jr GerK (28sep48) kantoorbediende won. te Terneuzen, Axelsestraat 151. Toe komstig adres: Terneuzen, Berlioz- hof 111. Wieland, Rinie Izaak Fran cois 24 jr NH (29jun46) weg- en waterbouwkundig opzichter won. te Terneuzen, Wilhelminaplantsoen 14 en: de Lege, Anna Maria Frederica 21 jr RK (14jul49) ziekenverzorg- ster won. te Terneuzen, Koninginne- laan 2. Toekomstig adres: Terneu zen, Berliozhof 109. De Doelder, Leunis Adriaan 23 jr NH (9jun47) onderwijzer won. te Terneuzen Don- ze Visserstraat 82 en: van den Ho ven, Adriana Dina 22 jr NH (29mrt48) onderwijzeres won. te Reimerswaal, Hoofdweg 82 Rilland- Bath. Toekomstig adres: Terneuzen, Magnoliaplein 4. Curcic, Mile 28 jr Orth (27jun42) pijpfitter won. te Rotterdam, Crooswijksesingel 31a en: de Koeijer, Beatrix Wilhelmina 32 jr Geen (7aug38) zonder beroep won. te Terneuzen, Diepenbrock straat 291. Toekomstig adres: Ter neuzen, Diepenbrockstraat 291. Bil- derbeek, Henricus Odradus Maria 23 jr RK ((21 nov47) bankemployé won. te Terneuzen, Guido Gezelle- straat 3 en: Mechelinck, Maria Clo thilda Alphonsa 21 jr RK (12dec49) zwakzinnigenverpleegster won. te Terneuzen, Frans Halslaan 6. Toe komstig adres: Axel, St.-Maarten- laan 44. Benjaminsz, Gerard Denny Roy 20 jr NH (25apr50) metaalbe werker won. te Terneuzen, Spoor straat 48 Sik. en: Kint, Alberdina 19 jr Geen (23jun51) kantoorbediende won. te Terneuzen, Canisvlietstraat 12 Sik. Toekomstig adres: Terneu zen, Spoorstraat 48 Sik. Oele, Leen dert Hendrik 29 jr NH (30dec40) stuurman won. te Terneuzen, Grenxt- laan 44 en: Vergouwe, Anna 19 jr NH (26okt51) ponstypiste won. te Terneuzen, Molendijk 34a Hoek. Toekomstig adres: Terneuzen, Swee- linckhof 56. Overleden: van Drongelen, Daniel Cornelis llnov94 geh won. te Ter neuzen, Irisstraat 42 Hoek. Provoost, Martina Suzanna 5mrt96 ongeh won. te Sluis. Willemsen, Poulus Jacobus 4jan03 ongeh te Terneuzen, Plein 35 Zaamslag. Bonte, Celina Maria Rosa lia 25sep84 geh gew won. te Terneu zen, Alb. Thijmstr. 1. Meijer, Corne lis Gerardus 26mei95 geh won. te Terneuzen, Breitnerstraat 95. Ingekomen personen: A M Diele- man, Edvard Grieghof 37, Axel. G S Holthaus, Irisstraat 73 Hoek, Arn hem. L I Jansen-v.d. Abeele, Albert- poldersWaat 12 Sik, Sas van Gent. C M E Gielleit-Buysse, Braakmanlaan 6 Biervliet, Oostburg. G Cammaert Maarleveldstraat 9 Biervliet, Oost- burg. A J Deij, Diepenbrockstraat 157, Axel. P J Kentin, Westkolk- straat 17, Amsterdam. J L Groen, Schuberthof 76, Axel. M E A v.d. Steenhoven, Berliozhof 3, Noord- wijk. LRJ Loch-Pieters, Braakman laan 10a Biervliet, Vlissingen. N P H Hontelez, van der Waalsstraat 21, Oostburg. R A R Hagenaars, Berli ozhof 39, Milaan It. M L M Bute- neers, Donze Visserstraat 102, Bras- schaat Be. Vertrokken personen: M M Gué- rand, Mart Eijkstraat 7, Axel. R G M van Troost, Jac. van Lennepstraat 83, Axel. M C v.d. Putte, Corelli- straat 50, Amersfoort. J L Claessens, Diepenbrockstraat 311, Hontenisse. M A Luif, Alb. Thijmstraat 1, Zaan dam. A L Gelderland, Wijk P. 139, Sas van Gent. W P Ongenae, Noord- straat 13 Biervliet, Oostburg. HOM Bilderbeek, Guido Gezellestraat 3, Axel. A A Vader, Larixstraat 50, Middelburg. Het bestuur maakt be kend dat haar ijsbaan van af Indien het weer goed blijft wordt er op zaterdag 5 ja nuari 1971 een IJSFEEST georganiseerd. Aanvang 13.09 uur. Op zaterdag 2 januari zal er door ons aan huis worden bezorgd. Er is wed brood voorradig in de winkels. Bakkerij Van Leuven, Boschkapelle Bakkerij Van Leuven, Stoppeldijk. Bakkerij Serrarens, Stoppeldijk. In verband met