SLUISKIL KSS HIELD TENTOONSTELLING Een Nederlander leest gemiddeld drie kwartier per dag in zijn krant, netalsu. D in zeeland IN TERNEUZEN Kind breekt dijbeen bij aanrijding m DINSDAG 22 DECEMBER 1970 HULST Kunsth. Van Geyt, Steenstraat 20: Expositie schilderijen van een 30-tal Nederlandse en Belgische kunste naars (t.m. 31 dec.) Dag. van 9—12 en 1318 uur. Zondags gesloten. Stadhuis: „Manifestatie 50 x 50" simultaan-tentoonstelling van grafi sche kunstenaars (t.m. 25 dec.) Ma. t.m. vrij. 8.30—12.30 en 13.30—17.30 Zat. en zond. van 143017 uur KORTGENE Galerie Les deux chapeaux: Expo sitie Wim Abeleven, aquarellen, pas tels, gouaches (t.m. 31 dec.) dag. ook zond. van 918 uur. MIDDELBURG City: 20 uur Wie doodde Johnny Ringo? 14 jaar. Schouwburg 20 uur Musical „De kleine parade". Rijksarchief: Expositie „De Zeeuwse boerderij ais monument en als bedrijf" (t.m. 13 febr.) Ma. t.m. vrijd. 9.30—12.30 en 13.30—17.30 uur, zat. 9.3012.30 uur. OOSTBURG Gemeentehuis: „West-Zeeuwsch- Vlaanderen vroeeger". Expositie van 250 oude foto's van alle plaatsen in W.-Z.-Vlaanderen (t.m. 10 jan.) Werkd. 912 en 1417 uur; wo. ook van 1921 uur, zat. 1417 uur en 1921 uur. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur Kerst-Promenadeconcert door het Rott. Philharmonisch Orkest o.l.v. Peter Erös. Solisten: Momoo Kishibi (viool) Gerrit Oldeman (altviool) en Jozesf Réti (tenor) De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur Concert door het Melos Quartet uit Stuttgart. Hof plein Theater 20.15 „De speurhond door het Nieuw Rott. Toneel. Rott. Schouwburg 20.15 „De zelfmoorde naar" door het Nieuw Rott. Toneel. Museum Boymans-Van Beuningen: Expositie Salvador Dali (t.m. 10 jan.) Ma. t.m. zat. 1017, zond. 11 17 uur, bovendien wo. van 2022 uur. TERNEUZEN Luxor: 20 uur Mosquito Squadron 14 jaar. Zuidlandtheater: „Manifestatie 50 x 50", simultaan-tentoonstelling van grafische kunstenaars (t.m. 27 dec.) Ma. t.m. vrijd. van 1620 uur, zat. en zond. van 1317 .uur. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Vriezen we dood dan vriezen we dood a.l. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Singel 45: Experimentele afd. van de „Porsely- ne Flesch' met unica in aardewerk; Theo Dobbelman met beeldhouw werk in brons (t.m. 31 dee.) Di. t.m. zat. 918 uur, zond. 1418 uur, ma, gesloten. (Van onze correspondente) SLUISKIL. De kleindier-sport- vereniging Sluiskil KSS hield in het verenigingsgebouw Het Gildenhuis te S>uiskil een provinciale tentoon stelling. Het aantal ingezonden dieren bedroeg 500, waaronder konijnen, hoenders, sierduiven, langharige ca via's en hamsters. De behaalde resultaten waren de volgende: Konijnen: Fraaiste dier van de ten toonstelling: jonge blauwe Wener ram van A. Janse uit Heinkenszand. Op een na fraaiste klein zilver mid den geel, jonge ram van P. van Hal, Oostburg. Op twee na fraaiste, jonge voedster, pool, roodoog van A. Clync- ke jr. uit Sluis. Hoenders: fraaiste hoen: oude hen Australorp van J. Bliek uit Nieuw- dorp; fraaiste hoen op een na, jonge hen Hollandse rietkuif van J. Doppe- gieter uit Axel; fraaiste hen op twee na: jonge haan Rijnlander van J. Bliek, Nieuwdorp. Krielhoenders: fraaiste, jonge hen oud-Engelse vechtkeel van H. v. Doorn uit Middelburg; fraaiste kriel- hoen op een na: jonge hen Wijandotte van C. van Ecke uit Axel; fraaiste krielhoen op twee na, jonge hen Ja- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij het overste- kén van het zebrapad aan de Heren gracht werd de zesjarige J. M. Eek- hardt uit Axel. door een personen auto bestuurd door I. C. L. uit