BESTUURSLID RINUS HOOGERLAND: Jeugd gaat voorop bij Middelkamp Damescompetitie tafeltennis van start TJOBA II NAM LEIDING OVER VAN BLAUW WIT E. de Poorter won toernooi 1 Zand AAGTEKERKE VEROVERDE LEIDING IN HOOFDKLAS Open strijd om persoonlijke titels Swift II won van Animo II Sparta te sterk voor Middelburg Voorbeeld STANDEN SPORTREDACTEUR MEI VAKANTIE AY 56 op kop in Zeeuwse alletiekstrijd Succesvolle kampioenen dag De Vrede sport PERSOONLIJK UITSLAGEN DINSDAG 22 DECEMBER 1970 (Van onze sportmedewerker) HANSWEERT Rinus Hoogerland is op de race-fiets nooit een vedette geweest, maar toch heeft hij een grote sympathie verworven in de Zeeuwse wielerwereld. De 27-jarige Hooger land, die in Hansweert een ijs- en frituurbedrijf beheert, zit ondanks het feit dat hij niet meer op het smalle zadel zit, toch nog in de wielersport. Want Hoogerland maakt nu al bijna twee jaar deel uit van het bestuur van de RTC Theo Middelkamp. „Een niet zo gemakkelijke taak", geeft Rinus grif toe. „Je wordt nu toch wel met veel zaken geconfronteerd, waar je als actief coureur niet eens van wist dat ze bestonden. Wat mij echter het meest heeft getroffen is dat er bij onze vereniging zo weinig clubliefde bestaat. Men vergeet vaak de plichten, die ieder heeft wanneer hij lid is van een vereniging". ..Eén van die plichten is toch, zo als iedereen weet, dat hij tijdig zijn contributie betaalt of tijdig reageert wanneer hem een uitnodiging bereikt voor een clubuitzending. Er is he. laas bij de Middelkampers een zekere nor.chalanche op dit gebied, hoewel ik niet iedereen over één kam wil scheren. Het zijn zo maar een paar dingen, die ik aanstip, maar ze ver oorzaken voor onze bestuursleden een hoop moeilijkheden. Wij kampen ook met de moeilijkheid dat onze leden over de gehele provincie zijn ver spreid. Het onderling contact kan nooit zo hecht zijn als bij een andere sportvereniging, die zijn leden hoofd zakelijk tot zich trekt uit één stad of één dorp En toch durf ik ondanks dit rustig te stellen dat „Theo Mid delkamp" in de afgelopen tien jaar wel zijn bestaansrecht heeft be wezen." „Wij hebben ons. toch meen ik, op nationaal niveau behoorlijk gepresen teerd, gaven jaarlijks acte de pré- senee als club bij diverse belangrijke evenementen en werden zelfs enkele malen clubkampioen van Nederland. Renners als Jo de Roo. Piet Rent meester en Wim du Bois, om er maar een paar te noemen, droegen er als Middelkampers toe bij dat de wieler sport bij velen onder de Zeeuwse jeugd aansloeg. De prestaties van ge noemde renners stimuleerden vele jongeren om ook bij ons lid te wor den. En men kan ervan verzekerd zijn dat wij deze jeugd in de toe komst zo goed mogelijk zullen opvan gen. Onze bestuursleden Mattie Schijf en Hans Lindenberg, die kortgeleden zijn toegetreden tot de sportcommis- sie, zullen zich intensief gaan bezig houden met zaken die allereerst de jeugd aangaan wat betreft karakter vorming en verantwoorde training. Kijk, dit zijn dan eens positieve punten die onze vereniging voorstaat. Middelkamp staat volgens mü ook wel eens teveel in de negatieve be langstelling. Misschien ook omdat wij als bestuur interne kwesties te vaak prijsgeven aan publiciteit. Door gebrek aan kader moeten we momenteel roeien met de riemen die we nebben, maar we trachten dit zo goed mogelijk te doen. We blijven zoeken naar personen, die de begelei ding van de jeugd ter harte gaat. Juist in de