as. nieuw jaar zijn wij op donderdag 31 dec. aanwezig op de vol gende markten: Zierikzee, Sluis, IJzendijke van 9.00 tot 11.30 uur, St. Jansteen 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. Groente- en Fruithandel GOES HULST Expositie schilderijen van een 30-tal Nederlandse en Belgische kunste naars (t.m. 31 dec.) dag van 9-12 en 13-18 uur. Zondags gesloten. Stad huis: expositie „Kunst in het klein", de schoonheid van oude tegels (t.m. 22 jan.), ma. t.m. vrij. 8.30-12.30 en 13.30-17.30 ur. Zat. en zon. van 15- 17 uur. KORTGENE Galerie Les deux chapeaux. Expo sitie Wim Abeleven, aquarellen, pas tels, gouaches (t.m. 31 dec.), dag. ook zon. van 9-18 ur. MIDDELBURG Vleeshal stadhuis. Kerstexpositie van de Zeeuwse Kunstkring (t.m. 11 jan.), open van 14-17 uur. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal), 20.15 uur: Show Jasperina de Jong. Grote Schouwburg, 20.15 uur: „De Jantjes" door het Amsterdams Volkstoneel. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Spring uit het raam schat, we gaan trou wen". Museum Boymans-Van Beuningeu, expositie Salvador Dali (t.m. 17 jan.). Ma. t.m. zat. 10-17, zon. 11-17, Bovendien woe. van 20-22 uur. ESTDORFE Galerie Troutzaerte, Singel 45: Experimentele afd. van de „Porse- leyne Flesch" met unica in aarde werk. Theo Dobbelman met beeld houwwerk in brons (tm. 31 dec.). Di. t.m. zat 918, 1418 uur, ma. gesloten. De Hoofdinspecteur-Korpschef van Politie te Terneuzen maakt be kend, dat de volgende voorwerpen bij de daarachter staande adressen zijn te bekomen. blauwe step, J. Mos, Iepenlaan 7, Terneuzen; pijpentang, D. v. Wijk, Lovenpolder B10, Terneuzen; gou den trouwring merk Constant, P. v. Wijngaarden, Brietnerstraat 33, Ter neuzen; leren bal, L. Ribbens, Bella mystraat 75, Terneuzen; gebreide rode kindermuts, Adam, Steenkamp- laan 62, Terneuzen; plastic specie mengkuip en plastic emmer, De Poote, Aagje Dekenstraat 23, Ter neuzen; blauwe wandelwagen, Pij pelink, Hobbemastraat 9, Terneuzen; bruine rechter dameshandschoen, Meulenberg, Crocusstraat 1, Terneu zen; witte zijden sjaal, M. de Meij er, Cantfortstraat 14, Terneuzen; witte bontmuts met blauwe stippel tjes, v. Es, Narcisstraat 1, Hoek; 2 bankbiljetten, de heer den Doelder, Zuidlandschool, Terneuzen; dames tasje met inh. v. Straten, Chopinlaan 15, Terneuzen; gouden trouwring „Jan 30-5-'69", Casteleijn, W. de Zwijgerlaan 49, Terneuzen; gebreid kinderkousje, Hamelink, Ysbaari- straat 2, Terneuzen; dameshorloge merk Plato met zwarte band, E. v. Witsen, Rozenstraat 2, Terneuzen; rood kinderpantoffeltje, J. J. Huis- sen, Axelsestraat 118, Terneuzen; rood kinderfietsje, Bellamystraat 131, Terneuzen; blauw-witte kinder nachtjapon, Mevr. Elve, Steenkamp- laan 87, Terneuzen; blauw jack, Herrebout, Boeregat C 39, Terneu zen; bruin hondje, Janse v. Roesen- daal, Blikstraat O 18, Terneuzen; vulpen, A. Voorburg, Vondelstraat 18, Terneuzen; 2 rode stepjes, de Bruijne, Steenkamplaan 22, Terneu zen; bankbiljet, J. Verstraeten, Tuinstraat 1, Terneuzen; kinderfiets je blauw met witte spatborden merk Pheonix, Bellamystraat 85, Terneu zen; jongensfietsje, Axelsestraat 237, Terneuzen; bruine portemonnee met inh. E. Faasse, Schippersinternaat, Terneuzen; halsketting met imita tiestenen, A. C. de Feijter, Bernard- straat 7, Terneuzen; zwarte porte monnee met inh. Prijsslag Noord straat, Terneuzen; kinderportemo- neetje, v. d. Linde, Rozenstraat 2, Terneuzen; herenpolshorloge met plastic band merk Kiefer, Rozema- rijntje 8, Zaamslag; bouwpakket met plastic