een vertrouwen n wethouders as draagt rond over an bouw- ereniging Raad Axel vergadert 29 dec. GEMEENTEHUIS IJZENDIJKE WERD TENTOONSTELLINGSHUIS v. d. A.-FRACTIE IN AAD TERNEUZEN t YCP-Terneuzen pleit voor inspraak in gemeentelijk beleid Slachtplaats gaat dicht stad streek Onderonsje V er on treiniging Hontenisse voetbalt tegen Axel Schuttersverbond Axel won van Aardenburg Kerstmiddag voor Axelse bejaarden medische diensten r.k. kerkdiensten predikbeurten Sas van Gent Zaamslag Oostkade in Sluiskil twee dagen gestremd voor zwaar verkeer Kampioensduif van De Zwaluw hoogwater ONDERDAG 24 DECEMBER 1970 (Van een onzer verslaggevers) ERNEUZEN De fractie van de P.v.d.A. mist alle ver- uwen in de nu zittende wethouders. oor een goed bestuur van de gemeente heeft dat bezwaren, maar fractie zegt helaas niet anders te kunnen handelen. Dat zei de heer Hamelink, fractievoorzitter van de PvdA in de Terneuzense ge- enteraad, aan het begin van zijn algemene beschouwingen op de be ting voor 1971. Degenen die voor en op 2 april door hun handelwijze bij de didaatstelling en verkiezing van houders deze toestand hebben chapen hebben een zware verant ordelijkheid op zich geladen. Zij ben het belang van de gemeente laten prevaleren," aldus de heer elink. ij herinnerde aan de voor de .d.A. in Terneuzen bijzonder stige verkiezingsuitslag namelijk behalen van acht raadszetelS. De enigde Christelijke Partijen leg- eveneens beslag op acht zetels, minder dan waarop men had ekend. „Voor iedere kiezer en ozene zou het een duidelijke en ocratische zaak zijn geweest in- het college van B. en W. over- komstig deze verkiezingsuitslag zijn gevormd", zei de heer Ha- ink. Iets was echter minder waar. ter onze rug om vond men de R. Hol bereid om in een, tegen verhoudingen in, VCP-meerder- scollege zitting te nemen, als de die de lading moest dekken". '.v.d.A-voorzitter gebruikte zelfs woord „kiezersbedrog", dat bij wethoudersverkiezingen zou zijn leegd. Ondanks deze voorge- 'edenis heeft de P.v.d.A-fractie, is de heer Hamelink getracht positieve bijdrage te leveren het bestuur van de gemeente het verkiezingsprogram als uit- gspunt. e heer Hamelink zei verder dat fractie bij de aanbieding van de eentebegroting een beleidsnota b. en w. mist met betrekking tot ontwikkeling van Terneuzen in komende vier jaar. Ondanks de itende begroting is de financiële tand van de gemeente volgens heer Hamelink minder rooskleu- als het lijkt. „Grotere uitgaven thans geraamd zijn voor uitvoe- en uitbouw van het sociaal- tureel werk zullen nodig zijn ten e een harmonische samenle op te bouwen en de leefbaar- in de wijken te vergroten" 1 Terneuzen wordt naar de me- g van de heer Hamelink te wei- rekening gehouden met het ur- isatie- (verstedelijkings) effect als olg van de industrie-ontwikke- Noodzakelijk is een verfijning de financiering door het rijk uit gemeentefonds, e P.v.d.A-fractie is niet zonder r voor- of tegenstander van in- trialisatie. „Wij wensen geen in- rialisatie om wille daarvan of om (Van een onzer verslaggevers) AS VAN GENT De raad van van Gent is akkoord gegaan met verkoop van grond in de kern tdorpe aan de regionale woning- wvereniging Zeeuwscli-Vlaande- De huizen daarop zijn reeds "uwd, maar de grond was nog aan de woningbouwvereniging rgedragen. ok werd grond verkocht in Phi- ine vior de bouw van bejaarden- ningen. Medewerking werd door raad verleend voor de bouw van bejaardenwoningen in Westdorpe 10 in Philippine. De raad stelde ens een verordening vast voor de oering van de archiefwet. Dit is gevolg van de herindeling. Sas Gent en Westdorpe hadden s een archiefverordening maar r de herindeling moest een nieu- worden vastgesteld p een vraag van de heer Van es of een aparte archivaris zou rden aangterokken zei de voorzit- wethouder W. Oolsen, dat de hiefruiming gedaan zou worden r een ambtenaar, die hiertoe be- gd was, maar die niet een model- hivaris zou zijn e instellingen die de gezinszorg het maatschappelijk werk verzor- in de gemeente werden vroeger de verschillende kernen niet op elfde wijze gesubsidieerd. Op rstel van b. en w. werden deze -hillen opgeheven. Voor het jaar werd alsnog door de raad een sidieverandering vastgesteld. de image van provincie, gemeente of •personen te vergroten. Industrialisa tie moet alleen ten dienste staan van welvaart en welzijn van de mens". De P.v.d.A.