aanloopperiode immers moet een jonge coureur steun kunnen zoeken bij mensen, die volledig ach ter hem staan." Rinus Hoogerland, die Middelkam per is in hart en nieren en reeds lid is van deze vereniging sinds 1958 toen hij als adspirantje begon, krijg eigen lijk de stimulans om te gaan wiel rennen nadat hij in 1957 voor de aar digheid had deelgenomen aan een wielerwedstrijd op gewone fietsen in Rilland en die prompt won. volleybal Eredivisie heren E. Blokkeer 714 Orawi Valuas Deltalloyd EVV SFC Tornado 712 Libanon 5—10 HML 7— 8 HVS 7— 8 DTS 7— 6 Cito 7— 6 7— 6 6— 4 6— 4 7— 2 7— 0 Eredivisie dames Bekkerveld 612 Valbovol 76 Vredestein 612 Rapid 76 AMVJ 7—10 SFC 7— 4 DVC 68 Karanoi 62 Haag '68 6— 8 DOS 6— 2 Octopus 76 Boemerang 72 Overgangsklasse 7 dames MOC '17 Sarto Dynamo Marathon Bermi 10—20 DVC 9—14 Set Up 2 912 Lyceum 10—12 OVOCO 10—12 EWC Karanoi 10—12 9—10 10— 6 10— 4 9— 2 10— 2 Overgangsklasse 7 heren Willem II 11—20 OVOCO 11—10 Sarto 11—18 NUVOC 11— 8 Dynamo 1118 Karanoi 118 PSC 11—18 Suos Ego 10— 4 Atak 1112 Flamingos 100* Odulphus 2 11—12 VCBreda 2 10(-2)* 2 winstpunten in mindering. Tornado 2 Lyceum Matador LVC Juliana Olympus Overgangsklasse 8 heren 11—20 Flits 11—18 VC Breda 11—16 Sarto 2 11—16 EGVC 11—16 Delta 2 11—10 AMVJ 2 11—10 11— 8 11— 6 11— 4 11— 4 11— 4 Rinus Hoogerland draaide één jaar als adspirant mee en kreeg de drie daaropvolgende jaren een licentie als nieuweling. Hij boekte in deze cate gorie drie overwinningen en werd in 1961 clubkampioen van Middelkamp. In 1962 maakte Rinus als amateur onder andere deel uit van de Mid delkamp-formatie, die nationaal club kampioen werd. De toen in Kapelle wonende Hoo gerland bleef amateur tot 1966 en won in dat jaar de laatste etappe van de Omloop door Zeeuwsch-Vlaande- hen. Hoewel de blonde coureur in zijn amateurperiode geen hele grote werd (hij behaalde zeven overwinningen) waagde hij toch in 1967 de stap naar de prof-categorie. „Via Piet Liebregts, bij wie ik het laatste jaar als amateur had gereden in de ploeg van Acifit, kwam ik bij Romeo-Smiths. Volgens Liebregts was ik een goeie knecht en die rol heb ik zo goed mogelijk proberen te vervullen. Na het beëindigen van het seizoen '68, toen ik nog als prof reed, ben ik gestopt, ging trouwen en stap te in de zaak waar ik nu zit. Ik heb nooit geen allures gehad om bjj de prof3 door te breken, nuchter beke ken kon dat niet. Toch heb ik een paar leuke jaren als beroepsrenner gehad en weet wel wat er in de wie lerwereld te koop is. Eén ding moet me zeker nog van het hart: de beroepsrenners van van daag wordt nogal eens verweten dat ze geen vechtersmentaliteit meer be. zitten. Maar men vergeet dan dat ook in de wielersport een evolutie is ge komen. Vroeger reed men, een enkele kleine combine uitgesloten, hoofdza kelijk individueel. Maar met de komst van de merkenploegen is ook in Ne derland de tactiek veranderd, het samenspel tussen ploeggenoten lag en ligt voor de hand. Het is nu heel moeilijk om zonder steun van je ploegmaats alleen weg te komen. Maar ze moeten niet vertellen dat er tegenwoordig niet meer hard wordt gefietst. De gemiddelde snelheid in elke koers ligt juist hoog". (Van onze duivesportmedewerker) SAS VAN GENT De duive- maatschappij De Vrede" uit Sas van Gent hield voor de 25e maal een internationale kampioenendag, wat een succes werd. Vijfenzeventig in zenders uit België en Zuid-Neder land hadden een indrukwekkend