bal, P. Speuitenburg,- Othene, Beugstraat 15, Terneuzen; damesportemoneetje met inh. Mevr. Crince, Beatrixstraat 23, Terneuzen; sleutelring met sleutel®, v. d. Sluis Corredlistraat 16, Terneuzen; das- senhanger, v. Dixhoorn, Azaleastraat 24, Terneuzen; rode damesportemon nee met inh. J. Jansen, Tholenstraat 19, Terneuzen; doublé broche, Noordstraat 63, Terneuzen; witte kindermuts (bont), mevr. Vaal, Lin- denlaan 36, Terneuzen; etui met 4 autosleutels, v. d. Meer, Noordstraat 27, Terneuzen; blauw ketelpak, F. Maas, Dahliastraat 17, Terneuzen; 2 bankbiljetten, mej. Ploegaert, Roze marijnstraat 14, Philippine; arm bandje, C. Buijze, Middenstraat 114, Sluiskil; polshorloge, R. Scheele, Rentmeesterstraat 11, Sluiskil; ge bloemde jurk, mevr. de Bruijne, Pierssenpolderstraat 62, Sluiskil; re genbroek, Grim. Bovenweg 67, Sluiskil; portemonnee, F. Breepoel, Spoorstraat 38, Sluiskil; schildpad, P. Bouchaut, Vergaarstraat 52, Sluis kil; Belgisch bankbiljet, J. Smole- naars, Coegorsstraat 3, Sluiskil; rug tas met gymnastiekspullen, E. Ivens, Bontepolderstraat 13, Sluiskil; wol len trui, Dallinga, Nieuwe Kerkstraat 25, Sluiskil; gouden ringetje, Dallin ga, Nieuwe Kerkstraat 25, Sluiskil; Aan het Bureau van Politie, Rose- gracht 15 te Terneuzen bevinden zich de volgende voorwerpen, zwarte dameshandschoen, rode sjaal, binnenkabel van een versnelling, groen dekje van kinderwagen, ver zekeringsplaatje van bromfiets GZB 384 1970, 2 sleutels, 1 juten zak met zakken, huissleutel, houten kinder- stepje van Nathali Walraven, bruine dameshandschoen, soldatenmuts, sierwieldop, 2 grijze handschoenen, lange groene kakibroek, huissleutel, pet, bruine pet met borduursel, da meshandschoenen, vulpen, gummi regenbroek, sleutel met rood han gertje, VW sleutel met etui, bruine suède wanten, gebreide want, zak met houten speelgoed, blauwe kin derhandschoen, 2 sleutels, lichtbruin jongenscolbertje, zwarte dameshand schoen, gebreide zwarte want met wit motief, zwarte dameshand schoen, zetpillen?? in plastic, bruine dameshandschoen, rechter kinder handschoentje, rode parapluhoes, pocket-boek en zakkammetje, huis sleutel, 3 sjaals, hemd, onderbroek, zakmes, paspoort. Aan het Bureau van Politie Bos- jesweg 1 te Sluiskil bevonden zich de volgende voorwerpen, witte regenmantel, wieldop van au to, kinderportemonnee, wollen das en enige huissleutels. Enige en algemene kennisgeving. Op Eerste Kerstdag nam God tot Zich onze in- niggehefde moeder, behuwdmoeder, grootmoe der en overgrootmoeder AJNTONIA ELISABETH BARONESSE PRISSE geb. Baronesse van Lynden. Wilrijk-Antwerpen: F. B. A. Ph. A. Frisse A. E. V. M. Prisse-de Dekker Ulvenhout: H. A. E. v. Tuyll van Serooskerken- Frisse F. L. S. F. van Tuyll van Serooskerker Hauterive (Zw.): W. L. F. Frisse A. M. Prisse-Schaub Ulvenhout: J. A. J. H. Przespolewski-Prisse S. K. Przespolewski kleinkinderen en achterklein kinderen. Ulvenhout (N.-Br.), 29 december 1970. Huize Valkenberg. De begrafenis heeft intussen in besloten kring plaatsgevonden. Burgemeester en wethouders van Vlis singen zijn voornemens, ter gelegenheid van de jaarwisseling, op MAANDAG 4 JANUARI 1971 des middags van 16.30 uur tot 18.00 uur in de burgerzaal van het stadhuis een ontvangst te houden. van 1,20 voor Noordstraat 79 - TERNEUZEN - Telefoon 3198 Eet VAN STRIEN'S Volkorenbrood voor uw gezondheid Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter VEERLE 22 dec. 1970 22.35 uur. H. F. M. v. d. Pas, Arts P. C. C. M. v. d. Pas- Smit IJzendüke, december 1970. Hoogstraat 1. Gevraagd Vlasmarkt 52 Middelburg Telefoon 