-fractie zou graag offi cieel door de raadsvoorzitter in ken nis worden gesteld over de tever wachten uitbreiding van de kanaal- havens". Wij hechten bijzonder veel waarde aan dit project, omdat het de hoognodige differentiatie in de toch wel- eenzijdige werkgelegenheid kan brengen en qua milieubeheer tot de „schone" werkgelegenheid be hoort. Uitdrukkelijk stellen wij ons op het standpunt dat dit project hogere prioriteit dient te hebben dan bijvoorbeeld de aanleg van het Baalhoekkanaal of een volgende uit breiding van het kanaal van Terneu zen naar Gent. Geeft men deze prio riteit niet dan zal het havenbedrijf in Terneuzen niet tot voldoende om vang kunnen uitgroeien om op een reële basis te worden geëxploi teerd", aldus de heer Hamelink. De P.v.d.A.-fractie vindt dat Ter neuzen nog te weinig woningen met een relatief lage huur laat bouwen. Doorstromingsprojecten zijn daarom van het grootste belang. Het bestuur van de woningbouwvereniging Ter neuzen wordt veel lof toegezwaaid voor zijn beleid in deze. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het college van burge meester en wethouders van de ge meente Axel heeft de gemeenteraad voorgesteld een voorschot ter be schikking te stellen op de kosten van het vakonderwijs ten behoeve van de r.-k. lagere school in Koe wacht. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergade ring van dinsdag 29 december. Op de agenda staan vender onder meer nog een voorstel akkoord te gaan met ombwerp-besluit tot toe kenning van een uitkering ineens aan de gemeentesecretarissen en -ontvangers en een voorstel tot het aangaan van de gemeenschappelijke regeling „Centrum voor automatise ring Zuidwest-Nederland" met het oog op automatisering van de ge meentelijke boekhouding. Verder komen aan de orde: verkoop van een perceel bouwgrond aan de Churchill-l-aan, de vaststelling van de gemeentevlag van de voormalige ge meente Axel voor de nieuw-gevorm- de gemeente Axel en verkoop van een stuk bouwgrond aan de Moddel- hovenstraat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Sprekend na mens de fractie van de Verenigde Christelijke Partijen in de Terneu zense gemeenteraad heeft mevrouw Doppegieter-Thiel het belang van een zo ver mogelijk doorgevoerde inspraak van contactirganen. sport raad en jeugdraad bij het gemeen telijk beleid onderstreept. De yCP kan zich in het algemeen verenigen met het door b. en w. gevoerde beleid. De angst dat de buitenker nen na de gemeentelijke herindeling meer belasting zouden moeten beta len is ongegrond gebleken. Mevrouw Doppegieter informeerde naar het rapport over de personeels formatie van de secretatie mede met het oog op de komende ingebruikne ming van het nieuwe stadhuis. Zij vroeg zich af of de planning betref fende de woningbouw van vier jaar geleden nu nog opgaat. Zij zag graag hierover een nota tegemoet. Verder bepleitte mevrouw Doppe gieter de mogelijkheid dat alle be trokkenen veel eerder dan nu het geval is ingelicht worden over nieu we bestemminigsp'lainmen, het liefst aan de hand van een maquette. De VCP is van mening dat het winkelcentrum in oud-Terneuzen dient uit te groeien via de Blokken naar het Java toe en niet omge keerd. Hoe staat het met het overlegor gaan voor de middenstand? De reor ganisatie