aantal duiven van klasse tentoonge steld, en verder was 'n groot aantal prominenten uit de Zeeuwse duiven sport aanwezig. De heer H. Mjarquinie, een der organisatoren van deze kampioenen dag, ontving de gouden speld van verdienste van de Belgische fabriek „De Witte Molen" uit Meeuwen, die vertegenwoordigd werd door zijn di recteur C. Vos. Verder werd het woord gevoerd door dr. W. Colsen uit Hulst, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Zuidnederlandse Bond van Postduivenhouders en door de voorzitter van De Vrede, de heer P. Goossen uit Westdorpe. Hij trad tevens op als kringvoorzitter en voorzitter van het Provinciaal Sport comité Zeeland en toonde zich na afloop gelukkig over het bereikte succes en ook omdat de gemaakte onkosten van rond 3000 gulden door het succes van deze tentoonstelling volledig waren gedekt. Een resultaat wat zeker te danken was aan de verkoop van gratis beschikbaar ge stelde bonnen voor jonge duiven door ruim 70 liefhebbers, die onder lei ding van de heer D. Acke uit Zelza- te werden verkocht. Het hoogste bod werd gedaan op een bon voor een 1onge duif van de Belgische kampi oen Maurice Delbar uit Ronse, na melijk 150 gulden. Een bon van A. Colpaert uit Kloosterzande bracht het tot 100 gulden. Rinus Hoogerland in zijn ijs- en patatzaak die hij sinds '68 exploiteert. (Van onze tafeltenniscorrespon- dent) MIDDELBURG In de zoge naamde stille periode tussen de twee competitiehelften gaat onder auspiciën van de afdeling Zeeland der Nederlandse Tafeltennisbond een kleine damescompetitie van start met als inzet de titel kampioen van Zeeland, hetgeen de winnaars tevens recht geeft op deel neming aan de landelijke competitie, die begin volgend jaar wordt gehou den. Bij de grootscheepse reorganisa tie-plannen, die het hoofdbestuur der NTTB onlangs heeft ontvouwd, is ook de verplichte instelling van een damescornpetiite opgenomen. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Onze Zeeuw se sportredacteur Rob van Deur- sen is wegens vakantie tot en met 10 januari 1971 niet bereik baar op zijn huisadres in Axel. Tijdens zijn afwezigheid zullen de Zeeuwse sportgebeurtenissen door de centrale sportredactie in Breda worden verzorgd. Wij verzoeken de sportvereni gingen en medewerkers het nieuws en de eventuele tips rechtstreeks naar de sportredac tie in Breda door te willen ge ven: telefoon 01600 - 22341. Toe stel 143. Of p-er post: Sportre dactie De Stem, Reigerstraat 16, Breda. Het meespelen in de gemengde com petitie, in welke vorm thans wordt gespeeld, is dan niet meer mogelijk. Het seizoen 1972-73 geldt hiervoor als streefdatum. Om die reden wil de afdeling Zeeland thans reeds een proef ne men door de organisatie van e en bescheiden dames- en meisjescom petitie ter stimulering van vrouwe lijke speelsters voor deze tak van sport. Vooral omdat juist in het afgelopen seizoen enkele opmerke lijke successen op landelijk niveau zijn geboekt door diverse meisjesju nioren, verwacht het afdelingsbe stuur een stijgende belangstelling bij de diverse verenigingen in Zee land van meisjes- en damesleden. De nieuwe competitie gaat van start met teams van twee speelsters, die thans voornamelijk in de senio ren- en juniorencompetitie uitko men. Favoriet voor de titel zijn vooral het team van de tweelingzus jes Jakobsen van Big Smash en het duo Ridderikhof-Pijnenburg ('t Zand-PZEM). (ADVERTENTIE) (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN. In