Drukke fancy fair in Hulst Afscheid van de 'kleuter juf Openbare Leeszaal Goes onvoldoende gehuisvest RUMOER IN RAAD VAN ZIERIKZEE Jaar (helft voorwaardelijk) geëist tegen boekhouder B. W. Alink ridder Orde Oranje Nassau stad streek GESLAAGD SLOT VAN GOUDEN JUBILEUM Luchtbukscompetitie IJzendijke-Cadzaud Belgische schepen even vast in Steenbergsevliet OOSTBURGSE KOOPAVOND BLIJFT OP WOENSDAG Rode-Kruis-afdeling Sint-Jansteen wordt opgeheven Auto slipte op spoorlijn Comité Hansweert- Oost opgericht Auto rijp voor de sloop mocht niet verder Wethouder Keuning ging heen maar hleef als raadslid Kerstmiddag voor bejaarden Hansweert BOEKHOUDER UIT YERSEKE VOOR RECHTBANK MIDDELBURG TE HOEK Na aanrijding doorgereden Verbond voor Veilig Verkeer begint cursus in Kloosterzande Aardenburg Koewacht Terneuzen Burgerlijke stand MAANDAG 21 DECEMBER 1970 1—rvmmmm—Êumm Heel Hulst weerde zich op de fancy fair van de kankerbestrijding in de Jansenius-scholengemeen- schap. (Van onze correspondent) ÏJZENDIJKE De competitie tussen de luchtbuksverenigingen „De Vrolijke Schutters" uit IJzen- dijke en „Nimrod" uit Cadzand in het „Hofzicht" is in een kleine ne derlaag voor de IJzendijkenaren geëindigd, n.l. 821 tegen 833 punten. Detailuitslag: IJzendijke: J. Geer- naert 169, P. de Poorter jr. 165, J. de Meyer 165, P. de Poorter sr. 162 en W. Ongenae 160 pt. Cadzand: Jac. Jansen 170, Th. van Gemert 168, Co Gemert 167, Joh. Jansen 165, A. Jansens 163 pt. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Een groot aantal mensen heeft afgelopen weekend de in de gebouwen van de Janse- nius-scholengemeenschap in Hulst gehouden fancy-fair bezocht. De bazar was door leerlingen van de school op touw gezet ten bate van de kankerbestrijding. Het was tevens de afsluiting van het feestprogramma van de jubile rende katholieke middelbare school vereniging, die dit jaar het vijftigja rig bestaan heeft herdacht. De fan cy-fair is daarvan een waardig en geslaagd besluit geworden. In de kelder van het nieuwe gedeelte van het scholencomplex was een groot aantal attracties ondergebracht. De kelder zelf was herschapen in een sfeervolel omgeving. Zaterdag werd het startsein gegeven, zondag tegen het eind van de middag gin gen de deuren weer dicht. Het geld, dat in die tussentijd is verdiend, zal (Van onze correspondent) GOES De belangstelling voor de ledenvergadering van de Openba re Leeszaal te Goes van de zijde der leden was nihil: geen enkel lid was aanwezig... Toch had het bestuur een aantal belangrijke punten op de agenda. Van de rijksinspectie der openbare bibliotheken kreeg zij de- mededeling dat de Goese biblio theek met name wat betreft de huisvesting, niet aan de rijksvoor schriften voldoet. Dat kan conse quenties hebben voor de continue ring van- de rijkssubsidie. Het bestuur heeft daarom contact opgenomen met het gemeentebe stuur van Goes en in een gesprek met de wethouder voor culturele zaken, de heer J. P'. Lindenbergh, het voorstel gedaan om de biblio theek te zijiter tijd onder te brengen in het nog te bouiwen culturele cen trum. Totdat dit plan gerealiseerd kan worden zal men de huidige be huizing, handhaven, zij het dat ze (Van onze correspondent) GOES Zondagmorgen zijn de Belgische motorschepen Citerna 23 ■en Renee 15 bij dichte mist in de Steenbergsevliet vastgelopen. Gister avond zijn beide schepen vlotgetrok- ken door de Walrus van Van der Tak. uitgebreid zal moeten Worden. Het bestuur al daartoe aan de rijksinspectie een uitgewerkt plan voorleggen en daarbij tevens verzoe ken de subsidieregeling te handha ven. Het bestuur zal zich beraden op de voor- en nadelen van aansluiting bij de Stichting Federatieve Provin. ciale Bibliotheekcentrale Zeeland. Zodra het bestuur zijn standpunt heeft bepaald zal het dit ter goed keuring aan de leden voorleggen. Voor 1971 wordt een financieel tekort Voorzien. Daarom heeft het bestuur besloten de contributie voor volwassenen