van openbare werken vergt een bijzondere begeleiding van het personeel. Als meest urgen te wegverbetering noemde mevrouw Doppegieter het herstel van de Sta tionsweg en daarna de aanleg van het Ir. Lelyplein in Sluigkil. Een spoedige realisering van de Mavo- school en de scholengemeenschap Petrus Hondius is van het grootste belang. Volgens mevrouw Doppegie ter gaat er van de Terneuzense VW te weinig uit. Een VVV-kiosk ip de Axelsedam zou mogelijk beter kun nen functioneren. Voorts zei mevrouw Doppegieter dat, nu er duidelijke in Zeeland ge- kizen is vooir de industrie, men ook bereid moet zijn daarvan de lasten te dragen, zij het dat deze zoveel mogelijk beperkt moeten worden. Veel waarde hechtte zij aan de be vordering van de geestelijke hygië- De heer S. Vlieger van D'66 kon weinig waardering opbrengen voor de wijze waarop de wethouders door de raad waren gekozen. „De partijen hebben er een onderonsje van ge maakt, waar de kiezer nu nog de schrik van heeft". De heer Vlieger betreurde het dat er van het houden van openbare commissievergaderingen in Terneu zen nog weinig terecht is gekomen. Hij hekelde met name de houding van de VCP-fractie in verschillende raadsaangelegenheden. Ten aanzien van de industrialisatie dient volgens hem een zeer voorzichtig beleid té worden gevoerd. De heer De Vriend (Terneuzen '70-2000) vond dat b. en w. geen enkele visie op de toekomst bezit ten. Het leefmilieu in Terneuzen- stad is naar zijn mening achteruitge gaan. De belastingen voor dit deel van de gemeente dienen verlaagd te worden. De heer De Vriend laakte de geheimzinnigheid rondom de re organisatie bij openbare werken, pleitte voor 'n waiterverwarmiingBm- stallaitie voor het Scheldebad en voor een gewestvorming in Zeeuwsch- Vlaanderen. De heer Van Breda Vriesman (VVD) beperkte zich tot wat hij noemde de „huidige jeugdverontrei- niging". Hij keerde zich tegen de oprichting van een jeugdhotel. („in feite een amateurbordeel") en tegen het „rode boekje" voor middelbare scholieren, dat volgens het VVD- raadslid vergeleken kan worden met ,Mein Kampf" van Hitier. Het drug- verbruik vergeleek hij met een ijs berg waarvan ook maar tien procent zichtbaar is, De heer De Putter (GPV) waar schuwde tegen de ondermijning van het gezag en tegen de toenemende losbandigheid. De heer Dieieman (SGP) wenste geacht te worden te hebben tegengestemd ten aanzien van de begrotingsposten voor sport, toneel, en spel zover deze op zonda gen worden uitgeoefend. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft er een permanente ex positieruimte bij. Het is het voorma lige gemeentehuis van IJzendijke, tegenwoordige cultureel centrum, waar de eerste expositie een tegeltentoonstelling reeds heeft plaatsgevonden. De heer Klaver, beheerder van het cultureel centrum in IJzendijke vertelde dat ruim vierhonderd per sonen deze expositie hadden be zocht, „wat", aldus de heer Klaver „een verheugend aantal is". Inmid dels is reeds een nieuwe expositie opgebouwd. Van de Duitser Peter Royen worden vanaf heden tot en met 10 januari schilder- en beeld houwwerken tentoongesteld. De expositieruimte is iedere dag, ook in het weekeinde, geopend van 10-12 en van 14-17 uur. Wat de volgende expositie zal zijn is onbekend. Er zijn verschillende mogelijkheden. Zo overwegen b. en w. van Oostburg b.v. om werken, die dank zij de contraprestatie in het bezit van de gemeente zijn ge komen, te exposeren. Bovendien heeft het cultureel centrum de me dewerking gekregen van de heer De Ridder, een Belgische kunstenaar die een galerie in Assenede exploi teert. Mocht van gemeentewege of anderszins niet voldoende expositie materiaal worden aangedragen, dan is de heer De Ridder bereid met raad en daad het nieuwe centrum en zijn beheerder terzijde te staan. Ook is de mogelijkheid niet uitge sloten dat individuele kunstenaars, die graag een verkoopexpositie wil len inrichten, de expositieruimte krijgen toegewezen. Richtlijnen hiervoor bestaan nog niet „maar" aldus de heer Scheele, cultureel ambtenaar van de gemeente Oost burg, „het is allemaal nog zo nieuw. Het moet nog groeien". (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De voet balvereniging Hontenisse zal op za terdag 26 december met het eerste, tweede en derde elftal in Axel vriendschappelijke^ wedsitrijdVi spe len tegen AZW 1, 2 en 3. Alle wedstrijden beginnen om 14.