de Zeeuwse micro-korfbalcompetitie is het laat ste programma voor de jaarwisseling een ieit geworden en er begint nu in de meeste klassen een duidelijke te kening in de strijd te komen. In de eerste klasse A ontliepen Swift 2 en Animo 2 elkaar niet veel. In een spannende en hoogstaande wedstrijd legden ze elkaar het vuur na aan de schenen. De gelukkigste ploeg ging met de volle winst strijken en dat was Swift 2, die met 76 Animo naar de laatste plaats verwees. Stand: Zuidwesters 1 24; Ondo 1 22; Swift 2 22; Animo 2 22. In de le klas B nam Tjoba 2 de (Van onze atletiekmedewerker) GOES Nadat in Middelburg vorige week het laatste deel van de Zeeuwse atletiekkampioenschappen is gehouden heeft de heer Oggel, die in de afdeling Zeeland van de KNAU de technische zaken behar tigt, de stand opgemaakt van de verdeling der kampioenschappen. Niet minder dan 20 kampioen schappen werden behaald door niet- Zeeuwen. Dit was mogelijk, daar de kampioenschappen dit jaar nog „o- pen" waren. Het gevolg hiervan is dat de verenigingen besloten hebben het volgend jaar de kampioenschap pen weer alleen voor de Zeeuwse atleten te houden, waardoor de kwa liteit van dé prestaties op verschil lende nummers zal dalen, maar de strijd om zoveel mogelijk kampioen schappen in de wacht te slepen mis schien weer aantrekkelijk zal zijn. Van de overige 73 kampioenschap pen waren er 21 voor AV'56, Goes; 15 voor RKHAV, Hulst, 10 voor Zeeland Sport, Vlissingen; 8 voor Schelde Sport, Terneuzen en even veel voor Delta Sport, Zierikzee; 6 voor Dynamo '70, Middelburg en 5 voor Marathon uit Vlissingen. Bij het totaal aan eerste drie plaatsen op deze ranglijst van kam pioenschappen komen AV'56 en Zeeland Sport het beste voor de dag. Er waren 63 eervolle plaatsen voor AV'56, 38 voor Zeeland Sport. Buiten Zeeland legden 46 atleten op één van deze plaatsen beslag. leiding van Blauw-Wit over. Zelf won het met 32 van Togo 1, terwijl Blauw-Wit 1 in Terneuzen met niet minder dan 51 verslagen werd door Luctor 1. In Goes was het een span nende strijd, waarin Togo vrouwe Fortuna enigszins op de hand had, maar het toch niet kon redden en naar de voorlaatste plaats verwezen werd. Het blijkt overigens wel dat het krachtsverschil in de beide eerste klassen zeer gering is, want in 1 A eindigden alle wedstrijden in uitsla gen met één doelpunt verschil en in 1 B was het nu pas aan Luctor ge lukt een gehandicapt Blauw-Wit 1 een forse nederlaag toe te brengen. In een van Luctorzijde goed en snel gespeelde wedstrijd bood Blauw-Wit alleen de eerste tien minuten serieus tegenstand. Toch namen de Terneu- zenaren pas na rust het heft definitef in handen. Van 20 liepen ze in en kele minuten naar 50, waarna Blauw-Wit nog net de eer kon red den. Stand: Tjoba 2 24; Blauw- Wit 1 3—3; Luctor 1 2—2; Togo 1 3—2; Swift 3 2—1. In de tweede klas A was Atlas be duidend minder dan Stormvogels en dat bracht hen een 19 nederlaag, waardoor Stormvogels nog vaster op de leidersplaats kwam te zitten. Stand: Stormvogels 1 36; Seolto 1 2—2; Animo 3 2—2; Animo 4 2—2; Atlas 1 3—0. In de tweede klasse B hebben alle ploegen nu twee punten, want Swift 4 won volgens verwachting van Zuid westers 2 met 57 en er is nu enkel verschil in het aantal gespeelde wed strijden. Stand: Tjoba 3 12; Swift 4 2—2; TOP 1 22Zuidwesters 2 3—2. In de tweede klas C begon Luctor 2 zijn heroptreden goed. Het werd