5338 Bij vonnis van de arrondissementsrechtbank te Middelburg van 18 november 1970 is in staat van faillissement verklaard J. MOERLAND, wonende te Goes, Berkenstraat 17, met benoe ming van mr. W. F. van Solinge, lid van ge noemde rechtbank, tot rechter-commissaris en van ondergetekende tot curator. Door de rechter-commissaris voornoemd is be paald dat de schuldvorderingen bij onderge tekende moeten worden ingediend vóór 22 ja nuari 1971 en dat de verificatievergadering zal worden gehouden op maandag 8 februari 1971 te 11 uur in het Gerechtsgebouw aan het Hof plein 8 te Middelburg. Mr. J. G. van der Burgt, curator. Goes, 28 december 1970. Klokstraat 3. Voor geïnteresseerden hebben wij UNIEKE aan bieding onderdelen en toebehoren van Radio - T.V. - Grammofoon - Beeld - Afspeelapparatuur - Muziek- en Elektrobranche. Van onze merken Airophon - Discovidi Grass- mann - Keizer - Olympia - Owin - Reiko - Scha- los - Stereovidi - Visoeor - Vidigram. O. Bredaseweg 136, Etten-Leur Handelaar in onroerende goederen Van Hovestraat 7, St.-Jansteen Wenst vrienden en clientèle en nog veel meer vindt u bij as wmjzat Wij wensen allen een GELUKKIG EN VOORSPOEDIG 1971 PLEIN 25 ZAAMSLAG MODE-COIFFURES TERNEUZEN ZUID LAN DSTRAAT 30 TELEFOON 2533 Boontjes met worst het Nieuwjaarsmaai bij uitnemendheid. U weet niet hoe heerlijk worst wel zijn kan, als U die van YSEBAERT nog niet hebt geproefd. Vlooswijkstraat 57 Terneuzen Telefoon 2212 5—26 „Ziezo snoeshaan", roept Agua uit dagend, „ik zal je leren, wie hier op Baroamca de lakens uitdeelt!!" Hij wipt de gevederde hoed vap de lans punt en zet hem op, wat hem niet be paald indrukwekkend maakt. „En kom nu maar eens van jullie knollen af, smakkers". Met een hoofd zo rood ate een pioen klimt de edelman uit het zadel, evenals zijn lansknecht. De edelman haalt met een driftig gebaar een rol perkament te voorschijn en werpt het Agua toe. „Lees dit, blaas kaak," briest hij woedend, dan zu! je misschien begrijpen, dat ik hier in naam van de Koning van Napels sta!!" Agua's grote kikkerogen worden nog groter ais zij onderaan het perkament het koninklijke zegel zien hangen. Snel leest hij het perkament door en kijkt dan verbijsterd naar de edelman, die hem triomfantelijk opneemt. „En geef mij nu mijn hoed terug!!" snauwt de edelman. „Ik, ais rentmeester van Rodolfo, de nieuwe Heer van Barran ca, heb het nu voor het zeggen!! Ga ons voor naar het kasteel!!" 6—26. Op de binnenplaats van het kasteel Barranca dromt eetn groepje van Arams dienstknechten bijeen. Met ge zichten, waarop beurtelings verbazing, ergernis en verslagenheid te lezen staat, luisteren zij naar de dikke edel man, die met luidde stem de konink lijke proclamtatie voorleest. „Wij, Lo renzo, koning van Napels bij de gratie Gods, verklaren hierbij te hebben be sloten over het Graafschap Barranca, dat wegens langdurige afwezigheid van de wettige Graat Aram van Bar ranca, zonder bestuur is, een nieuwe graaf aan te stellen. Aangezien Graaf Aram vermoedelijk gestorven is en geen nakomelingen achterlaat, treedt bij deze proclamatie in al zijn rechten en verplichtingen Rodolfo, tweede zoon van het geslacht Bizzi. Anno Domino 1415. Lorenzo." De beklemmende stilte, die na deze oaverwachite afkondiging invalt, wordt verscheurd door heldere hoorn geschal van de poortwachter. Alle ogen vestigen zich op de slotpoort. Daar, hoog te paard en gevolgd door een stoet van uitgelezen krijgers, rijdt Rodolfo, de nieuwe Heer van Barran ca het slotplein op.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4