te verhogen tot f 6.50 per jaar per lid. De jeugdcontributie gaat met ingang van 1 augustus 1971 f 2,00 per jaar bedragen. De ge meente Goes is gevraagd haar subsi die te verhogen. In 1970 steeg het aantal leden met 15,7 procent van 2761 tot 3197. In de periode januari tot en met november 1970 bedroeg het aantal uitleningen 121098 tegen 103730 in dezelfde periode in 1969. Het bestuur ziet nogelijkiheden oom binnen het kader van de begroting in 1971 uitleenposten in Goes-Zuid en De Schakel te realiseren. In het bestuur werden gekozen de heren drs. W. R. V. Dusarduijn en J. Mooy. de koppende dagen worden afgedra gen aan het Anjerfonds. De bazar zelf stond overigens helemaal in het teken van het Anjerfonds. Er was geen stand of de bezoekers werden er wel geattendeerd op de bedoelin gen van dit feestelijk vertoon. Reeds bij de ingang wetrden alle mensen, die binnenkwamen toegeroepen via een megafoon. Behalve vele ver schillende attracties was in de kelder ook een bar ingericht. Onder dege nen, die enthousiast gevolg gaven aan de uitnodiging van leerlingen óm mee .te doen aan de verschillen de vormen van vermaak was onder meer rector P. Boeren. Ook burge meester P. Molthoff behoorde zater dag tot de bezoekers. (Van onze correspondent) WEMJXDINGE De heer B. W. Alink is op 4 december benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De heer Alink, die directeur is van de Coöperatieve Zeeuwse Aan- en Verkoopvereniging te Wemel-din- ge (C.Z.A.V.). zal op een bijeen komst op 22 december deze onder scheiding krijgen, omdat hij dan 35 jaar direoteur is. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Een onderzoek bij de plaatselijke middenstand heeft aangetoond dat de koopavond op woensdag gehandhaafd moet blij ven", aldus wethouder G. Claeys in de donderdagavond gehouden raads vergadering op een vraag van de heer A. van Eest (PvdA). De vraag was of de koopavond niet naar vrij dag verschoven kon worden. „Drie motieven komen duidelijk naar vo ren", aldus de wethouder. „Op woensdagavonden zijn er dikwijls voetbalwedstrijden op t.v. De dames ontvluchten dan kennelijk het huis. Ten tweede heeft alleen Oostburg op woensdag de koopavond. Gevolg: veel publiek uit andere plaatsen. Ten derde bleek 90 procent van de winkeliers voor handhaving op woensdag te zijn". (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De afdeling St.-Jansteen e.o. van het Rode Kruis zal met ingang van 1 januari var volgend jaar als zelfstandige afde ling worden opgeheven. De vereni ging gaat over naar de afdelingen Axel en Hulst van het Rode Kruis. Ter gelegenheid van deze over dracht heeft afdelingsvoorzitter C. de Maat een verslag gemaakt, met daarin een overzicht van de activi teiten sinds de oprichtingsvergade ring op 8 april 1954. Het verslag is toegezonden aan alle mensen, die de afgelopen jaren bij de activiteiten van het Rode Kruis in St.-Jansteen betrokken zijn geweest. De afdeling Sint-Jansteen werd zestien jaar geleden in het leven geroepen op initiatief van de EHBO- afdeling eveneens in St.-Jansteen. Blijkens het laatste verslag is de Steense afdeling de laatste jaren op velerlei gebied actief geweest. Een van de belangrijkste zaken, die de vergaderingen van de afdeling afge lopen jaar hebben beheerst: de her indeling van afdelingen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een personen auto, bestuurd door J. de N. uit Middelburg is in de bocht van Rijks weg 58 nabij de spoorwegovergang aan de Kanaalweg aan het slippen geraakt, van de dijk afgereden en op de spoorrails terecht gekomen. De auto, die op zijn zijkant lag, werd snel verlaten door een der inzittenden, de heer J. L. D. uit Middelburg, die de spoorwegover gangbewaker ging waarschuwen, zo dat deze het sein op onveilig kon laten zetten voor eventueel naderen de treinen. Dit bleek niet noodzake lijk te zijn. De heer en mevrouw de N. moesten per ambulance worden overgebracht naar het