te gen Blauw-Wit 2 in eigen huis slechts 43, indien de Terneuzense reserves goed zijr ingespeeld is er welicht nog meer te bereiken. Stand: Togo 2 24; Luctor 2 1—2; BKC 1—0; Bauw-Wit 2 2—0. In de derde kas B kon TOP 2 tegen het geweld van Olympia niet op. Het had geen enkele kans en mocht nog blij zijn dat het bdj 28 bleef. Stand: Olympia 3—6; Swift 5 2—2; TOP 2 3—2; Seolto 2 2—0. In de derde klas A zorgde Storm vogels 2 voor een verrassing. Het sterker geachte Atlas 2 werd met 6-3 verslagen en zag hiermee zijn fraaie positie verloren gaan, want nu staat Stormvogels 2 op lelijke "hoogte en is er weer van alles mogelijk. Stand: At las 2 34; Stormvogels 2 34; Ani mo 5 2—2; Ondo 2 2—0. Bij de Juniorên is in 1 A Swift 1 aan zijn eerste overwinning gekomen. Het zwakke Stormvogels 2 werd met 33 teruggewezen. Animo 1 en Stormvogels 1 lieten een pittig partij tje zien, waarbij Animo nii\t al te best schoot en het met 13 Vet af weten. Stand: Sormvogels li 24; Swift 1 22; Animo 1 22; Storm vogels 2 20. In 2 A verraste Seolto vriend en vijand door Animo 2 achter zich te laten. Het eerste Seolto-succes met 24. Stand: Swift 2 36; Storm vogels 3 22; Seolto 32; Swift 3 1—0. In Terneuzen bleef Luctor overeind tegen Blauw-Wit 2. Het werd na een felle strijd 22. Stand: Luctor 23; Blauw-Wit 2 1—1; Volharding 2 1—1; Olympia 2—1; Tjoba 2 00. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG De jonge tafel- tenisvereniging 't Zand hield het afgelopen weekend voor de eerste Seven-Up' (Van onze dammedewerker) TERNEUZEN Met twee opeen volgende overwinningen tegen St. Laurens (155) en in de strijd met de Middelburgers (119) heeft Aagtekerke de leiding genomen in de hoofdklas dammen. Een onver wachte lijstaanvoerder bij de club kampioenschappen, maar een ver diende plaats voor het tiental uit Aagtekerke. Na de suprematie van Middelburg en Goes de laatste jaren met in hun voetsporen de Aagte- kerkse dammers hebben de laatsten nu de kans gegrepen en Middelburg teruggewezen en zonder een enkel verliespunt tronen zij nu boven aan de ranglijst, 's Gravenpolder boekte een zege van 155 op Souburg, de tweede overwinning van de Beve landers in deze competitie en nog steeds geen enkel wedstrijdpunt voor de bezoekers. Souburg blijft rode lantaarndrager met geen enkel punt. In de eerste klas blijven de Goese reserves de toon aangeven, nu met een royale overwinning (146) op het bezoekende Zierikzee. Alléén Sommelsdijk bleef goed volgen met acht punten en versloeg St.-Laurens 164. Kapelle kan blijkbaar nog niet zo best wennen in deze klas want het tiental verloor weer een punt tegen Zierikzee (1010), of schoon daarna Tholen met grote cij- fers 164 naar huis werd terugge stuurd. De beste kansen tot op he den zijn voor Goes 2. In de strijd om de persoonlijke titels hebben Piet Allaart en Ko Blaas de leiding genomen in dn hoofdklas met ieder 9 punten. Dus nog steeds een open strijd bij deze kampioenschappen na het falen van Jan Blom. Allaart kon niet verder komen dan remise tegen Wim Krijger, ter wijl Blaas de volle winst behaalde tegen Heydra, die hierdoor tevens zijn eerste nederlaag moest incasse ren. Ook Peter Schunselaar is nog ongeslagen en er is nog van alles k mogelijk, mede gezien het feit dat er nog diverse inhaalpartijen ge speeld moeten worden. In de eerste klas ook twee spelers aan de lei ding: Koppejan en Huigens. Laatst genoemde versloeg Flipse, terwijl de