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In verband met de op heffing van de vleeskeuringskring Axel wordt de voormalige centrale noodslachtplaats te Axel, aan de Noordpolderstraat 1, met imgamg van 1 januari 1971, gesloten. (Van onze correspondent) AXEL Voor de competitie van het Zeeuwsch-Vlaams Schuttersver bond kwamen Het Gulden Schot uit Axel en De Missers uit Aardenburg in café Sol tegen elkaar uit. De beide ploegen gaven elkaar weinig toe in deze wedstrijd, maar de Axe laars wonnen uiteindelijk toch deze wedstrijd met acht punten verschil. Voor de uitslag van de wedstrijd tellen van elke vereniging de vijf beste schutters, deze waren: voor Axel: 1 J. Sol, 172 punten; 2 Joh Provo 171; 3 M. de Kraker 171; 4 T. Willemsen 170; 5 R. Houx 170. To taal 854 punten De Missers: 1 C. van Hermon 171 ;2 L. van Kruisen 171; 3 K. de Koeyer 169; 4 Th. Kockuit 168; 5 B. de Vriend 167. Totaa] 846 punten. Verder werd voor deze competitie nog de wedstrijd Oostburg-Breskens geschoten. Voor het eerst in deze competitie werd een gelijk spel be haald, .zodat Oostburg ongeslagen gebleven is en nog steeds de leiding heeft. (ADVERTENTIE) Stenotyp hcéft dc oplossing!!! Hoewel u man en kind (of kinderen) heeft, wilt u tóch gaan werken. Naast uw huishouden ook weer wat kantoorlucht opsnuiven en... wat extra's verdienen. Natuurlijk kan dat, maar' waar laat u uw kinderen? Wij wéten dat en als u ons even belt; weet u het óók! Stenotyp, hét adres waar men weet dat alleen uitzenden niet veel is, maar dat het gaat om de inzet van de juiste mensen. BREDA Joris Helleputtestraat 15 Tel. 01600-48516 (Van een onzer verslaggevers) AXEL In het bejaardencentrum 't Trefpunt in Axel is voor alle bejaarde inwoners van deze ge meente een kerstnuddag gehouden. De bijeenkomst werd ingeleid door de leidster van het dienstencentrum, mevrouw Versteeg. Op het programma stond onder meer een kerstcantate, waarbij me vrouw Verheul de meditatie ver zorgde. Daarna was er een koffie maaltijd, waarbij mevrouw Kisjes een kerstverhaal vertelde, gevolgd door declamatie van een aantal kerstverzen door bejaarden. Mede werking verleende onder meer het bejaardenkoor. Tot slot van de bij eenkomst sprak mevrouw Versteeg waarderende woorden aan het adres van alle medewerkers. De heer Kuyken vertolkte de gevoelens van de aanwezige bejaarden, toen hij mevrouw Versteeg in de bloemetjes zette voor het vele werk, dat ze regelmatig voor alle 65-plussers ver zet. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Dokter F. Loose, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170—2121 (le Kerstd.) en dok ter N. Rijk, Oude Kerkstraat te Aar denburg, tel. 01177466 (2e Kerstd). 's-Heer-Arendskerke, Heinkenszand en Wolphaartsdijk - Axel - Dokter Schiltmam, tel. 1777, b.g.g 01157-451 (le Kerstd en 2e Kerstd.) en dokter Kok, tel. 1555 (zondag 27 dec.). Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenhoek en Ovezande - De praktijk v.d. huisartsen J. Kole, A. van Opdorp en S. Wöstman wordt gedurende de beide kerst dagen en op zondag 27 dec. tot maandagochtend 8 uur waargeno men door dokter J. Geldof, Korte- weg 23 te Driewegen, tel. 01195- 275. Borssele c.a. en Nieuwdorp c.a. - De praktijk van dokter Kiviet wordt op 2e Kerstd. en zondag 27 dec. waargenomen door dokter Gelder blom, tel. 01196-327. Op le kerstd geen zondagsdienst. Goes - Dokter M. Bruynzeel, J. Valckestr. 