KANAALZONE KRIJGT AUTOHULPCENTRALE Huwelijkscadeau voor oud-wijkverpleegster Start op oudejaarsavond stad streek IN TERNEUZEN Kind breekt dijbeen bij aanrijding Kapelaan F. Hermans in Axel werkt ook in Zuiddorpe Voldoening over eerste Axelse jongerenmis De Stropiekanne Zaamslag open in kerstvakantie Esso-station in Terneuzen geopend J. v. Doorn kampioen kaartvereniging DVV Wildschieting te Hengstdijk Twee Contact IN AXEL Provinciale tentoonstelling van pluimvee en konijnen Expositie van De Snelle Duif Terhole Schade bij aanrijding i n A xe l Foute inhaalm anoeuvre VIJF GEWONDEN IN MIST OP ZEELANDBRUG AutocJub WZA houdt wildrit in Zuidzande MINDER MISSEN IN ZUIDDORPE Orgel viel uit bij eerste gezongen mis van nieuwe pastoor Koiiingscliiefing Terneuzen GEMEENTE AXEL Kerstviering invaüdenbond hoogwater I DINSDAG 22 DECEMBER 1970 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij het overste ken van het zebrapad aan de Heren gracht werd de zesjarige J. M. Eek- hardt uit Axel, door een personen auto bestuurd door I. C. L. uit Bier vliet aangereden. Het jongetje werd met een gebroken dijbeen naar het Julianaziekenhuis gebracht. Het on geluk gebeurde doordat het kind, dat aan de hand van zijn vader liep, zich plotseling lostrok en vooruit liep. (Van een onzer verslaggevers) AXEL-ZUIDDORPE Kapelaan F.F. Hermans uit Axel is met in gang van deze maand door de bis schop van Breda met de zielszorg van Zuiddorpe. Hij blijft evenwel in Axel woonachtig en werkzaam. De benoeming tot zielzorger van Zuiddorpe heeft zowel voor de paro chie van Axel als die van Zuiddorpe consequenties voor zover het de aanvangstijden van de missen be treft. Om zowel Zuiddorpe als Axel te bedienen moet in Axel een mis ver vallen, met ingang van afgelopen weekend zijn de aanvangsuren van de diensten in het weekend in Axel als volgt: zaterdag om 19.00 uur en zondag om 9.00 en 11.00 uur. Afge lopen zaterdag is in Axel de eerste jongerenmis met instrumentale be geleiding geweest. Vandaag (dins dag) is er om 20.00 uur in de Nederlands hervormde kerk aan de Koestraat volkskerstzang voor alle kerkelijke groeperingen. Op eerste en tweede kerstdag zijn de aanvangs tijden der missen als volgt: 25 de cember. H. mis om 9.00 uur en 11.00 uur, 26 december 9. 11.00 en 19.00 uur. (Van onze correspondent) AXEL Na de eerste jongeren mis in Axel waren de dirigent, de heer F. Maas en de tekstschrijvers initiatiefnemers Dick Busch, Rinus Sijs en Mare Geilleit zeer tevreden over de belangstelling, zowel van ka tholieken als van niet-katholieken. Het koor en 't orkest (de Concords) vielen erg in de, smaak, wat voor een belangrijk deel bijdroeg aan het suc ces van deze dienst. Als alles volgens plan verloopt, zal de volgende jongerenmis half febru ari worden gehouden. Dit hangt voor namelijk af van het aantal tekstdich ters en voorzangers, dat zich tof eind januari kan aanmelden bij Mare Geil leit, Noordstraat 4 in Axel. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Het bestuur van de werkeenheid Zaamslag van de centrale stichting voor sociaal en kuituurwerk in de gemeente Ter- neuzen, heeft in overleg met de centrale leiding besloten tot open stelling van het clubhuis „De Stro piekanne" aan de Sportlaan te Zaamslag, gedurende de kerstvakan tie. In de middag- en avonduren vinden speciale activiteiten plaats, onder leiding van een aantal vrij willigers. Zaterdag 26 december is het clubhuis eveneens geopend In de eerste week van 1971 zal het gebouw schoongemaakt moeten wor den, waarvoor men de nodige vrij willigers hoopt te vinden. Op 9 ja nuari is een gezellige avond gepland waarvoor alle medewerkers en allen die iets met het clubhuis te maken hebben zullen worden uitgenodigd Doordat Zaamslag thans beschikt over een beroepskracht zijn de acti viteiten en de belangstelling voor dit werk van de