Gasthuis. De heer J. L. D. uit Middelburg en diens verloofde mej. K. uit Mddel- burg moesten eveneens naar het zie kenhuis, doch konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keren. De auto werd geheel vernield. (Van onze correspondent) HANSWEERT - Te Hansweert- Oost is een voorlopig comité opge richt, dat de naam heeft aangeno men Comité Hansweert Oost. Dit comité zal de financiële regelingen die mettertijd voor huurders en eige naars getroffen zullen moeten wor den met Rijkswaterstaat zoveel mo gelijk gaan behartigen. De oprich ters zijn de heren H. C. Stevense en M. Lokerse. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Bij controle op voertuigen werd op de Nieuwland- seweg te Middelburg een personen auto aangehouden, die geheel niet voldeed aan de daaraan te stellen eisen. De inzittenden waren twee Perzen, van wie één met een vróuw en kind, een Jordaniër en twee Pa kistani. Allen gaven zij als beroep op koopman. De auto had een Duits nummerbord. Gezien het feit dat de politie het niet verantwoord achtte de auto nog verder deel te laten nemen aan het verkeer moesten de inzittenden in Middelburgse hotels overnachten. Vrijdag werd door hen een andere auto gekocht, waarmede zij richting Duitsland zijn vertrok ken. Onder hen bevond zich een persoon die zeer bekend staat om zijn wisseltrucs. (Van onze correspondent) HANSWEERT Op dinsdag 22 december organiseert het R.K. Vrou wengilde voor de bejaarden van Hansweert een Kerstmiddag. Deze middag zal plaatsvinden in het Dorpshuis Kaj Munk en begint te 14.00 uur. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE In een vorige edi tie hebben wij gemeld, dat de ver vanging van mr. Keuning als wet houder van Zierikzee door de heer C. Linders het nodige rumoer in de raad heeft ontketend. De heer M. de Moor (P.v.dA) stelde, dat het alge meen politiek fatsoen eist, dat men zijn raadszetel beschiknaar stelt zo men een politieke partij de rug toe keert. Voor de laatste verkiezingen was tussen de kandidaten van de P.v.d.A. de afspraak gemaakt, dat zij zouden bedanken als zij niet langer lid van de partij zouden blij ven. Ook de heer Keuning zou toen die afspraak hebben onderschreven. De hoer M. C. Doeleman (WD) deelde mee, dat de door de P.v.d.A te stellen kandidaat voor hem niet aanvaardbaar zou zijn, omdat deze nog maar heel kort lid van de raad is en het gemeentebelang een grote deskundigheid eist. Een politieke af spraak, zoals die tussen de fracties van de P.v.d.A. en de P.C.F. allang bestaat, namelijk om Wederkerig die kandidaat voor het wethouderschap te steunen, die door beide partijen naar voren wordt gebracht, moet naar zijn mening hier kunnen wor den doorbroken. De heer W. den Boier (PCF) was het daar niet mee eens. Zijn fractie wil zich geheel aan de afspraak houden. Anders handelen zou politiek onfatsoen be- cekenen. Hij betreurde het, dat dit alles juist nu moet gebeuren, nu Zierikzee geen burgemeester heeft. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Half augus tus van dit jaar werd de 60-jarige boekhouder H. A. O. uit Yerseke in hechtenis genomen. Hij werd ervan verdacht dat hij voor min stens 40.000,geld had verduis terd van o.a. zijn werkgeefster, de N.V. Oestercultuurmaatschappij, waar hij als procuratiehouder in dienst was, van de Coöperatieve Brandstoffenvereniging Door Eendracht Sterk en de kleuter school van de maatschappij Het Nut van het Algemeen, Waarvan hij secretaris-penningmeester was. O. zou deze verduisteringen hebben gepleegd tussen 1950 en 1970." Voor de Middelburgse rechtbank vertelde hij, dat hij, omdat het zo slecht ging met de oestorcultuur en hij bang was dat hij bij liquidatie van het bedrijf ontslag zou krijgen, begon (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagmiddag rond kwart over vijf had op het kruispunt Oostkolikstraat - Rosegraciht een aanrijding plaats tussen twee personenauto's waarvan de een werd bestuurd