3, tel. 5462 (le en 2e kerstd.) en dokter F. van Peer, Oostsingel 132, tel. 5306 (zondag 27 dec.). Hulst - Dokter van Lierop, tel. 2969 (beide kerstd. en zondag 27 dec.). Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande - Dokter Bom te Cad zand, tel. 1179 (le kerstd.), dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178-1366 (2e Kerstd.) en dokter Beek te Zuidzande. tel. 01170-2424 (zo. 27 dec.). Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Hontenisse - Weekenddienst 26 en 27 dec.: dokter J. ter Buro, tel. 01148-377. Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Rilland-Bath - Dokter P. Allewijn te Kruiningen, tel. 01130-1566 (beide kerstd.) en dokter G. Noome te Krabbendij ke, .tel. 01134-1444 (zo. 27 dec.). Middelburg - Dokter H. Delfos. Rou- aansekaai 11, tel. 2637 (le kerstd. en zo. 27 dec.) en dokter J. Domi- nicus, Dam 55. tel. 2830 (2e kerstd.). Sas van Gent e.o. -Dokter F. Puy- laeft, Oostkade 19, tel. 1366 (bei de kerstd. en zo. 27 dec.). Terneuzen - Dokter H. van Herk, Bellamystr. 117, tel. 4000 (le kerstd.) en dokter R. Bauwens. Jac. v. Lennepstr. 87, tel. 3768 (2e Kerstd.). Vlissingen - Dokter C. Dekker, tel. 2950 (le kerstd.), dokter G. de Greef, tol. 2121 (2e kerstd.) en dokter A. Mijnlieff. tel. 2525 (zo 27 dec.). Breskens en Groedc - Dokter J. v. Endt te Breskens, tel. 01172-1566 (beide kerstd. en zo. 27 dec.) TANDARTSEN Noord en Z.-Beveland - Tandarts R. Hendriksen, Lepelstr. 6, Yerseke, tel. 01131-1313 (beide kerstd. en zo. 27 dec.). Iedere dag van 910 uur. O.Z.-Vlaanderen - Tandarts A. v.d. Lee, Walstraat 2 te Axel, tel. 01155-1686 (beide kerstd. en zo 27 dèc.) Iedere dag van 12-12.30 uur. Walcheren - Tandarts H. Reddingi- us, Badhuisstr. 11, Vlissingen, tel. 01184-2481 (le kerstdag) en tand arts A. Oort, Tobagolaan 6, Vlis singen, tel. 01184-4390 (2e kerstd.). Van 1112 uur. W. Z.-VIaanderen - Tandarts N. Jansen te Aaxdeniburg (beide kerstd. en zo. 27 dec. van 12 tot 12.30 uur). DIERENARTSEN Zaamslag, Axel en Hulst - Op 2e - kerstd. en zo. 27 dec. heeft dienst voor Axel en Zaamslag dokter J. de Haas, Zaamslag, tel. 01153-366 en voor Hulst dokter E. de Nijs. Hulst, tel. 01140-3004. W.Z.-Vlaanderen - Dokter W. Kap- senberg, Sluis, tel. 01178-1225 (beide kerstd.) en dokter H. v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-388 (zo 27 dec.). Noord en Z.-Beveland - Dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195- 283 (beide kerstd. en zo. 27 dec.). WIJKVERPLEGING Hoek, Sluiskil en Philippine - Zr. Hoekert te Sas v. Gent, Julia- nanstr. 16, tol. 01158-1987 b.g.g. 01157-435 (beide kerstd. en zo. 27 dec.). Ellewoutsdijk - Zr. Franca, tel. 01105-233, heeft beide kerstd. en zo. 27 dec. dienst voor Zr. Hoo- genboom, Zr. v. Rijsingen en Zr. Filius. Groot Axel - Zr. K. Geleynse, Oos- terstr. 2, Axel, tel. 01155-1885 (beide kerstd. en zo. 27 dec.) Terneuzen - Zr. van Dongen. Die- penbrockstr. 39, tol. 5308 (beide kerstd. en zo. 27 dec.). Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke - Zr. Causmaecker te IJzendijke, tel. 01176-367 (beide kerstd en zo. 27dec.). Schoondijke< Breskens en Groede - Zr. Adriaansens, Groede, tel. 01171-367 (bedde kerstd. en zo 27 dec.). Oostburg, Cadzand, Sluis en Aarden burg - Zr Buysse, Oostburg, te] 01170-2973 (beide kerstdagen en zo. 27 dec.) APOTHEKEN Goes - Op beide kerstd. Zeeuwse apotheek tel. 5255 tot zondagmorgen 8 uur: van zondagmorgen 8 uur af de Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg - Apotheek L. v.d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789 (van vrij 25dec. tot vrij. 1 jan.) Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 2090 (op 25 en 27 dec.) en Apotheek Hamann, tel. 2060 (op 26 dec.). Vlissingen - Apotheek J. v.d Sande. Badhuisstr. 