kant van de jeugd belangrijk toegenomen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Oudejaarsavond om zeven uur start de stichting Autohulpcentrale Zeeuwsch-Vlaanderen, afdeling Kanaalzone, zijn werk. De stichting stelt zich ten doel automobilisten, die tijdens de weekeinden met een defecte auto kampen, te helpen. Hiervoor be schikt de stichting, waarin 18 tot 20 garagehouders participeren, over e encentraal alarmnummer met antwoordapparaat (01150-55 60). Via dit antwoordapparaat hoort de onfortuinlijke automobilist welk nummer hij kan bellen om een mon teur bij zijn defect voertuig te krij gen. De deelnemende garages, ver spreid over Terneuzen, Sas van Gent en Axel, doen bij toerbeurt dienst. Tijdens de bijeenkomst, waarop de nieuwe stichting werd voorge steld vertelde het bestuur, dat be staat uit. de heren André Dees (voorzitter), T.J.M. Cappendijk (penningmeester) en J. de Kok (se cretaris), dat de autohulpcentrale is gesticht naar het voorbeeld van de centrale, die sedert Pasen al fun geert voor Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. „Wij hebben gemeend", aldus het bestuur, „voor de kanaalzone een aparte stichting in het leven te roe pen, omdat anders het te bestrijken gebied te groot wordt en de prijs van de service te hoog". De prijs die nu wordt berekend (het antwoord- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Onder grote be langstelling heeft de kerstman het nieuwe complex van het Esso-servi- cestation aan de Serlippensstraat (nabij Othene) officieel geopend. Aanvankelijk zou de opening ge schieden door een parachutist, maar de mist noopte de exploitant van het station, de heer P.J. Segers, het „lager bij de grond" te zoeken, De drumband en de majorettes van de Harmonie Terneuzen gaven een ex tra feestelijk tintje aan deze gebeur tenis. De kerstman verrichtte de ope ning door een Esso-vlag weg te ne men, waardoor op de afdeling was sen en doorsmieren de woorden Esso Servicenter vrij kwamen. Vervol gens opende de kerstman de Esso- shop, waarin alle onderdelen voor auto's te verkrijgen zijn. Het gehele complex van benzinestation, was- en doorsmeerafdeling èn shop, maakt een bijzonder royale en uitstekend geoutilleerde indruk. Het benzine station heeft éen wijkverzorgend ka rakter. In de omgeving staat reeds een aantal woningen en de heer Segers mikt duidelijk op de toe komst, wanneer de gehele omgeving daar zal zijn volgebouwd. Na de officiële opening konden de vele belangstellenden het nieuw* station bezichtigen. Voor de kinde ren van zes tot twaalf jaar was er gedurende een uur gelegenheid mee te doen aan een schil-derwedstrijd, waarvoor fraaie prijzen werden be schikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG In café „De Vlas bloem" te Zaamslag werd de laatste ronde gespeeld ,in het seizoen 1970 van de kaartvereniging D.V.V., die tevens de beslissing zou brengen in het kampioenschap. Jac. van Doorn wist door het behalen van 48 punten zijn leidende positie in de rang schikking te handhaven en werd kampioen met een totaal van 441 punten, vier meer dan zijn broer Jaap van Doorn (437). De verdere eindstand3 H. van de Voorde 434. 4 C. A. de Zeeuw 408. 5 J. de Koeijer 390. 6 A. C. de Zeeuw 375. De uitslag van de laatste ronde was: 1 D. de Putter 59 punten. 2 G. Bakker 58. 3 C. A. de Zeeuw 54. 4 en 5 Jaap van Doorn en D. Bareman ieder 51. 6 Jac. van Doorn 48. 7 P. Missu 47. 8 C. Kaan 45 punten. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK De schuttersso- ciëteit „De Vogel" te Hengstdijk hield zondag in het café van de heer P. van Dijk een wildschieting waar aan 46 schutters deelnamen. De uit slag was: Wip een, hoge vogel: W. Pauwels, Axel. Eerste zijvogel: G. Pauwels, Groenendijk. Tweed* zij- vogel: W Blo-mmaert, Zandberg (Graauw). Wip twee: hoge vogel R, Willems, Ertsvelde (België). Eerste zij vogel G. van Driessche, Lams waarde. Tweede zij vogel A. de Brouwer, Sas van Gent. Grootste aamtal kleine vogels E. van Water schoot, Lamswaarde met zes stuk*. apparaat waarschuwt al dat het niet gratis is) is voor het uitrukken plus een reparatie van maximaal een half uur f 22,-, wat niet te hoog is als men in aanmerking neemt dat ook b.v. 