door E. L. uit Terneuzen. Deze verklaarde dat de tegenligger op de linker weghelft reed en na de aanrijding was doorgereden. Beide auto's liepen flinke schade op. (Van onze correspondent) 'HOEK In de aula van de open bare lagere school De Wegwijzer namen de kinderen, ouders en ver dere belangstellenden afscheid van de „kleuterjuffrouw" mevrouw S. Koops-Rakman. Zelf vindt ze het erg jammer de school te verlaten, maar ze vindt het moeilijk twee dingen goed te doen. Daarom heeft ze gekozen voor haar een half jaar oude dochtertje. Ze hoopt als inval ster tijdens ziekte bij te blijven in de materie van het kleuteronder wijs. Op de foto: mevrouw Koops voor haar klas. De voorzitster van de oudercom missie, de heer Stax, bood samen met de kinderen een antieke ketel aan. met geld van de steenkolenvereniging en de kleuterschool zijn rekeningen voor zijn baas te voldoen. Hij dacht: als het weer wat beter gaat, dan zui ver ik het allemaal weer aan. Daar na, met de komst van het aardgas in Zeeland, ging het deze kolenvereni- ging slecht en die wilde geld zien. Na controle bleek ook de kleuter- schoolkas niet te kloppen. O. zuiverde f 1.000,aan, maar voor hij de rest kon regelen, werd hij gevangen ge nomen. Het meeste geld kon verdach te nog wel thuis brengen. Maar zeker f 8.000,tot f 10.000,zou hij ten eigen bate hebben aangewend. Het hele verhaal kwam de officier van justitie te Middelburg nogal onwaar schijnlijk voor. „U had als boekhou der in zo'n kleine gemeente als Yer seke een vertrouwenspositie. U was dan ook een bijzonder populaire fi guur. U had vele sportvrienden, maar ondanks ai deze prachtige eigenschap pen was u onbetrouwbaar", aldus de' officier van justitie. Hij eiste 12 maanden gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met aftrek en een proeftijd van drie jaar, en toe zicht van het Zeeuws genootschap. Mr. F. W. Adriaanse, de verdedi ger, schetste de situatie van O. in Yerseke. Hij leefde eigenlijk boven z'n stand. Was de man echter qua op leiding wel capabel genoeg al deze boekhoudingen te behandelen? Moet het zwaartepunt van deze verdachte niet op slordigheid worden gescho ven, ook al past dit niet bij de boek houdkundige positie? De man heeft in een bepaalde sfeer geleefd. Hij werd zelfs met koninklijk goud on derscheiden. De man zit nu al vier maanden in preventieve hechtenis. „Zou de straf niet zodanig ingekort kunnen worden dat hij met kerstmis naar huis kan", vroeg mr. Adriaanse. „O. gaat in Yerseke toch al een moei lijke tijd tegemoet". Is het dan niet beter dat hij zo vlug mogelijk bij zijn gezm wordt teruggebracht. De recht bank doet woensdag a.s. uitspraak. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De inwo ners van Kloosterzande krijgen een dezer dagen een circulaire van het Verbond voor Veilig Verkeer, afde ling Kloosterzande. In deze circulai re kondigt de afdeling aan, dat bij voldoende deelname op donderdag 14 januari 1971 begonnen zal wor den met een cursus van de zoge naamde „Verkeesrssleutel". Sinds de oprichting van de afdeling in 1967 hebben 155 deelnemers de cursus gevolgd. De cursus, die zoals gebruikelijk zal worden gegeven door ,de heren A. van de Broecke en J. Rombout, bestaat uit zes lessen, die verstrekt worden door het Verbond voor Vei lig Verkeer Hilversum. Er wordt iedere week een les gegeven. Zij die aan de cursus wensen deel te nemen kunnen zich tot uiterlijk vijf januari opgeven bij de heer A. van de Broecke, Margrtetstraat 26, Kloos terzande. De heer Keuning erkende, dat hij ongetwijfeld een aantal mensen zou hebben teleurgesteld. Voor de op rechten onder hen speet hem dat. Hij achtte het verplicht zich onaf- nankelijk te kunnen opstellen, ook tegenover zijn partij indien deze steeds meer van haar programma afwijkt. „De loyaliteit tegenover een partij heeft voor mij grenzen", aldus de heer Keuning. De spelregels acht te hij tegenwoordig veranderd. ,>Zie naar de Partij van de