22-24, tel. 2066 (beide kerstd.) en Apotheek D. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730 (zo. 27 dec.). St.-Willibrordusparochie Terneuzen Pastoor J. Segers, Korte Kerk straat 22 tel. 2327. Kapelaan H. Grooten, Diepen- brockstraat 381 tel. 3132. Kerkelijke diensten rond Kerstmis en Nieuwjaar. Kerstnachtvieringen. Binnenstad (Kerk Noordstraat): 21 uur. Liturg kapelaan Grooten. Het Gregoriaanse koor zingt. Om half negen beginnen we met zingen van kerstliederen. Triniteitskerk: 24 uur. Liturg pas toor Segers. Het Nederlandse koor zingt. Om half twaalf beginnen we niet het zingen van kerstliederen. Eerste kerstdag. Binnenstad 11.45 u. pastoor Se gers, Nederlands koor. Triniteitskerk 9 u. kapelaan Grooten, 10.15 u. van Arendonk, Gregoriaans koor. Tweede kerstdag, (tevens zater dag). Binnenstad 19 u. pastoor Segers. Triniteitskerk 19.15 u. kapelaan Grooten. Zondag 27 december. Binnenstad: géén H. Mis om 7.30 u. Te 11.45 u. van Arendomik. Grego riaans koor. Triniteitskerk: 9 u. partoor Segers. Te 10.15 u. kapelaan Grooten, géén koor aanwezig!. Nieuwjaar. Binnenstad 10.30 uur. 'Kapelaan Grooten. Triniteitskerk: 9 u. pastoor Setgers. Segers. Vanaf zondag 3 januari 1971 vervalt de mis van zondagochtend (7.30 u.) in de Nordstraat. Kerkdiensten Gereformeerde Ge meente le Kerstdag 09.30 en 02.00 uur Spreekbeurten. 2e kerstdag 09.30 uur Spreekbeurten. 29 dec. 15.30 uur Huw. bevestiging. 07.00 oudejaarsdiienst door ds. Van Beek. Zondagen blijven ongewijzigd. kanaalzone Jongerendiensl Op eerste kerst dag is er in de r.k. kerk te Sas van Gent een speciale jongerendienst. Het thema is Zoeken naar Kerstmis. Aan deze dienst werken mee: het jongerenkoor en -orkest. Ongeveer 100 mensen hebben hun medewer king verleend door collages te ma ken die in deze dienst gebruikt Worden. Aanvang elf uur 's morgens, gens. Kaarten De Zaamslagse kaart- vereniging DVV houdt op tweede kerstdag 's middags om drie uur in café De Vlasbloem een prijskaar- tinig. Deelneming staat open voor iedereen Op eerste kerstdag, even eens om drie uur, wordt een wed strijd in prijspieken gehouden. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL In verband met werkzaamheden op de rijksweg Sluiskil-Axel (Oostkade) in Sluiskil zal dit weggedeelte op dinsdag 5 januari en woensdag 6 januari van zeven uur 's morgens tot zes uur 's avonds gestremd zijn voor het zware verkeer. Voetgangers, fietsers, moto ren en personenauto's zullen gedu rende de stremming van het fabrieks terrein van de cokesfabriek worden omgeleid. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De duivenso- ciëteit „De Zwaluw" gevestigd in café Ottjes, sluit op eerste kerstdag de hoktentoonstelling voor duiven af met het vaststellen van de kampioe nen. Alle eerste prijswinnaars van de gehouden tentoonstelling worden op deze dag bij eikaar gebracht, waaruit de verschillende kampioe nen worden uitverkoren. Tevens wordt er op deze dag een duiven- keuring gehouden, die voor alle lief hebbers toegankelijk is en waardoor iedereen duiven ter keuring kunnen worden aangeboden. Morgen, vrijdag 25 dec. Bergen op Zoom: 0.53 en 13.14, Hansweert: 0.03 en 12.19, Terneuzen: 11.49, Vlis singen 11.22 en 23.56, Wemeldinge- 0.43 en 13.04. Zaterdag 26 dec. Bergen op Zoom: 1.49 en 14.04, Hansweert: 0.57 en 13.15, Terneuzen: 0.24 en 12.41, Vlissingen. 12 14, Wemeldinge: 1.39 en 13.54 Zondag 27 dec. Bergen op Zoom: 2.37 en 14 55, Hansweert: 1.45 en 14.04, Terneuzen: 1.11 en 13.28, Vlissingen: 0.42 en 13.00, Wemeldin ge 2.27 en 14.45. Maandag 28 dec. Bergen op Zoom: 3.26 en 15.43, Hansweert: 2.30 en 14.52. Terneuzen. 1.54 en 14.14, Vlissingen: 1.25 en 13.45, Wemeldin ge: 3.16 en 15.33. D,

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2