's zaterdagsnaebts wordt geholpen. De weekein-ddienst gaat in op vrijdagavond om 19.00 uur en ein digt 's maandagsmorgens 7.00 uur. Normaal heeft één garage dienst maar als grote drukte wordt ver wacht (toeristenseizoen, Pasen en Pinksteren) zullen het er twee zijn. „Het moeten wel spoedreparaties be treffen", aldus de heer Cappendijk. „Het is echt bedoeld voor de onfor tuinlijke automobilist, die met een niet startende auto zit door b.v. vochtige bedrading, met een lege ac cu. Is de reparatie niet uit te voer-en dan zuilen wij, indien gewenst, de gestrande reiziger naar de dichtst bijzijnd* bushalte of veerpont bren gen". Indien specifieke onderdelen moe ten worden verwisseld, die eigen zijn aan een bepaald merk. dan kan de dienstdoende garage telefonisch contact opnemen met b.v. de eige naar of de magazijnchef of chef monteur van de betreffende dealer. Het moet gek gaan als geen van deze mensen bereikbaar is. „Om van elk merk een reservepakket onder delen aan te leggen is ondoenlijk", aldus de heer Dees. Op de vraag of veelvuldig hulp zal worden ingeroepen zegt de heer De Kok dat de centrale in Hulst gemid deld vier of vijf oproepen per week einde ontvangt. Getracht zal worden, door middel van stickers en drukwerken ruime bekendheid- aan- de niauwe «stichting te geVen. Nauw contact met de centrale in Hulst zal gevoerd worden. Zo weten beide stichtingen welke garage in het andere gebied dienst heeft. Ruw geschat is de begrenzing van de kanaalzone-stichting de Braakman en in oostelijke richting Zaam-slag- veer en Zuiddorp*. „Heit is voor de garagehouder nu mogelijk er eens een weekeindje tussenuit te trekken, terwijl hij weet dat aan zijn cliënten ook tij dens zijn afwezigheid de nodige ser vice wordt verleend", zegt de heer De Kok. Op dit moment worden pogingen in het werk gesteld ook voor West- Zeeuwsoh-Vlaanderen (met zijn vele toeristen in het vakantieseizoen) een dergelijke autohulpdienst op te rich ten. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) AXEL De pluimvee- en konij- nënvereniging „Ter Verbetering" te Axel, hield tijdens liet weekend een provinciale tentoonstelling van hoen ders, konijnen en sierduiven. De vereniging, die 46 jaar bestaat, telt ongeveer 80 leden. Ais keurmeesters voor de konijnen traden op de heren P.N. Louter uit Heinenoord en A.M. Ebink uit Blaaksedijk. De heer J. Pak uit Oud Maarseveen keurde alle grote hoenders en krielen, terwijl de heer J. Holthuizen uit Gouda de sierduiven waardeerde. De uitslagen waren als volgt: mooiste konijn van de tentoonstel ling: Vlaamse Reus van P. de Jonge uit Hoek; 2. Black en Tan van M.J. Verhelst, Axel. Mooiste konijn der grote rassen: Vlaamse Reus van P. de Jonge, Hoek; mooiste konijn der middenrassen: Alaska van J. Blok, Axel; mooiste konijn der dwergras sen: Pool roodoog van B. Koster, Axel; Mooiste grote hoender: Brama van J. Belaert, Zuiddorpe; mooiste grote hoender op één na, Brama van J. Bellaert, Zuiddorpe. Mooiste krielkip; Plumouth Roks van C.W. Haak, Westdorpe; 2. Oud Hollandse patrijs van P. Verijzer, Axel. Mooi ste sierduif Voorburgse schildkrop- per van M. J. van Wel, St.-Laurens, 2. Hessische kropper van Combina tie Ragut, Vlissingen; 3 Oud Hol landse Meeuw van B. Mulder uit Middelburg. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG De postduiven vereniging „De Snelle Duif" te Ter hole hield in oafé „De Kroon" te Terhole baar jaarlijkse verenigings tentoonstelling. Er waren ongeveer 100 inzendingen. Als keurmeester fungeerde de heer B. van Leenput uit Lamswaard*. De 'duiven waren ingedeeld in vier klassen. De uitsla gen: klasse oude doffers: 1 A. He- melaar, 2 en 4 A. Vermeulen, 3 P. Christiaans, 5 A. Ongen-ae, 6 A. Beaurain. Klasse oude duivinnen: 1 Jos de Bot. 2 A. Beaurain, 3 A. Vermeulen, 4 P. Christiaans. Klasse jonge doffers: 1 A. Hemelaar, 2 A. Vermeulen, 3 en 4 P. Christiaans, 5 Jos. de Bot. Klasse jonge duivinnen: 1 A. Beaurain, 2 P. Christiaans, 3 A. Ongenae, 4 A. H*melaar. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN/ZUIDDORPE Een deputatie van inwoners uit Zuiddorpe heeft het echtpaar Celie- dp Ridder uit Sint Jansteen een box en een kinderstoel overhandigd. Me-,- vrouw Celie is als u^uffrouw De Ridder, voordat ze in het huwelijk trad, lange tijd als wijkverpleegster werkzaam geweest in Zuiddorpe en Overslag. Ze heeft zich d-aar, blijkens de re acties van de bevolking, bijzon-der verdienstelijk gemaakt. Hoewel een groot aantal maanden na haar feite lijke vertrek, heeft een actiecomité uit Zuiddorpe/Overslag toch nog de taak op zich genomen om huis-aan- huis te collecteren. De opbrengst loog er niet om. De twee cadeaus zijn thans over handigd in de woning van het echt paar aan de Oude Drijd'ijck in Sint- Jansteen-dorp. Dat de geste in de smaak viel hoeft natuurlijk geen be toog (zie foto). In het vorige seizoen hebt U kunnen^ constateren wat een Bontspecialiste als Dora van de Ven U te bieden had. Dit seizoen overtreffen we ons zelf met een uitgebreide kollektie aan bontsoorten en modellen. Om U een idee te geven: Nerts - Nertskop - nertsflank - nerts- poot - nertsrug. Breitschwanzpersianer - persianer - persianerpattes - luipaard ocelot - babyocelot - ocelotlam - bisamrug - bisambuik - nertsbisam - zobelfeh - hamster - whitecoat - veulen - indisch lam - boregolam - eurofix - moreno- lam - cumafix - bever. Om geen onesthetische opsomming te krijgen moeten wij wel stoppen, maar laat niets U weerhouden nu in alle rust een kijkje te nemen en U te laten adviseren. 4mj TILBURG BREDA DEN BOSCH Heuvelstraat 44 Eindstraat 14 SCHAPENmarkt 17 Tel. 31620 Tel. 31086 Tel. 39125 (Van omze correspondent) AXEL Bij een botsing op de kruising Van Meckleniburgs-traat - Blokkenstraat in Axel zijn twee auto's, bestuurd door respectievelijk F. K, en. J. S. uit Axel beschadigd Het ongeluk gebeurde, doordat K. komend uit de Van Mecklenib-urgstr. geen voorrang verleende aan S., die door de Blokkenstraat reed- (Van onze correspondent) GOES Op de Zeelandhrug heeft zaterdagmorgen een aanrijding plaatsgevonden tussen een Griekse personenauto, bestuurd door de Griekse heer E. en een vrachtauto. Hierbij werden de vijf inzittenden van de personenauto allen gewond. Ze werden overgebracht naar het Roode Kruis ziekenhuis te Zierik- zee. Het echtpaar E. moest daar worden opgenomen terwijl de ande re drie inzittenden, twee kinderen en hun oma na behandeling het ziekenhuis konden verlaten. De auto werd totaal vernield. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van de vrachtauto in dichte mist een personenauto trachtte te passeren. Toen hij met deze inhaal- hij manoeuvre bezig was, ontdekte ...j dat uit de tegenovergestelde richting een personenauto naderde. Hij rem de krachtig terwij] hij het stuur naar rechts omgooide. De wagen slipte echter en drukte de personen auto tegen de vangrail van de brug aan. Het verkeer over de Zeelandbrug is circa een kwartier gestremd ge weest. i (Van onze correspondent) ZUIDZANDE De West- Zeeuwsch-Vlaamse autoclub WZA houdt op zondag 27 december de tra ditionele wildrit, een oriëntatierit voor auto's en moto ren. De start wordt gegeven om 14.01 uur op het B psplein in Zuidzande, waar men zich ook kan inschrijven. Er wordt gereden onder het KNMV-reglement. De. af stand is on geveer 55 km. De prijsuitreiking heeft direct na afloop van de rit plaats in hbtel „De Zwaan' te Zuid zande. (Vain onze correspondent) ZUIDDORPE Nu die nieuwe pas toor slechts de helft van zijm tijd a-am de parochie Zuiddorpe kan be steden, worden alle gezongen missen, die iedere werkdag om half acht 's morgens -wérden opgedragen, afge schaft. Voortaan zal op dinsdagen en vrijdagen om kwart over acht 's mor gens een gelezen mis worden opge dragen. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE De eerste gezon gen mis, die pastoor Hermans het af gelopen weekeinde in Zuiddorpe heeft opgedragen, is noodgedwongen een gedeeltelijk gelezen mis gewor den. Door een deffect in de elektrici teitsleiding viel aan het begin van de mis het orgel uit. Ook ging de helft van de lampen uit. De koster kon pas na een kwartier het defect ver helpen. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK In het café van de heer P. van Dijk te Hengstdijk werd een koningschieting gehouden met een deelname van 25 schutters De uitslag hiervan was: hoge vogel mevrouw I. B-aart-Boogaar-t. konin gin. Eerste zij vogel: R. de Guitenae- re, Vogelwaarde (prins); P. Claes- sens, Lamswaarde (erfprins). Kanaalzone Schade bij aanrijding Op de Axelsestraat te Terneuzen reed de bestuurster van een personenauto, mejuffrouw A.N.S.H. uit Sluiskil, tegen de achterzijde van een perso nenauto, bestuurd door D. van 't E. uit Terneuzen. Beide auto's liepen schade op. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Axel maken bekend, dat met het oog op de aanstaande feestdagen het huis vuil in de woonkern Koewacht zal worden opgehaald op woensdag 23 december 1970 in plaats van donder dag 24 december 1970 en op woens dag 30 december 1970 in plaats van donderdag 31 december 1970. Burgemeester en wethouders van Axel, M. K. VAN DUKE, burgemeester. P. G. VAN DE BOSSE, secretaris. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In het jeugdge- bouw te IJzendijke heeft de r.k. Invaüdenbond, afd. Zeeland de jaar lijkse kerstviering gehouden. Voor zitter G. van Schaik uit Breskens kon een groot aantal leden welkom heten. In zijn openingswoord richtte hij zich in het bijzonder tot wethou der Claeijs, die hij bedankte voor het beschikbaar stellen van deze zaal door de gemeente Oostburg. Ook voor de positieve reactie op het verzoek van de bond tot de gemeen te had gericht inzake invalidensport in de te bouwen sporthal was de heer Van Schaik zeer erkentelijk. Hij zei te hopen dat in de toekomst meerdere gesprekken kunnen volgen om de gehandicaptensport in Zeeuwsch-Vlaanderen op gang te brengen. Een ander bijzonder punt noemde de heer Van Schaik het stichten van een gezingsvervangend tehuis voor de invaliden. Veel jonge invaliden vinden wel een gastvrij onderkomen in de bejaardentehuizen, doch dat is hun plaats niet. Vervolgens werd aandacht besteed aan de financiële positie van de gehandicapten. On langs heeft1 men in het parlement de positie van de gehandicapten be sproken. Ook in Provinciale Staten is aandacht besteed aam deze proble matiek. Wethouder Claeijs zei namens het gemeentebestuur van Oostburg ge lukkig te zijn deze ruimte beschik baar te hebben kunnen stellen.- Het gemeentebestuur van Oostburg heeft grote belangstelling voor deze bevol kingsgroep. De sporthal zal zeker mede ten dienste van gehandicapten worden gesteld. Op deze middag was ook aanwe zig het KVP-raadslid P. van Rijen. De kerstviering werd begonnen met een eucharistieviering waarna een koffietafel volgde. De EHBO-afde- üng IJzendijke zorgde voor het ont spannende gedeelte met de opvoe ring van een toneelstuk. Morgen, woensdag 23 dec. Bergen op Zoom, 11.13 en 23.48 uur; Hamsweert. 10.26 en 23.00 uur; Terneuzen. 9.58 en 22.31 uur; Vlissingen, 9.32 en 22.02 uur; Wemeldiing*, 11.03 en 23.38 uur. ■A

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2