Bier vliet aangereden. Het jongetje werd met een gebroken dijbeen naar het Julianaziekenhuis gebracht. Het on geluk gebeurde doordat het kind, dat aan de hand van zijn vader liep, zich plotseling lostrok en vooruit liep. pans zijdehoen van J. Doppegieter, Axel; fraaiste krielhoen op drie na: jonge hen Chabo van J. Dieleman uit Terneuzen. Sierduiven: fraaiste dier van de tentoonstelling: rode raapheer dof fer, oud, van J. v. Alem, Sluiskil; fraaiste dier op een na: Duitse schoonheidspostduif doffer, oud, van J. Harinck; fraaiste dier op twee na, Koolse lynxduif (doffer, oud) van J. Efdé, Goes; fraaiste dier op drie na, Malthezer kipduif, wit, duif, oud, van A. Hamelink, Sluiskil; fraaiste dier in tuimelaarsrassen: Nonduif, zwart, doffer, oud, van A. Rottier uit Ter- neuzen. Fraaiste structuurduif: rode raapneer, doffer, oud, van J. v. Alem, Sluiskil. Fraaiste dier in meeuwras sen: Oudhollandse meeuw, geel, dof fer, oud van A. Pielaet, Sluiskil; fraaiste dier in kleurduivenrassen: Neurenberger zwaluw, geel, duif, oud, van J. van Alem, Sluiskil; fraai ste dier in kipduivenrassen: Modena, brons gekleurd, doffer, jong, van A. Waltier. Moerbeke (B.); fraaiste bui tenlandse inzending: Lahore, rood, doffer, oud, van H. de Guchteneire uit Moerbeke. Te koop 10 speelfilms 8 mm f 85.—. Tel. 070 - 652405. Hij drukt de verblufte dokter een goudstuk in de hand en wijst beve lend naar de deur. Nauwelijks is de scheepsarts afgedropen of Agua loopt naar een kast toe en haalt een perkamentrol te voorschijn. „En kijk nu eens, Thomas, wat wij vanmor gen in de kapiteinshut gevonden hebben", grijnst hij triomfantelijk. Thomas buigt zich over het docu ment en zijn ogen puilen haast uit hun kassen. „Eeneen testament", stamelt hij dan,een testament van kapitein Jackson, waarmee hij mij na zijn dood tot eigenaar van de. Britannia maakt". 114-27. „Ik ben kapitein!!" juicht Thomas, uitgelaten zwaaiend met het perkament. „Ik ben eigenaar en kapitein vna de Britannia, het staat hier zwart op wit!! Kom mee, als de bliksem naar de haven!!" Hij snelt de herberg uit, gevolgd door de drie anderen die de enthousiaste erfge naam van Kapitein Jackson nauwe lijks kunnen bijhouden. Als ze, de kade waar de Britannia gemeerd ligt bereiken, zijn daar enkele ar beiders - bezig de nog volle kisten van Henry Sullivan op een wagen te laden. Henry Sullivan, leunend op een kruk, houdt nauwlettend toezich 113-27. De dag, nadat Arams vrien den in Londen aangekomen zijn, zit ten Aram, Agua en Presto in de herberg waar bootsman Thomas en Henry Sullivan weer op krachten komen. Aram vertelt juist, hoe zijn laatste treffen met de muiters is verlopen, als bootsman Thomas de gelagkamer binnenkomt, gevolgd door de scheepsarts. „Mijn taak is volbracht", meldt de scheepsarts niet zonder trots. „Thomas is alweer helemaal opgeknapt en Sullivan is ook alweer op de been". „Dan zou je ons een plezier doen door meteen op te krassen", zegt Aram droogjes. op het uitladen van zijn smokkel- buit. Emillo en Clare staan er met gemengde gevoelens naar te kijken. „Als je maar niet denkt, dat je het schip nog in kunt pikken, Sullivan", schreeuwt Thomas agressief, „ik ben de eigenaar vain de Britannia, bier staat het, zwart op wit!!" Sullivan antwoordt hem niet, maar strompelt op zijn kruk naar Aram toe. „Ik moet je nog bedanken voor de wijze waarop je mijn leven gered hebt", zegt hij schor. Maar Aram negeert de uitgestoken hand en kijkt Sulli van met een blik vol harde minach ting aan. Een publikatie van het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4