eerste niet verder kon komen dan remise tegen Bronke. Bij de jeugd begint er nu enige tekening in de strijd te komen voor de finale. In groep 1 heeft zich definitief ge plaatst Nieuwehuize uit Tholen na een overwinning op Korshuize, ter wijl voor de tweede en derde plaats nog diverse candidaten zijn. Rotte uit Middelburg. Drogers en Filius zullen moeten uitmaken wie de fi nalisten worden. In groep 2 heeft Vain Druenen uit Souburg en Vroeg- imidiewei uit Middelhannds reeds een finaleplaats bereikt, terwijl voor de derde plaats Dekker tot op heden de meeste punten heeft behaald. Met nog één ronde en inhaalpartijen te spelen kan de finale voor de jeugd worden samengesteld. Hoofdklas: Heydra Baayens 1 1, Krijger Wiskerke 11, Lou- werse de Vlieger 20, v. Rijs wijk Trapman 11, Blom Boon 20, Blaas Heydra 20 Alaart Krijger 11, Wiskerke Louwerse 20, de Vlieger v. Rijswijk 11, Trapman Schuite- ma 02. Ie klas: Zegers Water man 20, de Wild v. Soelen 11, Wouters Koppejan 02, Bronke Huigens 02, Flipse Houmes 11, Folmer Hollestelle 02, Hollestelle Zegers 11, Houmes Folmer 02, Huigens Flipse 20, Koppejan Bronke 11, v. Soelen Wouters 11, Waterman de Wild 1—1. Jeugd: Groep 1: Droogers Rotte 02, Filius Nieuwehuize 02. v. d. Stad de Boer 11, de Boer Rotte 02, Nieuwehuize Kors huize 20, Filius v.d. Stad 1—1, Verton Droogers 02. Groep 2: Dekker v. Eekhout 20, Vroegin- dewei v. Druenen 20, Franke v Eekhout 2—0, Jaflisen Lindjen- berg 02. keer een invitatie-kersttoernooi waarvoor veertig deelnemers waren uitgenodigd. Het is een sfeervol sportevene ment geworden in de sporthal van Vijver vreugd te Middelburg. Ge speeld werd volgens bet zogenaamde handicapsysteem, hetgeen tot gevolg had dat ook lager geklasseerde spe lers een redelijke kans hadden zich in de prijzen te spelen. Verrassende uitslagen waren dan ook het gevolg. Toch werd een ousider eerste, na melijk de eersteklasser Eddy de Poorter van MZ, die in de finale clubgenoot Willy Minnaar gedeci deerd versloeg. Meer moeite had de latere winnaar met derdeklasser Hans van der Voorde in de halve finale. In de poules werd hij zelfs geklopt door Adrie de Jonge (Goes), maar hij ging toch over. Favoriet Johan Braet'van 't Zand werd in de kwartfinales reeds uitgeschakeld door Mihnaar. De verenigingsprijs was voor Middelburg-Zuid. Eind uitslag: 1. E. de Poorter van MZ, 2. W. Minnaar, MZ, 3. H. Francke, Goes, 4. H. v.d. Voorde, MZ, 5. A. de Jonge, Goes, 6. J. Braet, Zand, 7. J. de Boer en P. Boon, Zand. 9. L. Simonse, Big Smash, 10. R. Simonse, Big Smash. .(Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG Voor de rust was het al duidelijk dat Middelburg het bijzonder moeilijk zou krijgen. Sparta '25 was duidelijk de betere ploeg. Door massaal verdedigen, soms nogal paniekerig, hielden de Middelburgers de ruststand op 00. Na de rust liep het iets beter, maar juist toen sloeg Sparta '25 toe. Een hard schot van Henk Kuijpers liet doelman But los en Van den Palen rondde de zaak af 01. Korte tijd later liepen de Beekenaren zelfs uit naar 02 door Van Sehijndel. Na een half uur kwam de spanning toch weer terug. Slecht wegwerken in de Brabantse defensie stelde Van der Linden in staat de stand naar 12 te koppen. Toen Middelburg echter aandrong om te proberen nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maakte Van Sehijndel er bij een uitval zelfs nog 13 van.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7