Arbeid hoe die juichte toen zich een PPR afsplitste van de KVP en waarbij men de KVP-zetels bleef bezetten", zo sneerde de heer Keuning. De heer Doeleman zette daarop uiteen hoe het gedurende de laatste tien dagen in Zierikzee politiek allemaal was toegegaan. Enkele van zijn uitla tingen werden door de heer Sim mers (KVP) als onwaar bestempeld, hetgeen aanleiding gaf tot het over en weer uiten van beschuldigingen waarin ook andere raadsleden zich mengden. Toen de gemoederen wat waren bedaard, werd tot stemming overgegaan, waarbij de heer Linders door de P.v.d.A. en de heer Doele man door de WD als kandidaat waren gesteld. Kanaalzone Plattegronden Door een recla mebureau werden plattegronden van Aardenburg geplaatst op de Markt en het Kaaiplein. Straten en gebou wen staan er op duidelijke wijze op aangegeven. Vooral ook voor de vele toeristen die Aardenburg gedurende de zomermaanden plegen te bezoe ken zal dit een welkome verbetering ziin. Biljartwedstrijd „Met Moeders Wil" speelde een wedstrijd in „Cen traal" bij gelegenheid van de jaar lijkse feestavond. De uitslag: 1 A. Vermeire-N. v. Waterschoot, 2 G. Roets-B. Savat, 3 A. de Hullu-L. de Hon, 4 J. Evers-H. Wijffels, 5 M. Lekens-A. Ballegeer, 6 M. Nobus-A. Boogaard, 7 H. de Vleeschouwer-W. Dhondt. Schieting In zaal St.-Cecilia bij de Vilder werd een schieting op twee wippen gehouden, waaraan door 58 schutters werd deelgeno men. Op de beide wippen werden de hoge vogels geschoten door R. de Witte van Clinge en J. van Duyse van St.-Gillis. De eerste zijvogels werden geschoten door C. Hofkens van De Klinge en F. de Bleijzer van Clinge. De tweede zijvogels werden respectievelijk geschoten door A. Roskam van St.-Gillis en R. de Moor (bij loting). Schieting Uitslag van de Ko- ningschieting voor bejaarden, waar aan 60 schutters deelnamen. Met zijn 4-schot wist Alois Burm uit de Noordstraat zich koning te schieten. De tweede hoge was voor Eleteer van Damme (Koewacht), le zijvogel: Andre Vervaet (Moerbeke W.), 2e zijvogel: P. Hoop (Klooster zande). Meeste kleine vogels: 3 J. Col-let en beker. 3 Crifon Hesters: Jreijser. De extra prijzen gingen naar L. v. Overloop - P. van Bouwel - Piet Montier - F. Reijser - P. Hoop - L. van Damme - Andre Vervaet - Alois Burm - J. Collet - Piet Lefèbre - Ed Goossens - enz., enz., enz., aan allen hartelijk dank. Volgende bejaar- denschieting op Koewacht bij G. de Guchteneire op dinsdag 5 januari 1971. Geboren: Johannes zv A. Hart man-Limburg; Andries zv A. Wes- terbeke-De Kraker; Cornelis zv J. Klaassen-Staal; Stefan zv R. Cau- dron-Clauwaert, Samier zv A. Lhaehmi-Markusse; Corine dv C. Venus-Van Dongen, Francois zv M. den Hollander-Van Hij f te. Getrouwd: Jan Smallegang 20 jr. en Christina de Kraker 20 jr.; David Bareman 22 jr Zaamslag en Lilian de Back 21 jr.; Willem de Regt 25 jr. Biervliet en Maria Scheele 22 jr.; Stehphanus Fontaine 24 jr. te Am sterdam en Marian Rensen 21 jr.; Thomas Hallegraeff 28 jr. en Anna Koster 24 jr.; Roger Cracau 22 jr. en Elodia Hamelink 20 jr.; Louis Huijs- sen 61 jr. en Maria Luehof 57 jr. te Eindhoven; Marinus Grootjans 19 jr. en Cornelia Riemens 17 jr.; Jacob de Bruijne 28 jr. te Zaamslag en Adria- na Wagenaar 25 jr.; Machiel Guér- and 24 jr. en Rosita Verhoven 19 jr.; Johnny Schelfhout 23 jr. en Rosalia de Bakker 22 jr.; Willem van Stra ten 22 ir. en Josephina Kemper 21 jr. Overleden: Jan Dieleman 14 jr. te Hoek; Herman Muller 85 jr.; Jaco bus de Jonge 89 jr. geh. gew. te Zaamslag; Prudent Rammeloo 62 jr. geh. te Sas van Gent; Maria Geel- hoedt 89 jr te Axel geh. gew.; Jaco bus de Bruijne 85 jr. ongeh.; Eliza beth Meulendijk 51 jr. ev J. A. Buijze; Angelina Mobach 83 jr. geh. gew. te Sas van Gent; Ane van Bijlevelt 62 jr. te Middelburg; Isa bella Cappendijk 76 jr. ev P. L. Leemput; Johannes Riemens 66 jr. geh. gew. te Hoek Mathilda Coppie- ters 78 jr. geh. gew. te Axel.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5